BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ http://klaipedoslakstute.lt.home.creation.lt/rss Atvirų durų diena! Kviečiame gruodžio 14d. (penktadienis) nuo 8.00 val. iki 16.00 val. visus tėvelius (globėjus), draugus atvykti į atvirų durų dieną  mūsų centre (Panevėžio g. 2 padalinys). Turėsite galimybę pabendrauti su darbuotojais, aptarti Jums rūpimus klausimus. Taip pat galėsite įsigyti mūsų pačių pagamintų šventinių darbelių, pasivaišinti kalėdiniais sausainiais ir šilta arbata.  Maloniai laukiame Jūsų.

]]>
3893 Tue, 11 December 2018 10:12:24
Projekto "Ypatingas pasaulis" tęsinys - muzikinė dovana Gruodžio 5 d. vyko projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys, kurio dalyviai yra BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  lankytojai (Panevėžio g. 2) ir M. Gorkio progimnazijos  5B klasės mokiniai. Šio susitikimo metu mūsų centro jaunuoliai nustebino mokinius savo muzikiniais talentais ir sugebėjimais. Koncertas, kurį surengė mūsų įstaigos muzikos vadovas Ramūnas kartu su lankytojais, priminė senų draugų susitikimą. Jau per pirmą kūrinį žiūrovai sukėlė ovacijas, kurios su kiekviena daina darėsi vis stipresnės. Mūsų patyrę muzikantai jautiesi itin jaukiai, ramiai ir užtikrintai draugų būryje. Mokiniai su dideliu džiaugsmu savo šokiais audringai palaikė centro jaunuolius. Visi karu mes šokome, dainavome ir šiltai bendravome. Mokiniams buvo suteikta galimybė sudalyvauti šventinėje loterijoje su naujametiniais palinkėjimais. Progimnazijos mokiniai palydėjo mus su vaišėmis visiems įstaigos lankytojams. Jų emociniai atsiliepimai, kuriuos jie paviešino savo facebook paskyroje mus labai sugraudino ir pradžiugino neapsakomai. Mokiniai ir mokytojai buvo sužavėti mūsų jaunuolių muzikine dovana. Jie mums nuoširdžiai dėkojo už bendradarbiavimą, palinkėdama jaunuoliams sveikatos, laimės ir sėkmės. Šito projekto dėka mes visi tampame artimesni ir laimingesni.


]]>
3896 Tue, 11 December 2018 10:12:21
ŽMONIŲ SU NEGALIA SPORTO ŠVENTĖ 2018 Šių metų gruodžio 3 dieną  mūsų centro jaunuoliai  bei darbuotojai (Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g. 2) vyko į Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklą, kurioje vyko tradicinė sporto šventė, skirta žmonių su negalia dienai paminėti. Renginį pradėjo savo išskirtiniu pasirodymu ir visus nustebino Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" breiko šokių kolektyvas. Mūsų nuomone ši šventė taip pat stiprina žmonių su negalia pilnavertiškumo jausmą, gerina fizinę būklę, skatina socialinį bendradarbiavimą tarpusavyje ir su sveikais žmonėmis.  Šventės metu vyko įvairios rungtys: šaškių, smiginio, stalo teniso, rankų lenkimo, 3x3 krepšinio, bočios, šaudymo bei kt. Jaunuoliai labai stengėsi varžydamiesi rungtyse. Mums pavyko iškovoti šias prizines vietas: I ir III vieta atiteko lakštučių bočios komandoms, I vieta smiginio nugalėtojui Tadui Šauliui, II vieta smiginio nugalėtojai Svetlanai Kovalčiuk ir  II vieta atiteko krepšinio 3x3  lakštučių komandai (Lakštučių g.6). Panevėžio gatvės padalinio jaunuoliai iškovojo tris prizines vietas: stalo teniso varžybose III vietą iškovojo- Olesia Marutian, smiginio varžybose II vietą iškovojo- Arūnas Amulis bei šaškių varžybose II vietą iškovojo Kristina Kažaniauskaitė.  Didžiuojamės mūsų jaunuolių pasiekimais.  

                                              
]]>
3887 Thu, 06 December 2018 02:12:01
Dalyvavimas renginyje ,,Aš esu“ Lapkričio 27 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija ,,Viltis“ ir bendrija „Klaipėdos Viltis“ Klaipėdos savivaldybės kultūros centre Žvejų rūmai, meninės veiklos renginyje ,,Aš esu“. Renginys buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda  pristatė šokių kompoziciją „Klaipėdos skulptūros parkas“ Renginys ,,Aš esu“ skirtas Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai ir Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Renginys jau vyko Vilniuje, Utenoje, Raseiniuose, Šakiuose, Ukmergėje, Šilutėje ir Panevėžyje. Į renginį buvo atvykę įvairios raiškos (muzikos, šokio, teatro ir pan.) meniniai kolektyvai iš visos Lietuvos.  Šventę vedė  Klaipėdos    „Taško“ teatras. Pasak aktorių: „ Šis renginys „ Aš esu“ taško teatrui puiki proga bendradarbiauti, susivienyti ir skleisti savo idėjas.“ Renginio metu buvo sinchronizuotas vertimas į gestų kalbą. Džiaugėmės, kad tapome šio renginio dalimi.

                                                 
 ]]>
3886 Thu, 06 December 2018 01:12:27
Dalyvavimas projekte „Paramos stiprumas“ Lapkričio 22–24 dienomis įstaigos komanda  dalyvavo  Tarptautiname neįgaliųjų meno festivalyje, kuris vyko Europos centre „Swiatowid“ Lenkijoje, Elblago mieste, bei  projekto „ERASMUS +“ partnerių susitikime su kolegomis  iš Slovakijos, Suomijos ir Lenkijos.  Projekto „Paramos stiprumas“ tikslas didinti darbuotojų žinias ir kompetenciją, keičiantis gerąją šalių patirtimi, naujų socialinio darbo metodų kūrimas, žmonių su negalia bendravimo kliūčių mažiniasi ir jų socialinės įtraukties skatinimas. Projekto metu bus rengiamos 4 mokomosios išvykosi į šalis partneres (Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją ir Suomiją), kuriose socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai ir įvairių sričių specialistai, mokysis iš šalių partnerių naujų darbo metodų, didins savo kompetenciją ir gilins žinias dirbant su negalią turinčiais žmonėmis. Tai pat prisidės rengiant mokomoją medžiagą, kurią galima bus naudoti kasdieniniame darbe, visose dalyvaujančiose projekte organizacijose ir jų šalyse. Pirmasis susitikimas buvo ypač įdomus, pažintinis ir darbingas: aptartos projekto vykdymo  salygos, vyko  visų projekte dalyvaujančių šallių prisistatymas.   Dalyviai susitelkė  į darbą diskusijose ir aptarimuose, siekiant sėkmingai įgyvendinant projektą.  Atmosferą šildė puiki festivalio dalyvių programa.

Direktore Danutė Daukantienė

]]>
3875 Wed, 28 November 2018 03:11:58
Edukacija Prano Domšaičio galerijoje „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“ Lapkričio 23 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai dalyvavo edukacijoje „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“, kuri vyko Prano Domšaičio galerijoje. Pasitelkiant projekcinę sieną ir interaktyvią lentą apžiūrinėjome dailės kūrinius, analizavome jų spalvas. Edukacijos metu  susipažinome su  spalvų maišymo technika, įvairiomis formomis, erdvėmis bei kūrėme iš popieriaus savo gamybos suktukus. Taip pat turėjome galimybę pasigrožėti menininkų darbais ir apžiūrėti  esančias ekspozicijas. Į centrą grįžome pasisėmę naujų idėjų ir turiningai praleidę laiką.

                                                      
]]>
3872 Tue, 27 November 2018 11:11:52
Pamokėlė apie burnos higieną Lapkričio 22d. į mūsų centrą (Panevėžio g.2)  atvyko Klaipėdos sveikatos biuro specialistė Diana Butkienė, kuri pravedė pamokėlę  mūsų jaunuoliams apie burnos higieną. Paskaitėles metu buvo apžvelgtos dantų ligos, sveikos mitybos reikšmė, o dantų modelio pagalba buvo parodyta kaip teisingai išsivalyti dantukus. Visi žinome, kokia svarbi yra teisinga burnos higiena tam, kad išvengtume rimtesnių bėdų ir ligų. Taigi visi kartu pasižadėjome dar atsakingiau  prižiūrėti savo dantukus.  Už aktyvų dalyvavimą visi jaunuoliai gavo dovanėlių, kalendorius su dantukų lipdukais. Dėkojame sveikatos biuro specialistei už įdomią ir prasmingą pamokėlę.

                                                   
]]>
3871 Tue, 27 November 2018 11:11:28
Tarptautinis neįgaliųjų teatro festivalis „Begasas“ Lapkričio 16 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  breiko šokių komanda vyko į tradicinį tarptautinį neįgaliųjų teatro festivalį – konkursą „Begasas“, Vilniuje. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė pažymi: „Neįgaliems žmonėms svarbu būti pastebėtiems, pripažintiems, reikalingiems”. Festivalyje dalyvavo įvairias negalias turintis artistai – judėjimo, regos, klausos ir kiti.  Renginį vedė aktoriai Darius Rakauskas ir Inga Filipovič, o gerą nuotaiką padėjo kurti džiazo grupė ,,Brave noises“ (kompozitorius ir vadovas Mantvydas Pranulis). Dėl didžiojo „Begaso“ prizo varžėsi 9 teatrai. „Kitokio teatro“ LŽNS muzikinio teatro trupė atliko kompozitorės S. Dikčiūtės misteriją ,,Skambantis miestas“ (rež. Saulė Degutytė). Audiovizualinėse miniatiūrose, kuriose dalyvauja ir profesionalūs menininkai, skambėjo su Vilniaus miestu susijusių autorių eilės, proza, ištraukos iš įvairaus laikotarpio spaudos leidinių lietuvių, lenkų, jidiš, gudų, rusų kalbomis bei kiekvieno istorinio laikotarpio aplinką atspindintis garsinis fonas. Tradiciškai festivalyje vyravo judesio spektakliai. Vilniaus m. biudžetinės įstaigos dienos centro „Šviesa“ teatro terapinė trupė TTT parodė spektaklį ,,Barbora ir Augustas“ (rež. Silvijana Bilskytė), VšĮ „Kurčiųjų reabilitacijos centro“ liaudies teatras ,,Mimika“ – spektaklio ,,Barbora Radvilaitė“ ištrauką „Karūna Vilniui“ (rež. Titas Varnas), Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centro ,,Plastinės dramos teatriukas“ – pantomimą ,,Šypsena“ (rež. Virginijus Bortkevičius). O festivalyje pirmą kartą dalyvavome ir mes su breiko kompoziciją ,,Klaipėdos skulptūros parkas“ (vadovas Artiom Kazakovcev). Festivalio svečiai – Lenkijos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Ratas“ teatro – šokio grupė ,,Entuziastai“ parodę emocingą spektaklį ,,Vienos meilės istorija“ (vadovė Žaneta Adamek). Žiūrovus į komedijos stichiją panardino Vilniaus neįgaliųjų dienos centro improvizacinio skaitymo teatrinė grupės sceninis veikalas ,,Pagyvensime – pamatysime“ pagal A. Tendzegolskio, J. Gimberio, V. Žilinskaitės, ir V.V. Landsbergio humoreskas (vadovas Darius Rakauskas). Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Molėtų filialo trupė „Molėtuvka“ suvaidino spektaklį ,,Mūsų gyvenimo jūros ir uostai“ (vadovas Pranas Pliuška). Klaipėdos regos ugdymo centro socialinio ugdymo skyriaus teatro trupė ,,Palėpė“ suvaidino publicistinį veikalą ,,Renkamės šviesą“ (vadovės Marcelė Balčiūnienė ir Loreta Aukštuolienė). Vertinimo komisija (pirmininkas – režisierius Vitalijus Liubota iš Ukrainos, nariai – režisierius Janusz Szymanski iš Lenkijos, aktorė Rasa Kulytė - Polini, choreografė Birutė Banevičiūtė, Kultūros ministerijos atstovė Jolita Bečienė) visas festivalio trupes apdovanojo mažomis „Begaso“ skulptūrėlėmis (autorius – tautodailininkas Eugenijus Paukštė), o didįjį „Begasą“ nusprendė palikti kietiems metams.

Mes labai džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti, norime padėkoti Lietuvos žmonių su negalia sąjungai už galimybę pasireikšti ir malonų laiko praleidimą. Mums renginys paliko šiltus prisiminimus.

                                                      
]]>
3864 Tue, 20 November 2018 11:11:05
Edukacija Klaipėdos etnokultūros centre "Siūlų istorijos" Lapkričio 15 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  jaunuoliai ir darbuotojai iš abiejų padalinių buvo išvykę į edukacinį užsiėmimą  ,,Siūlų istorijos" Klaipėdos etnokultūros centre. Sužinojome, kaip iš siūlų ir papildomų priemonių sukurti namų puošybai skirtus dekoro elementus. Jaunuoliai buvo labai sužavėti kūrybos procesu, visi kartu smagiai praleidome laiką. Dėkojame Klaipėdos  etnokultūros centrui už malonų priėmimą bei už pasidalinimą naujomis kūrybinėmis idėjomis.

]]>
3865 Tue, 20 November 2018 11:11:02
Kasmetinis šokio festivalis „5J“ Šių metų spalio 25 d., BĮ neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė"  dalyvavo kasmetiniame „5J“ festivalyje (Judesys, Jaunystė, Juokas, Jausmas, Jaudulys) kuris vyko Palangos ,,Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Šokio festivalyje dalyvavo kolektyvai iš įvairių miestų: Palangos, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Priekulės, Plungės ir Skuodo. Taip pat festivalio programa pagražino pasirodymais šokių studija „Palangos Vėtrungė“. Mūsų įstaigos paslaugos gavėjai pristatė savo  naują „Breakdance“ šokį „Skulptūrų parkas“, kuriam intensyviai ruošėmės ne tik šokiui, bet ir  aprangos detalėmis iki smulkmenų. Jaunuoliai buvo pilni emocijų, jaudulio ir džiugesio pilnomis akimis laukė savo bei kitų įstaigų pasirodymų. Renginys paliko malonių potyrių, įspūdingų atsiminimų. Renginio pabaigoje visi skanavo vaišias. Renginys paliko malonių potyrių, įspūdingų atsiminimų. Kitais metais festivalis vyks Kretingoje.

                                                      
]]>
3852 Mon, 12 November 2018 12:11:04
Edukacinis užsiėmimas "Piešimas akvarele" Gintaro muziejuje Gražią saulėtą spalio 26 dieną  BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su floristikos ir dailės veiklų darbuotojais vyko į Palangos miesto Gintaro muziejų. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas buvo supažindinti  įstaigos lankytojus su piešimu akvarele technika. Užsiėmimo metu jaunuoliams buvo suteikta galimybė kūrybiškai atsipalaiduoti ir  pajusti savo kūrybos galią bei atrasti naujus vidinius – kūrybinius resursus. Šį kartą mes piešėme gintaro paveikslėlius. Kiekvieno mūsų jaunuolio stilius yra savitas ir paveikslėlį nupiešėme skirtingai. Pasirodo, piešti akvarele išmokti galima, tereikia noro. Labai visus pralinksmino inkliuzo technika, kai reikėjo nupiešti gintarą su įvairių rūšių vabaliukais. Šių paveikslėlių paroda bus pristatyta mūsų įstaigoje nuo šių metų spalio 29 d. Gerinant centro lankytojų gyvenimo kokybę ir teikiamų paslaugų kokybę užimtumo veiklų tikslas yra „užkrėsti“ jaunuolius kūrybingumu ir skatinti jų norą kurti, pažinti, išbandyti kuo daugiau dailės technikų ir tokiu būdu plėsti akiratį, pojūčius, įgūdžius ir žinias. Vėliau apžiūrėjome unikalią gintaro ekspoziciją, kuri supažindino su gintaro susidarymu, prekybos keliais, gavyba, apdirbimu.

]]>
3829 Wed, 31 October 2018 08:10:09
„5J“ festivalis Panevėžyje Šių metų spalio 24 d., BĮ neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g. 6) dalyvavo '5J' (Judesys, Jaunystė, Juokas, Jausmas, Jaudulys) festivalyje, kuris vyko Panevėžio muzikiniame teatre. Šokio festivalyje dalyvavo kolektyvai iš įvairių miestų: Panevėžio, Klaipėdos, Kauno, Jonavos, Zarasų, Biržų ir Anykščių. Taip pat festivalyje svečiavosi  dainininkės Neringa ir Meda, o „Hip-Hop“ šokiu pasirodymais stebino Panevėžio miesto šokių grupė „Tavo fortūna“. Mūsų įstaigos jaunuoliai pristatė savo  naują „Breakdance“ šokį „Skulptūrų parkas“, kuriam intensyviai ruošėmės ne tik šokiu, bet ir  aprangos detalėmis iki smulkmenų. Jaunuoliai buvo pilni emocijų, jaudulio ir džiugesio pilnomis akimis laukė savo bei kitų įstaigų pasirodymų. Renginys paliko malonių potyrių, įspūdingų atsiminimų. Esame dėkingi Panevėžio jaunuolių dienos centrui už kvietimą ir šiltą priėmimą.

]]>
3822 Tue, 30 October 2018 08:10:51
Žaidžiame boulingą Šių metų, spalio 17 dieną jaunuoliai, lydimi darbuotojų, (lakštučių g. 6) apsilankė Klaipėdos akropolyje. Ten laukė mūsų visų ypač mėgstama pramoga-boulingas. Dundėjo takeliai nuo mūsų taiklių ir stiprių smūgių, neatsiliko ir vežimėlyje sėdėję vaikinukai. Su darbuotojų pagalba, kamuoliai vienas po kito mušo kėglius. Na o vėliau sekė nė kiek ne mažesnė (galbūt šiek tiek nuodėminga), bet tokia reta ir tokia laukiama pramoga- gėrimai ir pica. Grįžome pėstute visi pasikrovę geros energijos ir įspūdžių. Mus supo rudeniškai graži gamta ir labai šiltas oras.

 

]]>
3823 Tue, 30 October 2018 08:10:11
Išvyka į naująją Klaipėdos Galeriją Spalio 19 d. įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g.6) lankėsi Naujoje Klaipėdos Galerijoje, kurioje šiuo metu eksponuojama A. Tamašausko kūrybos darbų paroda „Antras šansas. Transformacija“ . Seni daiktai ar jų detalės  sujungiamos ir transformuojamos į naujus daiktus ir formas, taip daiktams suteikiamas antras gyvenimas.  Paroda jaunuolius sužavėjo originaliomis idėjomis,  įdomiomis formomis. Taip pat susipažinome ir su galerijoje eksponuojamais tapybos, grafikos  ir keramikos darbais. Kadangi ruduo dovanojo mums dar vieną saulėtą ir gražią dieną, tai po parodos dar spėjome pasivaikščioti  Martyno Mažvydo pėsčiųjų  alėja ir pasigrožėti alėjos suoliukais – skulptūromis. Grįžome sužavėti, pakylėtos nuotaikos ir įkvėpti kūrybai.  

]]>
3811 Thu, 25 October 2018 11:10:44
Šiaurietiško ėjimo žygis į Smiltynę Spalio 16 d.  BĮ Neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g.6) lankantys klientai kartu su darbuotojais išsiruošė į sveikatingumo žygį naudojant šiaurietiško ėjimo lazdas. Idėja eiti šiaurietišku ėjimu kilo dėka vykstančio konkurso „Judriausia įmonė 2018“. Šio titulo siekdami stengiamės dar daugiau judėti ir skaičiuoti kuo daugiau nueitų kilometrų, kuriuos vėliau fiksuojame ir siunčiame konkurso organizatoriams. Dėkojame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistei kuri mus apmokė naudotis šiaurietiško ėjimo lazdomis ir šias lazdas paskolino išsiruošusiems į žygį.  Žygis pėsčiomis – jėgų pasitikrinimas, užsispyrimo, valios ugdymas, ištvermės išbandymas. Šiais metais iš Klaipėdos į Smiltynę prie jūros išžygiavo 25 asmenys,  10 darbuotojų ir 14 klientų, kartu žygiavo ir mus palaikė įstaigos vadovė Danutė Daukantienė. Žygio metu įveikėme 11,35 km atstumą. Visi žygeiviai buvo labai entuziastingi, energingai žengė pirmyn, demonstravo savo ryžtą, atkaklumą. Žingsniuodami su specialiomis lazdomis kiekvienas galėjome pasirinkti tempą pagal savo pajėgumą – nuo lengvo pasivaikščiojimo iki intensyvios treniruotės. Svarbiausia, kad numatytą kelią įveikė visi žygeiviai ir pasiekė kelionės tikslą – jūrą. Įsikūrėme poilsiui paplūdimyje – papietavome, pasistiprinome, pažaidėme, pabendravome. Po atokvėpio patraukėme žaisti sportinių žaidimų, šokome su muzika, vaizdavome šaradas. Diena prabėgo aktyviai, turiningai ir smagiai. 

]]>
3810 Thu, 25 October 2018 11:10:23
išvyka į J. Lankučio biblioteką Dituvos filiale Spalio 17 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai  buvo išvykę į Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešąją biblioteką Dituvos filiale, kurioje pristatėme mūsų jaunuolių kūrybinių darbelių parodą. Visi  kartu pasidžiaugėme darbeliais, kurie sukurti remiantis simegrafijos, biserio technikomis. Pasididžiavome savo paslaugų gavėjų talentu, kūrybingumu, kruopštumu bei begaliniu darbštumu. Pasidalinome su bibliotekininke Jurgita Butke apie BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ vykdomas veiklas. Jaunuoliai pasakojo savo malonius įspūdžiais, kuriuos patiria lankydami minėtą dienos užimtumo centrą. Esame labai dėkingi Jurgitai Butkei už šiltą sutikimą, džiaugiamės bendryste su Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešąją biblioteka Dituvos filiale.

                                                              
]]>
3840 Thu, 25 October 2018 10:10:15
Rudenėlio šventė 2018 Spalio 12 d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6)  vyko rudenėlio  šventė. Šventės dalyviai paruošė  nuotaikingus komandų prisistatymus. Po to visi rudens gėrybėmis dekoravo dėlionės dalis, iš kurių vėliau sukūrė bendrą rudeninį paukštį.  Žaidėme žaidimą „taip ir ne“, kurio metu reikėjo atspėti krepšyje pasislėpusias  rudens gėrybes. Vėliau ėjome į pievą rinkti „grybų“ ir ieškoti medžiuose pasislėpusių užduočių. Atlikę  užduotis lauke, susibūrėme rudens  dizaino dirbtuvėlėse, kūrėme įvairius  „išmaniuosius“ rudeninius daiktus ir plakatus. Po to visi šokome, dalyvių laukė loterija, prizai ir vaišės. Šventė buvo kupina rudeninių spalvų, muzikos, dalyvių išradingumo ir kūrybingumo.

                                                             
]]>
3799 Mon, 22 October 2018 08:10:53
Rudens lapų grėbimas Saulėtą spalio 17d. rytą visi jaunuoliai ir  darbuotojai buvo sukviesti į rudeninę lapų grėbimo talką mūsų kiemelyje. Visi sparčiai kibome į darbus, grėbėme lapus, švarinome takelius. Ši graži iniciatyva ne tik padeda susitvarkyti aplinką, bet ir  sutelkia  bendruomenės vieningumą. Džiaugėmės kad turėjome galimybę pabūti gryname ore, pasportuoti, pabendrauti. Na o po darbų susirinkome pavėsinėje pasišildyti ir atsigerti karštos arbatos.


]]>
3794 Thu, 18 October 2018 01:10:06
Šiaurietiško ėjimo pamokėlė BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ dalyvauja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse „Judriausia įmonė 2018“. Šio titulo siekdami stengiamės skatinti vieni kitus rūpintis savo sveikata ir fiziniu aktyvumu.  Spalio 9 d. iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro atvykusi specialistė visus mus supažindino kaip žingsniuoti su specialiomis lazdomis. Šiaurietiškas ėjimas tai puiki laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonė tinkanti bet kokio amžiaus žmonėms nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Žingsniuodami su specialiomis lazdomis kiekvienas galėjome pasirinkti tempą pagal savo pajėgumą – nuo lengvo pasivaikščiojimo iki intensyvios treniruotės. Šių užsiėmimų metu visi aktyviai ir linksmai leidome laiką, diskutavome ir suvokėme, kad tai puikus emocinis atsipalaidavimas. Dėkojame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistei kuri rūpinasi mūsų sveikata.

]]>
3790 Tue, 16 October 2018 10:10:34
Neužmirštama akimirka - susitikimas su Popiežiumi Įstaigos neįgalieji kartu su tėveliais bei juos lydinčiais  socialiniais darbuotojais tapo istorinio įvykio liudininkais. Jie vyko į Kauną kur Santakos parke Šventąsias mišias laikė Popiežius Pranciškus. Tūkstantinė minia sutiko besišypsantį papamobiliu atvykstantį ir visus laiminantį Šventąjį Tėvą. Neužmirštamos akimirkos...

]]>
3786 Mon, 15 October 2018 10:10:37
Rudeninė moliūgo šventė Štai ir pralėkė rudenėlio šventė mūsų centre, kuri vyko Spalio 5d.  (Panevėžio g 2). Kadangi ruduo – derliaus metas, tai šios šventės simboliu tapo moliūgas. Likus savaitei iki šventės buvo paskelbtas  šauniausio ir originaliausio moliūgo konkursas. Visose veiklose dekoravome moliūgus, kurie ir papuošė mūsų centro fojė. Jaunuoliai ir darbuotojai turėjo galimybę balsavimo būdu išrinkti labiausiai patikusį moliūgą, o nugalėtojai buvo paskelbti ir apdovanoti šventės metu. Šventės tęsinys vyko salėje, kur visų  mūsų laukė rudeninis protų mūšis. Komandose jaunuoliai ir darbuotojai atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotėlės, kurios buvo susijusios su rudenėliu, derliumi ir sveikos gyvensenos įgūdžiais. Šventės metu taip pat mus linksmino ir muzikos veiklos kolektyvas  su savo rudenišku pasirodymu. Renginio pabaigoje vaišinomės moliūgo pyragu, kurį iškepė mūsų virtuvėlės veikla. Ši netradicinė moliūgo šventė suteikė mums daug smagių emocijų ir gražių akimirkų, o svarbiausia -  buvo be galo gera matyti visų šypsenas.

]]>
3783 Tue, 09 October 2018 12:10:24
Taiklumo varžybos Šių metų spalio 4 dieną, mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2), vyko „Maišelių mėtymo“ varžybos, kuriose tikrinome savo taiklumą. Varžybose dalyvavo visi jaunuoliai bei darbuotojai. Kiekvienas dalyvis turėjo 4 bandymus, kurių suma lėmė nugalėtojus. Jaunuolių varžybose pirmosios ir antrosios vietos nugalėtojai paaiškėjo iškart, o dėl trečiosios vietos varžėsi net 3 dalyviai. Darbuotojų varžybose įnirtinga kova vyko dėl pirmosios vietos, dvi darbuotojos surinko net po 150 taškų, todėl joms teko dar kartą mėtyti maišelius, kad išsiaiškintų kas taps nugalėtoja. Pasibaigus varžyboms tiek jaunuolių, tiek darbuotojų nugalėtojams buvo įteikti diplomai už gerą pasirodymą varžybose, kuriuos įteikė mūsų įstaigos direktorė.

]]>
3787 Mon, 08 October 2018 03:10:50
Šventėme socialinių darbuotojų dieną Rugsėjo 27 dieną Klaipėdos lakštutėje (Lakštučių g. 6) šventėme socialinių darbuotojų dieną.  Diena buvo ypatinga ir šilta, padovanojusi neišdildomas emocijas ir įspūdžius. Ištaigingai paruošėme šventinį stalą, ir visi drauge susibūrėme įstaigos pirmajame aukšte, laukdami atvykstant direktorės.  Jai pasirodžius ,  įvyko  itin malonus apsikeitimas pačiomis  šilčiausiomis  emocijomis – direktorė  švelniai, kaip mama,  sveikino mus, o mes –  Ją. Į sveikinimų šurmulį įsijungė ir centro lankytojai –kiekvienas jaunuolis turėjo po rožę,  tad buvo apdovanoti visi  centro darbuotojai. Visi buvome pastebėti, pagerbti, įvertinti.  Socialinių darbuotojų dienos šventinės  programos netikėtumas - socialinio darbuotojo Artiomo sukurtas linksmas muzikinis vaizdo įrašas, kurį žiūrėjome per projektorių ant sienos. Čia šoko, vaidino, dainavo „Klaipėdos lakštutė“ centro  darbuotojai, lankytojai ir net pati direktorė. „Į kadrą pakliuvo“ visi „Klaipėdos lakštutė“ padaliniai. Bežiūrint  filmuką, centre atsirado smagus klegesys – buvo smagu atpažinti save, pasidžiaugti kolegomis, išgirsti naujai, kitu stiliumi nuskambėjusį „Klaipėdos lakštutė“ himną. Muzikinis vaizdo įrašas taip visiems patiko, kad žiūrėjome du kartus, įnikome į vaišes. Tęsėme  šventinę programą,  žiūrėdami  kitus vaizdo klipus, kurtus socialinių darbuotojų dienai ankstesniais metais, juokavome, šnekučiavomės. Tačiau šventė tuo dar nepasibaigė – kai jau nieko nebelaukėme ir nesitikėjome – mus nuostabiai pasveikino centro lankytojas  Michail. Pasipuošęs kaklaraiščiu ir baltais marškiniais, atsistojęs už šventinio stalo,  jis visiems padėkojo: „Ačiū, kad dirbate tokį sunkų darbą“ ir skyrė paties parinktą  muzikinį kūrinį visiems darbuotojams. Mes džiaugėmės, kad visi esame kartu.

 

]]>
3782 Mon, 08 October 2018 02:10:59
Socialinių darbuotojų dienos šventė Rugsėjo 27 dieną Klaipėdos lakštutėje (Panevėžio g. 2) šventėme socialinių darbuotojų dieną.  Diena buvo ypatinga ir šilta, padovanojusi neišdildomas emocijas ir įspūdžius. Į sveikinimų šurmulį įsijungė ir centro lankytojai.  Diena prasidėjo nuo parodos pristatymo  „Vasaros sapnai“.  Šią parodą padėjo paruošti dailininkė Jolanta Bikauskienė ir socialinė darbuotoja Zita Doveikienė. Paveikslus piešė jaunuoliai atliekant pastelės techniką.  Socialinių darbuotojų dienos šventinė  programa  tęsėsi salėje, kur mus  visus pasveikino direktorė Danutė Daukantienė.  Šventėje dalyvavo kunigas vienuolis Astijus, kuris papasakojo  apie socialinio darbo istoriją ir visus pasveikino su socialinio darbuotojo diena.  Į šventę atvyko ir pantomimos aktorius Aleksas Mažonas, kuris atliko nuostabų šokio vaidinimą. Pabaigoje stebėjome socialinio darbuotojo Artiomo sukurtą linksmą muzikinį vaizdo sveikinimą mūsų darbuotojams, o šventę vainikavo mūsų muzikos ansamblis, kuris atliko nuostabias dainas.  Šventėje nuskambėjo daug  gražių žodžių ir sveikinimų.  Visi  darbuotojai buvome pastebėti ir  pagerbti įteikiant rožę. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pabūti visi kartu, pabendrauti ir paminėti profesinę šventę.

]]>
3785 Mon, 08 October 2018 01:10:58
Dalyvavimas stovykloje Trakuose „Apiterapijos metodų taikymas žmonių su negalia sveikatinimui“ BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) paslaugų gavėjai ir juos lydintys darbuotojai  rugsėjo 19-21 dienomis dalyvavo stovykloje  „Apiterapijos metodų taikymas žmonių su negalia sveikatinimui“, kuri vyko Trakuose. Nors rugsėjis, bet vasaros pratęsimą mūsų įstaigos klientai pajuto pakviesti į Trakų neįgaliųjų centrą. Mus maloniai sutiko ir pravedė  bitininkystės edukacinius užsiėmimus. Stebino ir kita jų veikla: siuvimas, žvakių liejimas, medžio ir vytelių pynimo darbai. Turėjome galimybę pasidalinti patirtimi. Susibičiuliavus kitą dieną buvome pakviesti  į sporto šventę, kurioje rungtyniavome, dalyvavome estafetėse, žaidėme šaškėmis ir prasmingai leidome laiką. Klientai į Klaipėdą parsivežė  apdovanojimus, gerą nuotaiką ir įspūdžius, bei tikisi draugystės pratęsimo.

]]>
3765 Wed, 26 September 2018 01:09:09
Žvaigždučių vilties bėgimas Saulėtą bei šiltą šių metų rugsėjo 20 dienos rytą, 13 įstaigos jaunuolių bei 6 darbuotojai (Panevėžio g.2), buvo išvykę į Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno organizuotą renginį „Žvaigždučių vilties bėgimas“. Renginys buvo skirtas Klaipėdos miesto visuomenei, siekiant kviesti geros valios žmones paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą, skirtą onkologinių ligonių ir jų artimųjų vilčiai nuspalvinti bei Popiežiaus Pranciškaus atvykimo į Lietuvą- garbei. Renginys prasidėjo organizatorių sveikinimo žodžiu, po to ant scenos pasirodė mieste gerai žinomas šeimos duetas, Violeta ir Vilius Tarasovai. Taip pat Lietuvos šimtmečio proga bei  Popiežiaus atvykimo į Lietuvą proga buvo paleista 100 balandžių. Galiausiai prasidėjo 300 metrų bėgimas, kurį įveikus kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas specialiu „Vilties bėgimo“ medaliu. Pasisėmę daug gerų emocijų sugrįžome į centrą. 

]]>
3761 Tue, 25 September 2018 10:09:53
Išvyka į Šiluvos atlaidus 2018 m rugsėjo 14 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai kartu  su centro  darbuotojais ir direktore vyko į Šiluvos atlaidus. Buvo neeilinė diena ne tik padovanojusi rugsėjo saulę ir šilumą, bet ir pamaldas skiriamas slaugytojams ir medikams. Meldėmės už slaugytojus, medikus, ligonius, artimuosius ir maldomis bei aukomis laiminome visą „Klaipėdos lakštutę“. Prieš kelionę nestigo juoko, nekantravimų, o atėjus penktadieniui, išvykos dieną, visi buvo susikaupę, klusnūs ir puikiai pasiruošę kelionei. Saulės nušviestais Lietuvos keliais keliavome  pro Žemaitiją ir džiaugėmės vaizdais pro autobusiuko langą. Šiluvą pasiekėme prieš pusiaudienį. Nieko nelaukdami ėjome į garsiąją Šiluvos koplyčią, kurioje,  dauguma klūpėdami, apėjome  garsųjį akmenį, meldėmės, patikėjome Šv. Mergelei Marijai  savo svajones. Kalbama, kad prie šio akmens buvo pasirodžiusi pati Šv. Mergelė Marija, ir  kasmet  vis daugiau  žmonių eidavo ten pasimelsti. 1663 m.  Marijos apsireiškimo vietoje buvo pastatyta koplyčia, ant apsireiškimo akmens įrengtas altorius. Šiluva  - ypatinga vieta. Čia  Šv. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią su ypatingąja miestelio Šv. Mergelės Marijos Gimimo bazilika jungia didelė, graži aikštė, kurioje Šiluvos atlaidų metu vyksta Šv. Mišios ir būriuojasi daugybė tikinčiųjų. Aikštės viduryje stovi įspūdinga Šv. Mergelės Marijos statula. Ramūs ir susikaupę klausėmės 12 val. Šv. Mišių, nuėjome pasimelsti ir į pačią bažnyčią. Didžiajame bažnyčios altoriuje yra Marijos paveikslas, garsėjantis stebuklais, o  1993 m. baziliką aplankė pats popiežius Jonas Paulius II. Šioje šventoje vietoje jautėmės išties ypatingai, klūpodami meldėmės ir buvome užburti paveikslo grožio. Dieną vainikavo suvenyrų artimiesiems ir draugams pirkimas, piknikas gamtoje ir kelionė atgal į „Klaipėdos lakštutę“ pas centre likusius draugus.

]]>
3760 Tue, 25 September 2018 10:09:39
Paskaitėlė apie burnos higiena Rugsėjo 12 d. į BĮ Neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) atvyko svečiai  iš visuomenės sveikatos biuro ir mums išdėstė  informatyvią  paskaitą  apie burnos higieną. Paskaita vyko laisvoje bendravimo formoje, dėl to  jaunuoliai galėjo užduoti  sau reikalingų klausimų.  Ant dantų modelio jaunuoliai galėjo pasimokyti kaip reikia taisyklingai valyti dantis ir sužinoti apie teisingus dantų valymo būdus. Taip pat buvo papasakota apie rekomenduotas geriausias dantų priežiūros priemones. Turėjome galimybę pasiklausyti pasakojimų apie, tai kodėl genda dantys ir, kaip rekomenduojama maitintis, kad dantys būtų sveiki. Esame dėkingi už išdėstytą  paskaitą ir gerai praleistą laiką.

]]>
3739 Mon, 17 September 2018 09:09:08
Kasmetinė vasaros stovykla 2018m. Nuo rugpjūčio 6d. iki rugpjūčio 10d. mūsų įstaigoje  (Panevėžio g. 2) buvo organizuojama kasmetinė vasaros stovykla. Visą savaitę vyko įvairūs užsiėmimai, renginiai ir išvykos, kuriuose netrūko šurmulio ir įdomios bei prasmingos veiklos. Pirmoji stovyklos diena buvo skirta žaidimams, vyko  „Lobių paieška“ mūsų įstaigoje ir lauko kiemelyje, taip pat žaidėme Xbox žaidimus bei mokinomės šokti. Antroji diena buvo skirta dailės terapijos užsiėmimams. Lauko kiemelyje piešėme, bendravome ir smagiai leidome laiką. Trečią stovyklos dieną keliavome į pramogų ir nuotykių  parką  „Kar Kar“, kuriame išbandėme laipiojimą trasomis. Šią karštą vasaros dieną vaišinomės ledais, bei pasivaikščiojome po parką. Ketvirtadienis buvo skirtas aktyviam poilsiui prie jūros, kur žaidėme įvairius sportinius ir lavinamuosius žaidimus, o pavargę mėgavomės saule ir šiltu jūros vandenuku. Paskutinę stovyklos dieną vyko susibūrimas kiemelyje su vaišėmis, muzika ir žaidimais. Ši savaitė mūsų įstaigoje buvo netradicinė, pilna šurmulio ir įspūdžių.  Visi šauniai praleidome laiką, daug judėjome ir žaidėme, o svarbiausia, kad  buvome visi kartu, draugiški ir puikios nuotaikos.

