BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ http://klaipedoslakstute.lt.home.creation.lt/rss Užgavėnių šurmulys Vasario 13 d.  mūsų centre (Panevėžio g.2 )šventėme Užgavėnes. Rytas prasidėjo nuo Užgavėnių personažų šurmulio. Su dainomis ir šokiais aplankytas kiekvienas įstaigos kampelis. Taip pat gaususis būrys apsilankė ir Smiltelės bei Lakštučių gatvėse esančiuose padaliniuose. Prisirinkę pilnus krepšius skanumynų triukšmingieji keliauninkai grįžo į įstaigos kiemelį. Šventę sudrebino Lašininio ir Kanapinio kova.  Peštynės buvo įtemptos ir atrodė, kad Kanapinis pralaimės, tačiau su žiūrovu palaikymu ir entuziastingais šūksniais jis galiausiai išplėšė pergalę. Šventę vainikavo gražiosios Morės sudeginimas. Po visų linksmybių laukė gausus vaišių stalas – blynai, saldumynai, kakava ir dalijimasis šventės įspūdžiais.

                               
]]>
3314 Wed, 14 February 2018 02:02:08
Jaunuolių tarybos rinkimai Lakštučių g.6 Vasario 5 d. išsirinkome 5 naujus jaunuolių tarybos narius, kurie atstovaus įstaigos paslaugų gavėjų interesus, bendrai spręs iškilusias problemas ir teiks savo pasiūlymus produktyvesnei įstaigos veiklai. Jaunuolių tarybos rinkimai vyko pagal numatytą tvarką, slaptu balsavimu išreiškiant savo nuomonę balsavimo biuleteniuose. Susumavus rezultatus paskelbti nugalėtojai. Iš 30 kandidatų, į tarybą išrinkti penki jaunuoliai: Vainius Mockus, Svetlana Kovalčuk, Laurynas Venckus, Stanislovas Jankus ir Indrė Šerkšnaitė. Sveikiname naująją jaunuolių tarybą ir linkime Jiems prasmingų darbų atstovaujant visų jaunuolių interesus!

                                 
]]>
3286 Wed, 07 February 2018 10:02:23
Muzikos garsų terapija Vasario 6 dieną mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) apsilankė svečiai iš Vinetu kaimo, kurie pristatė muzikos garsų edukaciją. Terapijos metu buvo naudojami archajiniai muzikos instrumentai, surinkti iš keturių žemynų: Amerikos indėnų šamaniškas būgnas, fleita, švilpynė, Tibeto dubenys, australiškas didžeridu, Rytų šalių varpai bei kiti muzikos instrumentai, turintys unikalias vibracijas. Šio muzikinio ritualo metu turėjome galimybę atsipalaiduoti, medituoti ir pasinerti į  muzikos garsų įvairovę. Pasibaigus ritualui turėjome galimybę pabendrauti ir savo rankomis išbandyti minėtus muzikos instrumentus. Dėkojame Vinetu kaimo įkūrėjams už galimybę sudalyvauti šioje terapijoje.

                                         
]]>
3283 Tue, 06 February 2018 01:02:06
Edukacinis užsiėmimas ''Žengti į paveikslą" 2018 m. sausio 30 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinio) jaunuoliai vyko į Prano Domšaičio galeriją, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Žengti į paveiklą“. Mokymai prasidėjo nuo fragmentų atradimo eksponuojamuose Česlovo Janušo tapybos kūriniuose. Užsiėmimo dalyviai buvo supažindinti su paveikslų kūrimo etapais. Sužinojome, kad bet kuriai norimai spalvai ar atspalviui išgauti pakanka trijų pagrindinių spalvų. Sudėdami įvairių spalvų permatomo plastiko plokšteles  visi akivaizdžiai įsitikino, kad susilietimo plote matosi nauja spalva. Šį metodą išbandėme Grafo projektoriaus pagalba keisdami Prano Domšaičio kūrinių spalvinę gamą. Nuo spalvų perėjome prie formų. Ant molbertų užsiėmimo dalyviai kūrė savo paveikslus, sudėliodami detales. Pasipuošę Afrikos genčių rūbų fragmentais, interaktyvioje sienoje jaunuoliai turėjo galimybę „žengti į paveikslą“. Išvyka suteikė labai daug džiaugsmingų pažinimo akimirkų. 

                                                     
]]>
3273 Mon, 05 February 2018 11:02:52
Tarptautinis neįgaliųjų meno festivalis „Wonderful arts festival“ Latvijoje, Siguldos mieste Sausio 24-25 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko kolektyvas dalyvavo Tarptautiniame neįgaliųjų meno festivalije „Wonderful arts festival“  Latvijoje, Siguldos mieste su paruoštu moderniu šokiu: „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“.Taip pat lankėmės neįgaliųjų dienos užimtumo centre, apžiūrėjome veiklas ir dalinomės patirtimi. Buvo surengtos ekskursijos į Siguldos pilį ir į socialinę parduotuvę. Nakvojome socialinės įstaigos patalpose  „Ceribu maja“ (Vilties namai), taip pat susipažinome su jų teikiamomis paslaugomis. Renginyje paslaugos gavėjai galėjo išreikšti save per šokį, įgavo teigiamų emocijų, padidėjo teigiamas požiūris į gyvenimą, sustiprėjo komunikaciniai įgūdžiai. Paslaugų gavėjai stebėjo kitos šalies pasirodymus.  Šventės pabaigoje visi skanavo vaišes ir dalyvavo diskotekoje.

                                                           
]]>
3256 Mon, 29 January 2018 10:01:36
Sveikinimai garbingo Jubiliejaus proga! 2018-01-18 d. įstaigos direktorė Danutė Daukantienė ir vyresnioji socialinė darbuotoja Kristina Uskovienė pasveikino garbingo 95 metų sukakties sulaukusią projekto " Integrali pagalba į namus Klaipėdos mieste" paslaugų gavėją Adolfiną Milienę.  Jubiliejaus proga palinkėjome dar daug ilgų gyvenimo metų. Sukaktuvininkė Adolfina visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos moteriai teikiamos nuo 2017 metų gegužės 29 dienos. Paslaugos teikiamos 5 kartus per savaitę po 2 valandas.

]]>
3251 Wed, 24 January 2018 12:01:50
Moksleivių iš Saviraiškos centro apsilankymas Šių metų, sausio 5 dieną įstaiga (lakštučių g. 6) sulaukė svečių. Atvyko įvairaus amžiaus moksleiviai iš Moksleivių saviraiškos centro. Šio centro teatro būrelį  "Teatriukas" lankantys vaikai parodė spektaklį " Elgeta ir karalius" bei keletą miniatiūrų. Dar padeklamavo eiles, padainavo gražią dainelę apie Lietuvą. Moksleiviai džiaugėsi išvykę ir parodę savo talentą mūsų įstaigai, o mes džiaugėmės neįprastais svečiais ir jų kūryba.

]]>
3250 Wed, 24 January 2018 12:01:26
Pažintinė ekskursija į Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio dragūnų batalioną Atėjus žvarbiems orams nebaisus mums sniegas, darganotas oras, tad sausio 22d. rytą  mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) susiruošė į  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną. Žodis dragūnas - reiškia slibinas, drakonas, tad vėliavoje esantis slibinas  su 3 galvomis simbolizuoja - orą, vandenį ir žemę. Pažintinės ekskursijos metu mus pasitiko ekskursijų ekspeditorė, kuri papasakojo apie darbo specifiką, vykstančius mokymus jų padalinyje. Aprodė patalpas, kuriose tarnybą atliekantys kareivukai pasakojo apie ginklus, jų specifiką bei paskirtį. Turėjome galimybę užsidėti šalmus, liemenes, palaikyti įvairius ginklus savo rankomis, taip pat apžiūrėjome lauko artileriją,  kuria vykstama į pratybas.  Kariai nuolat tobulina savo įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose. Lankėmės dragūnų bataliono muziejuje, kur  buvome trumpai supažindinti su bataliono istorija, muziejuje esančiais istoriniais eksponatais. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su batalionu, karine technika ir pamatyti kaip iš tikrųjų atrodo kario kasdienybė.

                                                 

 

]]>
3241 Mon, 22 January 2018 01:01:53
Žiemos linksmybės Pagaliau atėjo taip visų laukta žiema, žiemužė. Visi centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai susiruošė į lauką pasidžiaugti puikiu oru ir baltu sniegeliu. Centro kiemelyje vyko tikros linksmybės: žaidėme sniego mūšį, bėgiojome, juokavome, gaudėme vienas kitą ir mėgavomės tikru žiemišku oru. Tiek daug smagių emocijų ir geros nuotaikos  mums suteikė šis gražus rytas.

                                               
]]>
3238 Thu, 18 January 2018 01:01:34
Išvyka į LDM Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centrą Sausio 5 dieną BĮ Neįgaliųjų centro (Panevėžio g. 2) lankytojai ir darbuotojai vyko į pažintinę ekskursiją į Prano Domšaičio galeriją, kur mokėmės žiūrėti ir analizuoti dailės kūrinius.  Susipažinome su vienu iš vertingiausių iš Mažosios Lietuvos kilusio tapytojo Prano Domšaičio (1880–1965) kūrinių kolekcija: aliejiniais paveikslais, pastelėmis, akvarelėmis, piešiniais (apie 800 vnt.). Pakylėti vaikščiojome nedidelėse, jaukiose seno pastato erdvėse puikiai tinkančiomis didingiems paveikslams, o senoviniai baldai, indai, papuošalai ir kiti taikomosios dailės eksponatai sukūrė romantišką atmosferą. Grožėjomės nuo Baltijos pakrančių iki Pietų Afrikos gamtos bei tautų įvairovės įkvėptais mistikos pilnais darbais. Atpažinome lietuvių liaudies meno formas ir spalvas, susipažinome su Pietų Afrikos tautų kultūriniais ypatumais. Grįžome džiugiai nusiteikę, nes galėjome atitrūkti nuo kasdienybės ir smagiai „pakeliauti“ nuo Baltijos pakrančių iki Afrikos.

]]>
3221 Mon, 08 January 2018 02:01:14
Naujųjų metų laukimo šventė 2017 m. gruodžio 29 dieną BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinyje) vyko Naujųjų Metų laukimo šventė. Jaunuolius labai pradžiugino į šventę atvykęs Senelis Šaltis, kuris asmeniškai susipažino ir pasisveikino su renginio dalyviais. Įstaigos lankytojas Laurynas visiems susirinkusiems padovanojo savo sukurtą šokį: “Kur yra mano šešėlis”. Senelis pakvietė jaunuolius žaisti žaidimus, atlikti įvairias užduotis, kurios buvo ganėtinai sunkios, tad jaunuoliams teko parodyti savo sumanumą, judrumą ir draugiškumą.  Kiekvienos veiklos darbuotojai kartu su jaunuoliais  pasveikino susirinkusius su artėjančiais Naujaisiais Metais. Senelis Šaltis, išdalinęs jaunuoliams dovanas, žaismingai paveikslavosi su visais norinčiais. Seneliui iškeliavus jaunuoliai dar ilgai linksminosi.

]]>
3219 Thu, 04 January 2018 10:01:20
Naujametinė diena Gruodžio 29-oji įstaigoje (Panevėžio g.2) buvo naujametinė diena. Rytas prasidėjo nuo šokio, kuriuo pasitikome Kalėdų senelį. Jis išdalino Kalėdinį paštą. Po to visi patraukėme į įstaigos salę, kurioje mūsų  „Spalvų orkestras“ su linksmomis dainomis palinkėjo gerų ateinančių metų. Ta linksma gaida įsitraukėme į žaidimus ir linksmas užduotis. Nudžiugintas Kalėdų senelis visus apdalino dovanomis prie puošnios eglutės. Taip smagiai palydėję senus metus pasitikome naujuosius auksinio šuns metus.

]]>
3226 Thu, 04 January 2018 03:01:48
„Breakdance“ pasirodymas Klaipėdos Vilties organizuotame Naujametiniame renginyje Gruodžio 28 dieną „Klaipėdos lakštutės“ atstovai dalyvavo LSIŽGB „Klaipėdos Viltis“ organizuotame Kalėdiniame-Naujametiniame renginyje. Šventės metu „Klaipėdos lakštutė“ pristatė naujai šiais metais sukurta šokį  „Breakdance kultūra“, kurio dėka susilaukė daug gražių žodžių ir aplodismentų. LSIŽGB „Klaipėdos Viltis“ pristatė teatrališką pasirodymą, dainavo, šoko ir savo gražiais pasirodymais taip pat nustebino žiūrovus. Kalėdiniame-Naujametiniame renginyje svečiavosi Kalėdų senelis dalindamas dovanas, skleisdamas gerą nuotaiką, kviesdamas visus šokti ir žaisti smagius žaidimus.

 

 

]]>
3199 Wed, 03 January 2018 11:01:08
Kalėdinis spektaklis Delfinariume Gruodžio 22 d. BĮ Neįgaliųjų dienos centro (Panevėžio g. 2) lankytojai, kartu su darbuotojais vyko į delfinariume vykstantį Kalėdinį pasirodymą „Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Pasirodymo metu buvo pilna nesibaigiančių nuotykių, kai pasirodė Karlsonas su savo draugu Mažyliu. Neteko liūdėti, nes Karlsonas, kaip pašėlęs skraidė delfinariumo palubėje, atlikinėdamas įvairius triukus kartu su delfinais, katė Matilda šoko breiką, delfinai ne tik atlikinėjo triukus, bet ir smagiai taškė žiūrovus vandeniu. Su artėjančiomis šventėmis visus pasveikino Kalėdų senelis. Visi grįžome gerai, šventiškai nusiteikę, kupini įspūdžių.

]]>
3228 Fri, 29 December 2017 10:12:57
Šv.Kūčių šventė Gruodžio 22d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko Šv. Kūčių šventė. Šventė prasidėjo šokiu, kurį mums padovanojo šokėja Gabrielė Raudytė. Vėliau visi kartu dainavome, dalinomės kalėdaičiais, Šv. Kūčių patiekalais, gražiais žodžiais ir palinkėjimais vieni kitiems. Po vaišių prisiminėme Šv. Kūčių vakaro burtus. Įvairiais žaidimais bandėme išsiaiškinti kas mūsų laukia ateinančiais metais. O laukia daug džiugių ir gražių dalykų: laimė, džiaugsmas ir sveikata. 

                                              
]]>
3188 Thu, 28 December 2017 10:12:49
Šv. Kūčių popietė Gruodžio 21d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko Šv.Kūčių popietė.  Kūčios – šeimos šventė, o  mūsų centras kaip didelė viena šeima kartu paminėjo šią prasmingą datą. Įstaigos direktorė Danutė Daukantienė uždegė šventą žvakutę, kuri parvežta iš Izraelio. Tai šią šventą ugnelę turėjome galimybę kiekvienas palaikyti savo rankoje ir truputį sušilti, susikaupti artėjančių švenčių proga. Po to dalinomės Kalėdaičiu laužydami paplotėlį kaip šventą duoną.  Direktorė palinkėjo sveikatos, gražių, jaukių švenčių. Šiai Kūčių šventei specialiai buvo sukurtas ir parodytas šešėlių spektaklis pagal pasaką ,,Vaismedžių sodai“, kuriame vaidino įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai. Šis spektaklis priminė mums visiems, kad gerumas visada laimi, tik reikia tikėti ir neprarasti vilties. Renginio pabaigoje visi jaunuoliai buvo  pakviesti prie  šventinio  Kūčių stalo pasivaišinti  tradiciniais kūčiukais, kisieliumi ir kitais skanumynais. Džiaugiamės, kad ši diena mūsų įstaigoje buvo jauki, netradicinė ir suteikė visiems mums prasmingų akimirkų.

                                           
]]>
3187 Thu, 28 December 2017 10:12:19
Mišios Šv. Kazimiero parapijos koplyčioje Gruodžio 20d. rytą  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai, darbuotojai ir tėveliai susirinko Klaipėdos Šv. Kazimiero koplytėlėje, kurioje vyko Šv. Mišios už mūsų bendruomenę. Esame dėkingi  parapijos klebonui - kun. Rolandas Karpavičiui už galimybę susiburti bendrai maldai  ir nuoširdų bei prasmingą  bendravimą. Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenė  gausiai susirinko ir sudalyvavo šventinėse mišiose.

                                       
]]>
3186 Thu, 28 December 2017 10:12:56
„Breakdance“ ritmu sporto klube “Šansas” Gruodžio 19 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo sporto klubo „Šansas“ surengtoje akcijoje, kurioje direktorius  Arūnas Jocys padovanojo neįgaliesiems 2 mėnesių nemokamus abonementus. Iš viso 200 neįgaliųjų: apie 160 klaipėdiečių ir dar kelios dešimtys Klaipėdos rajono atstovų. Renginio metu įspūdingą šou programą surengė ir daug senjorų ovacijų sulaukė „Klaipėdos lakštutės“ ekspresyvus breiko šokėju šokis „Breakdance kultūra“.  Tiek senjorai, tiek neįgalieji nuoširdžiai, kai kurie net su džiaugsmo ašaromis akyse, su Kalėdų Seneliu šoko, dainavo. Vėliau visi kartu sėdome prie vaišėmis nukrauto stalo.

]]>
3183 Wed, 27 December 2017 10:12:21
„Breakdance“ ritmu VŠĮ „Likimo laiptai“ gimtadienyje Gruodžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) dalyvavo VŠĮ „Likimo laiptai“ 20 metų gimtadienyje, kuriame prisidėjo prie šventinės programos su  šokių „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. Renginys buvo iš 3 dalių. Primą dalis vadinosi „Mes“, kurioje savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų atstovai  ir visi svečiai galėjo pasveikinti su 20 metų jubiliejaus proga VŠĮ „Likimo laiptus“. Antra renginio dalis vadinosi nuo džiazo iki breiko, kurioje džiazavo Elzė Grubliauskaitė, dainavo moterų vokalinis ansamblis „Melodijos“, šoko „Likimo laiptų“ ir „Klaipėdos lakštutės“ atstovai. Trečioje dalyje vaišinomės tortu, saldumynais, bendravome su draugais.

]]>
3184 Wed, 27 December 2017 10:12:04
Kvietimas! Gruodžio 20d. (trečiadienis) 11.00 val. kviečiame jaunuolius, darbuotojus ir tėvelius dalyvauti šventose mišiose už mūsų bendruomenę, kurios vyks Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje.

]]>
3171 Tue, 19 December 2017 11:12:13
Kalėdinė mugelė! Gruodžio 18-22 dienomis nuo 13.00 iki 15.00 val. kviečiame į BĮ Neigaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6), kuriuose vyks Kalėdinė mugė. Mugėje galėsite įsigyti orginalių rankų darbo dovanėlių, suvenyrų artėjančioms šventėms.  Nepraleiskite progos ir apsilankykite.

]]>
3119 Mon, 18 December 2017 02:12:24
Edukacinis užsiėmimas „Deginimas ant medžio“ Gruodžio 14 d. BĮ Neįgaliųjų dienos centro “Klaipėdos lakštutė” (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai lankėmės Klaipėdos “Medeinės” mokykloje. Šį kartą šioje mokykloje vyko projekto “Žingsnis po žingsnio” tęsinys: bendras edukacinis užsiėmimas – deginimas ant medžio. Žodis „pirografija“ yra graikų kilmės ir reiškia „rašymas ugnimi“. Tai procesas, kada norimas vaizdas piešiamas ant medžio deginant įvairias linijas ir formas ant medienos paviršiaus su įrankiu, panašiu į metalo lituoklį. Pirografija – viena seniausių meno formų, o to įrodymas – Nazkos kultūros, kuri gyvavo 700 m.pr.k puodelis, eksponuojamas Archeologijos, antropologijos ir istorijos muziejuje Peru. Europoje, Azijoje, Australijoje ir Amerikoje pirografijos technika buvo dekoruojami muzikos instrumentai bei virtuvės rakandai.  Užsiėmimas buvo atliktas su šios mokyklos mokytojo Žilvino pagalba. Prieš pradedant darbą, mokytojas supažindino mus su šios veiklos specifika, darbo sauga. Sužinojome, kad labiausiai deginimui tinkama yra beržo, klevo bei buko mediena.  Mūsų jaunuoliai su dideliu noru įsitraukė į šią veiklą. Visus nustebino ir sužavėjo deginimo ant medienos darbeliai. Mokytojo manymu, išmokti deginti yra nesudėtinga, tą gali atlikti kiekvienas, turintis reikiamus įrankius bei priemones. Gavome iš mokytojo pasiūlymą  sudalyvauti dar kartą tokioje veikloje pavasarį.

]]>
3169 Mon, 18 December 2017 02:12:39
Viktorina „Šalnos gūsis2“ Palangos miesto socialinių paslaugų centre 2017 metų gruodžio 13 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai lydimi darbuotojų vyko į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą, kuriame buvo organizuojama viktorina „Šalnos gūsis2“. Šventėje dalyvavo jaunuoliai  bei darbuotojai iš įvairių miestų : Kretingos, Salantų, Šilutės, Priekulės ir kt. Mus labai maloniai sutiko, supažindino su Palangos socialinių paslaugų centro vykdoma veikla. Šventės metu buvo atliekamos edukacinės rungtys, susijusios su artėjančiomis žiemos šventėmis. Viktorinos metu ne tik žaidėme, bet ir klausėmės jaunuolių atliekamų dainų, šokome, skanavome visų atsineštų vaišių, bendravome vieni su kitais, dalinomės maloniais dienos įspūdžiais. Viktorinoje nugalėjo draugystė.

                                             
]]>
3168 Mon, 18 December 2017 02:12:30
Išvyka į saldainių fabriką „Roshen“ Gruodžio 12 d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) darbuotojai ir paslaugų gavėjai išvyko į Klaipėdoje esantį saldainių fabriką „Roshen“, kuriame vyko pažintinė edukacija apie saldainių gamybą. Ekskursijų vadovė mus supažindino su tvarka, kaip reikia elgtis fabrike, kokių saugumo taisyklių būtina laikytis. Ekskursijos metu sužinojome, kas yra korporacija „Roshen“, kokius skanėstus savo septyniuose fabrikuose Ukrainoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Rusijoje gamina, kokių profesijų specialistai dirba saldainių fabrikuose. Apsilankėme ir nuostabiame kino teatre, kuriame pažiūrėjome video siužetą apie saldumynų gamybą ir  gamybinėse patalpose, kur vyko karamelės virimo, formavimo, vyniojimo procesai. Vėliau  jaunuoliai turėjo galimybę  pasijusti konditeriais ir pasigaminti savo rankų darbo ledinuką eglutę. O ekskursijos pabaigoje sulaukėme siurprizo  - saldžių dovanėlių išsinešimui. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę sudalyvauti šioje ekskursijoje ir susipažinti su saldainių fabriku bei karamelės gaminimo procesu. Grįžome į centrą su gera nuotaika ir saldžiomis dovanomis.

                                                 
]]>
3167 Mon, 18 December 2017 02:12:38
Edukacinė išvyka į Klaipėdos laikrodžių muziejų Gruodžio 8 dieną  “Klaipėdos lakštutės” jaunuoliai (Lakštučių g.6) vyko į Klaipėdos laikrodžių muziejuje organizuojamą edukacinį užsiėmimą “Laiko skaičiavimas senovėje”.  Užsiėmimo metu sužinojome kaip  atsirado senoviniai laikrodžiai: saulės, vandens, ugnies, smėlio, kaip jie buvo gaminami, kaip skaičiuojamas laikas. Netgi sužinojome būdų kaip patiems pasigaminti saulės ir vandens laikrodžius. Susipažinome su muziejaus ekspozicija.  Pakeliui į įstaigą nepraleidome progos aplankyti ir pasidžiaugti kalėdine eglute teatro aištėje.

]]>
3164 Mon, 18 December 2017 02:12:43
„Breakdance“ ritmu „5J“ festivalyje Gruodžio 5 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) dalyvavo respublikiniame neįgaliųjų šokių festivalyje „5 J“ ( Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas). Jau tradicija tapęs renginys vyko Šilalės rajono Šiauduvos laisvalaikio centre. Šokių kolektyvai iš visos Lietuvos džiugino pasirodymų įvairovė. „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda pristatė šokių kompoziciją „Breakdance“ kultūra. Šventės pabaigoje vaišinomės visų suneštomis vaišėmis, bendravome su draugais iš kitų centrų. Šventes pabaigoje buvo išrinktas kitu metų „5J“festivalio organizatuoriai, kuriais tapo Palangos socialinių paslaugu centras.

]]>
3166 Mon, 18 December 2017 02:12:41
Edukacija apie Šv. Kūčių papročius ir tradicijas Klaipėdos rajono amatų centre Gruodžio 5d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2)  jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai išvyko į Veiviržėnus susipažinti su Klaipėdos rajono amatų centro teikiamomis paslaugomis ir sudalyvauti edukacijoje apie Šv. Kūčių papročius ir tradicijas. Vos tik atvykus išvydome tradiciškai paruoštą Kūčių stalą, su senoviniais valgiais ir išgirdome lietuvių liaudies muziką.  Darbuotojai mus pasitiko labai maloniai, aprodė ir supažindino su centro vykdoma veikla, kuri susijusi su tradiciniais lietuvių liaudies amatais: audimu,  mezgimu, pynimu iš vytelių, keramika, floristikos menu, nėrimo vąšeliu, velykinių kiaušinių marginimu. Visus sužavėjo audimo staklės ir išausti darbai. Apžiūrėję parodas sėdome prie šventinio stalo pasivaišinti senoviniais valgiais ir klausėmės istorijos apie  Šv. Kūčias,  papročius bei burtus. Nuoširdus ir draugiškas bendravimas bei  jauki aplinka mus visus labai sujaudino ir sužavėjo. Visi sutarėm, kad sekantį kartą aplankysime ši nuostabų centrą  Šv. Velykų proga ir marginsime margučius. Žinių ir įspūdžių kupini atsisveikinome su Klaipėdos rajono amatų  centro darbuotojais, dėkodami už progą sudalyvauti edukacijoje, bei susipažinti su lietuvių  tradicinių amatų kultūra.

                                               
]]>
3140 Mon, 11 December 2017 03:12:40
Projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys Gruodžio 1 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2)  jaunuoliai  kartu su darbuotojais vyko pas  naujus pažįstamus M.Gorkio progimnazijos 4 b. klasės mokinius.  Dalyvaujant bendrame projekte „Ypatingas pasaulis“, šį karta surengiame  šaškių turnyrą.  Dienos centro jaunuoliai ir progimnazijos mokiniai labai aktyviai ir noriai dalyvavo šiame renginyje.  Šio projekto daliai buvo iškeltas tikslas: labiau pažinti supančią bendruomenę, stiprinti  su ja ryšį, vykdant jaunuolių integracijos procesą į visuomenę. Taip buvo siekiama skatinant jaunuolių vaizduotę,  lavinant  įgūdžius ir sugebėjimus, praplečiant akiratį.  Kontaktuojant ir bendradarbiaujant su mūsų jaunuoliais mokiniai  turi galimybę labiau pažinti jų supantį pasaulį, įgyti  patirties ir naujas žinias, užmegzti naujas pažintis.  Šaškių turnyras praėjo labai džiaugsmingai ir nuotaikingai. Buvo labai daug įspūdžių ir nepakartojamų akimirkų. Moksleiviai, kuriems nepavyko sudalyvauti turnyre, paruošė mūsų jaunuoliams staigmeną – sveikinimų  ir palinkėjimų atvirukus.

                                                    
]]>
3139 Mon, 11 December 2017 03:12:02
Kasmetinė Klaipėdos miesto neįgaliųjų sporto šventė Šių metų gruodžio 4 dieną sportiškiausieji centro jaunuoliai  bei darbuotojai (Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g. 2) vyko į Klaipėdos lengvosios atletikos maniežą, kuriame  vyko kasmetinė bei tradicinė sporto šventė, skirta žmonių su negalia dienai paminėti. Šventės metu vyko įvairios rungtys: šaškių, smiginio, stalo teniso, rankų lenkimo, 3x3 krepšinio, baudų mėtymo, bočios, šaudymo bei kt. Jaunuoliai atidavė visas jėgas kovodami varžybose. Mums pavyko iškovoti šias prizines vietas: I vieta už smiginio bei rankų lenkimo varžybas (Lakštučių g.6), II vieta apdovanojimas atiteko už krepšinio 3x3 varžybas bei III vieta atiteko mūsų bočios žaidėjams (Panevėžio g. 2). Didžiuojamės mūsų jaunuoliais bei laukiame kitų varžybų.

                                     
]]>
3138 Mon, 11 December 2017 02:12:17
KONFERENCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENAI PAMINĖTI ,,KULTŪROS PRIEINAMUMAS ŽMONĖMS SU NEGALIA“  

2017 12 05 Klaipėdos Neįgaliųjų Reikalų taryba, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ir  Socialinės paramos skyrius  Tarptautinei žmonių, turinčių negalią, dienai paminėti organizavo konferenciją ,,KULTŪROS PRIEINAMUMAS ŽMONĖMS SU NEGALIA“. 
Renginį atidarė  Kūrybinės šokio profesionalų ir negalią turinčių žmonių dirbtuvės „Jungtys“ kartu su "Klaipėdos lakštutė" jaunuoliais.

 

]]>
3120 Thu, 07 December 2017 12:12:06
Šventinis laikotarpis „Šv. Kūčių ir Kalėdų belaukiant...“ Pirmoji žiemos diena mūsų  įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo ypatinga ir netradicinė. Įstaigoje nuo pat ryto šurmuliavo klegesys ir šventinė nuotaika, nes prasidėjo  Šv. Kūčių ir Kalėdų laukimo laikotarpis, kurį vainikavo surengtas pristatymas mūsų vestibiulyje ir kalėdinės eglutės bei dekoracijų  puošimas.  Kad švenčių laukimas neprailgtų, visą mėnesį  įstaigoje popietinės veiklos metu vyks įvairūs užsiėmimai, susibūrimai susiję su Šv. Kūčių ir Kalėdų tradicijomis, bei kitomis edukacinėmis, pramoginėmis veiklomis. Šventinio laikotarpio metu dalinsimės švenčių tradicijomis, puošime savo įstaigą, suteiksime galimybę paslaugų gavėjams būti aktyviu šventės dalyviu, daugiau laiko skirsime pasibuvimui visiems kartu. Šis adventinis  laikotarpis  -  laukimo, apmąstymų, pasiruošimo didžiosioms metų šventėms, bendrų veiklų, būsimo džiugesio ir šurmulio mėnuo, kurį vainikuos Šv. Kūčių popietė ir susikaupimo mišios Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje. Tikimės, kad prasmingai praleistas šventinio laikotarpio laikas mūsų bendruomenei suteiks ne tik daug smagių ir džiugių akimirkų, bet ir padės suvokti švenčių ir tradicijų prasmę.

]]>
3113 Mon, 04 December 2017 15:12:53
Priešgaisrinės saugos pratybos BĮ Neįgaliųjų centre  „Klaipėdos lakštutė“  lapkričio 29d. (Lakštučių g. 6) ir lapkričio 30d. (Panevėžio g. 2) vyko priešgaisrinės saugos pratybos darbuotojams ir paslaugų gavėjams. Vienas iš pagrindinių priešgaisrinės saugos tikslų įstaigoje mokyti darbuotojus ir paslaugų gavėjus priešgaisrinės saugos taisyklių kasdienėje aplinkoje ir ekstremalių situacijų metu. Evakuacija abiejuose įstaigos padaliniuose vyko pagal taisykles ir praėjo sklandžiai.

]]>
3111 Mon, 04 December 2017 10:12:19
Klaipėdos lakštutė „Breakdance“ ritmu Klaipėdos Universitete 2017m. lapkričio 30 d. „Klaipėdos lakštutės“ breiko šokėjai buvo pakviesti  į Klaipėdos Universiteto Sveikatos mokslų fakultetą sudalyvauti socialinėje programoje pristatant šokį „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. 

]]>
3110 Mon, 04 December 2017 10:12:14
KLAIPĖDOS LAKŠTUTĖ “BREAKDANCE” RITMU LENKIJOS FESTIVALYJE Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko šokėjai buvo pakviesti dalyvauti tarptautiniame meno festivalyje Lenkijoje. Tai jau vienuoliktas tarptautinis neįgaliųjų menininkų susitikimas Europos susitikimų centre „Swiatowid“, kuris vyko 2017m. lapkričio 23-25 dienos. Šiam meno festivaliui įstaigos breiko kolektyvas paruošė modernų šokį: Klaipėdos lakštutė „Braekdance“ ritmu. Klaipėdos lakštutė „Breakdance" ritmu – tai kelionė nuo Niujorko iki Klaipėdos. Pasakojimas kaip atsirado breikas, kaip jis transformavosi į savirealizaciją šokio kovų aikštelėse, nežiūrint į laimėtojus, vyrauja pagarba savo oponentams. Ir kaip breikas atkeliavo į „Klaipėdos lakštutę“ ir tapo saviraiška tarp neįgaliųjų, kurių unikalūs šokio judesiai, savitas neverbalinis komunikavimas tapo choreografijos dalimi. Breikas gimė Amerikoje, Niujorko gatvėse, su laiku vis populiarėja diskotekose, visuomeniniuose renginiuose, estradoje, iš kur atsirado "Hip-hop" kultūrą. Kurdavosi komandos, kurios dalyvauja "Breakdance Battle"  breiko kovose, laimi šokėjai, kurie gražiau save pateikia. Tai tapo puikus būdas savirealizacijai ir tarp neįgaliųjų, nes formuojasi stilius, atsiranda noras gražiai rengtis, būti šiuolaikiškam, dėl fizinio aktyvumo žmogus tampa sportiškas, lankstus, gerėja savijauta, neįgaliųjų tėvai ir artimieji išgyvena teigiamas emocijas dėl vaikų pasiekimų.  Ir galiausiai žmonėms su intelekto sutrikimais tai tapo puikus būdas integruotis į visuomene per šiuolaikiškus šokius, nes šis šokis yra artimas jaunimui ir įdomus žiūrovams savo unikaliomis, gražiomis judesio kombinacijomis, špagatais, po kurių taip ir norisi ištarti "WOW" ir paploti. Ne ką mažiau svarbi ir muzika, kuri užburia savo energija, dinamiškumu. Taip pat breiką galima šokti pagal įvairias muzikos kryptis: džiazas, pop, elektro, hip-hop'as. Dabar vis populiarėja šokti pagal klasikinę muziką. Tai universalus būdas saviraiškai. Tarptautiniame festivalyje tarp dalyvių buvo svečiai iš Slovakijos, Baltijos šalių atstovai ir iš įvairių Lenkijos miestų susirinkę meno kolektyvai. Tarptautiniame festivalyje „Klaipėdos lakštutė“ atstovai taip pat gilino savo žinias kūrybinėse dirbtuvėse, tokiose kaip – dekupažas, veltinis, dailė, molis. Festivalio uždaryme vyko diskoteka, kurioje buvome apdovanoti muzikiniais instrumentais, kurie imituoja įvairius gamtos garsus. „Klaipėdos lakštutė“ atstovai atsidėkodami padovanojo lietuvišką šakotį ir saldainių. Lenkijos organizatoriai labai apsidžiaugė gavę vaišes ir pasakė, kad jiems labai patinka mūsų tradiciniai skanėstai.  

]]>
3109 Mon, 04 December 2017 10:12:30
Paroda “Žiemos akimirkos“ Lapkričio 29d. mūsų įstaigos vestibiulyje (Panevėžio g. 2) buvo atidaryta parodėlė „Žiemos akimirkos“.  Žiemos tematikai skirti kūrybiniai darbeliai buvo pagaminti iš natūralių, gamtinių priemonių. Džiaugiamės, kad šie darbeliai papuošė mūsų įstaiga šventiniu laikotarpiu ir tikimės, kad suteiks mūsų bendruomenei šiltų ir jaukių emocijų.

]]>
3115 Thu, 30 November 2017 03:11:42
Susitikimas Su Medeinės mokyklos mokiniais floristikos veikloje Žmonės su proto negalia, tokie riboti intelektualiai, dažniausiai yra gabesni, labiau apdovanoti už kitus tarpusavio santykiais ir širdies bendryste. Intelekto nepajėgumą jiems su kaupu kompensuoja vidinis paprastumas ir stipresnis pasitikėjimas kitais“. ( J.Vanier)

Lapkričio 23 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko projekto „Žingsnis po žingsnio“ tęsinys, kurio dalyviai yra mūsų įstaigos lankytojai ir Klaipėdos Medeinės  mokyklos 9b ir   10 b.  specialiųjų – lavinamųjų klasių mokiniai. Šio projekto vienas iš uždavinių – rengti  susitikimus  su  „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliais, bendradarbiauti per užimtumo veiklas. Bendras edukacinis užsiėmimas šį kartą pravestas floristikos veikloje. Mokiniai ir jaunuoliai gamino kalėdinius žaisliukus ir sveikinimo atvirukus. Užimtumo  veiklos metu vyravo draugiškas bendravimas ir kūrybiška atmosfera.  Tokie susitikimai suartina bendruomenės narius, suteikia galimybę labiau pažinti vienas kitą.  Bendraudami ir bendradarbiaudami projekto dalyviai daro vieni kitiems tam tikrą įtaką: keičia jausmus, požiūrius ir elgesį.  Be abejo, bendravimas suteikia mums galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius. Lygindami save su kitais, darome išvadas, kas mes esame, kokie esame: kokie mūsų gebėjimai, įgūdžiai, vertybės, ir pan. Per tokį socialinį poreikį siekiame rasti savo vietą visuomenėje. Atskleisti savo galimybes, gabumus ir išreikšti save nepalaikant ryšių su kitais žmonėmis būtų neįmanoma. Supažindinimu su floristikos menu siekiama įgyvendinti šio projekto tikslą: sudaryti sąlygas mokinių karjeros kompetencijoms ugdytis.

                                             
]]>
3094 Mon, 27 November 2017 02:11:53
Pažintinė išvyka į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą Saulėtą lapkričio 7 dienos popietę Panevėžio g. 2 įstaigos paslaugų gavėjai ir darbuotojai  vyko į ekskursiją į vyriausiąjį policijos komisariatą, įsikūrusį Kauno g. 6, Klaipėda. Maloniai sutikusi pareigūnė nustebino mus pažintimi su policijos kinologėmis ir tarnybiniu šunimi vardu Gėris. Sužinojome, kad dresūra, kasdienis darbas ir treniruotės padeda tarnybiniam šuniui atlikti užduotis, o į savo šeimininko komandas jie reaguoja žaibiškai ir atlieka besąlygiškai. Kinologės atsisveikindamos įteikė atšvaitus su šuniuko atvaizdu. Ekskursija tęsėme apžiūrėdami atpažinimo kambarį, kur liudininkas be streso per veidrodinį stiklą gali atpažinti nusikaltėlį, o įtariamieji mato tik savo atvaizdus veidrodyje. Susipažinome su operatyvaus valdymo skyriaus darbuotojais, kurie papasakojo kaip reaguoja į gautus pranešimus ir siunčia į pagalbą artimiausius patrulių ekipažus. Pasijautėme saugiau, kai sužinojome, kad Klaipėdoje viešojo saugumo vaizdo stebėjimo kameros veikia ne tik pagrindinėse gatvėse, kur intensyvus eismas, bet ir parkuose ir aikštėse. Policijos pareigūnai stebi tiesiogiai kas vyksta per daugybę monitorių, o kilus grėsmei greitai reaguojama. Taip pat įrašai gali būti peržiūrėti, jei kas liko nepastebėta ar reikia patikslinti įvykį. Pabaigoje apsilankėme saugaus eismo klasėje, kur galėjome prisiminti atšvaito nešiojimo ir saugaus eismo tamsiu paros metu taisykles. Grįžę į įstaigą kas striukės, kas rankinės dešinėje pusėje segėme atšvaitą. Dabar jaučiamės saugūs ir esame matomi tamsiu paros metu.

