BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ http://klaipedoslakstute.lt.home.creation.lt/rss Dalyvavimas eko - festivalyje „Kitokios Kalėdos“2019 Lapkričio 15d.  mūsų centro jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai (Panevėžio g. padalinys) vyko į  eko - festivalį „Kitokios Kalėdos“. Šis renginys suorganizuotas pirmą kartą Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje. Pagrindiniai ekologinio turinio festivalio „Kitokios Kalėdos“ rengėjai asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ . Renginyje – kalėdinės atributikos gaminimo iš antrinių žaliavų dirbtuvės, eko žaidimų erdvė, mugė bei pranešimai ir diskusijos apie ekologiją. Šio festivalio akcentas, kad Kalėdos būtų švenčiamos be perteklinio vartojimo, kad dovanas galima pasidaryti ir patiems iš antrinių žaliavų. Mums labai patiko paskaita apie aplinkos užterštumą ir galimybę prisidėti prie ekologijos kiekvienam iš mūsų. Turėjome galimybę kiekvienas pasidaryti po kalėdinį atšvaitą, kuris buvo gaminamas iš antrinių žaliavų. Taip pat mums labai patiko žaidimų erdvė, kurioje susipažinome su įvairiais tradiciniais žaidimais, kurie taip pat buvo pagaminti iš antrinių žaliavų. Džiaugiamės, kad nuvykome į šį renginį ir plačiau susipažinome su ekologijos samprata, o svarbiausia, kad pasisėmėme naujų žinių kaip galima antrines žaliavas panaudoti kasdieniniame gyvenime.

                                             
]]>
4394 Mon, 18 November 2019 03:11:42
„Muzikinė paukštė“ 2019 Šių metų lapkričio 8 d. vykome į tarptautnį muzikos saviraiškos festivalį ,,Muzikinė paukštė 2019‘‘, kurį organizavo Joniškio ,,Saulės‘‘ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras. Šventėje dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Ministras priminė jog kitais metais neįgaliųjų muzikos saviraiškos festivaliui bus jau penkioliktieji metai bei pažadėjo, jog prie renginio organizavimo prisidės ir jie. Visą dieną kolektyvai renginio žiūrovus bei vieni kitus džiugino ir stebino savo paruoštais kūrybingais, orginaliais bei spalvingais pasirodymais. Visos šventės metu atvykę kolektyvai kantriai laukė ir spėliojo kam gi atiteks neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalio sibolis - ,,Muzikinė paukštė‘‘. Renginio pabaigoje buvo iškilmingai pranešta jog ,,Muzikinė paukštė‘‘ iškeliavo į Aukštelkės socialinės globos namus, kuriems ir atiteko garbė organizuoti jubiliejinį renginį.

 

]]>
4392 Mon, 18 November 2019 02:11:54
Spektaklis ,,Stebuklinga spanguolė“     Lapkričio 11d.( Lakštučių g. 6 padalinys) vykome į spektaklį premjerą „Stebuklinga spanguolė‘‘. Klaipėdos Mažasis Jaunimo Teatras“  žiūrovus nustebino ir suteikė nepaprastų emocijų, pakviesdamas į naująjį spektaklį  pagal šviesaus atminimo rašytojos Jurgos Ivanauskaitės pasaką „Stebuklinga spanguolė“. Tai šiuolaikinio miesto vaiko Algiuko, netikinčio stebuklais, kelionė klaidžiais gamtos sargų – Vaiduoklių pilies koridoriais, kurie saugo gamtos Karalienės paslaptį. Dviejų skirtingų pasaulių gyventojų visiškas nesusikalbėjimas, privertė leipti iš juoko, o po akimirkos susimąstyti, kuris pasaulis tikresnis? Kodėl šie du pasauliai negalimi vienas be kito? Kodėl, nesaugodamas miesto, neišsaugosi miško? Kodėl žmonės sukuria atominį karą, o paskui patys jo bijo?

]]>
4393 Mon, 18 November 2019 02:11:47
Paroda "Kalėdinis spindesys" Artėjant kalėdiniam laikotarpiui dienos centro jaunuoliams atsirado noras puošti savo aplinką. Juk taip smagu suteikti šilumos namams savo rankomis sukurtais darbeliais. Taip mums praturtinami tamsūs vakarai ir  jau pradedama po truputį ruoštis Šv. Kalėdoms. Lapkričio 11 d. buvo pristatyti miesto bendruomenei (Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos vaikų skyriuje)  BĮ neįgaliųjų dienos centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) paslaugų gavėjų darbai. Šiems darbeliams panaudotos medžiagos - tarsi gamtos stebuklai. Jaunuolių kūryba atspindi mūsų pajūrio gamtos nepakartojamą grožį. Šv. Kalėdos - laisvo polėkio ir kūrybos šventė – atskleidžiama kuo daugiau jos spalvų ir grožio, didinant jaunuoliams pažinimą ir meilę šiai gamtos duotybei. Parodos lankytojams perteikiamas unikalios augmenijos grožis ir suteikiama romantiška šventinė atmosfera.

                                                    
]]>
4387 Tue, 12 November 2019 03:11:54
"Pyragų dienos" šventė Lapkričio 6-oji Lietuvoje minima Pyragų diena. Tą dieną įvairiose įstaigose kviečiama kepti pyragus, pardavinėti, o surinktus pinigus kam nors paaukoti. Ši graži akcija pirmą kartą suorganizuota ir mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2 padalinyje). Ryte paslaugų gavėjai ir darbuotojai pardavinėjo ir pirko įvairius pyragus ir kitus skanumynus. Po pietų laukė šventinis renginys įstaigos salėje. Renginio pradžioje turėjome galimybę nupiešti „Gerumo“ pyragą. Pasidžiaugę nupieštu pyragu, sužinoję įdomių faktų apie skanumynus rekordininkus Lietuvoje ir pasaulyje, atlikome dar vieną užduotį. Komandos pasipuošė tikrus pyragus, kuriais vėliau pasivaišino. Renginio pabaigoje laukė dar vienas svarbus darbas. Visiems buvo labai smalsu sužinoti, kiek pinigų sekėsi surinkti šios gražios akcijos metu. Surinkta- 150 eurų! Surinktos lėšos bus paaukotos beglobiams gyvūnams. Džiaugdamiesi visų mūsų gerumu, dar pasiklausėme mūsų įstaigos šauniųjų muzikantų atliekamų dainų. Tikimės, kad ši graži tradicija tęsis ir toliau. Juk taip gera dalintis gerumu!