]]>
3677 Tue, 28 August 2018 11:08:14
Vasaros stovykla 2018  Priešpaskutinė savaitė iki atostogų  nuo liepos 23d. iki liepos 27d., mūsų centre (Lakštučių g. 6) buvo netradicinė – pilna malonaus šurmulio ir įspūdžių. Vyko vasaros stovykla. Kiekvieną dieną jaunuoliai buvo stebinami įvairiais sportiniais, edukaciniais, meniniais ir pramoginiais užsiėmimais.  Pirmadienis – stovyklos atidarymo diena, kuri prasidėjo nuo draugystės apyrankių pynimo. Kiekvienas asmeniškai išsirinkome mėgstamas spalvas ir pasigaminome sau apyrankes. Jas nešiojome iki pat stovyklos pabaigos, kaip stovyklautojų simbolį. Antroje dienos pusėje vyko smiginio ir bočios turnyrai, o dienos pabaigą vainikavo padėkos ir diplomai kuriais buvo apdovanoti geriausi turnyro dalyviai. Antradienis – išvykos į Palangą diena. Nuvykę apžiūrėjome Basanavičiaus gatvės pramogas ir įdomybes. Vaikščiojome Birutės kalno papėdėje, grožėjomės Gintaro muziejaus parku. Likusieji centre gamino „saulės gaudykles“ . Joms pagaminti buvo naudojami įvairūs aplinkoje augantys augalai ir gėlės. Iš jų gaminome paveikslėlius, kuriuos pakabinome prieš saulę, kad kaskart praėjus pro šalį jie džiugintų mus. Trečiadienis – diena kai keliavome į Klaipėdos pilies muziejų ir dalyvavome edukaciniame užsiėmime: „Viduramžių pramogos ir žaidimai“. Susipažinome su Klaipėdos pilies istorija, žaidėme žaidimus ir apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją. Dieną baigėme vaišėmis ir žaisdami spalvotą vandens balionų mūšį. Ketvirtadienis – diena kai vykome į Delfinariumą. Kelionė prasidėjo kėlimosi keltu į Smiltynę, toliau pėsčiomis pasiekėme delfinariumą. Stebėjome įspūdingą delfinų pasirodymą. Sugrįžome į centrą jausdami lengvą nuovargį, bet buvome labai laimingi. Penktadienis – paskutinė stovyklos diena. Ją uždarėme ypač linksmai. Kūrėme vaizdo klipus lietuviškoms dainoms, visi pasirodė itin kūrybingai ir linksmai. Renginiui pasibaigus virtuvėlės veikla vaišino jūreiviška koše ir gaiviaisiais gėrimais. Ši savaitė jaunuoliams ir darbuotojams buvo ypatinga, nes turėjome galimybę daug laiko praleisti aktyviai ir turiningai gamtoje, kartu kurti, bendrauti ir pramogauti.

]]>
3703 Tue, 28 August 2018 11:08:14
Apiterapijos stovykla Trakuose Liepos 9 d., remiantis kitų šalių gerąja patirtimi, pritaikyti neįgaliųjų sveikatinimo bičių produktais metodą, BĮ Neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” lankytojai kartu su darbuotojais vyko į 5 dienų Apiterapijos stovyklą Trakuose. Šioje stovykloje  vyko edukaciniai užsiėmimai apie bičių produktų naudą ir veikimo principus organizmui, apie kuriuos kalbėjo patyrę bitininkai, mokslininkai, bei dėstytojai. Jaunuoliai paskaitų metu susipažino su apiterapijos ypatumais, įvairiapusiškai pažino bites ir medaus gamybą. Po to prasidėjo praktiniai užsiėmimai, kuriuose jaunuoliai galėjo išbandyti medaus gamybą nuo pradžios iki pabaigos. Galėjo išmokti įvairių medaus išgavimo technikų, o dovanų gavo savo pačių rankomis išsuktą iš korio medų. Kai nedalyvaudavome apiterapijos užsiėmimuose, turėjome laisvo laiko, kurį leidom produktyviai. Surengėme stovyklos atidarymą, kurį pavadinome „Pilies stovykla“ ir savo delnais papuošėme stovyklos plakatą. Kiekvieną vakarą organizavome sportinius ir kūrybinius žaidimus, nuo piešimo iki futbolo, o dieną užbaigdavome su šventine diskoteka. Organizavome ekskursijas po Trakus, aplankėme Takų pilį ir išklausėme profesionalaus gydo pasakojimą apie Trakų pilį ir Trakų atsiradimo istoriją, plaukėme laivų aplink Trakų pilį ir maudėmės Trakų ežere. Taip pat aplankėme angelų kalvą, Kernavės bažnyčią ir Kernavės piliakalnį ir daug sužinojome apie Lietuvos istoriją. Skaniai pietavome šalia esančiame restorane, kepėme šašlykus ir tiesiog gerai leidom laiką kartų. Paskutinę dieną jaunuoliams buvo įteikti bitininkų pažymėjimai, padėkos pagal nominacijas už pavyzdingą savo pareigų vykdymą stovyklos metu, o sodybos savininkė, kuri mus priėmė pas save apsistoti, išvažiavimo proga įteikė dovanų puodelius su Trakų miesto simboliais. Namo grįžome pilni įspūdžių, gerų emocijų ir labai dėkingi VŠĮ Trakų neįgaliųjų centrui ir Trakų miestui už šiltą priėmimą. Neįkainojami įspūdžiai liks visam laikui mūsų prisiminimuose ir širdyse.

]]>
3701 Tue, 28 August 2018 10:08:49
Kamerinė popietė „Lakštučių talentai“ 2018 m. liepos 4 d. BĮ Neįgaliųjų cente „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) įvyko ilgai lauktoji kamerinė popietė „Lakštučių talentai“. Idėja šiai šventei kilo įstaigos lankytojų iniciatyva. Jaunuoliai tryško noru pasidalinti savo talentais su draugais. Vieni šoko, kiti dainavo, kiti demonstravo madas, grojo su būgneliu. Darbuotojai buvo apdovanoti jaunuolių sukurtomis padėkomis. Šventę vainikavo rožių žiedai ir visų šypsenos. Išgyvenome nepakartojamas akimirkas, atskleidusias nuoširdų jaunuolių atsivėrimą ir džiaugsmingą savęs dovanojimą kitiems.

]]>
3700 Tue, 28 August 2018 10:08:42
Išvyka į Žemaičių Kalvarijos atlaidus Liepos 3d. rytą BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" (lakštučių g. 6) išvykome į Žemaičių Kalvarijos atlaidus. Šie Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai vykta kasmet liepos 2-12 dienomis. Dalyvavome šv. Mišiose už ligonius ir Caritas savanorius, bet turėjome puikią galimybę aplankyti ir pasimelsti Kryžiaus Kelio koplytėlėse. Kalvarijos kalnai – tai 20 stočių (koplytėlių), dar vadinami Kryžiaus keliu. Kalnai einami lankant įrengtas koplyčias, kurios stovi ant kalvelių Žemaičių Kalvarijoje. Juose buvo neįtikėtina, įkvėpianti atmosfera.Kiekvienas galėjoje pabūti arčiau Dievo, su savo padėkomis ir prašymais. Žiūrint nuo kalvelių, atsivėrė įspūdinga miestelio panorama. Ypatingai graži ir miestelio Šventovė Švč. M.Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. Mūsų išvyką užbaigėme pietumis gamtoje. Kelionė namo neprailgo , nes grįžtant, aptarėme įsimintiniausius dienos įspūdžius.

]]>
3702 Tue, 28 August 2018 10:08:38
Dalyvavimas šventėje „Skriski kūrybos paukštė 12“  2018 m. birželio 21 d. BĮ Neįgaliųjų centro „ Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių gatvės padalinio) paslaugų gavėjų ir darbuotojų komanda dalyvavo meninės saviraiškos šventėje „Skriski kūrybos paukštė 12“, kuri vyko Gargždų socialinių paslaugų centre. Visus sujaudino labai šiltas renginio dalyvių priėmimas. Centro kolektyvas mus pasitiko su armonikos garsais, liaudiškų dainų melodijomis ir tautinių juostų arka. Komandinį mūsų įstaigos veiklos pristatymą įgyvendino jaunuoliai su savo rankomis padarytomis popierinėmis lėlėmis, kurios labai gerai jautėsi mūsų sukurtų nuostabių namų aplinkoje. Skambėjo centro paslaugų gavėjų ir darbuotojų sukurtas „Lakštučių  himnas“, džiaugsmingai atskleidęs centro veiklos esmę. Šventėje dalyvavo 8 Socialinių įstaigų asociacijos narių atstovai, tad buvo labai smagu pažiūrėti ir jų prisistatymus. Sužavėjo šventės šeimininkų ypatinga neįgaliųjų asmenų globa bei profesionalus įtraukimas į užsiėmimus ir šventimą. Atlikome  komandinę užduotį „Sukurkime nuostabiausią nuotraukų rėmelį“. Paslaugų gavėjai turėjo galimybę parodyti savo išmonę, formuojant rėmelio detales, ir pasisemti patirties, kaip panaudojant įvairias smulkmenas galima sukurti  nuostabiausią nuotraukų rėmelį. Keitėmės darbo patirtimi su kolegomis iš kitų įstaigų, susipažinome su Gargždų socialinių paslaugų centro veikla. Renginys praėjo puikiai.

 

]]>
3676 Wed, 08 August 2018 02:08:32
Linksmos pramogos parke „Kar kar“ Vasarą smagu laiką leisti ir pramogauti gamtoje, todėl birželio 28 d. centro (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai susiruošė į Klaipėdos nuotykių parką „Kar kar“.  Tai didžiausias Baltijos šalyse nuotykių parkas, kuriame mūsų laukia laipiojimo medžiais pramogos. Stipriausi jaunuoliai ryžosi lipti trasomis patys, kiti su darbuotojų pagalba. Kartu vežėmės ir palaikymo komandą, kuri mus padrąsino ir palaikė kai pritrūkdavo drąsos. Išklausę instruktažo, aprūpinti profesionalia alpinizmo įranga, prižiūrimi rūpestingų instruktorių bei darbuotojų, jaunuoliai išbandė net 3-jų skirtingų sudėtingumų trasas. Po sėkmingo laipiojimo medžiais leidome sau paskanauti ledais ,,Kar Kar‘‘ parko ledainėje, dalinomės geromis emocijomis ir patirtais įspūdžiais. Dėkojame Nuotykio parko „Kar Kar“ vadovui Mindaugui Žiliui už pakvietimus.

   
   
]]>
3675 Mon, 06 August 2018 03:08:14
Komandinės varžybos Šių metų birželio 20 dieną, mūsų įstaigoje, Panevėžio g. 2, vyko komandinės varžybos. Komandos buvo išrinktos burtu keliu, jas sudarė 3-5 paslaugų gavėjai bei 2 darbuotojai. Burtai buvo ištraukti keletą dienų prieš varžybas, kad komandos galėtų sugalvoti savo pavadinimą bei prisistatymą. Dalyvavo 6 komandos: „Drugeliai“, „Braškiukai“, „Vasaros spindulėliai“, „Sveikuoliai“, „Paukštukai“, bei „Fainuoliai“. Po parodytų prisistatymų  komandos turėjo atlikti dar 7 užduotis. Pirmosios dvi užduotys vyko įstaigoje, o likusios lauke, mūsų kiemelyje. Komandos  rodė savo vikrumą, budrumą, taiklumą, greitumą bei demonstravo savo įgūdžius dirbant komandose. Visos komandos labai stengėsi visose užduotyse, išnaudojo daug jėgų bei energijos, todėl buvo apdovanotos sultingais ananasais.

                                                 
]]>
3611 Thu, 21 June 2018 03:06:36
Ekskursija į botanikos sodą Birželio 19 d. BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė " jaunuoliai ir darbuotojai vyko į KU botanikos sodą.  Ekskursijos metu aplankėme nuostabų botanikos sodą, įsikūrusį senajame Tauralaukio parke, dešiniajame Danės upės krante. Čia turėjome galimybę pasigrožėti dendrologine, vaistinių ir prieskoninių augalų bei daugiamečių ir vienmečių gėlių kolekcijomis. Sužinojome, kad Klaipėdos universiteto botanikos sodas įkurtas 1993 m., vaizdingame Danės upės slėnyje, buvusio dvaro parko teritorijoje, kaip dendrologinis parkas. Jo teritorijoje yra išlikę Prūsijos istoriją menančių objektų: kapinaitės, ąžuolai, gynybiniai pylimai. Nuo 2002 m., sodui suteiktas dendrologinio parko statusas. Labai visus sužavėjo KU Botanikos sodo augalai, jų  iš viso eksponuojama beveik 4000 (2016-12-31 d. duomenimis). Laiką praleidome prasmingai ir turiningai. Džiaugiames šia puikia kaimynyste. Tai nuteikia mus puoselėti įstaigos kiemelo augalus.

                                           
]]>
3610 Wed, 20 June 2018 12:06:58
Muzikos terapijos seminaras Šv.Pranciškaus Asyžiečio centro koplyčioje  Birželio 8 d. 12 val.  Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė nemokamą muzikos terapijos seminarą  ,,Muzika gydo”. Į jį buvo kviečiami atvykti visi, siekiantys įveikti savo vidinius ar išorinius barjerus, bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Čia itin buvo laukiami žmonės, turintys fizinę negalią, nes festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus.  Beje šiemet festivalio komanda kartu su aktore Egle Jackaite seminaro metu įrodė, kad stebuklus daro ne tik muzika, bet ir poezija. Suskambėjo Eglės Jackaitės skaitomos žymiausių Lietuvos  ir užsienio poetų eilės - ištraukos iš aktorės kūrybinio vakaro ,,Jausmų džiazas“. Trečiajį seminarą ,,Muzika gydo“,  vedė  išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas.  Pasirodė L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis ,,Muzikavimo džiaugsmas“. Šioje muzikinėje ekskursijoje dalyvavo  BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai. Visiems ši išvyka labai patiko, nes  muzika ir eilės labai mus  įkvėpė  ir suteikė dvasinę ramybę.

]]>
3609 Wed, 20 June 2018 12:06:55
Floristikos paroda "Gamtos relaksas" Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje Nuo š.m. birželio 22 d. Klaipėdos miesto I.Simonaitytės bibliotekoje vaikų skyriuje bus eksponuojama  BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" jaunuolių floristikos paroda "Gamtos relaksas". Šioje parodoje pateikiami gamtos fragmentai, gamtos santykis su aplinkos objektais. Floristikos darbai džiugina žemės ir žmogaus artumu, pavasario dvelksmu, originalumu. Kuriant individualius ir grupinius darbelius, buvo taikyta floristikos koliažo technika, panaudojant įvairiausias gamtines medžiagas. Floristikos veikloje siekiama ugdyti jaunuolių kūrybiškumą, lavinti vaizduotę ir kruopštumą, realizuojant kūrybinius jų gebėjimus. Parodos tikslas suteikti malonių ir netikėtų emocijų žiūrovui. Parodos trukmė 3 savaitės.

                                                    
]]>
3603 Mon, 18 June 2018 12:06:50
Ekskursija į Lietuvos jūrų muziejų Birželio 12 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo išvykę į naujai po renovacijos atsidariusį jūrų muziejų. Minėtame muziejuje pamatėme daug įvairių vandens gyvūnų, pasigrožėjome ekspozicijomis. Visiems labai patiko vandens tunelis, kuriame galėjome stebėti įspūdingo dydžio žuvis. Grįžome geros nuotaikos, pasisėmę naujų žinių ir įspūdžių.

]]>
3602 Mon, 18 June 2018 12:06:49
Vasaros atidarymas “Fantazijų šalis” Pagaliau sulaukėme vasaros. Tai ypatingas laikotarpis kuomet mes ilsimės, gėrimės gamtos grožiu, draugų artumu, žaidžiame įvairius žaidimus, kuriame pasakas, piešiame, sportuojame. Visą tai ir patyrėme vasaros atidarymo šventėje birželio 8 dieną (Lakštučių g. 6). Renginys vyko rungtynių forma, keturios komandos varžėsi tarpusavyje.  Pradžioje kiekviena komanda pateikė savo originalius prisistatymus ir išsitraukė burtus prie kurio fantastinio medžio bus jų buveinė. Piešėme savo bendras ir individualias fantazijas ant didelio popieriaus lapo, kūrėme pasakas.  Šia ypatinga proga ant medžių priaugo daugybė saldainių, kiekviena komanda skubėjo pririnkti jų kuo daugiau, taip pat sode ieškojome per naktį užaugusios stebuklingos gėlės. Skaičiavome figūras ant šiltnamio, kurių buvo net 125. Skubėjome parašyti kuo daugiau sode augančių augalų pavadinimų, laimėjusioji komanda suskaičiavo net 48 rūšis. Po šių užduočių sekė linksmosios sportinės estafetės. Pavargusiems komandų dalyviams jėgas padėjo atgauti „Ledų fėja“ ir „Baltoji varnelė“ (dėkojame „Kar kar“ parkui už šią galimybę) dalindamos ledus. Kaip ir kiekvienais metais sulaukėme Vagram Purtojan tėvų vizito, kurie visus vaišino šašlykais, įvairiais vaisiais bei uogomis. Esame nuoširdžiai dėkingi.

                                                
]]>
3595 Thu, 14 June 2018 01:06:14
Dailės darbelių paroda “Spalvų žaismas” Nuo birželio 4d. iki liepos 15d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2) dailės terapijos jaunuoliai ir darbuotojai organizuoja savo paveikslų, koliažų, aplikacijų darbų parodą “Spalvų žaismas”. Paroda vyksta Klaipėdos Medeinės mokykloje, kurioje šiuo metu eksponuojami darbai. 

]]>
3585 Mon, 11 June 2018 11:06:50
Perfomansas "Pradžia" Šių metų birželio 2d. Klaipėdos Skulptūrų parke vyko performansas "Pradžia". Tai projekto "Jungtys", prasidėjusio prieš pora metų, tęsinys. Šiuolaikinio šokio teatras "PADI DAPI Fish" bendradarbiaujant kartu su BĮ neįgaliųjų centru "Klaipėdos Lakštutė"  devynis mėnesius kūrė pasirodymą, kuriuo pasidalino su miesto bendruomene Skulptūrų parke. Kartu su profesionaliais šokėjais, "Klaipėdos lakštutės" lankytojais, projekte dalyvavo ir centro darbuotojai, prisijungė vaikų, paauglių bei moterų šokių grupės, pavieniai susidomėję savanoriai. Kartu su gyvai kuriamu Lino Švirino skambėjimu, Skulptūrų parkas prisipildė judančiomis, besikuriančiomis, nuolat kintančiomis formomis - šokančiais žmonių kūnais. Vyksmas kvėpavo grožio pilnatve.

Su dėkingumu žvelgiame į procesą, kurį išgyvenome, eidami šiuo keliu kartu.
Fotografas Žanas Šembergas (fb Zanas Sembergas).
                                                
]]>
3594 Mon, 11 June 2018 11:06:40
Žaisminga ir spalvota vasaros atidarymo šventė Birželio 1 – ąją dieną mūsų centro kiemelyje (Panevėžio g. 2) vyko vasaros atidarymo šventė. Jos metu buvo žaidžiami žaidimai (gyvatėlė, parašiutas, laistymasis vandens šautuvais). Mielas akimirkas galėjome įsiamžinti fotosesijos kampelyje prie vasariško gėlių puošto rėmelio. Neaplenkiantis  mūsų  „Spalvų orkestras“ padovanojo trumpą muzikinį koncertą lankytojams ir jų svečiams, taip nuspalvindamas dieną „Chia chia“ ritmu. Palaikydami muzikos tempą ir nuotaiką galėjome pasidžiaugti nauju darbuotojų sukurtu „fleshmobu“, kurio  premjera įvyko šią karštą ir įsimintiną dieną gražioje pievoje. Visos  vasaros atidarymo šventės kulminaciją vainikavo sotus vaišių stalas ir linksmieji šokiai pokiai po medžiu.

]]>
3584 Mon, 11 June 2018 11:06:22
Iškovota I vieta šokių konkurse „Sveika, vasara!” Birželio 1d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo šokių konkurse Juodkrantėje ir „Latino dance“ kategorijoje su šokių „Latino mix“ užėmė 1 vietą. Konkurse dalyvavo apie 12 šokių kolektyvų, apie 200 šokėjų iš visos Lietuvos. Šokių kategorijos buvo suskirstytos pagal šokėjų skaičių, stilių (baletas, klasikiniai šokiai, „latino dance“, gatvės šokius, „show dance“ ) ir pagal amžių nuo vaikų iki suaugusiųjų. Šventė vyko Juodkrantės lauko estrados scenoje. Stebėdami kitus dalyvius negalėjome atsistebėti kokių yra talentingų šokių kolektyvų ir šokėjų Lietuvoje. Galim su pasididžiavimu pasakyti, kad mes buvome vienintelė šokių grupė, kurioje buvo šokėjų turinčių negalią. Džiaugiamės, kad dalyvaudami renginyje nesijaučiame kitokie, ant scenos varžomės su kitais, o už scenos maloniai bendravome su renginio dalyviais. Norisi pasidžiaugti ne tiek už 1 pirmos vietos laimėjimą, bet ir už galimybę lygiaverčiai su kitais dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir socialiai integruotis į visuomenę. Jautėmės šventėje gerai, esame labai dėkingi Gabrielei Raudytei ir jos komandai, už nuostabų renginio organizavimą. Grįžome į įstaigą apdovanoti prizais, laime, džiaugsmu, įspūdžiais ir idėjomis naujiems darbams...

]]>
3565 Mon, 04 June 2018 11:06:31
Išvyka į gyvūnų globos namus „Nuaras“ Gegužės 31d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai  (Panevėžio g. 2) susiruošėme vykti  į Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“. Išvykome su didžiuliu lauknešėliu dovanų šuniukams ir kačiukams. Visą mėnesį jaunuoliai ir darbuotojai turėjo galimybę prisidėti prie šios labdaringos akcijos ir atnešti sauso maisto, indų ar kitų būtinų daiktų gyvūnėliams. Taip pat savo rankomis pasiuvome  gultus šuniukams, kad žiemą būtų šilčiau miegoti. Tarnybos darbuotoja mums papasakojo apie įstaigą,  jos įsikūrimą, aprodė visą teritoriją, kurioje gyvena ir glaudžiasi beglobiai gyvūnėliai. Šiuo metu šiuose globos namuose yra virš 200 šimtų augintinių. Daugumos patekusių gyvūnėlių  įstorijos  yra liūdnos ir skausmingos, bet šioje įstaigoje dirbantys darbuotojai stengiasi palengvinti ir užtikrinti tinkamas gyvenimo sąlygas. Smagiausia išvykos dalis buvo susipažinimas su šuniuku vardu Bosca, kurią galėjome paglostyti ir pasidžiaugti.  Ši įstaigą teikia ne tik gyvūnų globos paslaugą, bet ir vakcinuoja, teikia veterinarinę pagalbą gyvūnėliams, tol kol  jie suranda naujus namus. Taip pat įsteigtas ir privatus gyvūnėlių viešbutis, kur šeimininkai esant reikalui gali palikti savo augintinius. Su gyvūnais praleistas laikas paliko neišdildomus įspūdžius ir padėjo mums suprasti kaip svarbu būti atsakingiems už savo augintinius.

                                                       
]]>
3564 Mon, 04 June 2018 11:06:50
Draugiška JAV karių pagalba tvarkant aplinką mūsų centre Ne tik klaipėdiečiai pajuto, kad mieste svečiavosi NATO kariai, bet ir BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė (Lakštučių g. 6). Amerikos ambasados dėka čia tris dienas (nuo gegužės 29 iki birželio 1d.) darbavosi JAV karinio laivyno kariai - savanoriai. Buvo sutvarkyta aplinka, nugenėti medžiai, pakeista tvora. Savanoriai noriai bendravo su įstaigos darbuotojais, paslaugų gavėjais, domėjosi socialinio darbo veikla, pasakojo apie savo šalį, savo darbą. Kariai ne tik dirbo, bet ir kartu su jaunuoliai darė mankštą, šoko, kūreno laužą, kepė šašlykus, valgė jaunuolių keptą lietuvišką duoną, gaivinosi ledais. Draugiškas karių vizitas, naudingai atliktas darbas, malonus bendravimas su neįgaliaisias sužavėjo  mūsų bendruomenę. Padėkodami už darbą jaunuoliai parodė koncertinę programą, kiekvienam kariui buvo nupinta ir užrišta draugystės trispalvė juostelė ir papasakota ką reiškia kiekviena spalva. Atsisiveikinome su viltimi dar ne kartą susitikti.

]]>
3593 Fri, 01 June 2018 12:06:28
Išvyka į filmą "Teris ir užburta aušros karalystė" Gegužės 22 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai apsilankė „Forum Cinema“ kino teatre, žiūrėjome  animacinį filmą ,,Teris ir užburta aušros karalystė“. Tai nuotaikinga animacija visai šeimai apie stebuklingą karalystę ir berniuką, nepabūgusio pikto burtininko. Praleidome smagiai, turiningai laiką, sugrįžome pasisėmę gerų emocijų.

]]>
3562 Tue, 29 May 2018 11:05:06
„Vilties bėgimas“ 2018 Gegužės 20 d. sekmadienį įvyko 11-tą kartą Klaipėdoje surengtas Vilties bėgimas skirtas solidarizuotis su sergančiaisiais onkologinėmis ligomis bei paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą. Padovanotas puikus sekmadienio oras paragino susirinkti Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ didžiulę komandą, kupiną entuziazmo įveikti ilgesnę ar trumpesnę trasą. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ komanda didžiuojasi dalyvaudama ir prisidėdama prie tokios visus suartinančios ir suvienijančios akcijos. Tikime, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu, tad darykime juos!

                                          
]]>
3546 Mon, 28 May 2018 11:05:47
„Ateik toks, koks esi“ Raseinių miesto bendruomenė turi gražias ir brandžias tradicijas organizuojant renginius savo rajono gyventojams, kurie skatina visuomenės bendrystę bei ugdo moralines šeimos vertybes. Pagrindinis šių metų šventės tikslas – skatinti visuomenės ir  ypatingų poreikių turinčių vaikų ir jų šeimų bendrystę, padėti šioms šeimoms įsitraukti į aktyvų bendruomenės gyvenimą, keisti visuomenės požiūrį, skatinti meilę artimui ir visiems žmonėms, kaip Dievo vaikams. Pažintis su  šios šventės organizatoriais prasidėjo prieš porą metų Vilniuje organizuojamoje konferencijoje, skirtoje žmonių su Dauno sindromu dienai paminėti “Galiu daugiau nei tu manai”, kurioje  BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  breiko šokėjai parodė savo gebėjimus.    Pastebėta įstaigą kaip didelė ir talentinga šeima buvo pakviesta į šventę Raseiniuose. Mes su džiaugsmu atsiliepėm į kvietimą, ir gegužės 20d. atvažiavome tokie, kokie esam - nuoširdūs, linksmi ir talentingi! Vykom su savo šokio grupe ir kruopščiai paruošę namų darbus – atsivežėme net 5 įstaigos globotinių pastatytus svajonių namelius. Svajonių namai buvo  pagaminti  iš įvairių medžiagų: pajūrio kankorėžių, medžio, molio, popierius. Vienas iš jų ypatingas tai neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” pastato kopija. Programa prasidėjo Šv. Mišiomis už šeimas, bendruomenę. Vėliau gausi dalyvių eisena, lydima muzikos ir šokėjų žygiavo nuo bažnyčios iki Kultūros centro skverelio. Šventės metu visi buvo kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose, kurias kūrė miesto parke vaikų ir neįgaliųjų dienos centrai, bibliotekos, kultūros, muziejaus darbuotojais bei svečiais. Noriai visi dalyvavo foto konkurse geriausiam šeimos šūkiui ir gražiausiam šeimos namui įvertinti. „Laimingų žmonių mieste“ vyko svajonių namelių statybos. Buvo organizuojamas  ,,Mildutės 365 metrų“ draugystės ir vienybės bėgimas. Šiuo bėgimu siekiama padrąsinti šeimas, atskleisti žmogaus su negalia vertę, reikalingumą visuomenei ir parodyti visos bendruomenės palaikymą tokioms šeimoms. Šeima - didžiausia vertybė ir dovana! Muzikinę programą – koncertą šventės dalyviams skyrė populiari  dainininkė Neda Malūnavičiūtė. Raseinių miesto šventė  buvo turininga, linksma, įdomi ir kupina gėrio, puikių emocijų ir pozityvios nuotaikos! BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenės vardu įspūdžiais pasidalino  direktorė Danutė Daukantienė.

                                              
]]>
3544 Mon, 28 May 2018 10:05:10
Dalyvavimas paskaitoje "Kaip elgtis vandenyje" Gegužės 18 d. antrosios Melnragės paplūdimyje gelbėtojų stotyje vyko projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys, kurio dalyviai yra BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  lankytojai  (Panevėžio g. 2) ir M.Gorkio progimnazijos mokiniai. Šį kartą gelbėtojų stoties darbuotojas  Aleksandras skaitė paskaitą „Kaip elgtis vandenyje“. Paskaitos metu, suteikė mums daug naudingos informacijos apie saugų buvimą prie jūros. Sužinojome, kad negalima maudytis esant raudonai vėliavai arba dideliam bangavimui, būti vandenyje ilgiau nei 10-20 min, sočiai pavalgę ar labia pavargę ir sutemus. Pasakodama apie saugos priemones,  darbuotojas atkreipė dėmesį į tai, kad negalima bristi į vandenį  giliau juosmens, jei nemokame plaukti, ir jei sutraukė mėšlungis, pakliuvome į tėkmę, reikia stengtis ramiai įvertinti situaciją ir kviestis pagalbą . Visus sudomino informacija, kaip elgtis jei pastebėjome skęstantįjį – tokiu  atveju reikia nedelsiant kviesti gelbėtojus ir atkreipti kitų besimaudančiųjų dėmesį, neplaukti prie jo, jei nesame įsitikinę, kad galėsime padėti. Mūsų susitikimas su moksleiviais  užsibaigė bendru nuotaikingu šokiu.  Idėja būti vienodiems ir būti kartu mus visus labai suvienijo. Mes tikimės, kad įvairių renginių poreikis mus suburs dar ne kartą.

]]>
3545 Mon, 28 May 2018 10:05:31
Šeimos dienos šventė Šeima – saugumo ir laimės vieta.  Šeima – kiekvienos visuomenės stabilumo centras.  Tokiu centru siekia tapti ir mūsų įstaiga. Gegužės 15d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  vyko  šeimos šventė, į kurią susirinko didelis bendruomenės būrys, tai jaunuolių mamos, tėčiai, broliai ir sesės. Džiugu, kad šventėje dalyvavo ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė. Renginys prasidėjo įstaigos direktorės Danutės Daukantienės pasveikinimu. Šventėje mums visiems savo gražiąsias dainas sudainavo „Spalvų orkestro“ muzikantai, o koncerto pabaigoje kiekvienas jaunuolis įteikė savo šeimai po dovanėlę, kurią patys ir pagamino.  Taip pat  visi pažiūrėjome sukurtą fotografijų filmuką apie mūsų įstaigą, jos veiklą. Renginio pabaigoje visi kartu, tiek jaunuoliai, tiek svečiai ir darbuotojai, sušokome bendrą šokį ,,flashmob'ą", kurį pravedė mūsų kineziterapeutė Milda. Šventę vainikavo vaišių stalas, kurį paruošė virtuvėlės darbuotojos. Visi atsigaivinome ledais, pasivaišinome  stalo gėrybėmis ir dalinomės vieni su kitais įspūdžiais. Prisiminėme kaip kūrėsi šis centras, kaip jis pasikeitė nuo atidarymo 2015m. lapkritį. Pasidžiaugėme, jog per kelis metus mes taip pasikeitėme, užimtumo kabinetai tapo jaukesni, papuošti savo rankų darbais. Mūsų kiemelis tapo gyvesnis, dėka pasodintų medelių, gėlynų. Sode galime ne tik ilsėtis, rengti šventes, bet ir užsiimti daržininkyste mūsų naujajame šiltnamyje. Norime padėkoti visiems susirinkusiems, tėveliams, globėjams ir svečiams. Jūsų šypsenos ir gražūs žodžiai padaro mus tvirtesne bendruomene. 

                                             
]]>
3532 Wed, 16 May 2018 12:05:22
Apsilankymas Smiltynėje ir jūrų muziejuje  Šių metų, gegužės 10 dieną mes, „Klaipėdos lakštutės“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai nutarėme keliauti į Smiltynę. Plaukėme keltu, o išlipę ėjome iki muziejaus pėsčiomis-džiaugėmės nuostabiu oru. Pasiekus kelionės tikslą, mus pasitiko ramiai saulutėje besišildantys pingvinai. Įėję į jūrų muziejų pamatėme didžiulius akvariumus su gėlavandenėmis, Baltijos ir tropinių jūrų žuvimis. Taip pat iš arti galėjome išvysti koralus, jūrų žvaigždes, jūrų vėplius ir daug kitų vandens gyventojų. Labiausiai norėjome pamatyti naują akrilo tunelį. Virš mūsų galvų plaukiojo didelės, nuostabą keliančios žuvys. Tai paliko didelį įspūdį. Išėjus iš muziejaus vėl sutikome pingvinus, atsisveikinome su jais. Grįžtant link kelto, užsukome į etnografinė pajūrio žvejo sodybą. Joje atkurti visi pajūrio sodybų ūkiniai bei gyvenamieji statiniai. Pamatėme žvejo – auginusio gyvulius, dirbusio žemę ir žvejojusio gyvenamąjį  namą, tvartą, klėtį, pirtį, rūsį ir žuvų rūkyklą. Padarę daug gražių nuotraukų, pavargę, bet laimingi grįžome į centrą.

                                                    
]]>
3531 Wed, 16 May 2018 11:05:56
Naujos supynės kiemelyje  

 

 

"Sparnuotosios supynės"

„Lyg pat dangaus žydrynės

Pašoks ir vėl nukris

Sparnuotosios supynės

Skraidys, skraidys, skraidys....“

Saulėtą ir  gražią pavasario popietę, gegužės 9 dieną, į Klaipėdos lakštučių  kiemą (Lakštučių g. 6)  buvo atvežtos  ir pastatytos „sparnuotosios supynės“. Jos iškart patraukė paslaugų gavėjų dėmesį ir norą pasisupti. Esame labai laimingi lyg pat dangaus žydrynės...

                                                   
]]>
3530 Wed, 16 May 2018 11:05:05
Dalyvavimas parodos “Expromtus” atidaryme 2018 m. gegužės 4 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai dalyvavo VšĮ “Likimo laiptai” tapybos darbų parodos “Expromtus” atidaryme.  Paroda vyko  Klaipėdos apskrities  viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje. Buvome labai šiltai priimti. Žemaitijos dailininkų sąjungos pirmininkė Regina Donbrauskaitė Plotnikova, kuri daugiau nei metus mokė  VšĮ “Likimo laiptai” narius tapyti, didžiavosi  pasiektais rezultatais, žavėjosi jaunųjų kūrėjų talentais, darbų branda bei apžvelgė perspektyvų galimybes. Džiaugėmes eksponuojamų tapybos darbų grožiu ir patyrėme nuoširdaus bendravimo akimirkas. Į renginį atsivežėme ir mūsų įstaigos jaunuolių darbų fotografijų pagrindu sumaketuotas ir atspausdintas atvirutes. Dalinantis kūrybinėmis patirtimis, parodos organizatoriams ekspromtu kilo mintis ekspoziciją papildyti ir mūsų atvirutėmis. Visus tai labai pradžiugino.

                                           
]]>
3529 Wed, 16 May 2018 11:05:45
Išvyka į boulingą „Kapitolijus“ Šių metų balandžio 27 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į boulingą „Kapitolijus“. Buvome labai maloniai sutikti ir aptarnauti boulingo darbuotojų. Dauguma šį žaidimą žaidė jau ne pirmą kartą, tačiau emocijų buvo daug. Žaisdami boulingą jaunuoliai turėjo galimybę ne tik pasivaišinti, bet ir pabendrauti kitokioje aplinkoje. Grįžome į įstaigą kupini gerų emocijų ir pilni įspūdžių.

                                     
]]>
3563 Wed, 25 April 2018 11:04:46
Pavasarinė Atvelykio popietė 2018 m. balandžio 5 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g.6) jaunuoliai dalyvavo Atvelykio popietėje. Rideno margučius ir žaidė Velykinius žaidimus. Balandžio 12 d. įstaigoje buvo lėlių spektaklio „Kelionė prie Prisiskėlimo uolos“ premjera. Įkvėpti 2017 m. sausio 27 d. Klaipėdos lėlių teatre vykusio edukacinio užsiėmimo „Lėlių gamybos dirbtuvėlės“,  jaunuoliai patys pasigamino lėles. Dėka Klaipėdos lėlių teatro administracijos ir režisierės Aušros Bakanaitės šių metų  vasario 28 d. mūsų sukurtos lėlės marionetės buvo perdarytos į lengviau valdomas stalo lėles bei prasidėjo spektaklio kūrybos procesas, kuris suteikė labai daug džiaugsmo visiems dalyviams. Spektaklyje pasakojama apie Kapitono Romo šeimą, kuri kartu su savo bičiuliu Šv. Pranciškumi keliavo prie Prisikėlimo uolos, kad galėtų suvokti Velykų slėpinį. Kelias ėjo per Angelų slėnį, kuriame piligrimai sužinojo apie kiekvienos gyvenimo akimirkos vertę, o pasiekę Prisikėlimo uolą visi giedojo „Aleliuja“.

                                            
]]>
3500 Wed, 25 April 2018 08:04:19
Visuotinė bendruomenės talka “Darom” Kasmet pavasarį Lietuvoje organizuojama aplinkos švarinimo akcija DAROM. Balandžio 20 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos Lakštutė“ (Lakštučių g. 6) tai pat prisijungė prie šios akcijos su tikslu, kad aplinka būtų tvarkinga ir graži. Aplinkos tvarkymas  ugdo pilietiškumą, socialinį aktyvumą, sutelkia  bendruomenę kilniam tikslui. Darbai vyko muzikos ritmu su gera nuotaika. Po turiningų darbų pailsėjome prie gausaus užkandžių stalo. Paslaugų gavėjai buvo apdovanoti  padėkos raštais už aktyvų ir nuoširdų dalyvavimą visuotinėje bendruomenės talkoje.

 

]]>
3488 Mon, 23 April 2018 01:04:45
Treniruotė Neptūno salėje Šių metų balandžio 16 dieną Lakštučių bei Panevėžio gatvių padalinių jaunuoliai buvo pakviesti į krepšinio treniruotę „Neptūno“ treniruočių salėje. Treniruotę vedė vyriausiasis „Neptūno“ komandos treneris Kazys Maskvytis bei trenerio asistentas Jurica Žuža. Treneriai pravedė trumpą apšilimą ir parodė kaip reikia taisyklingai atlikti pratimus. Po apšilimo rodėme savo sugebėjimus varantis kamuolį ir mėtant iš po krepšio bei bandėme savo taiklumą nuo baudų metimo linijos. Treniruotės dalyviai nustebino trenerius sužaisdami trumpą mačą ir parodę puikius krepšinio sugebėjimus. Pasibaigus treniruotei, vyriausiasis treneris Kazys Maskvytis visus treniruotės dalyvius sukvietė į aikštės vidurį, kad sudėję rankas sušuktume Neptūnas, taip pat treneris mūsų įstaigai padovanojo krepšinio kamuolį su žaidėjų parašais bei kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas atminimo dovanėlėmis. Pasisėmę džiugių emocijų bei padėkoję treneriams už puikią treniruotę, pasižadėjome ir toliau iš visos širdies palaikyti savo mylimą komandą.

   
]]>
3477 Tue, 17 April 2018 03:04:44
Baudų mėtymo turnyras „Oranžinis kamuolys“ Šių metų balandžio 13 dieną, keletas Panevėžio gatvės padalinio jaunuolių buvo pakviesti į Klaipėdos Medeinės mokyklą į sporto šventę. Šventėje dalyvavome baudų mėtymo turnyre „Oranžinis kamuolys“. Kiekvienas jaunuolis kamuolį turėjo mesti 10 kartų, vieniems sekėsi labiau, kitiems mažiau, bet visiems dalyvavusiems mokyklos direktorė įteikė po atminimo medalį. Pasisėmę gerų emocijų lauksime kitų varžybų.