]]>
3095 Mon, 27 November 2017 02:11:08
Dalyvavimas mokslo ir meno festivalio "Restart" programoje 2017m. lapkričio 16 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vykome į  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmus, kur dalyvavome mokslo ir meno festivalio "Restart" programoje: origamio kūrybinėje dirbtuvėje, edukaciniame užsiėmime su Maltos ordino pagalbos tarnybos terapiniais šunimis. Atvykusius jaunuolius pasitiko lektorė Rūta Petniūnaitė, bei kaniterapiautės šunys Lota, Kleopatra ir Kuršis. Erdvė prisipildė šurmulio ir klegesio, jaunuoliai  lietė šunis, kalbino juos. Kai kuriems tai buvo malonus susitikimas su jau pažįstamais šunimis. Origamio kūrybinių dirbtuvių metu iš popieriaus lankstėme šuniukų galvas, teko sukaupti dėmesį, kad galėtume teisingai atlikti lankstinį. Popieriaus lankstymas lavina smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, atmintį. Užsiėmimo metu jaunuoliai buvo kantrūs, stengėsi vieni kitiems padėti. Baigus lankstyti prasidėjo kaniterapijos užsiėmimas. Į veiklą buvo įtraukti specialiai paruošti šunys, kurie, jaunuoliams atlikus užduotį, buvo vaišinami gardėsiu. Ekspozicijos salėje vedžiojome šunis, bendravome su jais bei turėjome galimybę pajusti, kad šunys iš tikrųjų geba  suprasti  žmogaus emocijas  ir į jas atsiliepti. Pilni įspūdžių, atsisveikinę su renginio organizatoriais, nusprendėme pasivaikščioti Klaipėdos Dienovidžio skvere. Susipažinę su  naujomis skulptūromis nuvykome apžiūrėti ant gyvenamojo namo sienos (Gulbių gatvėje) nutapytos neofreskos „ Seserys“, kurią sukūrė gatvės menininkas Tadas Vincaitis.

 

]]>
3080 Tue, 21 November 2017 08:11:23
Paroda ,,Spalvingų žiedų žaismas'' Klaipėdos rajono Jono Lankučio bibliotekos Dituvos filiale Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filiale eksponuojama BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė''  paroda ,,Spalvingų žiedų žaismas''. Šią parodą pristatė socialinė darbuotoja užimtumui Zita Doveikienė. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti kruopščiai atliktais jaunuolių darbais.                                                                                   

                                    
]]>
3078 Mon, 20 November 2017 10:11:30
Judesio spektaklio “Kažkur Ten” premjera Klaipėdoje Kiekvienas iš mūsų nori visais įmanomais būdais pasakyti, parodyti veiksmais, atskleisti tai kas mums svarbu ir kas mus išties labai glumina ar priešingai kasdien suteikia vilties gyvenimui,  tačiau vieniems  iš mūsų tai sekasi puikiai, kitiems – šiek tiek sunkiau. Jaučiant didelį norą suteikti galimybę kalbėti ir veikti visiems, gimė jautrus projektas „Mes esame kartu“. Tai projektas, kuriame kalbame ne apie tai ko negalime, o apie tai ką galime… Apie plačias  ir neribotas galimybes integruojant neįgaliųjų bendruomenę į jaunimo kultūrinį gyvenimą panaudojant šokio, judesio ir rankų šešėlio bei teatro elementus. Siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų  bendruomenę ir kartu mokytis būti vieni su kitais ne tik per tiesioginį kontaktą. Projekto  ir judesio spektaklio “Kažkur Ten” autorė Gabrielė Raudytė: “Norisi , kad nebūtų jokių ribų ir jokių užribių… Mes galime  kurti ir veikti kartu, jokie įgimti blokai mūsų negali sustabdyti. Žmogus neturi jokių ribų… Po susitikimų su  neįgaliųjų centro “Klaipėdos Lakštutė” jaunuoliais aš  pažvelgiau į gyvenimą kitomis spalvomis , gal tai ir skamba banaliai, bet aš išsilaisvinau ne tik kaip asmenybė, bet ir supratau, kad mes galime tapti viskuo,  kuo tik norime, tereikia išmokti teisingai pamilti save ir kitus… Jie mane išmokė džiaugtis mažais kasdieniniais stebuklais  ir priimti save ir kitus, tokie kokie jie yra, jų ir savęs nekeičiant…”

Judesio spektaklis “Kažkur Ten” - kalba apie šiuolaikinį žmogų, jo jausmus ir  vidinius išgyvenimus bei prigimtinius norus, kurie yra visai nepriklausomi nuo žmogaus  protinių ar fizinių gebėjimų. Judesio spektaklis statomas remiantis vokiečių psichoterapeuto  ir filosofo Mathiaso Jungo įžvalgomis iš knygos “Mažasis princas mumyse”. Ši premjera išties kitokia ,visame kūrybiniame procese dalyvauja ne tik profesionalai ir mėgėjai menininkai,aktoriai, šokėjai, bet ir neįgaliųjų bendruomenė, Klaipėdos universiteto studentai ir šokių studijos “Kūrybos Kišenė” mažieji šokėjai. Judesio spektaklyje išvysite rankų šešėlio teatrą “Budrugana Lietuva”, kurie vos prieš pusmetį grįžo iš Gruzijos ir parsivežė išties unikalią ir nuostabią rankų šešėlio techniką.

Judesio spektaklis “Kažkur Ten “ yra vainikuojamasis projekto “ Mes esame Kar/Tu” renginys. Projekto tikslas: integruoti neįgaliųjų bendruomenę į Klaipėdos kultūrinį gyvenimą pasitelkiant rankų šešėlių teatrą ir šokį. Projekto iniciatoriai - Šokių studija “Kūrybos Kišenė”. Partneriai - neįgaliųjų centras “Klaipėdos lakštutė”, Klaipėdos menų akademijos studentai, rankų šešėlių teatras “Budrugana Lietuva”. Rėmėjai - Klaipėdos miesto savivaldybė, UAB “Linomeda”, T.Danilevičiaus dizaino studija, reklamos dirbtuvės “Ponas Popierius”.

Spektaklio premjera lapkričio  10  dieną, 19:00val., Klaipėdos menų akademijos, teatro katedros, mokomajame teatre (K.Donelaičio g. 4) Kviečiame visus atvykti į premjerą.

                                               


]]>
3045 Tue, 07 November 2017 08:11:31
Mokymai darbuotojams „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ Spalio 30d. vyko pažintiniai mokymai darbuotojams „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“. BĮ Nęįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ siekia socialinių paslaugų kokybės pripažinimo ir sertifikavimo pagal EQUASS socialinių paslaugų kokybės sistemos standartus ir nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ projekto kodas Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

]]>
3042 Fri, 03 November 2017 11:11:02
Ekskursija į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą 2017 m. spalio 25 d.  BĮ Neįgaliųjų centro „ Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g.6) vyko į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose organizuojamą ekskursiją. Susipažinome su rūmuose veikiančiomis ekspozicijomis. Visus sužavėjo jubiliejinė Sauliaus Bertulio kūrybos paroda „Sąsajos“. Menininkas per medžio paviršiaus įvairovės ir metalo plastikos sąsają atskleidžia išskirtinį ryšį su aplinka. Jaunuoliai labai domėjosi darbais, norėdami suvokti jų vaizduojamą prasmę. Susipažinome su respublikine paroda „Mažoji plastika“, skirta skulptūrų parko 40-mečiui paminėti. Žavėjo ir stebino 45 mažosios plastikos kūrėjų darbai, sukurti iš bronzos, medžio, stiklo, akmens, buities daiktų  bei kitų medžiagų.  Susipažinome su Smiltynės granito kalimo simpoziumų istorine retrospektyva, apimančia1977-1991 metų laikotarpį. Įdomūs jos pateikimo būdai skatino jaunuolius pažvelgti į skulptūrų kūrimo eigą, skulptorių darbo įrankius, pažiūrėti filmuotas akimirkas iš simpoziumų bei skulptūrų parko atidarymo archyvinius kadrus. Padėkoję centro darbuotojams už suteiktą galimybę apžiūrėti parodas, kupini meninių įspūdžių grįžome į įstaigą.

 

]]>
3038 Tue, 31 October 2017 09:10:52
Paskaitėlė „Dantų priežiūros ypatumai“ BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko  informatyvi ir vaizdinga paskaita „Dantų priežiūros ypatumai“, kurią pravedė Klaipėdos valstybinės kolegijos burnos priežiūros ir mitybos katedros dėstytoja Lijana Dvarionaitė ir jos studentės.  Informacijos perteikimui pasirinkta vaizdinė paskaita, nes tai padeda geriau atsiminti kaip taisyklingai prižiūrėti dantis. Vaizdžiai pademonstruotos įvairios mokomosios priemonės – dantų modeliai, padidintas šepetėlis, parodytas teisingas dantų valymo būdas, rekomenduotos geriausios dantų priežiūros priemonės. Kartu su specialistėmis atlikome užduotis, sprendėme kryžiažodį, klausėmės pasakojimų apie tai kodėl genda dantys ir kaip rekomenduojama maitintis, kad dantys būtų sveiki.

                                                                 
]]>
3037 Tue, 31 October 2017 09:10:45
Dalyvavimas Maisto banko akcijoje BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" 2017 m. spalio 20 ir 21 d. dalyvavo rudeninėje "Maisto banko akcijoje" . Akcijos metu dalyvavo 28 įstaigos darbuotojai ir jaunuoliai, surinkta 918 vienetų įvairių maisto produktų, kurie bus išdalinti įstaigos paslaugų gavėjams, gaunantiems mažas pajamas.

]]>
3029 Tue, 24 October 2017 01:10:43
Išvyka į fotografės Laimos Drukerytės dokumentinę fotografijų parodą „Galiu daugiau nei tu manai“ Spalio 19 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda vyko į „Compensa“ koncertų salę Vilniuje, atidaryti dokumentinės fotografijų parodos „Galiu daugiau nei tu manai“, kurią organizavo fotografė Laima Drukerytė, Vilniaus Universiteto kūrybos komunikacijos studentė Marta Bielskytė ir Žmonių su Dauno sindromu ir globėjų asociacija. Mes gyvai įrodėme, kad viskas įmanoma ir su savo šokiu puikiai pailiustravome, kad galime būti šiuolaikiški, madingi, sportiški ir įdomūs visuomenei. Parodoje buvo pateikiama daug įvairių užimtumo sričių. Gimnastika, plaukimas ir laisvalaikis buvo skirta breiko užimtumui, kuriame vaizduojamas mūsų įstaigos paslaugų gavėjas Mantas Balajus. Jis fotografijose pademonstravo savo breiko sugebėjimus. Mūsų centro breiko šokėjai atstovavo ne tik savo įstaigą, bet ir asmenų su negalia interesams, mažindami socialinę atskirtį ir didindami toleranciją Lietuvos mastu.

]]>
3021 Mon, 23 October 2017 13:10:25
Išvyka į rudenėjantį mišką Įsibėgėjus rudeniui, medžiams nusidažius įvairiausiomis spalvomis, kol neprasidėjo šalnos, spalio 17 d. vykome į Šventosios girininkijoje, netoli Būtingės gyvenvietės esančią poilsiavietę „Miškas visiems“. Čia grožėjomės nuostabia gamta, kvėpavome tyru miško oru, žaidėme žaidimus ir smagiai leidome laiką. Visi stengėmės pasikrauti gamtos teikiama energija ir nepasiduoti rudeniškam liūdesiui.

Taip pat aplankėme sveikatos centro „Energetikas“ skulptūrų parką – „Akmens amžius“. Skulptūrų parkas „Akmens amžius“ šiuo metu visus džiugina 50 akmens skulptūrų, demonstruojančių skulptorių meistriškumą ir atskleidžiančių senąsias tradicijas šiuolaikiniame kontekste. Visi grožėjomės skulptūromis ir kiekvienas ieškojome labiausiai patinkančios.

Prieš grįžimą skubėjome prie jūros, kuri šią dieną buvo susiliejusi su tvyrančiu rūku ir atrodė nuostabiai, ten rinkome akmenukus, kad turėtume ką parvežti savo draugams,  laukiantiems centre.

]]>
3016 Mon, 23 October 2017 10:10:04
Pirmosios pagalbos paskaita Spalio 16 d.  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) darbuotojams vyko  pirmosios pagalbos teikimo paskaita, kurią vedė Lietuvos Raudonojo kryžiaus Draugijos (LRKD) Klaipėdos skyriaus vadovė Dalytė Fabijonavičienė. Atsidūrus situacijoje, kuomet kitam žmogui reikia pirmosios pagalbos, privalu žinoti kaip ją suteikti. Brangi kiekviena minutė, nes nieko nedarymas gali daug labiau pabloginti situaciją. Pirmoji pagalba skirta stabilizuoti sužeistojo ar sergančio būklę, užkirsti kelią jos pablogėjimui ir išsaugoti gyvybę, iki kol atvažiuoja profesionali pagalba. Šios paskaitos metu susipažinome su pirmosios pagalbos pagrindais (kaip stabdyti kraujavimą, gaivinti kitą asmenį, ką daryti užspringimo atveju, epilepsijos priepuolio atveju, ką daryti lūžus rankai ar kitais lūžių atvejais, kaip elgtis pamačius kitą asmenį, kuriam reikalinga pagalba). Teorines žinias galėjome pritaikyti ir praktiškai, atlikdami tam tikras technikas, kurias parodė lektorė.

Tikimės, kad paskaitoje įgytos žinios padės darbuotojams  kritinės situacijos metu reaguoti tinkamai, be baimės suteikti pirmąją pagalbą ir išgelbėti nelaimės ištiktą žmogų.

                                                      
]]>
3002 Tue, 17 October 2017 09:10:16
Išvyka į Bendrosios pagalbos centrą 112  Rudenišką spalio 6 dienos rytą mūsų  centro jaunuoliai ir darbuotojai ( Panevėžio g. 2) vyko į Bendrąjį pagalbos centrą (112), įsikūrusį Mainų gatvė 8, Klaipėdoje. Labai smalsu buvo sužinoti apie jų darbą ir veiklą. Savo veiklos pradžioje BPC pagalbos skambučius administravo tik Vilniaus mieste ir rajone. Vėliau aptarnaujamas plotas plėtėsi, buvo įsteigti teritoriniai skyriai Klaipėdoje ir Alytuje. Nuo 2013 m. liepos mėn. BPC vykdo veiklą visoje Lietuvos teritorijoje. Prevencinio-pažintinio pobūdžio išvykoje sužinojome, kaip Klaipėdos teritorinis skyrius atsako į pagalbos skambučius bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 ir reaguoja į gautus pagalbos prašymus, priima ir įvertina pagalbos prašymus, nustato teiktinos pagalbos poreikį, esant galimybei teikia pagalbą telefonu, parengia pranešimus apie pagalbą ir perduoda juos atitinkamoms pagalbos tarnyboms, užtikrina tolesnį turimos informacijos teikimą šioms tarnyboms. Paskambinus šiuo numeriu 112 pagalbos galime sulaukti iš priešgaisrinės gelbėjimosi tarnybos, greitosios medicinos pagalbos ir policijos. Turėjome galimybę pamatyti iš arti BPC operatoriaus darbą, priėję prie darbuotojos išklausyti pagalbos skambutį, kuris buvo išsiųstas greitosios medikams. Mūsų centro jaunuoliai uždavė jiems rūpimus ir iškilusius klausimus. Išsiaiškinę, susipažinę, daug sužinoję, pilni įspūdžių grįžome į įstaigą.

                                  
]]>
2987 Mon, 09 October 2017 08:10:27
Dalyvavimas festivalyje „Muzikinė paukštė 2017“ Šių metų rugsėjo 28 dieną Žagarėje vyko jau senokai tradiciniu tapęs neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis „Muzikinė paukštė 2017“, kuriame dalyvavo ir BĮ Neįgaliųjų centro ‚Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai. Nors visiems ten vykusiems teko keltis labai anksti, bet ilgoje kelionėje į Žagarę niekam miegoti nesinorėjo, nes  „Klaipėdos lakštutės“ muzikuojančios grupės nariai su dideliu nekantrumu laukė šio pasirodymo.

Šį kartą visos trys mūsų pristatomos dainos buvo atliktos ne tik dainuojant, - bet ir papildant jas įvairiais judesiais bei šokiais, prie kurių choreografijos labiausiai prisidėjo jauna specialistė Karolina Mauliūtė.

Sprendžiant iš žiūrovų ovacijų viskas mums pavyko puikiai, salė tiesiog šėlo, o po mūsų pasirodymo - skandavo „pakartot“, o tai greičiausiai ir yra pats didžiausias įvertinimas bet kuriam atlikėjui, bei puiki paskata toliau tobulėti bei siekti užsibrėžtų tikslų.

 

                                                      Užimtumo specialistas Albertas Burba

]]>
2980 Fri, 06 October 2017 02:10:27
Solidarumo bėgimas 2017m. Solidarumo bėgimas – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 4-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas kasmet aidi šimtuose Lietuvos ugdymo įstaigų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių.  Šio projekto  metu  taip pat  renkama parama, kuri  skirta pozityvios tėvystės ugdymui Lietuvoje bei medicinos punkto įrengimui Zambijoje.  Šiais metais ir  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti prisijungti prie šio gražaus projekto, kurį suorganizavo Klaipėdos Medeinės mokykla. Taigi saulėtą rugsėjo 27d. rytą  kartu su Medeinės mokyklos bendruomene rinkomės į kiemelį bendrai sportinei veiklai: kartu šokome, bendravome, klausėmės vaikučių atliekamų dainelių, o svarbiausia visi prabėgome draugišką  solidarumo ratą. Jaunuoliai ir darbuotojai už dalyvavimą buvo apdovanoti solidarumo diplomais.  Džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisidėti prie šio kilnaus projekto ir sudalyvauti bėgime.

]]>
2978 Mon, 02 October 2017 10:10:36
Šventinis renginys socialinių darbuotojų dienos proga BĮ Neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė“(Lakštučių g. 6) rugsėjo 27 d. vyko šventinis renginys, skirtas paminėti Lietuvos socialinių darbuotojų dieną. Jaunuoliai visus darbuotojus pasitiko su  rožės žiedeliu ir lakštutės simboliu. Jaunuolių tarybos atstovams pasveikinus darbuotojus, susipažinome su minėtos šventės atsiradimo istorija bei gailestingumo organizacijų globėju Šv. Vincentu Pauliečiu – neprilygstamu artimo meilės šventuoju, skatinusiu žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis, kurių pagrindas yra  gerieji darbai kūnui ir sielai.  Po jaunuolių atliktos dainos, darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti minčių lietuje

„ Koks turi būti darbuotojas, dirbantis socialinį darbą“, pažaisti žaidimą „Kas tai?“ (įminti mįsles) bei nuplukdyti būrinius laivelius su savo norais apie darbo sąlygas bei santykius į svajonių pilį „Klaipėdos lakštutė“. Šventinį renginį vainikavo naujo filmuko apie centro veiklas „Klaipėdos lakštutė -3“ peržiūra. Filmukas pralinksmino visus, sukėlė daug juoko ir džiaugsmingų akimirkų.  

                                  
]]>
2977 Mon, 02 October 2017 10:10:12
Mes bėgame, nes esame kartu! BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ kartu su šokių studija „Kūrybos Kišenė“ vykdo bendrą projektą „Mes esame Kar/Tu“ , kurio esmė - neįgaliųjų bendruomenės integracija į jaunimo kultūrinį gyvenimą pasitelkiant šokį, muziką, teatrą, gatvės performansus. Projekto tikslas - pastatyti didelius draugystės tiltus tarp visiškai skirtingų bendruomenių.

Rugsėjo 21 dieną šio projekto iniciatoriai organizavo bėgimą „Mes bėgame, nes esame kartu!“. Gausus būrys projekto dalyvių susirinko neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” kiemelyje ir Direktorės išlydėti pradėjome bėgimą iki smiltynės perkėlos. Su kitų pagalba bėgime taip pat dalyvavo net sunkiai vaikštantys ar neįgaliųjų vežimėlyje sėdintys asmenys. Smiltynės perkėloje linksmai, su muzika atlikome įprastą kasdieninę rytinę mankštą ir sušokome bendrą flashmob’o šokį.  Organizuodami šį bėgimą siekėme įvykdyti Europos judumo savaitės metu (rugsėjo 18-22d.) užsibrėžtus tikslus.

Grįže į įstaigą pasivaišinome organizatorių vaišėmis ir arbata, prisiminėme renginio akimirkas ir pasidalinome puikiais įspūdžiais.

]]>
2966 Tue, 26 September 2017 03:09:16
Viktorina apie aplinką tausojančias transporto priemones Prisidedant prie Klaipėdos miesto savivaldybės  organizuojamos „Judumo savaitės“, rugsėjo 19d. (Lakštučių g. 6) vyko smagi viktorina apie aplinką tausojančias transporto priemones (dviračius, riedučius, elektromobilius). Visas pasaulis spalio 22 dieną švenčia „dieną be automobilio“, todėl šios viktorinos tikslas buvo supažindinti jaunuolius ir darbuotojus su ekologiškiausiomis transporto priemonėmis, jų nauda ir reikšme mūsų gyvenimui, bei raginti kuo dažniau vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu. Šventės metu žiūrėjome specialiai šiai dienai parengtą informacinį filmuką, įgavome naudingų žinių, kurias patikrinome viktorinos metu. Susiskirstę komandomis atlikome įvairias užduotis, paruoštas aplinką tausojančių priemonių tema. Pasidžiaugėme visą mėnesį mūsų pačių ruošta parodėle „Piešiu savo svajonių dviratį“.

 

 

]]>
2961 Mon, 25 September 2017 12:09:21
Šventė "Rudenėli, labas!" Jau nuo rugsėjo vidurio BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2)  prasidėjo pasiruošimas šventei "Rudenėli, labas!".  Pirmą savaitę po derliaus surinkimo  visos veiklos įsitraukė į dalyvavimą parodoje "Rudens gerybės". Ir rugsėjo 18 d. vyko parodos pristatymas mūsų įstaigos foje. O rugsėjo 22 d. renginyje "Rudenėli, labas" pasitikome rudenį. Šventė prasidėjo eilėraščiu "Man patinka ruduo", kurį deklamavo centro lankytoja Elžbeta. Didelį džiaugsmą, pozityvias emocijas ir nepakartojamus įspūdžius mums padovanojo šventės svečias šokių klubo "UFAS" vadovas ir choreografas Artūras Iljinas. Šio renginio metu buvo pristatytas projektas "Ypatingas pasaulis", kurio dalyviai yra mūsų centro jaunuoliai ir M. Gorkio progimnazijos 4 B klasės moksleiviai. Šios progimnazijos mokinės parodė nuotaikingą šokį su skėčiais, kuris visus sužavėjo. Linksmai ir juokingai  jaunuoliai ir moksleiviai sudalyvavo varžybose ir konkursuose: "Žmogeliukas iš daržovių", "Lietutis", "Ežiukas", "Mis ruduo".

Per šį renginį supratome, kad ruduo yra ne vien liūdnas ir niūrus, bet muzikos ir šokių dėka gali būti spalvotas ir ryškus!

]]>
2960 Mon, 25 September 2017 12:09:20
Bočia (boccia) vienija mus Nepaisant audringo vėjo ir lietaus į Klaipėdos miestą rugsėjo 14-15 dienomis  rinkosi gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos Respublikos. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė organizavo dviejų dienų neigaliųjų sporto šventę „Bočia vienija mus“.      Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų su negalia. Pasak, atvykusių žaidėjų šis žaidimas nesunkus, įdomus, azartiškas, žaidžiamas poromis ar komandomis. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į Parolimpines žaidynes.

Darnaus bendradarbiavimo su Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla dėka, lietingas oras renginio nesugadino, nes šventė buvo perkelta į sporto maniežą, dėl ko ji tapo dar sportiškesnė ir profesionalesnė. Karinių jūrų pajėgų išvirta kareiviška košė bei karšta arbata sustiprino sportininkų jėgas, o UAB „Javinė“ dovanoti saldumynai pagerino dalyvių nuotaiką. Į renginį atvyko 18 komandų: tai Panevėžio jaunuolių dienos centras, Šilutės „Macikų“, Strėvininkų (Kauno rajono) socialinės globos namų, Trakų, Plungės, Kretingos, Mažeikių neįgaliųjų centrų komandos, Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubo „Atletas“, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas „Žuvėdra“, Klaipėdos individualių poreikių kūrybos studija „Plunksnelė“, „Klaipėdos viltis“, „Danės“‘ socialinių paslaugų centro, „Klaipėdos lakštutės“ ir viena komanda iš Liepojos miesto (Latvijos Respublika). Po šiltų sveikinimo žodžių ir kūrybiškų komandų prisistatymo, muzikinę šventės dalį atidarė mūsų įstaigos solistas Arūnas Amulis bei jungtinė Klaipėdos, Nidos, Telšių šokėjų komanda, kuri po pasirodymo visus pakvietė į bendrą flashmob‘o šokį. Bočios turnyras vyko intensyviai, iškritusios komandos palikusios atminčiai savo rankų antspaudus draugystės plakate, turėjo galimybę gerai praleisti laiką žaidimų zonoje, pailsėti, pavalgyti ir laukti apdovanojimų. Bočia turnyro I vietą laimėjo Panevėžio, II – Klaipėdos „Vilties“, III – „Strėvininkų“ (Kauno raj.) komanda, o paguodos prizas ir IV vieta atiteko svečiams iš Latvijos Respublikos. Po varžybų šventės dalyviai susipažino su BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ įstaiga, jos vykdomomis veiklomis, pasigardžiavo paruoštomis vaišėmis ir pasilinksmino diskotekoje. Kitą dieną AB „Smiltynės perkėla“ suteikė galimybę šventės dalyviams nemokamai autobusais persikelti į Smiltynę, kur Lietuvos jūrų muziejus - delfinariumas pakvietė pasidžiaugti delfinų pasirodymu bei aplankyti terapijos centrą.

Tokie susitikimai yra labai svarbūs ir reikalingi ne tik socialinių įstaigų paslaugų gavėjams bet ir  lydintiesiems asmenims, socialiniams darbuotojams, kineziterapeutams. Bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.

 

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

]]>
2951 Tue, 19 September 2017 01:09:17
Dalyvavimas projekte Nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“, projekto kodas Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Sudarytos projekto vykdymo sutarties tikslas - Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos EQUASS diegimas įstaigoje, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą. EQUASS (angl. The European Quality in Social Services) – tai Europos reabilitacijos platformos iniciatyva sukurta sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistema, kuri padeda įgyvendinti Savanoriškos Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (Voluntary European Quality Framework for Social Services) reikalavimus.

]]>
2947 Thu, 14 September 2017 01:09:45
Sveikinimai Jubiliejaus proga! Įstaigos klientę, daugiametę pedagogę Lidiją Čerednik  įstaiga pasveikino su 90-tuoju gimtadieniu. Jubiliejaus proga palinkėjome dar daug ilgų gyvenimo metų. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos moteriai teikiamos nuo 2016 metų kovo 23 dienos. Paslaugos teikiamos 2 kartus per savaitę po 4 valandas. Senolė  gauna kompleksinę visų komandos specialistų pagalbą ir psichologo konsultacijas, siekiant pagerinti savo emocinę būseną.

]]>
2939 Wed, 13 September 2017 09:09:20
Lietuvių liaudies tradicijos vasaros šventėse Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, rugpjūčio 30d. spėjome pasidžiaugti vasariška šiluma ir prisiminti visas lietuvių liaudies vasaros šventes ir tradicijas, pradedant Sekminėmis ir baigiant Baltramiejaus švente. Renginys vyko įstaigos kiemelyje, tradiciškai dalyviai buvo pasitikti su daina, duona ir druska, vyravo tautinių rūbų tematika. Pynėme vainikus iš įvairių gėlių ir žolynų, kalbėjome apie lietuvių liaudies tradicijas, aptarėme pagrindines švenčių simbolių reikšmes. Neapsieita ir be linksmybių, žaidėme tradicinius žaidimus, šokome, dainavome bei vaišinomės ypatingais skanėstais.

]]>
2938 Tue, 12 September 2017 10:09:03
Lietuvos „Bočios“ čempionatas Rugsėjo 9d. Ukmergėje vyko Lietuvos neįgaliųjų „Bočios“ čempionatas, kuriame BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" lankytojai atstovavo mūsų įstaigą ir Klaipėdos miestą. Čempionate varžėmės B pogrupyje, kuriame stipriausi pasirodė Lietuvos „Bočios“ sportininkai. Pradėjome su pergale, laimėję rezultatu 3:2 prieš Visagino komandą. Likusią varžybų dalį teko pripažinti varžovų pranašumą. Čempionatas mums paliko išskirtinius neišdildomus prisiminimus, esame labai dėkingi Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai už suorganizuotas varžybas. Tikimės, kad tai buvo puikus sportinių įgūdžių lavinimas ir gera treniruotė prieš ateinančią rugsėjo 14d., kuomet mūsų įstaigoje vyks tarptautinė „Bočios“ šventė - "Bočia vienija mus".

]]>
2934 Mon, 11 September 2017 10:09:29
Paroda ,,Spalvotos vasaros prisiminimai’’ Rugsėjo 6 d. rytą BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko parodos “Spalvotos vasaros prisiminimai“ pristatymas, kurioje eksponuojami kūrybiniai darbeliai iš spalvotų kamštelių. Dažnai nesusimąstome, kad net mažas plastiko kamštelis teršia aplinką, kenkia dirvožemiui, augalams. Juk kol plastikas suyra gamtoje užtrunka net nuo 500 iki 1000 metų. Būtent dėl to svarbu rūšiuoti šiukšles. Galime pasidžiaugti, kad centre turime  šiukšliadėžes skirtas plastiko ir popieriaus rūšiavimui. Pradedame mąstyti „žaliai“- įprantame rūšiuoti, labiau saugome ir mylime gamtą. Metus laiko Namų ruošos veikloje kaupėme spalvotus plastiko kamštelius. Surinktus panaudojome gamindami meninius darbelius vasaros atidarymo šventės metu. Visi kartu dirbome kaip darni ir kūrybiška komanda. Pasitikdami rudenį galime pasidžiaugti sukūrę kažką naujo iš seno. Dėkojame kiekvienam rinkusiam, atnešusiam, rūšiavusiam, piešusiam, kirpusiam, dažiusiam, klijavusiam centro lankytojui ir darbuotojui. Visi pritarėme, kad kamštelių rinkimo akciją pratęsime ir bandysime sukurti įdomesnių darbelių.

                                           
]]>
2935 Mon, 11 September 2017 10:09:27
Sugrįžtuvių šventė Rugsėjo 4-ą dieną  neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko šventė. Pagaliau susirinko dauguma jaunuolių, kurie vasaros metu ilsėjosi, vieni iš jų laiką leido namuose, kiti darbavosi soduose ar svečiavosi pas artimuosius. Šią sugrįžtuvių progą nusprendėme paminėti džiaugsmingai. Šventės metu įveikėme specialiai šiai progai sukurtą kryžiažodį, kurį sprendžiant turėjome galimybę dar geriau pažinti vienas kitą bei atrasti savo išskirtinumą. Kryžiažodyje rašėme jaunuolių vardus pagal pateiktus apibūdinimus. Prisiminėme mėgstamiausias savo vaikystes pasakas, skaitėme pasakų apibūdinimus ir bandėme spėlioti apie kokią pasaką kalbama, teisingai atspėję gavo šaunių prizų. Atlikome ir aktyvias užduotis, ieškojome po visą įstaigą pasislėpusių daiktų, vadovaudamiesi  informacinėmis kortelėmis, suradę visus reikiamus daiktus ant popierinių obuoliukų parašėme palinkėjimus, kuriuos tvirtai užvakavome ir skaitysime kitais metais. Šventės pabaigoje žiūrėjome psichologės ir alternatyvios komunikacijos darbuotojų parengtą filmuką apie jaunuolių vidaus taisykles, filmuko aktoriai buvome mes patys. Jaunuoliai prisiminė kaip reikia tinkamai elgtis įstaigoje. Po šios smagios šventės, džiaugsmingai nusiteikę galėsime pradėti naujus mokslo metus.

                                            

 

]]>
2933 Mon, 11 September 2017 10:09:00
Atrankinės „Bočia“ varžybos Rugpjūčio 31d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko atrankinis „Bočios“ turnyras. Šio turnyro tikslas išrinkti geriausius iš geriausių mūsų įstaigos „Bočios žaidimo žaidėjus. Puikiausiai pasirodę žaidėjai turės galimybę dalyvauti tarptautinėje sporto šventėje „Bočia vienija mus“ kurią organizuojame rugsėjo 14d. savo įstaigoje.Sudarėme keturias komandas, kurios varžėsi tarpusavyje. Visi dalyviai, kurie aktyviai dalyvavo turnyre, buvo apdovanoti diplomais. Po smagaus ir daug emocijų pareikalavusio turnyro jėgas padėjo atgauti „Namų ruošos“ veiklos suruoštas vaišių stalas, prie kurio ne tik skanavome vaišes, bet ir dalinomės įspūdžiais apie sportines užduotis, bei aktyviai ir įdomiai praleistą laiką.

 

]]>
2921 Mon, 04 September 2017 02:09:07
Apsilankymas „Forum Cinema“ kino teatre Rugpjūčio 23 dieną  mūsų įstaigos (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai apsilankėme „Forum Cinema“ kino teatre kur  žiūrėjome  animacinį filmą ,,Avelės ir vilkai“. Filmas mus nukėlė į slėnį , kuriame  nuo seno gyveno nerūpestinga avių bendruomenė. Sodri pievų žolė ir gaivūs kalnų upeliai maitino aveles, o kalnai patikimai saugojo nuo išorinių pavojų. Tol, kol į netoliese esantį tarpeklį neatsikėlė gyventi vilkų gauja. Tiesa, jie kol kas turi svarbesnių reikalų nei avys: ilgametis jų vadas Magra paseno ir gaujai reikalingas naujas vedlys. Senovinė vilkų tradicija reikalauja, kad atsistatydinantis gaujos vadas išrinktų savo įpėdinį. Kandidatai tam yra du. Nuožmus ir negailestingas Beausis bei geraširdis ir šiek tiek nerangus Pilkis. Pastarasis yra gaujos numylėtinis, tačiau norint tapti tikru vilkų vadu, reikalingos ir kitos būdo savybės, kuriomis Pilkis nepasižymi. Negana to, šių savybių nebuvimas pasėja dvejonių ir jo mylimosios Biankos galvoje. Suprasdamas, kad gali prarasti labai daug, Pilkis nusprendžia kreiptis pagalbos į išmintingą kiškių žiniuonį. Pastarasis, ilgai nesispyriojęs, duoda Pilkiui stebuklingo „transformacinio gėrimo“. Laimingas Pilkis parbėga namo, išgeria mikstūrą ir... pavirsta avinu. Supratęs, kad tarp vilkų jam dabar tikrai ne vieta, Pilkis suranda naujus namus avių bendrijoje. Tuo tarpu naujuoju vilkų vadu išrinktas Beausis nutaria surengti išvyką į avių slėnį. Kartu su naujaisiais draugais Pilkis ima ruoštis vilkų antplūdžiui...

 Tai buvo labai smagus,  nuotaikingas, lietuviškai dubliuotas, animacinis filmukas apie avių ir vilkų santykius.

 
]]>
2920 Mon, 04 September 2017 02:09:09
Išvyka į Priekulės Vingio parką ir Drevernos prieplauką Gražią ir saulėtą rugpjūčio 8 dieną išsiruošėme aplankyti Priekulės Vingio parko bei Drevernos prieplaukos. Visus labai sudomino Vingio parko peizažinio stiliaus elementai pakabinti ant medžių, įvairios statulos bei daugybė kitų kūrybiškų detalių. Drevernoje sužavėjo senoviniai buriniai laivai, įrengtas didelis uostas, po kurį galėjome pasivaikščioti ir pasižvalgyti. Prie Kuršių marių kranto įrengti modernūs ir jaukūs gultai, suoliukai, ant kurių galėjome atsigėrėme arbatos, pailsėjome, pasimėgavome šiluma ir saulės spinduliais. Ši išvyka leido pasigrožėti dar nematytais gamtos vaizdais,  atsipalaiduoti nuo dienos rūpesčių, įgauti pozityvumo ir teigiamos energijos.

                                             
]]>
2917 Mon, 04 September 2017 01:09:25
Išvyka į kruizinių laivų terminalą 2017m. rugpjūčio 1d. “Klaipėdos lakštutės” klientai (Lakštučių g. 6)  vyko į kruizinių laivų terminalą stebėti kaip nuo krantinių atsišvartuoja burlaiviai ir ruošiasi išplaukimui. Kai atvykome stebėjome pro pakeltą tiltą išplaukiančius laivus bei trimituojančius ir  mojuojančius laivų įgulos narius. Mes taip pat jiems mojavome ir džiaugėmės laivų grožiu.  Labiausiai  nustebino piratų laivas, kuris mums priminė  Kalėdas, stebėjome kaip laivu plaukia Kalėdų seneliai. Buvo tikrai gražus reginys.

                                          
]]>
2916 Mon, 04 September 2017 01:09:10
Išvyka į Jūros šventę 2017m. liepos 28d. mūsų įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g. 6)  lankėmės Jūros šventėje. Aplankėme Klaipėdos naftos pavilioną, kuriame vyko įvairios pramogos. Išbandėme virtualios realybės akinius, žaidėme žaidimus, susipažinome su darbuotojų darbo aprangos ypatumais. Patys pasipuošę šalmais ir specialiais akiniais sudalyvavome mini fotosesijoje prie foto sienelės. Mus labai maloniai priėmė ir netgi gavome dovanų. Taip pat pasivaikščiojome Danės upės krantine ir pasidžiaugėme buriniais laivais, aplankėme parodą” Uosto kopose. Šventoji. Jūrinio paveldo ženklai”, esančią Turgaus gatvėje. Grįžome kupini įspūdžių ir puikios šventinės nuotaikos.