                               
]]>
4386 Tue, 12 November 2019 02:11:47
Magiška “Helovyno” šventė Spalio 31 - oji mūsų įstaigoje (panevežio g.2) buvo netradicinė ir ypatinga  diena. Nuo pat ryto skraidė raganos, šmėžavo vaiduokliai, šikšnosparniai ir žypsėjo moliūgų akys. Taip mes pasitikome helovyno šventę. Dalinomės helovyno šventimo tradicijomis, žaidėme šaradas ir vaišinomės vaišėmis. Visi buvome pasipuoše orandžinės spalvos atributika, nes ši spalva yra helovyno šventės simbolis. Labai  džiaugėmės  šia švente, nes buvo linksma, neįprasta ir magiška, ir visi visi buvo apdovanoti siurprizais.

                                            
]]>
4384 Mon, 11 November 2019 09:11:30
Audimo edukacija Veiviržėnų amatų centre Spalio 29 d. Panevėžio g. 2 centro paslaugų gavėjai ir darbuotojai vyko į Veiviržėnų amatų centrą. Dalyvavo audimo edukacijoje. Nuvykus pasitiko šio centro direktorė, kuri aprodė amatų centrą, papasakojo kokios dar vyksta edukacijos šiame centre. Audimo edukaciją vedė Rimantė Šalčiuvienė tautodailininkė, meno kūrėja, turinti jau 45 metus audimo patirtį. Audėja demonstravo lietuvių liaudies meną - audimą, lietuviškus audimo ornamentų motyvus, mūsų kraštui būdingas spalvas, audimo būdus, buvo rodoma  tradicinė audimo technika . Supažindino su audimo pradžiamoksliu, priemonėmis, siūlų parinkimu, lietuviškų tradicinių audimo raštų įvairove. Papasakojo   audimo istoriją, koks yra Lietuvai būdingas audimas, taip pat praktiškai išbandėme audimo amatą tradicinėmis staklėmis, kuris paslaugų gavėjams labai patiko, kol vieni audė, kiti susisuko draugystės apyrankes. Po edukacijos mus pakvietė pasivaišinti arbata bei sausainiais, susėdę dar šnekučiavomės ir dalinomės įspūdžiais. Laikas labai greitai pralėkė, bet ne veltui, nes sužinojome daug naujų ir negirdėtų dalykų apie audimą.

]]>
4371 Mon, 04 November 2019 10:11:26
Paskaitėlė apie asmens higieną Spalio 28 mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2 padalinys) svečiavosi Klaipėdos visuomenės biuro specialistė, kuri skaitė paskaitėlę apie asmens higieną. Asmens higiena – sveikatos pagrindas. Labai svarbu laikytis asmens higienos taisyklių, tam kad nepakenktumėm savo ir kitų žmonių sveikatai ir išvengtume įvairių ligų. Specialistė papasakojo kaip taisyklingai plauti rankas ir valytis dantis. Apžvelgėme akių, nosies, plaukų priežiūros temas, taip pat kalbėjome apie asmens higienos rinkinuką, kurį privalo turėti asmeniškai kiekvienas žmogus. Dėkojame Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistei už išsamią ir įdomią paskaitėlę.

 

]]>
4365 Tue, 29 October 2019 10:10:49
Išvyka į „Draugystės šventę 2019“  Spalio 24 dieną vykome (Lakštučių g. 6)  į Priekulėje vykusią ,,Draugystės šventę 2019“ tema: ,,Mes –pasaulis“, kurią organizavo Priekulės socialinių paslaugų centras.  Renginyje dalyvavo 10 įstaigų iš įvairių Lietuvos miestų. Kiekviena įstaiga turėjo pasirinkti šalį, kurią pristatė šventės metu. Šventės šeimininkai pristatė Lietuvą su dainomis, šokiais ir tautiniais rūbais. Mūsų pasirinkta šalis – Prancūzija. Renginiui reikėjo paruošti šalies pristatymą. Buvo kuriamas ir nufilmuotas filmukas, bei ruošiamas pasirodymas – madų šou. Pasirinkta tinkama apranga, pasiūtos  Prancūzijos vėliavėlės, namų ruošos veiklos paruošti prancūziški užkandžiai. Paslaugų gavėjai popietės metu susipažino su prancūzų tautos išskirtinumu: kalba, literatūra, muzika, sostine, architektūra, valgiais.Renginio metu mūsų įstaigos paslaugų gavėjai linksmai ir energingai pristatė Prancūziją ir Paryžių, kaip mados sostinę, taip pat  stebėjo ir  susipažino su kitomis įvairiomis šalimis, jų papročiais, kultūra. Taip pat vyko viktorina, kurios metu turėjome galimybę pasitikrinti savo žinias apie Lietuvą. Po pasirodymų paslaugų gavėjai mielai dalyvavo fotosesijoje. Vėliau vaišinomės įvairių šalių tradiciniais patiekalais ir šokome diskotekoje. Renginio metu, paslaugų gavėjai komunikavo ir su kitų įstaigų paslaugų gavėjais, padėjo vieni kitiems. Esame dėkingi šventės organizatoriams, nes šis renginys, suteikė  daug teigiamų emocijų,  buvo suteikta galimybė meninei saviraiškai, įgijome naujų žinių.  O grįžę šventės įspūdžiais mielai dalijomės su kitais įstaigos paslaugų gavėjais. 

]]>
4366 Tue, 29 October 2019 10:10:37
Išvyka į Klaipėdos lėlių teatrą. Šių metų spalio 25 dieną „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliai (iš padalinio, esančio lakštutės g. 6) vyko į Klaipėdos lėlių teatrą. Žiūrėjo spektaklį „Kad tave žąsis“ . Spektaklio pagrindinė herojė žąsis gyvena liūdesy. Ji nebemato gyvenimo prasmės, jaučiasi nelaiminga ir nemylima. Kai į vištidę įsisuka lapinas ir renkasi vištą vakarienei, ji pasiūlo save,- kad ją suvalgytų. Lapinas atsisako, tačiau spiriamas pasiūlo supažindinti žąsį su savo geru bičiuliu vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė, gyvenimo prasmės link. Spektaklio pabaigoje, kai jau ateina laikas mirti, žąsį išgelbėja lapinas. Jie per kelionę visada buvo kartu, rado tarpusavio ryšį, o žąsis suprato radusi prasmę draugystėje. Spektaklis jaunuoliams labai patiko nes pasakojimas apie miško gyventojus pateiktas labai paprastai ir su humoru., traukė įdomūs kostiumų sprendimai, apšvietimas, linksmi aktoriai. Po spektaklio su aktoriais galėjo padiskutuoti, užduoti klausimus.