]]>
3476 Tue, 17 April 2018 03:04:03
Išvyka į Jūrų muziejų Saulėtą   balandžio 13 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai vyko į po rekonstrukcijos atidarytą  Lietuvos jūrų muziejų Nerijos forte.  Fortas buvo  uždarytas rekonstrukcijai  2014 metais.  Ekskursijos metu  turėjome galimybę  apžiūrėti ne tik istorines sales, kuriose – dvi naujos ekspozicijos, bet ir pamatyti jūrų gyvūnus atnaujintuose išorės baseinuose ir akvariumuose. Neatpažįstamai pasikeitęs ir redutas – centrinis forto pastatas.   Muziejaus akvariumas pakvietė mus į  intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Dvidešimt keturiuose akvariumuose kuriasi iki 100 šiltųjų vandenų, 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių.  Muziejuje  sukurtos galimybės matyti padidintą gyvūnų vaizdą ir net pačiam stebėti akvariumo gyvenimą iš vidaus. Akvariumo puošmena – 18 m ilgio perregimas akrilo tunelis. Jis įrengtas po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai. Dabar kai kurių šių archajiškų, dinozaurų laikus menančių gyvūnų ilgis jau viršija du metrus. Gyvena jie iki šimto metų ir užauga net iki dešimties metrų. Akvariume įrengta ir labai aktuali ekspozicija „Baltijos jūra – mūsų namai“, kur pasakojama Baltijos jūros formavimosi istorija, demonstruojami čia žiemojantys paukščiai. O muziejaus lauko baseinuose stebėjome  jūrų gamtos pasaulio gyvūnus. Čia atnaujintuose, estetiškuose ir moderniausia vandens valymo sistema aprūpintuose baseinuose plaukioja didieji gyvieji muziejaus eksponatai – Šiaurės jūrų liūtai. Šalia jų – didelė ir guvi Baltijos pilkųjų ruonių šeima, itin mieli ir išraiškingi Rytų Atlanto paprastieji ruoniai. Labiausiai po rekonstrukcijos pasikeitė pingvinų baseinas – jame sukurtos uolos primina gimtąsias šių neskraidančių jūros paukščių gyvenimo vietas. Grįžome į centrą po tokios įspūdingos ekskursijos pakiliai ir nuotaikingai  nusiteikę.

                                       
]]>
3474 Mon, 16 April 2018 02:04:38
Kasmetinė talka  Balandžio 12 d.  rytą visi centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2) susirinko į kasmetinę pavasarinę talką mūsų kiemelyje.  Oras buvo puikus, nes švietė saulutė. Aplinkos tvarkymas mūsų įstaigoje tapo kasmetine tradicija, nes kiekvieną pavasarį visi susirenkame puikiai nusiteikę ir kimbame į darbus: grėbiame  kiemelio teritoriją, renkame nukritusias šakas, tvarkome  gėlynėlius.   Smagiai padirbėję turėjome  galimybę atsipūsti ir pasišnekučiuoti prie karštos kakavos puodelio. Taip pat skanavome ir keptas dešreles ant laužo.  Džiugu, kad mūsų bendruomenė geranoriškai prisideda prie aplinkos tvarkymo ir siekia būti gražioje aplinkoje.

                                    
]]>
3471 Thu, 12 April 2018 01:04:26
Išvyka į Zitos Doveikienės jubiliejinę parodą ,,Akimirkos“. Balandžio 4d. ir balandžio 10d. BĮ Neįgaliųjų  centro  „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai vyko į tautodailininkų saloną  ,,Marginiai“, kuriame šiuo metu eksponuojama tautodailininkės (nuo 2010 LTS narės) Zitos Doveikienės šilko darbų paroda ,,Akimirkos“. Didžiuojamės  tuo, kad ši nuostabi menininkė jau 20 metų yra mūsų įstaigos darbuotoja ir savo kūrybine patirtimi dalijasi su mūsų jaunuoliais. Parodos metu grožėjomės tapybos ant šilko paveikslais, skarelėmis ir papuošalais.  Stebino darbų tematika: nuo peizažų , natiurmortų iki portretų. Turėjome puikią galimybę pabendrauti su parodos autore, kuri supažindino su šilko technikos subtilybėmis.

                                        
]]>
3470 Thu, 12 April 2018 01:04:03
Išvyka į Kretingos miestelį Atšilus orams ir mes pradedame važiuoti į įvairias išvykas. Mūsų paslaugų gavėjus (Lakštučių g.6) labiausiai traukia natūrali gamta, grynas oras ir ilgi pasivaikščiojimai linksmoje kompanijoje. Šį kartą, balandžio 10 dieną,  nusprendėme vykti į Kretingą. Aplankėme Kretingos muziejų, apžiūrėjome Saulės laikrodį. Vaikščiojome ir grožėjomės Kretingos miesto parkais, kurių vingiuoti takeliai mus atvedė iki Lurdo ir bažnyčios. Spėjome nuvykti ir į „Vienkiemį“, kuriame surengėme pikniką gamtoje. 

                                                   
]]>
3464 Wed, 11 April 2018 02:04:03
Linksma ir nuotaikinga Atvelykio šventė Balandžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko Atvelykio  šventė. Visi labai laukėme po šių metų šalčių atšilimo ir  šios pavasario šventės,  o sulaukus dar kartą supratome, kaip greitai jos pralekia, pasibaigia.  Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Tą dieną ypač daug dėmesio skiriama vaikams, jaunuoliams, nes tai - jų šventė. Puoselėdami lietuviškas tradicijas, šventė prasidėjo nuo trumpos informacijos apie Velykas ir Atvelykį. Mūsų jaunuoliai aktyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus, kurie skatino mus prisiminti šios šventės prasmę. Šį kartą šventės puošmena buvo konkursas  „Mis Velykinė vištytė“. Daugelis mūsų centro merginų nustebino visus savo sugebėjimais, grožiu ir talentu. Per šį renginį jos sužavėjo komisijos narius dainavimu ir įspūdingais šokiais. Toliau kvietėme visus aktyviai dalyvauti įvairiuose žaidimuose, varžytuvėse. Jaunuoliai ir darbuotojai rideno kiaušinius, dalyvavo kiaušinių metimo ir sukimo varžybose. Šventė vainikavo mūsų centro lankytojų daina ir konkurso „Mis Velykinė vištytė“ dalyvių apdovanojimas.  Velykinis kiškis visoms konkurso dalyvėms padovanojo skanėstą – šokoladinį kiškį, o įstaigos direktorė po komisijos vertinimo  įteikė  garbės raštus su įvairiomis nominacijomis (Mis grožis, Mis metų atradimas, Mis šypsena, Mis šokėja, Mis talentas, Mis pavasario spindesys ir t.t.). Atvelykio šventėje netrūko ryškių spalvų, linksmų užduočių, šilumos bei geros nuotaikos.  O ypač prie šventinės nuotaikos prisidėjo muzikos vadovas Ramūnas. Jo parengtos dainos ir muzika ne tik sukūrė šventinę atmosferą bei padėjo atsiskleisti mūsų jaunuolių sugebėjimams. Tegul Atvelykio šventė nuskaidrina kiekvieną sielą ir įkvepia naujiems darbams!

                                                
]]>
3455 Mon, 09 April 2018 12:04:25
Turnyras "Bočia taurė" 2018 Šių metų kovo 30 dieną, BĮ Neįgaliųjų centro ‚Klaipėdos lakštutė“ Panevėžio gatvės padalinyje vyko turnyras „Bočia taurė“. Jame dalyvavo jaunuoliai iš Lakštučių gatvės bei Panevėžio gatvės padalinių. Savaitę prieš turnyrą kiekviename padalinyje vyko atkrintamosios varžybos, kurių metu buvo išrinktos po dvi pajėgiausias komandos iš padalinio. Turnyre vyko įnirtinga kova, Lakštučių padalinio jaunuoliai kovojo prieš Panevėžio gatvės jaunuolius, bet šį kartą sėkmė labiau šypsojosi Lakštučių padalinio jaunuoliams. Jiems atiteko pereinamoji taurė, kurią sukūrė molio užimtumo kabinetas, taip pat visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Po varžybų visi draugiškai pasivaišinome arbata bei vaišėmis, kuriomis pasirūpino mūsų namų ruošos veikla. Pilni įspūdžių bei išlydėję svečius dabar lauksime kitų, ateinančių varžybų.

]]>
3450 Thu, 05 April 2018 11:04:27
Paroda „Pavasario žaismas“  Kovo 23 dieną BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko parodos „Pavasario žaismas“ pristatymas. Kuriant individualius bei grupinius darbelius buvo naudojamos simegrafijos ir karoliukų vėrimo technikos. Jų pagalba puoselėjamas kiekvieno asmens savarankiškumas, pasitikėjimas savimi. Didžiuojamės jaunuolių talentu, kantrybe, meile darbui.

                                                     
]]>
3561 Sat, 31 March 2018 10:03:27
Breiko kolektyvo dalyvavimas konferencijoje Vilniuje „Aš galiu daugiau nei tu manai“ Kovo 23 d. BĮ  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai dalyvavo konferencijoje Vilniuje „Aš galiu daugiau nei tu manai“ su breiko kolektyvo paruoštu moderniu šokiu: „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. Taip pat aplankėme Lietuvos kino ir dailės muziejus. Išvykome iš Klaipėdos į Vilnių su traukiniu. Konferencijoje  pristatėme breiko šokį. Žiūrovai įvertino pasirodymą gausiais aplodismentais. Po pasirodymo iškeliavome pietauti į restoraną  „Pas bobutę “. Paskui aplankėme Lietuvos kino ir dailės muziejus, surengėm trumpą ekskursiją po Vilniaus senamiestį. Paėmėme maisto išsinešimui iš „McDonald's“, kurį skanavom traukinį pakeliui į Klaipėdą ir dalinomės puikiais dienos įspūdžiais.

 

]]>
3443 Fri, 30 March 2018 11:03:04
Velykinė popietė Aklųjų bibliotekoje su broliu Bernardu Kovo 26d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai apsilankė Aklųjų bibliotekoje, kurioje vyko velykinė popietė su broliu Bernardu  iš Kretingos vienuolyno. Susirinkusius gaubė jaukumas, šiluma ir ramybė. Suteikta galimybė išgirsti brolio Bernardo kūrybos eilių, bei pamąstymus apie susikaupimo ir dvasinio apsivalymo laikotarpį įžiebė mums visiems artėjančios šventės džiaugsmą. Popietę vainikavo mūsų pačių rankomis kurta molio ir keramikos paroda. Svečiai galėjo pamatyti ir akimirka prisiliesti prie mūsų jaunuolių vidinio pasaulio kūrybos.

]]>
3433 Wed, 28 March 2018 11:03:58
Išvyka į Mažosios Lietuvos muziejų Kovo 23 dieną Klaipėdos lakštutės jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai (Lakštučių g. 6) vyko į  Mažosios Lietuvos  istorijos muziejų. Apžiūrėjome ekspoziciją, kurioje radome daug įdomių daiktų iš mūsų tolimų prosenelių gyvenimo. Tai ir akmens amžiaus rakandai, keramika, pinigai, spauda ir daug kitų senovės buitį liudijančių eksponatų. Taip pat dalyvavome velykinėje edukacinėje veikloje - vašku dažėme margučius. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie margučių reikšmę, raštų simbolius. Numargintus kiaušinius merkėme į spalvotus dažus, prisimarginome daug gražių margučių.

                                                     

 

]]>
3434 Wed, 28 March 2018 11:03:12
Kviečiame į Velykinę mugelę! Kovo 27 - 29 dienomis, nuo 13.00 iki 15.00 val.  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ padalinyje (Panevėžio g. 2) vyks Velykinė mugelė. Mugės metu galėsite įsigyti rankdarbių,  dovanėlių, velykinių skanėstų ir dar daug kitų darbelių. Laukiame Jūsų atvykstant!

]]>
3388 Wed, 21 March 2018 09:03:03
Išvyka į policijos komisariatą Kovo 15 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ padalinio (Lakštučių g. 6)  jaunuoliai ir darbuotojai apsilankė Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, kur vyko atvirų durų diena.  Policijos pareigūnai mielai  papasakojo apie  kasdienines policijos transporto priemones,  policijos darbuotojų aprangą, turėjome galimybę  pažiūrėti  tarnybinius automobilius  iš vidaus, stebėjome policijos tarnybinio šuns, vardu Gėris, pasirodymą.  Netgi galėjome prisiliesti prie tikrų ginklų. Ypač džiaugėmės  galimybe nusifotografuoti su ARO pareigūnu.

]]>
3411 Wed, 21 March 2018 08:03:12
Lėlių teatro spektaklis „Mama“ Kovo  16d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) dalyvavo  spektaklyje „Mama“, kuris vyko Klaipėdos lėlių teatre. Jaunos režisierės A. Bakanaitės  spektaklyje bandoma pažvelgti į mamos ir vaiko ryšį, atskleisti mamos meilės jėgą. Jautrus, poetiškas, orginalus, subtilių faktūrų ir formų lėlių bežodis spektaklis mums paliko didžiulį įspūdį ir sukėlė įvairių minčių.  Spektaklio pabaigoje turėjome galimybę lėlių teatro aktoriams užduoti klausimus apie jų darbo subtilybes, sužinojome kaip atsiranda idėjos spektakliams, kaip sukuriamos lėlės. Džiaugiamės, kad penktadienio rytą praleidome turiningai ir prasmingai.

]]>
3403 Mon, 19 March 2018 10:03:31
Edukacinis floristikos užsiėmimas Gintaro muziejuje Kovo 13 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su floristikos veiklos darbuotojais vyko į Palangos miesto Gintaro muziejų. Išvykos tikslas – dalyvavimas edukaciniame floristikos užsiėmime, kuris suteikė žinias apie gintaro savybes, natūralias medžiagas, lavino įgūdžius, gaminant kūrybinius darbelius.  Užsiėmimo metu mūsų centro jaunuoliams buvo suteikta galimybė darbeliams panaudoti gintarą, pušies žievę, kriauklytes, plunksnas, akmenukus, samanas. Vieni gamino paveikslėlius, kiti kompozicijas. Smagioje muziejaus aplinkoje buvo labai jauki aplinka, kuri nuteikė mus fantazuoti, ieškoti būdus savo kūrybiškoms idėjoms įgyvendinti. Gintaro darbeliai lavina vaizduotę ir vysto gerą skonį.  Muziejas darbuotoja pateikė mums įdomius faktus apie gintarą. Sužinojame, kad apie naudingąsias gintaro savybes žmonės kalba jau nuo seniausių laikų. Plačiai minėti jis pradėtas dar Antikos laikais – šį organinės kilmės mineralą savo raštuose minėjo tokie išminčiai kaip Homeras, Platonas ir Aristotelis. Sudėtinės gintaro dalys jau nuo seno buvo naudojamos vaistų, mitybos priedų, kosmetikos priemonių gamyboje. Gintaru buvo gydomos ir įvairios ligos. Mūsų jaunuoliai patyrė didelį džiaugsmą šioje  kūrybinėje veikloje. 

]]>
3396 Thu, 15 March 2018 10:03:47
Edukacinis užsiėmimas Prano Domaičio galerijoje Kovo 6d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g.6) jaunuoliai vyko į Prano Domšaičio galeriją, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Karalienė Luizė Klaipėdoje“. Jaunuoliai susipažino su karaliaus Frydricho Vilhelmo III ir jo žmonos karalienės Luizės kelione į senąją Klaipėdą, gyvenimą joje, susisiekimo ir bendravimo priemonėmis. Keliavome karališkos šeimos takais. Ant švieslenčių  iš įvairiausių detalių kūrėme įsivaizduojamus laivus, piešėme karalienės portretą-suktuką, buvome patys karūnuoti. Grožėjomės karalienės Luizės eksponuojamais portretais. Aplankėme pastatą, kuriame gyveno karalius Frydichas Vilhelmas  III  su šeima.

                                
]]>
3395 Thu, 15 March 2018 10:03:35
Lietuvos nepriklausomybės dienos paminėjimas Klaipėdos aklųjų bibliotekoje
Kovo 9 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" ( Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti į Klaipėdos aklųjų biblioteką kartu paminėti  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginį vedė bibliotekos vedėja Daiva Žiemelienė. Šioje šventėje buvo daug svečių. Labai sudomino Klaipėdos miesto garsių ir garbingų  piliečių pasakojimai apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo istoriją. Sužinojome daug įdomių realių faktų iš XX am. pabaigos laikų liudininkų apie mūsų tautos laisvės troškimo  ir nepriklausomybės siekimo eigą. Renginio metu skambėjo tautinės dainos apie mūsų gimtinę. Išgirdome daug nuostabių bibliotekos lankytojų sukurtų eilėraščių. Mes didžiuojamės, kad esma Lietuvos piliečiai ir džiaugiamės laisve bei jos teikiamomis galimybėmis.
]]>
3387 Mon, 12 March 2018 12:03:47
Paskaita apie mitybą Kovo 5d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) apsilankė  visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Rūta Simenaitė, kuri  skaitė paskaitą „ Sveika-nesveika mityba“. Paskaitos metu buvo kalbama apie tinkamą subalansuotą mitybą, sveiką gyvenimo būdą, vandens svarbą mūsų organizmui, o svarbiausia buvo suteikta informacija apie netinkamus užkandžius, kurie ypač kenkia mūsų organizmui. Paskaitėlės pabaigoje jaunuoliai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus apie mitybą, dietą, produktus. Pranešimo metu supratome, kad jei norime jaustis produktyvūs, sveiki ir energingi, tai turime atkreipti dėmesį į savo mitybos įpročius ir fizinį aktyvumą. Dėkojame lektorei už išsamią ir naudingą informaciją, bei nuoširdų pokalbį.

]]>
3370 Tue, 06 March 2018 01:03:34
Paskaitėlė “ Inspektorius Muilys skuba į pagalbą „ Kovo 1d. bendrosios praktikos slaugytoja Gražina Skirmontienė  pakvietė „Lakštutės“ centro (Lakštučių g. 6)  merginas į popietę, kurioje  pravedė paskaitėlę apie stebuklingą muilo galią, palaikant viso kūno švarą . Akcentavome kaip apsisaugoti  nuo mikrobų bei išsaugoti savo sveikatą, naudojant muilą. Pravedusi linksmą paskaitėlę, kiekvienai klausytojai slaugytoja padovanojo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro knygutes „Inspektorius Muilys skuba į pagalbą“.

]]>
3366 Mon, 05 March 2018 12:03:36
Apsilankymas Klaipėdos dramos teatro spektaklyje Vasario 27d. ,,Klaipėdos lakštutės“ (lakštučių g. 6) paslaugų gavėjai ir darbuotojai  turėjo puikią galimybę apsilankyti Klaipėdos Dramos teatre ir išvysti premjerą ,, DŽIUNGLIŲ KNYGA: MAUGLIO BROLIAI“. Tai  istorija apie Mauglį, žmonių vaiką, kurį Indijos džiunglėse užaugino vilkai. Vaikystėje išgelbėtas iš žiauraus tigro Šerchano nagų, Mauglis auginamas pagal Džiunglių Įstatymą. Jis išmoksta medžioti ir kalbėti džiunglių gyventojų kalbomis. Įsisukęs į nepakartojamų nuotykių sūkurį, berniukas susidraugauja su nuostabiais gyvūnais – grakščia juodąja pantera Bagira, geraširdžiu ruduoju lokiu Balu ir užburiančio žvilgsnio smaugliu Ka. Tačiau Mauglis – žmogus. Ilgainiui jis supranta, kad jo vieta tarp žmonių. Bet pirmiausia išminties ir galios kovoje jam reikia įveikti didžiausią savo priešą.  Jaunuoliams  didelį įspūdį paliko aktorių vaidyba, ryškūs ir gražūs personažų kostiumai. Spektaklis suteikė gerų, pozityvių emocijų.

]]>
3365 Mon, 05 March 2018 11:03:20
Įstaigos atsidarymo sukaktuvės Vasario 28 dieną Lakštučių g. padalinyje susirinkome paminėti įstaigos atsidarymo sukaktuves. Šią datą vadiname tikru neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ gimtadieniu, kurį šiame padalinyje švenčiame jau tryliktą kartą. Šventės metu su malonumu klausėmės Direktorės prisiminimų apie centro atidarymo iškilmes.  Sužinojome kiek daug vargo ir pastangų pareikalavo tinkamas patalpų įrengimas ir dienos centro paruošimas  veiklos vykdymui  iki tokio lygio kokį turime dabar.  Pažiūrėjome video įrašą, kuriame įamžinta būtent ta džiaugsminga neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atidarymo diena, kurios metu dalyvavo ir įstaigos veiklą palaimino valdžios atstovai bei kiti garbingi svečiai. Šiandien mūsų pasveikinti atvyko draugai iš Panevėžio g. padalinio, kurie mūsų centre surengė tikrą gyvo garso koncertą.  Po linksmybių visų laukė didelis vaišių stalas ir šokiai, kaip ir kiekviename gimtadienyje. Esame labai dėkingi mūsų direktorei Danutei Daukantienei, kuri stengiasi  dėl kiekvieno iš mūsų, kuri nuo pat pradžių nuoširdžiai kuria ir stiprina centro veiklą negailėdama savo laiko ir jėgų. Prie mūsų įstaigos gerovės prisidėjo daug žmonių, tačiau jos indėlis į centro veiklą yra didžiausias. Džiaugiamės turėdami tokią šaunią vadovę!

                                                  
]]>
3364 Mon, 05 March 2018 11:03:17
Paskaitėlė “ Sveika mityba ” 2018-02-22 d. BĮ Neįgaliųjų centre  “Klaipėdos lakštutė “ (Lakštučių g. 6) vyko  informatyvi  ir vaizdinga paskaitėlė  "Sveika mityba“, kurią pravedė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė  Rūta Symenaitė. Specialistė pristatė “Sveikos mitybos lėkštę” ir supažindino su pagrindinėmis sveikos  mitybos  taisyklėmis. Visuomenė vis daugiau domisi mityba bei jos poveikiu sveikatai. Jau žinoma, kad sveika mityba padeda saugoti ir stiprinti sveikatą ir išvengti daugelio ligų. Mūsų sveikata, fizinis aktyvumas, darbingumas ir net gi grožis  labai priklauso nuo mūsų pačių pastangų. O sveikata ir visavertė mityba daro didelį poveikį fiziniam ir protiniam žmogaus darbingumui bei  ilgaamžiškumui. Sveika mityba, tai tarsi sveikatos pagrindas. Netinkama mityba gali turėti įtakos išeminei ligai, arterinei hipertenzijai, navikų atsiradimui, nutukimui, anemijai ir kitoms ligoms. Todėl skatinama tinkamai maitintis, atkreipti dėmesį į maistą, kurį valgome.  Skrandis  nėra šiukšlių dėžė  -  žiūrėkime ką valgome!

]]>
3363 Mon, 05 March 2018 11:03:29
Projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys: Lietuvos šimtmečio minėjimas 2018 m. vasario 15 d. BĮ Neįgaliųjų centre  „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2)  vyko projekto „ Ypatingas pasaulis“  tęsinys.  Šio susitikimo tikslas buvo kartu paminėti  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.  Siekiant labiau supažindinti projekto dalyvius su Lietuvos liaudies tautosaka, per šį šventinį susitikimą  M.Gorkio progimnazijos 4 b klasės mokiniams buvo parodytas šešėlių spektaklis pagal pasaką ,,Vaismedžių sodai“, kuriame vaidino įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai.  Mokiniai taip pat buvo pasiruošę šitam susitikimui. Jie padėkojo už nuostabų spektaklį ir  jaunuoliams ir darbuotojams padovanojo saldžias dovanėles ir pačių padarytus atvirukus su sveikinimais.  Tokie draugiški susitikimai per edukacinius užsiėmimus bei  šventiniu laikotarpiu dar labiau suartina mus.  Mūsų jaunuoliams tai suteikia galimybę aktyviai socialiai dalyvauti kartu su kitais visuomenės dalyviais. Būdami pasyvūs ir uždari, galbūt išvengiame kai kurių nemalonumų, stresų, abejonių, bet neišgyvename ir daugelio teigiamų jausmų, nepraturtiname patyrimo, nepadidiname džiaugsmo, laimės. Šio projekto metu vyksta žmogiškų santykių užmezgimas, kaip įrodymą, kad tokie santykiai galimi, kad jie gali būti džiugūs ir vaisingi.

                                  
]]>
3362 Mon, 05 March 2018 11:03:54
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimas Šių metų vasario 15 dieną įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šventinei nuotaikai sukurti, pasipuošėme tautiniais rūbais ir kitais lietuvišką tematiką atitinkančiais atributais. Šventė prasidėjo himnu, vėliau buvo įneštas Lietuvai skirtas tortas. Ant torto nebuvo žvakučių, tačiau jis neliko nepapuoštas. Viktorinos metu, jaunuoliai ir darbuotojai atsakę  į klausimus apie tėvynę gavo daug trispalvių vėliavėlių, kuriomis tortas renginio pabaigoje ir pasipuošė. Ant medelio kabinome širdeles, ant kurių užrašėme už ką mylime savo šalį ir bandėme įsivaizduoti kaip Lietuva atrodys po dar 100 metų. Savo įsivaizdavimus nupiešėme ir pasidalinome su visais. Ateities Lietuvą įsivaizdavome be emigracijos, su daug vaikų bei dideliu skaičiumi gyventojų. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie renginio ir dalyvavusiems jame. O ypač dėkojame tiems, kurie nepaisant mūsų šalyje esančių problemų, vis tiek myli savo šalį Lietuvą ir tiki ja.

]]>
3361 Mon, 05 March 2018 11:03:04
Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ečio minėjimo popietė Vasario 15d. popietė  mūsų įstaigoje  (Panevėžio g. 2)  buvo  netradicinė ir ypatinga, nes paminėjome garbingą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Visi jaunuoliai ir darbuotojai pasipuošę šventine tautine atributika rinkosi į salę, kurioje pažiūrėjome filmuką apie Lietuvos valstybės simboliką,  jos prasmę, klausėmės dainų apie Lietuvą, o svarbiausia visi sugiedojome Lietuvos himną. Vienas iš pagrindinių akcentų šiai šventei paminėti buvo 100 iškeptų keksiukų su Lietuvos vėliavėlėmis. Popietės metu taip pat vyko viktorina apie Lietuvą, o už atsakytus teisingai klausimus jaunuoliai buvo apdovanoti keksiukais. Tradicinis Vasario 16-osios minėjimas padeda ugdyti visų  mūsų pilietiškumo ir patriotiškumo jausmą, skatina susikaupti, pasitemti ir puoselėti savo jausmus tėvynei.

]]>
3367 Mon, 05 March 2018 02:03:22
Užgavėnių šurmulys Vasario 13 d.  mūsų centre (Panevėžio g.2 )šventėme Užgavėnes. Rytas prasidėjo nuo Užgavėnių personažų šurmulio. Su dainomis ir šokiais aplankytas kiekvienas įstaigos kampelis. Taip pat gaususis būrys apsilankė ir Smiltelės bei Lakštučių gatvėse esančiuose padaliniuose. Prisirinkę pilnus krepšius skanumynų triukšmingieji keliauninkai grįžo į įstaigos kiemelį. Šventę sudrebino Lašininio ir Kanapinio kova.  Peštynės buvo įtemptos ir atrodė, kad Kanapinis pralaimės, tačiau su žiūrovu palaikymu ir entuziastingais šūksniais jis galiausiai išplėšė pergalę. Šventę vainikavo gražiosios Morės sudeginimas. Po visų linksmybių laukė gausus vaišių stalas – blynai, saldumynai, kakava ir dalijimasis šventės įspūdžiais.

                               
]]>
3314 Wed, 14 February 2018 02:02:08
Jaunuolių tarybos rinkimai Lakštučių g.6 Vasario 5 d. išsirinkome 5 naujus jaunuolių tarybos narius, kurie atstovaus įstaigos paslaugų gavėjų interesus, bendrai spręs iškilusias problemas ir teiks savo pasiūlymus produktyvesnei įstaigos veiklai. Jaunuolių tarybos rinkimai vyko pagal numatytą tvarką, slaptu balsavimu išreiškiant savo nuomonę balsavimo biuleteniuose. Susumavus rezultatus paskelbti nugalėtojai. Iš 30 kandidatų, į tarybą išrinkti penki jaunuoliai: Vainius Mockus, Svetlana Kovalčuk, Laurynas Venckus, Stanislovas Jankus ir Indrė Šerkšnaitė. Sveikiname naująją jaunuolių tarybą ir linkime Jiems prasmingų darbų atstovaujant visų jaunuolių interesus!

                                 
]]>
3286 Wed, 07 February 2018 10:02:23
Muzikos garsų terapija Vasario 6 dieną mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) apsilankė svečiai iš Vinetu kaimo, kurie pristatė muzikos garsų edukaciją. Terapijos metu buvo naudojami archajiniai muzikos instrumentai, surinkti iš keturių žemynų: Amerikos indėnų šamaniškas būgnas, fleita, švilpynė, Tibeto dubenys, australiškas didžeridu, Rytų šalių varpai bei kiti muzikos instrumentai, turintys unikalias vibracijas. Šio muzikinio ritualo metu turėjome galimybę atsipalaiduoti, medituoti ir pasinerti į  muzikos garsų įvairovę. Pasibaigus ritualui turėjome galimybę pabendrauti ir savo rankomis išbandyti minėtus muzikos instrumentus. Dėkojame Vinetu kaimo įkūrėjams už galimybę sudalyvauti šioje terapijoje.

                                         
]]>
3283 Tue, 06 February 2018 01:02:06
Edukacinis užsiėmimas ''Žengti į paveikslą" 2018 m. sausio 30 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinio) jaunuoliai vyko į Prano Domšaičio galeriją, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Žengti į paveiklą“. Mokymai prasidėjo nuo fragmentų atradimo eksponuojamuose Česlovo Janušo tapybos kūriniuose. Užsiėmimo dalyviai buvo supažindinti su paveikslų kūrimo etapais. Sužinojome, kad bet kuriai norimai spalvai ar atspalviui išgauti pakanka trijų pagrindinių spalvų. Sudėdami įvairių spalvų permatomo plastiko plokšteles  visi akivaizdžiai įsitikino, kad susilietimo plote matosi nauja spalva. Šį metodą išbandėme Grafo projektoriaus pagalba keisdami Prano Domšaičio kūrinių spalvinę gamą. Nuo spalvų perėjome prie formų. Ant molbertų užsiėmimo dalyviai kūrė savo paveikslus, sudėliodami detales. Pasipuošę Afrikos genčių rūbų fragmentais, interaktyvioje sienoje jaunuoliai turėjo galimybę „žengti į paveikslą“. Išvyka suteikė labai daug džiaugsmingų pažinimo akimirkų. 

                                                     
]]>
3273 Mon, 05 February 2018 11:02:52
Tarptautinis neįgaliųjų meno festivalis „Wonderful arts festival“ Latvijoje, Siguldos mieste Sausio 24-25 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko kolektyvas dalyvavo Tarptautiniame neįgaliųjų meno festivalije „Wonderful arts festival“  Latvijoje, Siguldos mieste su paruoštu moderniu šokiu: „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“.Taip pat lankėmės neįgaliųjų dienos užimtumo centre, apžiūrėjome veiklas ir dalinomės patirtimi. Buvo surengtos ekskursijos į Siguldos pilį ir į socialinę parduotuvę. Nakvojome socialinės įstaigos patalpose  „Ceribu maja“ (Vilties namai), taip pat susipažinome su jų teikiamomis paslaugomis. Renginyje paslaugos gavėjai galėjo išreikšti save per šokį, įgavo teigiamų emocijų, padidėjo teigiamas požiūris į gyvenimą, sustiprėjo komunikaciniai įgūdžiai. Paslaugų gavėjai stebėjo kitos šalies pasirodymus.  Šventės pabaigoje visi skanavo vaišes ir dalyvavo diskotekoje.

                                                           
]]>
3256 Mon, 29 January 2018 10:01:36
Sveikinimai garbingo Jubiliejaus proga! 2018-01-18 d. įstaigos direktorė Danutė Daukantienė ir vyresnioji socialinė darbuotoja Kristina Uskovienė pasveikino garbingo 95 metų sukakties sulaukusią projekto " Integrali pagalba į namus Klaipėdos mieste" paslaugų gavėją Adolfiną Milienę.  Jubiliejaus proga palinkėjome dar daug ilgų gyvenimo metų. Sukaktuvininkė Adolfina visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos moteriai teikiamos nuo 2017 metų gegužės 29 dienos. Paslaugos teikiamos 5 kartus per savaitę po 2 valandas.

]]>
3251 Wed, 24 January 2018 12:01:50
Moksleivių iš Saviraiškos centro apsilankymas Šių metų, sausio 5 dieną įstaiga (lakštučių g. 6) sulaukė svečių. Atvyko įvairaus amžiaus moksleiviai iš Moksleivių saviraiškos centro. Šio centro teatro būrelį  "Teatriukas" lankantys vaikai parodė spektaklį " Elgeta ir karalius" bei keletą miniatiūrų. Dar padeklamavo eiles, padainavo gražią dainelę apie Lietuvą. Moksleiviai džiaugėsi išvykę ir parodę savo talentą mūsų įstaigai, o mes džiaugėmės neįprastais svečiais ir jų kūryba.

]]>
3250 Wed, 24 January 2018 12:01:26
Pažintinė ekskursija į Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio dragūnų batalioną Atėjus žvarbiems orams nebaisus mums sniegas, darganotas oras, tad sausio 22d. rytą  mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) susiruošė į  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną. Žodis dragūnas - reiškia slibinas, drakonas, tad vėliavoje esantis slibinas  su 3 galvomis simbolizuoja - orą, vandenį ir žemę. Pažintinės ekskursijos metu mus pasitiko ekskursijų ekspeditorė, kuri papasakojo apie darbo specifiką, vykstančius mokymus jų padalinyje. Aprodė patalpas, kuriose tarnybą atliekantys kareivukai pasakojo apie ginklus, jų specifiką bei paskirtį. Turėjome galimybę užsidėti šalmus, liemenes, palaikyti įvairius ginklus savo rankomis, taip pat apžiūrėjome lauko artileriją,  kuria vykstama į pratybas.  Kariai nuolat tobulina savo įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose. Lankėmės dragūnų bataliono muziejuje, kur  buvome trumpai supažindinti su bataliono istorija, muziejuje esančiais istoriniais eksponatais. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su batalionu, karine technika ir pamatyti kaip iš tikrųjų atrodo kario kasdienybė.

                                                 

 

]]>
3241 Mon, 22 January 2018 01:01:53
Žiemos linksmybės Pagaliau atėjo taip visų laukta žiema, žiemužė. Visi centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai susiruošė į lauką pasidžiaugti puikiu oru ir baltu sniegeliu. Centro kiemelyje vyko tikros linksmybės: žaidėme sniego mūšį, bėgiojome, juokavome, gaudėme vienas kitą ir mėgavomės tikru žiemišku oru. Tiek daug smagių emocijų ir geros nuotaikos  mums suteikė šis gražus rytas.

                                               
]]>
3238 Thu, 18 January 2018 01:01:34
Išvyka į LDM Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centrą Sausio 5 dieną BĮ Neįgaliųjų centro (Panevėžio g. 2) lankytojai ir darbuotojai vyko į pažintinę ekskursiją į Prano Domšaičio galeriją, kur mokėmės žiūrėti ir analizuoti dailės kūrinius.  Susipažinome su vienu iš vertingiausių iš Mažosios Lietuvos kilusio tapytojo Prano Domšaičio (1880–1965) kūrinių kolekcija: aliejiniais paveikslais, pastelėmis, akvarelėmis, piešiniais (apie 800 vnt.). Pakylėti vaikščiojome nedidelėse, jaukiose seno pastato erdvėse puikiai tinkančiomis didingiems paveikslams, o senoviniai baldai, indai, papuošalai ir kiti taikomosios dailės eksponatai sukūrė romantišką atmosferą. Grožėjomės nuo Baltijos pakrančių iki Pietų Afrikos gamtos bei tautų įvairovės įkvėptais mistikos pilnais darbais. Atpažinome lietuvių liaudies meno formas ir spalvas, susipažinome su Pietų Afrikos tautų kultūriniais ypatumais. Grįžome džiugiai nusiteikę, nes galėjome atitrūkti nuo kasdienybės ir smagiai „pakeliauti“ nuo Baltijos pakrančių iki Afrikos.

]]>
3221 Mon, 08 January 2018 02:01:14
Naujųjų metų laukimo šventė 2017 m. gruodžio 29 dieną BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinyje) vyko Naujųjų Metų laukimo šventė. Jaunuolius labai pradžiugino į šventę atvykęs Senelis Šaltis, kuris asmeniškai susipažino ir pasisveikino su renginio dalyviais. Įstaigos lankytojas Laurynas visiems susirinkusiems padovanojo savo sukurtą šokį: “Kur yra mano šešėlis”. Senelis pakvietė jaunuolius žaisti žaidimus, atlikti įvairias užduotis, kurios buvo ganėtinai sunkios, tad jaunuoliams teko parodyti savo sumanumą, judrumą ir draugiškumą.  Kiekvienos veiklos darbuotojai kartu su jaunuoliais  pasveikino susirinkusius su artėjančiais Naujaisiais Metais. Senelis Šaltis, išdalinęs jaunuoliams dovanas, žaismingai paveikslavosi su visais norinčiais. Seneliui iškeliavus jaunuoliai dar ilgai linksminosi.

]]>
3219 Thu, 04 January 2018 10:01:20
Naujametinė diena Gruodžio 29-oji įstaigoje (Panevėžio g.2) buvo naujametinė diena. Rytas prasidėjo nuo šokio, kuriuo pasitikome Kalėdų senelį. Jis išdalino Kalėdinį paštą. Po to visi patraukėme į įstaigos salę, kurioje mūsų  „Spalvų orkestras“ su linksmomis dainomis palinkėjo gerų ateinančių metų. Ta linksma gaida įsitraukėme į žaidimus ir linksmas užduotis. Nudžiugintas Kalėdų senelis visus apdalino dovanomis prie puošnios eglutės. Taip smagiai palydėję senus metus pasitikome naujuosius auksinio šuns metus.

]]>
3226 Thu, 04 January 2018 03:01:48
„Breakdance“ pasirodymas Klaipėdos Vilties organizuotame Naujametiniame renginyje Gruodžio 28 dieną „Klaipėdos lakštutės“ atstovai dalyvavo LSIŽGB „Klaipėdos Viltis“ organizuotame Kalėdiniame-Naujametiniame renginyje. Šventės metu „Klaipėdos lakštutė“ pristatė naujai šiais metais sukurta šokį  „Breakdance kultūra“, kurio dėka susilaukė daug gražių žodžių ir aplodismentų. LSIŽGB „Klaipėdos Viltis“ pristatė teatrališką pasirodymą, dainavo, šoko ir savo gražiais pasirodymais taip pat nustebino žiūrovus. Kalėdiniame-Naujametiniame renginyje svečiavosi Kalėdų senelis dalindamas dovanas, skleisdamas gerą nuotaiką, kviesdamas visus šokti ir žaisti smagius žaidimus.

 

 

]]>
3199 Wed, 03 January 2018 11:01:08
Kalėdinis spektaklis Delfinariume Gruodžio 22 d. BĮ Neįgaliųjų dienos centro (Panevėžio g. 2) lankytojai, kartu su darbuotojais vyko į delfinariume vykstantį Kalėdinį pasirodymą „Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Pasirodymo metu buvo pilna nesibaigiančių nuotykių, kai pasirodė Karlsonas su savo draugu Mažyliu. Neteko liūdėti, nes Karlsonas, kaip pašėlęs skraidė delfinariumo palubėje, atlikinėdamas įvairius triukus kartu su delfinais, katė Matilda šoko breiką, delfinai ne tik atlikinėjo triukus, bet ir smagiai taškė žiūrovus vandeniu. Su artėjančiomis šventėmis visus pasveikino Kalėdų senelis. Visi grįžome gerai, šventiškai nusiteikę, kupini įspūdžių.

]]>
3228 Fri, 29 December 2017 10:12:57
Šv.Kūčių šventė Gruodžio 22d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko Šv. Kūčių šventė. Šventė prasidėjo šokiu, kurį mums padovanojo šokėja Gabrielė Raudytė. Vėliau visi kartu dainavome, dalinomės kalėdaičiais, Šv. Kūčių patiekalais, gražiais žodžiais ir palinkėjimais vieni kitiems. Po vaišių prisiminėme Šv. Kūčių vakaro burtus. Įvairiais žaidimais bandėme išsiaiškinti kas mūsų laukia ateinančiais metais. O laukia daug džiugių ir gražių dalykų: laimė, džiaugsmas ir sveikata. 