]]>
2918 Mon, 04 September 2017 01:09:07
Poilsis prie jūros Grįžę po atostogų (Lakštučių g. 6)  mėgaujamės nuostabiu vasarišku oru. Progai pasitaikius vykstame į paplūdimį. Prie jūros ant šilto smėlio atliekame įprastą rytinę mankštą.  Paplūdimyje įdomių užsiėmimų randa kiekvienas: statome smėlio pilis, renkame kriaukles ir akmenukus, žaidžiame įvairius žaidimus ar tiesiog gulime ir mėgaujamės vasaros šiluma ir saule.

]]>
2919 Mon, 04 September 2017 01:09:46
Vasaros šypsena Druskininkuose Visą savaitę Druskininkuose skambėjo muzika, liejosi geros emocijos. Čia šurmuliavo tradicinė  muzikinė stovykla, kurią organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šioje stovykloje dalyvavo 45 neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalyviai iš įvairių miestų. Klaipėdą atstovavo solistė Vaida ir penki BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Stovyklos metu vyko intensyvios kūrybinės dirbtuvės, kuriuose orkestras tobulino repertuarą, rengė jungtines programas su diksilendu „Sweetband“,  solistais Emiliu Korickij,  Vaida Butautaite, Jevgenij Bumbul. Orkestro nariai ne tik repetavo, bet ir grožėjosi nuostabia Druskininkų gamta, fontanais, lankėsi Druskininkų vandens parke, sanatorijoje "Belorus". 

Muzikinę stovyklą vainikavo neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Romualdas Brūzga) koncertas „Vasaros šypsena“, kuris vyko rugpjūčio 24 d., Druskininkų pramogų aikštėje. Tuomet orkestro sudėtyje koncertavo talentingi neįgalieji muzikantai iš Vilniaus, Klaipėdos, Druskininkų, Joniškio bei jaunatviškojo diksilendo „Sweetband“ (vadovas Karolis Pratkus) nariai. Savo gražiu tembru koncertą puošė „Lietuvos talentų“ žvaigždė solistas Emilis Korickij iš Vilniaus bei tarptautinio konkurso-festivalio “Muzika be sienų” laureatė Vaida Butautaitė iš  Klaipėdos.

Rugpjūčio 26 d. orkestras dar lankėsi Jurbarke, kur dalyvavo Neįgaliųjų bendruomenės mugėje-koncerte “Būkime kartu!”, o rugsėjo 3 d. jis tradiciškai papuoš šventę „Tau, Vilniau!”.

Smagu, kad mūsų įstaigos bendradarbiavimo su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ dėka, net penki mūsų įstaigos jaunuoliai, subūrę savo ansamblį „Pajūrio spalvos“ (vadovas Albertas Burba), turi galimybes dalyvauti neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro veikloje.

Tai suteikia jaunuoliams galimybę profesionaliau groti, aktyviai dalyvauti koncertinėje veikloje, aplankyti įvairius Lietuvos miestus, tapti savarankiškesniems, matomiems, pripažintiems ir savo gebėjimais teikti džiaugsmą aplinkiniams. Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro ir jo grupių veiklą dalinai remia Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, eilė kitų rėmėjų.

 

BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

 

]]>
2911 Wed, 30 August 2017 02:08:13
Vasaros stovykla Paskutinė savaitė prieš atostogas mūsų centre  (Panevėžio g. 2) buvo netradicinė -  pilna šurmulio ir įspūdžių, nes  vyko vasaros stovykla. Kiekvieną dieną mūsų jaunuoliai buvo nustebinti   įvairiais sportiniais, edukaciniais, meniniais ir pramoginiais užsiėmimais.  Pirmadienis -  sporto diena, kuri prasidėjo mankšta lauke ir šiaurietiško ėjimo su lazdomis mokymais. Pamokėlę  vedė profesionalios instruktorės, o jaunuoliai turėjo galimybe susipažinti su šia sporto šaka ir išbandyti šiaurietiško ėjimo lazdas. Antradienis – meninės terapijos diena. Šią dieną vyko dailės ir floristikos užsiėmimai lauko kiemelyje. Jaunuoliai darė įvairius darbelius iš natūralių priemonių: medžių žievės, kerpių, akmenukų, gėlyčių ir kriauklyčių. Trečiadienis – pramogų diena, kurios metu visi jaunuoliai ir darbuotojai  vykome į pramogų parką „Kar Kar“. Dalis jaunuolių laipiojo medžių trąsomis, su kitais jaunuoliais vaikščiojome po parką, mankštinomės, o išvykos pabaigoje vaišinomės ledais. Po pietų įstaigos kiemelyje vyko kaniterapijos užsiėmimai. Jaunuoliai žaidė įvairius žaidimus su šuniukų pagalba. Ketvirtadienis – edukacinės veiklos diena ir „slapto draugo“ žaidimas. Penktadienis – vasaros stovyklos uždarymo šventė, kurios metu vyko piknikas kiemelyje, su vaišėmis ir įvairiomis pramogomis.  Ši savaitė jaunuoliams ir darbuotojams buvo ypatinga, nes turėjome galimybę daug laiko praleisti aktyviai ir turiningai gamtoje, kartu pabendrauti ir pramogauti.

                                                
]]>
2857 Fri, 28 July 2017 01:07:32
Ortopedinė avalynė mūsų jaunuoliams Šių metų  kovo 13 d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g.2)  apsilankė atstovai iš UAB  „Ortopedijos  projektai“, su pasiūlymu jaunuoliams nemokamai  pagaminti ortopedinę avalynę, kuri kompensuojama iš PSDF lėšų. Ortopedinė avalynė užtikrina tinkamą pėdos atramą, mažina nuovargį kojose, tinka deformuotoms pėdoms. Tėvams/globėjams leidus, buvo išmatuotos jaunuolių pėdos(atspaudai) tam, kad pasiūti kiekvienam klientui individualią avalynę ir vidpadžius. Dalis jaunuolių savarankiškai nuvyko su savo tėvais/globėjais  į UAB „ Ortopedijos projektai‘‘ parduotuvę, kurioje taip pat užsisakė reikiamą avalynę. Gaminių pasiuvimo ir pagaminimo laikas 3-4 mėnesiai, tai mūsų jaunuoliai jau sulaukė savo išrinktų batukų ir vidpadžių, kurie skirti pėdų sveikatai, patogiam ir laisvam judėjimui.  Mūsų klientai, jų tėveliai/globėjai yra patenkinti ir džiaugiasi nauja ortopedine avalyne.

                                                          
]]>
2855 Mon, 24 July 2017 02:07:22
Ekskursija su laivu „Venus“ Saulėtą liepos 14d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir  darbuotojai  išvyko į ekskursiją su laivu „Venus“. Šiemet pažintinės ekskursijos po uostą laivu – jubiliejinės, rengiamos jau dešimtus metus iš eilės. Valandos trukmės plaukimo metu turėjome galimybe susipažinti su Klaipėdos uostu ir čia veikiančiais terminalais. Laive vyko ir viktorina, kurios klausimai taip pat buvo susiję su uosto veikla. Smagiai įsitraukėme į viktoriną, atsakinėjome klausimus ir gavome dovanų. Valanda prabėgo kaip viena akimirka - šnekučiavomės, gėrėjomės vaizdais ir puikiu oru.

]]>
2844 Mon, 17 July 2017 11:07:23
Išvyka į Klaipėdos Parodų rūmus Birželio 12 d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai išvyko į Klaipėdos parodų rūmus, pažiūrėti eksponuojamos Kinijos šiuolaikinio meno parodos „Kas aš? 798 įspūdžiai“. Šią ekspoziciją sudarė jau pasaulyje pripažintų menininkų ir meno rinką netrukus užkariausiančių jaunųjų kūrėjų, atstovaujančių trims menininkų kartoms, įvairaus žanro – tapybos, fotografijos, skulptūros, videomeno – darbai. Ši paroda  lankytojui padeda suvokti kaip per įvairiapusį šiuolaikinį meną geriau pažinti šiandieninės kinų tautos dinamiškumą. Kinijos šiuolaikinis menas yra tapęs svarbia sudedamąja pasaulinio meno rinkos dalimi, reprezentuojančia dabartinę Kiniją. Parodoje pamatėme įspūdingus menininkų darbus ir išklausėm darbuotojos pasakojimų. Jaunuoliai džiaugėsi, kad turėjo galimybę  susipažinti su Kinijos kultūra, istorija ir menu.

                                         
]]>
2837 Thu, 13 July 2017 08:07:06
Kaniterapinė veikla  Daugiau nei metus mūsų centre (Panevėžio g.2) lankosi terapiniai šunys, auksaspalvis retriveris Čarlis ir Zenenhundė Lota. Kartą į savaitę vyksta individualūs terapiniai užsiėmimai bei edukacinė veikla mažose grupelėse dalyvaujant ir šunims. Po kiekvieno tokio užsiėmimo jaunuoliai dalinasi patirtais įspūdžiais su kitais centro jaunuoliais ir taip norinčiųjų dalyvauti skaičius vis auga. Tad buvo nuspręsta rengti užsiėmimus į kuriuos galėtų įsitraukti daugiau jaunuolių. Užsiėmimų tikslas- atliekant įvairias užduotis, žaidimų metu formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gerbti šalia esančius žmones bei gyvūnus, ugdyti empatiją, gebėjimą dirbti komandoje ir t.t. Vienas tokių užsiėmimų vyko praėjusią savaitę, jo metu jaunuoliai ne tik bendravo, glostė Lotą ir Čarlį, bet ir mokėsi įvairių šuns dresavimo komandų, patys bandė juos dresuoti. Vėliau, kartu su šunimis gaudė ore skraidančius muilo burbulus bei dalinosi patiriamais įspūdžiais. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai išsikėlė bendrą tikslą - pagaminti rankų darbo pavadėlius Čarliui ir Lotai.  Taigi, dar kartą įsitikinome kokia nuostabi, stebuklinga yra žmogaus ir gyvūno draugystė. Stebint kiekvieną susitikimą galima matyti, kaip šuo padeda atsipalaiduoti, pajusti teigiamas emocijas, gali suteikti jėgų ir skatinti būti aktyvesniems.

                                                      
]]>
2829 Mon, 10 July 2017 01:07:07
Paskaita “Atsargiai erkės“ Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, gamta ir pramogos.  O, kad atostogauti būtų ne tik smagu, bet ir saugu, reikia nepamiršti, kad gamtoje reikia būti atsargiam -  saugotis erkių, kurios šiuo metu yra ypač aktyvios. Tuo tikslu birželio 28 dienos popietę mūsų centro salėje (Panevėžio g.2) vyko paskaitėlė „Atsargiai erkės“, kurią vedė įstaigos slaugytoja. Erkės yra smulkūs vabzdžiai, kurie kelia vis didesnį pavojų žmonėms ir gyvūnams. Erkės gali įsisiurbti ir per kraują pernešti pavojingas ligas. Paskaitėlės metu, aiškinomės, kaip apsisaugoti, ką daryti, jei erkė įsisiurbia. Žiūrėjome ir mokomuosius filmukus, kuriuose buvo rodoma kaip teisingai ištraukti erkes, kokias ligas jos sukelia, kur kreiptis pagalbos. Taigi, linkime būti atsargiems gamtoje ir saugoti savo ir augintinių sveikatą!

]]>
2814 Thu, 29 June 2017 10:06:54
Išvyka į I.Simonaitytės muziejų Priekulėje Vėjuotą birželio 27 rytą įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) išvykome į Priekulės miestelį aplankyti I.Simonaitytės muziejaus. Ten jau mūsų laukė darbuotoja, kuri maloniai supažindino mus su muziejaus ekspozicija, pavedžiojo po kambarius, kurie nepakito nuo to laiko, kai šiuose namuose leisdavo vasaras gerbiama rašytoja. Susidomėję klausėmės nuoširdaus pasakojimo apie I.Simonaitytės gyvenimo faktus ir kūrybą. Iš tiesų buvo labai įdomu. Išėję iš muziejaus patraukėme į netoliese plytintį parką. Gėrėjomės senais medžiais, išradingomis instaliacijomis iš vytelių ir šiaudų, supomės, vaišinomės bandelėmis ir likome labai patenkinti šia turininga išvyka.

                                 
]]>
2811 Wed, 28 June 2017 02:06:45
Meninės saviraiškos šventė „Skriski kūrybos paukšte 11“ 2017 m. birželio 22d. BĮ neįgaliųjų cento ,,Klaipėdos lakštutė‘‘ lankytojai  (Lakštučių g. 6) dalyvavo meninės saviraiškos šventėje ,,Skriski, kūrybos paukšte 11‘‘. Šventė vyko Gargždų socialinių paslaugų centro kiemelyje. Renginyje dalyvavo ir kiti socialines paslaugas teikiantys centrai, todėl šventė prasidėjo komandų prisistatymais. ,,Klaipėdos lakštutės‘‘ lankytojai prisistatymo metu dainavo ir padovanojo renginio organizatoriams savo sukurtą smėlio pasaulį stiklo burbule. Jaunuoliai patyrė daug gerų emocijų atlikdami kūrybines užduotis: puošė paparčio žiedą, pynė Joninių vainiką, sugalvoję norą  paleido jį  į Minijos upę. Taip pat šventės metu pasistiprinome  grilyje keptomis dešrelėmis ir kitomis vaišėmis. Jaunuoliai išreiškė didelį norą dar kartą sudalyvauti tokioje šventėje.

                                           
]]>
2806 Mon, 26 June 2017 11:06:38
Vasaros pramogos nuotykių parke „Kar kar“ Vasarą smagu laiką leisti ir pramogauti gamtoje, todėl birželio 19d. viso centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai susiruošė į Klaipėdos nuotykių parką „Kar kar“.  Šis parkas tai puiki vieta aktyviam ir turiningam užimtumui. Taigi mūsų pramogos prasidėjo nuo kasdieninės mankštos, kurią darėme gamtoje ant žolytės. Pasimankštinę, susėdome visi pievelėje, šnekučiavomės, vaišinomės ledais, žaidėme  judriuosius žaidimus ir smagiai leidome laiką.  Tai pat mūsų jaunuoliai su darbuotojų pagalba jau antrus metus išbando laipiojimo medžiais trasas, kurios parenkamos pagal jų fizinį pasirengimą ir galimybes. Kiekvienam jaunuoliui pravedamas individualus laipiojimo techninis instruktažas ir suteikiama reikiama informacija ir pagalba laipiojimo metu.  Papramogavę, pilni smagių įspūdžių, geros nuotaikos grįžome į centrą.

                                         
]]>
2805 Mon, 26 June 2017 11:06:23
Išvyka į nuotykių parką „Kar kar“ BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė‘‘ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai, lydimi darbuotojų birželio 19 dieną lankėsi didžiausiame Baltijos šalyse nuotykių parke ,,Kar Kar“, kuriame mūsų laukė laipiojimo medžiais pramogos. Stipriausi jaunuoliai ryžosi lipti trasomis patys, tačiau kartu vežėmės ir palaikymo komandą, kuri mus padrąsino ir palaikė kai pritrūkdavo drąsos. Išklausę instruktažo, aprūpinti profesionalia alpinizmo įranga, prižiūrimi rūpestingų instruktorių bei darbuotojų, jaunuoliai išbandė net 3-jų skirtingų sudėtingumų trasas. Po sėkmingo laipiojimo medžiais leidome sau paskanauti ledais ,,Kar Kar‘‘ parko ledainėje, dalinomės geromis emocijomis ir patirtais įspūdžiais. Dėkojame Nuotykio parko „Kar Kar“ vadovui Mindaugui Žiliui už pakvietimus.

]]>
2799 Wed, 21 June 2017 03:06:46
Antroji vasaros stovyklos savaitė (Lakštučių g. 6) 2017m. birželio 12d. organizavome atviručių gaminimo veiklą. Jaunuoliai savarankiškai ir su darbuotojų pagalba gamino įvairiaspalves atvirutes, į kurias surašė pačius nuoširdžiausius palinkėjimus savo draugams vasaros atostogų laikotarpiu. Pratęsdami pažintį su rašytoja I. Simonaityte, birželio 13d. lankėmės I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje. Jis įsikūręs buvusiame rašytojos vasarnamyje, Priekulės miestelyje. Muziejuje eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, visų knygų pirmieji leidiniai bei išsaugota autentiška vasarnamio aplinka. Vasarnamyje rašytoja praleido paskutines savo gyvenimo vasaras. Birželio 14d. vykome į Pilies muziejų, kuriame dalyvavome edukaciniame užsiėmime  ,,Viduramžių pramogos ir žaidimai“.  Įsijautėme į  viduramžių gyventojų pramogas, žaidėme įvairius žaidimus. Išbandėme rankos miklumą, akies taiklumą,  netgi riterio kalavijo sunkumą. Popietinėje veikloje įstaigos psichologė paruošė įvairiausių „theraplay“ metodo žaidimų, lavinančių kognityvines sferas, socialinius įgūdžius bei  stiprinančių tarpasmeninius santykius. Žaidimus mūsų jaunuoliai žaidė labai noriai. Birželio 15d. vykdėme jaunuolių ir darbuotojų fotosesiją, kuriai  specialiai sukūrėme unikalią foto sieną su šalia stovinčiais senovinio stiliaus daiktais. Nuotraukos turi neišdildomą  išliekamąją vertę, todėl visi galėsime pasidžiaugti  užfiksuotų akimirkų prisiminimais. Po šios ilgai trukusios  fotosesijos sulaukėme svečių, kurie visus vaišino armėniškais, įstaigos kiemelyje keptais šašlykais, bei kitomis ypatingomis vaišėmis. Birželio 16d. vykome į ekskursiją Klaipėdos universiteto Botanikos sode, kuriame stebėjome įspūdingą klasikinį indišką šokį bei pasinaudojome galimybe pašokti ir patys. Užsiėmimą vedė Klaipėdos universiteto, Sveikatos mokslų fakulteto magistrantė iš Indijos Shah Deepmale Kumari, kuri labai nuoširdžiai bandė atskleisti šokio subtilybes. Puikiai nusiteikę keliavome Botanikos sodo takeliais, žavėdamiesi sukurtu grožiu, medžių, krūmų bei augalų įvairove, žydinčių gėlių plotais. Džiugino netikėčiausiose vietose įsikūrusios skulptūros iš šiaudų, vytelių, medžių kamienų bei kitų gamtinių medžiagų. Nepabūgę vėjuotos dienos birželio 20d. išsiruošėme prie jūros, vasaros stovyklos uždarymo proga. Ant šilto smėlio smagiai leidome laiką rungdamiesi estafetėse, statėme smėlio pilis, leidome aitvarą, grožėjomės stipriai banguojančia jūra. Po daug jėgų pareikalavusių rungčių vaišinomės arbata bei sausainiais.

                                          
]]>
2798 Wed, 21 June 2017 03:06:16
Tarptautinis bendradarbiavimas 2017 m. birželio 9 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ administracija ir socialiniai darbuotojai  dalyvavo Latvijos Profesinio tobulėjimo centro „Aisma“ organizuotame kvalifikacijos kėlimo seminare „Socialinė gerovė tarpdisciplininiu požiūriu“,  kuris vyko Rygoje. Taip pat po seminaro buvo aplankytas Rygos centras „Rūpju berns“. Pasidalinta gerąja patirtimi, užmegztas bendradarbiavimas, aptartos projektų vykdymo galimybės.

]]>
2789 Fri, 16 June 2017 10:06:12
Pirmoji stovyklos savaitė Prasidėjus vasarai, pradėjome ir tradicinę vasaros stovyklą (Lakštučių g. 6), kurios metu kasdien vykdome įdomią, įtraukiančią, naujų idėjų kupiną veiklą, vykstame į išvykas. Birželio 5 dieną paskyrėme floristikai.  Iš gamtinių medžiagų (akmenukų, kriauklių, pagaliukų,  medžio žievių ir kitų žaliavų ) kūrėme menines žvakides. Kiekvienam darbeliui buvo sugalvotas unikalus pavadinimas. Pasibaigus užsiėmimams  surengta darbelių parodėlė, vyko jos aptarimas. Popietinėje veikloje žaidėme žaidimus, leidome aitvarą, smaližiavome ledais. Birželio 6 dieną vyko judesio terapija su praktike Dovile Binkauskaite. Terapijos metu centro lankytojai judesio pagalba ieškojo ryšio tarp savęs, šalia esančio žmogaus ir gamtos. Siekiant sustiprinti prigimtinius pojūčius, užsiėmimas vyko centro kiemelyje, basomis kojomis ir net užmerktomis akimis. Birželio 7 dieną užsiėmėme lėlių gamybą. Iš pradžių vyko pasiruošimo darbai, kiekvienas savo lėlei pasirinkome patinkančias kūno dalis bei atributus. Sudėjome į marionetes visus savo norus, svajones ir troškimus, leisdami gimti unikalioms, ryškiu individualumu spindinčioms lėlėms. Birželio 8 dieną  vykome į Klaipėdos mini zoo. Visus  pakerėjo graži, natūrali gamta bei įvairiausi gyvūnai. Čia galima pamatyti ne tik mešką, lūšis, liūtą, tigrus, stručius ar kitus laukinės gamtos gyventojus, bet ir nukeliauti tiesiai į paukščių ar žiurkėnų namelius. Jaunuoliai turėjo galimybę  viską  pamatyti iš labai arti ir net paliesti.

                                        
]]>
2787 Thu, 15 June 2017 01:06:32
Išvyka į Dituvos J.Lankučio biblioteką "Bibliotekos - tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas“

                                                              G. Leibnicas

  Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad skaitymas daro didelę teigiamą įtaką mūsų gyvenimui. Skaitymas stiprina atmintį, lavina analitinį mąstymą, sukelia emocinį pagyvėjimą. Su tokiu tikslu birželio 8 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į J. Lankučio (Dituvos filialas) viešąją biblioteką. Darbuotoja Jurgita mus labai šiltai ir svetingai pasitiko, kviesdama prie paruošto vaišių stalo. Bibliotekos apsilankymas prasidėjo nuo įdomaus pasakojimo apie bibliotekos įkūrimo istoriją. Sužinojome, kad Dituvos biblioteka buvo įsteigta 1955 metais. Sudomino informacija apie Dituvos sodų krašto istoriją, kuri siekia labai senus laikus. Galutinis mūsų kelionės taškas buvo apsilankymas Drevernoje. Ten pamatėme įspūdingą mažųjų laivų uostą, kurį puošia vėtrungės, skulptūros, 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą, Karaliaus Vilhelmo kanalą. Laba sužavėjo Dreverna- unikali vandeniu apsupta vietovė, kurioje vis labiau populiarėja rekreacija ir turizmas.  Pilni įspūdžių ir gera nuotaika grįžome į centrą.

]]>
2777 Mon, 12 June 2017 10:06:59
Ekskursija į karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilę Birželio 6d. rytą (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai  vyko į Lietuvos Karinių Jūrų pajėgas apžiūrėti karinių laivų. Mus pasitikęs karininkas palydėjo į laivus, kuriuose laukė įgulos atstovai. Mus supažindino  su laivų atliekamomis funkcijomis bei įranga laivuose. Ekskursijos metu apžiūrėjome keturis pagrindinius laivus: „Jotvingis“, „Skalvis“, „Suduvis“ ir „Dzūkas“. Sužinojome, kad laivų atliekamos funkcijos yra skirtingos: priešmininių laivų devizionas, povandeninių minų paieška, identifikavimas ir jų nukenksminimas. Vienas didžiausių  laivų „Jotvingis“ teikia laivams jūroje  aprūpinimą (maisto, kuro, vandens). Sužinojome, kad patrulinių laivų paskirtis  - patruliavimas Lietuvos  Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, laivų pažeidėjų sulaikymas, konvojavimas, paieškos ir gelbėjimo operacijos bei kitos užduotys. Karo laivų flotilė kontroliuoja, saugo ir gina Lietuvos Respublikos teritorinę jūrą ir išskirtinę ekonominę zoną, užtikrina saugią laivybą, kontroliuoja, saugo ir gina prieigą prie Klaipėdos uosto bei atlieka paieškos bei gelbėjimo operacijas. Žvelgiant į rytdienos perspektyvą, Karinės Jūrų pajėgos pasitinka ją atnaujindamos karinį laivyną moderniais laivais ir įranga bei turėdamos nuolat tobulėjantį personalą kas užtikrina puikų Karinėms jūrų pajėgoms pavestų užduočių vykdymą. Karinės Jūrų pajėgos sėkmingai vykdo savo užduotis bei saugojimus mūsų valstybei, visuomenei bei tarptautiniams partneriams. Ekskursijos metu sužinojome daug įdomios informacijos, faktų, istorijos apie Lietuvos karines jūrų pajėgas ir karinius laivus.

]]>
2776 Mon, 12 June 2017 09:06:43
Akcija “Gera bendrauti”   Praėjusį rugsėjį abiejuose BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ padaliniuose startavo akcija pavadinimu „Gera bendrauti “, kurios tikslas - skatinti ir stiprinti jaunuolių norą bendrauti bei bendradarbiauti, ugdant jų socialinius įgūdžius, stiprinant pasitikėjimą savimi ir kitais. Akcijos metu jaunuoliai kartą į mėnesį organizuodavo susitikimus su kito padalinio jaunuoliais, kurių metu aptardavo tarybai rūpimus klausimus, dalindavosi savo patirtimi, išgyvenimais, kilusiais sunkumais ar ateities planais. Diskusijų metu jie mokėsi vienas kitą išgirsti, suprasti ir priimti. Kiekvienas susitikimas buvo kruopščiai planuojamas: aptariama tinkamiausia susitikimo data, ruošiamos vaišės, bei aptariamos pokalbių temos, ruošiamos simbolinės, pačių rankomis darytos, dovanos.

 Bendraudami mes supratome, kad bendravimas - tai universali vertybė- ji būdinga visiems arba beveik visiems žmonėms. Tai vertybė, kurios nepasiekus, sunkiai įgyvendinami kiti svarbiausi žmogaus pasiekimai - poreikis gerai vertinti ir gerbti save, pasiekti aukštą asmenybės saviraišką.

  Dalyvių nutarimu, šią akcija planuojama sėkmingai tęsti toliau.    

]]>
2768 Wed, 07 June 2017 10:06:50
Projektas „Help – Portrait“  BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ atidaryta  Tarptautinio projekto „Help – Portrait“ fotografijų paroda, kurioje eksponuojami šio centro lankytojai ir jų artimųjų autoportretai.

 „Help – Portrait“ yra viso pasaulio fotografų ir stilistų bendruomenės projektas, kuris pirmą kartą įgyvendintas 2008 metais JAV, nuo tada ši graži idėja kiekvienais metais kartojama daugelyje pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvoje. Projekte dalyvaujantys fotografai, skirdami savo laiką, įrangą ir talentą, dovanoja portretus tiems žmoniems, kuriems to labiausiai reikia, kurie ne visada išdrįsta ar turi galimybių atvykti į foto-studiją nusifotografuoti. Todėl visas procesas-fotosesija, nuotraukų pagaminimas ir įrėminimas yra dovana. Tokiu būdu kasmet tūkstančiai šypsenų yra užfiksuojamos fotografijose, papuošia namų sienas ar albumus, išsaugo nepakartojamas akimirkas ir žmonių gyvenimo istorijas.

 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lankytojai bei jų artimieji taip pat turėjo galimybę sudalyvauti „Help – portrait“ projekto fotosesijoje ir įsiamžinti fotografijose. Šis projektas  buvo skirtas Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dienai paminėti ir ta diena išties tapo ypatinga ir nepakartojama. Šeštadienį į centrą, esantį Panevėžio g. 2 rinkosi žmonės ir juos lydintys artimieji iš trijų įstaigos padalinių, kurie norėjo fotografuotis. Projekto dalyvius  gražino stilistai, fotografavo profesionalūs fotografai, visi bendravo prie vaišių stalo ir laukė rezultatų. Kiekvienam jaunuoliui tą pačią dieną buvo padovanota įrėminta jo nuotrauka – portretas, o kiti dienos kadrai su įdomesnėmis ir originalesnėmis mintimis, apšvietimu bei pozavimo subtilybėmis paliko fotoklubo studijoje. Visi nekantriai lakėme ir  šių nuotraukų viešo pasirodymo.

Į parodos atidarymą susirinko gausus fotosesijoje dalyvavusiųjų būrys. Visiems norėjosi pamatyti įamžintas akimirkas. Fotografų Klaipėdos fotoklubo „Fotokalvė“ narė Dovilė Čižaitė -  Jonikė  pristatė projekto „Help – portrait“ atsiradimo istoriją ir pačią idėją, trumpai pasidalino fotosesijos įspūdžiais.

 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė pasidžiaugė  fotosesijos dalyviais,  kurie pasitikėjo, fotografavosi, buvo kantrūs ir supratingi bei nuoširdžiai dėkojo visai fotoklubo komandai už kompetetingą darbą, gražią draugystę ir bendradarbiavimą.

Kviečiame apsilankyti parodoje.

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

]]>
2762 Tue, 06 June 2017 09:06:28
Vasaros atidarymo šventė „Spalvota vasara“ Birželio 1d. BĮ  Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) sveikino visus sulaukusius vasaros. Nors vasara sutiko mus gaiviu lietumi, bet tai mūsų nenuliūdino. Pasitikome vasarą pasipuošę ryškiai ir spalvingai, kad būtų smagiau pasikvietėm svečių iš Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos.  Pradžioje žaibiškai susibūrėm ir smagiai pašokom. Susėdę spalvotoj pievelėj  klausėm dainų apie vasarą, valgėm dešreles, skanavom „vasaros ledų“ ir sveikuolišką pyragą. Po vaišių panaudoję kauptus kamštelius sukūrėm spalvotų darbelių iš kartono. Pabaigoje žaidėm balionų smiginį su staigmena viduje. Palinkėję vieni kitiems linksmos, šiltos, nuotaikingos ir spalvingos vasaros bei pasidarę gražių fotografijų užbaigėme šventę linksmai ir vasariškai nusiteikę.

]]>
2761 Tue, 06 June 2017 09:06:18
Ekskursija „Panemunės pilys“ Gegužės  31 d. „Klaipėdos lakštutė“ centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir jų tėveliai, lydimi įstaigos darbuotojų turėjo įsimintiną ekskursią po panemunės žymiausius objektus.  Mūsų tikslas – Panemunės ir Raudonės pilis, Seredžiaus piliakalnis, Vėliuonos dvaras, legendomis pagarsėjusių skulptūrų lankymas.  Pamatėme ir išgirdome istorijas apie seniausią šio krašto bažnyčią (1421 m.), kuri atlaikė ne vieną sunkią „audrą“. Kelionės metu buvome laimingi ir patenkinti, veidai švytėjo nuo neblėstančios šypsenos, džiaugiamės puikiu organizuotumu ir gražiais gamtos vaizdais. Kelionės metu gavome netikėtą dovaną nuvykti ir į Raudondvario dvarą.  Aplankę gražiausias lankytinas vietas, paklausę įspūdingų istorijų apie rožes, su svajingomis širdimis, romantiškomis nuotaikomis užbaigėme nepamirštama kelionę.

]]>
2759 Tue, 06 June 2017 08:06:56
Paskaita apie erkes Šiltuoju metų laiku, lepinant saulei, vis dažniau būname gryname ore. Tačiau laiko leidimas gamtoje ne visuomet baigiasi maloniai. Grįžus namo galime pastebėti, kad į mūsų kūną įsisiurbė erkė. Šis, iš pažiūros mažas, nekenksmingas, į vorą panašus gyvis gali labai stipriai sutrikdyti mūsų sveikatą. Siekiant plačiau sužinoti apie erkių keliamą grėsmę, 2017-05-31 d. BĮ Neįgaliųjų centre “Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko informatyvi, vaizdinė paskaitėlė „Atšilus orams pasisaugokime erkių“. Analizavome kokia yra erkės išvaizda bei labiausiai paplitusi gyvenamoji vieta. Išsiaiškinome kaip apsisaugoti, kaip pastebėti, kaip teisingai ištraukti jau įsisiurbusią erkę ir ką daryti toliau, siekiant kuo labiau išvengti grėsmės.  Linkime rūpintis savimi ir artimaisiais bei išlikti budriems džiaugiantis vasaros teikiamais malonumais!

]]>
2752 Fri, 02 June 2017 08:06:27
Pavasaris botanikos sode Pavasaris – tai toks metų laikas kai norisi būti gamtoje, stebėti žydinčius augalus, grožėtis gamtos vaizdais. Todėl gražų gegužės 29 d rytą būrelis BĮ „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) centro lankytojų ir darbuotojų nuvyko i Klaipėdos universiteto botanikos sodą. Sodo darbuotoja parodė mums gražiausias botanikos sodo vietas, papasakojo apie esančius augalus,  sodo kūrimo darbus, ateities planus. Pasigrožėjome gražiausiais pavasario žiedais, puikiai praleidome laiką.

]]>
2745 Tue, 30 May 2017 08:05:21
Geografijos viktorina Gegužės 26 d. (Lakštučių g. 6) vyko geografijos viktorina, kurios metu virtualiai keliavome po platųjį pasaulį. Nuvykome į Angliją, kurioje buvome pavaišinti skania angliška arbata su pienu. Taip pat apsilankėme Ispanijoje, kur ragavome gardžių alyvuogių, Rusijoje pamatėme aprangos išraiškingą stilių. Prancūzijoje aplankėme Eifelio bokštą, mokėmės ištarti prancūziškus žodžius. Vokietijoje ragavome saldaus šokolado ir klausėmės tradicinių dainų. Mūsų gimtojoje Lietuvoje sužinojome apie žymius pastatus bei senovės istoriją. Kiekviena komanda atstovavo vis kitai šaliai, prisistatė ir trumpai papasakojo apie save. Komandoms teko įveikti įvairiausias užduotis, kurios pareikalavo nemažai žinių ir sumanumo. Dalyviams reikėjo atpažinti kitų šalių vėliavas, atspėti iš nuotraukos ir dainos kokia tai šalis, išspręsti kryžiažodį, išsitraukus vėliavą nupiešti ją bei išversti sakinį į savo šalies kalbą „aš mylių savo šalį“. Laimėjome visi, nes pasaulyje turi vyrauti taika ir draugystė. Atliktos užduotys atskleidė ne tik mūsų geografines žinias apie šalis, bet ir kūrybingumą, išmanumą, sugebėjimą dirbti komandoje.

 ]]>
2744 Mon, 29 May 2017 11:05:39
Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė Lakštučių g. 6 Gegužės 15-21 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė, kurios pagrindinis tikslas - populiarinti sveikatingumą ir fizinį aktyvumą centre, bei skatinti vieni kitus sportuoti, ugdyti įprotį kuo daugiau būti, pramogauti ir žaisti lauke. Į užsiėmimus buvo įtraukti ne tik mūsų klientai, bet ir darbuotojai. Pirmąją sveikatingumo ir fizinio aktyvumo dieną mūsų įstaigą aplankė visuomenės sveikatos biuro komanda, kuri centro klientus ir darbuotojus supažindino su pratimais, skirtais dirbantiems sėdimą darbą. Visi atidžiai stebėjome filmuotą medžiagą ir mokėmės kaip darbo pertraukėlių metu reikia taisyklingai atlikti pratimus. Turėjome galimybę sužinoti tikslų savo kūno svorį, kūno masės indeksą, raumenų, skysčių masę, pilvo srities analizės duomenis, diskutavome rūpimais klausimais apie sveiką mitybą ir kūno svorio reguliavimą. Atlikę išsamią savo kūno analizę, pradėjome „kėdės ir lentos iššūkius“, po kurių išrinkome patį ištvermingiausią darbuotoją, kuris pasiekė geriausius laiko rezultatus atliekant užduotis. Siekiant didesnės fizinės ištvermės, atlikome saviugdos pratimus, kurių metu stengėmės kuo ilgiau išlaikyti kūną tam tikroje pozicijoje. Antradienį sulaukėme asmeninio trenerio – mitybos konsultanto Manto Panavo vizito. Turėjome galimybę sudalyvauti motyvacinėje paskaitoje apie fizinį aktyvumą ir mankštų naudą mūsų sveikatai. Tą pačią dieną Lakštučių centro kiemelyje vyko taiklumo turnyras. Varžėmės smiginio rungtyje, iš tam tikro atstumo taikėme į nustatytą objektą. Trečiadienį pradėjome „dieną su treningais“, kurios metu įstaigos  klientai ir darbuotojai keliavo pėsčiomis i sporto centrą „Šansas“. Visi buvo labai ištvermingi, kelionės metu ne tik demonstravome fizinius sugebėjimus, bet ir linksmai bendravome, dainavome ir judėjome šokio žingsneliu. Eidami fiksavome nueitus kilometrus ir laiką išmaniąja programėle. Bendrai pirmyn ir atgal nuėjome 4 kilometrus, kelionės laikas siekė 1 valandą ir žinoma valandą intensyviai sportavome sporto centre. Ketvirtadienį kiemelyje vyko „Bočia“ turnyras. Centro darbuotojai ir klientai pasiskirstė komandomis ir varžėsi tarpusavyje. Tai nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis žaidimas. Penktąją sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitės dieną vyko žygis pėsčiomis – tai tikras jėgų pasitikrinimas, užsispyrimo, valios ugdymas ir ištvermės išbandymas. Šiais metais iš Klaipėdos į Smiltynę prie jūros išžygiavo 22 asmenys,  8 darbuotojai ir 14 klientų. Žygio metu įveikėme net 7,46 km atstumą. Žygio išbandymas buvo gana sudėtingas iššūkis panelėms, tačiau mūsų stipruoliai vyrai buvo labai entuziastingi, energingai žengė pirmyn, demonstravo savo ryžtą, atkaklumą bei jėgą. Svarbiausia, kad numatytą kelią įveikė visi žygeiviai ir pasiekėme kelionės tikslą – jūrą. Įsikūrėme poilsiui paplūdimyje – papietavome, pasistiprinome, atgavome jėgas  ir žaidėme nuotaikingus sportinius žaidimus,  bendravome, šokome su muzika, vaizdavome šaradas. Turėjome laiko pabėgioti po jau spėjusį sušilti smėlį, su žiūronais apžiūrėjome prisišvartavusius laivus. Diena prabėgo labai aktyviai, turiningai ir smagiai. Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitę vainikavo 10-asis jubiliejinis „Vilties bėgimas“. Ši savaitė buvo kitokia, ugdėme norą būti sveikiems, judriems, aktyviems, drąsiems, vikriems, atkakliems, siekėme, kad į sveikatos ir sveikos gyvensenos ugdymą įsitrauktų visa įstaigos bendruomenė. Kasdien valgėme sveikus pusryčius. Geras bendravimas ir tarpusavio ryšys yra esminis tikros partnerystės bruožas. O juk tai šiandieniniame, vis modernėjančiame pasaulyje yra labai svarbu.