]]>
4367 Tue, 29 October 2019 10:10:58
Išvyka į tautinių juostų ir keramikos parodą Pempininkų bibliotekoje Spalio 23 d. jaunuoliai ir įstaigos darbuotojai iš Panevėžio g. padalinio nuvyko į Pempininkų biblioteką apžiūrėti dvi gražias parodas: tautodailininkės ir garsios audėjos Vitos Mataitienės tautinių juostų parodą bei Raimondos Švickienės keramikos parodą. Keramikos parodoje visiems patiko įdomių formų dubenėliai. Ypatingai graži ir spalvinga buvo tautinių juostų paroda. Buvome sužavėti nuostabiais raštais, gražiai parinktomis spalvomis ir labai dailiu audiniu. Tariame AČIŪ parodos autorėms už suteiktą malonumą pasigėrėti nuostabiais jų darbais.

                                       

 

]]>
4358 Thu, 24 October 2019 02:10:52
Ačiū Jums už balsus! Mantas tapo savaitės nuotraukų konkurso „Aš galiu“ nugalėtoju. Gerb. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenės nariai ir draugai,

Mes sakome Jums Ačiū už aktyvų palaikymą mūsų jaunuolio Manto. Savaitės nuotraukų konkurse „Aš galiu“ Mantas tapo nugalėtoju.  Nuotrauka  “Aš galiu šokti breiką“ surinko  249 „Patinka“, 22 komentarus ir 16 kartų buvo pasidalinta. Mantui atitenka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsteigtas prizas – termopuodelis. Nuotraukos autoriams Neįgaliųjų reikalų departamentas dovanoja po keramikinį puodelį su logotipu.

Nuoroda:

https://www.facebook.com/projektasasgaliu/photos/a.2222936304663916/2235002130124000/?type=3&

 

                                                     
]]>
4353 Wed, 23 October 2019 12:10:21
Rudenėlio gimtadienis 2019 m. spalio 22 d. (Lakštučių g. 6 padalinys) pasitikome rudenėlį su būgnais, šokiais ir dainomis. Siurprizų  ruduo buvo dosnus. Nespėjus atsikvėpti po lengvo šurmulio, užplūdusio mus po linksmos šventės įžangos, vyko rudeninių minklių spėjimas, kurias mikliai atspėjo centro jaunuoliai ir gavo pirmuosius apdovanojimus.  Į visų mūsų būrį centro hole, nešamas žavingų medicinos darbuotojų, atkeliavo ir  šventės kaltininkas – Grybas, švenčiąs savo gimtadienį. Grybas buvo pasipuošęs karūna ir keliavo iš rankų į rankas, linkėdamas visiems laimės. Grybą – rudens simbolį, asmeniškai pasveikinti ir pripildyti šventę geros nuotaikos, nusprendė ir mūsų centro lankytojas Darius, sudainavęs nuostabią dainą. Vėliau, šventės vedėjo, socialinio darbuotojo Artiom Kazakovcev, vedami, susibūrę grupelėmis, atlikome itin linksmą rudenėlio kūrybinę užduotį – darėme įspūdingo dydžio atvirutes - ,,Svajonių ruduo“. Visi kartu klijavome, rašėme, linkėjome ir daug daug juokėmės. Atvirutėse gimė botai,  rudeninės gėlės, pyragai, o kai kur pasimatė dar neparudavusi, rudeninio lietaus nulyta žaluma... Ir tai dar ne viskas. Užrištomis akimis reikėjo atspėti rudens kraitelėje esančias daržoves, o iš virtuvėlės sklido ypatingai skanūs kvapai. Pasirodo kūrybinga ir darbšti virtuvėlės komanda iškepė net keturis pyragus! (bananų, obuolių, spanguolių, serbentų), kurie buvo jaunuolių iškilmingai atnešti ir padėti skanauti ant keturių darbo stalų. Pyragai tirpo burnoje, nesinorėjo sustoti -  netgi buvo sunku buvo įvertinti,  kuris skaniausias. Šventės pabaigoje vyko įspūdinga diskoteka, vedama ryškių centro jaunuolių  gitaristų  ir  solo atlikėjų, na ir,  žinoma, nepamainomos palaikymo komandos – mūsų visų ,,Klaipėdos lakštutė“ centro narių.

]]>
4354 Wed, 23 October 2019 12:10:17
Edukacija "Miesto simboliai" Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje  2019 m. spalio 15 d. įstaigos (Lakštučių g.6) jaunuoliai vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir  dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Miesto simboliai“.  Užsiėmimo metu klausėmės pasakojimų kaip kūrėsi senieji viduramžių miestai, ką reiškia Klaipėdos vardas bei simboliai (antspaudas, herbas, vėliava), kaip buvo gaminami pirmieji miestų antspaudai, atlikome kūrybines užduotis. Užsiėmimo metu   gavome dovanų patvirtinimo raštą, kad išklausėme visą istoriją apie Klaipėdos vardo kilmę ir miesto simbolius.  Ir turėjome galimybę raštus pažymėti Klaipėdos antspaudu. Po edukacinio užsiėmimo dar  aplankėme muziejaus ekspoziciją, taip pat turėjome galimybę muziejuje aplankyti jubiliejinę Dionyzo Varkalio metalo plastikos ir juvelyrinių darbų parodą „Minčių pašnekesiai“, kurioje pristatomi naujausi autoriaus darbai iš metalo ir gintaro.  Grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

]]>
4352 Wed, 23 October 2019 09:10:50
Šiukšlių rūšiavimo paskaitėlė Daugelis neretai sudvejojame: į kurį konteinerį išmesti vienas ar kitas atliekas. Tad kaipgi rūšiuoti teisingai? Spalio 15 d. Panevėžio g. 2 padalinio paslaugų gavėjai ir juos lydintys darbuotojai vyko į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą. Ten mes gavome labai daug naudingos informacijos apie atliekų rūšiavimą. Atsakydami į klausimus, galėjome pasitikrinti savo turimas žinias šia tema. Rūšiuojamas ne tik popierius, stiklas, plastikas. Kitos atliekos - pavojingos medžiagos, metalai, žaliosios, stambiagabaritinės ir kt.- gali būti perdirbtos arba panaudotos kaip energijos šaltinis. Dar kartą įsitikinome, kad rūšiuoti atliekas labai svarbu. Rūšiuodami išsaugome švarią aplinką, sutaupome gamtos išteklių ir energijos, sumažiname atliekų tvarkymo išlaidas.