                                              
]]>
3188 Thu, 28 December 2017 10:12:49
Šv. Kūčių popietė Gruodžio 21d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko Šv.Kūčių popietė.  Kūčios – šeimos šventė, o  mūsų centras kaip didelė viena šeima kartu paminėjo šią prasmingą datą. Įstaigos direktorė Danutė Daukantienė uždegė šventą žvakutę, kuri parvežta iš Izraelio. Tai šią šventą ugnelę turėjome galimybę kiekvienas palaikyti savo rankoje ir truputį sušilti, susikaupti artėjančių švenčių proga. Po to dalinomės Kalėdaičiu laužydami paplotėlį kaip šventą duoną.  Direktorė palinkėjo sveikatos, gražių, jaukių švenčių. Šiai Kūčių šventei specialiai buvo sukurtas ir parodytas šešėlių spektaklis pagal pasaką ,,Vaismedžių sodai“, kuriame vaidino įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai. Šis spektaklis priminė mums visiems, kad gerumas visada laimi, tik reikia tikėti ir neprarasti vilties. Renginio pabaigoje visi jaunuoliai buvo  pakviesti prie  šventinio  Kūčių stalo pasivaišinti  tradiciniais kūčiukais, kisieliumi ir kitais skanumynais. Džiaugiamės, kad ši diena mūsų įstaigoje buvo jauki, netradicinė ir suteikė visiems mums prasmingų akimirkų.

                                           
]]>
3187 Thu, 28 December 2017 10:12:19
Mišios Šv. Kazimiero parapijos koplyčioje Gruodžio 20d. rytą  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai, darbuotojai ir tėveliai susirinko Klaipėdos Šv. Kazimiero koplytėlėje, kurioje vyko Šv. Mišios už mūsų bendruomenę. Esame dėkingi  parapijos klebonui - kun. Rolandas Karpavičiui už galimybę susiburti bendrai maldai  ir nuoširdų bei prasmingą  bendravimą. Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenė  gausiai susirinko ir sudalyvavo šventinėse mišiose.

                                       
]]>
3186 Thu, 28 December 2017 10:12:56
„Breakdance“ ritmu sporto klube “Šansas” Gruodžio 19 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo sporto klubo „Šansas“ surengtoje akcijoje, kurioje direktorius  Arūnas Jocys padovanojo neįgaliesiems 2 mėnesių nemokamus abonementus. Iš viso 200 neįgaliųjų: apie 160 klaipėdiečių ir dar kelios dešimtys Klaipėdos rajono atstovų. Renginio metu įspūdingą šou programą surengė ir daug senjorų ovacijų sulaukė „Klaipėdos lakštutės“ ekspresyvus breiko šokėju šokis „Breakdance kultūra“.  Tiek senjorai, tiek neįgalieji nuoširdžiai, kai kurie net su džiaugsmo ašaromis akyse, su Kalėdų Seneliu šoko, dainavo. Vėliau visi kartu sėdome prie vaišėmis nukrauto stalo.

]]>
3183 Wed, 27 December 2017 10:12:21
„Breakdance“ ritmu VŠĮ „Likimo laiptai“ gimtadienyje Gruodžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) dalyvavo VŠĮ „Likimo laiptai“ 20 metų gimtadienyje, kuriame prisidėjo prie šventinės programos su  šokių „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. Renginys buvo iš 3 dalių. Primą dalis vadinosi „Mes“, kurioje savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų atstovai  ir visi svečiai galėjo pasveikinti su 20 metų jubiliejaus proga VŠĮ „Likimo laiptus“. Antra renginio dalis vadinosi nuo džiazo iki breiko, kurioje džiazavo Elzė Grubliauskaitė, dainavo moterų vokalinis ansamblis „Melodijos“, šoko „Likimo laiptų“ ir „Klaipėdos lakštutės“ atstovai. Trečioje dalyje vaišinomės tortu, saldumynais, bendravome su draugais.

]]>
3184 Wed, 27 December 2017 10:12:04
Kvietimas! Gruodžio 20d. (trečiadienis) 11.00 val. kviečiame jaunuolius, darbuotojus ir tėvelius dalyvauti šventose mišiose už mūsų bendruomenę, kurios vyks Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje.

]]>
3171 Tue, 19 December 2017 11:12:13
Kalėdinė mugelė! Gruodžio 18-22 dienomis nuo 13.00 iki 15.00 val. kviečiame į BĮ Neigaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6), kuriuose vyks Kalėdinė mugė. Mugėje galėsite įsigyti orginalių rankų darbo dovanėlių, suvenyrų artėjančioms šventėms.  Nepraleiskite progos ir apsilankykite.

]]>
3119 Mon, 18 December 2017 02:12:24
Edukacinis užsiėmimas „Deginimas ant medžio“ Gruodžio 14 d. BĮ Neįgaliųjų dienos centro “Klaipėdos lakštutė” (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai lankėmės Klaipėdos “Medeinės” mokykloje. Šį kartą šioje mokykloje vyko projekto “Žingsnis po žingsnio” tęsinys: bendras edukacinis užsiėmimas – deginimas ant medžio. Žodis „pirografija“ yra graikų kilmės ir reiškia „rašymas ugnimi“. Tai procesas, kada norimas vaizdas piešiamas ant medžio deginant įvairias linijas ir formas ant medienos paviršiaus su įrankiu, panašiu į metalo lituoklį. Pirografija – viena seniausių meno formų, o to įrodymas – Nazkos kultūros, kuri gyvavo 700 m.pr.k puodelis, eksponuojamas Archeologijos, antropologijos ir istorijos muziejuje Peru. Europoje, Azijoje, Australijoje ir Amerikoje pirografijos technika buvo dekoruojami muzikos instrumentai bei virtuvės rakandai.  Užsiėmimas buvo atliktas su šios mokyklos mokytojo Žilvino pagalba. Prieš pradedant darbą, mokytojas supažindino mus su šios veiklos specifika, darbo sauga. Sužinojome, kad labiausiai deginimui tinkama yra beržo, klevo bei buko mediena.  Mūsų jaunuoliai su dideliu noru įsitraukė į šią veiklą. Visus nustebino ir sužavėjo deginimo ant medienos darbeliai. Mokytojo manymu, išmokti deginti yra nesudėtinga, tą gali atlikti kiekvienas, turintis reikiamus įrankius bei priemones. Gavome iš mokytojo pasiūlymą  sudalyvauti dar kartą tokioje veikloje pavasarį.

]]>
3169 Mon, 18 December 2017 02:12:39
Viktorina „Šalnos gūsis2“ Palangos miesto socialinių paslaugų centre 2017 metų gruodžio 13 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai lydimi darbuotojų vyko į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą, kuriame buvo organizuojama viktorina „Šalnos gūsis2“. Šventėje dalyvavo jaunuoliai  bei darbuotojai iš įvairių miestų : Kretingos, Salantų, Šilutės, Priekulės ir kt. Mus labai maloniai sutiko, supažindino su Palangos socialinių paslaugų centro vykdoma veikla. Šventės metu buvo atliekamos edukacinės rungtys, susijusios su artėjančiomis žiemos šventėmis. Viktorinos metu ne tik žaidėme, bet ir klausėmės jaunuolių atliekamų dainų, šokome, skanavome visų atsineštų vaišių, bendravome vieni su kitais, dalinomės maloniais dienos įspūdžiais. Viktorinoje nugalėjo draugystė.

                                             
]]>
3168 Mon, 18 December 2017 02:12:30
Išvyka į saldainių fabriką „Roshen“ Gruodžio 12 d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) darbuotojai ir paslaugų gavėjai išvyko į Klaipėdoje esantį saldainių fabriką „Roshen“, kuriame vyko pažintinė edukacija apie saldainių gamybą. Ekskursijų vadovė mus supažindino su tvarka, kaip reikia elgtis fabrike, kokių saugumo taisyklių būtina laikytis. Ekskursijos metu sužinojome, kas yra korporacija „Roshen“, kokius skanėstus savo septyniuose fabrikuose Ukrainoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Rusijoje gamina, kokių profesijų specialistai dirba saldainių fabrikuose. Apsilankėme ir nuostabiame kino teatre, kuriame pažiūrėjome video siužetą apie saldumynų gamybą ir  gamybinėse patalpose, kur vyko karamelės virimo, formavimo, vyniojimo procesai. Vėliau  jaunuoliai turėjo galimybę  pasijusti konditeriais ir pasigaminti savo rankų darbo ledinuką eglutę. O ekskursijos pabaigoje sulaukėme siurprizo  - saldžių dovanėlių išsinešimui. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę sudalyvauti šioje ekskursijoje ir susipažinti su saldainių fabriku bei karamelės gaminimo procesu. Grįžome į centrą su gera nuotaika ir saldžiomis dovanomis.

                                                 
]]>
3167 Mon, 18 December 2017 02:12:38
Edukacinė išvyka į Klaipėdos laikrodžių muziejų Gruodžio 8 dieną  “Klaipėdos lakštutės” jaunuoliai (Lakštučių g.6) vyko į Klaipėdos laikrodžių muziejuje organizuojamą edukacinį užsiėmimą “Laiko skaičiavimas senovėje”.  Užsiėmimo metu sužinojome kaip  atsirado senoviniai laikrodžiai: saulės, vandens, ugnies, smėlio, kaip jie buvo gaminami, kaip skaičiuojamas laikas. Netgi sužinojome būdų kaip patiems pasigaminti saulės ir vandens laikrodžius. Susipažinome su muziejaus ekspozicija.  Pakeliui į įstaigą nepraleidome progos aplankyti ir pasidžiaugti kalėdine eglute teatro aištėje.

]]>
3164 Mon, 18 December 2017 02:12:43
„Breakdance“ ritmu „5J“ festivalyje Gruodžio 5 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) dalyvavo respublikiniame neįgaliųjų šokių festivalyje „5 J“ ( Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas). Jau tradicija tapęs renginys vyko Šilalės rajono Šiauduvos laisvalaikio centre. Šokių kolektyvai iš visos Lietuvos džiugino pasirodymų įvairovė. „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda pristatė šokių kompoziciją „Breakdance“ kultūra. Šventės pabaigoje vaišinomės visų suneštomis vaišėmis, bendravome su draugais iš kitų centrų. Šventes pabaigoje buvo išrinktas kitu metų „5J“festivalio organizatuoriai, kuriais tapo Palangos socialinių paslaugu centras.

]]>
3166 Mon, 18 December 2017 02:12:41
Edukacija apie Šv. Kūčių papročius ir tradicijas Klaipėdos rajono amatų centre Gruodžio 5d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2)  jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai išvyko į Veiviržėnus susipažinti su Klaipėdos rajono amatų centro teikiamomis paslaugomis ir sudalyvauti edukacijoje apie Šv. Kūčių papročius ir tradicijas. Vos tik atvykus išvydome tradiciškai paruoštą Kūčių stalą, su senoviniais valgiais ir išgirdome lietuvių liaudies muziką.  Darbuotojai mus pasitiko labai maloniai, aprodė ir supažindino su centro vykdoma veikla, kuri susijusi su tradiciniais lietuvių liaudies amatais: audimu,  mezgimu, pynimu iš vytelių, keramika, floristikos menu, nėrimo vąšeliu, velykinių kiaušinių marginimu. Visus sužavėjo audimo staklės ir išausti darbai. Apžiūrėję parodas sėdome prie šventinio stalo pasivaišinti senoviniais valgiais ir klausėmės istorijos apie  Šv. Kūčias,  papročius bei burtus. Nuoširdus ir draugiškas bendravimas bei  jauki aplinka mus visus labai sujaudino ir sužavėjo. Visi sutarėm, kad sekantį kartą aplankysime ši nuostabų centrą  Šv. Velykų proga ir marginsime margučius. Žinių ir įspūdžių kupini atsisveikinome su Klaipėdos rajono amatų  centro darbuotojais, dėkodami už progą sudalyvauti edukacijoje, bei susipažinti su lietuvių  tradicinių amatų kultūra.

                                               
]]>
3140 Mon, 11 December 2017 03:12:40
Projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys Gruodžio 1 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2)  jaunuoliai  kartu su darbuotojais vyko pas  naujus pažįstamus M.Gorkio progimnazijos 4 b. klasės mokinius.  Dalyvaujant bendrame projekte „Ypatingas pasaulis“, šį karta surengiame  šaškių turnyrą.  Dienos centro jaunuoliai ir progimnazijos mokiniai labai aktyviai ir noriai dalyvavo šiame renginyje.  Šio projekto daliai buvo iškeltas tikslas: labiau pažinti supančią bendruomenę, stiprinti  su ja ryšį, vykdant jaunuolių integracijos procesą į visuomenę. Taip buvo siekiama skatinant jaunuolių vaizduotę,  lavinant  įgūdžius ir sugebėjimus, praplečiant akiratį.  Kontaktuojant ir bendradarbiaujant su mūsų jaunuoliais mokiniai  turi galimybę labiau pažinti jų supantį pasaulį, įgyti  patirties ir naujas žinias, užmegzti naujas pažintis.  Šaškių turnyras praėjo labai džiaugsmingai ir nuotaikingai. Buvo labai daug įspūdžių ir nepakartojamų akimirkų. Moksleiviai, kuriems nepavyko sudalyvauti turnyre, paruošė mūsų jaunuoliams staigmeną – sveikinimų  ir palinkėjimų atvirukus.

                                                    
]]>
3139 Mon, 11 December 2017 03:12:02
Kasmetinė Klaipėdos miesto neįgaliųjų sporto šventė Šių metų gruodžio 4 dieną sportiškiausieji centro jaunuoliai  bei darbuotojai (Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g. 2) vyko į Klaipėdos lengvosios atletikos maniežą, kuriame  vyko kasmetinė bei tradicinė sporto šventė, skirta žmonių su negalia dienai paminėti. Šventės metu vyko įvairios rungtys: šaškių, smiginio, stalo teniso, rankų lenkimo, 3x3 krepšinio, baudų mėtymo, bočios, šaudymo bei kt. Jaunuoliai atidavė visas jėgas kovodami varžybose. Mums pavyko iškovoti šias prizines vietas: I vieta už smiginio bei rankų lenkimo varžybas (Lakštučių g.6), II vieta apdovanojimas atiteko už krepšinio 3x3 varžybas bei III vieta atiteko mūsų bočios žaidėjams (Panevėžio g. 2). Didžiuojamės mūsų jaunuoliais bei laukiame kitų varžybų.

                                     
]]>
3138 Mon, 11 December 2017 02:12:17
KONFERENCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENAI PAMINĖTI ,,KULTŪROS PRIEINAMUMAS ŽMONĖMS SU NEGALIA“  

2017 12 05 Klaipėdos Neįgaliųjų Reikalų taryba, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ir  Socialinės paramos skyrius  Tarptautinei žmonių, turinčių negalią, dienai paminėti organizavo konferenciją ,,KULTŪROS PRIEINAMUMAS ŽMONĖMS SU NEGALIA“. 
Renginį atidarė  Kūrybinės šokio profesionalų ir negalią turinčių žmonių dirbtuvės „Jungtys“ kartu su "Klaipėdos lakštutė" jaunuoliais.

 

]]>
3120 Thu, 07 December 2017 12:12:06
Šventinis laikotarpis „Šv. Kūčių ir Kalėdų belaukiant...“ Pirmoji žiemos diena mūsų  įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo ypatinga ir netradicinė. Įstaigoje nuo pat ryto šurmuliavo klegesys ir šventinė nuotaika, nes prasidėjo  Šv. Kūčių ir Kalėdų laukimo laikotarpis, kurį vainikavo surengtas pristatymas mūsų vestibiulyje ir kalėdinės eglutės bei dekoracijų  puošimas.  Kad švenčių laukimas neprailgtų, visą mėnesį  įstaigoje popietinės veiklos metu vyks įvairūs užsiėmimai, susibūrimai susiję su Šv. Kūčių ir Kalėdų tradicijomis, bei kitomis edukacinėmis, pramoginėmis veiklomis. Šventinio laikotarpio metu dalinsimės švenčių tradicijomis, puošime savo įstaigą, suteiksime galimybę paslaugų gavėjams būti aktyviu šventės dalyviu, daugiau laiko skirsime pasibuvimui visiems kartu. Šis adventinis  laikotarpis  -  laukimo, apmąstymų, pasiruošimo didžiosioms metų šventėms, bendrų veiklų, būsimo džiugesio ir šurmulio mėnuo, kurį vainikuos Šv. Kūčių popietė ir susikaupimo mišios Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje. Tikimės, kad prasmingai praleistas šventinio laikotarpio laikas mūsų bendruomenei suteiks ne tik daug smagių ir džiugių akimirkų, bet ir padės suvokti švenčių ir tradicijų prasmę.

]]>
3113 Mon, 04 December 2017 15:12:53
Priešgaisrinės saugos pratybos BĮ Neįgaliųjų centre  „Klaipėdos lakštutė“  lapkričio 29d. (Lakštučių g. 6) ir lapkričio 30d. (Panevėžio g. 2) vyko priešgaisrinės saugos pratybos darbuotojams ir paslaugų gavėjams. Vienas iš pagrindinių priešgaisrinės saugos tikslų įstaigoje mokyti darbuotojus ir paslaugų gavėjus priešgaisrinės saugos taisyklių kasdienėje aplinkoje ir ekstremalių situacijų metu. Evakuacija abiejuose įstaigos padaliniuose vyko pagal taisykles ir praėjo sklandžiai.

]]>
3111 Mon, 04 December 2017 10:12:19
Klaipėdos lakštutė „Breakdance“ ritmu Klaipėdos Universitete 2017m. lapkričio 30 d. „Klaipėdos lakštutės“ breiko šokėjai buvo pakviesti  į Klaipėdos Universiteto Sveikatos mokslų fakultetą sudalyvauti socialinėje programoje pristatant šokį „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. 

]]>
3110 Mon, 04 December 2017 10:12:14
KLAIPĖDOS LAKŠTUTĖ “BREAKDANCE” RITMU LENKIJOS FESTIVALYJE Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko šokėjai buvo pakviesti dalyvauti tarptautiniame meno festivalyje Lenkijoje. Tai jau vienuoliktas tarptautinis neįgaliųjų menininkų susitikimas Europos susitikimų centre „Swiatowid“, kuris vyko 2017m. lapkričio 23-25 dienos. Šiam meno festivaliui įstaigos breiko kolektyvas paruošė modernų šokį: Klaipėdos lakštutė „Braekdance“ ritmu. Klaipėdos lakštutė „Breakdance" ritmu – tai kelionė nuo Niujorko iki Klaipėdos. Pasakojimas kaip atsirado breikas, kaip jis transformavosi į savirealizaciją šokio kovų aikštelėse, nežiūrint į laimėtojus, vyrauja pagarba savo oponentams. Ir kaip breikas atkeliavo į „Klaipėdos lakštutę“ ir tapo saviraiška tarp neįgaliųjų, kurių unikalūs šokio judesiai, savitas neverbalinis komunikavimas tapo choreografijos dalimi. Breikas gimė Amerikoje, Niujorko gatvėse, su laiku vis populiarėja diskotekose, visuomeniniuose renginiuose, estradoje, iš kur atsirado "Hip-hop" kultūrą. Kurdavosi komandos, kurios dalyvauja "Breakdance Battle"  breiko kovose, laimi šokėjai, kurie gražiau save pateikia. Tai tapo puikus būdas savirealizacijai ir tarp neįgaliųjų, nes formuojasi stilius, atsiranda noras gražiai rengtis, būti šiuolaikiškam, dėl fizinio aktyvumo žmogus tampa sportiškas, lankstus, gerėja savijauta, neįgaliųjų tėvai ir artimieji išgyvena teigiamas emocijas dėl vaikų pasiekimų.  Ir galiausiai žmonėms su intelekto sutrikimais tai tapo puikus būdas integruotis į visuomene per šiuolaikiškus šokius, nes šis šokis yra artimas jaunimui ir įdomus žiūrovams savo unikaliomis, gražiomis judesio kombinacijomis, špagatais, po kurių taip ir norisi ištarti "WOW" ir paploti. Ne ką mažiau svarbi ir muzika, kuri užburia savo energija, dinamiškumu. Taip pat breiką galima šokti pagal įvairias muzikos kryptis: džiazas, pop, elektro, hip-hop'as. Dabar vis populiarėja šokti pagal klasikinę muziką. Tai universalus būdas saviraiškai. Tarptautiniame festivalyje tarp dalyvių buvo svečiai iš Slovakijos, Baltijos šalių atstovai ir iš įvairių Lenkijos miestų susirinkę meno kolektyvai. Tarptautiniame festivalyje „Klaipėdos lakštutė“ atstovai taip pat gilino savo žinias kūrybinėse dirbtuvėse, tokiose kaip – dekupažas, veltinis, dailė, molis. Festivalio uždaryme vyko diskoteka, kurioje buvome apdovanoti muzikiniais instrumentais, kurie imituoja įvairius gamtos garsus. „Klaipėdos lakštutė“ atstovai atsidėkodami padovanojo lietuvišką šakotį ir saldainių. Lenkijos organizatoriai labai apsidžiaugė gavę vaišes ir pasakė, kad jiems labai patinka mūsų tradiciniai skanėstai.  

]]>
3109 Mon, 04 December 2017 10:12:30
Paroda “Žiemos akimirkos“ Lapkričio 29d. mūsų įstaigos vestibiulyje (Panevėžio g. 2) buvo atidaryta parodėlė „Žiemos akimirkos“.  Žiemos tematikai skirti kūrybiniai darbeliai buvo pagaminti iš natūralių, gamtinių priemonių. Džiaugiamės, kad šie darbeliai papuošė mūsų įstaiga šventiniu laikotarpiu ir tikimės, kad suteiks mūsų bendruomenei šiltų ir jaukių emocijų.

]]>
3115 Thu, 30 November 2017 03:11:42
Susitikimas Su Medeinės mokyklos mokiniais floristikos veikloje Žmonės su proto negalia, tokie riboti intelektualiai, dažniausiai yra gabesni, labiau apdovanoti už kitus tarpusavio santykiais ir širdies bendryste. Intelekto nepajėgumą jiems su kaupu kompensuoja vidinis paprastumas ir stipresnis pasitikėjimas kitais“. ( J.Vanier)

Lapkričio 23 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko projekto „Žingsnis po žingsnio“ tęsinys, kurio dalyviai yra mūsų įstaigos lankytojai ir Klaipėdos Medeinės  mokyklos 9b ir   10 b.  specialiųjų – lavinamųjų klasių mokiniai. Šio projekto vienas iš uždavinių – rengti  susitikimus  su  „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliais, bendradarbiauti per užimtumo veiklas. Bendras edukacinis užsiėmimas šį kartą pravestas floristikos veikloje. Mokiniai ir jaunuoliai gamino kalėdinius žaisliukus ir sveikinimo atvirukus. Užimtumo  veiklos metu vyravo draugiškas bendravimas ir kūrybiška atmosfera.  Tokie susitikimai suartina bendruomenės narius, suteikia galimybę labiau pažinti vienas kitą.  Bendraudami ir bendradarbiaudami projekto dalyviai daro vieni kitiems tam tikrą įtaką: keičia jausmus, požiūrius ir elgesį.  Be abejo, bendravimas suteikia mums galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius. Lygindami save su kitais, darome išvadas, kas mes esame, kokie esame: kokie mūsų gebėjimai, įgūdžiai, vertybės, ir pan. Per tokį socialinį poreikį siekiame rasti savo vietą visuomenėje. Atskleisti savo galimybes, gabumus ir išreikšti save nepalaikant ryšių su kitais žmonėmis būtų neįmanoma. Supažindinimu su floristikos menu siekiama įgyvendinti šio projekto tikslą: sudaryti sąlygas mokinių karjeros kompetencijoms ugdytis.

                                             
]]>
3094 Mon, 27 November 2017 02:11:53
Pažintinė išvyka į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą Saulėtą lapkričio 7 dienos popietę Panevėžio g. 2 įstaigos paslaugų gavėjai ir darbuotojai  vyko į ekskursiją į vyriausiąjį policijos komisariatą, įsikūrusį Kauno g. 6, Klaipėda. Maloniai sutikusi pareigūnė nustebino mus pažintimi su policijos kinologėmis ir tarnybiniu šunimi vardu Gėris. Sužinojome, kad dresūra, kasdienis darbas ir treniruotės padeda tarnybiniam šuniui atlikti užduotis, o į savo šeimininko komandas jie reaguoja žaibiškai ir atlieka besąlygiškai. Kinologės atsisveikindamos įteikė atšvaitus su šuniuko atvaizdu. Ekskursija tęsėme apžiūrėdami atpažinimo kambarį, kur liudininkas be streso per veidrodinį stiklą gali atpažinti nusikaltėlį, o įtariamieji mato tik savo atvaizdus veidrodyje. Susipažinome su operatyvaus valdymo skyriaus darbuotojais, kurie papasakojo kaip reaguoja į gautus pranešimus ir siunčia į pagalbą artimiausius patrulių ekipažus. Pasijautėme saugiau, kai sužinojome, kad Klaipėdoje viešojo saugumo vaizdo stebėjimo kameros veikia ne tik pagrindinėse gatvėse, kur intensyvus eismas, bet ir parkuose ir aikštėse. Policijos pareigūnai stebi tiesiogiai kas vyksta per daugybę monitorių, o kilus grėsmei greitai reaguojama. Taip pat įrašai gali būti peržiūrėti, jei kas liko nepastebėta ar reikia patikslinti įvykį. Pabaigoje apsilankėme saugaus eismo klasėje, kur galėjome prisiminti atšvaito nešiojimo ir saugaus eismo tamsiu paros metu taisykles. Grįžę į įstaigą kas striukės, kas rankinės dešinėje pusėje segėme atšvaitą. Dabar jaučiamės saugūs ir esame matomi tamsiu paros metu.

]]>
3095 Mon, 27 November 2017 02:11:08
Dalyvavimas mokslo ir meno festivalio "Restart" programoje 2017m. lapkričio 16 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vykome į  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmus, kur dalyvavome mokslo ir meno festivalio "Restart" programoje: origamio kūrybinėje dirbtuvėje, edukaciniame užsiėmime su Maltos ordino pagalbos tarnybos terapiniais šunimis. Atvykusius jaunuolius pasitiko lektorė Rūta Petniūnaitė, bei kaniterapiautės šunys Lota, Kleopatra ir Kuršis. Erdvė prisipildė šurmulio ir klegesio, jaunuoliai  lietė šunis, kalbino juos. Kai kuriems tai buvo malonus susitikimas su jau pažįstamais šunimis. Origamio kūrybinių dirbtuvių metu iš popieriaus lankstėme šuniukų galvas, teko sukaupti dėmesį, kad galėtume teisingai atlikti lankstinį. Popieriaus lankstymas lavina smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, atmintį. Užsiėmimo metu jaunuoliai buvo kantrūs, stengėsi vieni kitiems padėti. Baigus lankstyti prasidėjo kaniterapijos užsiėmimas. Į veiklą buvo įtraukti specialiai paruošti šunys, kurie, jaunuoliams atlikus užduotį, buvo vaišinami gardėsiu. Ekspozicijos salėje vedžiojome šunis, bendravome su jais bei turėjome galimybę pajusti, kad šunys iš tikrųjų geba  suprasti  žmogaus emocijas  ir į jas atsiliepti. Pilni įspūdžių, atsisveikinę su renginio organizatoriais, nusprendėme pasivaikščioti Klaipėdos Dienovidžio skvere. Susipažinę su  naujomis skulptūromis nuvykome apžiūrėti ant gyvenamojo namo sienos (Gulbių gatvėje) nutapytos neofreskos „ Seserys“, kurią sukūrė gatvės menininkas Tadas Vincaitis.

 

]]>
3080 Tue, 21 November 2017 08:11:23
Paroda ,,Spalvingų žiedų žaismas'' Klaipėdos rajono Jono Lankučio bibliotekos Dituvos filiale Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filiale eksponuojama BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė''  paroda ,,Spalvingų žiedų žaismas''. Šią parodą pristatė socialinė darbuotoja užimtumui Zita Doveikienė. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti kruopščiai atliktais jaunuolių darbais.                                                                                   

                                    
]]>
3078 Mon, 20 November 2017 10:11:30
Judesio spektaklio “Kažkur Ten” premjera Klaipėdoje Kiekvienas iš mūsų nori visais įmanomais būdais pasakyti, parodyti veiksmais, atskleisti tai kas mums svarbu ir kas mus išties labai glumina ar priešingai kasdien suteikia vilties gyvenimui,  tačiau vieniems  iš mūsų tai sekasi puikiai, kitiems – šiek tiek sunkiau. Jaučiant didelį norą suteikti galimybę kalbėti ir veikti visiems, gimė jautrus projektas „Mes esame kartu“. Tai projektas, kuriame kalbame ne apie tai ko negalime, o apie tai ką galime… Apie plačias  ir neribotas galimybes integruojant neįgaliųjų bendruomenę į jaunimo kultūrinį gyvenimą panaudojant šokio, judesio ir rankų šešėlio bei teatro elementus. Siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų  bendruomenę ir kartu mokytis būti vieni su kitais ne tik per tiesioginį kontaktą. Projekto  ir judesio spektaklio “Kažkur Ten” autorė Gabrielė Raudytė: “Norisi , kad nebūtų jokių ribų ir jokių užribių… Mes galime  kurti ir veikti kartu, jokie įgimti blokai mūsų negali sustabdyti. Žmogus neturi jokių ribų… Po susitikimų su  neįgaliųjų centro “Klaipėdos Lakštutė” jaunuoliais aš  pažvelgiau į gyvenimą kitomis spalvomis , gal tai ir skamba banaliai, bet aš išsilaisvinau ne tik kaip asmenybė, bet ir supratau, kad mes galime tapti viskuo,  kuo tik norime, tereikia išmokti teisingai pamilti save ir kitus… Jie mane išmokė džiaugtis mažais kasdieniniais stebuklais  ir priimti save ir kitus, tokie kokie jie yra, jų ir savęs nekeičiant…”

Judesio spektaklis “Kažkur Ten” - kalba apie šiuolaikinį žmogų, jo jausmus ir  vidinius išgyvenimus bei prigimtinius norus, kurie yra visai nepriklausomi nuo žmogaus  protinių ar fizinių gebėjimų. Judesio spektaklis statomas remiantis vokiečių psichoterapeuto  ir filosofo Mathiaso Jungo įžvalgomis iš knygos “Mažasis princas mumyse”. Ši premjera išties kitokia ,visame kūrybiniame procese dalyvauja ne tik profesionalai ir mėgėjai menininkai,aktoriai, šokėjai, bet ir neįgaliųjų bendruomenė, Klaipėdos universiteto studentai ir šokių studijos “Kūrybos Kišenė” mažieji šokėjai. Judesio spektaklyje išvysite rankų šešėlio teatrą “Budrugana Lietuva”, kurie vos prieš pusmetį grįžo iš Gruzijos ir parsivežė išties unikalią ir nuostabią rankų šešėlio techniką.

Judesio spektaklis “Kažkur Ten “ yra vainikuojamasis projekto “ Mes esame Kar/Tu” renginys. Projekto tikslas: integruoti neįgaliųjų bendruomenę į Klaipėdos kultūrinį gyvenimą pasitelkiant rankų šešėlių teatrą ir šokį. Projekto iniciatoriai - Šokių studija “Kūrybos Kišenė”. Partneriai - neįgaliųjų centras “Klaipėdos lakštutė”, Klaipėdos menų akademijos studentai, rankų šešėlių teatras “Budrugana Lietuva”. Rėmėjai - Klaipėdos miesto savivaldybė, UAB “Linomeda”, T.Danilevičiaus dizaino studija, reklamos dirbtuvės “Ponas Popierius”.

Spektaklio premjera lapkričio  10  dieną, 19:00val., Klaipėdos menų akademijos, teatro katedros, mokomajame teatre (K.Donelaičio g. 4) Kviečiame visus atvykti į premjerą.

                                               


]]>
3045 Tue, 07 November 2017 08:11:31
Mokymai darbuotojams „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ Spalio 30d. vyko pažintiniai mokymai darbuotojams „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“. BĮ Nęįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ siekia socialinių paslaugų kokybės pripažinimo ir sertifikavimo pagal EQUASS socialinių paslaugų kokybės sistemos standartus ir nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ projekto kodas Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

]]>
3042 Fri, 03 November 2017 11:11:02
Ekskursija į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą 2017 m. spalio 25 d.  BĮ Neįgaliųjų centro „ Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g.6) vyko į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose organizuojamą ekskursiją. Susipažinome su rūmuose veikiančiomis ekspozicijomis. Visus sužavėjo jubiliejinė Sauliaus Bertulio kūrybos paroda „Sąsajos“. Menininkas per medžio paviršiaus įvairovės ir metalo plastikos sąsają atskleidžia išskirtinį ryšį su aplinka. Jaunuoliai labai domėjosi darbais, norėdami suvokti jų vaizduojamą prasmę. Susipažinome su respublikine paroda „Mažoji plastika“, skirta skulptūrų parko 40-mečiui paminėti. Žavėjo ir stebino 45 mažosios plastikos kūrėjų darbai, sukurti iš bronzos, medžio, stiklo, akmens, buities daiktų  bei kitų medžiagų.  Susipažinome su Smiltynės granito kalimo simpoziumų istorine retrospektyva, apimančia1977-1991 metų laikotarpį. Įdomūs jos pateikimo būdai skatino jaunuolius pažvelgti į skulptūrų kūrimo eigą, skulptorių darbo įrankius, pažiūrėti filmuotas akimirkas iš simpoziumų bei skulptūrų parko atidarymo archyvinius kadrus. Padėkoję centro darbuotojams už suteiktą galimybę apžiūrėti parodas, kupini meninių įspūdžių grįžome į įstaigą.

 

]]>
3038 Tue, 31 October 2017 09:10:52
Paskaitėlė „Dantų priežiūros ypatumai“ BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko  informatyvi ir vaizdinga paskaita „Dantų priežiūros ypatumai“, kurią pravedė Klaipėdos valstybinės kolegijos burnos priežiūros ir mitybos katedros dėstytoja Lijana Dvarionaitė ir jos studentės.  Informacijos perteikimui pasirinkta vaizdinė paskaita, nes tai padeda geriau atsiminti kaip taisyklingai prižiūrėti dantis. Vaizdžiai pademonstruotos įvairios mokomosios priemonės – dantų modeliai, padidintas šepetėlis, parodytas teisingas dantų valymo būdas, rekomenduotos geriausios dantų priežiūros priemonės. Kartu su specialistėmis atlikome užduotis, sprendėme kryžiažodį, klausėmės pasakojimų apie tai kodėl genda dantys ir kaip rekomenduojama maitintis, kad dantys būtų sveiki.

                                                                 
]]>
3037 Tue, 31 October 2017 09:10:45
Dalyvavimas Maisto banko akcijoje BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" 2017 m. spalio 20 ir 21 d. dalyvavo rudeninėje "Maisto banko akcijoje" . Akcijos metu dalyvavo 28 įstaigos darbuotojai ir jaunuoliai, surinkta 918 vienetų įvairių maisto produktų, kurie bus išdalinti įstaigos paslaugų gavėjams, gaunantiems mažas pajamas.

]]>
3029 Tue, 24 October 2017 01:10:43
Išvyka į fotografės Laimos Drukerytės dokumentinę fotografijų parodą „Galiu daugiau nei tu manai“ Spalio 19 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda vyko į „Compensa“ koncertų salę Vilniuje, atidaryti dokumentinės fotografijų parodos „Galiu daugiau nei tu manai“, kurią organizavo fotografė Laima Drukerytė, Vilniaus Universiteto kūrybos komunikacijos studentė Marta Bielskytė ir Žmonių su Dauno sindromu ir globėjų asociacija. Mes gyvai įrodėme, kad viskas įmanoma ir su savo šokiu puikiai pailiustravome, kad galime būti šiuolaikiški, madingi, sportiški ir įdomūs visuomenei. Parodoje buvo pateikiama daug įvairių užimtumo sričių. Gimnastika, plaukimas ir laisvalaikis buvo skirta breiko užimtumui, kuriame vaizduojamas mūsų įstaigos paslaugų gavėjas Mantas Balajus. Jis fotografijose pademonstravo savo breiko sugebėjimus. Mūsų centro breiko šokėjai atstovavo ne tik savo įstaigą, bet ir asmenų su negalia interesams, mažindami socialinę atskirtį ir didindami toleranciją Lietuvos mastu.

]]>
3021 Mon, 23 October 2017 13:10:25
Išvyka į rudenėjantį mišką Įsibėgėjus rudeniui, medžiams nusidažius įvairiausiomis spalvomis, kol neprasidėjo šalnos, spalio 17 d. vykome į Šventosios girininkijoje, netoli Būtingės gyvenvietės esančią poilsiavietę „Miškas visiems“. Čia grožėjomės nuostabia gamta, kvėpavome tyru miško oru, žaidėme žaidimus ir smagiai leidome laiką. Visi stengėmės pasikrauti gamtos teikiama energija ir nepasiduoti rudeniškam liūdesiui.

Taip pat aplankėme sveikatos centro „Energetikas“ skulptūrų parką – „Akmens amžius“. Skulptūrų parkas „Akmens amžius“ šiuo metu visus džiugina 50 akmens skulptūrų, demonstruojančių skulptorių meistriškumą ir atskleidžiančių senąsias tradicijas šiuolaikiniame kontekste. Visi grožėjomės skulptūromis ir kiekvienas ieškojome labiausiai patinkančios.

Prieš grįžimą skubėjome prie jūros, kuri šią dieną buvo susiliejusi su tvyrančiu rūku ir atrodė nuostabiai, ten rinkome akmenukus, kad turėtume ką parvežti savo draugams,  laukiantiems centre.

]]>
3016 Mon, 23 October 2017 10:10:04
Pirmosios pagalbos paskaita Spalio 16 d.  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) darbuotojams vyko  pirmosios pagalbos teikimo paskaita, kurią vedė Lietuvos Raudonojo kryžiaus Draugijos (LRKD) Klaipėdos skyriaus vadovė Dalytė Fabijonavičienė. Atsidūrus situacijoje, kuomet kitam žmogui reikia pirmosios pagalbos, privalu žinoti kaip ją suteikti. Brangi kiekviena minutė, nes nieko nedarymas gali daug labiau pabloginti situaciją. Pirmoji pagalba skirta stabilizuoti sužeistojo ar sergančio būklę, užkirsti kelią jos pablogėjimui ir išsaugoti gyvybę, iki kol atvažiuoja profesionali pagalba. Šios paskaitos metu susipažinome su pirmosios pagalbos pagrindais (kaip stabdyti kraujavimą, gaivinti kitą asmenį, ką daryti užspringimo atveju, epilepsijos priepuolio atveju, ką daryti lūžus rankai ar kitais lūžių atvejais, kaip elgtis pamačius kitą asmenį, kuriam reikalinga pagalba). Teorines žinias galėjome pritaikyti ir praktiškai, atlikdami tam tikras technikas, kurias parodė lektorė.

Tikimės, kad paskaitoje įgytos žinios padės darbuotojams  kritinės situacijos metu reaguoti tinkamai, be baimės suteikti pirmąją pagalbą ir išgelbėti nelaimės ištiktą žmogų.