]]>
2741 Mon, 29 May 2017 08:05:32
Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė Gegužės 15-21d.  mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) vyko sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė. Užsiėmimų maratoną pradėjome kiek anksčiau, tai yra gegužės 12d., kai paskelbėme sveikos gyvensenos veiksmų planą: važiavimą mašina pakeisti į važiavimą dviračiu ar ėjimą pėsčiomis, kavos pertraukėles pakeitėme geriamuoju vandeniu, nesveiką maistą keitėme į subalansuotą ir važiavimą liftu  į lipimą laiptais. Antradienį skatindami fizinį aktyvumą šokome x-box ir klausėmės asmeninio trenerio – mitybos konsultanto Manto Panavos motyvacinės paskaitos. Trečiadienį skelbėme dieną su ,,trenigais‘‘, kurios metu aktyviai judėjome sporto salėje: atlikome apšilimą, rungėmės įvairiose rungtyse ir tikrinome kas mūsų centre yra lanksčiausias. Ketvirtadienį sulaukėme svečių - treniruočių instruktorė Dainora Gerulytė, kuri pravedė linksmą lotynų šokių treniruotę. Penktadienį visi varžėmės orientacinėse varžybose, kuriose kiekvienai komandai reikėjo susikurti pavadinimą ir prisistatymą. Po komandų prisistatymų buvo skelbiamas varžybų startas, kuriame reikėjo: bėgti, skaičiuoti, ieškoti skirtumų, skaityti, šokinėti, nešti, prisiminti rytinės mankštos pratimus. Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitę užbaigėme 10- uoju jubiliejiniu ,, Vilties bėgimu‘‘. Ši savaitė mus paskatino keisti kai kuriuos mūsų įpročius į sveiką gyvenseną,  o svarbiausia mūsų draugystė dar labiau suartino vienas kitą.

                                                           
]]>
2735 Mon, 22 May 2017 03:05:57
Edukacinis užsiėmimas Palangos Gintaro rūmų muziejuje Gegužės 11 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į Palangos miesto Gintaro muziejų. Mūsų ekskursija prasidėjo nuo edukacinio užsiėmimo, kurio metu muziejaus darbuotoja supažindino su įdomiais faktais, susijusiais su gintaru. Sužinojome, kokie yra tikro gintaro atpažinimo būdai. Per savo pojūčius: klausą, regėjimą, lietimą - turėjome galimybę pajausti gintaro skambesį, spalvą ir šilumą. Susipažinome su ekspozicijomis restauruotuose ir atnaujintuose rūmuose. Didelį įspūdį padarė gražūs, prabangūs papuošalai. Sužavėjo įvairi gintaro spalvų gama. Jaunuoliai nustebę grožėjosi gintaru, kuriuose prieš tūkstančius metų "užsiliko"  vabzdžiai, augalai, samanos, medžių gabalėliai. Grįžome pakilios ir džiaugsmingos nuotaikos.

]]>
2723 Thu, 18 May 2017 02:05:43
Šeimos diena Gegužės 15 – ąją, minime vieną šilčiausių ir brangiausių švenčių. Tai – Tarptautinė šeimos diena. Šia proga ir mūsų centre (panevėžio g. 2) vyko šeimos dienos renginys su tėveliais ir jaunuoliais. Šventė prasidėjo  direktorės pasveikinimu, padalinio vadovės socialinėms paslaugoms pasisakymu ir įstaigos darbuotojų veiklos pristatymais.  Savo veiklas tėveliams išsamiai pristatė socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai, kineziterapautas ir psichologas. Po pasisakymų vyko meninė šventės dalis, kurioje  koncertavo jaunuoliai. Na, o pabaigoje  svarbiausias šeimos šventės momentas -   jaunuoliai pasveikino tėvelius savo darytais darbeliais. Po oficialiosios  dalies visi susirinkome pabendrauti ir pasivaišinti virtuvėlės paruoštomis vaišėmis. Tėveliai turėjo galimybę pasivaikščioti po kabinetus ir pasikalbėti su darbuotojais apie jaunuolius ir jų pasiekimus. Kad tokia šventė reikalinga, kuri suburia įstaigos bendruomenę, skatina šeimos vertybių puoselėjimą, parodė tėvelių ir jaunuolių švytinčios akys ir šiltos padėkos.

]]>
2719 Wed, 17 May 2017 11:05:53
Mamos dienos šventė Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) darbuotojai, siekdami aktyviau bendradarbiauti su klientų tėveliais, gegužės 5 dieną surengė šiltą ir gražią mamos dienos šventę. Direktorė ir įstaigos darbuotojai sveikino susirinkusias mamas, jaunuoliai labai džiaugėsi, kad į šventę atvyko jų mamos ir turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į kasdienę centro veiklą. Šventės metu parodytas filmukas „Pokalbiai apie mamas“, kuris buvo kurtas būtent šiai progai paminėti, jame jaunuoliai pasakojo apie savo mylimas mamytes. Dainavome dainas ir deklamavome eilėraščius. Po atliktos M. Mikutavičiaus „Aš labai myliu savo mamą“ visoms susirinkusioms mamoms jaunuoliai įteikė gėlių. Renginio pabaigoje socialiniai darbuotojai, kineziterapeutas ir psichologas pristatė savo veiklų metines ataskaitas, supažindino tėvelius su atliktais darbais, išvykomis ir ateities planais. Pokalbius tęsėme ir prie vaišių stalo, buvo vaišinamasi jaunuolių iškeptais pyragais, kava bei arbata. Tėveliai labai džiaugėsi surengta švente ir nuoširdžiai dėkojo centro darbuotojams už šiltas akimirkas.

                                       
]]>
2714 Tue, 16 May 2017 08:05:41
Socialinių darbuotojų protų mūšis. Iškovota I vieta.  

Klaipėdos universitete, gegužės 11 d. vyko jau ketvirtas Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos ir Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakulteto socialinio darbo katedros organizuojamas socialinių darbuotojų protų mūšis. Šių metų renginyje dalyvavo 6 komandos. Protų mūšis vyko keturiais turais. Jau pirmajame ture neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” komanda „Lakštutės“ tapo lyderiais. Atlaikę varžovų spaudimą “Lakštutės” iki pabaigos išlaikė savo pozicijas ir tapo 4-ojo socialinių darbuotojų protų mūšio I vietos nugalėtojomis.

 Labai džiaugiamės sudalyvavę ir iškovoję I vietą!

]]>
2715 Tue, 16 May 2017 01:05:09
Pavasarinis medelių sodinimas Balandis – švaros mėnuo - aplinkos tvarkymo, medelių sodinimo laikas. Todėl balandžio 28d. popietę mūsų įstaigos (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai susirinko į tradicinę medelių sodinimo talką.  Įstaigos kiemelyje pasodinome medelius: vyšnią, obelis, serbentus.  Prie šios gražios medelių sodinimo tradicijos šiemet prisidėjo ir „Maisto bankas“, padovanodamas mums obelėlę, kaip bendradarbiavimo simbolį. Baigę darbus visi pasidžiaugėme, kad ši poilsio erdvė tampa vis patrauklesnė ir jaukesnė mūsų bendruomenės dėka.

]]>
2683 Mon, 08 May 2017 11:05:05
„Vilties šokis“ 2017 Balandžio 29 d. šeštadienį, Atgimimo aikštė judėjo šokio ritmu. Susirinko daugiau nei 600 žmonių. Į „Vilties šokio“ 2017 m. renginį taip pat įsitraukėme ir mes BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ bendruomenė. Visą mėnesį repetavome ir mokėmės didžiojo flašmob‘o žingsnius „Rueda“ šokių studijoje. Taip pat buvome pakviesti kartu prisijungti prie šokių studijos „Delingo“, pasimokyti žingsnelius Bačatos flašmob‘ui. Ypatingas renginio akcentas buvo „Vilties širdis“, kurią sudarė dalyviai šokio metu. Skambanti gyva muzika ir scenoje pasirodę profesionalai subūrė bendram šokiui. Ritmingu šokio žingsniu judėjo visa Atgimimo aikštė. Jau tampanti tradicija „Vilties šokis“ palietė ne vieno žmogaus širdį, kėlė šypseną veide ir skleidė meilę kiekvienam.


]]>
2669 Tue, 02 May 2017 15:05:25
Sveikatingumo savaitė Medeinės mokykloje - zumbos treniruotė 2017 metų balandžio 27 d. "Klaipėdos lakštutės" (Panevėžio g. 2) grupelė jaunuolių  ir keletas darbuotojų dalyvavome Klaipėdos Medeinės mokyklos Sveikatingumo savaitės organizuotoje  zumbos šokių treniruotėje, kurią vedė profesionali trenerė. Tai tęsinys bendravimo ir bendradarbiavimo vykdant trimetį Socializacijos ir ugdymo karjerai projektą "Žingsnis po žingsnio" su Klaipėdos Medeinės mokykla.

Zumba tai nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu, tai paprastos, tačiau be galo žaismingos choreografijos kombinacijos. Zumbos treniruotėje atsipalaidavome, kartodami paprastus judesius pagal ritmingą bei uždegančią muziką.  Į centrą grįžome linksmi ir su  geromis emocijomis.

]]>
2667 Tue, 02 May 2017 13:05:05
Ekskursija į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą 2017 m. balandžio 27 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. ) jaunuoliai vyko į  Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Ekskursijos dalyvius maloniai sutiko Valstybinės priešgaisrinės priežiūros  skyriaus inspektorė Jurgita Šaulienė.  Jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su priešgaisrine bei gelbėjimo įranga. Vienas geriausių ugniagesių – Jurgis Rumiancevas, kuris yra ir gelbėtojas naras, labai profesionaliai supažindino jaunuolius su valdyboje buvusia technika. Dėka automobilio autokopėčių, gaisrininkai gali pasiekti objektus net 50 m. aukštyje. Labai įdomu buvo susipažinti su narų įranga, rūbais, avalyne, pirštinėmis bei kitomis priemonėmis, skirtomis gelbėjimui vandenyje bet kokiu metų laiku. Daug džiaugsmo jaunuoliai išgyveno galėdami pasėdėti keturratyje, pasipuošę gaisrininkų šalmais ir striukėmis. Buvo apžiūrėta priešgaisrinio gelbėjimo automobilio įranga, norintys galėjo įlipti į dvigubą automobilio kabiną, tai buvo nelengva užduotis. Jaunuoliai apžiūrėjo gaisrininkų  - gelbėtojų persirengimo, mokymų, poilsio patalpas, pabuvojo sporto salėje bei valgykloje. Jaunuoliai, atsisveikinę su Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojais,  pasivaikščiojo po skulptūrų parką, apžiūrėjo skulptūras ir pilni įspūdžių grįžo į centrą.

]]>
2666 Tue, 02 May 2017 12:05:18
Atvirukų paroda "Linkėjimai iš Pajūrio" Balandžio 26 dieną BĮ Neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) buvo pristatyta atvirukų paroda "Linkėjimai iš Pajūrio". Parodą sukūrė centro jaunuoliai floristikos užsiėmimų metu. Rezultatai pranoko lūkesčius. Nustebino didelis jaunuolių noras kurti atvirukus, ir taip pasveikinti savo artimuosius, draugus, kitus centro lankytojus ir įstaigos klientus. Floristikos atvirukų paroda džiugino lankytojus, darbuotojus, svečius jūros  artumu, pavasario dvelksmu ir originalumu. Atvirukai buvo padaryti naudojant įvairią techniką. Ši floristikos atvirukų paroda buvo pirmoji. Daugeliui patiko žavūs iš kriauklyčių, perliukų, tinklelių, gėlyčių, karoliukų padaryti atvirukai, tarsi iš jūros atkeliavę vaizdai. Floristika ne tik įdomus, originalus menas, jis reikalauja specifinių augalų priežiūros, visos gamtos pažinimo žinių. Tikimės ir dar daugiai kūrybiškų jaunuolių darbelių.

]]>
2670 Tue, 02 May 2017 11:05:01
Išvyka į Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centrą Balandžio 25 dieną BĮ neįgaliųjų centro Klaipėdos lakštutė (Lakštučių g.6) klientai lankėsi Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „gaminame popierių“. Užsiėmimo metu sužinojome kas ir kada išrado popierių, apžiūrėjome  kaip atrodė raštas ant molinių lentelių, papiruso, susipažinome su popieriaus gaminimo technologija. Patys gaminome  žolelėmis kvepiančius popieriaus lakštus, taip kaip jie buvo gaminami prieš kelis šimtus metų, vėliau ant jų tapėme su arbata. Po edukacinio užsiėmimo susipažinome su galerijos ekspozicija. Esame labai dėkingi galerijos darbuotojai, kuri labai šiltai ir maloniai mus priėmė, įdomiai vedė užsiėmimą ir supažindino su galerijoje eksponuojamais kūriniais ir jų autoriais. Grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

         
]]>
2665 Tue, 02 May 2017 11:05:18
Dalyvavimas Klaipėdos Medeinės mokyklos sporto šventėje „Pabūkime Kartu“. Balandžio 25 d. BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  jaunuoliai buvo pakviesti į sporto šventę ,,Pabūkime kartu“, kurią organizavo Klaipėdos Medeinės mokykla. Svečiuose varžėmės ne tik su Medeinės mokyklos moksleiviais, bet ir su I.Stulpino mokyklos mokiniais. Komandos rungtyniavo įvairiuose estafetėse:,, sodino“ pievoje gėles, varė kamuolį, ,,jojo“ ant arklio ir lenktyniavo kas greičiau paukščiukams padės susukti lizdelį. Tarp rungčių buvo pertraukėlės, kurių metu stebėjome net keletą šokių ir klausėmės gitaros garsų. Susumavus visus rezultatus laimėjo draugystė. Gavome padėkos raštą už aktyvų dalyvavimą. Padėkojome vieni kitiems už šaunias varžybas ir  visi su didžiulėmis šypsenomis grįžome į centrą.

]]>
2664 Tue, 02 May 2017 10:05:39
Agnės Kišonaitės portretų ir instaliacijų paroda Nors mūsų (lakštučių g.6)   pasirinktą balandžio 21 dieną oras nedžiugino, lijo lietus, tačiau vis tiek pasiryžome aplankyti  Herkaus Manto galeriją, kurioje buvo eksponuojama dailininkės Agnės Kišonaitės darbų paroda. Parodoje matėme akrilu  tapytus portretus, meninius koliažus bei instaliacijas. Darbai  stebino technikų įvairove. Visi džiaugėmės ryškiomis spalvomis, netikėtomis technikomis: portretas tapytas kava, koliažas iš žurnalų  nuotraukų gabalėlių. Grįžome pakylėtos nuotaikos su gerais įspūdžiais ir lietus nebeatrodė toks įkyrus.

]]>
2668 Tue, 02 May 2017 02:05:31
Susitikimas su draugu   "Vienas artimas bičiulis niekuomet negali būti visiškai pakeistas kitu bičiuliu, nes artimas santykis su vienu žmogumi niekuomet nebus toks pats kaip su kitu, kiekvienas yra savaip ypatingas ir nepakeičiamas".

Romėnų politikas ir oratorius Ciceronas.

 

  Su tokiomis mintimis mes nusprendėme balandžio 25 d. aplankyti mūsų centro jaunuolį Džiugą Miką, kuris antrą savaitę  laikinai gyvena sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje "Viltis". Ten vyko BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2)  darbuotojai kartu su jaunuoliais. Susitikimas buvo labai laukiamas, emocionalus ir džiaugsmingas. Džiugas kartu su įstaigos direktore aprodė įstaigą, supažindino su vidaus tvarka ir su kitais gyventojais bei darbuotojais. Džiugas labai apsidžiaugė netikėtu apsilankymu ir buvo maloniai nustebintas darbuotojų ir draugų dovanėlėmis. Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą.

 

]]>
2657 Wed, 26 April 2017 12:04:19
Visuotinė šuns diena 2017m. balandžio 24 dieną BĮ neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė‘‘ buvo minima visuotinė šuns diena. Šią dieną visame pasaulyje skatinama į darbą atsivesti savo keturkojį augintinį.

Per visuotinę šuns dieną neįgaliųjų centro lankytojai turėjo galimybę pagilinti savo žinias apie šunis. Jaunuoliai galėjo susipažinti su šuns kilme ir jo poreikiais bei saugiu elgesiu su šiuo gyvūnu. Taip pat diskutavo kokie šuns kūno kalbos požymiai rodo, jog šuo yra nusiteikęs draugiškai ir kaip reikia elgtis, jei šuo yra nusiteikęs priešiškai.  Kad žinios būtų kuo lengviau įsimintos, į pagalbą praktiniam pažinimui centrą aplankė Amerikiečių stafordšyro terjiero veislės mišrūnas Hadas. Hado pagalba  jaunuoliai mokėsi taisyklingo pasisveikinimo su šunimi, glostė ir džiaugėsi šio didelio draugiško šuns draugija. Lauke su dideliu susidomėjimu mėtė Hadui kamuoliuką, rungėsi virvės tampyme, mokėsi šukavimo subtilybių. Neįgaliųjų centrą aplankęs šuo džiugino ne tik lankytojų širdis, bet nepaliko abejingų ir darbuotojų. Savo draugiškumu ir begaliniu geranorišku noru bendrauti su žmonėmis, Hadas laužė visuomenėje nusistovėjusius stereotipus.

Šuo – tai atsidavimo ir ištikimybės simbolis, kuris yra visiškai nesavanaudiškai prisirišęs prie žmogaus ir padeda jam įvairiausiomis aplinkybėmis, nevertindamas ir besąlygiškai priimdamas žmones tokius, kokie yra.

                                               
]]>
2656 Wed, 26 April 2017 11:04:47
Kitokia ekskursija su Ieva Simonaityte Balandžio 24 d. (pirmadienį) B. Į. Neįgaliųjų centro jaunuoliai (Lakštučių g. 6) lankėsi I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, kurioje vyko ekskursija – viktorina  „Pietūs su rašytoja I. Simonaityte“. Ši viktorina buvo viena iš daugybės renginių skirtų bibliotekų savaitei 2017 m.

Ekskursijos metu sužinojome daug įdomybių, pavyzdžiui, kad biblioteka įsikūrusi XIX a. pastate, kurį 1874 m. pastatė medienos pirklys Hermanas Gerlachas (Hermann Gerlach). Tai vienas gražiausių neorenesanso stiliaus pastatų Klaipėdoje. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka savo įkūrimo metus skaičiuojanti nuo 1950-ųjų, šiame pastate įsikūrė tik 1952 m.

Apžiūrėjome bibliotekos skyrius, turėjome galimybę nueiti netgi ten, kur bibliotekos lankytojai įprastai nesilanko. Po eksursijos vyko interaktyvi viktorina, kurioje buvo užduodami klausimai susiję su I. Simonaityte. Po viktorinos vaišinomės kava, arbata bei kibinais.

]]>
2655 Wed, 26 April 2017 11:04:08
Išvyka į Ventės ragą Balandžio 20 d. BĮ  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g.6) jaunuoliai su darbuotojais išsiruošė aplankyti Ventės rago ornitologinę stotį. Šią dieną oras buvo idealus išvykai – saulėtas, šiltas, be vėjo – tikra atgaiva tarp niūrių vėjuotų dienų. Norint supažindinti jaunuolius su ornitologijos darbo ypatumais bei paukščių įvairove ir jų migravimu, aplankėme šią ornitologinę stotį, jos ekspoziciją. Visus labai nustebino daugybės paukščių iškamšos, interaktyvūs ekranai, skleidžiami paukščių čiulbėjimų garsai. Jaunuoliams buvo skirta užduotis surasti lakštingalą, nes ji yra centro simbolis. Visi labai apsidžiaugė kai ją suradome. Dėkodami už tai, kad mus šiltai priėmė, ekspozicijos prižiūrėtojai įteikėme iš molio lipdytą ančiuką.

Ventės rage visi lipome į švyturį, buvo baisu, tačiau kai kurie nugalėjome baimes. Taip pat ėjome ant molo ir rinkome kriaukles. Pasivaikščioję gamtoje išalkome, todėl surengėme pikniką - gėrėme arbatą, valgėme riestainius bei grožėjomės Kuršių mariomis. Grįždami namo sustojome Kintuose ir nusipirkome lauktuvių – rūkytos žuvies.

]]>
2654 Wed, 26 April 2017 10:04:37
Dalyvavimas Klaipėdos miesto Atvelykio šventėje - jomarkėlyje „Zuikio kiemas“ Balandžio 23 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2), socialinė darbuotoja Lilia Baltutienė dalyvavo Klaipėdos miesto Etnokultūros centro organizuotoje Atvelykio šventėje - jomarkėlyje „Zuikio kiemas“.  Šios šventės metu buvo eksponuojami  mūsų centro lankytojų pagaminti suvenyrai ir rankdarbiai.

]]>
2650 Mon, 24 April 2017 13:04:51
Atvelykio renginys      2017m. balandžio 21 d. šventėme Velykų ir Atvelykio šventinį renginį BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“(Panevėžio g. 2). Buvo pakviestas  Klaipėdos šv. Kazimiero parapijos  kunigas, klebonas Rolandas Karpavičius. Jis jaunuoliams papasakojo apie Velykas ir Atvelykį. Jaunuolių ir darbuotojų muzikinis ansamblis kartu su kunigu šlovino gražiomis giesmėmis Jėzaus vardą. Po to šventėme Atvelykį įvairiais žaidimais: ridenome kiaušinius, žaidėme žaidimą žiedelį ir t.t. Renginį padėjo vesti kiškučiai, panelė Velykė, Ponia kiaušinienė. Vaišinome jaunuolius valgiais, kuriuos paruošė virtuvėlė. Šventė lankytojams patiko, visi buvo geros nuotaikos, linksmai nusiteikę.

]]>
2647 Mon, 24 April 2017 12:04:44
Pavasarinė talka „Tvarkom aplinką“ 2017 m. balandžio 20 d.  popietę mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) susirinko į kasmetinę pavasarinę talką su darbo įrankiais bei gera nuotaika! Dangus mums padėjo, nes švietė saulė, nelijo. Visi kibome į darbus: nugrėbėme visą kiemelio teritoriją, surinkome nukritusias šakas, tvarkėme gėlynus, valėme pavėsines. Smagu patiems prižiūrėti aplinką, kurioje praleidžiame daug laiko. Po darbų vaišinomės -  kepėme dešreles, gėrėme šiltą kakavą. Laiką praleidome turiningai ir prasmingai.

]]>
2646 Mon, 24 April 2017 10:04:33
Velykų šventė Visą savaitę mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko velykinė jaunuolių simegrafijos darbelių paroda. Balandžio 18 d. šventėme Šv. Velykas. Iš ryto kiekvienas atsinešėme namuose dažytus margučius, iš kurių taip pat padarėme parodėle, kad kiekvieną kiaušinį galėtume apžiūrėti iš arčiau, labai nustebino kiaušinių marginimo technikų ir spalvų  įvairovė. Šventės metu prisiminėme Velykų senovines tradicijas bei papročius. Smagiai žaidėme žaidimus, ridenome margučius. Jaunuoliai džiaugėsi dovanėlėmis, staigmenomis, vaišinomės namų ruošos veiklos iškeptu velykiniu pyragu. Šventę užbaigėme diskoteka.

]]>
2641 Fri, 21 April 2017 08:04:58
Neįgaliųjų sporto šventė „Judėk ir tobulėk“ 2017 m. balandžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai vyko į neįgaliųjų sporto šventę „Judėk ir tobulėk“, kuri vyko Priekulės kultūros centre.

Šventės tikslas – sudominti ir įtraukti asmenis su negalia į daugiau judrumo reikalaujančius sportinius žaidimus, suteikti galimybę visapusiškai tyrinėti sporto pasaulį, patirti pažinimo džiaugsmą, patiems aktyviai veikti, numatyti, ieškoti, atrasti ir perimti įvairius sporto būdus bei džiaugtis pasiektais rezultatais.

Šventės atidarymo metu vyko trumpi komandų prisistatymai, kurių metu ir mūsų komandos kapitonas Viktoras Bardauskas pristatė komandos narius, bei Lakštučių šūkį. Susipažinę su kitomis komandomis iš Gargždų, Palangos, Šilalės ir Klaipėdos dalyvavome bendroje “Piratų“ mankštoje.

Komandos varžėsi ir konkuravo įvairiose estafetėse: „bulvių sodinimo“, estafetė „surink spalvas“, estafetė „pralysk pro lanką“, „sunešk kamuoliukus“, „bėk su šaukštu rankoje“, „iškratyk kamuoliuką“, „varyk kamuolį tarp kojų“, „kamuolio ridenimas rankomis eglute“. Jaunuoliai demonstravo savo gebėjimus atlikdami šias linksmas užduotis, parodėme kaip mokame bendradarbiauti komandoje, vienas kitą palaikyti ir padrąsinti.

Šventę vainikavo diplomų įteikimai už aktyvų dalyvavimą sportinių estafečių rungtyse ir  suneštinių vaišių stalas. Mūsų Lakštučių komanda į sporto šventę vaišes vežėmės ne bet kokias, o sveikuolišką daržovių ir vaisių asorti, kurie teikią energiją, žvalumą ir gerą nuotaiką.

]]>
2637 Wed, 19 April 2017 11:04:34
Triušių paroda Prieš pat Šv. Velykas, balandžio 14 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai su darbuotojais aplankė triušiukų ir jūros kiaulyčių parodą BIG prekybos centre. Šioje parodoje jaunuoliai galėjo išvysti apie 100 skirtingų triušiukų ir jūros kiaulyčių. Visiems labai patiko gyvūnėlių įvairovė, galėjome balsuoti už labiausiai patikusį, gražiausią triušį bei jūros kiaulytę, kiekvienas išreiškėme savo nuomonę. Pamatėme ir įvertinome Panevėžyje išrinktą gražiausią triušiuką.

Kaip tik šią dieną minėjome Jolantos gimtadienį, todėl jai teko garbė palaikyti didžiulį „angoros“ veislės triušį vardu Vėjelis. Visi galėjome jį paglostyti ir pamyluoti. Kai kurie jaunuoliai paaukojo pinigėlių triušiukų maistui -  morkoms.

]]>
2629 Tue, 18 April 2017 14:04:23
Praktinė paskaita „Kompozicijos iš gintaro“ 2017 metų balandžio 13 dieną BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) buvo pakviesti antrą kartą atvykti į gintaro muziejų Palangoje ir sudalyvauti praktinėje paskaitoje, kurios metu galėjome  išgirsti, pamatyti ir prisiliesti prie gintaro. Čia susirinkę kiekvienas gaminome savo kūrybinius darbelius „mozaikas“. Mūsų priemonės buvo tartum kaip iš „gintaringo miško“ – tai pušies žievės, nugludinti pagaliukai ir t.t. Mokėmės gintarą, kriaukles, plunksnas, akmenukus komponuoti vienus su kitais bei derinti spalvas.

Ši edukacinė veikla  paskatino labiau domėtis menu, gamta, bei labiau suvokti jos reiškinius. Tai buvo tarsi meno terapija, kurioje turėjome kūrybinę laisvę, galėjome laisvai fantazuoti ir improvizuoti. Grįžę surengėme nuostabią parodėlę centre. Būtinai tęsime kompozicijų gamybą savarankiškai, nes meninei saviraiškai ribų nėra.

]]>
2627 Tue, 18 April 2017 10:04:01
Mano pasaulis: jausmai ir kūryba Jausmai, galima sakyti, ir padaro žmogų žmogumi.
Be jausmų žmogus būtų panašus į kietą šaltą akmenėlį."
(Šatrijos Ragana)

 

   Žmogus iš prigimties yra kūrybiškas ir smalsus, tačiau dažnai susiduriama su tuo, kad būna sunku išreikšti ar pasakyti kas dedasi jo vidiniame pasaulyje. Jausmai yra labai svarbūs ir neišvengiami. Visi jie- nuo džiaugsmo iki visiško nusivylimo- egzistuoja ir vienaip ar kitaip veikia žmogaus mintis, elgesį bei santykius su kitais. Todėl be galo svarbu yra pažinti savo jausmų pasaulį, sugebėti įvardinti išgyvenamus jausmus, ugdyti bendravimo įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi.

 BĮ neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  visą mėnesį vyko mini projektukas: mano pasaulis - jausmai ir kūryba. Šio projekto metu, pasitelkdami į pagalbą kūrybines dirbtuvėles, jaunuoliai kartu su centro darbuotojais kūrė savo vidinį jausmų pasaulį: lipdė iš molio, siuvinėjo, karpė, piešė ir klijavo, tokiu būdu lavindami ne tik savo vaizduotę ar kūrybiškumą, bet ir turėdami galimybę pažinti vienas kito vidinį pasaulį. Būtent kūryba padeda išjausti, paleisti patiriamus nemalonius jausmus, atskleisti kitiems savo džiaugsmą ir troškimus, pažinti kitus bei juos priimti. Visi darbeliai Balandžio 10 dieną buvo pristatyti parodoje mūsų centre.

]]>
2630 Tue, 18 April 2017 04:04:54
Išvyka į Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią 2017 metų balandžio 12 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6) jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, kurioje vykdant mini projekto idėją draugystės tema, vyko mišios. Mišias atliko Brolis Benediktas. Atsidėkodami už mums skirtą laiką, įteikėme dovanėles, kurias darė patys centro lankytojai.

]]>
2619 Thu, 13 April 2017 02:04:26
Jubiliejaus proga sveikiname! 2017 metų balandžio 6 dieną sveikinome dienos socialinės globos asmens namuose padalinio klientę Emiliją Jokaitienę gražaus 80-ojo jubiliejaus proga. Sveikino slaugytoja Danguolė Navardauskienė ir padalinio vadovė Jekaterina Gudincova. Jubilijatė Emilija visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti.

]]>
2608 Mon, 10 April 2017 01:04:38
Draugiškas padalinių „Bočios“ turnyras Balandžio 4d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko „Bočios“ turnyras. Šio turnyro tikslas užmegzti artimesnius tarpusavio ryšius, palaikyti jau esamus santykius, patyrinėti sportinių žaidimų pasaulį, bei patirti draugiškų emocijų ir malonių įspūdžių. Į turnyrą pakvietėme pažaisti draugus iš Panevėžio g. esančio padalinio. Sudarėme keturias komandas, kurios varžėsi tarpusavyje. 

„Bočia“ – tai komandinis žaidimas, mėgstamas ir visiems prieinamas, jį gali žaisti kartu ir vyrai, ir moterys. Pasak žaidėjų, žaidimas nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis.
„Bočia“ – tai rutulių sportas, labai panašus į žaidimą „Petankę“. Dėl savo universalumo populiarus ir tarp neįgaliųjų. Nuo 1984 m. įtrauktas į Parolimpines žaidynes. Kiekviena pusė turi savo spalvos odinius rutulius (mėlynus arba raudonus). Žaidimo tikslas – numesti savo rutulį kuo arčiau baltojo rutulio.

 Po smagaus ir daug emocijų pareikalavusio turnyro jėgas padėjo atgauti „Namų ruošos“ veiklos suruoštas vaišių stalas, prie kurio taip pat dalinomės įspūdžiais apie sportines užduotis, bei aktyviai ir įdomiai praleistą laiką. Turnyro pabaigą vainikavo direktorės įteikti diplomai užėmusiems prizines vietas ir žinoma padėkos už draugišką ir aktyvų dalyvavimą „Bočios“ turnyre. Tokie sportiniai susitikimai mums yra labai svarbūs ir naudingi, nes turime galimybę ne tik smagiai pabendrauti, bet ir įsivertinti kokiame sportiniame lygyje esame patys ir kiek dar mums reikia tobulėti, kad pasivytume kitus.

]]>
2597 Thu, 06 April 2017 02:04:35
Pažintinė pamoka apie šiukšlių rūšiavimą Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre (KRATC) Balandžio 5 d. rytą mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2)  važiavo į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą (KRATC), kuriame vyko pažintinė pamoka apie šiukšlių rūšiavimą. Edukacijos metu buvome supažindinti su atliekų tvarkymo sistema, bei rūšiavimo tvarka.  Rūšiavimas – tai ne madingas ar populiarus visuomenės požiūris, o kasdienis ir įprastas kiekvieno žmogaus gyvenimo įprotis, kuris ženkliai prisideda prie aplinkos saugojimo ir tausojimo. Atliekų rūšiavimas - tai perdirbti tinkamų žaliavų atrinkimas. Paprasčiausia rūšiuoti popierių, stiklą, plastmasę. Tačiau ir kitos atliekos - pavojingos medžiagos, metalai ir kitos gali būti perdirbtos arba panaudotos kaip energijos šaltinis. Gaminant daiktus iš antrinių žaliavų mažiau teršiama aplinka. Kuo daugiau naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma gamtinių išteklių. Po teorinės medžiagos pateikimo vyko viktorina.  Jos metu jaunuoliai buvo labai aktyvūs,  kėlė rankas ir žinojo teisingus atsakymus, už kuriuos buvo apdovanoti  prizais. Pažintinė pamoka padėjo mums suprasti, kad reikia  mylėti gamtą, tausoti ją ir ypač svarbu ugdyti atliekų rūšiavimo įgūdžius.

 

]]>
2596 Wed, 05 April 2017 03:04:47
Pasiruošimas geografijos konkursui Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai įtemptai mokosi ir gilina savo žinias ruošdamiesi specialiai jiems parengtam geografijos konkursui, kuriame dalyvaus patys gabiausieji. Būtent dėl šio tikslo, kovo 3-ąją dieną lankėmės Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, kurioje ieškojome reikiamos informacijos bei dominančios literatūros. Jaunuoliai bibliotekoje buvo supažindinti su užsiregistravimu ir išsiregistravimu, su knygų paieškos sistema, bei knygų pasiėmimo tvarka. Neužilgo sugrįšime čia vėl.

]]>
2590 Tue, 04 April 2017 11:04:34
Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ atlikėjų solinis koncertas Balandžio 3d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ salėje (Panevėžio g. 2) vyko netradicinis, įspūdingas solinis koncertas, kuriame dainavo LSKD „Guboja“ atlikėjai: Emilis Korickij ir Vaida Butautaitė.  Šis pasirodymas, tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti  savo kūrybinius pasiekimus bei dvasinę stiprybę.  Pabaigai muzikinį pasirodymą atliko ir mūsų centro jaunuolių kolektyvas. Įstaigos vadovė dėkodama atlikėjams už nuostabų koncertą padovanojo simbolines mūsų jaunuolių rankų darbo dovanas bei įstaigos kalendorius. Emilis Korickij, savo neįtikėtinu balsu užburiantis visus klausytojus, šiuo metu dalyvauja ir TV3 projekte „Lietuvos talentai“. Linkime sėkmės ir palaikome Emilį balsuodami  už jį balandžio 9d. vyksiančioje „Lietuvos talentų“ pusfinalio atrankoje.

]]>
2587 Tue, 04 April 2017 10:04:48
Išvyka į gintaro muziejų Gražią ir saulėtą kovo 30 d. BĮ neįgaliųjų centro  „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai lydimi darbuotojų, vyko į gintaro muziejų Palangoje, kuris atidarytas 1963 m. grafo Felikso Tiškevičiaus rūmuose, pastatytuose 1897 m. pagal vokiečių architekto F. H. Schwechteno projektą. Šiuo metu Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitinka restauruotuose ir atnaujintuose rūmuose, kuriuose atkurti istoriniai eksterjerai ir interjerai, įrengtos naujos aristokratų rūmų menių ir gintaro ekspozicijos. Ekskursiją pradėjome nuo edukacinės programos, kurioje turėjome galimybę išklausyti įdomių faktų ir paslapčių, susijusių su gintaru. Galėjome pajausti jo šildomąją galią,  išmokti kaip atskirti tikrą gintarą nuo plastiko ir falsifikato, pasitepti rankas gintaro dulkėmis. Taip pat apsilankėme ir antrajame muziejaus aukšte, kuriame atsispindėjo gintaro ekspozicijos istorija Žemės evoliucijos kontekste. Dėmesį patraukė unikali inkliuzų kolekcija, kurioje tikra retenybė – unikalus sraigės kiautelis gintare, įvairūs vabalai bei vaizdai primenantys gamtą. Galėjome išvysti įvairių formų bei spalvų gintaro, apžiūrėjome pakabukus, amuletus ir kitus papuošalus. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę apsilankyti Palangos gintaro muziejuje. Grįžome su gerais įspūdžiais ir įgavę naujų žinių.

]]>
2583 Mon, 03 April 2017 10:04:46
Ekskursija į Kretingos žiemos sodą Kovo 28 dieną  BĮ „Klaipėdos Lakštutės“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai vyko į Kretingos muziejaus žiemos sodą. Ten gėrėjomės vešliais egzotiniais augalais, įspūdingomis spalvotomis žuvimis, vandens vėžliukais, krintančio vandens garsais.  Visi atsipalaidavome, prisipildėme ramybės. Po žiemos sodo apžiūrėjimo visi patraukėme į šalia plytintį parką pasivaikščioti. Pasišildę pavasario saulutėje, grįžome į centrą.

]]>
2588 Mon, 03 April 2017 09:04:33
Išvyka į Klaipėdos Dievo motinos globos ir šventojo Mikalojaus cerkvę Kovo 28 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2 ir Lakštučių g.6) jaunuoliai ir darbuotojai lankėsi Klaipėdos Dievo Motinos globos ir šventojo Mikalojaus cerkvėje. Ten mus maloniai ir šiltai pasitiko cerkvės dvasininkas Aleksandras, kuris įdomiai ir turiningai papasakojo apie cerkvės įkūrimo istoriją. Nuo seno yra tradicija prie jūros esančiuose miestuose cerkves puošti jūrinės tematikos tapyba, nes didesnė dalis į tokių miestų cerkves einančių žmonių yra jūrininkai ir jų šeimų artimieji. Klaipėdos Mykolo Apvaizdos cerkvė pastatyta 2000m. Jūriniai motyvai jos viduje baigti tapyti 2013 metų pabaigoje. Biblijiniai siužetai, jūriniai motyvai vaizduoja, kaip Šv. Mikalojus atgaivina nuo stiebo nukritusį jūrininką. Tapytose freskose - vaikščiojimo vandeniu siužetas, epizodai iš žvejybos, prekybos ir karinio laivyno istorijos. Sužinojome, kad stačiatikiai savo bažnyčią dažniau vadina "chram" nei cerkve, bei  kad Klaipėdos Mykolo Apvaizdos cerkvės bendruomenė ypač aktyvi. Prie cerkvės veikia bent kelios sekmadieninės mokyklos studijos, vaikų kūrybinės dirbtuvės, biblioteka, kino salė.  Esame labai dėkingi už suteiktą galimybę labiau pažinti mūsų miesto istoriją ir praturtinti savo dvasinį pasaulį.

]]>
2585 Mon, 03 April 2017 02:04:28
Velykinė mugelė! Balandžio 10-14 dienomis, nuo 13.00 iki 15.00 val. kviečiame į BĮ Neįgaliųjų centrą  „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6), kuriame vyks Velykinė mugė. Mugėje galėsite įsigyti rankdarbių, dovanėlių, velykinių kepinių. Laukiame Jūsų atvykstant!