 

]]>
4356 Wed, 23 October 2019 02:10:16
Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Šiemet Pasaulinės rankų plovimo dienos tema : „ Paduokime vienas kitam švarią ranką „.Šią dieną paminėjo ir  Neįgaliųjų centro  „ Klaipėdos lakštutė „ (Lakštučių g. 6) paslaugų gavėjai. Kartu  pasikalbėjome ir pažiūrėjome vaizdinę medžiagą  apie rankų  taisyklingą plovimą .  Joje matėme kaip ir kiek laiko plauti taisyklingai rankas, paskui plovėme  jas patys .  Supratome , kad tinkamai , dažnai ir laiku  plaunant rankas galima išvengti  daugelio ligų . Mūsų sveikata – mūsų švariose rankose.

                                                 
]]>
4359 Wed, 23 October 2019 02:10:11
Kamštelių vajus Plastikas kenkia paukščiams, žuvims ir jūros gyvūnams, todėl svarbu surinkti ir mažus plastikinius kamštelius. Po dvejų metų pertraukos šiemet vėl buvo organizuojamas konkursas „Kamštelių vajus“. Prie šios gražios akcijos prisidėjome ir mes, Panevėžio g. 2 padalinys. Spalio 14 d. į Klaipėdą buvo atvykęs „Kamštelių vajaus“ autobusiukas. Pristatėme 5, 440 kg įvairių plastikinių kamštelių. Konkurso sumanytoja ir organizatorė teigė, kad kurs plastiko perdirbimo edukaciją ir demonstruos kaip perdirbamas plastiko kamštelis. Džiaugiamės padarę gerą darbą. Už tai gavome ir mes dovanėlių- pieštukų ir rašiklių.

]]>
4357 Wed, 23 October 2019 02:10:41
Rudenėlio šventė 2019 Spalio 4 dieną (Panevėžio g.2) vyko rudenėlio šventė. Likus savaitei iki šventės kiekviename kabinete darėme rudeniškas mandalas, kuriomis galėjome džiaugtis mūsų įstaigos esančioje fojė parodėlėje. Kiekviena mandala buvo išskirtinai graži, ryški, spalvinga ir primenanti gražų rudenį. Su puikia nuotaika ir dainomis prisišaukėme saulę ir gerą orą. Šventėje klausėme trumpos paskaitos apie daržovių naudą, pasitikrinome žinias, įmynėme rudens mįsles, žaidėme žaidimus ir šventę baigėme su šokiais.

   
   
   
 
 
]]>
4355 Wed, 23 October 2019 01:10:41
Sveikatingumo žygis Spalio 16 d.  BĮ Neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g.6) lankantys klientai kartu su darbuotojais išsiruošė į sveikatingumo žygį. Žygis pėsčiomis – jėgų pasitikrinimas, užsispyrimo, valios ugdymas, ištvermės išbandymas. Šiais metais iš Klaipėdos į Smiltynę prie jūros išžygiavo 23 asmenys,  10 darbuotojų ir 13 klientų. Žygio metu įveikėme 11,63 km atstumą. Žygio išbandymas buvo gana sudėtingas visiems, tačiau visi žygeiviai buvo labai entuziastingi, energingai žengė pirmyn, demonstravo savo ryžtą, atkaklumą. Kadangi dabar rudens metas visi įsitraukė į grybavimą, kiekvienas stebėjo gamtą ir ieškojo savo grybų. Numatytą žygio atstumą įveikė visi ir pasiekė kelionės tikslą – jūrą. Įsikūrėme poilsiui paplūdimyje – pasistiprinome vaišėmis, pažaidėme, pabendravome. Po atokvėpio valandėlės vykdėme užduotis kurios buvo pateiktos gavus žygeivio pasą su rekomendacijomis. Užduotis pasiekus jūrą buvo suformuoti medžio šakų ir akmenėlių skulptūrą. Didžioji dalis įsitraukė į užduotis, kiti braižė užrašus smėlyje. Turėjome galimybę mėgautis gaiviu miško kvapu, pamatysi besiburiuojančius paukščius, pajusti gaivų jūros vėją ir pasigrožėti smėlio kopomis. Išvyka buvo tikrai vykusi, visi grįžo linksmi ir puikiai nusiteikę. Idėja eiti į sveikatingumo žygį kilo dėka vykstančio konkurso „Judriausia įmonė 2019“. Šio titulo siekdami stengiamės dar daugiau judėti ir skaičiuoti kuo daugiau nueitų kilometrų, kuriuos vėliau fiksuojame ir siunčiame konkurso organizatoriams.

 

]]>
4351 Tue, 22 October 2019 04:10:30
Pasaulinės košės dienos paminėjimas Visame pasaulyje spalio 10- ąją  minima Košės diena.  Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) šią dieną taip pat paminėjo išvirdami labai gardžias košes:  „Rudenėlis“  ir „ Vasaros gaiva“.  Virėme ir ragavome.  Darbuotojai  paslaugų gavėjams papasakojo apie košių naudą mūsų organizmui ir sudalyvavome Klaipėdos miesto  visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse  Pasaulinei košės dienai paminėti.

]]>
4350 Tue, 22 October 2019 03:10:50
Išvyka į „Vakarų ekspreso“ redakciją Spalio 7d. rytą BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" paslaugų gavėjai ir juos lydintys darbuotojai vyko į laikraščio „Vakarų ekspresas“ redakciją, su tikslu, susipažinti su žurnalistų darbu, sužinoti kaip vyksta laikraščio kūrimo procesas. „Vakarų ekspreso“ redaktoriai bei žurnalistai mums papasakojo daug įdomybių apie žurnalistiką, internetinio portalo galimybes. Diskusijos metu turėjome galimybę užduoti mums rūpimus klausimus, pasidomėti, kokie sunkumai ištinka kasdieniniame žurnalisto darbe. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę aplankyti „Vakarų ekspreso“ redakciją ir dėkojame darbuotojams, kurie mus priėmė ir maloniai pasidalijo savo profesine patirtimi.