                                                      
]]>
3002 Tue, 17 October 2017 09:10:16
Išvyka į Bendrosios pagalbos centrą 112  Rudenišką spalio 6 dienos rytą mūsų  centro jaunuoliai ir darbuotojai ( Panevėžio g. 2) vyko į Bendrąjį pagalbos centrą (112), įsikūrusį Mainų gatvė 8, Klaipėdoje. Labai smalsu buvo sužinoti apie jų darbą ir veiklą. Savo veiklos pradžioje BPC pagalbos skambučius administravo tik Vilniaus mieste ir rajone. Vėliau aptarnaujamas plotas plėtėsi, buvo įsteigti teritoriniai skyriai Klaipėdoje ir Alytuje. Nuo 2013 m. liepos mėn. BPC vykdo veiklą visoje Lietuvos teritorijoje. Prevencinio-pažintinio pobūdžio išvykoje sužinojome, kaip Klaipėdos teritorinis skyrius atsako į pagalbos skambučius bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 ir reaguoja į gautus pagalbos prašymus, priima ir įvertina pagalbos prašymus, nustato teiktinos pagalbos poreikį, esant galimybei teikia pagalbą telefonu, parengia pranešimus apie pagalbą ir perduoda juos atitinkamoms pagalbos tarnyboms, užtikrina tolesnį turimos informacijos teikimą šioms tarnyboms. Paskambinus šiuo numeriu 112 pagalbos galime sulaukti iš priešgaisrinės gelbėjimosi tarnybos, greitosios medicinos pagalbos ir policijos. Turėjome galimybę pamatyti iš arti BPC operatoriaus darbą, priėję prie darbuotojos išklausyti pagalbos skambutį, kuris buvo išsiųstas greitosios medikams. Mūsų centro jaunuoliai uždavė jiems rūpimus ir iškilusius klausimus. Išsiaiškinę, susipažinę, daug sužinoję, pilni įspūdžių grįžome į įstaigą.

                                  
]]>
2987 Mon, 09 October 2017 08:10:27
Solidarumo bėgimas 2017m. Solidarumo bėgimas – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 4-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas kasmet aidi šimtuose Lietuvos ugdymo įstaigų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių.  Šio projekto  metu  taip pat  renkama parama, kuri  skirta pozityvios tėvystės ugdymui Lietuvoje bei medicinos punkto įrengimui Zambijoje.  Šiais metais ir  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti prisijungti prie šio gražaus projekto, kurį suorganizavo Klaipėdos Medeinės mokykla. Taigi saulėtą rugsėjo 27d. rytą  kartu su Medeinės mokyklos bendruomene rinkomės į kiemelį bendrai sportinei veiklai: kartu šokome, bendravome, klausėmės vaikučių atliekamų dainelių, o svarbiausia visi prabėgome draugišką  solidarumo ratą. Jaunuoliai ir darbuotojai už dalyvavimą buvo apdovanoti solidarumo diplomais.  Džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisidėti prie šio kilnaus projekto ir sudalyvauti bėgime.

]]>
2978 Mon, 02 October 2017 10:10:36
Šventinis renginys socialinių darbuotojų dienos proga BĮ Neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė“(Lakštučių g. 6) rugsėjo 27 d. vyko šventinis renginys, skirtas paminėti Lietuvos socialinių darbuotojų dieną. Jaunuoliai visus darbuotojus pasitiko su  rožės žiedeliu ir lakštutės simboliu. Jaunuolių tarybos atstovams pasveikinus darbuotojus, susipažinome su minėtos šventės atsiradimo istorija bei gailestingumo organizacijų globėju Šv. Vincentu Pauliečiu – neprilygstamu artimo meilės šventuoju, skatinusiu žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis, kurių pagrindas yra  gerieji darbai kūnui ir sielai.  Po jaunuolių atliktos dainos, darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti minčių lietuje

„ Koks turi būti darbuotojas, dirbantis socialinį darbą“, pažaisti žaidimą „Kas tai?“ (įminti mįsles) bei nuplukdyti būrinius laivelius su savo norais apie darbo sąlygas bei santykius į svajonių pilį „Klaipėdos lakštutė“. Šventinį renginį vainikavo naujo filmuko apie centro veiklas „Klaipėdos lakštutė -3“ peržiūra. Filmukas pralinksmino visus, sukėlė daug juoko ir džiaugsmingų akimirkų.  

                                  
]]>
2977 Mon, 02 October 2017 10:10:12
Mes bėgame, nes esame kartu! BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ kartu su šokių studija „Kūrybos Kišenė“ vykdo bendrą projektą „Mes esame Kar/Tu“ , kurio esmė - neįgaliųjų bendruomenės integracija į jaunimo kultūrinį gyvenimą pasitelkiant šokį, muziką, teatrą, gatvės performansus. Projekto tikslas - pastatyti didelius draugystės tiltus tarp visiškai skirtingų bendruomenių.

Rugsėjo 21 dieną šio projekto iniciatoriai organizavo bėgimą „Mes bėgame, nes esame kartu!“. Gausus būrys projekto dalyvių susirinko neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” kiemelyje ir Direktorės išlydėti pradėjome bėgimą iki smiltynės perkėlos. Su kitų pagalba bėgime taip pat dalyvavo net sunkiai vaikštantys ar neįgaliųjų vežimėlyje sėdintys asmenys. Smiltynės perkėloje linksmai, su muzika atlikome įprastą kasdieninę rytinę mankštą ir sušokome bendrą flashmob’o šokį.  Organizuodami šį bėgimą siekėme įvykdyti Europos judumo savaitės metu (rugsėjo 18-22d.) užsibrėžtus tikslus.

Grįže į įstaigą pasivaišinome organizatorių vaišėmis ir arbata, prisiminėme renginio akimirkas ir pasidalinome puikiais įspūdžiais.

]]>
2966 Tue, 26 September 2017 03:09:16
Viktorina apie aplinką tausojančias transporto priemones Prisidedant prie Klaipėdos miesto savivaldybės  organizuojamos „Judumo savaitės“, rugsėjo 19d. (Lakštučių g. 6) vyko smagi viktorina apie aplinką tausojančias transporto priemones (dviračius, riedučius, elektromobilius). Visas pasaulis spalio 22 dieną švenčia „dieną be automobilio“, todėl šios viktorinos tikslas buvo supažindinti jaunuolius ir darbuotojus su ekologiškiausiomis transporto priemonėmis, jų nauda ir reikšme mūsų gyvenimui, bei raginti kuo dažniau vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu. Šventės metu žiūrėjome specialiai šiai dienai parengtą informacinį filmuką, įgavome naudingų žinių, kurias patikrinome viktorinos metu. Susiskirstę komandomis atlikome įvairias užduotis, paruoštas aplinką tausojančių priemonių tema. Pasidžiaugėme visą mėnesį mūsų pačių ruošta parodėle „Piešiu savo svajonių dviratį“.

 

 

]]>
2961 Mon, 25 September 2017 12:09:21
Šventė "Rudenėli, labas!" Jau nuo rugsėjo vidurio BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2)  prasidėjo pasiruošimas šventei "Rudenėli, labas!".  Pirmą savaitę po derliaus surinkimo  visos veiklos įsitraukė į dalyvavimą parodoje "Rudens gerybės". Ir rugsėjo 18 d. vyko parodos pristatymas mūsų įstaigos foje. O rugsėjo 22 d. renginyje "Rudenėli, labas" pasitikome rudenį. Šventė prasidėjo eilėraščiu "Man patinka ruduo", kurį deklamavo centro lankytoja Elžbeta. Didelį džiaugsmą, pozityvias emocijas ir nepakartojamus įspūdžius mums padovanojo šventės svečias šokių klubo "UFAS" vadovas ir choreografas Artūras Iljinas. Šio renginio metu buvo pristatytas projektas "Ypatingas pasaulis", kurio dalyviai yra mūsų centro jaunuoliai ir M. Gorkio progimnazijos 4 B klasės moksleiviai. Šios progimnazijos mokinės parodė nuotaikingą šokį su skėčiais, kuris visus sužavėjo. Linksmai ir juokingai  jaunuoliai ir moksleiviai sudalyvavo varžybose ir konkursuose: "Žmogeliukas iš daržovių", "Lietutis", "Ežiukas", "Mis ruduo".

Per šį renginį supratome, kad ruduo yra ne vien liūdnas ir niūrus, bet muzikos ir šokių dėka gali būti spalvotas ir ryškus!

]]>
2960 Mon, 25 September 2017 12:09:20
Bočia (boccia) vienija mus Nepaisant audringo vėjo ir lietaus į Klaipėdos miestą rugsėjo 14-15 dienomis  rinkosi gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos Respublikos. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė organizavo dviejų dienų neigaliųjų sporto šventę „Bočia vienija mus“.      Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų su negalia. Pasak, atvykusių žaidėjų šis žaidimas nesunkus, įdomus, azartiškas, žaidžiamas poromis ar komandomis. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į Parolimpines žaidynes.

Darnaus bendradarbiavimo su Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla dėka, lietingas oras renginio nesugadino, nes šventė buvo perkelta į sporto maniežą, dėl ko ji tapo dar sportiškesnė ir profesionalesnė. Karinių jūrų pajėgų išvirta kareiviška košė bei karšta arbata sustiprino sportininkų jėgas, o UAB „Javinė“ dovanoti saldumynai pagerino dalyvių nuotaiką. Į renginį atvyko 18 komandų: tai Panevėžio jaunuolių dienos centras, Šilutės „Macikų“, Strėvininkų (Kauno rajono) socialinės globos namų, Trakų, Plungės, Kretingos, Mažeikių neįgaliųjų centrų komandos, Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubo „Atletas“, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas „Žuvėdra“, Klaipėdos individualių poreikių kūrybos studija „Plunksnelė“, „Klaipėdos viltis“, „Danės“‘ socialinių paslaugų centro, „Klaipėdos lakštutės“ ir viena komanda iš Liepojos miesto (Latvijos Respublika). Po šiltų sveikinimo žodžių ir kūrybiškų komandų prisistatymo, muzikinę šventės dalį atidarė mūsų įstaigos solistas Arūnas Amulis bei jungtinė Klaipėdos, Nidos, Telšių šokėjų komanda, kuri po pasirodymo visus pakvietė į bendrą flashmob‘o šokį. Bočios turnyras vyko intensyviai, iškritusios komandos palikusios atminčiai savo rankų antspaudus draugystės plakate, turėjo galimybę gerai praleisti laiką žaidimų zonoje, pailsėti, pavalgyti ir laukti apdovanojimų. Bočia turnyro I vietą laimėjo Panevėžio, II – Klaipėdos „Vilties“, III – „Strėvininkų“ (Kauno raj.) komanda, o paguodos prizas ir IV vieta atiteko svečiams iš Latvijos Respublikos. Po varžybų šventės dalyviai susipažino su BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ įstaiga, jos vykdomomis veiklomis, pasigardžiavo paruoštomis vaišėmis ir pasilinksmino diskotekoje. Kitą dieną AB „Smiltynės perkėla“ suteikė galimybę šventės dalyviams nemokamai autobusais persikelti į Smiltynę, kur Lietuvos jūrų muziejus - delfinariumas pakvietė pasidžiaugti delfinų pasirodymu bei aplankyti terapijos centrą.

Tokie susitikimai yra labai svarbūs ir reikalingi ne tik socialinių įstaigų paslaugų gavėjams bet ir  lydintiesiems asmenims, socialiniams darbuotojams, kineziterapeutams. Bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.

 

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

]]>
2951 Tue, 19 September 2017 01:09:17
Dalyvavimas projekte Nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“, projekto kodas Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Sudarytos projekto vykdymo sutarties tikslas - Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos EQUASS diegimas įstaigoje, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą. EQUASS (angl. The European Quality in Social Services) – tai Europos reabilitacijos platformos iniciatyva sukurta sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistema, kuri padeda įgyvendinti Savanoriškos Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (Voluntary European Quality Framework for Social Services) reikalavimus.

]]>
2947 Thu, 14 September 2017 01:09:45
Sveikinimai Jubiliejaus proga! Įstaigos klientę, daugiametę pedagogę Lidiją Čerednik  įstaiga pasveikino su 90-tuoju gimtadieniu. Jubiliejaus proga palinkėjome dar daug ilgų gyvenimo metų. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos moteriai teikiamos nuo 2016 metų kovo 23 dienos. Paslaugos teikiamos 2 kartus per savaitę po 4 valandas. Senolė  gauna kompleksinę visų komandos specialistų pagalbą ir psichologo konsultacijas, siekiant pagerinti savo emocinę būseną.

]]>
2939 Wed, 13 September 2017 09:09:20
Lietuvių liaudies tradicijos vasaros šventėse Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, rugpjūčio 30d. spėjome pasidžiaugti vasariška šiluma ir prisiminti visas lietuvių liaudies vasaros šventes ir tradicijas, pradedant Sekminėmis ir baigiant Baltramiejaus švente. Renginys vyko įstaigos kiemelyje, tradiciškai dalyviai buvo pasitikti su daina, duona ir druska, vyravo tautinių rūbų tematika. Pynėme vainikus iš įvairių gėlių ir žolynų, kalbėjome apie lietuvių liaudies tradicijas, aptarėme pagrindines švenčių simbolių reikšmes. Neapsieita ir be linksmybių, žaidėme tradicinius žaidimus, šokome, dainavome bei vaišinomės ypatingais skanėstais.

]]>
2938 Tue, 12 September 2017 10:09:03
Lietuvos „Bočios“ čempionatas Rugsėjo 9d. Ukmergėje vyko Lietuvos neįgaliųjų „Bočios“ čempionatas, kuriame BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" lankytojai atstovavo mūsų įstaigą ir Klaipėdos miestą. Čempionate varžėmės B pogrupyje, kuriame stipriausi pasirodė Lietuvos „Bočios“ sportininkai. Pradėjome su pergale, laimėję rezultatu 3:2 prieš Visagino komandą. Likusią varžybų dalį teko pripažinti varžovų pranašumą. Čempionatas mums paliko išskirtinius neišdildomus prisiminimus, esame labai dėkingi Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai už suorganizuotas varžybas. Tikimės, kad tai buvo puikus sportinių įgūdžių lavinimas ir gera treniruotė prieš ateinančią rugsėjo 14d., kuomet mūsų įstaigoje vyks tarptautinė „Bočios“ šventė - "Bočia vienija mus".

]]>
2934 Mon, 11 September 2017 10:09:29
Paroda ,,Spalvotos vasaros prisiminimai’’ Rugsėjo 6 d. rytą BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko parodos “Spalvotos vasaros prisiminimai“ pristatymas, kurioje eksponuojami kūrybiniai darbeliai iš spalvotų kamštelių. Dažnai nesusimąstome, kad net mažas plastiko kamštelis teršia aplinką, kenkia dirvožemiui, augalams. Juk kol plastikas suyra gamtoje užtrunka net nuo 500 iki 1000 metų. Būtent dėl to svarbu rūšiuoti šiukšles. Galime pasidžiaugti, kad centre turime  šiukšliadėžes skirtas plastiko ir popieriaus rūšiavimui. Pradedame mąstyti „žaliai“- įprantame rūšiuoti, labiau saugome ir mylime gamtą. Metus laiko Namų ruošos veikloje kaupėme spalvotus plastiko kamštelius. Surinktus panaudojome gamindami meninius darbelius vasaros atidarymo šventės metu. Visi kartu dirbome kaip darni ir kūrybiška komanda. Pasitikdami rudenį galime pasidžiaugti sukūrę kažką naujo iš seno. Dėkojame kiekvienam rinkusiam, atnešusiam, rūšiavusiam, piešusiam, kirpusiam, dažiusiam, klijavusiam centro lankytojui ir darbuotojui. Visi pritarėme, kad kamštelių rinkimo akciją pratęsime ir bandysime sukurti įdomesnių darbelių.

                                           
]]>
2935 Mon, 11 September 2017 10:09:27
Sugrįžtuvių šventė Rugsėjo 4-ą dieną  neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko šventė. Pagaliau susirinko dauguma jaunuolių, kurie vasaros metu ilsėjosi, vieni iš jų laiką leido namuose, kiti darbavosi soduose ar svečiavosi pas artimuosius. Šią sugrįžtuvių progą nusprendėme paminėti džiaugsmingai. Šventės metu įveikėme specialiai šiai progai sukurtą kryžiažodį, kurį sprendžiant turėjome galimybę dar geriau pažinti vienas kitą bei atrasti savo išskirtinumą. Kryžiažodyje rašėme jaunuolių vardus pagal pateiktus apibūdinimus. Prisiminėme mėgstamiausias savo vaikystes pasakas, skaitėme pasakų apibūdinimus ir bandėme spėlioti apie kokią pasaką kalbama, teisingai atspėję gavo šaunių prizų. Atlikome ir aktyvias užduotis, ieškojome po visą įstaigą pasislėpusių daiktų, vadovaudamiesi  informacinėmis kortelėmis, suradę visus reikiamus daiktus ant popierinių obuoliukų parašėme palinkėjimus, kuriuos tvirtai užvakavome ir skaitysime kitais metais. Šventės pabaigoje žiūrėjome psichologės ir alternatyvios komunikacijos darbuotojų parengtą filmuką apie jaunuolių vidaus taisykles, filmuko aktoriai buvome mes patys. Jaunuoliai prisiminė kaip reikia tinkamai elgtis įstaigoje. Po šios smagios šventės, džiaugsmingai nusiteikę galėsime pradėti naujus mokslo metus.

                                            

 

]]>
2933 Mon, 11 September 2017 10:09:00
Atrankinės „Bočia“ varžybos Rugpjūčio 31d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko atrankinis „Bočios“ turnyras. Šio turnyro tikslas išrinkti geriausius iš geriausių mūsų įstaigos „Bočios žaidimo žaidėjus. Puikiausiai pasirodę žaidėjai turės galimybę dalyvauti tarptautinėje sporto šventėje „Bočia vienija mus“ kurią organizuojame rugsėjo 14d. savo įstaigoje.Sudarėme keturias komandas, kurios varžėsi tarpusavyje. Visi dalyviai, kurie aktyviai dalyvavo turnyre, buvo apdovanoti diplomais. Po smagaus ir daug emocijų pareikalavusio turnyro jėgas padėjo atgauti „Namų ruošos“ veiklos suruoštas vaišių stalas, prie kurio ne tik skanavome vaišes, bet ir dalinomės įspūdžiais apie sportines užduotis, bei aktyviai ir įdomiai praleistą laiką.

 

]]>
2921 Mon, 04 September 2017 02:09:07
Apsilankymas „Forum Cinema“ kino teatre Rugpjūčio 23 dieną  mūsų įstaigos (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai apsilankėme „Forum Cinema“ kino teatre kur  žiūrėjome  animacinį filmą ,,Avelės ir vilkai“. Filmas mus nukėlė į slėnį , kuriame  nuo seno gyveno nerūpestinga avių bendruomenė. Sodri pievų žolė ir gaivūs kalnų upeliai maitino aveles, o kalnai patikimai saugojo nuo išorinių pavojų. Tol, kol į netoliese esantį tarpeklį neatsikėlė gyventi vilkų gauja. Tiesa, jie kol kas turi svarbesnių reikalų nei avys: ilgametis jų vadas Magra paseno ir gaujai reikalingas naujas vedlys. Senovinė vilkų tradicija reikalauja, kad atsistatydinantis gaujos vadas išrinktų savo įpėdinį. Kandidatai tam yra du. Nuožmus ir negailestingas Beausis bei geraširdis ir šiek tiek nerangus Pilkis. Pastarasis yra gaujos numylėtinis, tačiau norint tapti tikru vilkų vadu, reikalingos ir kitos būdo savybės, kuriomis Pilkis nepasižymi. Negana to, šių savybių nebuvimas pasėja dvejonių ir jo mylimosios Biankos galvoje. Suprasdamas, kad gali prarasti labai daug, Pilkis nusprendžia kreiptis pagalbos į išmintingą kiškių žiniuonį. Pastarasis, ilgai nesispyriojęs, duoda Pilkiui stebuklingo „transformacinio gėrimo“. Laimingas Pilkis parbėga namo, išgeria mikstūrą ir... pavirsta avinu. Supratęs, kad tarp vilkų jam dabar tikrai ne vieta, Pilkis suranda naujus namus avių bendrijoje. Tuo tarpu naujuoju vilkų vadu išrinktas Beausis nutaria surengti išvyką į avių slėnį. Kartu su naujaisiais draugais Pilkis ima ruoštis vilkų antplūdžiui...

 Tai buvo labai smagus,  nuotaikingas, lietuviškai dubliuotas, animacinis filmukas apie avių ir vilkų santykius.

 
]]>
2920 Mon, 04 September 2017 02:09:09
Išvyka į Priekulės Vingio parką ir Drevernos prieplauką Gražią ir saulėtą rugpjūčio 8 dieną išsiruošėme aplankyti Priekulės Vingio parko bei Drevernos prieplaukos. Visus labai sudomino Vingio parko peizažinio stiliaus elementai pakabinti ant medžių, įvairios statulos bei daugybė kitų kūrybiškų detalių. Drevernoje sužavėjo senoviniai buriniai laivai, įrengtas didelis uostas, po kurį galėjome pasivaikščioti ir pasižvalgyti. Prie Kuršių marių kranto įrengti modernūs ir jaukūs gultai, suoliukai, ant kurių galėjome atsigėrėme arbatos, pailsėjome, pasimėgavome šiluma ir saulės spinduliais. Ši išvyka leido pasigrožėti dar nematytais gamtos vaizdais,  atsipalaiduoti nuo dienos rūpesčių, įgauti pozityvumo ir teigiamos energijos.

                                             
]]>
2917 Mon, 04 September 2017 01:09:25
Išvyka į kruizinių laivų terminalą 2017m. rugpjūčio 1d. “Klaipėdos lakštutės” klientai (Lakštučių g. 6)  vyko į kruizinių laivų terminalą stebėti kaip nuo krantinių atsišvartuoja burlaiviai ir ruošiasi išplaukimui. Kai atvykome stebėjome pro pakeltą tiltą išplaukiančius laivus bei trimituojančius ir  mojuojančius laivų įgulos narius. Mes taip pat jiems mojavome ir džiaugėmės laivų grožiu.  Labiausiai  nustebino piratų laivas, kuris mums priminė  Kalėdas, stebėjome kaip laivu plaukia Kalėdų seneliai. Buvo tikrai gražus reginys.

                                          
]]>
2916 Mon, 04 September 2017 01:09:10
Išvyka į Jūros šventę 2017m. liepos 28d. mūsų įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g. 6)  lankėmės Jūros šventėje. Aplankėme Klaipėdos naftos pavilioną, kuriame vyko įvairios pramogos. Išbandėme virtualios realybės akinius, žaidėme žaidimus, susipažinome su darbuotojų darbo aprangos ypatumais. Patys pasipuošę šalmais ir specialiais akiniais sudalyvavome mini fotosesijoje prie foto sienelės. Mus labai maloniai priėmė ir netgi gavome dovanų. Taip pat pasivaikščiojome Danės upės krantine ir pasidžiaugėme buriniais laivais, aplankėme parodą” Uosto kopose. Šventoji. Jūrinio paveldo ženklai”, esančią Turgaus gatvėje. Grįžome kupini įspūdžių ir puikios šventinės nuotaikos.

]]>
2918 Mon, 04 September 2017 01:09:07
Poilsis prie jūros Grįžę po atostogų (Lakštučių g. 6)  mėgaujamės nuostabiu vasarišku oru. Progai pasitaikius vykstame į paplūdimį. Prie jūros ant šilto smėlio atliekame įprastą rytinę mankštą.  Paplūdimyje įdomių užsiėmimų randa kiekvienas: statome smėlio pilis, renkame kriaukles ir akmenukus, žaidžiame įvairius žaidimus ar tiesiog gulime ir mėgaujamės vasaros šiluma ir saule.

]]>
2919 Mon, 04 September 2017 01:09:46
Vasaros šypsena Druskininkuose Visą savaitę Druskininkuose skambėjo muzika, liejosi geros emocijos. Čia šurmuliavo tradicinė  muzikinė stovykla, kurią organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šioje stovykloje dalyvavo 45 neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalyviai iš įvairių miestų. Klaipėdą atstovavo solistė Vaida ir penki BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Stovyklos metu vyko intensyvios kūrybinės dirbtuvės, kuriuose orkestras tobulino repertuarą, rengė jungtines programas su diksilendu „Sweetband“,  solistais Emiliu Korickij,  Vaida Butautaite, Jevgenij Bumbul. Orkestro nariai ne tik repetavo, bet ir grožėjosi nuostabia Druskininkų gamta, fontanais, lankėsi Druskininkų vandens parke, sanatorijoje "Belorus". 

Muzikinę stovyklą vainikavo neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Romualdas Brūzga) koncertas „Vasaros šypsena“, kuris vyko rugpjūčio 24 d., Druskininkų pramogų aikštėje. Tuomet orkestro sudėtyje koncertavo talentingi neįgalieji muzikantai iš Vilniaus, Klaipėdos, Druskininkų, Joniškio bei jaunatviškojo diksilendo „Sweetband“ (vadovas Karolis Pratkus) nariai. Savo gražiu tembru koncertą puošė „Lietuvos talentų“ žvaigždė solistas Emilis Korickij iš Vilniaus bei tarptautinio konkurso-festivalio “Muzika be sienų” laureatė Vaida Butautaitė iš  Klaipėdos.

Rugpjūčio 26 d. orkestras dar lankėsi Jurbarke, kur dalyvavo Neįgaliųjų bendruomenės mugėje-koncerte “Būkime kartu!”, o rugsėjo 3 d. jis tradiciškai papuoš šventę „Tau, Vilniau!”.

Smagu, kad mūsų įstaigos bendradarbiavimo su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ dėka, net penki mūsų įstaigos jaunuoliai, subūrę savo ansamblį „Pajūrio spalvos“ (vadovas Albertas Burba), turi galimybes dalyvauti neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro veikloje.

Tai suteikia jaunuoliams galimybę profesionaliau groti, aktyviai dalyvauti koncertinėje veikloje, aplankyti įvairius Lietuvos miestus, tapti savarankiškesniems, matomiems, pripažintiems ir savo gebėjimais teikti džiaugsmą aplinkiniams. Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro ir jo grupių veiklą dalinai remia Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, eilė kitų rėmėjų.

 

BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

 

]]>
2911 Wed, 30 August 2017 02:08:13
Vasaros stovykla Paskutinė savaitė prieš atostogas mūsų centre  (Panevėžio g. 2) buvo netradicinė -  pilna šurmulio ir įspūdžių, nes  vyko vasaros stovykla. Kiekvieną dieną mūsų jaunuoliai buvo nustebinti   įvairiais sportiniais, edukaciniais, meniniais ir pramoginiais užsiėmimais.  Pirmadienis -  sporto diena, kuri prasidėjo mankšta lauke ir šiaurietiško ėjimo su lazdomis mokymais. Pamokėlę  vedė profesionalios instruktorės, o jaunuoliai turėjo galimybe susipažinti su šia sporto šaka ir išbandyti šiaurietiško ėjimo lazdas. Antradienis – meninės terapijos diena. Šią dieną vyko dailės ir floristikos užsiėmimai lauko kiemelyje. Jaunuoliai darė įvairius darbelius iš natūralių priemonių: medžių žievės, kerpių, akmenukų, gėlyčių ir kriauklyčių. Trečiadienis – pramogų diena, kurios metu visi jaunuoliai ir darbuotojai  vykome į pramogų parką „Kar Kar“. Dalis jaunuolių laipiojo medžių trąsomis, su kitais jaunuoliais vaikščiojome po parką, mankštinomės, o išvykos pabaigoje vaišinomės ledais. Po pietų įstaigos kiemelyje vyko kaniterapijos užsiėmimai. Jaunuoliai žaidė įvairius žaidimus su šuniukų pagalba. Ketvirtadienis – edukacinės veiklos diena ir „slapto draugo“ žaidimas. Penktadienis – vasaros stovyklos uždarymo šventė, kurios metu vyko piknikas kiemelyje, su vaišėmis ir įvairiomis pramogomis.  Ši savaitė jaunuoliams ir darbuotojams buvo ypatinga, nes turėjome galimybę daug laiko praleisti aktyviai ir turiningai gamtoje, kartu pabendrauti ir pramogauti.

                                                
]]>
2857 Fri, 28 July 2017 01:07:32
Ortopedinė avalynė mūsų jaunuoliams Šių metų  kovo 13 d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g.2)  apsilankė atstovai iš UAB  „Ortopedijos  projektai“, su pasiūlymu jaunuoliams nemokamai  pagaminti ortopedinę avalynę, kuri kompensuojama iš PSDF lėšų. Ortopedinė avalynė užtikrina tinkamą pėdos atramą, mažina nuovargį kojose, tinka deformuotoms pėdoms. Tėvams/globėjams leidus, buvo išmatuotos jaunuolių pėdos(atspaudai) tam, kad pasiūti kiekvienam klientui individualią avalynę ir vidpadžius. Dalis jaunuolių savarankiškai nuvyko su savo tėvais/globėjais  į UAB „ Ortopedijos projektai‘‘ parduotuvę, kurioje taip pat užsisakė reikiamą avalynę. Gaminių pasiuvimo ir pagaminimo laikas 3-4 mėnesiai, tai mūsų jaunuoliai jau sulaukė savo išrinktų batukų ir vidpadžių, kurie skirti pėdų sveikatai, patogiam ir laisvam judėjimui.  Mūsų klientai, jų tėveliai/globėjai yra patenkinti ir džiaugiasi nauja ortopedine avalyne.

                                                          
]]>
2855 Mon, 24 July 2017 02:07:22
Ekskursija su laivu „Venus“ Saulėtą liepos 14d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir  darbuotojai  išvyko į ekskursiją su laivu „Venus“. Šiemet pažintinės ekskursijos po uostą laivu – jubiliejinės, rengiamos jau dešimtus metus iš eilės. Valandos trukmės plaukimo metu turėjome galimybe susipažinti su Klaipėdos uostu ir čia veikiančiais terminalais. Laive vyko ir viktorina, kurios klausimai taip pat buvo susiję su uosto veikla. Smagiai įsitraukėme į viktoriną, atsakinėjome klausimus ir gavome dovanų. Valanda prabėgo kaip viena akimirka - šnekučiavomės, gėrėjomės vaizdais ir puikiu oru.

]]>
2844 Mon, 17 July 2017 11:07:23
Išvyka į Klaipėdos Parodų rūmus Birželio 12 d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai išvyko į Klaipėdos parodų rūmus, pažiūrėti eksponuojamos Kinijos šiuolaikinio meno parodos „Kas aš? 798 įspūdžiai“. Šią ekspoziciją sudarė jau pasaulyje pripažintų menininkų ir meno rinką netrukus užkariausiančių jaunųjų kūrėjų, atstovaujančių trims menininkų kartoms, įvairaus žanro – tapybos, fotografijos, skulptūros, videomeno – darbai. Ši paroda  lankytojui padeda suvokti kaip per įvairiapusį šiuolaikinį meną geriau pažinti šiandieninės kinų tautos dinamiškumą. Kinijos šiuolaikinis menas yra tapęs svarbia sudedamąja pasaulinio meno rinkos dalimi, reprezentuojančia dabartinę Kiniją. Parodoje pamatėme įspūdingus menininkų darbus ir išklausėm darbuotojos pasakojimų. Jaunuoliai džiaugėsi, kad turėjo galimybę  susipažinti su Kinijos kultūra, istorija ir menu.

                                         
]]>
2837 Thu, 13 July 2017 08:07:06
Kaniterapinė veikla  Daugiau nei metus mūsų centre (Panevėžio g.2) lankosi terapiniai šunys, auksaspalvis retriveris Čarlis ir Zenenhundė Lota. Kartą į savaitę vyksta individualūs terapiniai užsiėmimai bei edukacinė veikla mažose grupelėse dalyvaujant ir šunims. Po kiekvieno tokio užsiėmimo jaunuoliai dalinasi patirtais įspūdžiais su kitais centro jaunuoliais ir taip norinčiųjų dalyvauti skaičius vis auga. Tad buvo nuspręsta rengti užsiėmimus į kuriuos galėtų įsitraukti daugiau jaunuolių. Užsiėmimų tikslas- atliekant įvairias užduotis, žaidimų metu formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gerbti šalia esančius žmones bei gyvūnus, ugdyti empatiją, gebėjimą dirbti komandoje ir t.t. Vienas tokių užsiėmimų vyko praėjusią savaitę, jo metu jaunuoliai ne tik bendravo, glostė Lotą ir Čarlį, bet ir mokėsi įvairių šuns dresavimo komandų, patys bandė juos dresuoti. Vėliau, kartu su šunimis gaudė ore skraidančius muilo burbulus bei dalinosi patiriamais įspūdžiais. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai išsikėlė bendrą tikslą - pagaminti rankų darbo pavadėlius Čarliui ir Lotai.  Taigi, dar kartą įsitikinome kokia nuostabi, stebuklinga yra žmogaus ir gyvūno draugystė. Stebint kiekvieną susitikimą galima matyti, kaip šuo padeda atsipalaiduoti, pajusti teigiamas emocijas, gali suteikti jėgų ir skatinti būti aktyvesniems.

                                                      
]]>
2829 Mon, 10 July 2017 01:07:07
Paskaita “Atsargiai erkės“ Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, gamta ir pramogos.  O, kad atostogauti būtų ne tik smagu, bet ir saugu, reikia nepamiršti, kad gamtoje reikia būti atsargiam -  saugotis erkių, kurios šiuo metu yra ypač aktyvios. Tuo tikslu birželio 28 dienos popietę mūsų centro salėje (Panevėžio g.2) vyko paskaitėlė „Atsargiai erkės“, kurią vedė įstaigos slaugytoja. Erkės yra smulkūs vabzdžiai, kurie kelia vis didesnį pavojų žmonėms ir gyvūnams. Erkės gali įsisiurbti ir per kraują pernešti pavojingas ligas. Paskaitėlės metu, aiškinomės, kaip apsisaugoti, ką daryti, jei erkė įsisiurbia. Žiūrėjome ir mokomuosius filmukus, kuriuose buvo rodoma kaip teisingai ištraukti erkes, kokias ligas jos sukelia, kur kreiptis pagalbos. Taigi, linkime būti atsargiems gamtoje ir saugoti savo ir augintinių sveikatą!

]]>
2814 Thu, 29 June 2017 10:06:54
Išvyka į I.Simonaitytės muziejų Priekulėje Vėjuotą birželio 27 rytą įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) išvykome į Priekulės miestelį aplankyti I.Simonaitytės muziejaus. Ten jau mūsų laukė darbuotoja, kuri maloniai supažindino mus su muziejaus ekspozicija, pavedžiojo po kambarius, kurie nepakito nuo to laiko, kai šiuose namuose leisdavo vasaras gerbiama rašytoja. Susidomėję klausėmės nuoširdaus pasakojimo apie I.Simonaitytės gyvenimo faktus ir kūrybą. Iš tiesų buvo labai įdomu. Išėję iš muziejaus patraukėme į netoliese plytintį parką. Gėrėjomės senais medžiais, išradingomis instaliacijomis iš vytelių ir šiaudų, supomės, vaišinomės bandelėmis ir likome labai patenkinti šia turininga išvyka.

                                 
]]>
2811 Wed, 28 June 2017 02:06:45
Meninės saviraiškos šventė „Skriski kūrybos paukšte 11“ 2017 m. birželio 22d. BĮ neįgaliųjų cento ,,Klaipėdos lakštutė‘‘ lankytojai  (Lakštučių g. 6) dalyvavo meninės saviraiškos šventėje ,,Skriski, kūrybos paukšte 11‘‘. Šventė vyko Gargždų socialinių paslaugų centro kiemelyje. Renginyje dalyvavo ir kiti socialines paslaugas teikiantys centrai, todėl šventė prasidėjo komandų prisistatymais. ,,Klaipėdos lakštutės‘‘ lankytojai prisistatymo metu dainavo ir padovanojo renginio organizatoriams savo sukurtą smėlio pasaulį stiklo burbule. Jaunuoliai patyrė daug gerų emocijų atlikdami kūrybines užduotis: puošė paparčio žiedą, pynė Joninių vainiką, sugalvoję norą  paleido jį  į Minijos upę. Taip pat šventės metu pasistiprinome  grilyje keptomis dešrelėmis ir kitomis vaišėmis. Jaunuoliai išreiškė didelį norą dar kartą sudalyvauti tokioje šventėje.

                                           
]]>
2806 Mon, 26 June 2017 11:06:38
Vasaros pramogos nuotykių parke „Kar kar“ Vasarą smagu laiką leisti ir pramogauti gamtoje, todėl birželio 19d. viso centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai susiruošė į Klaipėdos nuotykių parką „Kar kar“.  Šis parkas tai puiki vieta aktyviam ir turiningam užimtumui. Taigi mūsų pramogos prasidėjo nuo kasdieninės mankštos, kurią darėme gamtoje ant žolytės. Pasimankštinę, susėdome visi pievelėje, šnekučiavomės, vaišinomės ledais, žaidėme  judriuosius žaidimus ir smagiai leidome laiką.  Tai pat mūsų jaunuoliai su darbuotojų pagalba jau antrus metus išbando laipiojimo medžiais trasas, kurios parenkamos pagal jų fizinį pasirengimą ir galimybes. Kiekvienam jaunuoliui pravedamas individualus laipiojimo techninis instruktažas ir suteikiama reikiama informacija ir pagalba laipiojimo metu.  Papramogavę, pilni smagių įspūdžių, geros nuotaikos grįžome į centrą.

                                         
]]>
2805 Mon, 26 June 2017 11:06:23
Išvyka į nuotykių parką „Kar kar“ BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė‘‘ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai, lydimi darbuotojų birželio 19 dieną lankėsi didžiausiame Baltijos šalyse nuotykių parke ,,Kar Kar“, kuriame mūsų laukė laipiojimo medžiais pramogos. Stipriausi jaunuoliai ryžosi lipti trasomis patys, tačiau kartu vežėmės ir palaikymo komandą, kuri mus padrąsino ir palaikė kai pritrūkdavo drąsos. Išklausę instruktažo, aprūpinti profesionalia alpinizmo įranga, prižiūrimi rūpestingų instruktorių bei darbuotojų, jaunuoliai išbandė net 3-jų skirtingų sudėtingumų trasas. Po sėkmingo laipiojimo medžiais leidome sau paskanauti ledais ,,Kar Kar‘‘ parko ledainėje, dalinomės geromis emocijomis ir patirtais įspūdžiais. Dėkojame Nuotykio parko „Kar Kar“ vadovui Mindaugui Žiliui už pakvietimus.

]]>
2799 Wed, 21 June 2017 03:06:46
Antroji vasaros stovyklos savaitė (Lakštučių g. 6) 2017m. birželio 12d. organizavome atviručių gaminimo veiklą. Jaunuoliai savarankiškai ir su darbuotojų pagalba gamino įvairiaspalves atvirutes, į kurias surašė pačius nuoširdžiausius palinkėjimus savo draugams vasaros atostogų laikotarpiu. Pratęsdami pažintį su rašytoja I. Simonaityte, birželio 13d. lankėmės I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje. Jis įsikūręs buvusiame rašytojos vasarnamyje, Priekulės miestelyje. Muziejuje eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, visų knygų pirmieji leidiniai bei išsaugota autentiška vasarnamio aplinka. Vasarnamyje rašytoja praleido paskutines savo gyvenimo vasaras. Birželio 14d. vykome į Pilies muziejų, kuriame dalyvavome edukaciniame užsiėmime  ,,Viduramžių pramogos ir žaidimai“.  Įsijautėme į  viduramžių gyventojų pramogas, žaidėme įvairius žaidimus. Išbandėme rankos miklumą, akies taiklumą,  netgi riterio kalavijo sunkumą. Popietinėje veikloje įstaigos psichologė paruošė įvairiausių „theraplay“ metodo žaidimų, lavinančių kognityvines sferas, socialinius įgūdžius bei  stiprinančių tarpasmeninius santykius. Žaidimus mūsų jaunuoliai žaidė labai noriai. Birželio 15d. vykdėme jaunuolių ir darbuotojų fotosesiją, kuriai  specialiai sukūrėme unikalią foto sieną su šalia stovinčiais senovinio stiliaus daiktais. Nuotraukos turi neišdildomą  išliekamąją vertę, todėl visi galėsime pasidžiaugti  užfiksuotų akimirkų prisiminimais. Po šios ilgai trukusios  fotosesijos sulaukėme svečių, kurie visus vaišino armėniškais, įstaigos kiemelyje keptais šašlykais, bei kitomis ypatingomis vaišėmis. Birželio 16d. vykome į ekskursiją Klaipėdos universiteto Botanikos sode, kuriame stebėjome įspūdingą klasikinį indišką šokį bei pasinaudojome galimybe pašokti ir patys. Užsiėmimą vedė Klaipėdos universiteto, Sveikatos mokslų fakulteto magistrantė iš Indijos Shah Deepmale Kumari, kuri labai nuoširdžiai bandė atskleisti šokio subtilybes. Puikiai nusiteikę keliavome Botanikos sodo takeliais, žavėdamiesi sukurtu grožiu, medžių, krūmų bei augalų įvairove, žydinčių gėlių plotais. Džiugino netikėčiausiose vietose įsikūrusios skulptūros iš šiaudų, vytelių, medžių kamienų bei kitų gamtinių medžiagų. Nepabūgę vėjuotos dienos birželio 20d. išsiruošėme prie jūros, vasaros stovyklos uždarymo proga. Ant šilto smėlio smagiai leidome laiką rungdamiesi estafetėse, statėme smėlio pilis, leidome aitvarą, grožėjomės stipriai banguojančia jūra. Po daug jėgų pareikalavusių rungčių vaišinomės arbata bei sausainiais.