]]>
2576 Wed, 29 March 2017 02:03:45
Ekskursija į Kretingos muziejų      Šių metų kovo 24 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai, lydimi darbuotojų, vyko į Kretingos muziejų. Ekskursiją pradėjome nuo vandens malūno kiemelio, kuriame stebėjome kaip į stiklainius teka beržo sula, grožėjomės aplinka ir išskirtine pastatų architektūra. Vandens malūno patalpose susipažinome su įrengta etnografine ekspozicija, apžiūrėjome įvairiausius įrankius, padargus, priemones, skirtas atlikti žemės dirbimo bei kitus darbus. Skirtingais metų laikais atliekamus darbus atspindėjo ir archyvinės nuotraukos bei filmuota medžiaga. Jaunuoliai, neslėpdami nuostabos, triukšmingai dalinosi patirtais įspūdžiais. Atsisveikinę su itin maloniai mus priėmusiais darbuotojais, patraukėme į  Ūkvedžio namą. Perėję baltą lieptelį, pasiekėme skulptūromis papuoštą  kiemą. Ūkvedžio namo  pusrūsyje apžiūrėjome Kretingos krašto ekspoziciją. Eksponuojami daiktai,  fotografijos bei įrengti interaktyvūs pristatymai atspindėjo Kretingos miesto bei dvaro personalo istoriją,  pranciškonų įsikūrimą Kretingoje,  rezistenciją,  tremtį.  Ūkvedžio name jaunuoliai buvo ramūs  ir susikaupę. Sekantis mūsų apžiūros objektas buvo centriniai rūmai. Pradėjome nuo dvaro bei jo savininkų istorijos. Rūmų salėse eksponuojami  Tiškevičių šeimos portretai, vazos, skulptūros,  valgomojo baldai ir kiti eksponatai kėlė susižavėjimą. Susipažinę su rūmų įkūrėjų ekspozicija visa grupė nuėjome į Žiemos sodo patalpas. Norėjome apžiūrėti augalus, kurie  atvežti iš tolimiausių pasaulio kraštų. Jaunuolius stebino citrinmedžio vaisiai, didžiulė nokstančių bananų kekė, gausybė svyrančių augalų. Ypatingai daug džiaugsmo suteikė  Žiemos sodo baseine plaukiojantys ryškiaspalviai karpiai, prie vandens kaskados esančiame baseine plaukiojantys vėžliukai. Vėžliukai, prigludę vienas šalia kito ant išnirusio akmens, mėgavosi šiluma ir sustingę lyg statulėlės stebino jaunuolius ir darbuotojus. Margaspalvė papūgėlė viliojo ne tik savo grožiu, bet ir skleidžiamais garsais. Išėję iš Žiemos sodo apžiūrėjome numizmatikos ekspoziciją, kurioje pateikti 9 sidabrinių monetų lobiai, ir archeologijos ekspoziciją, kur susipažinome su Vakarų Lietuvos pajūrio regione gyvenusių žmonių kultūra,  baltų amatininkų – juvelyrų pagamintais papuošalais. Kelionės pabaigoje aplankėme sakralinį statinį - Kretingos Lurdą, pastatytą pagal Prancūzijos Lurdo grotos pavyzdį, ir laimingi, kupini įspūdžių grįžome į centrą.

 

]]>
2575 Wed, 29 March 2017 02:03:18
Geri darbai įkvepia: išvyka į Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus Saulėtą kovo 24d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2)  jaunuoliai ir darbuotojai aplankė Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kurie įsikūrę nuostabiame Girulių gyvenvietės kampelyje. Kūdikių namų auklėtiniams ši diena buvo neįprasta, jos metu vyko projekto „Savaitė be patyčių“ užbaigimo šventė. Mūsų apsilankymo tikslas taip pat buvo susijęs su draugystės ir gerumo puoselėjimu. Vaikučiams padarėme  staigmeną, nes atvykome į svečius ne tik  su saldumynais bei mielomis dovanėlėmis, bet ir su nuostabia animatore kloune Une, kuri vaikams pravedė nuostabius žaidybinius užsiėmimus. Ne tik vaikams, bet ir mūsų jaunuoliams personažas paliko didelį įspūdį, visi smagiai žaidė, piešėsi veidukus, bei linksmai leido laiką. Tariame didelį ačiū įstaigos darbuotojams už šiltą priėmimą, darbuotojų atsidavimą bei meilę vaikams, kuriems labiausiai to reikia. Geri darbai įkvepia: mūsų jaunuoliai taip pat džiaugėsi šia išvyka, nes juk taip smagu buvo pamatyti besišypsančius vaikučius, pabūti kartu, pažaisti ir pabendrauti.

]]>
2573 Mon, 27 March 2017 12:03:27
Pasaulinė vandens diena Kovo 22 diena - tai pasaulinė vandens diena, kurią nuo 1993m. globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų. Mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vandens diena taip pat buvo nepamiršta. Ryte įstaigos darbuotojus ir jaunuolius nustebino maloni staigmena, kurią paruošė alternatyviosios komunikacijos kabinetas - tai šaltinio vanduo ant kiekvieno stalo ir naudingos žinios apie vandenį laikraštuke „Lakštutės savaitėlė“. Po pietų žiūrėjome filmą „Vanduo ateičiai“ ir supratome koks svarbus vanduo yra mums, kuris užima netgi 71% žemės paviršiaus. Be vandens negali egzistuoti nė viena gyvybės forma, tai svarbiausia organizmo ląstelės sudedamoji dalis. Gerkime vandenį kasdien ir priminkime tai daryti kitiems!

 

]]>
2572 Mon, 27 March 2017 09:03:45
Svečiuose pas Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio Dragūnų bataliono karius Kovo 21 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojai lydimi darbuotojų lankėsi Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio Dragūnų batalione. Ten mus pasitiko atstovė, kuri supažindino su Dragūnų istorijos, gyvenimo ir veiklos faktais.  Papasakojo, kad rikiuotės pratimai, žygiavimas į valgyklą ir iš jos, karinės priesaikos priėmimas, iškilmingos rikiuotės ir paradai vyksta karinio dalinio aikštėje. Bataliono kareivinėse, aprodė tvarkingus kambarius, kariai pademonstravo karinę ekipuotę, ginkluotę. Taip pat buvo suorganizuota viktorina, kuri paliko įspūdį jaunuoliams. Už teisingus atsakymus buvo kiekvienas apdovanotas atminimo dovanėlėmis. Buvo nuostabu patirti dragūnišką dvasią, įkvėptą protėvių stiprybės. Taip baigėsi mūsų ekskursija Klaipėdos Dragūnų batalione. Dėkojame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų bataliono vadovybei už suteiktą galimybę artimiau pažinti  Lietuvos Karines pajėgas, už įdomų bendravimą ir pilietiškumo ugdymą.

 

]]>
2571 Mon, 27 March 2017 08:03:28
Miego diena  

Kovo 21 d. daugelyje Europos šalių yra minima miego diena. Šią dieną B.Į. Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6)  vyko trumpas miego dienai skirtas renginys. Jo metu buvo žiūrimas mokomasis filmukas „Miego sutrikimai“, sužinojome apie miego naudą žmogaus organizmui bei miego trūkumo sukeltus neigiamus padarinius, supratome kaip svarbu yra tinkamai pailsėti. Renginio metu žaidėme smagius žaidimus, kurie išjudino visus centro lankytojus ir darbuotojus. Pilnavertis geras miegas yra būtinas produktyviam darbingumui, psichinei sveikatai ir bendram sveikatingumui palaikyti, kitaip gali nukentėti žmogaus gyvenimo kokybė, sėkmė darbe, emocinis stabilumas bei tarpasmeniniai santykiai.

 
]]>
2563 Wed, 22 March 2017 09:03:46
Linksma išvyka į boulingą Saulėtą kovo 16 d. rytą  mūsų centro „Klaipėdos  lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir  juos lydintys darbuotojai  išvyko į akropolyje esantį „Apollo“ boulingą,  kuriame nuotaikingai leido laiką. Pasidalinę į dvi komandas žaidėme, vaišinomės pica. Dauguma šį sportinį žaidimą išbandėme nebe pirmą kartą, todėl viso žaidimo metu   įspūdžių, emocijų, pergalės ir nusivylimo šūksnių buvo su kaupu. Laiką praleidome labai smagiai, o svarbiausia, kad ši veikla ir sportas, ir pramoga, ir draugiškas pabendravimas.

]]>
2558 Mon, 20 March 2017 01:03:16
“BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ 2016 m. veikla. Geroji patirtis“ 2017 m. kovo 10 d. BĮ neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ įvyko konferencija “BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ 2016 m. veikla. Geroji patirtis“. Įstaigos direktorė Danutė Daukantienė pristatė 2016 m. veiklos ataskaitą. Direktorės pavaduotoja ūkio ir bendriems reikalams Greta Adomaitytė pristatė 2016 m. finansinę ataskaitą ir patvirtintą 2017 m biudžetą, pateikė informaciją apie sudarytas sutartis su tiekėjais. Padalinio vadovai socialinėms paslaugoms institucijoje apžvelgė teikiamų socialinių paslaugų statistiką, pateikė informaciją apie vykdomas veiklas ir projektus, pristatė  2017 m. iškeltus veiklos uždavinius. Psichologė Toma Imbrasienė pristatė įstaigoje vykdomą Kaniterapijos veiklą, analizavo jos poveikį įstaigos klientams.

]]>
2542 Wed, 15 March 2017 09:03:12
Išvyka į kino filmą ,,Šuns tikslas“ Kovo 3 diena,  jaunuoliai kartu su darbuotojais (Lakštučių g. 6), vyko į ,,Forum cinema“ kino teatrą. Žiūrėjome lietuviškai dubliuotą filmą „Šuns tikslas“. Tai filmas apie visas kliūtis nugalinčią žmogaus ir šuns draugystę.
       Matėme  pasakojimą apie šunelį Beilį. Beilis nuo pat pirmosios dienos labai susidraugavo su berniuku Itanu. Jie kartu žaidė, džiaugėsi, liūdėjo, kartu augo. Draugai labai vienas kitą mylėjo ir padėdavo vienas kitam. Itanui nedrįstant prieiti prie jam patikusios Hanos, būtent Beilis žengė pirmąjį žingsnį – šunelio dėka Itanas pažino pirmąją meilę. Tačiau visiems žinoma, kad šuneliai gyvena trumpiau nei žmonės. Itanas tebebuvo jaunuolis kai Beilis paseno ir numirė. Tačiau tuo ši istorija nesibaigia.
        Po trumpo nebūties laikotarpio Beilis staiga suprato, kad vėl yra gyvas – vėl yra mažas šunelis. Tačiau nebe Beilis. Ir netgi ne šunelis, o kalytė! Atsipeikėjęs po pirmojo šoko, jis prisitaikė prie naujojo gyvenimo ir nugyveno jį taip pat linksmai, prasmingai ir padėdamas žmonėms, kaip ir pirmąjį kartą. Po to Beilis atgimė dar kartą. Ir dar kartą.
Kol galų gale, po daugybės metų likimas Beilį vėl atvedė ten, kur viskas prasidėjo – į dabar jau suaugusio to paties Itano namus.
       Tai buvo nuostabiai šilta, pamokanti, lietuviškai įgarsinta istorija, iš kurios supratome, kad reikia džiaugtis kiekviena diena ir iškilus bėdai padėti artimiesiems bei draugams.

]]>
2541 Wed, 15 March 2017 08:03:41
Mini projektas “Sveiki dantukai” Mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2)  nuo vasario 8d. iki kovo 6d. vyko mini projektukas „Sveiki dantukai“, kurio metu buvo organizuojama individuali burnos higienos mokymosi programa jaunuoliams. Šiuos mokymus vedė būsima burnos higienistė Laura Sadauskienė.  Užsiėmimuose dalyvavo 10 jaunuolių, kuriuos ši specialistė individualiai mokino taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus.  Kovo 6 d. salėje vyko bendra pamokėlė visiems centro jaunuoliams. Pamokėlės yra viena svarbiausių priemonių, skatinanti  atsiminti, kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus. Jaunuoliai klausėsi vaizdingų specialistės pasakojimų, kodėl genda dantukai, kas nutinka jų neprižiūrint, kaip reikia maitintis, kad dantukai būtų sveiki. Pasitelkusi metodines priemones –  dantų modelį ir padidintą šepetėlį, specialistė pademonstravo  teisingo valymo svarbą ir kokias priemones pasirinkti. Pamokėlės pabaigoje buvo apdovanoti visi dalyvavę jaunuoliai dantų šepetėliais, o kurie mokinosi individualiai ir diplomais. Visi buvo maloniai nustebinti ir džiaugėsi dovanėlėmis bei įvykusiais mokymais.

 

]]>
2522 Tue, 07 March 2017 04:03:05
Draugystės šventė  

Draugystė tai artimas ir nuoširdus žmonių santykis, kuris tik su laiku išmokina vertinti tik tuos  žmones, kurie gali tave priimti tokį, koks esi.

BĮ Neįgaliųjų centre  "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) kovo  2 d. vyko draugystės šventė. Šios šventės metu  buvo pristatyta, mėnesį  trukusio mini projektuko draugystės tema gauti rezultatai ir jo procesas. Šio projekto tikslas buvo į draugystę pažvelgti per kūrybinį ir edukacinį procesą. Taikyta kvilingo technika lavino ne tik smulkiąją motoriką, tačiau padėjo atsipalaiduoti bei sukurti jaukią, šiltą atmosferą užsiėmimų metu. Šventės metu, kaip ir užsiėmimų eigoje, buvo aptariama, kaip ilgai ir kiek reikia įdėti daug pastangų norint sukurti tvirtą draugystės pagrindą. Jaunuolių tarybos narė taip pat pasidalino įspūdžiais iš vykusio mini projekto veiklos. Kiekvienas iš dalyvavusių šventėje gavo mielą, šiltą ir skanią prisiminimo dovanėlę. Šventę užbaigėme smagiu žaidimu bei daina apie draugą. 

 

]]>
2517 Mon, 06 March 2017 04:03:15
Apsilankymas Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate Sutikus pavasarį,  kovo 1 d. B.Į. neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai su lydinčiais darbuotojais lankėsi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato rengiamame pasirodyme. Pačiame komisariate bei lauke su svečiais (kurių buvo apie 300) bendravo įvairių padalinių pareigūnai.

Turėjome galimybę pamatyti policijos pareigūnų darbo priemones, techniką ir visą kitą, kas įprastai neatskleidžiama visuomenei. Labiausiai jaunuolių dėmesį patraukė antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ginkluotė, įranga, automobiliai bei motociklai. Kiekvienas jaunuolis galėjo paimti ginklus, užsidėti bei pasimatuoti šalmus ar pabandyti pakelti sunkiuosius skydus.

Taip pat mums  labai patiko tarnybiniai šunys. Kinologai noriai atsakinėjo į gausiai užduodamus klausimus, bei rengė pasirodymus. Buvo ieškoma paslėptų tabako gaminių bei demonstruojamos šunų dresūros galimybės.

Specialiųjų tyrimų pareigūnai pasakojo apie nusikaltimų tyrimų ypatumus, demonstruodami darbą paėmė netgi mūsų piršto atspaudus.

Įgavome daug žinių, patyrėme puikių emocijų bei kiekvienas gavome dovanų – nepakeičiamą  daiktą pėstiesiems kelyje – atšvaitą.

]]>
2504 Thu, 02 March 2017 04:03:04
Užgavėnių šventė 2017! Vasario 28d. įstaigoje (Lakštučių g.6) vyko Užgavėnių šventė. Iš ryto kiekvieną veiklą aplankė puošnios raganaitės. Padainavusios raganų dainą ir pašokusios, jos visiems išdalino pakvietimus į šventę. Kol rengėmės ir ruošėmės žiemos išvarymui, sulaukėme žydukų iš kito mūsų padalinio su skambia akordeono muzika ir dainomis. Šventę pradėjo ir tylą nutraukė smagus raganaičių ir velniukų šokis. Tęsėme linksmybes atliekant įvairias užduotis, netgi buvo suburtas instrumentų orkestras ir choras. Nusiteikę pavasario budinimui, visi sugužėjome į lauką, kur aplankėme raganų namelį ir senelės trobelę, šios  buvo dosnios ir  kiekvienam dalino vaišes dykai. Oras taip pat buvo nuostabus ir saulėtas, todėl šokiai, dainos ir žaidimai tęsėsi netgi lauke. Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą, kurios metu nugalėjo Kanapinis, o tai reiškia, kad žiemą išvijome iki kitų metų. Visas negeroves sudėjome į Morę, garsiai trypdami ir šaukdami ją sudeginome. Vėliau visi vaišinomės blynais bei kitais gardumynais ir džiaugsmingai šokome Užgavėnių diskotekoje. Diena buvo smagi, todėl visi metai turėtų būti sotūs, linksmi ir laimingi. Viso šio gėrio linkime ir Jums, juk pavasaris čia pat.

]]>
2503 Thu, 02 March 2017 04:03:01
Užgavėnių šventė „Vejam žiemą lauk“  

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim,
Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – viena linksmiausių ir  žaismingiausių tradicinių švenčių. Šiais metais ši šventė mūsų centre vyko paskutinę kalendorinę žiemos dieną. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Tai mūsų centro darbuotojai ir jaunuoliai šią šventę šventė ypatingai...  Aplankėme ne tik savo centro darbuotojus, bet ir svečiavomės kitame centro padalinyje Lakštučių gatvėje, bei aplankėme mūsų kaimynus Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos bendruomenę. Užgavėnių šventė neįsivaizduojama be Lašininio ir Kanapinio kovos. Kanapinis – pavasario ir susilaikymo simbolis, o Lašininis - sotumo ir žiemos.  Galutinis šventės momentas buvo tamsos ir blogio simbolio - Morės  deginimas  kiemelyje bei mūsų persirengėlių kanapinio ir lašininio kovos pasirodymas. Mums pavyko išvaryti žiemą... Šventės metu buvo daug linksmybių, dainų, geros nuotaikos ir vaišių.

]]>
2502 Thu, 02 March 2017 03:03:31
Šaškių turnyras!  

Vasario 20 - 24 dienomis Lakštučių gatvės ir Panevėžio gatvės centruose vyko šaškių turnyras, kuris vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko atskirai kiekviename centre. Geriausi žaidėjai susitiko vasario 27 dieną (Panevėžio g.) finalinėse varžybose, kiekvienas žaidėjas turėjo palaikymo komandą.
Sužaidus visus žaidimus paaiškėjo nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti diplomais ir medaliais. Išsiskiriant nusprendėme jog šaškių žaidimo įgūdžius gerinsime toliau, bei susitiksime prie šaškių lentos kitais metais.

 

]]>
2492 Tue, 28 February 2017 08:02:11
Mums jau 12!
Vasario 17 dieną susirinkome į prisiminimų popietę, skirtą neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) 12-os metų sukakčiai paminėti. Šventėje dalyvavo mūsų įstaigos įkūrėjai, rėmėjai ir patys pirmieji nuo senų laikų ištikimai čia dirbantys darbuotojai. Pažiūrėjome filmuką, kuris atskleidžia visus mūsų veiklos aspektus: kaip mes dirbame, kaip mokomės, kaip pramogaujame, kaip integruojamės į visuomenę. Įstaigos direktorė pasidalino prisiminimais ir plačiai papasakojo nuo ko prasidėjo mūsų įstaigos gyvavimas. Džiaugsmingą sveikinimo kalbą tarė Klaipėdos miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Renginio metu turėjome galimybę dar kartą iš arti pažiūrėti mūsų jaunuolių ir darbuotojų atliekamo šokio, skirto Klaipėdos tapimo kultūros sostine iškilmėms pradėti. Pasveikinome vieni kitus ir sudainavę neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ himną įnešėme didžiulį, būtent šiai ypatingai progai gamintą tortą. Prieš valgant tortą ir pradedant linksmybes, kiekvienas parašėme palinkėjimą ant mūsų įstaigą simbolizuojančio paukščio sparnų. Linkėjimai buvo patys įvairiausi: kūrybinių idėjų, šokio, daug šilumos ir meilės, komandinio darbo, laimės, draugiškumo, supratimo, nuoširdaus bendravimo, ilgo gyvavimo, šilumos tarpusavyje ir begalę kitų  gražių žodžių. 

]]>
2486 Wed, 22 February 2017 02:02:51
Vasario 14- toji! Vasario 14-oji nuo senų laikų vadinama įsimylėjėlių diena. Mes be galo mylime vienas kitą, todėl šią dieną šventėme ypatingai. Iš pat ryto vienas kitam dalinome širdeles, linkėdami daug meilės. Kas rytinė mankšta taip pat buvo išskirtinė, suteikiant teisę kiekvienam mankštos dalyviui parodyti savo mėgstamą pratimą. Pasmaližiavę savo pačių ruoštų Valentino dienos užkandžių, kineziterapijos salėje surengėme Valentino dienos diskoteką. Į šią diskoteką buvo galima patekti tik vilkint raudonos spalvos drabužį ar užsidėjus raudoną aksesuarą. Pavalgę pietus išsiruošėme į mūsų darbelių parodą Žemaitijos dailininkų galerijoje. Džiaugėmės turiningai praleista diena. 

 
]]>
2470 Mon, 20 February 2017 08:02:24
Šv. Valentino diena Šv. Valentino diena – tai gėrio, šypsenų, sveikinimų, širdelių  ir dovanėlių diena.  Ši diena tradiciškai buvo švenčiama  ir mūsų centre (Panevėžio g.2). Jaunuoliai atvyko  pasipuošę, pasitempę su šypsenomis ir dovanėlėmis. Šiemet šią šventę draugiškai organizavo visos veiklos kartu.  Jaunuoliai turėjo galimybę daryti atvirukus ir rašyti sveikinimus, nes tam tikslui buvo paruošta dėžė -  sveikinimų paštas. Virtuvėlė pagamino pasakiško skonio keksiukus.  Staigmeną padarė ir muzikos užimtumo veikla, kuri paruošė gražų muzikinį sveikinimą, po kurio vyko vaišės ir diskoteka. Popietės metu buvo išdalinti  atvirukai su sveikinimais. Visą dieną įstaigoje vyravo šurmulys, geros emocijos ir smagi nuotaika.

]]>
2464 Thu, 16 February 2017 07:02:08
Paroda „Mano širdžių turtai“
Vasario 15 d. Ievos Simonaitytės vardo bibliotekos vaikų skyriuje atidaryta paroda „Mūsų širdžių turtai“. Parodoje eksponuojami iš gamtinių medžiagų, sukurtos medžiaginės bei odinės širdelės, išsiuvinėtos įvairiaspalviais karoliukais. Centro jaunuolių sukurtos širdelės pagyvino bibliotekos erdvę, įnešė džiugesio. Paroda veiks tris savaites. Informuoti jaunuolių tėvai apie veikiančią parodą ir galimybę pamatyti savo vaikų darbus.

]]>
2463 Thu, 16 February 2017 06:02:21
Užeikite, tai Jus sušildys...  

 Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje (Žvejų g. 1/ Tiltų g. 2) skambant varpo dūžiui atidaryta BĮ neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė“ jaunuolių rankdarbių paroda „Akimirkų atspindžiai“. Ši paroda  surengta  įstaigos 17 metų sukakčiai paminėti ir veiks iki vasario 16  dienos.  Tai ne pirmoji asmenų su negalia paroda, organizuojama šioje galerijoje.

Ypatingai akį šildo nuostabūs angelai, išsirikiavę  tarp degančių žvakių, jie tarytum kvietė: „Užeikite, tai Jus sušildys...“.  Moliniai angelai  papildė vaškinių angelų kolekciją ir tapo išskirtiniu  įstaigos simboliu. Parodos viešnia Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė  itin gerai  įvertino jaunuolių užimtumą  ir ugdymą  įvairiose centro veiklose. Pasveikino autorius ir pasidžiaugė jų kūrybiškumu, sukurtų darbelių įvairove ir tobulėjimu. Centro darbuotoja Indrė Milkevičiūtė dalinosi įspūdžiais  pristatydama tapybos technikas bei pasidžiaugė jaunuolių darbo rezultatais: „Vagram ne tik stebina savo žiniomis žaidime „Kas laimės milijoną“?, lipdo molio laivus, klausosi muzikos, bet ir tapo įspūdingus paveikslus, laikydamas teptuką burnoje.“ Stilinga, „lengva“  tapyba  galeriją papuošė Viktorijos Gudkovos, Vainiaus Mockaus, Modesto Kiburio ir Manto Balajus darbai. Dailininkus žavėjo Viktorijos tapyba – eglutės snieguotoj nakty ir nakties paslaptys. Modesto namelis akį traukia drąsiomis spalvomis ir gera nuotaika, o Manto sukurti šuniukai žavėjo autoriaus gebėjimu profesionaliai stilizuoti keturkojį augintinį. Alternatyvios komunikacijos veiklos socialinė darbuotoja Lina Laurutytė pristatė Vagramo Purtojano  darbus, padarytus ypatinga technika. Mūsų įstaigoje taikoma alternatyvioji specialioji kompiuterinė įranga ir mokomosios kompiuterinės programos, kai per internetinę vaizdo kamerą galvos judesiais ar akimis valdoma pelė, kuri suteikia asmeniui su sunkia negalia galimybę valdyti kompiuterį, nevaldant savo rankų. Galerijos lankytojams pristatomos visos, šiuo metu įstaigoje naudojamos technikos.   

Apie savo kūrybą ir užimtumą papasakojo autoriai, pasidalino įspūdžiais jų tėveliai.  Darius džiaugiasi ir didžiuojasi, kad turi galimybę parodyti savo paveikslus, sukurtus naudojant simegrafijos, tai yra siuvinėjimo ant popieriaus, technika. Darius Čižas didžiavosi savo paveikslais, padarytais iš mažų molio gabaliukų ir nuspalvintais ryškiomis, jo mėgstamiausiomis spalvomis.  Jaunuolis trykšta meile Lietuvai ir noriai kuria trispalvės spalvomis.

Labai šiltai eksponuojamus darbus įvertino Žemaitijos dailininkų sąjungos pirmininkė Regina Donbrauskaitė Plotnikova ir dailininkas Vytautas Vincas Dambauskas, padėję  įžvelgti esminius  štrichus ir potėpius, bei autorių minties ypatumus. Užeikite, tai Jus sušildys...

 

  BĮ neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė“ Direktorė Danutė Daukantienė, socialinė darbuotoja Birutė Zelenienė

 

]]>
2439 Tue, 07 February 2017 04:02:50
"Mūsų širdžių turtai" Artėjant Šv. Valentino dienai BĮ Neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) surengta paroda "Mūsų širdžių turtai", kurioje eksponuojamos jaunuolių sukurtos širdelės iš gamtinių medžiagų, odos bei audinio širdelės, papuoštos karoliukais. Visos su meilė pagamintos širdelės yra savitos ir nepakartojamos. Darbelių gaminimas suteikė daug malonių akimirkų ir džiaugsmo. Spalvingos ir žaismingos širdelės ne tik puošia mūsų įstaigą bet ir suteikia visiems šventinę nuotaiką.

]]>
2442 Mon, 06 February 2017 04:02:57
Molio darbelių, skirtų išdeginimui, lipdymo pamokėlė.  

Vasario 2 d. į  centrą (Panevėžio g.2) pasikvietėme  keramikę Rasą Stašauskienę, kuri atvyko iš Kretingos. Ji maloniai sutiko  pamokyti mūsų jaunuolius, kaip reikia nulipdyti molio darbelius, kad jie būtų sėkmingai išlieti krosnyje. Visi sužinojome, kad pagrindinis dalykas, užtikrinantis kokybišką keramiko darbą - kruopštumas, klijuojant sujungimus, detales ir oro pūslelių pašalinimas. Tikimės, kad ši vertinga informacija padės mums sukurti puikių, naujų darbelių. Ačiū Gerb. Rasai už suteiktas žinias ir puikiai praleistą laiką.

 

 

 

]]>
2440 Fri, 03 February 2017 04:02:38
Lakštutėje - „Muzikos garsai”
Vasario 1-ąją  atidaryta BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojų darbų paroda. Joje eksponuojami muzikos instrumentai ir jos įvairūs pasireiškimai, kurie yra labai artimi žmogui. Pasitelkus meno rūšį – simegrafiją, buvo kuriamas santykis su muzika, atsižvelgiant į dalyvių asmenines savybes ir jų gebėjimus. Direktorė Danutė Daukantienė papasakojo apie vokalinio instrumentinio ansamblio įsikūrimo istorija, pirmuosius įsigytus instrumentus.
„Klaipėdos lakštutės“ vokaliniam instrumentiniam ansambliui skirtą parodą, pavadintą „Muzikos garsai”, lankytojai galės apžiūrėti iki kovo 1-osios. 
Rankdarbių veikla

]]>
2441 Fri, 03 February 2017 04:02:04
Sveikiname!
017-01-30 d. įstaigos direktorė D. Daukantienė ir kiti administracijos darbuotojai pasveikino garbingo 90 metų sukakties sulaukusį projekto " Integrali pagalba į namus Klaipėdos mieste" paslaugų gavėją Petrą Lukošių. Sukaktuvininkas Petras visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti.

]]>
2433 Wed, 01 February 2017 09:02:21
Išvyka į Klaipėdos lėlių teatrą. Edukacinis užsiėmimas „Lėlių gamybos dirbtuvės“. Sausio 27 diena buvo netradicinė  BĮ „Klaipėdos lakštutės“ įstaigos jaunuoliams ir darbuotojams. Visi (Lakštučių g. 6)  centro jaunuoliai bei darbuotojai atvyko į  svečius  pas mus (Panevėžio g. 2) praleisti kartu dienos.  Ne tik pasišnekučiuoti, atsigerti arbatos, bet ir dalyvauti šaunioje išvykoje į Klaipėdos lėlių teatrą, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Lėlių gamybos dirbtuvės“.  Lėlių teatre susipažinome su lėlių gamybos procesu, bei susitikome su lėlių teatro kūrėjais. Užsiėmimo metu jaunuoliai buvo  supažindinti su A4 lapu, ir jo kūrybinėmis galimybėmis. Paprastas popieriaus lapas stebuklingai pavirto popierine lėle. Teatro  kūrėjai parodė ir įrodė, kad  A4 gali būti ne tik paprastas lapas, bet iš jo  sukuriamos lėlės, iš kurių gimsta spektakliukai  mažiems ir dideliems. Kiekvienas jaunuolis turėjo galimybę atskleisti savo meninius gebėjimus, pasigamindamas sau lėlę. Teatro kūrėjai taip pat  parodė ir jų pagamintą lėlę "Marionetę",  paslaptingai judančią ir galinčią kalbėti.... Užsiėmimas mums buvo labai smagus ir nuotaikingas,  todėl į centrą grįžome išlaisvinę savo vaizduotę, kūrybiškumą, pasisėmę naujų žinių ir gerų emocijų.

]]>
2428 Mon, 30 January 2017 03:01:50
Išvyka į Mažosios Lietuvos Pilies muziejų Sausio 17 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Mažosios Lietuvos Pilies muziejų, kur vyko edukacinis užsiėmimas "Viduramžio žaidimai". Užsiėmimo pradžioje muziejaus gidė mums pateikė vaizdinę medžiagą apie Klaipėdos pilies raidą. Sužinojome, kad pirmoji pilis buvo medinė. Įdomus faktas buvo, kad pirmą kartą Klaipėdos pilis minima 1252 m. liepos 29 d. dokumente. Didysis magistras Eberhardas fon Zeine sutarė su Kuršo vyskupu Heinrichu dėl pilies statybos tarp Nemuno ir Dangės. Tais pačiais metais kalavijuočiai prie Dangės žiočių pastatė medinę pilį, kuri pavadinta Memelburgu. Edukacinio užsiėmimo metu, žaisdami tų metų žaidimus, turėjome galimybę pasinerti į viduramžius. Išvykos pabaigoje apžiūrėjome pilies ekspozicijas ir pasidarėme nuotraukas. Grįžome geros, pakilos nuotaikos.

   
   
   
   
]]>
2424 Mon, 23 January 2017 07:01:14
Laisvės gynėjų diena Sausio 13d. susirinkome paminėti Laisvės gynėjų dieną. Uždegę žvakeles žiūrėjome specialiai šiai progai skirtą filmą.

1991 metais sausio 13 dieną vyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje buvo sužeista apie 600 taikių žmonių, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai jau atsisakė. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti, ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

   
]]>
2407 Tue, 17 January 2017 10:01:28
SKRYDIS Į LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖS METUS Klaipėda -  neužšąlantis kultūros uostas. Buvo, yra ir bus. Sausio 14-osios vakarą šią tiesą įprasmino nuostabus reginys, skirtas Klaipėdos - Lietuvos kultūros sostinės - metų pradžiai. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ šokėjai džiaugiasi galimybe prisidėti prie tokio ypatingo renginio ir savo kurtu šokiu prisidėjo prie Klaipėdos kultūros sostinės atidarymo programos.

Simboliška, kad renginys prasidėjo sakralioje uostamiesčio vietoje - šv. Jono bažnyčios vietoje. Šimtmečius šioje vietoje stovėjusios bažnyčios aukščiausias bokštas buvo kelrodžiu visiems keliautojams, atvykstantiems jūra ir sausuma. Šiandien bokšto nebėra, tačiau istorinė atmintis inspiruoja menininkus plėtoti Klaipėdos - kelrodžio kultūros švyturio ir neužšąlančio kultūros uosto idėją, statyti kultūros bokštus "širdim, ranka ir kalba".

Pagrindiniu Klaipėdos kultūros sostinės leitmotyvu ir simboliu menininkai pasirinko labai trapų ir sykiu lankstų bei tvirtą pajūrio gamtos augalą -  smilgą. Paslaptingi "smilgininkai", nešini 3-6 metrų aukščio lanksčiais šviečiančiais objektais, jau kurį laiką vis pasirodydavo uostamiesčio gatvėse, o šeštadienio vakarą klaipėdiečius ir miesto svečius atvykusius į kultūros sostinės renginį pasitiko net 50 "smilgų", kurios švytėjo minioje ir visu grožiu atsiskleidė scenoje.

Muzika, poetinis tekstas, šokio judesys, perteikiamas skirtingoms kartoms, epochoms atstovaujančių atlikėjų buvusios Jono bažnyčios erdvėje estetiškai, originaliai ir be patoso pradėjo įsimenančią kelionę per Klaipėdos miestą ir laiką. Šios kelionės dalyvius pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Ūkio ministras, Klaipėdos - kultūros sostinės geros valios ambasadorius Mindaugas Sinkevičius.

Šventinę ceremoniją Jono bažnyčios vietoje  užbaigė simbolinis šviesos rutulių su žinia: "Perduok, kad neužšaltų..." perdavimas susirinkusiesiems. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ klientai taip pat prisidėjo prie šios gražios idėjos piešdami piešinius su jūros vartais, kurie vėliau tapo šviesos rutuliais ir buvo pritvirtinti prie simbolinio ledlaužio, kuris pasirinktas dar vienu Klaipėdos - kultūros sostinės simboliu.

 

]]>
2403 Mon, 16 January 2017 09:01:51
Evaldo Eugenijaus Tamošausko kompiuterinių piešinių paroda „Virtualios pasaulio spalvos“ Sausio 9 d. rytą įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo pristatyta autorinė   jaunuolio Evaldo E. Tamošausko kompiuterinių piešinių paroda „Virtualios pasaulio spalvos“. Virtualūs, kompiuteriniai piešiniai - tai inovatyviai, išmaniai ir kūrybingai nupiešti darbai, naudojantis kompiuterine piešimo programa. Šie  darbai buvo sukurti alternatyviosios komunikacijos veiklos metu. Šios programos pagalba siekiama atskleisti jaunuolių meninius sugebėjimus, vaizduotę, išmokyti nebijoti reikšti savo mintis piešiant ir kuriant.  Programa  turi pilną piešimo įrankių komplektą ir kitas įvairias kompiuterines funkcijas. Naudojant piešimo programos priemones iš linijų, spalvų sukuriami piešiniai, kompozicijos. Kompiuterinė piešimo veikla skatina savarankišką domėjimąsi naudingu technologijų naudojimu, ugdo kūrybiškumą ir lavina rankos motoriką.  

 

]]>
2402 Fri, 13 January 2017 03:01:31
Išvyka į kino filmą „Dainuok“. ISausio 5d. rytą mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Klaipėdos „Forum Cinema“ kino teatrą, žiūrėti animacinio filmo „Dainuok“. Šis animacinis miuziklas  perkėlė mus  į  gyvūnų pasaulį,  kur talentingi gyvūnai ruošiasi koalos Basterio organizuojamam dainų konkursui. Jame dalyvauja visi miestelio žvėreliai – kiaulės, ežiukai, beždžionės... Bet laimėtojas gali būti tik vienas. Kiekvienas iš jų tikisi pergalės, kuri pakeistų jų gyvenimą. Pagaliau ateina didžiojo finalo vakaras. O visi netikėtumai tik prasideda. Labai muzikalus, nuotaikingas ir jausmingas filmas, kuris akcentuoja tokias vertybes kaip draugiškumas, kūrybiškumas, bendradarbiavimas siekiant tikslo. Visi likome sužavėti ir grįžome į centą pasisėmę gerų ir prasmingų emocijų.

]]>
2392 Mon, 09 January 2017 10:01:05
Naujametinė popietė Baigiantis metams jau tradicija tapo susirinkti į  naujametinę popietę mūsų centro (Panevėžio g.2) jaunuoliams  ir darbuotojams, kurios metu  palydėjome senuosius ir pasitikome naujuosius „raudonojo“ gaidžio (2017m.) metus. Gruodžio 29 d. popietę šventiškai nusiteikę išlydėjome  senąją „beždžionę“ šokiais ir dainomis. Renginio metu jaunuoliai buvo nustebinti Kalėdų senelio pasirodymu, eilėraščių, sveikinimų įvairumu ir įteiktomis kalėdinėmis dovanomis. Šventinė karnavalinė popietė paliko neišdildomus įspūdžius ir suteikė smagias emocijas.

 

]]>
2370 Tue, 03 January 2017 02:01:10
Senuosius metus palydint.. Gruodžio 29 dieną nuo pat ryto Lakštučių g. 6 skambėjo dainos, šūksniai, juokas. Nenutylantis šurmulys leido suprasti, jog ši diena bus ypatinga.

Būtent šią dieną palydėjome senuosius metus, vyko naujametinė šventė. Renginio metu pasijautėme kaip tikrame dramos teatre, tiek žiūrovų, tiek aktorių vaidmenyse, nes kiekviena veikla buvo paruošusi išskirtinį savo spektaklį. Spektakliai buvo įvairaus žanro:  „Senelės pasaka“, „Ropė“, „Kaip Grinčas kalėdas vogė“.