                                                    
]]>
4340 Fri, 11 October 2019 03:10:23
Rytiniai pokalbiai su paslaugų gavėjais apie asmens higienos laikymasi Rugsėjo 23- spalio 04 dienomis įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko rytiniai pokalbiai su paslaugų gavėjais apie asmens higieną. Su jaunuoliais pokalbio metu aptariamos aktualiausios asmens higienos temos: “Netingėkime kiekvieną rytą nusiprausti“, „Maudykimės, kad oda būtų švari“, „Ryte ir vakare valykime dantis“, „ Rinkimės ir dėvėkime tinkamus rūbus ir avalynę“, „Prieš valgį plaukime rankas“. Asmens higiena – atskira higienos dalis, kuri tiria kūno, drabužių, avalynės priežiūrą, buitines bei aplinkos sąlygas ir nustato normas bei taisykles, atitinkančias asmens amžiaus anatomines - fiziologines savybes, padedančias išsaugoti sveikatą ir sudaryti higieninio elgesio įpročius. Daugelis mano, kad būti švariam – elementarus gyvenimo įprotis, tačiau taip nėra - asmens higienos įgūdžiai turi būti formuojami dar ankstyvoje vaikystėje. Išmokę bent jau elementarių įgūdžių, nė nepastebėsite, kaip tapsime savarankiški. Pokalbius vedė slaugytoja G. Skirmontienė ir slaugytojos pad. D. Rezgienė.

                                                 
]]>
4335 Tue, 08 October 2019 12:10:56
Išvyka į Kretingos muziejų ir botanikos Žiemos sodą. lėtą spalio 2 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2) jaunuoliai kartu su  floristikos ir dailės veiklų darbuotojais vyko pasisemti patirties ir naujų idėjų į Kretingos muziejų ir žiemos botanikos sodą. Šioje išvykoje sužinojme, kad Kretingos dvaras žinomas jau nuo XVI amžiaus. Grafas Juozapas Tiškevičius 1875 metais nupirko dvarą, rekonstravo rūmus ir pristatė oranžeriją. Joje įkūrė Žiemos sodą. Kretingos dvaro Žiemos sodas buvo didžiausias tarp to meto Europos privačiose valdose pastatų oranžerijų. Visus sudomino informaciją, kad šiuo metu Žiemos sode, 693,16 kv. m. plote, auga daugiau kaip 170 rūšių apie 5000 vnt. augalų. Gausiausias kolekcijas sudaro svyrantys (ampeliniai) augalai, sukulentai, epifitai, dracenos ir šilkmedinių šeimos atstovai. Sužinojome, kad žiemos sodo baseine auga vandens lelijos ir viksvuolės, tarp kurių plaukioja ryškiaspalviai japoniniai karpiai. Centro lankytojus sužavėjo ne tik sodo augalai, bet ir muziejaus ekspozicija. Jaunuoliai ir darbuotojai su malonumu nusipaveikslavo prie įspūdingų rudens gamtos vaizdų ir muziejaus eksponatų, kad liktų šilti prisiminimai apie šią nuostabią išvyką.

 

]]>
4333 Tue, 08 October 2019 12:10:49
Klaipėdos miesto socialinių darbuotojų dienos minėjimo renginys 2019 m. rugsėjo 27d .BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ socialinį darbą dirbantys darbuotojai dalyvavo Klaipėdos miesto socialinių darbuotojų dienos minėjimo renginyje, kuris vyko Klaipėdos piliavietėje. Renginio metu buvo įteiktos Klaipėdos miesto mero padėkos už ilgametį ir kokybišką socialinį darbą. Įteiktos padėkos įstaigos direktorei Danutei Daukantienei, socialiniui darbuotojui Artiomiui Kazakovcevui, socialinei darbuotojai Jolantai Pozingienei ir socialinio darbuotojo padėjėjai Janinai Naglienei.

                                       
]]>
4334 Tue, 08 October 2019 12:10:41
Rugsėjo mėnesio rudenėlio derlius Sulaukę maisto banko paramos ir surinkę gausų vasaros derlių, su jaunuoliais (lakštučių gatvės padalinys) ruošiame rudenėlio gėrybes žiemai. Prisidžiovinome mėtų, ramunėlių, melisų, arbatėlėms. Prieskoninių žolelių bazilikų, petražolių, krapų, obuolių. Konservavome įvairių daržovių, uogienių, kompotų. Lauksime žiemužės ir skanausime gėrybes.