                                          
]]>
2798 Wed, 21 June 2017 03:06:16
Tarptautinis bendradarbiavimas 2017 m. birželio 9 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ administracija ir socialiniai darbuotojai  dalyvavo Latvijos Profesinio tobulėjimo centro „Aisma“ organizuotame kvalifikacijos kėlimo seminare „Socialinė gerovė tarpdisciplininiu požiūriu“,  kuris vyko Rygoje. Taip pat po seminaro buvo aplankytas Rygos centras „Rūpju berns“. Pasidalinta gerąja patirtimi, užmegztas bendradarbiavimas, aptartos projektų vykdymo galimybės.

]]>
2789 Fri, 16 June 2017 10:06:12
Pirmoji stovyklos savaitė Prasidėjus vasarai, pradėjome ir tradicinę vasaros stovyklą (Lakštučių g. 6), kurios metu kasdien vykdome įdomią, įtraukiančią, naujų idėjų kupiną veiklą, vykstame į išvykas. Birželio 5 dieną paskyrėme floristikai.  Iš gamtinių medžiagų (akmenukų, kriauklių, pagaliukų,  medžio žievių ir kitų žaliavų ) kūrėme menines žvakides. Kiekvienam darbeliui buvo sugalvotas unikalus pavadinimas. Pasibaigus užsiėmimams  surengta darbelių parodėlė, vyko jos aptarimas. Popietinėje veikloje žaidėme žaidimus, leidome aitvarą, smaližiavome ledais. Birželio 6 dieną vyko judesio terapija su praktike Dovile Binkauskaite. Terapijos metu centro lankytojai judesio pagalba ieškojo ryšio tarp savęs, šalia esančio žmogaus ir gamtos. Siekiant sustiprinti prigimtinius pojūčius, užsiėmimas vyko centro kiemelyje, basomis kojomis ir net užmerktomis akimis. Birželio 7 dieną užsiėmėme lėlių gamybą. Iš pradžių vyko pasiruošimo darbai, kiekvienas savo lėlei pasirinkome patinkančias kūno dalis bei atributus. Sudėjome į marionetes visus savo norus, svajones ir troškimus, leisdami gimti unikalioms, ryškiu individualumu spindinčioms lėlėms. Birželio 8 dieną  vykome į Klaipėdos mini zoo. Visus  pakerėjo graži, natūrali gamta bei įvairiausi gyvūnai. Čia galima pamatyti ne tik mešką, lūšis, liūtą, tigrus, stručius ar kitus laukinės gamtos gyventojus, bet ir nukeliauti tiesiai į paukščių ar žiurkėnų namelius. Jaunuoliai turėjo galimybę  viską  pamatyti iš labai arti ir net paliesti.

                                        
]]>
2787 Thu, 15 June 2017 01:06:32
Išvyka į Dituvos J.Lankučio biblioteką "Bibliotekos - tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas“

                                                              G. Leibnicas

  Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad skaitymas daro didelę teigiamą įtaką mūsų gyvenimui. Skaitymas stiprina atmintį, lavina analitinį mąstymą, sukelia emocinį pagyvėjimą. Su tokiu tikslu birželio 8 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į J. Lankučio (Dituvos filialas) viešąją biblioteką. Darbuotoja Jurgita mus labai šiltai ir svetingai pasitiko, kviesdama prie paruošto vaišių stalo. Bibliotekos apsilankymas prasidėjo nuo įdomaus pasakojimo apie bibliotekos įkūrimo istoriją. Sužinojome, kad Dituvos biblioteka buvo įsteigta 1955 metais. Sudomino informacija apie Dituvos sodų krašto istoriją, kuri siekia labai senus laikus. Galutinis mūsų kelionės taškas buvo apsilankymas Drevernoje. Ten pamatėme įspūdingą mažųjų laivų uostą, kurį puošia vėtrungės, skulptūros, 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą, Karaliaus Vilhelmo kanalą. Laba sužavėjo Dreverna- unikali vandeniu apsupta vietovė, kurioje vis labiau populiarėja rekreacija ir turizmas.  Pilni įspūdžių ir gera nuotaika grįžome į centrą.

]]>
2777 Mon, 12 June 2017 10:06:59
Ekskursija į karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilę Birželio 6d. rytą (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai  vyko į Lietuvos Karinių Jūrų pajėgas apžiūrėti karinių laivų. Mus pasitikęs karininkas palydėjo į laivus, kuriuose laukė įgulos atstovai. Mus supažindino  su laivų atliekamomis funkcijomis bei įranga laivuose. Ekskursijos metu apžiūrėjome keturis pagrindinius laivus: „Jotvingis“, „Skalvis“, „Suduvis“ ir „Dzūkas“. Sužinojome, kad laivų atliekamos funkcijos yra skirtingos: priešmininių laivų devizionas, povandeninių minų paieška, identifikavimas ir jų nukenksminimas. Vienas didžiausių  laivų „Jotvingis“ teikia laivams jūroje  aprūpinimą (maisto, kuro, vandens). Sužinojome, kad patrulinių laivų paskirtis  - patruliavimas Lietuvos  Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, laivų pažeidėjų sulaikymas, konvojavimas, paieškos ir gelbėjimo operacijos bei kitos užduotys. Karo laivų flotilė kontroliuoja, saugo ir gina Lietuvos Respublikos teritorinę jūrą ir išskirtinę ekonominę zoną, užtikrina saugią laivybą, kontroliuoja, saugo ir gina prieigą prie Klaipėdos uosto bei atlieka paieškos bei gelbėjimo operacijas. Žvelgiant į rytdienos perspektyvą, Karinės Jūrų pajėgos pasitinka ją atnaujindamos karinį laivyną moderniais laivais ir įranga bei turėdamos nuolat tobulėjantį personalą kas užtikrina puikų Karinėms jūrų pajėgoms pavestų užduočių vykdymą. Karinės Jūrų pajėgos sėkmingai vykdo savo užduotis bei saugojimus mūsų valstybei, visuomenei bei tarptautiniams partneriams. Ekskursijos metu sužinojome daug įdomios informacijos, faktų, istorijos apie Lietuvos karines jūrų pajėgas ir karinius laivus.

]]>
2776 Mon, 12 June 2017 09:06:43
Akcija “Gera bendrauti”   Praėjusį rugsėjį abiejuose BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ padaliniuose startavo akcija pavadinimu „Gera bendrauti “, kurios tikslas - skatinti ir stiprinti jaunuolių norą bendrauti bei bendradarbiauti, ugdant jų socialinius įgūdžius, stiprinant pasitikėjimą savimi ir kitais. Akcijos metu jaunuoliai kartą į mėnesį organizuodavo susitikimus su kito padalinio jaunuoliais, kurių metu aptardavo tarybai rūpimus klausimus, dalindavosi savo patirtimi, išgyvenimais, kilusiais sunkumais ar ateities planais. Diskusijų metu jie mokėsi vienas kitą išgirsti, suprasti ir priimti. Kiekvienas susitikimas buvo kruopščiai planuojamas: aptariama tinkamiausia susitikimo data, ruošiamos vaišės, bei aptariamos pokalbių temos, ruošiamos simbolinės, pačių rankomis darytos, dovanos.

 Bendraudami mes supratome, kad bendravimas - tai universali vertybė- ji būdinga visiems arba beveik visiems žmonėms. Tai vertybė, kurios nepasiekus, sunkiai įgyvendinami kiti svarbiausi žmogaus pasiekimai - poreikis gerai vertinti ir gerbti save, pasiekti aukštą asmenybės saviraišką.

  Dalyvių nutarimu, šią akcija planuojama sėkmingai tęsti toliau.    

]]>
2768 Wed, 07 June 2017 10:06:50
Projektas „Help – Portrait“  BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ atidaryta  Tarptautinio projekto „Help – Portrait“ fotografijų paroda, kurioje eksponuojami šio centro lankytojai ir jų artimųjų autoportretai.

 „Help – Portrait“ yra viso pasaulio fotografų ir stilistų bendruomenės projektas, kuris pirmą kartą įgyvendintas 2008 metais JAV, nuo tada ši graži idėja kiekvienais metais kartojama daugelyje pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvoje. Projekte dalyvaujantys fotografai, skirdami savo laiką, įrangą ir talentą, dovanoja portretus tiems žmoniems, kuriems to labiausiai reikia, kurie ne visada išdrįsta ar turi galimybių atvykti į foto-studiją nusifotografuoti. Todėl visas procesas-fotosesija, nuotraukų pagaminimas ir įrėminimas yra dovana. Tokiu būdu kasmet tūkstančiai šypsenų yra užfiksuojamos fotografijose, papuošia namų sienas ar albumus, išsaugo nepakartojamas akimirkas ir žmonių gyvenimo istorijas.

 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lankytojai bei jų artimieji taip pat turėjo galimybę sudalyvauti „Help – portrait“ projekto fotosesijoje ir įsiamžinti fotografijose. Šis projektas  buvo skirtas Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dienai paminėti ir ta diena išties tapo ypatinga ir nepakartojama. Šeštadienį į centrą, esantį Panevėžio g. 2 rinkosi žmonės ir juos lydintys artimieji iš trijų įstaigos padalinių, kurie norėjo fotografuotis. Projekto dalyvius  gražino stilistai, fotografavo profesionalūs fotografai, visi bendravo prie vaišių stalo ir laukė rezultatų. Kiekvienam jaunuoliui tą pačią dieną buvo padovanota įrėminta jo nuotrauka – portretas, o kiti dienos kadrai su įdomesnėmis ir originalesnėmis mintimis, apšvietimu bei pozavimo subtilybėmis paliko fotoklubo studijoje. Visi nekantriai lakėme ir  šių nuotraukų viešo pasirodymo.

Į parodos atidarymą susirinko gausus fotosesijoje dalyvavusiųjų būrys. Visiems norėjosi pamatyti įamžintas akimirkas. Fotografų Klaipėdos fotoklubo „Fotokalvė“ narė Dovilė Čižaitė -  Jonikė  pristatė projekto „Help – portrait“ atsiradimo istoriją ir pačią idėją, trumpai pasidalino fotosesijos įspūdžiais.

 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė pasidžiaugė  fotosesijos dalyviais,  kurie pasitikėjo, fotografavosi, buvo kantrūs ir supratingi bei nuoširdžiai dėkojo visai fotoklubo komandai už kompetetingą darbą, gražią draugystę ir bendradarbiavimą.

Kviečiame apsilankyti parodoje.

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

]]>
2762 Tue, 06 June 2017 09:06:28
Vasaros atidarymo šventė „Spalvota vasara“ Birželio 1d. BĮ  Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) sveikino visus sulaukusius vasaros. Nors vasara sutiko mus gaiviu lietumi, bet tai mūsų nenuliūdino. Pasitikome vasarą pasipuošę ryškiai ir spalvingai, kad būtų smagiau pasikvietėm svečių iš Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos.  Pradžioje žaibiškai susibūrėm ir smagiai pašokom. Susėdę spalvotoj pievelėj  klausėm dainų apie vasarą, valgėm dešreles, skanavom „vasaros ledų“ ir sveikuolišką pyragą. Po vaišių panaudoję kauptus kamštelius sukūrėm spalvotų darbelių iš kartono. Pabaigoje žaidėm balionų smiginį su staigmena viduje. Palinkėję vieni kitiems linksmos, šiltos, nuotaikingos ir spalvingos vasaros bei pasidarę gražių fotografijų užbaigėme šventę linksmai ir vasariškai nusiteikę.

]]>
2761 Tue, 06 June 2017 09:06:18
Ekskursija „Panemunės pilys“ Gegužės  31 d. „Klaipėdos lakštutė“ centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir jų tėveliai, lydimi įstaigos darbuotojų turėjo įsimintiną ekskursią po panemunės žymiausius objektus.  Mūsų tikslas – Panemunės ir Raudonės pilis, Seredžiaus piliakalnis, Vėliuonos dvaras, legendomis pagarsėjusių skulptūrų lankymas.  Pamatėme ir išgirdome istorijas apie seniausią šio krašto bažnyčią (1421 m.), kuri atlaikė ne vieną sunkią „audrą“. Kelionės metu buvome laimingi ir patenkinti, veidai švytėjo nuo neblėstančios šypsenos, džiaugiamės puikiu organizuotumu ir gražiais gamtos vaizdais. Kelionės metu gavome netikėtą dovaną nuvykti ir į Raudondvario dvarą.  Aplankę gražiausias lankytinas vietas, paklausę įspūdingų istorijų apie rožes, su svajingomis širdimis, romantiškomis nuotaikomis užbaigėme nepamirštama kelionę.

]]>
2759 Tue, 06 June 2017 08:06:56
Paskaita apie erkes Šiltuoju metų laiku, lepinant saulei, vis dažniau būname gryname ore. Tačiau laiko leidimas gamtoje ne visuomet baigiasi maloniai. Grįžus namo galime pastebėti, kad į mūsų kūną įsisiurbė erkė. Šis, iš pažiūros mažas, nekenksmingas, į vorą panašus gyvis gali labai stipriai sutrikdyti mūsų sveikatą. Siekiant plačiau sužinoti apie erkių keliamą grėsmę, 2017-05-31 d. BĮ Neįgaliųjų centre “Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko informatyvi, vaizdinė paskaitėlė „Atšilus orams pasisaugokime erkių“. Analizavome kokia yra erkės išvaizda bei labiausiai paplitusi gyvenamoji vieta. Išsiaiškinome kaip apsisaugoti, kaip pastebėti, kaip teisingai ištraukti jau įsisiurbusią erkę ir ką daryti toliau, siekiant kuo labiau išvengti grėsmės.  Linkime rūpintis savimi ir artimaisiais bei išlikti budriems džiaugiantis vasaros teikiamais malonumais!

]]>
2752 Fri, 02 June 2017 08:06:27
Pavasaris botanikos sode Pavasaris – tai toks metų laikas kai norisi būti gamtoje, stebėti žydinčius augalus, grožėtis gamtos vaizdais. Todėl gražų gegužės 29 d rytą būrelis BĮ „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) centro lankytojų ir darbuotojų nuvyko i Klaipėdos universiteto botanikos sodą. Sodo darbuotoja parodė mums gražiausias botanikos sodo vietas, papasakojo apie esančius augalus,  sodo kūrimo darbus, ateities planus. Pasigrožėjome gražiausiais pavasario žiedais, puikiai praleidome laiką.

]]>
2745 Tue, 30 May 2017 08:05:21
Geografijos viktorina Gegužės 26 d. (Lakštučių g. 6) vyko geografijos viktorina, kurios metu virtualiai keliavome po platųjį pasaulį. Nuvykome į Angliją, kurioje buvome pavaišinti skania angliška arbata su pienu. Taip pat apsilankėme Ispanijoje, kur ragavome gardžių alyvuogių, Rusijoje pamatėme aprangos išraiškingą stilių. Prancūzijoje aplankėme Eifelio bokštą, mokėmės ištarti prancūziškus žodžius. Vokietijoje ragavome saldaus šokolado ir klausėmės tradicinių dainų. Mūsų gimtojoje Lietuvoje sužinojome apie žymius pastatus bei senovės istoriją. Kiekviena komanda atstovavo vis kitai šaliai, prisistatė ir trumpai papasakojo apie save. Komandoms teko įveikti įvairiausias užduotis, kurios pareikalavo nemažai žinių ir sumanumo. Dalyviams reikėjo atpažinti kitų šalių vėliavas, atspėti iš nuotraukos ir dainos kokia tai šalis, išspręsti kryžiažodį, išsitraukus vėliavą nupiešti ją bei išversti sakinį į savo šalies kalbą „aš mylių savo šalį“. Laimėjome visi, nes pasaulyje turi vyrauti taika ir draugystė. Atliktos užduotys atskleidė ne tik mūsų geografines žinias apie šalis, bet ir kūrybingumą, išmanumą, sugebėjimą dirbti komandoje.

 ]]>
2744 Mon, 29 May 2017 11:05:39
Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė Lakštučių g. 6 Gegužės 15-21 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė, kurios pagrindinis tikslas - populiarinti sveikatingumą ir fizinį aktyvumą centre, bei skatinti vieni kitus sportuoti, ugdyti įprotį kuo daugiau būti, pramogauti ir žaisti lauke. Į užsiėmimus buvo įtraukti ne tik mūsų klientai, bet ir darbuotojai. Pirmąją sveikatingumo ir fizinio aktyvumo dieną mūsų įstaigą aplankė visuomenės sveikatos biuro komanda, kuri centro klientus ir darbuotojus supažindino su pratimais, skirtais dirbantiems sėdimą darbą. Visi atidžiai stebėjome filmuotą medžiagą ir mokėmės kaip darbo pertraukėlių metu reikia taisyklingai atlikti pratimus. Turėjome galimybę sužinoti tikslų savo kūno svorį, kūno masės indeksą, raumenų, skysčių masę, pilvo srities analizės duomenis, diskutavome rūpimais klausimais apie sveiką mitybą ir kūno svorio reguliavimą. Atlikę išsamią savo kūno analizę, pradėjome „kėdės ir lentos iššūkius“, po kurių išrinkome patį ištvermingiausią darbuotoją, kuris pasiekė geriausius laiko rezultatus atliekant užduotis. Siekiant didesnės fizinės ištvermės, atlikome saviugdos pratimus, kurių metu stengėmės kuo ilgiau išlaikyti kūną tam tikroje pozicijoje. Antradienį sulaukėme asmeninio trenerio – mitybos konsultanto Manto Panavo vizito. Turėjome galimybę sudalyvauti motyvacinėje paskaitoje apie fizinį aktyvumą ir mankštų naudą mūsų sveikatai. Tą pačią dieną Lakštučių centro kiemelyje vyko taiklumo turnyras. Varžėmės smiginio rungtyje, iš tam tikro atstumo taikėme į nustatytą objektą. Trečiadienį pradėjome „dieną su treningais“, kurios metu įstaigos  klientai ir darbuotojai keliavo pėsčiomis i sporto centrą „Šansas“. Visi buvo labai ištvermingi, kelionės metu ne tik demonstravome fizinius sugebėjimus, bet ir linksmai bendravome, dainavome ir judėjome šokio žingsneliu. Eidami fiksavome nueitus kilometrus ir laiką išmaniąja programėle. Bendrai pirmyn ir atgal nuėjome 4 kilometrus, kelionės laikas siekė 1 valandą ir žinoma valandą intensyviai sportavome sporto centre. Ketvirtadienį kiemelyje vyko „Bočia“ turnyras. Centro darbuotojai ir klientai pasiskirstė komandomis ir varžėsi tarpusavyje. Tai nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis žaidimas. Penktąją sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitės dieną vyko žygis pėsčiomis – tai tikras jėgų pasitikrinimas, užsispyrimo, valios ugdymas ir ištvermės išbandymas. Šiais metais iš Klaipėdos į Smiltynę prie jūros išžygiavo 22 asmenys,  8 darbuotojai ir 14 klientų. Žygio metu įveikėme net 7,46 km atstumą. Žygio išbandymas buvo gana sudėtingas iššūkis panelėms, tačiau mūsų stipruoliai vyrai buvo labai entuziastingi, energingai žengė pirmyn, demonstravo savo ryžtą, atkaklumą bei jėgą. Svarbiausia, kad numatytą kelią įveikė visi žygeiviai ir pasiekėme kelionės tikslą – jūrą. Įsikūrėme poilsiui paplūdimyje – papietavome, pasistiprinome, atgavome jėgas  ir žaidėme nuotaikingus sportinius žaidimus,  bendravome, šokome su muzika, vaizdavome šaradas. Turėjome laiko pabėgioti po jau spėjusį sušilti smėlį, su žiūronais apžiūrėjome prisišvartavusius laivus. Diena prabėgo labai aktyviai, turiningai ir smagiai. Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitę vainikavo 10-asis jubiliejinis „Vilties bėgimas“. Ši savaitė buvo kitokia, ugdėme norą būti sveikiems, judriems, aktyviems, drąsiems, vikriems, atkakliems, siekėme, kad į sveikatos ir sveikos gyvensenos ugdymą įsitrauktų visa įstaigos bendruomenė. Kasdien valgėme sveikus pusryčius. Geras bendravimas ir tarpusavio ryšys yra esminis tikros partnerystės bruožas. O juk tai šiandieniniame, vis modernėjančiame pasaulyje yra labai svarbu.

]]>
2741 Mon, 29 May 2017 08:05:32
Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė Gegužės 15-21d.  mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) vyko sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitė. Užsiėmimų maratoną pradėjome kiek anksčiau, tai yra gegužės 12d., kai paskelbėme sveikos gyvensenos veiksmų planą: važiavimą mašina pakeisti į važiavimą dviračiu ar ėjimą pėsčiomis, kavos pertraukėles pakeitėme geriamuoju vandeniu, nesveiką maistą keitėme į subalansuotą ir važiavimą liftu  į lipimą laiptais. Antradienį skatindami fizinį aktyvumą šokome x-box ir klausėmės asmeninio trenerio – mitybos konsultanto Manto Panavos motyvacinės paskaitos. Trečiadienį skelbėme dieną su ,,trenigais‘‘, kurios metu aktyviai judėjome sporto salėje: atlikome apšilimą, rungėmės įvairiose rungtyse ir tikrinome kas mūsų centre yra lanksčiausias. Ketvirtadienį sulaukėme svečių - treniruočių instruktorė Dainora Gerulytė, kuri pravedė linksmą lotynų šokių treniruotę. Penktadienį visi varžėmės orientacinėse varžybose, kuriose kiekvienai komandai reikėjo susikurti pavadinimą ir prisistatymą. Po komandų prisistatymų buvo skelbiamas varžybų startas, kuriame reikėjo: bėgti, skaičiuoti, ieškoti skirtumų, skaityti, šokinėti, nešti, prisiminti rytinės mankštos pratimus. Sveikatingumo ir fizinio aktyvumo savaitę užbaigėme 10- uoju jubiliejiniu ,, Vilties bėgimu‘‘. Ši savaitė mus paskatino keisti kai kuriuos mūsų įpročius į sveiką gyvenseną,  o svarbiausia mūsų draugystė dar labiau suartino vienas kitą.

                                                           
]]>
2735 Mon, 22 May 2017 03:05:57
Edukacinis užsiėmimas Palangos Gintaro rūmų muziejuje Gegužės 11 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į Palangos miesto Gintaro muziejų. Mūsų ekskursija prasidėjo nuo edukacinio užsiėmimo, kurio metu muziejaus darbuotoja supažindino su įdomiais faktais, susijusiais su gintaru. Sužinojome, kokie yra tikro gintaro atpažinimo būdai. Per savo pojūčius: klausą, regėjimą, lietimą - turėjome galimybę pajausti gintaro skambesį, spalvą ir šilumą. Susipažinome su ekspozicijomis restauruotuose ir atnaujintuose rūmuose. Didelį įspūdį padarė gražūs, prabangūs papuošalai. Sužavėjo įvairi gintaro spalvų gama. Jaunuoliai nustebę grožėjosi gintaru, kuriuose prieš tūkstančius metų "užsiliko"  vabzdžiai, augalai, samanos, medžių gabalėliai. Grįžome pakilios ir džiaugsmingos nuotaikos.

]]>
2723 Thu, 18 May 2017 02:05:43
Šeimos diena Gegužės 15 – ąją, minime vieną šilčiausių ir brangiausių švenčių. Tai – Tarptautinė šeimos diena. Šia proga ir mūsų centre (panevėžio g. 2) vyko šeimos dienos renginys su tėveliais ir jaunuoliais. Šventė prasidėjo  direktorės pasveikinimu, padalinio vadovės socialinėms paslaugoms pasisakymu ir įstaigos darbuotojų veiklos pristatymais.  Savo veiklas tėveliams išsamiai pristatė socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai, kineziterapautas ir psichologas. Po pasisakymų vyko meninė šventės dalis, kurioje  koncertavo jaunuoliai. Na, o pabaigoje  svarbiausias šeimos šventės momentas -   jaunuoliai pasveikino tėvelius savo darytais darbeliais. Po oficialiosios  dalies visi susirinkome pabendrauti ir pasivaišinti virtuvėlės paruoštomis vaišėmis. Tėveliai turėjo galimybę pasivaikščioti po kabinetus ir pasikalbėti su darbuotojais apie jaunuolius ir jų pasiekimus. Kad tokia šventė reikalinga, kuri suburia įstaigos bendruomenę, skatina šeimos vertybių puoselėjimą, parodė tėvelių ir jaunuolių švytinčios akys ir šiltos padėkos.

]]>
2719 Wed, 17 May 2017 11:05:53
Mamos dienos šventė Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) darbuotojai, siekdami aktyviau bendradarbiauti su klientų tėveliais, gegužės 5 dieną surengė šiltą ir gražią mamos dienos šventę. Direktorė ir įstaigos darbuotojai sveikino susirinkusias mamas, jaunuoliai labai džiaugėsi, kad į šventę atvyko jų mamos ir turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į kasdienę centro veiklą. Šventės metu parodytas filmukas „Pokalbiai apie mamas“, kuris buvo kurtas būtent šiai progai paminėti, jame jaunuoliai pasakojo apie savo mylimas mamytes. Dainavome dainas ir deklamavome eilėraščius. Po atliktos M. Mikutavičiaus „Aš labai myliu savo mamą“ visoms susirinkusioms mamoms jaunuoliai įteikė gėlių. Renginio pabaigoje socialiniai darbuotojai, kineziterapeutas ir psichologas pristatė savo veiklų metines ataskaitas, supažindino tėvelius su atliktais darbais, išvykomis ir ateities planais. Pokalbius tęsėme ir prie vaišių stalo, buvo vaišinamasi jaunuolių iškeptais pyragais, kava bei arbata. Tėveliai labai džiaugėsi surengta švente ir nuoširdžiai dėkojo centro darbuotojams už šiltas akimirkas.

                                       
]]>
2714 Tue, 16 May 2017 08:05:41
Socialinių darbuotojų protų mūšis. Iškovota I vieta.  

Klaipėdos universitete, gegužės 11 d. vyko jau ketvirtas Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos ir Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakulteto socialinio darbo katedros organizuojamas socialinių darbuotojų protų mūšis. Šių metų renginyje dalyvavo 6 komandos. Protų mūšis vyko keturiais turais. Jau pirmajame ture neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” komanda „Lakštutės“ tapo lyderiais. Atlaikę varžovų spaudimą “Lakštutės” iki pabaigos išlaikė savo pozicijas ir tapo 4-ojo socialinių darbuotojų protų mūšio I vietos nugalėtojomis.

 Labai džiaugiamės sudalyvavę ir iškovoję I vietą!

]]>
2715 Tue, 16 May 2017 01:05:09
Pavasarinis medelių sodinimas Balandis – švaros mėnuo - aplinkos tvarkymo, medelių sodinimo laikas. Todėl balandžio 28d. popietę mūsų įstaigos (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai susirinko į tradicinę medelių sodinimo talką.  Įstaigos kiemelyje pasodinome medelius: vyšnią, obelis, serbentus.  Prie šios gražios medelių sodinimo tradicijos šiemet prisidėjo ir „Maisto bankas“, padovanodamas mums obelėlę, kaip bendradarbiavimo simbolį. Baigę darbus visi pasidžiaugėme, kad ši poilsio erdvė tampa vis patrauklesnė ir jaukesnė mūsų bendruomenės dėka.

]]>
2683 Mon, 08 May 2017 11:05:05
„Vilties šokis“ 2017 Balandžio 29 d. šeštadienį, Atgimimo aikštė judėjo šokio ritmu. Susirinko daugiau nei 600 žmonių. Į „Vilties šokio“ 2017 m. renginį taip pat įsitraukėme ir mes BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ bendruomenė. Visą mėnesį repetavome ir mokėmės didžiojo flašmob‘o žingsnius „Rueda“ šokių studijoje. Taip pat buvome pakviesti kartu prisijungti prie šokių studijos „Delingo“, pasimokyti žingsnelius Bačatos flašmob‘ui. Ypatingas renginio akcentas buvo „Vilties širdis“, kurią sudarė dalyviai šokio metu. Skambanti gyva muzika ir scenoje pasirodę profesionalai subūrė bendram šokiui. Ritmingu šokio žingsniu judėjo visa Atgimimo aikštė. Jau tampanti tradicija „Vilties šokis“ palietė ne vieno žmogaus širdį, kėlė šypseną veide ir skleidė meilę kiekvienam.


]]>
2669 Tue, 02 May 2017 15:05:25
Sveikatingumo savaitė Medeinės mokykloje - zumbos treniruotė 2017 metų balandžio 27 d. "Klaipėdos lakštutės" (Panevėžio g. 2) grupelė jaunuolių  ir keletas darbuotojų dalyvavome Klaipėdos Medeinės mokyklos Sveikatingumo savaitės organizuotoje  zumbos šokių treniruotėje, kurią vedė profesionali trenerė. Tai tęsinys bendravimo ir bendradarbiavimo vykdant trimetį Socializacijos ir ugdymo karjerai projektą "Žingsnis po žingsnio" su Klaipėdos Medeinės mokykla.

Zumba tai nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu, tai paprastos, tačiau be galo žaismingos choreografijos kombinacijos. Zumbos treniruotėje atsipalaidavome, kartodami paprastus judesius pagal ritmingą bei uždegančią muziką.  Į centrą grįžome linksmi ir su  geromis emocijomis.

]]>
2667 Tue, 02 May 2017 13:05:05
Ekskursija į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą 2017 m. balandžio 27 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. ) jaunuoliai vyko į  Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Ekskursijos dalyvius maloniai sutiko Valstybinės priešgaisrinės priežiūros  skyriaus inspektorė Jurgita Šaulienė.  Jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su priešgaisrine bei gelbėjimo įranga. Vienas geriausių ugniagesių – Jurgis Rumiancevas, kuris yra ir gelbėtojas naras, labai profesionaliai supažindino jaunuolius su valdyboje buvusia technika. Dėka automobilio autokopėčių, gaisrininkai gali pasiekti objektus net 50 m. aukštyje. Labai įdomu buvo susipažinti su narų įranga, rūbais, avalyne, pirštinėmis bei kitomis priemonėmis, skirtomis gelbėjimui vandenyje bet kokiu metų laiku. Daug džiaugsmo jaunuoliai išgyveno galėdami pasėdėti keturratyje, pasipuošę gaisrininkų šalmais ir striukėmis. Buvo apžiūrėta priešgaisrinio gelbėjimo automobilio įranga, norintys galėjo įlipti į dvigubą automobilio kabiną, tai buvo nelengva užduotis. Jaunuoliai apžiūrėjo gaisrininkų  - gelbėtojų persirengimo, mokymų, poilsio patalpas, pabuvojo sporto salėje bei valgykloje. Jaunuoliai, atsisveikinę su Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojais,  pasivaikščiojo po skulptūrų parką, apžiūrėjo skulptūras ir pilni įspūdžių grįžo į centrą.

]]>
2666 Tue, 02 May 2017 12:05:18
Atvirukų paroda "Linkėjimai iš Pajūrio" Balandžio 26 dieną BĮ Neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) buvo pristatyta atvirukų paroda "Linkėjimai iš Pajūrio". Parodą sukūrė centro jaunuoliai floristikos užsiėmimų metu. Rezultatai pranoko lūkesčius. Nustebino didelis jaunuolių noras kurti atvirukus, ir taip pasveikinti savo artimuosius, draugus, kitus centro lankytojus ir įstaigos klientus. Floristikos atvirukų paroda džiugino lankytojus, darbuotojus, svečius jūros  artumu, pavasario dvelksmu ir originalumu. Atvirukai buvo padaryti naudojant įvairią techniką. Ši floristikos atvirukų paroda buvo pirmoji. Daugeliui patiko žavūs iš kriauklyčių, perliukų, tinklelių, gėlyčių, karoliukų padaryti atvirukai, tarsi iš jūros atkeliavę vaizdai. Floristika ne tik įdomus, originalus menas, jis reikalauja specifinių augalų priežiūros, visos gamtos pažinimo žinių. Tikimės ir dar daugiai kūrybiškų jaunuolių darbelių.

]]>
2670 Tue, 02 May 2017 11:05:01
Išvyka į Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centrą Balandžio 25 dieną BĮ neįgaliųjų centro Klaipėdos lakštutė (Lakštučių g.6) klientai lankėsi Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „gaminame popierių“. Užsiėmimo metu sužinojome kas ir kada išrado popierių, apžiūrėjome  kaip atrodė raštas ant molinių lentelių, papiruso, susipažinome su popieriaus gaminimo technologija. Patys gaminome  žolelėmis kvepiančius popieriaus lakštus, taip kaip jie buvo gaminami prieš kelis šimtus metų, vėliau ant jų tapėme su arbata. Po edukacinio užsiėmimo susipažinome su galerijos ekspozicija. Esame labai dėkingi galerijos darbuotojai, kuri labai šiltai ir maloniai mus priėmė, įdomiai vedė užsiėmimą ir supažindino su galerijoje eksponuojamais kūriniais ir jų autoriais. Grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

         
]]>
2665 Tue, 02 May 2017 11:05:18
Dalyvavimas Klaipėdos Medeinės mokyklos sporto šventėje „Pabūkime Kartu“. Balandžio 25 d. BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos Lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  jaunuoliai buvo pakviesti į sporto šventę ,,Pabūkime kartu“, kurią organizavo Klaipėdos Medeinės mokykla. Svečiuose varžėmės ne tik su Medeinės mokyklos moksleiviais, bet ir su I.Stulpino mokyklos mokiniais. Komandos rungtyniavo įvairiuose estafetėse:,, sodino“ pievoje gėles, varė kamuolį, ,,jojo“ ant arklio ir lenktyniavo kas greičiau paukščiukams padės susukti lizdelį. Tarp rungčių buvo pertraukėlės, kurių metu stebėjome net keletą šokių ir klausėmės gitaros garsų. Susumavus visus rezultatus laimėjo draugystė. Gavome padėkos raštą už aktyvų dalyvavimą. Padėkojome vieni kitiems už šaunias varžybas ir  visi su didžiulėmis šypsenomis grįžome į centrą.

]]>
2664 Tue, 02 May 2017 10:05:39
Agnės Kišonaitės portretų ir instaliacijų paroda Nors mūsų (lakštučių g.6)   pasirinktą balandžio 21 dieną oras nedžiugino, lijo lietus, tačiau vis tiek pasiryžome aplankyti  Herkaus Manto galeriją, kurioje buvo eksponuojama dailininkės Agnės Kišonaitės darbų paroda. Parodoje matėme akrilu  tapytus portretus, meninius koliažus bei instaliacijas. Darbai  stebino technikų įvairove. Visi džiaugėmės ryškiomis spalvomis, netikėtomis technikomis: portretas tapytas kava, koliažas iš žurnalų  nuotraukų gabalėlių. Grįžome pakylėtos nuotaikos su gerais įspūdžiais ir lietus nebeatrodė toks įkyrus.

]]>
2668 Tue, 02 May 2017 02:05:31
Susitikimas su draugu   "Vienas artimas bičiulis niekuomet negali būti visiškai pakeistas kitu bičiuliu, nes artimas santykis su vienu žmogumi niekuomet nebus toks pats kaip su kitu, kiekvienas yra savaip ypatingas ir nepakeičiamas".

Romėnų politikas ir oratorius Ciceronas.

 

  Su tokiomis mintimis mes nusprendėme balandžio 25 d. aplankyti mūsų centro jaunuolį Džiugą Miką, kuris antrą savaitę  laikinai gyvena sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje "Viltis". Ten vyko BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2)  darbuotojai kartu su jaunuoliais. Susitikimas buvo labai laukiamas, emocionalus ir džiaugsmingas. Džiugas kartu su įstaigos direktore aprodė įstaigą, supažindino su vidaus tvarka ir su kitais gyventojais bei darbuotojais. Džiugas labai apsidžiaugė netikėtu apsilankymu ir buvo maloniai nustebintas darbuotojų ir draugų dovanėlėmis. Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą.

 

]]>
2657 Wed, 26 April 2017 12:04:19
Visuotinė šuns diena 2017m. balandžio 24 dieną BĮ neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė‘‘ buvo minima visuotinė šuns diena. Šią dieną visame pasaulyje skatinama į darbą atsivesti savo keturkojį augintinį.

Per visuotinę šuns dieną neįgaliųjų centro lankytojai turėjo galimybę pagilinti savo žinias apie šunis. Jaunuoliai galėjo susipažinti su šuns kilme ir jo poreikiais bei saugiu elgesiu su šiuo gyvūnu. Taip pat diskutavo kokie šuns kūno kalbos požymiai rodo, jog šuo yra nusiteikęs draugiškai ir kaip reikia elgtis, jei šuo yra nusiteikęs priešiškai.  Kad žinios būtų kuo lengviau įsimintos, į pagalbą praktiniam pažinimui centrą aplankė Amerikiečių stafordšyro terjiero veislės mišrūnas Hadas. Hado pagalba  jaunuoliai mokėsi taisyklingo pasisveikinimo su šunimi, glostė ir džiaugėsi šio didelio draugiško šuns draugija. Lauke su dideliu susidomėjimu mėtė Hadui kamuoliuką, rungėsi virvės tampyme, mokėsi šukavimo subtilybių. Neįgaliųjų centrą aplankęs šuo džiugino ne tik lankytojų širdis, bet nepaliko abejingų ir darbuotojų. Savo draugiškumu ir begaliniu geranorišku noru bendrauti su žmonėmis, Hadas laužė visuomenėje nusistovėjusius stereotipus.

Šuo – tai atsidavimo ir ištikimybės simbolis, kuris yra visiškai nesavanaudiškai prisirišęs prie žmogaus ir padeda jam įvairiausiomis aplinkybėmis, nevertindamas ir besąlygiškai priimdamas žmones tokius, kokie yra.

                                               
]]>
2656 Wed, 26 April 2017 11:04:47
Kitokia ekskursija su Ieva Simonaityte Balandžio 24 d. (pirmadienį) B. Į. Neįgaliųjų centro jaunuoliai (Lakštučių g. 6) lankėsi I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, kurioje vyko ekskursija – viktorina  „Pietūs su rašytoja I. Simonaityte“. Ši viktorina buvo viena iš daugybės renginių skirtų bibliotekų savaitei 2017 m.

Ekskursijos metu sužinojome daug įdomybių, pavyzdžiui, kad biblioteka įsikūrusi XIX a. pastate, kurį 1874 m. pastatė medienos pirklys Hermanas Gerlachas (Hermann Gerlach). Tai vienas gražiausių neorenesanso stiliaus pastatų Klaipėdoje. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka savo įkūrimo metus skaičiuojanti nuo 1950-ųjų, šiame pastate įsikūrė tik 1952 m.

Apžiūrėjome bibliotekos skyrius, turėjome galimybę nueiti netgi ten, kur bibliotekos lankytojai įprastai nesilanko. Po eksursijos vyko interaktyvi viktorina, kurioje buvo užduodami klausimai susiję su I. Simonaityte. Po viktorinos vaišinomės kava, arbata bei kibinais.