Pasiklausėme šventinės, mūsų jaunuolių bei darbuotojų atliekamos dainos.  Galėjome išvysti Kalėdų senio ir miško žvėrelių pasirodymą, kurį vainikavo dovanėlių bei kalėdinių atvirukų dalybos. Šitaip džiaugsmingai palydėję senuosius, be abejo ypatingai smagiai praleisime ir ateinančius metus!

 

]]>
2368 Tue, 03 January 2017 01:01:56
Kūčių vakaras    2016-12-23 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Lakštučių g.) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti išgyventi Kūčių vakarienės slėpinį.

   Renginyje dalyvavo Klaipėdos m. Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos vikaras Kun. TOMAS LEVICKI  OFM Conv. Šventimą pradėjome nuo pantomimos. Centro lankytojai vaidino Jėzaus gimimą iš Evangelijos pagal Luką (LK 2, 1-14)

   Kun. Tomas Levicki pasakojo apie Kūčias - Kristaus gimimo išvakares.  Po maldos visi dalinomės šventintais kalėdaičiais, išsakydami vieni kitiems palinkėjimus.

   Renginio metu darbuotojai paskelbė jaunuolių gerus darbus, atliktus per Adventinį laikotarpį. Įstaigos klientai, atsidėkodami darbuotojams (kiekvienai veiklai) padovanojo po angeliuką.

     Lapeliai su surašytais jaunuolių gerais darbais buvo sudėti į dėžutę ir nunešti prie prakartėlės. Tai buvo dovana Kūdikėliui Jėzui.

  Dalyviai savo grupelėse ant širdelių surašė linkėjimus. Visi jaunuoliai gavo  dovanėles, po angeliuką ir saldainių.

  Renginio pabaigoje kun. Tomas Levicki visus palaimino. Patyrėme ramaus buvimo kartu džiaugsmą.  

 

]]>
2346 Thu, 29 December 2016 11:12:36
Kūčių popietė Gruodžio 23 dieną mūsų centre vyko Kūčių šventės paminėjimas. Buvo prisiminta, kaip Kūčias švęsdavo mūsų senoliai, kokie to meto papročiai, prietarai, būrimai. Taip pat visi drauge sudainavome keletą labai senų Advento laikotarpio dainų. Minėme mįsles. Atspėjusieji buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis. Susidomėję išklausėme porą senų istorijų apie Kūčių nakties stebuklus. Taip pat išbandėme keletą būrimo būdų. Laikas prabėgo turiningai.

]]>
2366 Thu, 29 December 2016 03:12:07
PROJEKTAS "PER NEGALIĄ GALINTIEMS": TOLERANCIJOS INJEKCIJA ŠIUOLAIKINIO MENO FORMOMIS 2016 metų lapkričio mėnesį vyko projektas „Per negalią galintiems“. Jį organizavo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai. Projekto  epicentru tapo socialinių grupių atskirtys. „Per negalią galintiems“, skirtas neįgaliųjų ir negalios neturinčių jaunuolių ir suaugusiųjų bendrai meninei veiklai. Kurio pagalba yra skatinama atsisakyti stereotipų. BĮ neįgaliųjų centras"Klaipėdos lakštutė" prisijungė prie šio projekto, kuris kiekvienam iš dalyvavusių paliko nemažai įspūdžių ir kūrybinių prisiminimų.

Nuoroda į KKKC puslapį

http://www.kkkc.lt/lt/events/edukacija/2016-2/projetas-per-negalia-galintiems-tolerancijos-injekcija-siuolaikinio-meno-formomis/#!prettyPhoto

http://www.kkkc.lt/lt/events/edukacija/2016-2/projekto-per-negalia-galintiems-kurybiniu-dirbtuviu-galutiniu-rezultatu-pristatymas/

]]>
2340 Wed, 28 December 2016 11:12:29
Rėmėjų kalėdinės dovanos Gruodžio 22 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) apsilankė rėmėjai, kurie atvyksta jau antri metai iš eilės ir atsivežė kuo tikriausią Kalėdų senelį, kuris kiekvienam jaunuoliui įteikė kalėdines dovanėles ir kineziterapijos kabinetui padovanojo daugiafunkcinį magnetofoną tam, kad galėtumėme ne tik garsiai klausytis muzikos, bet ir mankštintis su muzika. Kalėdų senelis buvo labai aktyvus ne tik dalino geras dovanas, bet ir kvietė kartu žaisti įvairius žaidimus. 

Viso centro lankytojai ir kineziterapijos kabinetas dėkoja poniai Nijolei Ramoškienei už nuostabias kalėdines dovanas. 

]]>
2339 Mon, 26 December 2016 08:12:40
Svečiai iš Aitvaro gimnazijos Gruodžio 20 d. BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) lankėsi Aitvaro gimnazijos moksleiviai. Jie mums padovanojo šve

ntišką muzikinę popietę. Pasiklausę gitaros melodijų, padovanojome vieni kitiems daug šiltų palinkėjimų ir dovanų!

]]>
2336 Thu, 22 December 2016 04:12:10
Kalėdinis bėgimas 2016! Gruodžio 18 dieną „Klaipėdos lakštutė“ įstaigos lankytojai ir darbuotojai dalyvavo, Lietuvos verslo kolegijos ir Maltiečių organizuojamame, šventiniame - labdaringame bėgime „Padovanok senjorams Kalėdas“, kurio metu visos surinktos lėšos buvo skirtos Maltos Ordino Pagalbos Tarnybai, globojančiai vienišus ir savimi negalinčius pasirūpinti senelius.

Centro lankytojai ir kiti miesto svečiai bėgo senamiesčio gatvėmis pasipuoše kalėdine atributika, 2016 žingsnių sudarančią distanciją.Dalyvių laukė: Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata ir rėmėjų prizai.

]]>
2335 Tue, 20 December 2016 04:12:39
Išvyka i delfinariumą. Spektaklis „Kalėdos aukštyn kojom“
Kalėdos – gražiausia metų šventė. Tai tradicijų, paslaptingų, linksmų, keistų istorijų, įvykių metas.  Gruodžio 14 diena buvo labai  ypatinga mūsų centro jaunuoliams (Panevėžio g. 2), nes vykome į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą žiūrėti spektaklio „Kalėdos aukštyn kojom“.  Paslaptingoje vandenų pasaulio delfinų šeimos karalystėje svečiavosi ir išradingieji Adamsai. Iš pažiūros keistai atrodanti, tačiau savo talentais ir humoru stebinanti šeima delfinariumą pavertė svetingais Adamsų šeimos namais. Pagrindinis šios įdomios šeimynos uždavinys buvo išradingi pasirodymai Kalėdų seneliui. Spektaklis buvo labai nuotaikingas ir suteikė mums visiems daug gerų emocijų ir smagių akimirkų. Už gražų vaidinimą ir puikiai praleistą laiką norime padėkoti Lietuvos jūrų muziejaus administracijai.

]]>
2327 Tue, 20 December 2016 04:12:32
Žaisliukų marginimas      2016-12-15 BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinyje) sulaukėme svečių. Mūsų įstaigą aplankė tarptautinio prekybos centro UAB „RIMI Lietuva“ atstovės, padovanojusios mums eglutės žaisliukų, kuriuos marginome visi drauge. Prekybos įmonės darbuotojos, mūsų jaunuoliai bei darbuotojai ant baltų žaisliukų piešė savo svajones ir rašė linkėjimus. Išdailintus žaisliukus pakabinome ant savo eglutės.

   Viešnios pasveikino visus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis, vaišinomės dovanotais sausainiais, bendravome. Jaunuoliai žaidė stalo žaidimus.

    Išgyvenome kūrybiškumo, džiaugsmingo ir ramaus buvimo artumoje laiką.

]]>
2326 Sun, 18 December 2016 03:12:06
Kalėdinė mugė!  

Gruodžio 19-23 dienomis kviečiame į Kalėdinę mugę! Mugė vyks BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g.2, nuo 13.00 iki 15.00 val. Mugėje galėsite įsigyti originalių rankų darbo dovanėlių, suvenyrų artėjančioms šventėms.
     Lauksime Jūsų atvykstant!
]]>
2305 Thu, 15 December 2016 08:12:41
Paroda    2016-12-13 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g. 6) lankėsi Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Meno skyriuje, kuriame buvo eksponuojama ANTANO GARJONO tapybos darbų paroda „Derlius“. Buvome labai šiltai priimti. Paroda padėjo mums atskleisti „derliaus“ sampratos įvairovę. Apžiūrėję paveikslus nuvykome į Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelį. Jaunuoliai džiaugsmingai apžiūrėjo įvairias organizacijų ir įstaigų papuoštas eglutes. Stebino eglučių konstrukcijų ir puošybos įvairovė.

     Išvyką tęsėme eidami į „Klaipėdos galerijos“ filialo mados ir verslo centro „Herkaus“ galeriją. Norėjome apžiūrėti keramikės KRISTINOS ANCUTAITĖS ir vaikiškų knygų iliustratorės LINOS DŪDAITĖS parodą „Namai esi TU“. Pamatyti darbai žavėjo savo ypatingumu ir išskirtiniu grožiu, pripildžiusiu visus vidinio džiaugsmo ir ramybės.

  Mūsų kelionę vainikavo apsilankymas „Klaipėdos galerijoje“. Apžiūrėjome SOFIJOS KANAVERSKYTĖS parodą „Kalėdinė dovana“. Patekome į koliažo technika atliktų angelų erdvę. Apžiūrint darbus tylą nuolat sutrikdydavo džiaugsmingi jaunuolių šūksniai. Jie su nuostaba konstatuodavo, kad angelai padaryti iš raktų, sagų, akmenukų, medžio ir t.t. Buvo neįtikėtina, kad iš mus supančios aplinkos dalelių galima sukurti tokį nepakartojamą angelų grožį.

      Prisipildę įvairiausių emocijų laimingai grįžome į centrą.  

]]>
2306 Wed, 14 December 2016 08:12:22
Paroda I. Simonaitytės bibliotekoje  

Artėjant  Šv. Kalėdoms ir prasidėjus Advento metui, akys ir širdys trokšta tyrumo, baltos spalvos. Todėl sukūrėme baltuosius angelus. Jų kūryba ir spalvinimas suteikė daug džiaugsmo ir nuteikė Kalėdų stebuklo laukimui. Tuo norime pasidalinti su  bibliotekos lankytojais.
Kviečiame visus nuo 2016-12-05 iki 2016-01-06 apsilankyti I. Simonaitytės bibliotekoje ir pasidžiaugti mūsų BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) jaunuolių darbais.

 


]]>
2298 Mon, 12 December 2016 03:12:46
Išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų. Edukacinis užsiėmimas su šiaudeliais. Artėja gražiausias metų šventės. Ta proga  gruodžio 8 d. rytą mūsų centro (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kur vyko edukacinis užsiėmimas su šiaudeliais. Mus pasitikusi muziejaus darbuotoja turiningai ir įdomiai papasakojo apie Šv. Kūčių ir Šv. Kalėdų papročius, burtus ir tradicijas, kurios buvo puoselėjamos prieš šimtmetį. Užsiėmimo metu išmokome tradicinio lietuvių puošybos būdo – žaisliukų iš natūralių šiaudų gamybos. Mūsų jaunuoliai gamino girliandas, kuriomis galės pasipuošti savo eglutę. Visi grįžome su naujomis žiniomis ir įspūdžiais, pasisėmę gerų  įdėjų ir emocijų.

]]>
2300 Sun, 11 December 2016 03:12:03
Help - Portrait projektas BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos Lakštutė"
Gruodžio 3 d. Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai susirinko ypatingai popietei. Čia mus visus sukvietė fotokalve.lt savanoriai. Jie vygdė tarptautinį projektą Help-Portrait skirtą fotografiją mėgstantiems žmonėms, tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šiame projekte dalyvavo 27 mūsų įstaigos jaunuoliai. Juos gražino makiažo specialistai, fotografavo profesionalūs fotografai. Kol vyko fotosesija, tėveliai turėjo progą pabendrauti, pasivaišinti kava ir stebėti visą procesą.
 Diena praėjo labai greitai, jaunuoliams didelį įspūdį paliko fotosesijos pasiruošimas ir eiga, o svarbiausia, kad jiems buvo pagaminti jų autoportretai, įrėminti ir jiems padovanoti.


]]>
2285 Fri, 09 December 2016 08:12:33
Etnokultūros centro paroda 2016-12-08 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai vyko į Klaipėdos m. savivaldybės etnokultūros centrą. Centre apžiūrėjome tautodailininkės Eglės Pečiūrienės sukurtų riešinių parodą. Džiaugėmės matydami riešinių įvairovę, raštų grožį, spalvų derinius.

  Apžiūrėję parodą nuvykome į Teatro aikštę pasidžiaugti žaliaskare gyva eglute ir didžiuliais burbulais, prancūzų  menininko sukurta instaliacija, uždengiančia Anikės skulptūrą.

    Aplankėme ir šventinę eglutę, papuoštą jūriniais motyvais, Atgimimo aikštėje.

]]>
2299 Fri, 09 December 2016 03:12:29
"5J" festivalis Priekulėje Šių metų Lapkričio 24d. minint neįgaliųjų dieną, BĮ Neįgaliųjų centras"Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) dalyvavo '5J' (Judesys, Jaunystė, Juokas, Jausmas, Jaudulys) festivalyje, kuris šiais metais vyko Priekulės kultūros centre. Festivalio mintis - mažinti neįgaliųjų žmonių socialinę atskirtį, skatinti atskleisti kūrybinius gebėjimus, tai galimybė  išreikšti save per meną. Šokio projekte dalyvavo kolektyvai iš įvairių miestų: Klaipėdos, Priekulės, Šilutės,Šilalės, Palangos, Kauno socialinių paslaugų centrų. Taip pat ir mūsų įstaigos jaunuoliai pristatė savo šokį "Valsas", kuriam intensyviai ruošė ne tik šokio, bet ir aprangos detales. Jaunuoliai buvo pilni emocijų, jaudulio, bei džiugesio pilnomis akimis laukė savo bei kitų įstaigų pasirodymų. Renginys paliko įspūdingą atsiminą iki sekančių metų festivalio, kurį karališkoji šeima perdavė Šilalės socialinių paslaugų  centrui.

]]>
2325 Wed, 07 December 2016 03:12:32
Jaunuolių Tarybos rinkimai  

Gruodžio 1- oji  mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo neeilinė diena, nes išrinkta nauja jaunuolių taryba ir prezidentas, kurie savo veiklą pradės nuo 2017 metų sausio mėnesio. Jaunuolių tarybos rinkimai vyko pagal numatytą tvarką: lapkričio 28 d. kandidatai salėje prisistatė ir argumentavo, kodėl yra tinkami tapti  jaunuolių tarybos nariais. Sekančias dvi dienas vyko slaptas balsavimas. Visi jaunuoliai, kurie norėjo pareikšti savo nuomonę pildė balsavimo biuletenį. Na ir gruodžio 1-ąją dieną suskaičiavus rinkimų rezultatus paskelbti nugalėtojai. Iš 10 kandidatų į tarybą pateko penki jaunuoliai: Rita Rimkutė, Džiugas Mika, Ruslan Šurujev, Vaiva Komskytė, o prezidentu išrinktas Arūnas Amulis. Dalyvavusiems jaunuoliams, kurie nepateko į tarybos penketuką, įteiktos padėkos dovanėlės. Sveikiname naująją jaunuolių  tarybą ir linkime Jiems prasmingų darbų atstovaujant visų jaunuolių interesus!

]]>
2277 Tue, 06 December 2016 03:12:45
Išvyka į „Apollo“ boulingą  

Išvyka į „Apollo“ boulingą

 

   2016 gruodžio 5 d. neįgaliųjų centro „Klaipėdos  lakštutė“  (Lakštučių g. 6) lankytojai su jais lydinčiais darbuotojais vyko į akropolyje esantį „Apollo“ boulingą, kuriame smagiai laiką leido žaisdami.

   Boulinge užsisakėme  2 žaidimo takelius, todėl turėjome ir 2 laimėtojus. Pirmojo takelio laimėtojas buvo Tadas Šaulys, surinkęs 110 taškų. Antrojo takelio laimėtojas -  Darius Bacevičius, surinkęs 132 taškus.

 Žaisdami boulingą gaivinomės „Coca cola“, bei vaišinomės pica. Po žaidimo grožėjomės akropolio kalėdinėmis puošmenomis.

]]>
2276 Tue, 06 December 2016 03:12:25
Advento vainiko gaminimas Prasidėjęs pirmasis žiemos mėnuo – gruodis su savimi atsinešė ir adventą. Adventas - tai ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo metinių.
Vienas iš svarbiausių advento laikotarpio tradicijų – advento vainiko gaminimas. Advento vainikas yra rato formos, horizontalus visžalio augalo (eglės ar pušies) vainikas, į kurį įstatomos keturios žvakės. Ratas – tai saulės ir amžinojo judėjimo simbolis. Keturios žvakės reiškia keturias advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimi­mo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą.

Gruodžio 1 - ąją dieną šį smagų ir kūrybinį advento vainiko gaminimo užsiėmimą mūsų įstaigoje suorganizavo ir pravedė Klaipėdos Universiteto bei kolegijos, tarptautinių studentų mainų ERASMUS "Exchange Ability" projekto koordinatorė Jolita su studentais. Dėkojame jiems už turiningai praleistą popietę!

 

]]>
2278 Sat, 03 December 2016 04:12:36
Klaipėdos sporto šventė 2016 Klaipėdos sporto šventė 2016

Gruodžio 2 dieną Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko „Klaipėdos sporto šventė“, skirta tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti. Šventę atidarė „Klaipėdos lakštutė“ šokėjai pristatydami šokį "Mandala". Šventės metu vyko įvairios sporto rungtys: šaškių, smiginio, kvadrato, krepšinio 3x3, stalo teniso, rankų lenkimo, bočios, krepšinio baudų metimų ir kt. Rungtyse linksmai ir sportiškai nusiteikę, aktyviai dalyvavo „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais bei asmeniniais ir komandiniais prizais.

]]>
2275 Fri, 02 December 2016 03:12:26
Spalvoto meduolio diena  

Spalvoto meduolio diena

   Nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau atskleistų Šv. Kalėdų nuotaiką nei imbieriniai meduoliai. Šio deserto istorija skaičiuojama jau daugiau nei 4000 metų ir siekia net senovės Kinijos laikus. Būtent ten pradėta auginti imbierų šaknis, kurios Šilko keliu atkeliavo į Europą.

  Imbieriniai meduoliai savo populiarumo neprarado nuo viduramžių laikų, šiandien reta šeima įsivaizduoja savo Šv. Kalėdų stalą be saldžiu glajumi papuoštų imbierinių meduolių, kuriais vaišina artimuosius.

   Šeštadienį, lapkričio 26 d. likus mažiau nei mėnesiui iki Šv. Kalėdų visoje Lietuvoje jau septintąjį kartą buvo švenčiama „Spalvoto meduolio“ diena. Šiuo gražiu pavyzdžiu pasekė ir BĮ „Klaipėdos lakštutė“ suruošdama savo spalvotų meduolių šventę, kurios metu įstaigos klientai patys margino imbierinius meduolius ir dovanojo juos savo šeimos nariams bei artimiesiems. Šventės metu skambant tematinei muzikai uždegta pirmoji Advento vainiko  žvakė.

 

]]>
2274 Thu, 01 December 2016 02:12:05
Tarptautinis meno festivalis Lenkijoje Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“  jaunuoliai su savo muzikine programa buvo pakviesti dalyvauti Tarptautiniame meno festivalyje Lenkijoje. Tai jau dešimtasis Tarptautinis neįgaliųjų menininkų susitikimas Europos susitikimų centre  „Swiatowid“, kuris vyko 2016 m. lapkričio 24- 26  dienos. Šiam meno festivaliui  įstaigos kolektyvas paruošė  performansą „Mandala“.  

Mandala – tai pasaulio vienovės simbolis, kuri padeda žmogui peržiūrėti, iš naujo pergrupuoti ir sudėlioti tai kas chaotiškai ir neharmoningai išsibarstę jo gyvenime. Apskritimo forma yra išbaigtumo, begalybės, vientisumo, pilnatvės simbolis. Taškas centre simbolizuoja vienybę. Šio performanso  mintis ir  centrinis taškas- tai jaunuolis, kuris šoka vežimėlyje. Šokyje, muzikoje, judesiuose visos gamtos stichijos susijungė į darnią visumą.

 Šį šokį atliko įstaigos klientai kartu su darbuotojais, taip norėta parodyti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus ir kiekvieno indėlis yra labai svarbus ir tik kartu, priimdami vienas kitą tokiais kokie ir esame, galime sukurti bendrą ir darnią visumą. Šokį kūrė ir judesius tobulino įstaigos kineziterapeutė Žavinta Jokimčiūtė.

Mandalų piešimą įstaiga naudoja kaip meno terapijos rūšį arba tiesiog kaip meno išraiškos formą. Mūsų centro lankytojai patys sukūrė mandalas, kurios papuošė šokėjų kostiumus, sceną ir džiugino žiūrovo akį.

Planuojame šį šokį padovanoti ir pristatyti Klaipėdos neįgaliųjų sporto šventėje, kuri skirta pažymėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną.

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  direktorė Danutė Daukantienė

 

]]>
2266 Thu, 01 December 2016 01:12:29
Ekskursija po Klaipėdos dramos teatrą Lapkričio 15 d. Neįgaliųjų dienos centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai surengė ekskursiją į Klaipėdos dramos teatrą. Ten mus maloniai pasitiko teatro darbuotoja, kuri ekskursijos pradžioje išsamiai ir įdomiai papasakojo apie teatro pastato statybines ypatybes. Visus sudomino informacija apie statybines subtilybes ir architektų sprendimus, išsaugant pastatą. Didelį įspūdį padarė naujas teatro foje interjeras. Sužavėjo esančios prie fontanėlio skulptūros: "Komedija" ir "Tragedija". Apsilankėme didžioje ir mažoje salėse. Sužinojome naujieną, kad tik Klaipėdos dramos teatre sudaryta galimybė spektaklio eigoje suktis žiūrovų kėdėms.Lankėmės ir teatro muziejuje, užkulisiuose, teatro rūbų ir grimo bei dekoracijų kambariuose. Sužinojome, kad garso operatorių darbas yra vadinamas garso architektūra. visi grįžome su gera nuotaika ir smagiais įspūdžiais.

]]>
2257 Tue, 22 November 2016 11:11:15
Saugaus eismo pamokėlė
Saugaus eismo pamokėlė
Lapkričio 3d. rytą mūsų centro jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai apsilankė Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos saugaus eismo klasėje  ir išklausė saugaus eismo pamoką.  Pamokėlės metu buvo kalbama apie kelių eismo taisyklių paskirtį ir tikslus, išaiškintos pėsčiųjų pareigos ir kaip saugiai elgtis kelyje. Jaunuoliai taip pat supažindinti su šviesoforu ir jo signalo reikšmėmis, kelio ženklais..  Aptartas tinkamas elgesys gatvėje. Supažindinta su tamsiuoju paros metu tykančiais pavojais ir atšvaitu, jo paskirtimi ir naudojimu. Jaunuoliams parodyti prevenciniai saugaus eismo filmukai. Įteiktos prevencinės dovanėlės. Jaunuoliai grįžo su naujais įspūdžiais ir žiniomis apie saugų eismą. Tikimės, kad šios saugaus eismo žinios padės  geriau orientuosis eismo aplinkoje, bei jausti asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių saugumą.

]]>
2259 Mon, 14 November 2016 12:11:52
Pažintinė ekskursija Kretingos dvare Lapkričio 11 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojai lydimi darbuotojų lankėsi Kretingos dvare. Didelį įspūdį padarė žiemos sodo oranžerija, dvaro vandens malūnas, ūkvedžio namo ekspozicija. Turėjome progą pasivaikščioti grafų Tiškevičių menėmis, išgirdome kokiais istorijos vingiais teko keliauti, gyventi. Sužinojome, kad žiemos sodas - neatskiriama ir sudėtinė dvaro rūmų interjero dalis. Susipažinome su dvaro istorine raida ir tuo laikmečiu, kai dvare klestėjo įvairūs amatai. Grįždami, pasidžiaugėme pažintine ekskursija, kalbėjomės apie tai ką matėme, ką sužinojome. Centro lankytojai grįžo kupini gerų emocijų ir įspūdžių. Nemažai sužinoję ir pamatę,  pavaikščioję praeities takais, mintimis prisilietę prie istorijos faktų.

 

]]>
2228 Mon, 14 November 2016 11:11:30
BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" Panevėžio g. 2 padalinio 1- asis gimtadienis
Lapkričio 11 d. popietę BĮ Neįgaliųjų  „Klaipėdos Lakštutė“ centro (Panevėžio g.2) bendruomenė paminėjo 1-ąją metų sukaktį. Įstaigos direktorė D. Daukantienė darbuotojams ir jaunuoliams tarė sveikinimo žodį. Vadovė apžvelgė įstaigos veiklą, padėkojo  dirbantiems darbuotojams už prasmingą veiklą,  bei palinkėjo visiems  kūrybingų ir  dar ilgų sklandaus darbo metų. Nors centrui tik 1-eri veiklos metai, visi pripažino, kad įstaiga jaunatviška, gyvybinga savo veikla, skleidžianti šilumą taip reikalingą mūsų jaunuoliams. Po oficialiosios dalies vyko linksmybės ir vaišės. Jaunuoliai ir darbuotojai vaišinosi picomis, mūsų  virtuvėlės darbuotojų iškeptu gimtadienio pyragu, bei žiūrėjo sukurtą nuotraukų filmuką, apie įstaigos atidarymo šventę ir kitas veiklas.

]]>
2226 Sun, 13 November 2016 10:11:03
Sveikos mitybos diena
Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, organizuojami įvairūs renginiai ir paskaitos sveikos mitybos temomis. Mūsų įstaigoje „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) ši diena taip pat buvo minima.
Renginio metu įstaigos klientai ir darbuotojai supažindinti su pagrindiniais sveikos mitybos principais, pagrindinėmis maisto medžiagomis bei vitaminais. Jaunuoliai renginio metu bandė atskirti sveikus maisto produktus nuo nesveikų, bei prie maisto produktų sudėti korteles su jiems priklausančiais vitaminais. Taip pat pristatyta jaunuolių ilgai gaminta sveikos mitybos piramidė, kurią renginio metu papildė ir dalyviai. Visi buvo skatinami sveikai ir tinkamai maitintis. Renginio pabaigoje parodytas mokomasis filmukas apie sveiką mitybą, visi dalyviai vaišinosi sveikais užkandžiais ir gėrimais.

]]>
2223 Wed, 09 November 2016 08:11:04
Išvyka i kino teatrą
Lapkričio 8d.  dienos rytą  jaunuoliai (Panevėžio g.) ir juos lydintys  darbuotojai išvyko į Klaipėdos kino teatrą „Forum Cinemas“, kuriame žiūrėjo animacinį nuotykių filmą „Didysis šunų  pabėgimas“. Anot filmo „Didysis šunų pabėgimas“ siužeto, draugiško biglio Ozio gyvenimas apsiverčia letenomis aukštyn sužinojus, jog šeimininkai išvyksta ilgų atostogų.  Šunų viešbutyje augintinį įkurdinusi Martinų šeima nė nenutuokė, jog po SPA centro pavadinimu slypi apgaulė – viešbutis tėra tikrų tikriausiu kalėjimu, į kurį patenka visi ilsėtis čia atvykę šunys. Pikti prižiūrėtojai, klastingas šeimininkas ir įbauginti kameros draugai – naujasis Ozio būstas nė iš tolo neprimena jaukių Martinų namų. Tačiau Ozis pasirodo esąs ne iš kelmo spirtas – norėdamas sugrįžti namo, šunelis randa bendraminčių ir suplanuoja gudriausią šunų pabėgimą istorijoje. 
Šis filmas visiems paliko smagių emocijų ir naujų įspūdžių, tačiau svarbiausia, kad suteikė galimybę susimąstyti apie realiame gyvenime egzistuojančią beglobių gyvūnų problemą.

]]>
2203 Wed, 09 November 2016 03:11:01
Išvyka į spektaklį „Nutikimai smaližių šalyje“                  Mes labai džiaugiamės bendradarbiavimu su Klaipėdos dramos teatru, kuris mums dovanoja galimybę susipažinti su teatro veikla ir nemokamai lankytis spektakliuose. Lapkričio 3 d. “Klaipėdos lakštutės” (Lakštučių g. 6) klientai lankėsi  spektaklyje ”Nutikimai smaližių šalyje“. Tai linksma, nuotaikinga, o kartu ir pamokanti pasaka apie smaližių šalį, kuri smagiai nuteikė mūsų klientus ir dovanojo daug gerų emocijų.

]]>
2179 Tue, 08 November 2016 02:11:19
Šviesos šventė Lapkričio 2-a diena neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) buvo ypatinga. Pirmoje renginio pusėje paminėjome mirusiųjų dieną, aptarėme šios dienos reikšmę ir svarbą.

Vėlines šventė dar pagonys. Jie dažydavo kiaušinius raudonai ir juodai, nešdavo juos ant kapų ir tikėdavosi, kad tai atneš jiems gerą derlių. Senoliai pasakoja, kad anksčiau nebuvo  papročio per Vėlines degti kapinėse žvakučių, kaip šiais laikais. Anksčiau vėlėms būdavo keliamos puotos. Dar XIX amžiuje kai kuriuose Lietuvos regionuose buvo paprotys ruošti kapinėse ar namuose vaišes ir kviesti į jas savo mirusiuosius.  Pavakarieniavus pačiose kapinėse, jose būdavo paliekama maisto vėlėms. Kartais kapai būdavo palaistomi medumi ar vynu. Ir tik vėliau ypatinga reikšmė priskirta ugniai. Manyta, kad ugnis pritraukia vėles, todėl ir dabar  joms degamos žvakės. Degindami žvakes gyvieji susitaiko su mirusiaisiais. Taip pat ir mes, siekdami prisiminti ir pagerbti  mirusius artimuosius uždegėme kiekvienas savo atneštą žvakelę.

Tylos minute pagerbę mirusiuosius, pradėjome antrąją renginio dalį – „Šviesos šventę“, kurioje kiekviena veikla pristatė savo gamintus šviesos žibintus.  „Šviesos šventės“ tikslas buvo visiems priminti, kad nors lauke tamsu, kiekvieno širdyje visada šilta ir šviesu. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa. Šviesos šventė sustiprina žmogų, pripildo jį vidinės šviesos, suteikia pasitikėjimo, įkvepia kūrybai ir suteikia daug vilties bei prasmės kiekvienai gyvenimo dienai.

]]>
2173 Tue, 08 November 2016 01:11:20
Padėka Norime pasidžiaugti ir padėkoti jaunuolių tėveliams už mūsų įstaigai padovanotas rudens gėrybes - obuolius.  Esame labai dėkingi už Jūsų skleidžiamą gėrį ir norą dalintis geru su kitais.

 

]]>
2224 Sun, 06 November 2016 10:11:48
Apsilankymas bibliotekoje  

Lietingą  Spalio 27 d. rytą, keletas "Klaipėdos lakštutės" (Panevėžio g. 2) centro jaunuolių ir darbuotojų išvyko į Simonaitytės biblioteką, kurioje pradėjo naudotis skaitytojo bilietu, su kuriuo kas mėnesį galės išsirinkti knygų ne tik sau, bet ir centro darbuotojams. Bibliotekininkė supažindino jaunuolius, kaip naudotis bibliotekoje esančiomis knygomis. Paaiškino jų pasiėmimo ir grąžinimo taisykles šį  kartą jaunuoliai knygų išsirinko iš įvairių sričių: muzikos, geografijos, istorijos t.t. Jaunuoliai grįžo pilni įspūdžių, gerų emocijų, bei puikios nuotaikos.Turėsime galimybe visi pasinaudoti knygų skaitymu, pažiūrėjimu iki sekančios išvykos į biblioteką.
Knygos – vienas geriausių intelektualaus laisvalaikio praleidimo būdų. Jos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, jos suteikia peno apmąstymams bei duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus.  Anglų filosofas Francis Bekonas pasakė labai vaizdingai ir tiksliai: „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“.  Priimkime šį krovinį su meile ir pagarba.  Skaitykime ir domėkimės!

 

]]>
2158 Fri, 28 October 2016 02:10:36
Lapų grėbimas – lengvas ir naudingas rudens darbas  Lapų grėbimas – lengvas ir naudingas rudens darbas

Spalio 25 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) kaip ir kiekvieną rudenį organizavo lapų grėbimo talką.  Įstaigos klientai ir darbuotojai susivienijo ir vieningai grėbė lapus įstaigos teritorijoje. Judėdami su grėbliais po sodą ir šluodami kiemą „įdarbinome“ kojas ir rankas, privertėme judėti visą kūną. O kur dar laikas, praleistas gryname ore. Vieningai įsitikinome, kad lapų grėbimas yra naudingas ne tik mūsų kiemui ar sodui, bet ir sveikatai. 

]]>
2154 Tue, 25 October 2016 01:10:05
Išvyka į žirgyną „Zigmo žirgai“. Š.m. spalio 24d. (pirmadienį) BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ klientai, lydimi darbuotojų, keliavo į netoli Palangos esantį žirgyną „Zigmo žirgai“. Jaunuoliai su nekantrumu laukė šios kelionės.

Žirgyne neįgaliųjų centro lankytojai susipažino su keturkojais šios vietos gyventojais, sužinojo jų vardus, aptarė spalvas, tvirtumą, didybę. Jaunuoliai šypsodamiesi glostė žirgus ir džiaugėsi suteiktomis emocijomis. Beveik vienbalsiai nubalsuota už gražiausią baltą kumelę, vardu Kvazimoda, bei juodą žirgą – Butterfly. Mūsų jaunuoliai yra be galo draugiški, todėl sugebėjo susidraugauti netgi su aviganių veislės kalyte Berta.

Išvykos metu atlikome žaidybinę užduotį, kuri suteikė galimybę detaliau susipažinti su žirgo anatomija. Žaidimo dalyviai apdovanoti saldžiais prizais.

Labai smagu stebėti kaip užsimezga  neįgalaus žmogaus ir gyvūno draugystė, kiek daug džiaugsmo tai teikia abiem pusėm. Dėkojame už šią galimybę ir šiltą priėmimą žirgynui „Zigmo žirgai“.

]]>
2155 Mon, 24 October 2016 01:10:13
Išvyka į Klaipėdos valstybinį dramos teatrą  

     2016 spalio 18 d. neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ klientai (Lakštučių g. 6)  lankėsi Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, kuriame žiūrėjo šokio spektaklį pagal V. Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly“. Spektaklis jaunuoliams paliko didžiulį įspūdį, visi liko sužavėti ir grįžo kupini geros nuotaikos.

]]>
2133 Sun, 23 October 2016 12:10:17
Rudens melodija Šventė “Rudens melodija”

Š.m. spalio 20d. įstaigos klientus (Lakštučių g. 6) ir darbuotojus  ruduo sukvietė į popietę ,,Rudens melodija“. Kiekviena komanda pasipuošė stalus savo sukurtomis rudeninėmis kompozicijomis. Visus romantišku šokiu nustebino Svetlana Kovalčiuk ir Darius Bacevičius. Šventėje rungėsi aktyvios  penkios komandos, kurios atliko įvairias komandines užduotis: kūrėme rudens istoriją, dėliojome dėliones, žaidėme žaidimus.

Renginio metu išrinkti rudeninių darbelių parodos laureatai, įteiktos padėkos visiems dalyviams, apdovanotos komandos.

Šventės pabaigoje vaišinomės vanile ir cinamonu kvepiančiais obuolių bei morkų pyragais, atsigaivinome šviežiomis morkų ir obuolių sultimis.  

]]>
2131 Thu, 20 October 2016 11:10:02
Rudens darbelių parodėlė-konkursas Rudens darbelių parodėlė-konkursas

Š. m. rugsėjo 19d. neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) suorganizuotas  jaunuolių darbelių (rudens tematika) konkursas bei parodėlė. Galėjome išvysti įvairiausiomis technikomis atliktų meno kūrinių: kulinarijos gaminiai, siuvinėjimo karoliukais, tapybos, molio, darbelių iš popieriaus, siuvimo, simegrafijos, veltinio. Visi jaunuoliai ir darbuotojai rinko geriausius darbelius iš kiekvienos veiklos. Geriausi darbeliai apdovanoti  popietės ,,Rudens melodija“ metu, bei įteiktos padėkos visiems dalyviams.

]]>
2132 Wed, 19 October 2016 12:10:54
Švarios rankos - sveikas žmogus" Mokomoji  pamokėlė „Švarios rankos-sveikas žmogus“

2016-10-19 d. neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko mokomoji pamokėlė „Švarios rankos – sveikas žmogus“.

Rankų plovimas – įprasta kasdieninė, tačiau labai svarbi asmens higienos procedūra. Rankas plauname ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Pamokėlės metu neįgaliųjų centro bendrosios praktikos slaugytoja mokino jaunuolius kaip taisyklingai plauti rankas. Aptarta kada ir kaip plaunamos rankos, bei kodėl tai darome. Siekta, kad kartojimo būdu įgytas gebėjimas taptų įgūdžiu ir įpročiu visam gyvenimui. Kartais geresne paskatinimo priemone tampa ne priverstinis prašymas nusiplauti rankas, o paaiškinimas, kodėl visą tai reikia daryti.

Sveikatos specialistai primena, kad rankų higiena yra viena pagrindinių, pigiausių ir efektyviausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu, todėl plaukime rankas kuo dažniau!

]]>
2130 Wed, 19 October 2016 11:10:04
Kaniterapijos užsiėmimai. Šių metų spalio 13 dieną (ketvirtadienį) BĮ Neįgaliųjų centre ‚,Klaipėdos lakštutė‘‘, esančioje lakštučių g. 6, įvyko kaniterapijos užsiėmimas.

Neįgaliųjų centrą aplankė Klaipėdos maltiečių savanorė, spec. pedagogė ir kaniterapeutė Loreta Jurkuvienė kartu su anglų kokerspanielių kalyte Kleopatra. Kaniterapijos užsiėmime dalyvavo keletas neįgaliųjų centro jaunuolių, kurie turėjo galimybę susipažinti su Kleopatra, paglostyti, pavaišinti skanėstu ir net pavedžioti. Jaunuoliai reiškė nenumaldomą susidomėjimą šuneliu, noriai ir aktyviai bendravo, stengėsi atlikti visas užduotis. Jautėsi šilta emocinė atmosfera ir jaunuoliai išreiškė norą dar kartą susitikti su Loreta ir Kleopatra.

Kaniterapija - tai alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti. Kaniterapija gali būti taikoma esant vystymosi, emocijų, kognityviniams ir psichiniams sutrikimams. Tai moksliniais tyrimais pagrįsta terapijos rūšis, ypatingai efektyvi vaikams ir vyresniems, turintiems intelekto negalią.

Tai buvo pirmasis pažintinis kaniterapijos užsiėmimas. Ateityje planuojami ilgalaikiai individualus kaniterapijos užsiėmimai mūsų centre.