                                               
]]>
4336 Tue, 08 October 2019 12:10:00
Erasmus+ projekto „Paramos stiprumas“ gerosios patirties sklaida Slovakijoje Socialinės paslaugos ir jų teikimas žmonėms su negalia turi didelę reikšmę jų gyvenimo kokybei, apimančiai žmogaus dvasinę (emocinę), socialinę ir fizinę gerovę. Žmonių su negalia pasiruošimas gyvenimui, užimtumas, jų savivertė yra svarbus veiksnys, vykdant jų socializaciją, integraciją į visuomenę. Visuomenės humanistinio požiūrio ir  egzistencinių, įgalinimo nuostatų plėtra verčia socialinių paslaugų teikėjus išsamiau domėtis dienos centro lankančių žmonių poreikiais ir užimtumo galimybėmis, tenkinant tuos poreikius. Siekiant tobulinti socialinių paslaugų įvairovę ir jų teikimo organizavimą Klaipėdos m. dienos centre „Klaipėdos lakštutė“, taikant EQUASS kokybės sistemą, reikalingas socialinių paslaugų – užimtumo veiklų organizavimo plėtimas, gerinimas, atsižvelgiant į  paslaugų gavėjų poreikius, ligos diagnozę, asmenines savybes. Tam tikslui įgyvendinti BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" atstovai 2019 m. rugsėjo 23-28 d. vyko su gerosios patirties vizitu į Slovakiją Erasmus+ projekto „Paramos stiprumas“.  Kartu su projekto partneriais iš Lenkijos, Suomijos ir Slovakijos lankėmės Banske - Bystrica miesto įstaigose. Miesto bendruomenės nariai dalinosi gerąja patirtimi per projekto dalyvių dalyvavimą kūrybinėse dirbtuvėse, per spektaklio peržiūrą, kuriame vaidino žmonės su negalia. Dalyvaudama projekte, dienos centro atstovams buvo suteikta galimybė stebėti vieno iš spektaklių repeticiją „Message from Another Star“, dalyvauti paskaitoje pristatyme, kurio metu buvo demonstruojami įvairūs terapiniai teatro pratimai. Darbinės savaitės eigoje vyko pristatymai apie meninę ir socialinę veiklą Slovakijoje. Projekto atstovai įvairių įstaigų dalyvavo praktiniame teatro seminare, kurio metu buvo kuriamas performansas, taip pat muzikos užsiėmime kuriame mokėsi dainavimo ir ritmo pratimų.  Bendraudami turėjome galimybę plačiau susipažinti su partnerių įstaigos veikla ir patirtimi. Projekto partneriams buvo pristatytos vykdomos kultūrinės, meno, socialinės veiklos, vykdamos Slovakijos mieste Banske - Bystrica. Analizuojant Slovakijoje įgytą patirtį, pastebėta, kad siekiant efektyvesnės socialinio dalyvavimo didinimo politikos socialinių paslaugų ir socialinės gerovės sistemose, reikia numatyti didesnį paslaugų gavėjų aktyvumą, stiprinant grįžtamąjį ryšį, plėtojant individualų socialinių paslaugų prieinamumą, įtraukiant juos į užimtumo planavimą, valdymą, vykdymą. Supažindinimui BĮ neįgaliųjų centro darbuotojams ir paslaugų gavėjams artimiausiu laiku bus pristatyta išvykos prezentacija su vaizdine medžiaga, siekant panaudoti šią vertingą ir nepakartojamą patirtį.

                                                          


]]>
4332 Tue, 08 October 2019 10:10:52
Atsisveikinimas su vasara „Viso vasara – sveikas ruduo“ Rugsėjo 9-16d.  mūsų įstaigoje (Panevežio g. 2) vyko atsisveikinimas su vasara ir rudens pasitikimas. Visi mes per savaitę rašėme palinkėjimus, ko  norėtume iš rudenėlio. Pirmą savaitės dieną pradėjome saldžiai su braškių uogiene, o rugsėjo 16 d. jaunuoliai ir darbuotojai lauke paleido puokštę balionų į orą. Su šokiu ir daina mes palydėjome balionų skrydį į padangę.  Rugsėjo 10 d.   salėje vyko knygų popietė „Pasisedėjimas su knyga“. Darbuotojams ir jaunuoliams reikėjo atsinešti mėgstamą, mylimą ar skaitomą knygą,žurnalą, laikraštį. Susitikime dalinomės istorijomis, nuotykiais, pastebėjimais, faktais ir gera nuotaika. Pasisedėjimo pabaigoje vaišinomės sausainiais, pasižadėjome vieni kitiems skaityti knygas, kad rudenėlis nebūtų mums liūdnas.

                                              
]]>
4313 Wed, 25 September 2019 11:09:54
Apsilankymas fotografijų parodos atidaryme ir dokumentinio filmo pristatyme „Dialogas“ Rugsėjo 10d. I.Simonaitytės bibliotekoje vyko fotografijų parodos atidarymas ir dokumentinio filmo pristatymas „Dialogas“, kuriame sustabdytos ir įamžintos vasarą Apeirono teatre vykusio sociokultūrinio projekto -  teatro dirbtuvių „Dialogas“ akimirkos. Keletas mūsų įstaigos jaunuolių buvo šio projekto dalyviai, todėl labai džiaugėsi apsilankymu šiame renginyje, kuriame vyravo jauki ir draugiška atmosfera. Jaunuoliams buvo įdomu stebėti fotografijas ir jose rasti save, smagu buvo prisiminti ypatingas projekto patirtis, susitikti projekto draugus ir patirti šiltas susitikimo akimirkas. 

                                                 
]]>
4312 Tue, 24 September 2019 02:09:44
,,Žvaigždučių Vilties bėgimas‘‘2019 Rugsėjo 19 dieną Klaipėdos ,,Medeinės‘‘ mokyklos bendruomenė ir ,,Vilties miestas‘‘ antrus metus iš eilės organizvo renginį ,,Žvaigždučių Vilties bėgimas‘‘, į kurį buvome pakviesti ir mes. Renginys buvo skirtas kviesti gerosios valios žmones paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos veiklą ir paminėti ,,Medeinės“ mokyklos 45 metų sukaktį. Renginys prasidėjo organizatorių sveikinimo žodžiu bei Violetos ir Viliaus Tarasovų dainomis. Įvykus šventės oficialiai daliai visi stojome prie starto linijos bėgimui. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas specialiu ,,Vilties bėgimo“ medaliu. Pasivaišinę arbata ir koše sugrįžome į centrą.

]]>
4305 Mon, 23 September 2019 01:09:17
Keramikos darbelių paroda „Mūsų mintys – kaip žuvys“ Rugsėjo 9d. popietę Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje pristatyta  BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. padalinio) molio veiklos keramikos darbų parodėlė „Mūsų mintys – kaip žuvys“. Klaipėda - jūrinis miestas, todėl kilo idėja sukurti darbų jūrine tematika. Taip gimė įvairios spalvotos žuvys, atspindinčios kiekvieno jų autoriaus vidinį pasaulį. Kiekvienas rinkosi originalų dekoravimo būdą, mėgstamas spalvas. Žuvys skirtingos, kaip ir visi mes esame unikalūs ir nepakartojami.... Kviečiame visus apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje, adresu Šviesos g. 3 ir pasigrožėti šia paroda.

                                           
]]>
4298 Mon, 16 September 2019 10:09:09
Keramikos darbelių paroda „Širdžių istorijos“ Rugsėjo 8d. rytą mūsų centro fojė (Panevėžio g. 2) buvo pristatyta molio veiklos keramikos darbų parodėlė „Širdžių istorijos“. Idėją lipdyti širdeles ir jas išpiešti suradome Pilies dirbtuvėje. Pastebėję su kokiu užsidegimu ir išmone mūsų jaunuoliai dabina širdeles savo piešiniais, nusprendėme ši darbą pratęsti savo centre. Kiekviena širdis yra savita ir pasakoja skirtingą istoriją. Širdys atskleidžia, kokie kūrybingi, talentingi ir paslaptingi menininkai yra  mūsų jaunuoliai.