]]>
2655 Wed, 26 April 2017 11:04:08
Išvyka į Ventės ragą Balandžio 20 d. BĮ  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g.6) jaunuoliai su darbuotojais išsiruošė aplankyti Ventės rago ornitologinę stotį. Šią dieną oras buvo idealus išvykai – saulėtas, šiltas, be vėjo – tikra atgaiva tarp niūrių vėjuotų dienų. Norint supažindinti jaunuolius su ornitologijos darbo ypatumais bei paukščių įvairove ir jų migravimu, aplankėme šią ornitologinę stotį, jos ekspoziciją. Visus labai nustebino daugybės paukščių iškamšos, interaktyvūs ekranai, skleidžiami paukščių čiulbėjimų garsai. Jaunuoliams buvo skirta užduotis surasti lakštingalą, nes ji yra centro simbolis. Visi labai apsidžiaugė kai ją suradome. Dėkodami už tai, kad mus šiltai priėmė, ekspozicijos prižiūrėtojai įteikėme iš molio lipdytą ančiuką.

Ventės rage visi lipome į švyturį, buvo baisu, tačiau kai kurie nugalėjome baimes. Taip pat ėjome ant molo ir rinkome kriaukles. Pasivaikščioję gamtoje išalkome, todėl surengėme pikniką - gėrėme arbatą, valgėme riestainius bei grožėjomės Kuršių mariomis. Grįždami namo sustojome Kintuose ir nusipirkome lauktuvių – rūkytos žuvies.

]]>
2654 Wed, 26 April 2017 10:04:37
Dalyvavimas Klaipėdos miesto Atvelykio šventėje - jomarkėlyje „Zuikio kiemas“ Balandžio 23 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2), socialinė darbuotoja Lilia Baltutienė dalyvavo Klaipėdos miesto Etnokultūros centro organizuotoje Atvelykio šventėje - jomarkėlyje „Zuikio kiemas“.  Šios šventės metu buvo eksponuojami  mūsų centro lankytojų pagaminti suvenyrai ir rankdarbiai.

]]>
2650 Mon, 24 April 2017 13:04:51
Atvelykio renginys      2017m. balandžio 21 d. šventėme Velykų ir Atvelykio šventinį renginį BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“(Panevėžio g. 2). Buvo pakviestas  Klaipėdos šv. Kazimiero parapijos  kunigas, klebonas Rolandas Karpavičius. Jis jaunuoliams papasakojo apie Velykas ir Atvelykį. Jaunuolių ir darbuotojų muzikinis ansamblis kartu su kunigu šlovino gražiomis giesmėmis Jėzaus vardą. Po to šventėme Atvelykį įvairiais žaidimais: ridenome kiaušinius, žaidėme žaidimą žiedelį ir t.t. Renginį padėjo vesti kiškučiai, panelė Velykė, Ponia kiaušinienė. Vaišinome jaunuolius valgiais, kuriuos paruošė virtuvėlė. Šventė lankytojams patiko, visi buvo geros nuotaikos, linksmai nusiteikę.

]]>
2647 Mon, 24 April 2017 12:04:44
Pavasarinė talka „Tvarkom aplinką“ 2017 m. balandžio 20 d.  popietę mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) susirinko į kasmetinę pavasarinę talką su darbo įrankiais bei gera nuotaika! Dangus mums padėjo, nes švietė saulė, nelijo. Visi kibome į darbus: nugrėbėme visą kiemelio teritoriją, surinkome nukritusias šakas, tvarkėme gėlynus, valėme pavėsines. Smagu patiems prižiūrėti aplinką, kurioje praleidžiame daug laiko. Po darbų vaišinomės -  kepėme dešreles, gėrėme šiltą kakavą. Laiką praleidome turiningai ir prasmingai.

]]>
2646 Mon, 24 April 2017 10:04:33
Velykų šventė Visą savaitę mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko velykinė jaunuolių simegrafijos darbelių paroda. Balandžio 18 d. šventėme Šv. Velykas. Iš ryto kiekvienas atsinešėme namuose dažytus margučius, iš kurių taip pat padarėme parodėle, kad kiekvieną kiaušinį galėtume apžiūrėti iš arčiau, labai nustebino kiaušinių marginimo technikų ir spalvų  įvairovė. Šventės metu prisiminėme Velykų senovines tradicijas bei papročius. Smagiai žaidėme žaidimus, ridenome margučius. Jaunuoliai džiaugėsi dovanėlėmis, staigmenomis, vaišinomės namų ruošos veiklos iškeptu velykiniu pyragu. Šventę užbaigėme diskoteka.

]]>
2641 Fri, 21 April 2017 08:04:58
Neįgaliųjų sporto šventė „Judėk ir tobulėk“ 2017 m. balandžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai vyko į neįgaliųjų sporto šventę „Judėk ir tobulėk“, kuri vyko Priekulės kultūros centre.

Šventės tikslas – sudominti ir įtraukti asmenis su negalia į daugiau judrumo reikalaujančius sportinius žaidimus, suteikti galimybę visapusiškai tyrinėti sporto pasaulį, patirti pažinimo džiaugsmą, patiems aktyviai veikti, numatyti, ieškoti, atrasti ir perimti įvairius sporto būdus bei džiaugtis pasiektais rezultatais.

Šventės atidarymo metu vyko trumpi komandų prisistatymai, kurių metu ir mūsų komandos kapitonas Viktoras Bardauskas pristatė komandos narius, bei Lakštučių šūkį. Susipažinę su kitomis komandomis iš Gargždų, Palangos, Šilalės ir Klaipėdos dalyvavome bendroje “Piratų“ mankštoje.

Komandos varžėsi ir konkuravo įvairiose estafetėse: „bulvių sodinimo“, estafetė „surink spalvas“, estafetė „pralysk pro lanką“, „sunešk kamuoliukus“, „bėk su šaukštu rankoje“, „iškratyk kamuoliuką“, „varyk kamuolį tarp kojų“, „kamuolio ridenimas rankomis eglute“. Jaunuoliai demonstravo savo gebėjimus atlikdami šias linksmas užduotis, parodėme kaip mokame bendradarbiauti komandoje, vienas kitą palaikyti ir padrąsinti.

Šventę vainikavo diplomų įteikimai už aktyvų dalyvavimą sportinių estafečių rungtyse ir  suneštinių vaišių stalas. Mūsų Lakštučių komanda į sporto šventę vaišes vežėmės ne bet kokias, o sveikuolišką daržovių ir vaisių asorti, kurie teikią energiją, žvalumą ir gerą nuotaiką.

]]>
2637 Wed, 19 April 2017 11:04:34
Triušių paroda Prieš pat Šv. Velykas, balandžio 14 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai su darbuotojais aplankė triušiukų ir jūros kiaulyčių parodą BIG prekybos centre. Šioje parodoje jaunuoliai galėjo išvysti apie 100 skirtingų triušiukų ir jūros kiaulyčių. Visiems labai patiko gyvūnėlių įvairovė, galėjome balsuoti už labiausiai patikusį, gražiausią triušį bei jūros kiaulytę, kiekvienas išreiškėme savo nuomonę. Pamatėme ir įvertinome Panevėžyje išrinktą gražiausią triušiuką.

Kaip tik šią dieną minėjome Jolantos gimtadienį, todėl jai teko garbė palaikyti didžiulį „angoros“ veislės triušį vardu Vėjelis. Visi galėjome jį paglostyti ir pamyluoti. Kai kurie jaunuoliai paaukojo pinigėlių triušiukų maistui -  morkoms.

]]>
2629 Tue, 18 April 2017 14:04:23
Praktinė paskaita „Kompozicijos iš gintaro“ 2017 metų balandžio 13 dieną BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) buvo pakviesti antrą kartą atvykti į gintaro muziejų Palangoje ir sudalyvauti praktinėje paskaitoje, kurios metu galėjome  išgirsti, pamatyti ir prisiliesti prie gintaro. Čia susirinkę kiekvienas gaminome savo kūrybinius darbelius „mozaikas“. Mūsų priemonės buvo tartum kaip iš „gintaringo miško“ – tai pušies žievės, nugludinti pagaliukai ir t.t. Mokėmės gintarą, kriaukles, plunksnas, akmenukus komponuoti vienus su kitais bei derinti spalvas.

Ši edukacinė veikla  paskatino labiau domėtis menu, gamta, bei labiau suvokti jos reiškinius. Tai buvo tarsi meno terapija, kurioje turėjome kūrybinę laisvę, galėjome laisvai fantazuoti ir improvizuoti. Grįžę surengėme nuostabią parodėlę centre. Būtinai tęsime kompozicijų gamybą savarankiškai, nes meninei saviraiškai ribų nėra.

]]>
2627 Tue, 18 April 2017 10:04:01
Mano pasaulis: jausmai ir kūryba Jausmai, galima sakyti, ir padaro žmogų žmogumi.
Be jausmų žmogus būtų panašus į kietą šaltą akmenėlį."
(Šatrijos Ragana)

 

   Žmogus iš prigimties yra kūrybiškas ir smalsus, tačiau dažnai susiduriama su tuo, kad būna sunku išreikšti ar pasakyti kas dedasi jo vidiniame pasaulyje. Jausmai yra labai svarbūs ir neišvengiami. Visi jie- nuo džiaugsmo iki visiško nusivylimo- egzistuoja ir vienaip ar kitaip veikia žmogaus mintis, elgesį bei santykius su kitais. Todėl be galo svarbu yra pažinti savo jausmų pasaulį, sugebėti įvardinti išgyvenamus jausmus, ugdyti bendravimo įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi.

 BĮ neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  visą mėnesį vyko mini projektukas: mano pasaulis - jausmai ir kūryba. Šio projekto metu, pasitelkdami į pagalbą kūrybines dirbtuvėles, jaunuoliai kartu su centro darbuotojais kūrė savo vidinį jausmų pasaulį: lipdė iš molio, siuvinėjo, karpė, piešė ir klijavo, tokiu būdu lavindami ne tik savo vaizduotę ar kūrybiškumą, bet ir turėdami galimybę pažinti vienas kito vidinį pasaulį. Būtent kūryba padeda išjausti, paleisti patiriamus nemalonius jausmus, atskleisti kitiems savo džiaugsmą ir troškimus, pažinti kitus bei juos priimti. Visi darbeliai Balandžio 10 dieną buvo pristatyti parodoje mūsų centre.

]]>
2630 Tue, 18 April 2017 04:04:54
Išvyka į Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią 2017 metų balandžio 12 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6) jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, kurioje vykdant mini projekto idėją draugystės tema, vyko mišios. Mišias atliko Brolis Benediktas. Atsidėkodami už mums skirtą laiką, įteikėme dovanėles, kurias darė patys centro lankytojai.

]]>
2619 Thu, 13 April 2017 02:04:26
Jubiliejaus proga sveikiname! 2017 metų balandžio 6 dieną sveikinome dienos socialinės globos asmens namuose padalinio klientę Emiliją Jokaitienę gražaus 80-ojo jubiliejaus proga. Sveikino slaugytoja Danguolė Navardauskienė ir padalinio vadovė Jekaterina Gudincova. Jubilijatė Emilija visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti.

]]>
2608 Mon, 10 April 2017 01:04:38
Draugiškas padalinių „Bočios“ turnyras Balandžio 4d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko „Bočios“ turnyras. Šio turnyro tikslas užmegzti artimesnius tarpusavio ryšius, palaikyti jau esamus santykius, patyrinėti sportinių žaidimų pasaulį, bei patirti draugiškų emocijų ir malonių įspūdžių. Į turnyrą pakvietėme pažaisti draugus iš Panevėžio g. esančio padalinio. Sudarėme keturias komandas, kurios varžėsi tarpusavyje. 

„Bočia“ – tai komandinis žaidimas, mėgstamas ir visiems prieinamas, jį gali žaisti kartu ir vyrai, ir moterys. Pasak žaidėjų, žaidimas nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis.
„Bočia“ – tai rutulių sportas, labai panašus į žaidimą „Petankę“. Dėl savo universalumo populiarus ir tarp neįgaliųjų. Nuo 1984 m. įtrauktas į Parolimpines žaidynes. Kiekviena pusė turi savo spalvos odinius rutulius (mėlynus arba raudonus). Žaidimo tikslas – numesti savo rutulį kuo arčiau baltojo rutulio.

 Po smagaus ir daug emocijų pareikalavusio turnyro jėgas padėjo atgauti „Namų ruošos“ veiklos suruoštas vaišių stalas, prie kurio taip pat dalinomės įspūdžiais apie sportines užduotis, bei aktyviai ir įdomiai praleistą laiką. Turnyro pabaigą vainikavo direktorės įteikti diplomai užėmusiems prizines vietas ir žinoma padėkos už draugišką ir aktyvų dalyvavimą „Bočios“ turnyre. Tokie sportiniai susitikimai mums yra labai svarbūs ir naudingi, nes turime galimybę ne tik smagiai pabendrauti, bet ir įsivertinti kokiame sportiniame lygyje esame patys ir kiek dar mums reikia tobulėti, kad pasivytume kitus.

]]>
2597 Thu, 06 April 2017 02:04:35
Pažintinė pamoka apie šiukšlių rūšiavimą Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre (KRATC) Balandžio 5 d. rytą mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2)  važiavo į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą (KRATC), kuriame vyko pažintinė pamoka apie šiukšlių rūšiavimą. Edukacijos metu buvome supažindinti su atliekų tvarkymo sistema, bei rūšiavimo tvarka.  Rūšiavimas – tai ne madingas ar populiarus visuomenės požiūris, o kasdienis ir įprastas kiekvieno žmogaus gyvenimo įprotis, kuris ženkliai prisideda prie aplinkos saugojimo ir tausojimo. Atliekų rūšiavimas - tai perdirbti tinkamų žaliavų atrinkimas. Paprasčiausia rūšiuoti popierių, stiklą, plastmasę. Tačiau ir kitos atliekos - pavojingos medžiagos, metalai ir kitos gali būti perdirbtos arba panaudotos kaip energijos šaltinis. Gaminant daiktus iš antrinių žaliavų mažiau teršiama aplinka. Kuo daugiau naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma gamtinių išteklių. Po teorinės medžiagos pateikimo vyko viktorina.  Jos metu jaunuoliai buvo labai aktyvūs,  kėlė rankas ir žinojo teisingus atsakymus, už kuriuos buvo apdovanoti  prizais. Pažintinė pamoka padėjo mums suprasti, kad reikia  mylėti gamtą, tausoti ją ir ypač svarbu ugdyti atliekų rūšiavimo įgūdžius.

 

]]>
2596 Wed, 05 April 2017 03:04:47
Pasiruošimas geografijos konkursui Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai įtemptai mokosi ir gilina savo žinias ruošdamiesi specialiai jiems parengtam geografijos konkursui, kuriame dalyvaus patys gabiausieji. Būtent dėl šio tikslo, kovo 3-ąją dieną lankėmės Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, kurioje ieškojome reikiamos informacijos bei dominančios literatūros. Jaunuoliai bibliotekoje buvo supažindinti su užsiregistravimu ir išsiregistravimu, su knygų paieškos sistema, bei knygų pasiėmimo tvarka. Neužilgo sugrįšime čia vėl.

]]>
2590 Tue, 04 April 2017 11:04:34
Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ atlikėjų solinis koncertas Balandžio 3d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ salėje (Panevėžio g. 2) vyko netradicinis, įspūdingas solinis koncertas, kuriame dainavo LSKD „Guboja“ atlikėjai: Emilis Korickij ir Vaida Butautaitė.  Šis pasirodymas, tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti  savo kūrybinius pasiekimus bei dvasinę stiprybę.  Pabaigai muzikinį pasirodymą atliko ir mūsų centro jaunuolių kolektyvas. Įstaigos vadovė dėkodama atlikėjams už nuostabų koncertą padovanojo simbolines mūsų jaunuolių rankų darbo dovanas bei įstaigos kalendorius. Emilis Korickij, savo neįtikėtinu balsu užburiantis visus klausytojus, šiuo metu dalyvauja ir TV3 projekte „Lietuvos talentai“. Linkime sėkmės ir palaikome Emilį balsuodami  už jį balandžio 9d. vyksiančioje „Lietuvos talentų“ pusfinalio atrankoje.

]]>
2587 Tue, 04 April 2017 10:04:48
Išvyka į gintaro muziejų Gražią ir saulėtą kovo 30 d. BĮ neįgaliųjų centro  „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai lydimi darbuotojų, vyko į gintaro muziejų Palangoje, kuris atidarytas 1963 m. grafo Felikso Tiškevičiaus rūmuose, pastatytuose 1897 m. pagal vokiečių architekto F. H. Schwechteno projektą. Šiuo metu Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitinka restauruotuose ir atnaujintuose rūmuose, kuriuose atkurti istoriniai eksterjerai ir interjerai, įrengtos naujos aristokratų rūmų menių ir gintaro ekspozicijos. Ekskursiją pradėjome nuo edukacinės programos, kurioje turėjome galimybę išklausyti įdomių faktų ir paslapčių, susijusių su gintaru. Galėjome pajausti jo šildomąją galią,  išmokti kaip atskirti tikrą gintarą nuo plastiko ir falsifikato, pasitepti rankas gintaro dulkėmis. Taip pat apsilankėme ir antrajame muziejaus aukšte, kuriame atsispindėjo gintaro ekspozicijos istorija Žemės evoliucijos kontekste. Dėmesį patraukė unikali inkliuzų kolekcija, kurioje tikra retenybė – unikalus sraigės kiautelis gintare, įvairūs vabalai bei vaizdai primenantys gamtą. Galėjome išvysti įvairių formų bei spalvų gintaro, apžiūrėjome pakabukus, amuletus ir kitus papuošalus. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę apsilankyti Palangos gintaro muziejuje. Grįžome su gerais įspūdžiais ir įgavę naujų žinių.

]]>
2583 Mon, 03 April 2017 10:04:46
Ekskursija į Kretingos žiemos sodą Kovo 28 dieną  BĮ „Klaipėdos Lakštutės“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai vyko į Kretingos muziejaus žiemos sodą. Ten gėrėjomės vešliais egzotiniais augalais, įspūdingomis spalvotomis žuvimis, vandens vėžliukais, krintančio vandens garsais.  Visi atsipalaidavome, prisipildėme ramybės. Po žiemos sodo apžiūrėjimo visi patraukėme į šalia plytintį parką pasivaikščioti. Pasišildę pavasario saulutėje, grįžome į centrą.

]]>
2588 Mon, 03 April 2017 09:04:33
Išvyka į Klaipėdos Dievo motinos globos ir šventojo Mikalojaus cerkvę Kovo 28 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2 ir Lakštučių g.6) jaunuoliai ir darbuotojai lankėsi Klaipėdos Dievo Motinos globos ir šventojo Mikalojaus cerkvėje. Ten mus maloniai ir šiltai pasitiko cerkvės dvasininkas Aleksandras, kuris įdomiai ir turiningai papasakojo apie cerkvės įkūrimo istoriją. Nuo seno yra tradicija prie jūros esančiuose miestuose cerkves puošti jūrinės tematikos tapyba, nes didesnė dalis į tokių miestų cerkves einančių žmonių yra jūrininkai ir jų šeimų artimieji. Klaipėdos Mykolo Apvaizdos cerkvė pastatyta 2000m. Jūriniai motyvai jos viduje baigti tapyti 2013 metų pabaigoje. Biblijiniai siužetai, jūriniai motyvai vaizduoja, kaip Šv. Mikalojus atgaivina nuo stiebo nukritusį jūrininką. Tapytose freskose - vaikščiojimo vandeniu siužetas, epizodai iš žvejybos, prekybos ir karinio laivyno istorijos. Sužinojome, kad stačiatikiai savo bažnyčią dažniau vadina "chram" nei cerkve, bei  kad Klaipėdos Mykolo Apvaizdos cerkvės bendruomenė ypač aktyvi. Prie cerkvės veikia bent kelios sekmadieninės mokyklos studijos, vaikų kūrybinės dirbtuvės, biblioteka, kino salė.  Esame labai dėkingi už suteiktą galimybę labiau pažinti mūsų miesto istoriją ir praturtinti savo dvasinį pasaulį.

]]>
2585 Mon, 03 April 2017 02:04:28
Velykinė mugelė! Balandžio 10-14 dienomis, nuo 13.00 iki 15.00 val. kviečiame į BĮ Neįgaliųjų centrą  „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6), kuriame vyks Velykinė mugė. Mugėje galėsite įsigyti rankdarbių, dovanėlių, velykinių kepinių. Laukiame Jūsų atvykstant!

]]>
2576 Wed, 29 March 2017 02:03:45
Ekskursija į Kretingos muziejų      Šių metų kovo 24 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai, lydimi darbuotojų, vyko į Kretingos muziejų. Ekskursiją pradėjome nuo vandens malūno kiemelio, kuriame stebėjome kaip į stiklainius teka beržo sula, grožėjomės aplinka ir išskirtine pastatų architektūra. Vandens malūno patalpose susipažinome su įrengta etnografine ekspozicija, apžiūrėjome įvairiausius įrankius, padargus, priemones, skirtas atlikti žemės dirbimo bei kitus darbus. Skirtingais metų laikais atliekamus darbus atspindėjo ir archyvinės nuotraukos bei filmuota medžiaga. Jaunuoliai, neslėpdami nuostabos, triukšmingai dalinosi patirtais įspūdžiais. Atsisveikinę su itin maloniai mus priėmusiais darbuotojais, patraukėme į  Ūkvedžio namą. Perėję baltą lieptelį, pasiekėme skulptūromis papuoštą  kiemą. Ūkvedžio namo  pusrūsyje apžiūrėjome Kretingos krašto ekspoziciją. Eksponuojami daiktai,  fotografijos bei įrengti interaktyvūs pristatymai atspindėjo Kretingos miesto bei dvaro personalo istoriją,  pranciškonų įsikūrimą Kretingoje,  rezistenciją,  tremtį.  Ūkvedžio name jaunuoliai buvo ramūs  ir susikaupę. Sekantis mūsų apžiūros objektas buvo centriniai rūmai. Pradėjome nuo dvaro bei jo savininkų istorijos. Rūmų salėse eksponuojami  Tiškevičių šeimos portretai, vazos, skulptūros,  valgomojo baldai ir kiti eksponatai kėlė susižavėjimą. Susipažinę su rūmų įkūrėjų ekspozicija visa grupė nuėjome į Žiemos sodo patalpas. Norėjome apžiūrėti augalus, kurie  atvežti iš tolimiausių pasaulio kraštų. Jaunuolius stebino citrinmedžio vaisiai, didžiulė nokstančių bananų kekė, gausybė svyrančių augalų. Ypatingai daug džiaugsmo suteikė  Žiemos sodo baseine plaukiojantys ryškiaspalviai karpiai, prie vandens kaskados esančiame baseine plaukiojantys vėžliukai. Vėžliukai, prigludę vienas šalia kito ant išnirusio akmens, mėgavosi šiluma ir sustingę lyg statulėlės stebino jaunuolius ir darbuotojus. Margaspalvė papūgėlė viliojo ne tik savo grožiu, bet ir skleidžiamais garsais. Išėję iš Žiemos sodo apžiūrėjome numizmatikos ekspoziciją, kurioje pateikti 9 sidabrinių monetų lobiai, ir archeologijos ekspoziciją, kur susipažinome su Vakarų Lietuvos pajūrio regione gyvenusių žmonių kultūra,  baltų amatininkų – juvelyrų pagamintais papuošalais. Kelionės pabaigoje aplankėme sakralinį statinį - Kretingos Lurdą, pastatytą pagal Prancūzijos Lurdo grotos pavyzdį, ir laimingi, kupini įspūdžių grįžome į centrą.

 

]]>
2575 Wed, 29 March 2017 02:03:18
Geri darbai įkvepia: išvyka į Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus Saulėtą kovo 24d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2)  jaunuoliai ir darbuotojai aplankė Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kurie įsikūrę nuostabiame Girulių gyvenvietės kampelyje. Kūdikių namų auklėtiniams ši diena buvo neįprasta, jos metu vyko projekto „Savaitė be patyčių“ užbaigimo šventė. Mūsų apsilankymo tikslas taip pat buvo susijęs su draugystės ir gerumo puoselėjimu. Vaikučiams padarėme  staigmeną, nes atvykome į svečius ne tik  su saldumynais bei mielomis dovanėlėmis, bet ir su nuostabia animatore kloune Une, kuri vaikams pravedė nuostabius žaidybinius užsiėmimus. Ne tik vaikams, bet ir mūsų jaunuoliams personažas paliko didelį įspūdį, visi smagiai žaidė, piešėsi veidukus, bei linksmai leido laiką. Tariame didelį ačiū įstaigos darbuotojams už šiltą priėmimą, darbuotojų atsidavimą bei meilę vaikams, kuriems labiausiai to reikia. Geri darbai įkvepia: mūsų jaunuoliai taip pat džiaugėsi šia išvyka, nes juk taip smagu buvo pamatyti besišypsančius vaikučius, pabūti kartu, pažaisti ir pabendrauti.

]]>
2573 Mon, 27 March 2017 12:03:27
Pasaulinė vandens diena Kovo 22 diena - tai pasaulinė vandens diena, kurią nuo 1993m. globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų. Mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vandens diena taip pat buvo nepamiršta. Ryte įstaigos darbuotojus ir jaunuolius nustebino maloni staigmena, kurią paruošė alternatyviosios komunikacijos kabinetas - tai šaltinio vanduo ant kiekvieno stalo ir naudingos žinios apie vandenį laikraštuke „Lakštutės savaitėlė“. Po pietų žiūrėjome filmą „Vanduo ateičiai“ ir supratome koks svarbus vanduo yra mums, kuris užima netgi 71% žemės paviršiaus. Be vandens negali egzistuoti nė viena gyvybės forma, tai svarbiausia organizmo ląstelės sudedamoji dalis. Gerkime vandenį kasdien ir priminkime tai daryti kitiems!

 

]]>
2572 Mon, 27 March 2017 09:03:45
Svečiuose pas Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio Dragūnų bataliono karius Kovo 21 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojai lydimi darbuotojų lankėsi Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio Dragūnų batalione. Ten mus pasitiko atstovė, kuri supažindino su Dragūnų istorijos, gyvenimo ir veiklos faktais.  Papasakojo, kad rikiuotės pratimai, žygiavimas į valgyklą ir iš jos, karinės priesaikos priėmimas, iškilmingos rikiuotės ir paradai vyksta karinio dalinio aikštėje. Bataliono kareivinėse, aprodė tvarkingus kambarius, kariai pademonstravo karinę ekipuotę, ginkluotę. Taip pat buvo suorganizuota viktorina, kuri paliko įspūdį jaunuoliams. Už teisingus atsakymus buvo kiekvienas apdovanotas atminimo dovanėlėmis. Buvo nuostabu patirti dragūnišką dvasią, įkvėptą protėvių stiprybės. Taip baigėsi mūsų ekskursija Klaipėdos Dragūnų batalione. Dėkojame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų bataliono vadovybei už suteiktą galimybę artimiau pažinti  Lietuvos Karines pajėgas, už įdomų bendravimą ir pilietiškumo ugdymą.

 

]]>
2571 Mon, 27 March 2017 08:03:28
Miego diena  

Kovo 21 d. daugelyje Europos šalių yra minima miego diena. Šią dieną B.Į. Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6)  vyko trumpas miego dienai skirtas renginys. Jo metu buvo žiūrimas mokomasis filmukas „Miego sutrikimai“, sužinojome apie miego naudą žmogaus organizmui bei miego trūkumo sukeltus neigiamus padarinius, supratome kaip svarbu yra tinkamai pailsėti. Renginio metu žaidėme smagius žaidimus, kurie išjudino visus centro lankytojus ir darbuotojus. Pilnavertis geras miegas yra būtinas produktyviam darbingumui, psichinei sveikatai ir bendram sveikatingumui palaikyti, kitaip gali nukentėti žmogaus gyvenimo kokybė, sėkmė darbe, emocinis stabilumas bei tarpasmeniniai santykiai.

 
]]>
2563 Wed, 22 March 2017 09:03:46
Linksma išvyka į boulingą Saulėtą kovo 16 d. rytą  mūsų centro „Klaipėdos  lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir  juos lydintys darbuotojai  išvyko į akropolyje esantį „Apollo“ boulingą,  kuriame nuotaikingai leido laiką. Pasidalinę į dvi komandas žaidėme, vaišinomės pica. Dauguma šį sportinį žaidimą išbandėme nebe pirmą kartą, todėl viso žaidimo metu   įspūdžių, emocijų, pergalės ir nusivylimo šūksnių buvo su kaupu. Laiką praleidome labai smagiai, o svarbiausia, kad ši veikla ir sportas, ir pramoga, ir draugiškas pabendravimas.

]]>
2558 Mon, 20 March 2017 01:03:16
“BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ 2016 m. veikla. Geroji patirtis“ 2017 m. kovo 10 d. BĮ neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ įvyko konferencija “BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ 2016 m. veikla. Geroji patirtis“. Įstaigos direktorė Danutė Daukantienė pristatė 2016 m. veiklos ataskaitą. Direktorės pavaduotoja ūkio ir bendriems reikalams Greta Adomaitytė pristatė 2016 m. finansinę ataskaitą ir patvirtintą 2017 m biudžetą, pateikė informaciją apie sudarytas sutartis su tiekėjais. Padalinio vadovai socialinėms paslaugoms institucijoje apžvelgė teikiamų socialinių paslaugų statistiką, pateikė informaciją apie vykdomas veiklas ir projektus, pristatė  2017 m. iškeltus veiklos uždavinius. Psichologė Toma Imbrasienė pristatė įstaigoje vykdomą Kaniterapijos veiklą, analizavo jos poveikį įstaigos klientams.

]]>
2542 Wed, 15 March 2017 09:03:12
Išvyka į kino filmą ,,Šuns tikslas“ Kovo 3 diena,  jaunuoliai kartu su darbuotojais (Lakštučių g. 6), vyko į ,,Forum cinema“ kino teatrą. Žiūrėjome lietuviškai dubliuotą filmą „Šuns tikslas“. Tai filmas apie visas kliūtis nugalinčią žmogaus ir šuns draugystę.
       Matėme  pasakojimą apie šunelį Beilį. Beilis nuo pat pirmosios dienos labai susidraugavo su berniuku Itanu. Jie kartu žaidė, džiaugėsi, liūdėjo, kartu augo. Draugai labai vienas kitą mylėjo ir padėdavo vienas kitam. Itanui nedrįstant prieiti prie jam patikusios Hanos, būtent Beilis žengė pirmąjį žingsnį – šunelio dėka Itanas pažino pirmąją meilę. Tačiau visiems žinoma, kad šuneliai gyvena trumpiau nei žmonės. Itanas tebebuvo jaunuolis kai Beilis paseno ir numirė. Tačiau tuo ši istorija nesibaigia.
        Po trumpo nebūties laikotarpio Beilis staiga suprato, kad vėl yra gyvas – vėl yra mažas šunelis. Tačiau nebe Beilis. Ir netgi ne šunelis, o kalytė! Atsipeikėjęs po pirmojo šoko, jis prisitaikė prie naujojo gyvenimo ir nugyveno jį taip pat linksmai, prasmingai ir padėdamas žmonėms, kaip ir pirmąjį kartą. Po to Beilis atgimė dar kartą. Ir dar kartą.
Kol galų gale, po daugybės metų likimas Beilį vėl atvedė ten, kur viskas prasidėjo – į dabar jau suaugusio to paties Itano namus.
       Tai buvo nuostabiai šilta, pamokanti, lietuviškai įgarsinta istorija, iš kurios supratome, kad reikia džiaugtis kiekviena diena ir iškilus bėdai padėti artimiesiems bei draugams.

]]>
2541 Wed, 15 March 2017 08:03:41
Mini projektas “Sveiki dantukai” Mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2)  nuo vasario 8d. iki kovo 6d. vyko mini projektukas „Sveiki dantukai“, kurio metu buvo organizuojama individuali burnos higienos mokymosi programa jaunuoliams. Šiuos mokymus vedė būsima burnos higienistė Laura Sadauskienė.  Užsiėmimuose dalyvavo 10 jaunuolių, kuriuos ši specialistė individualiai mokino taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus.  Kovo 6 d. salėje vyko bendra pamokėlė visiems centro jaunuoliams. Pamokėlės yra viena svarbiausių priemonių, skatinanti  atsiminti, kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus. Jaunuoliai klausėsi vaizdingų specialistės pasakojimų, kodėl genda dantukai, kas nutinka jų neprižiūrint, kaip reikia maitintis, kad dantukai būtų sveiki. Pasitelkusi metodines priemones –  dantų modelį ir padidintą šepetėlį, specialistė pademonstravo  teisingo valymo svarbą ir kokias priemones pasirinkti. Pamokėlės pabaigoje buvo apdovanoti visi dalyvavę jaunuoliai dantų šepetėliais, o kurie mokinosi individualiai ir diplomais. Visi buvo maloniai nustebinti ir džiaugėsi dovanėlėmis bei įvykusiais mokymais.

 

]]>
2522 Tue, 07 March 2017 04:03:05
Draugystės šventė  

Draugystė tai artimas ir nuoširdus žmonių santykis, kuris tik su laiku išmokina vertinti tik tuos  žmones, kurie gali tave priimti tokį, koks esi.

BĮ Neįgaliųjų centre  "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) kovo  2 d. vyko draugystės šventė. Šios šventės metu  buvo pristatyta, mėnesį  trukusio mini projektuko draugystės tema gauti rezultatai ir jo procesas. Šio projekto tikslas buvo į draugystę pažvelgti per kūrybinį ir edukacinį procesą. Taikyta kvilingo technika lavino ne tik smulkiąją motoriką, tačiau padėjo atsipalaiduoti bei sukurti jaukią, šiltą atmosferą užsiėmimų metu. Šventės metu, kaip ir užsiėmimų eigoje, buvo aptariama, kaip ilgai ir kiek reikia įdėti daug pastangų norint sukurti tvirtą draugystės pagrindą. Jaunuolių tarybos narė taip pat pasidalino įspūdžiais iš vykusio mini projekto veiklos. Kiekvienas iš dalyvavusių šventėje gavo mielą, šiltą ir skanią prisiminimo dovanėlę. Šventę užbaigėme smagiu žaidimu bei daina apie draugą. 

 

]]>
2517 Mon, 06 March 2017 04:03:15
Apsilankymas Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate Sutikus pavasarį,  kovo 1 d. B.Į. neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai su lydinčiais darbuotojais lankėsi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato rengiamame pasirodyme. Pačiame komisariate bei lauke su svečiais (kurių buvo apie 300) bendravo įvairių padalinių pareigūnai.

Turėjome galimybę pamatyti policijos pareigūnų darbo priemones, techniką ir visą kitą, kas įprastai neatskleidžiama visuomenei. Labiausiai jaunuolių dėmesį patraukė antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ginkluotė, įranga, automobiliai bei motociklai. Kiekvienas jaunuolis galėjo paimti ginklus, užsidėti bei pasimatuoti šalmus ar pabandyti pakelti sunkiuosius skydus.

Taip pat mums  labai patiko tarnybiniai šunys. Kinologai noriai atsakinėjo į gausiai užduodamus klausimus, bei rengė pasirodymus. Buvo ieškoma paslėptų tabako gaminių bei demonstruojamos šunų dresūros galimybės.

Specialiųjų tyrimų pareigūnai pasakojo apie nusikaltimų tyrimų ypatumus, demonstruodami darbą paėmė netgi mūsų piršto atspaudus.

Įgavome daug žinių, patyrėme puikių emocijų bei kiekvienas gavome dovanų – nepakeičiamą  daiktą pėstiesiems kelyje – atšvaitą.

]]>
2504 Thu, 02 March 2017 04:03:04
Užgavėnių šventė 2017! Vasario 28d. įstaigoje (Lakštučių g.6) vyko Užgavėnių šventė. Iš ryto kiekvieną veiklą aplankė puošnios raganaitės. Padainavusios raganų dainą ir pašokusios, jos visiems išdalino pakvietimus į šventę. Kol rengėmės ir ruošėmės žiemos išvarymui, sulaukėme žydukų iš kito mūsų padalinio su skambia akordeono muzika ir dainomis. Šventę pradėjo ir tylą nutraukė smagus raganaičių ir velniukų šokis. Tęsėme linksmybes atliekant įvairias užduotis, netgi buvo suburtas instrumentų orkestras ir choras. Nusiteikę pavasario budinimui, visi sugužėjome į lauką, kur aplankėme raganų namelį ir senelės trobelę, šios  buvo dosnios ir  kiekvienam dalino vaišes dykai. Oras taip pat buvo nuostabus ir saulėtas, todėl šokiai, dainos ir žaidimai tęsėsi netgi lauke. Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą, kurios metu nugalėjo Kanapinis, o tai reiškia, kad žiemą išvijome iki kitų metų. Visas negeroves sudėjome į Morę, garsiai trypdami ir šaukdami ją sudeginome. Vėliau visi vaišinomės blynais bei kitais gardumynais ir džiaugsmingai šokome Užgavėnių diskotekoje. Diena buvo smagi, todėl visi metai turėtų būti sotūs, linksmi ir laimingi. Viso šio gėrio linkime ir Jums, juk pavasaris čia pat.

]]>
2503 Thu, 02 March 2017 04:03:01
Užgavėnių šventė „Vejam žiemą lauk“  

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim,
Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – viena linksmiausių ir  žaismingiausių tradicinių švenčių. Šiais metais ši šventė mūsų centre vyko paskutinę kalendorinę žiemos dieną. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Tai mūsų centro darbuotojai ir jaunuoliai šią šventę šventė ypatingai...  Aplankėme ne tik savo centro darbuotojus, bet ir svečiavomės kitame centro padalinyje Lakštučių gatvėje, bei aplankėme mūsų kaimynus Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos bendruomenę. Užgavėnių šventė neįsivaizduojama be Lašininio ir Kanapinio kovos. Kanapinis – pavasario ir susilaikymo simbolis, o Lašininis - sotumo ir žiemos.  Galutinis šventės momentas buvo tamsos ir blogio simbolio - Morės  deginimas  kiemelyje bei mūsų persirengėlių kanapinio ir lašininio kovos pasirodymas. Mums pavyko išvaryti žiemą... Šventės metu buvo daug linksmybių, dainų, geros nuotaikos ir vaišių.

]]>
2502 Thu, 02 March 2017 03:03:31
Šaškių turnyras!  

Vasario 20 - 24 dienomis Lakštučių gatvės ir Panevėžio gatvės centruose vyko šaškių turnyras, kuris vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko atskirai kiekviename centre. Geriausi žaidėjai susitiko vasario 27 dieną (Panevėžio g.) finalinėse varžybose, kiekvienas žaidėjas turėjo palaikymo komandą.
Sužaidus visus žaidimus paaiškėjo nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti diplomais ir medaliais. Išsiskiriant nusprendėme jog šaškių žaidimo įgūdžius gerinsime toliau, bei susitiksime prie šaškių lentos kitais metais.

 

]]>
2492 Tue, 28 February 2017 08:02:11
Mums jau 12!
Vasario 17 dieną susirinkome į prisiminimų popietę, skirtą neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) 12-os metų sukakčiai paminėti. Šventėje dalyvavo mūsų įstaigos įkūrėjai, rėmėjai ir patys pirmieji nuo senų laikų ištikimai čia dirbantys darbuotojai. Pažiūrėjome filmuką, kuris atskleidžia visus mūsų veiklos aspektus: kaip mes dirbame, kaip mokomės, kaip pramogaujame, kaip integruojamės į visuomenę. Įstaigos direktorė pasidalino prisiminimais ir plačiai papasakojo nuo ko prasidėjo mūsų įstaigos gyvavimas. Džiaugsmingą sveikinimo kalbą tarė Klaipėdos miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Renginio metu turėjome galimybę dar kartą iš arti pažiūrėti mūsų jaunuolių ir darbuotojų atliekamo šokio, skirto Klaipėdos tapimo kultūros sostine iškilmėms pradėti. Pasveikinome vieni kitus ir sudainavę neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ himną įnešėme didžiulį, būtent šiai ypatingai progai gamintą tortą. Prieš valgant tortą ir pradedant linksmybes, kiekvienas parašėme palinkėjimą ant mūsų įstaigą simbolizuojančio paukščio sparnų. Linkėjimai buvo patys įvairiausi: kūrybinių idėjų, šokio, daug šilumos ir meilės, komandinio darbo, laimės, draugiškumo, supratimo, nuoširdaus bendravimo, ilgo gyvavimo, šilumos tarpusavyje ir begalę kitų  gražių žodžių. 