]]>
2111 Tue, 18 October 2016 09:10:24
DRAUGYSTĖS ŠVENTĖ 2016 Spalio 13 d. „Klaipėdos lakštutė“ klientai dalyvavo „Draugystės šventėje 2016“, kurios tema – paslaptingas jūrų pasaulis. Renginys vyko Priekulės socialinių paslaugų centre. Šventė prasidėjo nuo kiekvienos komandos individualaus prisistatymo, mes prisistatėme parodydami savo pačių kurtą šokį, pavadinimu „Koks nuostabus pasaulis“.  Renginio metu atlikome įvairias užduotis: gaminome laivelius, kuriais šventės metu plaukėme per draugystės šalį, kūrėme eilėraščius, dainavome dainas. Šventės pabaigoje visi svečiai buvo apdovanoti padėkos dovanomis. Vyko vaišės ir jauki šventinė diskoteka. Tai buvo labai graži, linksma ir pilna įspūdžių diena. Grįžome puikiai nusiteikę ir gerą nuotaiką perdavėme draugams.

]]>
2110 Fri, 14 October 2016 08:10:43
Išvyka į Dinozaurų parką  2016 spalio 6 d. Bį neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai vyko į Dino parką, kuris yra įsikūręs Radailiuose, Klaipėdos raj. Parke galima rasti daugiau nei 40 natūralaus dydžio riaumojančių, judančių ir vandeniu besitaškančių dinozaurų. Jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su daugiau nei prieš 65 mln. metų išnykusiais gyvūnais.

Dino parke taip pat radome tikrų gyvūnų: ožiukų ir triušiukų, juos pasikvietėme, prisijaukinome ir rodydami švelnumą glostėme.

Šią puikią dieną džiaugėmės rudenišku oru, o kad nesužvarbtume vaišinomės karšta arbata bei kepta duona su česnaku.

]]>
2065 Thu, 13 October 2016 12:10:04
Konferencija No Limits Konferencija No Limits

Motyvacinė konferencija pranoko visų dalyvavusiųjų lūkesčius. Ji  suteikė vilties visiems – neįgaliesiems, sutrikusiems, jauniems, nerandantiems savo gyvenimo kelio ir socialiniams darbuotojams, kurie turi  nuolat motyvuoti savo klientus. Už galimybę dalyvauti šiame renginyje ir pasidalino turimais bilietais su BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ komanda dėkojame  savo draugams ir partneriams LSKD „Guboja“ ir jos pirmininkei Viktorijai

Pagrindinis pranešėjas Nikas Vujičičius  – žmogus, spinduliuojantis gyvenimo džiaugsmu ir besidalindamas tuo su visais. Nikas – neturi rankų ir kojų, tik du kairės  kojos pirštus, su kurių pagalba atlieka visus buitinius darbus, rašo, vairuoja vežimėlį, plaukia, sveikinasi ir rodo “pergalės”  ženklą (victoria). Jis jautėsi neįgaliu tik tada, kai žaisdamas futbolą, susilaužė vieną iš pirštų ir tris savaites teko gulėjo lovoje…

O kaip dažnai  jaučiamės mes? Nėra darbo – problema, turi darbą, kuris tavęs netenkina – problema, neturi norimo daikto –problema, ar tikrai tai problema? - klausė lektorius Kaune daugiatūkstantinės auditorijos?

Nikas savo asmeninio gyvenimo  pavyzdžiu, emocija, tikėjimu, pasitikėjimu sumažino daugelį mūsų įsivaizduojamų problemų, jos tapo tokios menkos…

Tokie renginiai  įkvepia ir skatina  siekti bei tobulėti  asmeninėje bei profesinėje veikloje, tikėti viltimi, meile, turėti drąsos įveikti gyvenimo duotus iššūkius, sunkumus ir juos paversti privalumais.

Danutė Daukantienė

]]>
2037 Fri, 07 October 2016 08:10:46
Išvyka į S. Jokužio leidyklą-spaustuvę       2016-10-04 BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai lankėsi S. Jokužio spaustuvėje-leidykloje. Turėjome galimybę pamatyti spaustuvėje esančią įrangą, susipažinti su įmonės veikla bei produkcijos gamybos etapais. Procesas prasideda nuo dizaino sukūrimo, vėliau popierius supjaustomas, spausdinamas, gali būti lakuojamas ar laminuojamas, surišamas. Stebėjome ir pakuočių lankstymo procesą, lietėme gaminius, kad galėtume pajausti popieriaus ypatumus ir faktūrą. Džiaugėmės labai šiltu mūsų priėmimu ir gautomis dovanėlėmis (knygų skirtukais).

Po ekskursijos spaustuvėje nuvykome prie Marių gatvėje esančios krantinės. Apžiūrėjome prišvartuotus žvejybinius ir  kitų paskirčių laivus. Kupini įspūdžių ir laimingi grįžome į centrą.

]]>
2036 Wed, 05 October 2016 08:10:23
Išvyka į Klaipėdos Dramos teatrą.  

     Gražią, saulėtą rudens dieną (rugsėjo 29) neįgalių centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai vyko susipažinti su  Klaipėdos dramos teatru. Dramos teatre mus pasitiko darbuotoja, kuri supažindino su teatro pastatų istorija, pasakojo ką simbolizuoja skulptūros, esančios teatro viduje. Lankėmės mažojoje ir didžiojoje teatro salėse. Išbandėme kaip ratu sukasi mažojoje teatro salėje esančios žiūrovų kėdės. Lankėmės teatro muziejuje, grimerinėje, rūbų kambaryje, dekoracijų kambaryje. Pabuvę nuostabioje aplinkoje, grįžome kupini gerų įspūdžių.

]]>
2035 Sat, 01 October 2016 08:10:25
„Rudenėjančiu taku eikime kartu“ „Rudenėjančiu taku eikime kartu“

Rugsėjo 27d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojai ir darbuotojai kiemelyje paminėjo dvigubą šventę: socialinių darbuotojų dieną ir rudenėlio šventę. Buvo išrinkti ir apdovanoti geriausi centro darbuotojai. Visi džiaugiamės saulėta ir šilta rudens diena, vaišinomės keptomis dešrelėmis su pomidorais ir agurkais bei skanavome obuolių pyragą. Taip pat visų dar laukė smagios rudens gėrybių estafetės ir žaidimai kieme: „Bulvių pernešimas“, „Vaisių ir daržovių slėpynės“, „Voverės drevė“, kur kiekvienas lankytojas turėjo galimybę pademonstruoti savo puikius sportinius sugebėjimus bei vadovaudamiesi uoslės, kvapo, lytėjimo pojūčiais atspėti kokį vaisių ar daržovę laiko rankose.  

]]>
2009 Wed, 28 September 2016 07:09:52
Socialinių darbuotojų profesinė šventė Rugsėjo 27 dieną minėjome socialinių darbuotojų profesinę šventę (Lakštučių g. 6). Iš pat ryto jaunuoliai sveikino darbuotojus nešini gėlėmis, linkėjimais ir šiltais apkabinimais. Socialinių darbuotojų šventės uždavinys buvo atskleisti socialinių darbuotojų vaidmens svarbą neįgaliųjų gyvenime, bei suvienyti komandą bendro tikslo link. Renginio metu atsakinėjome į smagius klausimus apie mus supančią aplinką, atlikinėjome pačių sugalvotas užduotis, žaidėme įvairius komandinius žaidimus. Kolegų ir jaunuolių labiausiai įvertinti darbuotojai buvo nominuoti ir apdovanoti. Jaunuolių taryba pasistengė nustebinti darbuotojus vilkėdami karnavalinius kostiumus. Šventės pabaigoje visus pradžiugino didžiulių muilo burbulų pūtimas ir šokiai lauko terasoje.


]]>
2008 Wed, 28 September 2016 07:09:43
Išvyka į Japonišką sodą  

  Rugsėjo 23 ir 26 d.d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojai ir darbuotojai vyko į ekskursiją į Japonišką sodą. Mus maloniai pasitiko sodo darbuotoja, kuri trumpai pristatė sodo įkūrimo istoriją ir perspektyvas.

   Išklausėme įdomią informaciją apie ten esamus augalus, statinius. Sužinojame daug naujų faktų. 

 Didelį įspūdį padarė sodo akcentai, pradedant nuo sodo vartų, kurie yra mistinis elementas, žymintis vietą, kur susiduria du pasauliai, ir leidžiantis į sodo pasaulį. Sužavėjo ir akmeniniai žibintai, kurių paskirtis - nužymėti pagrindines sodo vietas ir apšviesti taką. Kaip ir vartai jie yra rankų darbo ir pastatyti pagal tradicinę Japonijos statybos technologiją.. Didelį susidomėjimą turėjo ir "Svajonių išsipildimo tvorelė". Japonijoje populiaru užrašyti savo svajonę ant popieriaus juostelės ir užrišti ją ant bambuko tvorelės. Tikima, kad tik užrašytai svajonei lemta išsipildyti. Pamatėme ir Arbatos namelį. Sužinojame, kad arbatos ritualo tikslas - susigrąžinti dvasinę pusiausvyrą. Na ir sodo perliukai - tai "Bonsai sodai", krioklys, "Roko piliakalnis', akmenų ratas, kalvos, "Žinio veidradžio" tvenkinis, "Shishi-odoshi", Roko piliakalnis.
  Grįžome pilni naujų idėjų, įspūdžių ir pakilios nuotaikos.

 

]]>
2003 Mon, 26 September 2016 07:09:39
Paroda "Akimirkos" Rugsėjo 22 dieną I. Simonaitytės bibliotekos vaikų skyriuje atidaryta mūsų centro(panevėžio g.) lankytojų sukurtų molio paveikslų paroda „Akimirkos“. Parodos atidaryme dalyvavo visi paveikslų autoriai. Paroda veiks iki spalio 6 dienos.  Tikimės, kad mūsų darbeliai sudomins bibliotekos lankytojus ir kitus žmones, atėjusius pažiūrėti molio paveikslų.                  

]]>
2007 Thu, 22 September 2016 06:09:54
Paroda "Gamtos spalvos"  

Rugsėjo 19 d.BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) startavo paroda "Gamtos spalvos". Parodoje buvo pristatyti centro lankytojų darbeliai: laimės medeliai (topinarijai) ir paveikslėliai, kurie buvo pagaminti iš gamtinės medžiagos, t.y. akmenukų, džiovintų uogų, kruopų, pupelių, žirnių ir t.t. Paroda buvo kuriama pusę metų.

Kurdami šią parodą mūsų jaunuoliai tiesiogiai bendravo su gamta, pradedant nuo žaliavos rinkimo iki paveikslų lakavimo. Gamtinę medžiagą rinko patys lankytojai, būdami miesto parke, prie jūros, įstaigos kiemelyje. Skatinant jaunuolių  kūrybiškumą, domėjimąsi tautiniu menu, lavinant vaizduotę gamtinė medžiaga teikia dideles galimybes. Be to, ugdomas išradingumas, lavinamas estetinis skonis, vystomi pirštų ir riešo judesiai, protiniai gebėjimai. Paroda sužavėjo savo rudens atspalviais ir jaukumu. Tikimės, kad ši paroda mūsų centre bus nepaskutinė.

 

]]>
2004 Mon, 19 September 2016 08:09:26
Edukacinis užsiėmimas pajūry Šilta ir saulėta rugsėjo 13  d. buvo ypatinga. BĮ Neįgaliųjų  centro „Klaipėdos lakštutės“ (Panevėžio g. 2) lankytojai lydimi darbuotojų vyko prie jūros, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pajūrio mandala“, kuria organizavo centro darbuotojai. Neįgalieji pasinėrę į kūryba, sukūrė mandalą iš pajūryje surinktų priemonių.  Edukacinis užsiėmimas neprailgo, o įspūdžių pakako ne tik akims, bet ir sielai, kurie tikrai greitai nepasimirš.

]]>
1985 Sun, 18 September 2016 06:09:46
Išvyka į „Baroti“ galeriją  

Rugsėjo 9 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė (Lakštučių g. 6) jaunuoliai lydimi darbuotojų apsilankė „Baroti“ galerijoje, kurioje vyko Marijos Švažienės gobelenų ir tapybos darbų paroda. Isroildžonas Barotis supažindino su menininkės kūryba, papasakojo apie unikalų gobelenų audimo procesą. Jaunuoliai apžiūrėjo nuostabius Marijos Švažienės darbus bei turėjo galimybę pamatyti keramikų ir kitų Lietuvos tapytojų kūrinius, eksponuojamus galerijoje.

Prieš parodą ir po jos pasivaikščiojome Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis, pabuvojome aikštėje prie „Meridiano“ , „Undinėlės“, „Žvejo“ skulptūrų. Pilni įspūdžių ir laimingi grįžome į įstaigą.

 
 
 
]]>
1965 Fri, 09 September 2016 12:09:11
Išvyka į kino filmą „Slaptasis augintinių gyvenimas“ Rugsėjo 7 dieną (trečiadienį) jaunuoliai (Lakštučių g. 6) kartu su darbuotojais apsilankė kino teatre „Forum Cinemas“, kuriame visi kartu žiūrėjome filmą.

    Filme buvo rodoma apie laimingiausią šuniuką pasaulyje MAKSĄ, kuris gyveno kartu su savo šeimininke Keite. Kituose to paties namo butuose gyveno Makso draugai - patys įvairiausiai augintiniai. Tačiau vieną dieną Makso gyvenimas apvirsta aukštyn kojomis: Keitė į namus parsiveda kitą šunį - Djuką! Ir tik pasiklydę mieste, pavojaus akimirką, Maksas su Djuku išmoksta veikti kaip komanda ir kartu ieškoti kelio namo. 

     Filmukas padėjo suprasti, kad nuo neapykantos iki draugystės - tik vienas žingsnis, o šiam įvykiui labiausiai įkvėpia koks nors nuotykis, iš kurio kapanotis tenka bendromis jėgomis.

    Visi iš filmo grįžome su džiugia nuotaika, teigiamomis emocijomis bei naujais įspūdžiais.

 

]]>
1963 Wed, 07 September 2016 11:09:46
,,Parolimpinė savaitė“ Rugpjūčio 29 – rugsėjo 2 dienomis (Panevėžio g. 2) vyko ,,Parolimpinė savaitė“. Pirma diena prasidėjo atidarymu. Visi susirinkome salėje, susipažinome su olimpiados atsiradimo istorija, olimpinėmis rūšimis, simboliais bei lietuvių pasiektais laimėjimais: vasaros olimpiadoje ir vasaros parolimpiadoje. Atidarymo didysis akcentas buvo ,,Olimpinė ugnis“, kuri atkeliavo iš ,,Rio olimpiados“.

Kitas tris dienas aktyviai dalyvavome olimpiadoje, kur varžėmės ir konkuravome įvairiose rungtyse: mėtėme kamuoliukus, žaidėme badmintoną, futbolą, smiginį, šokome į tolį, darėme pritupimus bei bėgome.

Paskutinę ,,Parolimpinės savaitės“ dieną vėl visi surinkome į salę, kur vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurioje sulaukėme svečių iš Tokijo. Sportininkai vienas po kito lipo ant olimpinės pakylos atsiimti apdovanojimų – medalių. Šventę užbaigėme išlydėdami Olimpinę ugnį į Tokiją, kur vyks 2020 metų vasaros olimpiada.

Pasivaišinę pyragu palinkėjome vieni kitiems sėkmės ateinančiuose startuose ir pasižadėjome stebėti Parolimpines žaidynes Rio de Žaneire, kurios vyks rugsėjo 7-18 dienomis.  

]]>
1961 Fri, 02 September 2016 07:09:56
Rugsėjo pirmoji Rugsėjo pirmoji – tai ne tik pirma rudens diena, simbolizuojanti gelstančių lapų pradžią. Šį nuostabiai saulėtą rytą pradėjome švęsti mokslo ir žinių dieną, kurios metu surengtos trys pamokos. Šventės aprangos stilius: pirmokėlio apranga.

Pirmoji pamoka prasidėjo žaismingai. Darbuotojai apsirengę mokinukais dalyvavo pamokoje. Dalinomės praėjusios vasaros įspūdžiais ir įgytomis žiniomis. Pasibaigus pirmajai pamokai, mokyklinis skambutis visus pakvietė į sodą, kuriame vyko antroji  pačių įsimintiniausių vaikystės žaidimų pamoka. Šios pamokos metu skambėjo juokas ir džiaugsmingi šūksniai. Trečioji pamoka visus sukvietė į šokių aikštelę, kurioje mokinomės ypatingų šokio judesių.

Po smagių užsiėmimų dalyvius aplankė ežiukas nešinas rudens gėrybėmis, vaišėmis ir palinkėjimais. Įteikęs dovanas ežiukas visus pakvietė prie vaišių stalo. 

 
]]>
1955 Thu, 01 September 2016 00:09:00
Lietuvai skirta savaitė Mūsų padalinyje ( Panevėžio 2)  rugpjūčio 22-26 dienomis vyko Lietuvai skirta savaitė. Renginio pradžioje jaunuoliams ir darbuotojams buvo pateikti mūsų šalies statistiniai duomenys apie geografinę padėtį, didžiausius miestus, klimatą, gyvenančias tautas, religijas ir t.t..
   Turėjome galimybę pasigrožėti mūsų šalimi iš paukščio skrydžio, žiūrėdami filmą "Lietuva - graži šalis". Viktorinos pagalba patikrinome, kaip jaunuoliai įsisavino informaciją apie Lietuvą. Aktyviausi  viktorinos dalyviai buvo apdovanoti.
   Norėdami supažindinti centro lankytojus ir darbuotojus su Lietuvos tradicijomis ir religijomis buvo organizuota išvyka į Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčią.
  Kokia šventė, jei nėra vaišių! Tad nusprendėme pavaišinti visus tradiciniu lietuvišku patiekalu - šaltibarščiais.
  Kita išvyka buvo susijusi su Lietuvos istorija ir praeitimi. Apsilankėme Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Ekskursijos metu gidė papasakojo daug įdomaus apie mūsų krašto istoriją. Visus nustebino įspūdingi faktai ir eksponatai, pradedant nuo akmens amžiaus iki šių dienų.
  Popietę smagiai praleidome šokdami centro kiemelyje lietuviškus šokius-ratelius. Tai maloniai sutiko pravesti šokių terapijos specialistė Dovilė.
   Paskutinę renginio dieną buvo pateikta savaitės apžvalga, ką nuveikėme. Po to parodytas pačių sukurtas spektaklis. Per vaidybą, kurios metu buvo rodoma pasaka, jaunuoliai išreiškė lietuvių charakterio bruožus, savybes.
  Centre visą savaitę vyko piešinių konkursas "Aš myliu Lietuvą". Jaunuoliai aktyviai dalyvavo šiame konkurse. Lankytojų piešiniuose atsispindėjo lietuviški motyvai, spalvos, atributika. Savaitės kulminacija - geriausių piešinių įvertinimas. Visi gavo garbės raštus ir apdovanojimus. 
  Renginio metu kiekvienas kabinetas kūrė tam tikrą Lietuvos atributiką:
popieriaus plastikos - vėliavą, dailės - herbą, alternatyviosios komunikacijos - Lietuvą žemėlapyje, molio - Gedimino stulpus, rankdarbių - tautinę juostą, floristikos - gėlių kompoziciją. Šventės metu centro salė buvo papuošta šia atributika.

]]>
1962 Fri, 26 August 2016 11:08:37
Latvijos tautų savaitė    Pirmą dieną vyko Latvijos pristatymas su skaidrėmis. Supažindinom jaunuolius su pagrindiniais Latvijos miestais, vėliava, herbu. Trumpai miestus apibūdinome su Latvijos kultūra, papročiais. Supažindinome su Latvijos išskirtiniais senoviniais receptais. Jaunuoliai gavo dovanų  pieštus jūros akmenukus, kadangi mūsų  jūra bendra, esam  broliai, tai tie suvenyrai mus suvienija. Kitą dieną mokinomės pinti iš gamtos augančių gėlyčių vainikus, nes Latvijoje yra labai populiaru švęsti Joninių  šventes, puoštis vainikais. Tuo paėmę susipažinome su Latvių liaudies dainomis. Visą savaitę visuose kabinetuose jaunuoliai gamino juostas ant galvos su Latvijos vėliavos tematika.  Kitą dieną vyko dailės terapijos menas – marmuravimas ant vandens. Kadangi marmuravimo technika naudoja Latviai, Lietuviai ir t.t. Jaunuoliams labai patiko piešti ant vandens. Buvo pagaminta daug paveikslų, rėmelių, kavai pa dėkliukų. Dirbo visi darbuotojai ir jaunuoliai. Dabar turime kiekviename kabinete pagamintų savo rankomis pagaliukų. Ir tas labai džiugina.

   Uždarymui buvo vykdoma bendra visos savaitės apžvalga. Žiūrėjome nuotraukas, visos savaitės įdomius momentus. Buvome pasipuošę gražiausiomis Latvių juostomis. Kurios puošė mūsų galvas su Latvijos vėliavos akcentu. Po to vaišinomės Latvių gira, iškeptais jaunuolių  ir darbuotojų pyragaičiais su lašinukais ir varške.

   Pabaigai jaunuoliai buvo supažindinami su Latvijos estrada. Vyko linksma diskoteka su Latvių estrados  muzika.

]]>
1960 Fri, 19 August 2016 06:08:03
Projektas "Jungtys" Šokio teatras „Padi Dapi Fish“  vykdo projektą  „Jungtys“. Projekto partneris - BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ . Šis projektas skirtas plėsti visuomenės sąmoningumą, taip padedant žmonėms su negalia integruotis į ją. Į kvietimą bendradarbiauti ir dalyvauti šiame projekte atsiliepė daugybė Vakarų Lietuvos institucijų, bendruomenių: Vilties bendrija, Gargždų, Salantų, Padvarių, Kretingos dienos centrai, Lietuvos Krikščioniškoji kolegija, Klaipėdos Universiteto Reabilitacijos, Sveikatos, Šokio katedros, gimnazijos.

 Pirmojo susitikimo metu teatro šokėjai kartu su „Klaipėdos lakštutės“ centro lankytojais susipažino, bendravo, šokdami judėjo bendroje erdvėje, kūrė judesio ryšius, šypsenos, akių kontakto, prisilietimo pagalba.

 „Buvo smagu, šilta, jautru“- po susitikimo dalinosi „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliai, darbuotojai ir teatro šokėjai.

 Projekto autorė Dovilė Binkauskaitė laiminga stebėjo pirmus projekto žingsnius, pirmąją pažintį, pirmuosius projekto „Jungtys“ dalyvių įspūdžius:

 „Mes tapome viena, lyg ištirpau tame judėjime...“

 „Po susitikimo ji išsitiesė, mes žiūrėjome viena kitai į akis...“

„ Man tapo lengviau priimti tai, kas yra..“

 Šios dalyvių mintys apibūdina projekto tikslą – išsitiesti, ramiai su pasitikėjimu ir meile žiūrėti pasauliui į akis. Nesvarbu kieno tai akys – didelio, mažo, galingo, žmogaus su negalia.

Tikimės, kad su laiku mūsų pažinčių ratas tik didės.

Linkime ateityje atvirų širdžių, jautrių prisilietimų, žvilgsnio tam, kas atsitinka ir veriasi.

 
]]>
1936 Wed, 17 August 2016 06:08:51
Rusų tautai skirta savaitė Rugpjūčio 8 dieną prasidėjo savaitė, skirta Rusijos kultūrai. Pirmadienį, rugpjūčio 8 dieną visi centro lankytojai ir darbuotojai lankėsi pravoslavų cerkvėje, esančioje Liepų gatvėje. Cerkvėje su mumis bendravo tėvas Piotras. Papasakojo apie ikonas, įdomiai nušvietė gyvenimo tiesas, palaimino ,,Klaipėdos lakštutę’’.

Sekančią dieną salėje vyko Rusijos, kaip šalies, pristatymas. Žiūrėjome skaidres, klausėmės pasakojimo. Trečiadienį centro lankytojai nuotaikingai suvaidino rusų liaudies pasaką ,,Ropė’’. Paskui visi pasivaišino cukinijų pyragu. Penktadienį kepėme bandeles su kopūstais. Po pietų, pasipuošę karūnomis, kurias visą savaitę dekoravo visos veiklos, mokėmės šokti šokį ,,Kalinka’’. Pašokę, pasivaišinome bandelėmis ir toliau šokome diskotekoje, kur skambėjo populiari Rusijos estrados muzika.

 
 
 
]]>
1957 Fri, 12 August 2016 12:08:43
"Kelionė po Armėnija" Pirmoji rugpjūčio savaitė buvo skirta Armėnijos šaliai paminėti, susipažinti su šia neregėto grožio šalimi, bei jos turtinga kultūra. Jaunuoliai grožėjosi įspūdingais Armėnijos vaizdais. Neveltui ši šalis dar vadinama muziejumi po atviru dangumi. Keliavome į Klaipėdos skulptūrų parką, kad savo akimis pamatytume Armėnijos simbolį - chačkarą (akmeninį kryžių), kuris skirtas lietuvių ir armėnų tautų draugystei paminėti. Paskutiniąją savaitės dieną surengėme viktoriną, įgytom žiniom patikrinti, taip pat gaminome tradicinius armėnų patiekalus, bei popiete praleidome armėniškos muzikos sukūryje.

 
]]>
1927 Thu, 11 August 2016 01:08:22
Lenkų tautai skirta savaitė Liepos 25 – 29 dienomis BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko užsiėmimai  ir renginiai skirti susipažinti su Lenkų tautos papročiais ir tradicijomis. Sumanymo tikslas supažindinti centro lankytojus  su  įspūdinga Lenkijos istorija ir nuostabiu kultūriniu paveldu . Puiki idėja ir noras ją įgyvendinti visus suvienijo.  Į veiklas aktyviai įsitraukė visi centro lankytojai ir darbuotojai.  Visą savaitę centro lankytojai kartu su darbuotojais aktyviai dalyvavo veiklose, mokėsi tarti lenkiškus žodžius, iš įvairių medžiagų kūrė Lenkijos vėliava, išmoko Lenkų liaudies šokį, gamino lenkų tradicinius patiekalus, klausėsi pasakos, skaitė laiškus ir pynė tautinius vainikus. Taip pat lankėsi svečiai iš Lietuvos lenkų sąjungos  Klaipėdos skyriaus, kurie padovanojo muzikinę popietę, papasakojo apie bendruomenės veiklą . Kartu prasmingai ir įdomiai praleista savaitė suteikė žinių, gerų emocijų ir įspūdžių. 

]]>
1921 Tue, 02 August 2016 01:08:20
Sveikatos diena Liepos 22 d. BĮ neįgaliųjų  centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.) minėjome sveikatos dieną. Buvo surengta paskaitėlė apie pirmąją pagalbą ir dantukų priežiūrą. Jaunuoliams papasakojom apie įvairias pirmosios pagalbos rūšis ir būdus kaip reikia padėti į nelaimę patekusiems žmonėms. Mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai turėjo galimybę patys išbandyti žmogaus gaivinimo būdus ant specialaus  manekeno. Taip pat jaunuoliai išklausė ir paskaitėlę apie dantukų priežiūrą, pažiūrėjo nuotaikingą filmuką bei sudainavo linksmą dainelę, kuri moko taisyklingai valytis dantukus. Užsiėmimo metu netrūko geros nuotaikos, jaunuoliai turėjo daug klausimų ir patys aktyviai atsakinėjo į jiems pateikiamus klausimus. Paskaitėlės pabaigoje jaunuoliai buvo apdovanoti diplomais už dantukų priežiūrą.Sveikatos diena praėjo puikiai, linksmai ir tikimės naudingai.

 
]]>
1923 Mon, 25 July 2016 05:07:50
Svečiai iš Vokietijos Liepos 20 d. BĮ neįgaliųjų centrą  „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) apsilankė studentai iš Vokietijos, kurie dalyvauja programoje kartu su Lietuvos Jūrų muziejumi.

Susitikimas prasidėjo nuo kartu padarytos rytinės mankštos. Po jos svečiai turėjo susipažinti su centro veiklomis ir jų metų pasigaminti sau suvenyrus prisiminimui. Visi aktyviai bendravom su svečiais, parodėme įvairių renginių nuotraukas, vaizdo įrašus ir pavaišinome jaunuolių virta gardžia ryžių koše .

]]>
1915 Fri, 22 July 2016 09:07:54
Kar Kar parkas 2 BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė‘‘ jaunuoliai, lydimi darbuotojų liepos 13 dieną vėl apsilankė didžiausiame Baltijos šalyse nuotykių parke ,,Kar Kar“, kur mūsų laukė laipiojimo medžiais pramogos. Popietė prabėgo greitai ir smagiai. Dieną užbaigėme ,,Kar Kar‘‘ parko ledainėje.

]]>
1913 Wed, 13 July 2016 08:07:54
Sporto šventė „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ Birželio 30 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko sporto šventė „ DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“. Šios šventės pagrindinis tikslas skatinti lankytojus daugiau sportuoti, ugdyti įprotį būti, pramogauti, žaisti lauke.

Šventės pradžioje visi lankytojai ir darbuotojai susiskirstė į komandas. Pirmoji užduotis teko išsirinkti komandos kapitoną ir sugalvoti komandai pavadinimą.

Komandos varžėsi ir konkuravo įvairiose estafetėse, virvės traukimo, baudų metimo, žiedelių bei kimštinio kamuolio metimo varžybose. Lankytojai ir darbuotojai demonstravo savo gebėjimus atlikdami užduotis, visi įrodė, kokie jie yra drąsūs, stiprūs ir vikrūs.

Atlikus užduotis jėgas padėjo atgauti lauke surengta iškyla. Kurios metu klientai ir darbuotojai ant lapelių surašę savo norus ir slapčiausius troškimus, sudėjo juos į balionus ir paleido į dangų su mintimis jog visi troškimai pasiekę dangų išsipildys.

Šventę vainikavo jaunuoliams įteiktos padėkos už puikų ir aktyvų dalyvavimą, smaguriavimas ledais, šurmulys, kurio metu visi dalinosi įspūdžius apie geriau ar blogiau atliktas sportines užduotis, juokas ir šypsenos veiduose.

   
]]>
1898 Mon, 04 July 2016 12:07:08
Krepšinio treniruotė su treneriu Dainium Adomaičiu Birželio 9 dieną BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė‘‘ lankytojai dalyvavo neptūniečių krepšinio treniruotėje. Treniruotę pravedė ,,Neptūno‘‘ ekipos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. Jis draugiškai su mumis bendravo, mokė krepšinio subtilybių, o vėliau visi susiskirstėme į dvi komandas ir žaidėme krepšinį. Treniruotę vainikavo pažadas jog rudenį susitiksime ir pralošusi komanda galės dar parodyti savo jėgas aikštelėje.

]]>
1899 Fri, 01 July 2016 09:07:44
Kelionė prie jūros BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  liepos 1 d. saulėtą popietę įstaigos darbuotojai ir jaunuoliai nuvyko į paplūdimį.

Visi smagiai leidome popietę, aktyviai žaisdami kamuoliu įvairius žaidimus, maudėmės jūroje, deginomės saulėje, kuri tą dieną mus tikrai lepino. Ši išvyka suteikė daug džiaugsmo, puikių emocijų ir daug, daug geros nuotaikos. Iš paplūdimio išvykome  su viltimi, kad dar sugrįšime ne kartą šią vasarą.

 
  
]]>
1912 Fri, 01 July 2016 06:07:40
„Skriski, kūrybos paukšte 10“ Birželio 22 d. Klaipėdos neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) pirmą kartą dalyvavo meninės saviraiškos šventėje „Skriski, kūrybos paukšte 10“, kurią kiekvienais metais organizuoja Gargždų socialinių paslaugų centras. Renginyje dalyvavo 9 socialinių paslaugų dienos centrai. Galimybė dalyvauti šiais metais buvo suteikta tik trims jaunuoliams ir vienam darbuotojui iš kiekvienos įstaigos, nors norinčių buvo daug daugiau.
Renginys buvo skirtas Joninėms paminėti. Šventė startavo labai įspūdingai ir iškilmingai. Kiekvienas dalyvis gavo balioną, kurį, skambant fanfaroms, turėjo susprogdinti. Po to visos dalyvių grupės turėjo prisistatyti. Per mūsų komandos pasirodymą organizatoriai ir šventės svečiai išgirdo eilėraščius apie lakštutę (ištrauką iš Juozo Erlicko eilėraščio), apie Klaipėdą (Elžbetos Jašinskaitės eilėraštis „Klaipėda-mano miestas“) ir mūsų dienos centro himną (autorius A. Burba). Antra Joninių renginio užduotis buvo šventės akcentas – „Janinos šypsena“. Iš pateiktų priemonių padarėme žavią lėlę Janiną. Šventės kulminacija - vainikų pynimas iš ąžuolo lapų ir lauko gėlių. Prieš plukdant vainiką į Miniją, visi turėjome sugalvoti norą.
Grįžome pilni įspūdžių ir geros nuotaikos. Pamalonino ir gražūs šilti orai. Dėkojame organizatorei socialinei darbuotojai Giedrei Montrimaitei už kūrybingą ir linksmą dieną.

]]>
1891 Wed, 29 June 2016 07:06:28
Išvyka į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą Birželio 15 d. "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.) jaunuoliai lankėsi Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyboje. Ten mus pasitiko atstovė, kuri papasakojo apie ugniagesių darbą ir jų veiklą. Priminė, kaip reikia elgtis su  ugnimi ar kitais nelaimingais atvejais. Parodė kelis trumpus mokomuosius filmukus. Vėliau nuvedė mus į patalpas, kuriose buvo ugniagesių įranga. Ugniagesys mums aprodė ir papasakojo apie kiekvieną mašiną, kokias atlieka funkcijas, kokia jų paskirtis. Jaunuoliai įdėmiai klausėsi ir pateikė daug klausimų. Laikas prabėgo greitai. Grįžome pilni įspūdžių ir su lauktuvėmis.

 
]]>
1889 Mon, 27 June 2016 07:06:00
Vasaros atidarymo šventė 2016 Klaipėdos  neįgaliųjų centras ,,Klaipėdos lakštutė‘‘ (Panevėžio g. 2)  Birželio 1 dieną vyko vasaros atidarymo šventė.  Šventė startavo įstaigos kiemelyje su klounais, kurie linksmai ir išradingai pravedė mankštą. Po to jaunuoliai išsiskirstę grupelėmis atliko smagias užduotis ir dalyvavo estafetėse, kurios labai tiko prie karštos saulėtos dienos, nes buvo rungčių su vandeniu atsigaivinimui. Toliau grojant muzikai laukė burbulų lietus ir balionai. Kiekvienas jaunuolis už atliktas užduotis gavo po žetoną, kuris tapo bilietu i kiną   ,,Madagaskaras 3‘‘ . Filmas buvo rodomas antroje šventės dalyje, įstaigos salėje. Smagiai prisispraginę spragėsių žiūrėjome animacinį filmuką. Visi linksmai praleidome dieną, tikimės tokia bus ir pati vasara pilna įspūdžių ir džiugins gražiomis ir saulėtomis dienomis.

]]>
1883 Wed, 22 June 2016 05:06:32
Vasaros atidarymas 2016 Birželio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko vasaros atidarymas 2016. Šventės programa piratų lobio paieška. Cento lankytojai ir darbuotojai buvo apsirengę piratiškai, dryžuotomis palaidinėmis, batais su aulais, ant galvų užsidėję skaras bei didelius auskarus. Piratas Flintas su savo komanda padėjo surasti piratų lobį, išdalino žemėlapius su užduotimis kur reikėjo surinkti raktą iš keturių dalių nuo piratų lobio. Visi buvo suskirstyti į keturias komandas, kurios turėjo po savo laivą: „Juodoji lagūna“, „Vaiduoklis“, „Baltasis princas“, „Perlas“. Keliaudami nuo vienos salos iki kitos atlikinėjo įvairias užduotis. Smėlio saloje „Sachara“ reikėjo atrasti užkastą butelį su užuomina, žūvų saloje „Nimfos“ turėjo atrasti žuvelei žodžio galūnę bei surinkti vienodus delfinus ir banginius, sporto saloje „Apolonas“, reikėjo į krepšį įmesti dešimt kartų kamuolį, o vandens stichijų saloje „Neptūnas“ turėjo perpilti vandenį iš vienos talpos į kitą. Įveikus visas užduotis, surinkus visus raktus nuo piratų lobio, buvo atrakinta lobio spyna, kurioje rado daug skanių ledų. Piratas Flintas visus pasveikino ir pakvietę į šventinę diskoteką, kurioje visi kartu šoko, dainavo, valgė ledus bei džiaugėsi vasaros pradžia.

 


 
]]>
1873 Tue, 14 June 2016 07:06:12
"KAR KAR" parkas BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė‘‘ jaunuoliai, lydimi darbuotojų nuo birželio 6 dienos pradėjo lankytis didžiausiame Baltijos šalyse nuotykių parke ,,Kar Kar“, kur mūsų laukia laipiojimo medžiais pramogos.
Išklausę instruktažo, aprūpinti profesionalia alpinizmo įranga, prižiūrimi rūpestingų instruktorių bei darbuotojų, jaunuoliai išbandė net 3-iejų skirtingų sudėtingumo trasas, kuriomis galėjome mėgautis net 3 valandas. Trasų bendras ilgis šiuo metu siekia daugiau nei 1,8 kilometro.
Po sėkmingo laipiojimo medžiais jaunuoliai skanavo ,,Kar Kar‘‘ parko ledainėje, valgėme įvairaus skonio ledus.
Dėkojame Nuotykio parko Kar Kar vadovui Mindaugui Žiliui už pakvietimus.