]]>
4299 Mon, 16 September 2019 10:09:56
Projekto "Ypatingas pasaulis" tęsinys – sveikinimas su mokslų metų pradžia. Esminis žmonių su negalia gyvenimo kokybės veiksnys yra buvimas naudingu visuomenės nariu, pilnaverčiu, pilnateisiu. Žmonių su negalia gyvenimas gerėja su jų pačių realizavimui visuomenėje ir galimybėmis socialiai dalyvauti. Dienos centro jaunuolių susitikimai su miesto bendruomenės nariais yra  jų gyvenimo kokybės per savirealizaciją, saviraišką, integravimą į visuomenę užtikrinimo prielaida. Nes tik siekianti saviraiškos, laisva, kūrybiška, atvira patirčiai asmenybė gali būti visiškai funkcionali, sugebanti priimti save ir kitus tokius, kokie iš tiesų yra. Įgyvendinant šį tikslą, rugsėjo 2 d. vyko projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys, kurio dalyviai yra BĮ neįgaliųjų dienos centro „Klaipėdos lakštutė“  lankytojai (Panevėžio g. 2) ir M. Gorkio progimnazijos,  dabar jau, 6 B klasės mokiniai.  Mūsų jaunuoliai labai laukė susitikimo su senais savo draugais. Kad mokslo metai mokiniams prasidėtų nuotaikingai ir linksmai, šį kartą paruošėm jiems saldžią dovanėlę – skanėstą „Tinginys“, kurį pagamino patys mūsų centro lankytojai. Mus labai šiltai priėmė mokyklos bendruomenė ir nuoširdžiai padėkojo už šią staigmeną. Mokslininkų nuomone, socialinė parama – jausmas, kad esi mėgstamas, kad tau pritaria, kad tave padrąsina artimi draugai ir bendruomenės nariai – stiprina ne tik laimės jausmą, bet ir sveikatą. Grįžome į centrą su nepakartojamais įspūdžiais.

                                               


]]>
4297 Mon, 09 September 2019 03:09:34
Ekskursija laivu ,,Venus“ Rugpjūčio  21d. (lakštučių g. 6 padalinys) vykome į socioedukacinį renginį „Ekskursija laivu Venus“. Tai buvo renginys organizuotas Valstybinio jūrų uosto direkcijos. Ekskursijoje dalyvavo  centro darbuotojai bei paslaugų gavėjai. Renginio metu sužinojome apie Klaipėdos uosto paskirtį, jo naudą miestui.  Edukacijos pabaigoje sudalyvavome viktorinoje - pasitikrinome įgytas  žinias. Išvyka paliko malonių įspūdžių, suteikė gerų emocijų.

]]>
4290 Tue, 03 September 2019 01:09:52
Vasaros stovykla 2019m. Rugpjūčio 26-30 dienomis, mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko vasaros stovykla. Stovykla buvo atidaryta mūsų įstaigos vėliavos pakėlimu ir sveikinimo kalba. Vėliau piešime bendrą didelį vasarišką plakatą, kuris tapo šventės foto sienele. Visi pasipuošę vasaros akcentais tapome fotosesijos modeliais. Vėliau savo kūrybines idėjas, spalvų pagalba liejome ant tarp medžių išsiraizgiusios plėvelės, kuri suteikė 3D vaizdą. Kitą stovyklos dieną vieni paslaugų gavėjai vyko į ekskursiją į Pakrantės artilerijos bateriją. Gidas vaizdžiai pasakojo apie baterijos istoriją ir jos paskirtį. Likusį laiką praleidome prie jūros, valgėme priešpiečius. Kiti jaunuoliai ėjo pasivaikščioti į Ąžuolų giraitę. Ten  rinkome augalus ir iš jų pynėm gėlių kilimėlius – kompozicijas.  Vėliau žaidėme vasariškus vandens žaidimus. Trečiadienį visi centro jaunuoliai vyko į Akropolio boulingą. Paslaugų gavėjai smagiai tarpusavyje rungtyniavo, o kai kuriems tai sukėlė ypatingai geras emocijas, nes šį žaidimą žaidė pirmą kartą. Grįžę  į įstaigą vaišinomės ledais, žaidėm vasaros lauko žaidimus. Taip pat  įrengtoje kino teatro erdvėje, žiūrėjome  filmus apie mūsų įstaigą ir vaišinomės spragėsiais. Rugpjūčio 29 d. aplankėme Gintaro muziejų, kurį supa didelis ir gražiai tvarkomas Palangos botanikos parkas. Apsilankėme ir botanikos parko oranžerijoje, kurioje matėme gausybę įvairių augalų. Nustebino gyvūnų kampelis. Išvykos metų paslaugos gavėjai komunikavo, padėjo vienas kitam. Daug judėjome – vaikščiojome, o pavargę ilsėjomės ir valgėme priešpiečius gamtoje. Taip pat šią dieną įstaigoje piešėme stiklo rutuliukais. Iš sukurtų paveiksliukų klijavome bendrą paveikslą – koliažą. Po to  žaidėme aktyvų taiklumo žaidimą. Paskutinę stovyklos dieną buvo surengtos sportinės varžybos: baudų mėtymas, žaidimas su maišeliais, smiginis. Rungėsi ir jaunuoliai ir darbuotojai, o šauniausi buvo apdovanoti medaliais ir padėkomis. Šią dieną mėgavomės gamtoje ruoštu maistu: grilyje keptais dešrainiais, daržovėmis. Šventę vainikavome ledų tortu ir diskoteka.