]]>
2486 Wed, 22 February 2017 02:02:51
Vasario 14- toji! Vasario 14-oji nuo senų laikų vadinama įsimylėjėlių diena. Mes be galo mylime vienas kitą, todėl šią dieną šventėme ypatingai. Iš pat ryto vienas kitam dalinome širdeles, linkėdami daug meilės. Kas rytinė mankšta taip pat buvo išskirtinė, suteikiant teisę kiekvienam mankštos dalyviui parodyti savo mėgstamą pratimą. Pasmaližiavę savo pačių ruoštų Valentino dienos užkandžių, kineziterapijos salėje surengėme Valentino dienos diskoteką. Į šią diskoteką buvo galima patekti tik vilkint raudonos spalvos drabužį ar užsidėjus raudoną aksesuarą. Pavalgę pietus išsiruošėme į mūsų darbelių parodą Žemaitijos dailininkų galerijoje. Džiaugėmės turiningai praleista diena. 

 
]]>
2470 Mon, 20 February 2017 08:02:24
Šv. Valentino diena Šv. Valentino diena – tai gėrio, šypsenų, sveikinimų, širdelių  ir dovanėlių diena.  Ši diena tradiciškai buvo švenčiama  ir mūsų centre (Panevėžio g.2). Jaunuoliai atvyko  pasipuošę, pasitempę su šypsenomis ir dovanėlėmis. Šiemet šią šventę draugiškai organizavo visos veiklos kartu.  Jaunuoliai turėjo galimybę daryti atvirukus ir rašyti sveikinimus, nes tam tikslui buvo paruošta dėžė -  sveikinimų paštas. Virtuvėlė pagamino pasakiško skonio keksiukus.  Staigmeną padarė ir muzikos užimtumo veikla, kuri paruošė gražų muzikinį sveikinimą, po kurio vyko vaišės ir diskoteka. Popietės metu buvo išdalinti  atvirukai su sveikinimais. Visą dieną įstaigoje vyravo šurmulys, geros emocijos ir smagi nuotaika.

]]>
2464 Thu, 16 February 2017 07:02:08
Paroda „Mano širdžių turtai“
Vasario 15 d. Ievos Simonaitytės vardo bibliotekos vaikų skyriuje atidaryta paroda „Mūsų širdžių turtai“. Parodoje eksponuojami iš gamtinių medžiagų, sukurtos medžiaginės bei odinės širdelės, išsiuvinėtos įvairiaspalviais karoliukais. Centro jaunuolių sukurtos širdelės pagyvino bibliotekos erdvę, įnešė džiugesio. Paroda veiks tris savaites. Informuoti jaunuolių tėvai apie veikiančią parodą ir galimybę pamatyti savo vaikų darbus.

]]>
2463 Thu, 16 February 2017 06:02:21
Užeikite, tai Jus sušildys...  

 Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje (Žvejų g. 1/ Tiltų g. 2) skambant varpo dūžiui atidaryta BĮ neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė“ jaunuolių rankdarbių paroda „Akimirkų atspindžiai“. Ši paroda  surengta  įstaigos 17 metų sukakčiai paminėti ir veiks iki vasario 16  dienos.  Tai ne pirmoji asmenų su negalia paroda, organizuojama šioje galerijoje.

Ypatingai akį šildo nuostabūs angelai, išsirikiavę  tarp degančių žvakių, jie tarytum kvietė: „Užeikite, tai Jus sušildys...“.  Moliniai angelai  papildė vaškinių angelų kolekciją ir tapo išskirtiniu  įstaigos simboliu. Parodos viešnia Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė  itin gerai  įvertino jaunuolių užimtumą  ir ugdymą  įvairiose centro veiklose. Pasveikino autorius ir pasidžiaugė jų kūrybiškumu, sukurtų darbelių įvairove ir tobulėjimu. Centro darbuotoja Indrė Milkevičiūtė dalinosi įspūdžiais  pristatydama tapybos technikas bei pasidžiaugė jaunuolių darbo rezultatais: „Vagram ne tik stebina savo žiniomis žaidime „Kas laimės milijoną“?, lipdo molio laivus, klausosi muzikos, bet ir tapo įspūdingus paveikslus, laikydamas teptuką burnoje.“ Stilinga, „lengva“  tapyba  galeriją papuošė Viktorijos Gudkovos, Vainiaus Mockaus, Modesto Kiburio ir Manto Balajus darbai. Dailininkus žavėjo Viktorijos tapyba – eglutės snieguotoj nakty ir nakties paslaptys. Modesto namelis akį traukia drąsiomis spalvomis ir gera nuotaika, o Manto sukurti šuniukai žavėjo autoriaus gebėjimu profesionaliai stilizuoti keturkojį augintinį. Alternatyvios komunikacijos veiklos socialinė darbuotoja Lina Laurutytė pristatė Vagramo Purtojano  darbus, padarytus ypatinga technika. Mūsų įstaigoje taikoma alternatyvioji specialioji kompiuterinė įranga ir mokomosios kompiuterinės programos, kai per internetinę vaizdo kamerą galvos judesiais ar akimis valdoma pelė, kuri suteikia asmeniui su sunkia negalia galimybę valdyti kompiuterį, nevaldant savo rankų. Galerijos lankytojams pristatomos visos, šiuo metu įstaigoje naudojamos technikos.   

Apie savo kūrybą ir užimtumą papasakojo autoriai, pasidalino įspūdžiais jų tėveliai.  Darius džiaugiasi ir didžiuojasi, kad turi galimybę parodyti savo paveikslus, sukurtus naudojant simegrafijos, tai yra siuvinėjimo ant popieriaus, technika. Darius Čižas didžiavosi savo paveikslais, padarytais iš mažų molio gabaliukų ir nuspalvintais ryškiomis, jo mėgstamiausiomis spalvomis.  Jaunuolis trykšta meile Lietuvai ir noriai kuria trispalvės spalvomis.

Labai šiltai eksponuojamus darbus įvertino Žemaitijos dailininkų sąjungos pirmininkė Regina Donbrauskaitė Plotnikova ir dailininkas Vytautas Vincas Dambauskas, padėję  įžvelgti esminius  štrichus ir potėpius, bei autorių minties ypatumus. Užeikite, tai Jus sušildys...

 

  BĮ neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė“ Direktorė Danutė Daukantienė, socialinė darbuotoja Birutė Zelenienė

 

]]>
2439 Tue, 07 February 2017 04:02:50
"Mūsų širdžių turtai" Artėjant Šv. Valentino dienai BĮ Neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) surengta paroda "Mūsų širdžių turtai", kurioje eksponuojamos jaunuolių sukurtos širdelės iš gamtinių medžiagų, odos bei audinio širdelės, papuoštos karoliukais. Visos su meilė pagamintos širdelės yra savitos ir nepakartojamos. Darbelių gaminimas suteikė daug malonių akimirkų ir džiaugsmo. Spalvingos ir žaismingos širdelės ne tik puošia mūsų įstaigą bet ir suteikia visiems šventinę nuotaiką.

]]>
2442 Mon, 06 February 2017 04:02:57
Molio darbelių, skirtų išdeginimui, lipdymo pamokėlė.  

Vasario 2 d. į  centrą (Panevėžio g.2) pasikvietėme  keramikę Rasą Stašauskienę, kuri atvyko iš Kretingos. Ji maloniai sutiko  pamokyti mūsų jaunuolius, kaip reikia nulipdyti molio darbelius, kad jie būtų sėkmingai išlieti krosnyje. Visi sužinojome, kad pagrindinis dalykas, užtikrinantis kokybišką keramiko darbą - kruopštumas, klijuojant sujungimus, detales ir oro pūslelių pašalinimas. Tikimės, kad ši vertinga informacija padės mums sukurti puikių, naujų darbelių. Ačiū Gerb. Rasai už suteiktas žinias ir puikiai praleistą laiką.

 

 

 

]]>
2440 Fri, 03 February 2017 04:02:38
Lakštutėje - „Muzikos garsai”
Vasario 1-ąją  atidaryta BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) lankytojų darbų paroda. Joje eksponuojami muzikos instrumentai ir jos įvairūs pasireiškimai, kurie yra labai artimi žmogui. Pasitelkus meno rūšį – simegrafiją, buvo kuriamas santykis su muzika, atsižvelgiant į dalyvių asmenines savybes ir jų gebėjimus. Direktorė Danutė Daukantienė papasakojo apie vokalinio instrumentinio ansamblio įsikūrimo istorija, pirmuosius įsigytus instrumentus.
„Klaipėdos lakštutės“ vokaliniam instrumentiniam ansambliui skirtą parodą, pavadintą „Muzikos garsai”, lankytojai galės apžiūrėti iki kovo 1-osios. 
Rankdarbių veikla

]]>
2441 Fri, 03 February 2017 04:02:04
Sveikiname!
017-01-30 d. įstaigos direktorė D. Daukantienė ir kiti administracijos darbuotojai pasveikino garbingo 90 metų sukakties sulaukusį projekto " Integrali pagalba į namus Klaipėdos mieste" paslaugų gavėją Petrą Lukošių. Sukaktuvininkas Petras visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti.

]]>
2433 Wed, 01 February 2017 09:02:21
Išvyka į Klaipėdos lėlių teatrą. Edukacinis užsiėmimas „Lėlių gamybos dirbtuvės“. Sausio 27 diena buvo netradicinė  BĮ „Klaipėdos lakštutės“ įstaigos jaunuoliams ir darbuotojams. Visi (Lakštučių g. 6)  centro jaunuoliai bei darbuotojai atvyko į  svečius  pas mus (Panevėžio g. 2) praleisti kartu dienos.  Ne tik pasišnekučiuoti, atsigerti arbatos, bet ir dalyvauti šaunioje išvykoje į Klaipėdos lėlių teatrą, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Lėlių gamybos dirbtuvės“.  Lėlių teatre susipažinome su lėlių gamybos procesu, bei susitikome su lėlių teatro kūrėjais. Užsiėmimo metu jaunuoliai buvo  supažindinti su A4 lapu, ir jo kūrybinėmis galimybėmis. Paprastas popieriaus lapas stebuklingai pavirto popierine lėle. Teatro  kūrėjai parodė ir įrodė, kad  A4 gali būti ne tik paprastas lapas, bet iš jo  sukuriamos lėlės, iš kurių gimsta spektakliukai  mažiems ir dideliems. Kiekvienas jaunuolis turėjo galimybę atskleisti savo meninius gebėjimus, pasigamindamas sau lėlę. Teatro kūrėjai taip pat  parodė ir jų pagamintą lėlę "Marionetę",  paslaptingai judančią ir galinčią kalbėti.... Užsiėmimas mums buvo labai smagus ir nuotaikingas,  todėl į centrą grįžome išlaisvinę savo vaizduotę, kūrybiškumą, pasisėmę naujų žinių ir gerų emocijų.

]]>
2428 Mon, 30 January 2017 03:01:50
Išvyka į Mažosios Lietuvos Pilies muziejų Sausio 17 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Mažosios Lietuvos Pilies muziejų, kur vyko edukacinis užsiėmimas "Viduramžio žaidimai". Užsiėmimo pradžioje muziejaus gidė mums pateikė vaizdinę medžiagą apie Klaipėdos pilies raidą. Sužinojome, kad pirmoji pilis buvo medinė. Įdomus faktas buvo, kad pirmą kartą Klaipėdos pilis minima 1252 m. liepos 29 d. dokumente. Didysis magistras Eberhardas fon Zeine sutarė su Kuršo vyskupu Heinrichu dėl pilies statybos tarp Nemuno ir Dangės. Tais pačiais metais kalavijuočiai prie Dangės žiočių pastatė medinę pilį, kuri pavadinta Memelburgu. Edukacinio užsiėmimo metu, žaisdami tų metų žaidimus, turėjome galimybę pasinerti į viduramžius. Išvykos pabaigoje apžiūrėjome pilies ekspozicijas ir pasidarėme nuotraukas. Grįžome geros, pakilos nuotaikos.

   
   
   
   
]]>
2424 Mon, 23 January 2017 07:01:14
Laisvės gynėjų diena Sausio 13d. susirinkome paminėti Laisvės gynėjų dieną. Uždegę žvakeles žiūrėjome specialiai šiai progai skirtą filmą.

1991 metais sausio 13 dieną vyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje buvo sužeista apie 600 taikių žmonių, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai jau atsisakė. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti, ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti.

   
]]>
2407 Tue, 17 January 2017 10:01:28
SKRYDIS Į LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖS METUS Klaipėda -  neužšąlantis kultūros uostas. Buvo, yra ir bus. Sausio 14-osios vakarą šią tiesą įprasmino nuostabus reginys, skirtas Klaipėdos - Lietuvos kultūros sostinės - metų pradžiai. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ šokėjai džiaugiasi galimybe prisidėti prie tokio ypatingo renginio ir savo kurtu šokiu prisidėjo prie Klaipėdos kultūros sostinės atidarymo programos.

Simboliška, kad renginys prasidėjo sakralioje uostamiesčio vietoje - šv. Jono bažnyčios vietoje. Šimtmečius šioje vietoje stovėjusios bažnyčios aukščiausias bokštas buvo kelrodžiu visiems keliautojams, atvykstantiems jūra ir sausuma. Šiandien bokšto nebėra, tačiau istorinė atmintis inspiruoja menininkus plėtoti Klaipėdos - kelrodžio kultūros švyturio ir neužšąlančio kultūros uosto idėją, statyti kultūros bokštus "širdim, ranka ir kalba".

Pagrindiniu Klaipėdos kultūros sostinės leitmotyvu ir simboliu menininkai pasirinko labai trapų ir sykiu lankstų bei tvirtą pajūrio gamtos augalą -  smilgą. Paslaptingi "smilgininkai", nešini 3-6 metrų aukščio lanksčiais šviečiančiais objektais, jau kurį laiką vis pasirodydavo uostamiesčio gatvėse, o šeštadienio vakarą klaipėdiečius ir miesto svečius atvykusius į kultūros sostinės renginį pasitiko net 50 "smilgų", kurios švytėjo minioje ir visu grožiu atsiskleidė scenoje.

Muzika, poetinis tekstas, šokio judesys, perteikiamas skirtingoms kartoms, epochoms atstovaujančių atlikėjų buvusios Jono bažnyčios erdvėje estetiškai, originaliai ir be patoso pradėjo įsimenančią kelionę per Klaipėdos miestą ir laiką. Šios kelionės dalyvius pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Ūkio ministras, Klaipėdos - kultūros sostinės geros valios ambasadorius Mindaugas Sinkevičius.

Šventinę ceremoniją Jono bažnyčios vietoje  užbaigė simbolinis šviesos rutulių su žinia: "Perduok, kad neužšaltų..." perdavimas susirinkusiesiems. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ klientai taip pat prisidėjo prie šios gražios idėjos piešdami piešinius su jūros vartais, kurie vėliau tapo šviesos rutuliais ir buvo pritvirtinti prie simbolinio ledlaužio, kuris pasirinktas dar vienu Klaipėdos - kultūros sostinės simboliu.

 

]]>
2403 Mon, 16 January 2017 09:01:51
Evaldo Eugenijaus Tamošausko kompiuterinių piešinių paroda „Virtualios pasaulio spalvos“ Sausio 9 d. rytą įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo pristatyta autorinė   jaunuolio Evaldo E. Tamošausko kompiuterinių piešinių paroda „Virtualios pasaulio spalvos“. Virtualūs, kompiuteriniai piešiniai - tai inovatyviai, išmaniai ir kūrybingai nupiešti darbai, naudojantis kompiuterine piešimo programa. Šie  darbai buvo sukurti alternatyviosios komunikacijos veiklos metu. Šios programos pagalba siekiama atskleisti jaunuolių meninius sugebėjimus, vaizduotę, išmokyti nebijoti reikšti savo mintis piešiant ir kuriant.  Programa  turi pilną piešimo įrankių komplektą ir kitas įvairias kompiuterines funkcijas. Naudojant piešimo programos priemones iš linijų, spalvų sukuriami piešiniai, kompozicijos. Kompiuterinė piešimo veikla skatina savarankišką domėjimąsi naudingu technologijų naudojimu, ugdo kūrybiškumą ir lavina rankos motoriką.  

 

]]>
2402 Fri, 13 January 2017 03:01:31
Išvyka į kino filmą „Dainuok“. ISausio 5d. rytą mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Klaipėdos „Forum Cinema“ kino teatrą, žiūrėti animacinio filmo „Dainuok“. Šis animacinis miuziklas  perkėlė mus  į  gyvūnų pasaulį,  kur talentingi gyvūnai ruošiasi koalos Basterio organizuojamam dainų konkursui. Jame dalyvauja visi miestelio žvėreliai – kiaulės, ežiukai, beždžionės... Bet laimėtojas gali būti tik vienas. Kiekvienas iš jų tikisi pergalės, kuri pakeistų jų gyvenimą. Pagaliau ateina didžiojo finalo vakaras. O visi netikėtumai tik prasideda. Labai muzikalus, nuotaikingas ir jausmingas filmas, kuris akcentuoja tokias vertybes kaip draugiškumas, kūrybiškumas, bendradarbiavimas siekiant tikslo. Visi likome sužavėti ir grįžome į centą pasisėmę gerų ir prasmingų emocijų.

]]>
2392 Mon, 09 January 2017 10:01:05
Naujametinė popietė Baigiantis metams jau tradicija tapo susirinkti į  naujametinę popietę mūsų centro (Panevėžio g.2) jaunuoliams  ir darbuotojams, kurios metu  palydėjome senuosius ir pasitikome naujuosius „raudonojo“ gaidžio (2017m.) metus. Gruodžio 29 d. popietę šventiškai nusiteikę išlydėjome  senąją „beždžionę“ šokiais ir dainomis. Renginio metu jaunuoliai buvo nustebinti Kalėdų senelio pasirodymu, eilėraščių, sveikinimų įvairumu ir įteiktomis kalėdinėmis dovanomis. Šventinė karnavalinė popietė paliko neišdildomus įspūdžius ir suteikė smagias emocijas.

 

]]>
2370 Tue, 03 January 2017 02:01:10
Senuosius metus palydint.. Gruodžio 29 dieną nuo pat ryto Lakštučių g. 6 skambėjo dainos, šūksniai, juokas. Nenutylantis šurmulys leido suprasti, jog ši diena bus ypatinga.

Būtent šią dieną palydėjome senuosius metus, vyko naujametinė šventė. Renginio metu pasijautėme kaip tikrame dramos teatre, tiek žiūrovų, tiek aktorių vaidmenyse, nes kiekviena veikla buvo paruošusi išskirtinį savo spektaklį. Spektakliai buvo įvairaus žanro:  „Senelės pasaka“, „Ropė“, „Kaip Grinčas kalėdas vogė“.

Pasiklausėme šventinės, mūsų jaunuolių bei darbuotojų atliekamos dainos.  Galėjome išvysti Kalėdų senio ir miško žvėrelių pasirodymą, kurį vainikavo dovanėlių bei kalėdinių atvirukų dalybos. Šitaip džiaugsmingai palydėję senuosius, be abejo ypatingai smagiai praleisime ir ateinančius metus!

 

]]>
2368 Tue, 03 January 2017 01:01:56
Kūčių vakaras    2016-12-23 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Lakštučių g.) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti išgyventi Kūčių vakarienės slėpinį.

   Renginyje dalyvavo Klaipėdos m. Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos vikaras Kun. TOMAS LEVICKI  OFM Conv. Šventimą pradėjome nuo pantomimos. Centro lankytojai vaidino Jėzaus gimimą iš Evangelijos pagal Luką (LK 2, 1-14)

   Kun. Tomas Levicki pasakojo apie Kūčias - Kristaus gimimo išvakares.  Po maldos visi dalinomės šventintais kalėdaičiais, išsakydami vieni kitiems palinkėjimus.

   Renginio metu darbuotojai paskelbė jaunuolių gerus darbus, atliktus per Adventinį laikotarpį. Įstaigos klientai, atsidėkodami darbuotojams (kiekvienai veiklai) padovanojo po angeliuką.

     Lapeliai su surašytais jaunuolių gerais darbais buvo sudėti į dėžutę ir nunešti prie prakartėlės. Tai buvo dovana Kūdikėliui Jėzui.

  Dalyviai savo grupelėse ant širdelių surašė linkėjimus. Visi jaunuoliai gavo  dovanėles, po angeliuką ir saldainių.

  Renginio pabaigoje kun. Tomas Levicki visus palaimino. Patyrėme ramaus buvimo kartu džiaugsmą.  

 

]]>
2346 Thu, 29 December 2016 11:12:36
Kūčių popietė Gruodžio 23 dieną mūsų centre vyko Kūčių šventės paminėjimas. Buvo prisiminta, kaip Kūčias švęsdavo mūsų senoliai, kokie to meto papročiai, prietarai, būrimai. Taip pat visi drauge sudainavome keletą labai senų Advento laikotarpio dainų. Minėme mįsles. Atspėjusieji buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis. Susidomėję išklausėme porą senų istorijų apie Kūčių nakties stebuklus. Taip pat išbandėme keletą būrimo būdų. Laikas prabėgo turiningai.

]]>
2366 Thu, 29 December 2016 03:12:07
PROJEKTAS "PER NEGALIĄ GALINTIEMS": TOLERANCIJOS INJEKCIJA ŠIUOLAIKINIO MENO FORMOMIS 2016 metų lapkričio mėnesį vyko projektas „Per negalią galintiems“. Jį organizavo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai. Projekto  epicentru tapo socialinių grupių atskirtys. „Per negalią galintiems“, skirtas neįgaliųjų ir negalios neturinčių jaunuolių ir suaugusiųjų bendrai meninei veiklai. Kurio pagalba yra skatinama atsisakyti stereotipų. BĮ neįgaliųjų centras"Klaipėdos lakštutė" prisijungė prie šio projekto, kuris kiekvienam iš dalyvavusių paliko nemažai įspūdžių ir kūrybinių prisiminimų.

Nuoroda į KKKC puslapį

http://www.kkkc.lt/lt/events/edukacija/2016-2/projetas-per-negalia-galintiems-tolerancijos-injekcija-siuolaikinio-meno-formomis/#!prettyPhoto

http://www.kkkc.lt/lt/events/edukacija/2016-2/projekto-per-negalia-galintiems-kurybiniu-dirbtuviu-galutiniu-rezultatu-pristatymas/

]]>
2340 Wed, 28 December 2016 11:12:29
Rėmėjų kalėdinės dovanos Gruodžio 22 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) apsilankė rėmėjai, kurie atvyksta jau antri metai iš eilės ir atsivežė kuo tikriausią Kalėdų senelį, kuris kiekvienam jaunuoliui įteikė kalėdines dovanėles ir kineziterapijos kabinetui padovanojo daugiafunkcinį magnetofoną tam, kad galėtumėme ne tik garsiai klausytis muzikos, bet ir mankštintis su muzika. Kalėdų senelis buvo labai aktyvus ne tik dalino geras dovanas, bet ir kvietė kartu žaisti įvairius žaidimus. 

Viso centro lankytojai ir kineziterapijos kabinetas dėkoja poniai Nijolei Ramoškienei už nuostabias kalėdines dovanas. 

]]>
2339 Mon, 26 December 2016 08:12:40
Svečiai iš Aitvaro gimnazijos Gruodžio 20 d. BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) lankėsi Aitvaro gimnazijos moksleiviai. Jie mums padovanojo šve

ntišką muzikinę popietę. Pasiklausę gitaros melodijų, padovanojome vieni kitiems daug šiltų palinkėjimų ir dovanų!

]]>
2336 Thu, 22 December 2016 04:12:10
Kalėdinis bėgimas 2016! Gruodžio 18 dieną „Klaipėdos lakštutė“ įstaigos lankytojai ir darbuotojai dalyvavo, Lietuvos verslo kolegijos ir Maltiečių organizuojamame, šventiniame - labdaringame bėgime „Padovanok senjorams Kalėdas“, kurio metu visos surinktos lėšos buvo skirtos Maltos Ordino Pagalbos Tarnybai, globojančiai vienišus ir savimi negalinčius pasirūpinti senelius.

Centro lankytojai ir kiti miesto svečiai bėgo senamiesčio gatvėmis pasipuoše kalėdine atributika, 2016 žingsnių sudarančią distanciją.Dalyvių laukė: Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata ir rėmėjų prizai.

]]>
2335 Tue, 20 December 2016 04:12:39
Išvyka i delfinariumą. Spektaklis „Kalėdos aukštyn kojom“
Kalėdos – gražiausia metų šventė. Tai tradicijų, paslaptingų, linksmų, keistų istorijų, įvykių metas.  Gruodžio 14 diena buvo labai  ypatinga mūsų centro jaunuoliams (Panevėžio g. 2), nes vykome į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą žiūrėti spektaklio „Kalėdos aukštyn kojom“.  Paslaptingoje vandenų pasaulio delfinų šeimos karalystėje svečiavosi ir išradingieji Adamsai. Iš pažiūros keistai atrodanti, tačiau savo talentais ir humoru stebinanti šeima delfinariumą pavertė svetingais Adamsų šeimos namais. Pagrindinis šios įdomios šeimynos uždavinys buvo išradingi pasirodymai Kalėdų seneliui. Spektaklis buvo labai nuotaikingas ir suteikė mums visiems daug gerų emocijų ir smagių akimirkų. Už gražų vaidinimą ir puikiai praleistą laiką norime padėkoti Lietuvos jūrų muziejaus administracijai.

]]>
2327 Tue, 20 December 2016 04:12:32
Žaisliukų marginimas      2016-12-15 BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinyje) sulaukėme svečių. Mūsų įstaigą aplankė tarptautinio prekybos centro UAB „RIMI Lietuva“ atstovės, padovanojusios mums eglutės žaisliukų, kuriuos marginome visi drauge. Prekybos įmonės darbuotojos, mūsų jaunuoliai bei darbuotojai ant baltų žaisliukų piešė savo svajones ir rašė linkėjimus. Išdailintus žaisliukus pakabinome ant savo eglutės.

   Viešnios pasveikino visus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis, vaišinomės dovanotais sausainiais, bendravome. Jaunuoliai žaidė stalo žaidimus.

    Išgyvenome kūrybiškumo, džiaugsmingo ir ramaus buvimo artumoje laiką.

]]>
2326 Sun, 18 December 2016 03:12:06
Kalėdinė mugė!  

Gruodžio 19-23 dienomis kviečiame į Kalėdinę mugę! Mugė vyks BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g.2, nuo 13.00 iki 15.00 val. Mugėje galėsite įsigyti originalių rankų darbo dovanėlių, suvenyrų artėjančioms šventėms.
     Lauksime Jūsų atvykstant!
]]>
2305 Thu, 15 December 2016 08:12:41
Paroda    2016-12-13 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g. 6) lankėsi Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Meno skyriuje, kuriame buvo eksponuojama ANTANO GARJONO tapybos darbų paroda „Derlius“. Buvome labai šiltai priimti. Paroda padėjo mums atskleisti „derliaus“ sampratos įvairovę. Apžiūrėję paveikslus nuvykome į Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelį. Jaunuoliai džiaugsmingai apžiūrėjo įvairias organizacijų ir įstaigų papuoštas eglutes. Stebino eglučių konstrukcijų ir puošybos įvairovė.

     Išvyką tęsėme eidami į „Klaipėdos galerijos“ filialo mados ir verslo centro „Herkaus“ galeriją. Norėjome apžiūrėti keramikės KRISTINOS ANCUTAITĖS ir vaikiškų knygų iliustratorės LINOS DŪDAITĖS parodą „Namai esi TU“. Pamatyti darbai žavėjo savo ypatingumu ir išskirtiniu grožiu, pripildžiusiu visus vidinio džiaugsmo ir ramybės.

  Mūsų kelionę vainikavo apsilankymas „Klaipėdos galerijoje“. Apžiūrėjome SOFIJOS KANAVERSKYTĖS parodą „Kalėdinė dovana“. Patekome į koliažo technika atliktų angelų erdvę. Apžiūrint darbus tylą nuolat sutrikdydavo džiaugsmingi jaunuolių šūksniai. Jie su nuostaba konstatuodavo, kad angelai padaryti iš raktų, sagų, akmenukų, medžio ir t.t. Buvo neįtikėtina, kad iš mus supančios aplinkos dalelių galima sukurti tokį nepakartojamą angelų grožį.

      Prisipildę įvairiausių emocijų laimingai grįžome į centrą.  

]]>
2306 Wed, 14 December 2016 08:12:22
Paroda I. Simonaitytės bibliotekoje  

Artėjant  Šv. Kalėdoms ir prasidėjus Advento metui, akys ir širdys trokšta tyrumo, baltos spalvos. Todėl sukūrėme baltuosius angelus. Jų kūryba ir spalvinimas suteikė daug džiaugsmo ir nuteikė Kalėdų stebuklo laukimui. Tuo norime pasidalinti su  bibliotekos lankytojais.
Kviečiame visus nuo 2016-12-05 iki 2016-01-06 apsilankyti I. Simonaitytės bibliotekoje ir pasidžiaugti mūsų BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2) jaunuolių darbais.

 


]]>
2298 Mon, 12 December 2016 03:12:46
Išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų. Edukacinis užsiėmimas su šiaudeliais. Artėja gražiausias metų šventės. Ta proga  gruodžio 8 d. rytą mūsų centro (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kur vyko edukacinis užsiėmimas su šiaudeliais. Mus pasitikusi muziejaus darbuotoja turiningai ir įdomiai papasakojo apie Šv. Kūčių ir Šv. Kalėdų papročius, burtus ir tradicijas, kurios buvo puoselėjamos prieš šimtmetį. Užsiėmimo metu išmokome tradicinio lietuvių puošybos būdo – žaisliukų iš natūralių šiaudų gamybos. Mūsų jaunuoliai gamino girliandas, kuriomis galės pasipuošti savo eglutę. Visi grįžome su naujomis žiniomis ir įspūdžiais, pasisėmę gerų  įdėjų ir emocijų.

]]>
2300 Sun, 11 December 2016 03:12:03
Help - Portrait projektas BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos Lakštutė"
Gruodžio 3 d. Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai susirinko ypatingai popietei. Čia mus visus sukvietė fotokalve.lt savanoriai. Jie vygdė tarptautinį projektą Help-Portrait skirtą fotografiją mėgstantiems žmonėms, tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šiame projekte dalyvavo 27 mūsų įstaigos jaunuoliai. Juos gražino makiažo specialistai, fotografavo profesionalūs fotografai. Kol vyko fotosesija, tėveliai turėjo progą pabendrauti, pasivaišinti kava ir stebėti visą procesą.
 Diena praėjo labai greitai, jaunuoliams didelį įspūdį paliko fotosesijos pasiruošimas ir eiga, o svarbiausia, kad jiems buvo pagaminti jų autoportretai, įrėminti ir jiems padovanoti.


]]>
2285 Fri, 09 December 2016 08:12:33
Etnokultūros centro paroda 2016-12-08 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai vyko į Klaipėdos m. savivaldybės etnokultūros centrą. Centre apžiūrėjome tautodailininkės Eglės Pečiūrienės sukurtų riešinių parodą. Džiaugėmės matydami riešinių įvairovę, raštų grožį, spalvų derinius.

  Apžiūrėję parodą nuvykome į Teatro aikštę pasidžiaugti žaliaskare gyva eglute ir didžiuliais burbulais, prancūzų  menininko sukurta instaliacija, uždengiančia Anikės skulptūrą.

    Aplankėme ir šventinę eglutę, papuoštą jūriniais motyvais, Atgimimo aikštėje.

]]>
2299 Fri, 09 December 2016 03:12:29
"5J" festivalis Priekulėje Šių metų Lapkričio 24d. minint neįgaliųjų dieną, BĮ Neįgaliųjų centras"Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) dalyvavo '5J' (Judesys, Jaunystė, Juokas, Jausmas, Jaudulys) festivalyje, kuris šiais metais vyko Priekulės kultūros centre. Festivalio mintis - mažinti neįgaliųjų žmonių socialinę atskirtį, skatinti atskleisti kūrybinius gebėjimus, tai galimybė  išreikšti save per meną. Šokio projekte dalyvavo kolektyvai iš įvairių miestų: Klaipėdos, Priekulės, Šilutės,Šilalės, Palangos, Kauno socialinių paslaugų centrų. Taip pat ir mūsų įstaigos jaunuoliai pristatė savo šokį "Valsas", kuriam intensyviai ruošė ne tik šokio, bet ir aprangos detales. Jaunuoliai buvo pilni emocijų, jaudulio, bei džiugesio pilnomis akimis laukė savo bei kitų įstaigų pasirodymų. Renginys paliko įspūdingą atsiminą iki sekančių metų festivalio, kurį karališkoji šeima perdavė Šilalės socialinių paslaugų  centrui.

]]>
2325 Wed, 07 December 2016 03:12:32
Jaunuolių Tarybos rinkimai  

Gruodžio 1- oji  mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo neeilinė diena, nes išrinkta nauja jaunuolių taryba ir prezidentas, kurie savo veiklą pradės nuo 2017 metų sausio mėnesio. Jaunuolių tarybos rinkimai vyko pagal numatytą tvarką: lapkričio 28 d. kandidatai salėje prisistatė ir argumentavo, kodėl yra tinkami tapti  jaunuolių tarybos nariais. Sekančias dvi dienas vyko slaptas balsavimas. Visi jaunuoliai, kurie norėjo pareikšti savo nuomonę pildė balsavimo biuletenį. Na ir gruodžio 1-ąją dieną suskaičiavus rinkimų rezultatus paskelbti nugalėtojai. Iš 10 kandidatų į tarybą pateko penki jaunuoliai: Rita Rimkutė, Džiugas Mika, Ruslan Šurujev, Vaiva Komskytė, o prezidentu išrinktas Arūnas Amulis. Dalyvavusiems jaunuoliams, kurie nepateko į tarybos penketuką, įteiktos padėkos dovanėlės. Sveikiname naująją jaunuolių  tarybą ir linkime Jiems prasmingų darbų atstovaujant visų jaunuolių interesus!

]]>
2277 Tue, 06 December 2016 03:12:45
Išvyka į „Apollo“ boulingą  

Išvyka į „Apollo“ boulingą

 

   2016 gruodžio 5 d. neįgaliųjų centro „Klaipėdos  lakštutė“  (Lakštučių g. 6) lankytojai su jais lydinčiais darbuotojais vyko į akropolyje esantį „Apollo“ boulingą, kuriame smagiai laiką leido žaisdami.

   Boulinge užsisakėme  2 žaidimo takelius, todėl turėjome ir 2 laimėtojus. Pirmojo takelio laimėtojas buvo Tadas Šaulys, surinkęs 110 taškų. Antrojo takelio laimėtojas -  Darius Bacevičius, surinkęs 132 taškus.

 Žaisdami boulingą gaivinomės „Coca cola“, bei vaišinomės pica. Po žaidimo grožėjomės akropolio kalėdinėmis puošmenomis.

]]>
2276 Tue, 06 December 2016 03:12:25
Advento vainiko gaminimas Prasidėjęs pirmasis žiemos mėnuo – gruodis su savimi atsinešė ir adventą. Adventas - tai ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo metinių.
Vienas iš svarbiausių advento laikotarpio tradicijų – advento vainiko gaminimas. Advento vainikas yra rato formos, horizontalus visžalio augalo (eglės ar pušies) vainikas, į kurį įstatomos keturios žvakės. Ratas – tai saulės ir amžinojo judėjimo simbolis. Keturios žvakės reiškia keturias advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimi­mo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą.

Gruodžio 1 - ąją dieną šį smagų ir kūrybinį advento vainiko gaminimo užsiėmimą mūsų įstaigoje suorganizavo ir pravedė Klaipėdos Universiteto bei kolegijos, tarptautinių studentų mainų ERASMUS "Exchange Ability" projekto koordinatorė Jolita su studentais. Dėkojame jiems už turiningai praleistą popietę!

 

]]>
2278 Sat, 03 December 2016 04:12:36
Klaipėdos sporto šventė 2016 Klaipėdos sporto šventė 2016

Gruodžio 2 dieną Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko „Klaipėdos sporto šventė“, skirta tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti. Šventę atidarė „Klaipėdos lakštutė“ šokėjai pristatydami šokį "Mandala". Šventės metu vyko įvairios sporto rungtys: šaškių, smiginio, kvadrato, krepšinio 3x3, stalo teniso, rankų lenkimo, bočios, krepšinio baudų metimų ir kt. Rungtyse linksmai ir sportiškai nusiteikę, aktyviai dalyvavo „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais bei asmeniniais ir komandiniais prizais.

]]>
2275 Fri, 02 December 2016 03:12:26
Spalvoto meduolio diena  

Spalvoto meduolio diena

   Nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau atskleistų Šv. Kalėdų nuotaiką nei imbieriniai meduoliai. Šio deserto istorija skaičiuojama jau daugiau nei 4000 metų ir siekia net senovės Kinijos laikus. Būtent ten pradėta auginti imbierų šaknis, kurios Šilko keliu atkeliavo į Europą.

  Imbieriniai meduoliai savo populiarumo neprarado nuo viduramžių laikų, šiandien reta šeima įsivaizduoja savo Šv. Kalėdų stalą be saldžiu glajumi papuoštų imbierinių meduolių, kuriais vaišina artimuosius.

   Šeštadienį, lapkričio 26 d. likus mažiau nei mėnesiui iki Šv. Kalėdų visoje Lietuvoje jau septintąjį kartą buvo švenčiama „Spalvoto meduolio“ diena. Šiuo gražiu pavyzdžiu pasekė ir BĮ „Klaipėdos lakštutė“ suruošdama savo spalvotų meduolių šventę, kurios metu įstaigos klientai patys margino imbierinius meduolius ir dovanojo juos savo šeimos nariams bei artimiesiems. Šventės metu skambant tematinei muzikai uždegta pirmoji Advento vainiko  žvakė.

 

]]>
2274 Thu, 01 December 2016 02:12:05
Tarptautinis meno festivalis Lenkijoje Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“  jaunuoliai su savo muzikine programa buvo pakviesti dalyvauti Tarptautiniame meno festivalyje Lenkijoje. Tai jau dešimtasis Tarptautinis neįgaliųjų menininkų susitikimas Europos susitikimų centre  „Swiatowid“, kuris vyko 2016 m. lapkričio 24- 26  dienos. Šiam meno festivaliui  įstaigos kolektyvas paruošė  performansą „Mandala“.  

Mandala – tai pasaulio vienovės simbolis, kuri padeda žmogui peržiūrėti, iš naujo pergrupuoti ir sudėlioti tai kas chaotiškai ir neharmoningai išsibarstę jo gyvenime. Apskritimo forma yra išbaigtumo, begalybės, vientisumo, pilnatvės simbolis. Taškas centre simbolizuoja vienybę. Šio performanso  mintis ir  centrinis taškas- tai jaunuolis, kuris šoka vežimėlyje. Šokyje, muzikoje, judesiuose visos gamtos stichijos susijungė į darnią visumą.

 Šį šokį atliko įstaigos klientai kartu su darbuotojais, taip norėta parodyti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus ir kiekvieno indėlis yra labai svarbus ir tik kartu, priimdami vienas kitą tokiais kokie ir esame, galime sukurti bendrą ir darnią visumą. Šokį kūrė ir judesius tobulino įstaigos kineziterapeutė Žavinta Jokimčiūtė.

Mandalų piešimą įstaiga naudoja kaip meno terapijos rūšį arba tiesiog kaip meno išraiškos formą. Mūsų centro lankytojai patys sukūrė mandalas, kurios papuošė šokėjų kostiumus, sceną ir džiugino žiūrovo akį.

Planuojame šį šokį padovanoti ir pristatyti Klaipėdos neįgaliųjų sporto šventėje, kuri skirta pažymėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną.

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  direktorė Danutė Daukantienė