]]>
1861 Wed, 08 June 2016 05:06:11
Draugadienis Puikaus asmenų su negalia projekto „Draugadienis“ įkvėpti, Lietuvos neigaliųjų dienos centrų vadovai ir  darbuotojai rinkosi prie apskrito stalo draugadieniui  Klaipėdoje. Susitikimas vyko BĮ neigaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ naujajame padalinyje. Pasirinkta tema „Pažangių ir naujoviškų socialinio darbo metodų diegimas dienos centruose“ sudomino kolegas, kurie atvyko iš aštuonių miestų. Pagrindinis tikslas - pasidalinti įstaigų klientų ir darbuotojų pasiekimais, patirtimi, naujais socialinio darbo metodais bei problemomis. Socialiniai darbuotojai kaskart turi ieškoti naujų socialinio darbo metodų, kad įgalintų ir kokybiškiau padėtų savo klientams. Geriausius problemų sprendimo būdus galima rasti ne tik keliant savo profesinę kompetenciją bet ir dalinantis jau turima patirtimi. Praktinio darbo metodai yra socialinio darbo profesijos pagrindas. Tik jais įrodomas profesijos gebėjimas spręsti iškilusias problemas bei socialiniam darbuotojui patikėtus uždavinius. Žmonių su negalia pasiekimai ir galėjimai, taikant kuo įvairesnius  darbo metodus, lemia profesijos prestižą visuomenėje.
Savo patirtimi dalijosi Vilniaus dienos centras „Šviesa“, Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centras, Šiaulių ir dienos socialinės globos centras „Goda“, Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, Telšių socialinių paslaugų  centras, Raseinių dienos centras „ Vilties takas“, Palangos bei Priekulės socialinių paslaugų centrai. Po susitikimo diskusijos  vyko laive „Venus“ plaukiant po marias ir klausantis Lietuvos jūrų muziejaus istoriko muziejininko Dainiaus Elerto  nuoširdaus pasakojimo apie Klaipėdos miesto bei uosto istoriją ir dabartį.
Esame dėkingi  laivo „Venus“ direktoriui Vaidui Lomsargiui, kapitonui ir visai komandai už gražią ir saugią kelionę,  už suteiktą galimybę Lietuvos dienos centrų darbuotojams pajusti  jūros vėjo vėsą, bangų supimą ir artimiau  susipažinti su mūsų miesto  istorija.   Akivaizdu, kad socialinį darbą dirbantys darbuotojai  nori  ir turi bendradarbiauti ir taip plėtoti socialinių įstaigų  tinklą. Sekantis susitikimas planuojamas Raseiniuose.
BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė, socialinio darbo ekspertė Danutė Daukantienė

]]>
1860 Tue, 07 June 2016 11:06:07
Muzika gydo Birželio 3 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ vyko į muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Ten mus džiugino į svečius atvykęs JAV bliuzo atlikėjas Carlos Johnson
bei džiazo žvaigždė iš Japonijos Keiko Borjeson. Jie su mumis pasidalino savo muzikos garsais bei pasakojo kaip muzika gali padėti įveikti duotus gyvenimiškus sunkius iššūkius bei pradėti žvelgti į viską  kitaip. Buvo duota galimybė patiems pagroti su įvairiais dar neregėtais instrumentais, susipažinti su  jų technika ir stiliumi. Grįžome iš seminaro kupini džiaugsmo, įgavę daugiau pozityvumo ir žinių. Tai suteikė stiprybės mums visiems ir parodė pavyzdį kaip reikia siekti savo užsibrėžto tikslo.

]]>
1859 Tue, 07 June 2016 11:06:38
Sporto šventė Gegužės 24 d. BĮ Neįgaliųjų centras ,,Klaipėdos Lakštutė’’ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai buvo pakviesti į sporto šventę ,,Pavasarį sutinku sveikas”, kurią organizavo Klaipėdos ,,Medeinės” mokykla. Šventės vedėjas: Dovydas Šamrajus. Gražų šokį padovanojo šiuolaikinio šokio studijos HATORA merginos.

Mes dalyvavome sportinėse rungtyse: krepšinyje 3 prieš 3, baudų bei tritaškių mėtyme, bei įvairiose estafetėse. Pertraukėlių metu dainavome M.Mikutavičiaus dainą ,,Trys milijonai”, šokome ,,flash mobo’’ šokius.

Šventę vainikavo apdovanojimai. Į centrą grįžome geros nuotaikos bei pasisėmę teigiamų įspūdžių.

 


]]>
1845 Wed, 01 June 2016 05:06:16
Gintaro muziejus Gegužės 26 d. "Klaipėdos lakštutės" (Panevėžio g. 2) klientai kartu su darbuotojais turėjo puikią išvyką į Palangą. Tik atvykę vaikščiojome po Birutės parką, kuris mus nuvedė iki Palangos gintaro muziejaus. Jame gidė mums parodė bei papasakojo apie grafų Tiškevičių rūmus. Apžiūrėjome grafų kambarius, kabinetus ir svečių priėmimo sales. Taip pat įvairius jų turtus - paveikslus, indus, austus kilimus. Vėliau gidė pasakojo kaip susidaro gintaras, koks jis būna ir kaip yra apdirbamas. jaunuoliai su dideliu susidomėjimu žiūrėjo per padidinamą stiklą į gintarus, kas yra jų viduje. Visi grįžo laimingi bei pilni įspūdžių.

]]>
1905 Thu, 26 May 2016 05:05:00
Išvyka į parodą „Paveikslai ir tašės“ 2016 m. gegužės 17 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai dalyvavo tautodailininkų sąjungos parduotuvės Marginiai susivienijimo parodoje „Paveikslai ir tašės“. Vėliau nuvykome į  gintarų parduotuvę Amber Queen. Ten susipažinome su gintaro įvairove. Mus nustebino, kad gintaras gali būti netik įprastos geltonos spalvos, bet ir žalios, mėlynos, raudonos. Sužavėjo gintaro papuošalai. Taip pat aplankėme M‘art galeriją, kurioje vyko tapybos ir keramikos paroda „Pasipynimai“. Grįžome sužavėti ir pilni įspūdžių.

   
]]>
1835 Thu, 26 May 2016 05:05:43
Kalvystės muziejus  Š. m. gegužės 13 d. BĮ neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) lankytojai kartu su darbuotojais vyko į Kalvystės muziejų – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Mus supažindino su tikrais brangakmeniais, jame eksponuojami Klaipėdos krašto kalvių darbo įrankiai, jų pagaminti daiktai bei Mažosios Lietuvos ir senųjų Klaipėdos kapinių kryžiai, tvorelės, vartai ir tik uostamiesčiui būdingos senosios vėtrungės. Edukacinio užsiėmimo metu jaunuoliai šlifavo žiedus. Grįžome visi geros nuotaikos ir pilni įspūdžių.


]]>
1826 Thu, 19 May 2016 08:05:53
Išvyka į Šilokarčemos dvarą Gegužės 12 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai apsilankė Šilutės mieste. Ten turėjome galimybę aplankyti bei susipažinti su buvusiu Šilokarčemos dvaru ir jo istorija, kuriame ir yra įsikūręs Hugo Šojaus muziejus. Kartu su jaunuoliais išvydome kelias ekspozicijas, kuriose yra eksponuojami Klaipėdos krašto lietuvininkų baldai ir saviti šio krašto drabužiai bei rankdarbiai, vokiečių dvarininko Hugo Šojaus dvaro baldai bei liaudies buities kolekcija. Muziejuje taip pat galėjome pamatyti tapybos darbų parodą „Penkių sąjunga. Spalvotieji. Plius vienas“. Aplankius muziejų, išėjome pasivaikščioti po parką, kurį ir įrengė H. Šojus. Jame surengėme mažą pikniką, smaguriavome ledais, dalinomės dienos įspūdžiais.

   
   
]]>
1827 Thu, 19 May 2016 08:05:43
„Vilties bėgimas“ 2016 Gegužės 15 d. sekmadienį uostamiestyje įvyko devintasis „Vilties bėgimas“, skirtas solidarizuotis su sergančiaisiais onkologinėmis ligomis bei paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą.  Pažadais likę prasti sekmadienio orai neužgožė Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ komandos entuziazmo įveikti ilgesnę ar trumpesnę trasą.
Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ komandą atstovavo rekordinis skaičius žmonių, susirinkę centro klientai ir darbuotojai sudarė 100 dalyvių komandą. Klientai pasirinko 0,6 km, o darbuotojų įveiktas atstumas svyravo nuo 2,9 iki 10 km. Bėgikai finišą pasiekė Vasaros estradoje. Čia vyko ir geriausiai pasirodžiusių bėgikų apdovanojimo ceremonija, kuriems iš mero Vytauto Grubliausko bei premjero Algirdo Butkevičiaus rankų buvo įteikti specialūs apdovanojimai.
Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ komanda didžiuojasi dalyvaudama ir prisidėdama prie tokios visus suartinančios ir suvienijančios akcijos. Tikime, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu, tad darykime juos!

 
   

]]>
1817 Tue, 17 May 2016 08:05:32
Pasiruošimas Vilties bėgimui 2016 Kasmet Klaipėdoje subanguoja plakatų jūra, skelbianti “Vilties Bėgimo” datą, kviečianti stoti prie artimo meilės starto linijos, nešti palaikymo žinią, sergantiems vėžio liga. “Vilties bėgimo” šventė kasmet įgauna vis naujų spalvų, tampa patrauklesnė ir sulaukia didesnio dalyvių skaičiaus.
BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ mielai prisideda prie šios akcijos kurdami vilties bėgimui skirtas vėliavėles ir aukų dėžutes. „Klaipėdos lakštutės“ savanoriai džiaugiasi turėdami galimybe padėti kitiems, kartu realizuoja savo gabumus, talentus ir įgyja naujos patirties, bei įgūdžių.

]]>
1811 Fri, 13 May 2016 05:05:57
Išvyka į Palangos gintaro muziejų 2016-05-06 (penktadienį) dieną pradėjome nepakartojama išvyka. Darbuotojai su jaunuoliais vyko į Palangos gintaro muziejų. Prieš pradedant ekskursiją po gintaro rūmų menę,  pasivaikščiojome botanikos parke, kuriame išvydome tikrą ramybės ir grožio oazę, bundančios gamtos apsuptyje. Kopėme į Birutės kalną, skaičiuodami laiptelius. Padėjome vienas kitam lipti, nes esame labai draugiški ir paslaugūs. Pasimėgavome jūros ošimu ir įamžinome savo įstaigos pavadinimą „Lakštutė“ jūros pakrantėje. Visą ekskursijos laiką girdėjosi juokas ir džiaugsmingi nuostabos šūksniai. Surimtėti privertė ir dėmesį patraukė įspūdingos gintaro rūmų relikvijos ir radiniai.

 
 
]]>
1809 Thu, 12 May 2016 07:05:50
Išvyka į Karo laivų flotilę Šiltą gegužės 5 d. rytą BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai (Panevėžio g. 2) išvyko į Karo laivų flotilę. Mus pasitiko lydintis karys, kuris papasakojo apie Lietuvos karines jūrų pajėgas, bei supažindino su dviem laivais: Kuršiu ir Žemaičiu. Mums buvo suteiktos galimybės apžiūrėti karinius laivus iš išorės ir vidaus. Susipažinome su karo jūrininkų darbo ir buities sąlygomis ir sužinojome apie tarnybos Karinėse jūrų pajėgose specifiką. Išgirdome įvairių įdomių jūrininkų pasakojimų. Ekskursija jaunuoliams paliko daug teigiamų emocijų ir įspūdžių.

]]>
1806 Wed, 11 May 2016 05:05:04
Išvyka į delfinariumą Gegužės 6 d.  BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) lankytojai kartu su darbuotojais lankėsi Delfinariume.
Ten vyko ruonių ir delfinų pasirodymas. Tai nuotaikingas renginys, kur susipažinome su vienais iš intelektualiausių jūros žinduolių, delfinais, Juodosios jūros afalinomis, ruoniais. Delfinų pasirodymas prasidėjo vaizdine informacija apie delfinus. Mums papasakojo apie šių gyvūnų fizinius rodiklius, savybes, augimą, brendimą.  Per pasirodymą jaunuoliai pamatė gyvūnus, kurie dalyvauja Lietuvoje  taikomojoje delfinų terapijoje, kuri yra skirta išskirtiniems vaikų sergamumo atvejams. Ir  kaip rodo rezultatai, beveik 90 proc. sergančių vaikų po terapijos pagerėjo motorika, žvilgsnio sutelkimas, pasitikėjimas savimi. Dar sužinojome, kad šie jūrų žinduoliai padeda gerinti psichoemocinę ar fizinę būklę daugiausia autizmu, Dauno sindromu ir cerebriniu paralyžiumi sergantiems vaikams.
Tai buvo nepamirštamas, įspūdingas ir nepakartojamas susitikimas su vienais smalsiausių, linksmiausių gyvūnų - delfinais. Ši išvyka labai patiko mūsų lankytojams.

]]>
1803 Tue, 10 May 2016 09:05:03
„Vilties šokis“ 2016 Balandžio 30 d. šeštadienį, Atgimimo aikštė judėjo šokio ritmu. Šio renginio nepraleido ir BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“. Jau tradicine tampančia akcija „Vilties šokis“ klaipėdiečiai bei miesto svečiai išreiškia palaikymą sergantiems onkologinėmis ligomis bei aukoja Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui.
Renginio metu BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ sudalyvavo šokio flašmob‘e ir Šv. Pranciškaus onkologijos centrui padovanojo savo rankų darbo vilties angelus ir atvirutes su šiltais linkėjimais.
Skambanti muzika ir scenoje pasirodę profesionalai netruko susirinkusiųjų suburti bendram šokiui – vienu šokio žingsniu judėjo gausus būrys žmonių. Netrūko puikios nuotaikos ir gerų emocijų.

   
]]>
1798 Mon, 09 May 2016 08:05:37
Išvyka į Kretingos muziejų 2016-04-08 vykome į Kretingos muziejų. Aplankėme Grafų Tiškevičių rūmus, kuriuose eksponuojamos Vakarų Lietuvos pajūrio regione gyvenusių žmonių kultūros relikvijos nuo seniausių laikų. Ekspozicijoje pateikiami neolito laikotarpio dirbiniai iš kaulo, rago, titnago, gintaro dirbinių komplektai iš Palangos ir Šventosios gyvenviečių.
Apžiūrėjome Kretingos dvaro savininkų paliktus pėdsakus istorijoje: portretus, fotografijas, asmeninius dokumentus, laiškus. Labiausiai patiko žiemos sodas, kuriame galima rasti įvairių retų augalų iš viso pasaulio kampelių. Šioje oranžerijoje taip pat puikiai jaučiasi balinių vėžlių šeimyna, įspūdingo dydžio žuvys bei papūgų porelė. Grįžtant surengėme pikniką ir pasidalinome įspūdžiais prie Kretingos Lurdo.


 
   
]]>
1814 Sun, 08 May 2016 05:05:37
Draugystė veža Draugadienis. Šeštadienį naujojoje Palangos koncertų salėje vykusiame  projekto "Draugystė veža" koncerte, kuriame dainavo Merūnas Vitulskis su Klaipėdos kameriniu orkestru dalyvavo ir  29 mūsų įstaigos asmenys. Čia buvo iškilmingai paskelbti ir apdovanoti projekto „Draugystė veža“ laimėtojai. Penkias draugų poras akcijos organizatoriai nugabens į Stokholmą, kur per tris dienas truksiančią viešnagę nugalėtojai ne tik mėgausis įvairiapusiška kultūrine programa, bet ir galės sirgti už Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse.

Mes dėkingi Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai "Guboja" ir jų  geriems bičiuliams - UAB „Bss grupė" už suteiktą galimybę smagiai praleisti laiką Draugadienyje tarp draugų.]]>
1790 Wed, 04 May 2016 05:05:12
Medelių sodinimo popietė Balandžio 21 dieną „Klaipėdos lakštutė“ įstaigoje (Panevėžio g. 2), vyko medelių sodinimo akcija. Centro lankytojai kartu su artimaisiais ir darbuotojais gražią ketvirtadienio popietę sodino medelius įstaigos sodelyje. Teritorijai gražinti sodelyje buvo pasodinti 8 augalai: tarp kurių ir alyvos medis,  jazminas, obelis ir kiti augalai.
Po medelių sodinimo dar nesinorėjo skirstytis. Akcijos dalyviai vaišinosi šilta, „Klaipėdos lakštutė“ namų ruošos veiklos pagaminta, koše. Smagiai bendravo. Tam pasitarnavo ir gražus oras, kvepiantis vėlyvu pavasariu ir atbundančia gamta. Tai pirmieji mūsų įstaigos augalai Panevėžio g. padalinyje, kurie žaliuos, žydės – puoš mūsų centrą.  Nuoširdžiai dėkojame jaunuoliams, jaunuolių tėveliams-globėjams prisidėjusiems prie šios gražios akcijos. ​


]]>
1770 Wed, 27 April 2016 05:04:46
Išvyka į Kalvystės muziejų Kovo 30 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g. 6) lankytojai kartu su darbuotojais lankėsi Kalvystės muziejuje. Klaipėda nuo seno garsėja kalvystės tradicijomis. Apie tai pasakoja netoli senojo turgaus įsikūręs Kalvystės muziejus. Įdomu buvo pamatyti, kaip atrodė XIX a. kalvės interjeras ir kokiu būdų kalvis antspaudu žymėdavo savo kūrinius. Edukacinės programos metu  centro lankytojai sužinojo apie senosios juvelyrikos technologijas, baltų papuošalų įvairovę, ornamentus, jų prasmę. Praktinės užsiėmimo dalies metu jaunuoliai iš žalvario žaliavos gamino kuršiškus papuošalus. Centro lankytojai apdovanoti žalvario žiedais grįžo į įstaigą su teigiamomis emocijomis ir įspūdžiais.

]]>
1745 Wed, 13 April 2016 07:04:16
Užsiėmimai baseine Nuo šių metų balandžio 1 d. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras darbo dienomis vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programa „Užsiėmimai baseine“. BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ užsiregistravo į šią programą. Kiekvieną pirmadienį ir antradienį jaunuoliai turi galimybę apsilankyti baseine ir atlikti mankštas vandenyje. Apsilankius baseine liejasi teigiamos emocijos ir tvyro puiki nuotaika. Jaunuoliai vandenyje mokosi plaukti, atlieka mankštas kurių metu lavinamas fizinis aktyvumas, gerinama savijauta ir savivertė. Vanduo turi teigiamą poveikį žmogaus savijautai ir sveikatai. Maudymasis yra efektyvi sveikatingumo ir organizmo grūdinimosi priemonė.
Užsiėmimai baseine jaunuoliams stiprina fizines jėgas, leidžia pasidžiaugti buvimu kartu, stiprina optimistišką požiūrį į gyvenimą bei didina savarankiškumą.

 
 
]]>
1740 Wed, 13 April 2016 06:04:01
Atvelykio šventė 2016 Balandžio 1d. BĮ neįgaliųjų centre „ Klaipėdos lakštutė“ ( Lakštučių g. 6 ) vyko Atvelykio šventė. Šventė prasidėjo saulės šokiu,  paukščių čiulbėjimu ir pavasariniu valsu. Buvo apžvelgta Velykų prasmė ir  tradicijos. Po to žaidėme įvairius  žaidimus, šokome velykinius ratelius.  Linksmas užsiėmimas buvo margučių ridenimas, kuris sukėlė smagų šurmulį ir geras emocijas. Šventę vainikavo jaunuolių tarybos sveikinimas, daina ir šokis.

]]>
1737 Tue, 12 April 2016 05:04:45
Rėmėjų dovanos BĮ Neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė“ apsilankė rėmėjai, kurie mūsų centrui padovanojo du treniruoklius. Viso centro lankytojai ir kineziterapijos kabinetas nuoširdžiai dėkoja poniai Nijolei Ramaškienei prisidėjus prie fizinės veiklos galimybių gerinimo dovanojant sportinį inventorių.
Kad ir koks stiprus, išmintingas ir veiklus būtų žmogus – jam be kito žmogaus būtų sunku. Tik būdami drauge ir jausdami vienybę mes galime daugiau!

   
   
]]>
1728 Thu, 07 April 2016 06:04:56
Velykinė viktorina Balandžio 1 dieną BĮ neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko Velykinė viktorina. Popietę pradėjo Velykė, Zuikis ir Kiaušinis. Šie trys personažai trumpai priminė, jog Šv. Velykos yra gamtos ir visa kas gyva atbudimo, prisikėlimo šventė. Supažindino su papročiais ir pramogomis.

O vėliau prasidėjo linksmoji dalis. Buvo išrinktos dvi komandos - Zuikio ir Kiaušinio. Jaunuoliai turėjo įvykdyti užduotis, kurios visos buvo susijusios su Šv. Velykomis.  Dėliojome dėliones,  spalvinome kiaušinius, ieškojome tvirčiausio kiaušinio, bandėme įminti mįsles. Ir aišku svarbiausias šventės akcentas buvo kiaušinių ridenimas, kuris suteikė visiems gerų emocijų.

Popietės pabaigoje viktorinos  dalyviams buvo įteikti pažymėjai už aktyvų ir kūrybingą dalyvavimą, visi jaunuoliai vaišinosi vaišėmis. Šventę užbaigėme smagiais šokiais.]]>
1727 Thu, 07 April 2016 05:04:22
II vieta Socialinių darbuotojų protų mūšije užėmė "Klaipėdos lakštutė" Klaipėdos Universiteto Aula Magna korpuso Konferencijų salėje, trečią kartą, įvyko Socialinių darbuotojų protų mūšis,  skirtas Tarptautinei socialinio darbo dienai paminėti. Renginio iniciatoriai – Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacija ir Klaipėdos Universiteto socialinio darbo katedra. Šiemet žaidime dalyvavo 6 komandos, kurios įnirtingai kovėsi 4 turuose, po 10 klausimų. 3 turus pirmavusi komanda „Klaipėdos lakštutė“, po paskutinio lemiamojo turo turėjo pripažinti Vaivorykštės komandos pranašumą 1 tašku. I vietą užėmė Mažeikių vaikų ir senelių globos namų socialinių darbuotojų komanda "Vaivorykštė", II vietą "Klaipėdos lakštutė" komanda, III vietą Klaipėdos globos namų komanda "Globa". Labai džiaugiamės užėmę II garbingą vietą.


]]>
1724 Wed, 06 April 2016 07:04:05
Išvyka į Pr. Domšaičio galeriją Kovo 29 d. nemažas mūsų Panavėžio g. padalinio būrelis vyko į Klaipėdos Pr. Domšaičio galeriją aplankyti vaikų keramikos darbelių parodą. Parodoje savo darbelius eksponavo įvairaus amžiaus vaikai ir jaunuoliai nuo darželinukų iki gimnazistų. Su malonumu apžiūrėjome įdomius spalvingus darbelius ir pasisėmėme naujų idėjų savo molio darbelių kūrimui. Paroda visiems pasirodė įdomi ir vertinga naujais sumanymais.

]]>
1725 Wed, 06 April 2016 06:04:39
"Atspindžiai 2016" Kovo 24 d. "Klaipėdos lakštutė" lankytojai dalyvavo renginyje, skirtame paminėti Tarptautinę teatro dieną "Atspindžiai 2016". Renginyje dalyvavo daug kolektyvų iš Klaipėdos, Gargždų, Šilutės, Panevėžio ir kt. miestų. Mūsų centro lankytojai vaidino spektaklį "Žaidžiame metus", kuriame pasakojama apie tai, kad žmogaus gyvenimas kupinas kasdienių džiaugsmų ir rūpesčių. Keičiasi ne tik metų laikai: vasara, ruduo, žiema, pavasaris, bet ir paties žmogaus metų etapai. Taip pat žiūrėjome kitų svečių pasirodymus. Grįžome kupini gerų įspūdžių.

]]>
1716 Mon, 04 April 2016 05:04:30
Išvyka į Klaipėdos Etnokultūros centrą 2016 Kovo 21 d. BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g. 6) lankytojai lankėsi Klaipėdos Etnokultūros cente ir dalyvavo edukaciniame - pramoginiame užsiėmime "Margučio abėcėlė, Velykų tradicija ir žaidimai". Užsiėmimo metu klausėmės pasakojimo apie Velykų tradicijas, žiūrėjome filmą, ridenome kiaušinius, žaidėme smagius žaidimus.

]]>
1715 Mon, 04 April 2016 05:04:28
"Maisto banko" akcija 2016 Spalio 17 d. BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" savanoriai dalyvavo "Maisto banko" akcijoje.

 

]]>
1712 Mon, 04 April 2016 05:04:36
Paroda “Sveikata 2016” Kovo 18-19 dienomis BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė“ lankytojai kartu su darbuotojais  lankėsi Klaipėdos Švyturio arenoje, parodoje “Sveikata 2016”.  Parodoje centro lankytojai turėjo puikią galimybę susipažinti su tradicine ir netradicine mediciną bei sveika gyvensena. Taip pat parodoje vyko konferencija ,,Sveikata ir alternatyvioji terapija“. Konferencijos metu dalyviai galėjo susipažinti su įvairiomis terapijos rūšimis bei metodikomis, kurios yra taikomos gydant psichinius sveikatos sutrikimus. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė skaitė pranešimą „Užimtumo terapijos pagrindas: neįgaliųjų socialinis dalyvavimas ir stiprybių perspektyva“ taip pat buvo pristatyti kitų specialistų pranešimai apie delfinų terapiją, kaniterapiją, smėlio, juoko terapijas, taip pat supažindino su poezijos, muzikos bei dailės terapijų technikomis.

   


]]>
1711 Mon, 04 April 2016 05:04:34
Sveikiausios įmonės rinkimai 2015 Kovo 18 dieną Klaipėdos Švyturio arenoje vyko Sveikiausios įmonės konkurso apdovanojimai. BĮ Neįgaliųjų centrui ,,Klaipėdos lakštutė“ įteikta padėka už garbingai kartu su sveikatos biuro komanda nešama Klaipėdos kaip sveiko miesto vėliava. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro organizuojamame Sveikiausios įmonės konkurse įstaiga dalyvauja kelerius metus iš eilės.

BĮ Neįgaliųjų centras ,,Klaipėdos lakštutė“ nuosekliai stengiasi skatinti darbuotojus rūpintis savo sveikata. Įstaigos darbuotojai ir centro lankytojai skatinami daugiau judėti, tinkamai maitintis ir plėsti žinias sveikatinimosi srityje išklausant paskaitas apie sureguliuotą mitybą, organizmą stiprinančius produktus, aktyvų gyvenimo būdą ir nuolat vykdomą sveikatos priežiūrą.

Kasmet įvertinama įstaigos darbuotojų sveikatos būklė, kurią atlieka į įstaigą atvykę visuomenės sveikatos biuro specialistai. Matuojamas kraujospūdis, cholesterolio ir cukraus kiekis kraujyje, atliekama kūno sudėties analizė ir lyginama su praėjusiais metais.

Įstaiga kasmet vis didesnį dėmesį skiria darbuotojų sportiškumo skatinimui, aktyviems laisvalaikio praleidimo būdams: organizuojami boulingo turnyrai, plaukimas baidarėmis. Aktyviai dalyvaujama Klaipėdos miesto sportiniuose renginiuose.


]]>
1706 Fri, 01 April 2016 04:04:55
Klaipėdos etnokultūros centras edukacinis užsiėmimas „Margučio abėcėlė, Velykų tradicijos ir žaidimai“ Kovo 15 d. užsiėmimų metu susipažinome su Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročiais ir tradicijomis. Klausėmės apie tai, kaip mūsų senoliai švęsdavo Velykas ir kodėl joms reikėtų ruoštis dabar. Sužinojome apie tradicinį Velykų šventės stalą, tradicinius margučių marginimo ypatumus bei techniką, spalvų reikšmes, raštų simboliką, ateities spėjimus. Išmokome įvairių margučių ridenimo būdų, žaidimų, ratelių.

]]>
1705 Thu, 31 March 2016 05:03:01
BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ Panevėžio g.2, jaunuoliai kartu su darbuotojais lankėsi Akropolio boulinge. Kovo 14 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ Panevėžio g.2, jaunuoliai kartu su darbuotojais lankėsi Akropolio boulinge. Kai kurie jaunuoliai buvo pirmą kartą, buvo mokinami kaip paimti į rankas kamuolį, kaip jį taisyklingai mesti. Vaišinomės picomis, džiaugėmės vieni kitų rezultatais, kuriuos susumavome ir nusprendėme, kad nugalėjo draugystė.

]]>
1658 Wed, 16 March 2016 10:03:31
Išvyka į animacinį filmuką „Zootropolis“ Kovo 10 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g.6) lankytojai kartu su darbuotojais lankėsi Akropolio Forum Cinema kino teatre, žiūrėjom nuotaikinga, įkvepianti ir pamokantį animacinį filmuką „Zootropolis“.
Animaciniame filmuke pasakojama apie džiaugsmu trykštančią zuikę Džiuge, kurios didžiausia svajonė yra tapti pirmąja policijos pareigūne zuike. Ji greitai supranta, kad būti stambių, surambėjusių gyvūnų policijos pajėgų dalimi nėra lengva. Tai parodo kad kilnūs tikslai, draugų palaikymas, ir pastangų dėka svajonės visiems pasiekiamos. Centro lankytojai po peržiūros buvo pilni teigiamu įspūdžiu.

]]>
1660 Wed, 16 March 2016 09:03:08
Išvyka į animacinį filmuką „Sniego mūšis“ Kovo 9 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g.6) lankytojai kartu su darbuotojais lankėsi Akropolio forum cinema kino teatre, žiūrėjom nuotaikingą ir pamokantį animacinį filmuką „Sniego mūšis“.

Jis tapo pelningiausiu praėjusių metų Kanados filmu, tačiau jo istorija ne nauja. Ji prasidėjo daugiau nei prieš trisdešimt metų. 1984-aisiais kanadiečių animatorių kompanija „Les Productions la Fête“ sukūrė pirmą animacinę juostą. Istorija apie linksmą vaikų pramogą, pasibaigiančią nelaime, sujaudino ne tik vaikus, bet ir tėvelius. Juostos sėkmė davė pradžią visai serijai nuotaikingų ir pamokančių animacinių pasakojimų apie svarbiausias gyvenimo tiesas. Nuo 1984 iki 2004 metų Kanados animatoriai sukūrė 22 filmus, sulaukusius pasisekimo visame pasaulyje. „Sniego mūšis“ yra pirmojo serijos filmo – nauja versija.

]]>
1659 Wed, 16 March 2016 08:03:31
Išvyka į Klaipėdos laikrodžių muziejų Kovo 3 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) lankytojai kartu su darbuotojais lankėsi Klaipėdos laikrodžių muziejuje. Mūsų jaunuoliai dalyvavo edukaciniame užsiėmime "Laikrodis mano draugui", kuriame buvo suteikta galimybė pasigaminti laikrodžio modeliuką ir papuošti jį  įvairiais dekoracijos elementais. Kiekvieno jaunuolio pagamintas laikrodis buvo ypatingas, savitas ir nepakartojamas .
Muziejuje pamatėme ekspoziciją "Laikrodininko dirbtuvė", kuri supažindino mus su XVI–XIX a. laikrodžių gamybos, remonto bei apdailos senoviniais įrankiais. Ir labai sudomino šios ekspozicijos centre įsikūręs renesanso epochos amatininkas (manekenas) , kuris susikaupęs remontuoja žvakių šviesoje senovinį laikrodį. Laikrodžių muziejus mus supažindino  ir su laikrodžių konstrukcijų raidos istorija, ir laikrodžių formų kaita įvairiose epochose. Išvydome baroko stiliaus žymių anglų, prancūzų, šveicarų meistrų pagamintus laikrodžius.Dar mus sudomino salės centre eksponuojamas restauruotas veikiantis Klaipėdos senosios gaisrinės bokšto laikrodis, pagamintas 1856 metais Berlyne. Išvyka į šį muziejų suteikė mums daug teigiamų emocijų, malonių įspūdžių.

]]>
1657 Wed, 16 March 2016 06:03:57
Boulingo turnyras BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g.2) vyko boulingo turnyrai. Lakštučių g. ir Panevėžio g. daugiausiai taškų surinkę jaunuoliai  kovo 2 d. susirungė finale. Kiekvieną žaidėją metimo metu palaikė ir padrąsino komandos draugai. Pasibaigus žaidimui paaiškėjo nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Pasveikinę nugalėtojus visi susėdome prie vaišių stalo.

   
]]>
1655 Tue, 15 March 2016 06:03:14
Su KOVO 11-ąja Su pirmaisiais pavasario saulės spinduliais pasitinkame ir vieną svarbiausių Lietuvos istorinių datų – 1990 m. kovo 11 dieną – Lietuvos nepriklausomybės dieną. Kovo 11-oji – prasminga šalies išsilaisvinimo ir tautos atgimimo šventė.

Nuoširdžiai sveikiname visus su išskirtine istorine Lietuvos švente – 11-ąją, kuri atvėrė duris į viltingesnį, prasmingesnį ir demokratišką gyvenimą. Tad puoselėkime ir ginkime savo Laisvę, branginkime savo Tėvynę, prisidėdami prie jos klestėjimo, tikėjimu ir kilniais darbais.

SU LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA!

]]>
1652 Thu, 10 March 2016 07:03:29
Velykinė mugė 2016 Kovo 21 – 25 dienomis, nuo 13.00 iki 15.00 val. kviečiame i BĮ neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2), kuriame vyks Velykinė mugė. Mugėje galėsite įsigyti originalių ranko darbo dovanėlių suvenyrų.
Kviečiame apsilankyti!

 

]]>
1646 Wed, 09 March 2016 03:03:43
Išvyka į Gargždų krašto muziejų Vasario 25 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) lankytojai kartu su darbuotojais vyko į Gargždų krašto muziejų. Ten apsilankėme parodoje „Muziejaus fondus atvėrus“, kurioje pristatomi įdomiausi istoriniai eksponatai, tautodailininkų kūriniai, papildę muziejaus fondus per 2015 metus. Ten išvydome eksponatus nuo seniausiųjų laikų iki netolimos praeities. Pamatėme rodos dar vakar kiekvieno rankose laikytus litus, praėjusio amžiaus buities įrankius, tarpukario Lietuvos fotografijas. Išvydome įspūdingo dydžio kraičio skrynią, bei medinę nukryžiuotojo skulptūrėlę.

Be to muziejaus darbuotojos mums pristatė ekspoziciją „Tarpukario Gargždai 1918 – 1939 m.”. Sužinojome, jog Gargždai ilgai buvo pasienio miestelis, kokiomis transporto priemonėmis naudojosi, kokias šventes švęsdavo. Mus supažindino su švietimo sistema tarpukario Lietuvoje, kaip buvo  organizuojamas darbas, kaip suskirstytos mokyklos, kas vadovavo joms. Bei  viena svarbiausių institucijų tuo metu buvo paštas, nes buvo kas mėnesį perduodamos žinios, mokami atlyginimai, siunčiami sveikinimai.  Kelis atvirlaiškius su linkėjimais išsiuntėme ir mes!

]]>
1643 Tue, 08 March 2016 08:03:12
Susitikimas su Klaipėdos šunų dresūros mokykla „Canis Memelensis“ Vasario 18 d. BĮ neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankėsi Klaipėdos šunų dresūros mokyklos „Canis Memelensis“ narės Asta ir Alina su savo augintiniais Čarliu ir Džei, taip pat susitikime dalyvavo psichologė Alva su savo augintine – terapeute Lota. Visas akimirkas įamžino fotografas ir klubo įkūrėjas Andrėjus Popovas. Susitikimo metu Čarlis ir Džei atlikinėjo neįtikėtinus triukus, taip sukeldami nuostabą, juoką ir susižavėjimą jaunuolių veiduose. Patyrusi terapeutė Lota pirmą kartą susipažino su mūsų jaunuoliais. Iki tol patirties turėjusi su mažais vaikais, ji šauniai susitvarkė su savo užduotimi ir paliko neišdildomą įspūdį bei geras emocijas ne tik mūsų jaunuoliams bet ir darbuotojams. Matydami, kaip jaunuoliai glostė, kalbino ir žaidė su keturkojais svečiais, kaip bandė įveikti savo baimę, supratome, koks svarbūs yra šis susitikimas ir kokią teigiamą naudą jis duoda mūsų jaunuoliams. Šis susitikimas tikrai nebuvo paskutinis, psichologė  Alva ir jos augintinė- terapeutė Lota nuo šiol mus lankys kiekvieną savaitę.

]]>
1642 Tue, 08 March 2016 08:03:58
Išvyka į tradicinių amatų centrą Vasario 18 d. BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė"  (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6) jaunuoliai kartu su darbuotojais lankėsi Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centre. Ten  susipažinome su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatėme visą šio skanėsto gaminimo procesą, patys savo rankomis gaminome karamelinius saldainius ir juos ragavome. Išvykos metu netrūko daug gerų emocijų ir nuotaikų.

]]>
1651 Sat, 05 March 2016 05:03:02
Skirkite 2% pajamų mokesčio paramą BĮ Neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė“ Skirkite 2% pajamų mokesčio paramą BĮ Neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė“ ir prisidėkite prie mūsų įstaigos tikslo siekimo - padėti asmenims nuo 18 m., turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų, integruotis į visuomenę, gerinti jų gyvenimo kokybę bei ugdyti jų kasdienio gyvenimo ir darbinius įgūdžius.

Prašymo formą galima pildyti šiais būdais:

1. Pildyti ranka parsisiuntus FR0512 formą. Atsisiųsti.

2. Pildyti elektroniniu būdu. Atsisiųsti formą pildymui.

Deklaracijos prašyme laukeliai pildomi taip:
1 – nurodomas Jūsų asmens kodas;
2 – Jūsų telefono numeris;
3V – Jūsų vardas;
3P - Jūsų pavardė;
4 - jei nesate prisiregistravę elektroninio deklaravimo sistemoje, nurodykite adresą, kuriuo norite gauti korespondenciją (miestas, gatvė, namo, buto numeris);
5 - mokestinis laikotarpis, už kurį (arba nuo kurio) norite paskirti paramą;
6S - pažymėkite kryželiu;
E1 - įrašykite 2 (tai nurodys, kad paramą skiriate paramos gavėjui);
E2 – paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 141833324;
E3 - nepildykite;
E4 – prašoma pervesti pajamų mokesčio dalis (procentais) – 2 proc.;

Prašymo formą galima pateikti šiais būdais: 

1. Pateikti Jūsų miesto Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriui.

2. Pateikti prisijungus prie EDS sistemos internetiniu adresu: http://deklaravimas.vmi.lt

Mūsų BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė nuoširdžiai dėkoja už Jūsų gerumą ir atjautą.

]]>
1631 Fri, 04 March 2016 06:03:54
"Valentino ir Valentinos pasimatymas" (Lakštučių g. 6) Valentino dienos šventė 2016 02 15

Vasario 15 dieną, ''Lakštučių'' centre vyko Valentino dienai skirtas renginys. Renginio vedėjai Valentina ir Valentinas kvietė kartu atšvęsti meilės dieną.

Renginio pradžioje, visus susirinkusius pradžiugino ''Lakštučių'' centro jaunuolių sušoktas meilės šokis.

Po šokio linksmai nusiteikę jaunuoliai ir darbuotojai atsakinėjo į Valentinos ir Valentino pateiktus klausimus apie meilę, Valentino dieną, draugystę, teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Vėliau renginio vedėjai, kvietė kiekvieną veiklą nupiešti ir pristatyti, kaip jie įsivaizduoja meilę.

Visi pasiruošė labai atsakingai ir paruošė labai įdomius, netikėtus pristatymus ir net vaidinimus.

Už tai visi jaunuoliai buvo apdovanoti prizais.

Pasibaigus pasirodymams Valentina ir Valentinas visus pakvietė pasmaguriauti prie saldaus lyg meilė stalo, kurio atributika ir papuošimai dar labiau pakėlė nuotaiką, todėl visi puikiai nusiteikę, smagią šventę užbaigė su dainomis ir šokiais, į kuriuos įsitraukė ne tik jaunuoliai, bet ir visas ''Lakštučių'' centro k