 

]]>
4291 Tue, 03 September 2019 01:09:32
Išvyka prie „Lazdininkų Malūno“ ir į „HBH sodybą“ Rugpjūčio 22 d. BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai kartu su darbuotojais važiavome apžiūrėti garsųjį Prezidento Gitano Nausėdos tėvo, vadinamąjį „Lazdininkų Malūną“. Atvažiavę prie malūno įėjome į vidų, kuriame padarėme ekskursiją. Po ekskursijos važiavome į „HBH sodybą“,  kurioje savo vizitą pradėjome nuo „HBH sodyboje“ įkurto zoologijos sodo. Jaunuoliai bendravo su gyvūnais, bandė užmegzti draugiškus santykius. Paskui praėjome sveikatingumo taku, kuriame galėjome išmėginti kliūčių ruožą. Ekskursijos pabaigoje aplankėme pramogų zoną,  kurioje jaunuoliai  galėjo išsirinki pramogas pagal savo galimybes: labirintą, sūpynes, nusileidimą linu. Išvyka paliko malonių prisiminimų ir patirčių.

 

]]>
4284 Wed, 28 August 2019 02:08:34
Vasariška karaoke Rugpjūčio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) buvo pakviestas į renginį „Vasariška karaoke“. Renginys prasidėjo nuo bendro pasisėdėjimo ir susipažinimo. Bendravome su Raseinių miesto meru. Pirmoji veikla buvo bendras komandinis vasariška tematika piešimas. Antra veikla buvo diskoteka, „Flash mob“ šokiai. Ir trečioji veikla - paslaugos gavėjai galėjo išmėginti savo gebėjimus dainuoti karaokės veikloje. Popietiniame užimtume buvo surengta ekskursija po Raseinių miestą ir aplankėme Raseinių miesto muziejų.

                                                
]]>
4283 Wed, 28 August 2019 02:08:07
Ekskursija į Palangos gintaro muziejų 2019 metų liepos 23 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo išvykę į Palangos gintaro muziejų. Palangos gintaro muziejaus ekspozicijoje – apie 5 000 eksponatų. Jos pradžioje lankytojams pateikiama informacija apie gintaro susidarymą. Eksponuojamos įvairios gintaro morfologinės formos – lašai, varvekliai, kamieninio ir gruntinio gintaro gniutulai. Palangos gintaro muziejuje yra surinkta viena iš didžiausių ir moksliniu požiūriu vertingiausių inkliuzų kolekcijų pasaulyje (iš viso apie 15 tūkstančių objektų). Vitrinose, kuriose eksponatus galima apžiūrėti pro padidinamuosius stiklus, yra pristatomi patys įdomiausi muziejaus turimi gintaro inkliuzų pavyzdžiai. Turėjome galimybę susipažinti ir su XVIII a. pabaigos Palangos gintaro dirbtuvės gaminiais. Beje, buvome sužavėti Palangos gintaro muziejų supančiu parku, kuriame maloniai pasivaikščiojome, pasisėdėjome. Išvyka visiems labai patiko, grįžome nuostabiai nusiteikę.

                                                  


]]>
4285 Fri, 02 August 2019 02:08:19
Kasmetinė vasaros stovykla 2019 Kaip ir kiekvienais metais prieš atostogas mūsų įstaigoje (Panevėžio g. padalinys) vyksta  savaitinė vasaros stovykla. Šiais metais ši stovykla pasižymėjo edukacinių ir pramoginių išvykų tematika. Kiekviena diena buvo suplanuota skirtingomis išvykomis ir užimtumu. Pirmadienį  dauguma centro jaunuolių ir juos lydinčių darbuotojai vyko į mini zoo, aplankyti gyvūnų ir paukščių. Kurie liko centre taip pat nenuobodžiavo, nes salėje muzikos vadovas suorganizavo karokės popietę, su smagiomis dainomis ir šokiais. Antradienis buvo skirtas pramoginei veiklai, tai jaunuoliai vyko žaisti boulingo. Trečiadienį buvo pažintinė-edukacinė diena.  Šią dieną vykome i konditerijos fabriką „Rochen“, kuriame susipažinome su saldainių gamybą, o svarbiausia, kad ir patys tapome konditeriais- pasigaminome po asmeninį ledinuką savo pačių rankomis. Ketvirtadienis – sporto diena. Šią dieną mus lepino geras oras ir saulutės spinduliai, tai visi pėsčiomis keliavome į nuotykių parką „Kar, kar“, kur smagiai ir turiningai leidome laiką. Pasportavę atsigaivinome ir skaniais ledais. Na ir penktadienis – stovyklos uždarymo diena. Visi susirinkome į pikniką mūsų įstaigos kiemelyje, kur mūsų laukė smagi muzika, skanios vaišės ir nuostabūs šuniukai, kurie atvyko mūsų aplankyti. Visi bendravome, žaidėme, aptarėme savaitės įspūdžius ir pasidžiaugėme turininga veikla.

                                                     
]]>
4248 Fri, 19 July 2019 02:07:41
Vasaros atidarymas 2019 Štai ir sulaukėme saulėtos vasaros. Tas nuostabus laikotarpis, kada šviečia saulytė ir čiulba paukšteliai, kai šiltas vėjelis kedena plaukus. Susibūrę šią grąžią birželio 12 dieną( Lakštučių g. 6), mes pasitikome „Vasarėlę“.  Žaidėme įvairius žaidimus, gaudėme drugelius ir vabalėlius, mėtėme smiginį į balionus, dainavome ir klausėmes dainų, žaidėmė vandens balionais. Pavarge nuo žaidimų, susirinke prizus, ilsėjomės smaližiaudami skaniais  ledais.

]]>
4339 Tue, 16 July 2019 01:07:27
Pleneras Melnragės pakrantėje Liepos 11 d. vykome prie jūros (Panevėžio g. padalinys). Ten vyko pleneras: piešėme jūrą, stebėjome jūros grožį, jos gražų bangavimą. Dvylika januolių dalyvavo plenere, kartu su lydinčiais darbuotojais. Eskizus piešėme su akvareliniais spalvotais pieštukais. Visi grįžome pilni įspūdžių ir su  gera nuotaika.

 

 

 

]]>
4244 Tue, 16 July 2019 01:07:07
Ačiū, kad esame kartu BĮ neįgaliųjų centras “Klaipėdos lakštutė” 2019 m. birželio 17-21 dienomis šventė savo veiklos 20 – metį. Renginiai prasidėjo šventiniais pusryčiais, skambant jaunuolių spalvų muzikai. Įstaigos pasveikinti atvyko Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai, kolegos, socialiniai partneriai, draugai ir bendraminčiai. Buvo pagerbti paslaugų gavėjai, jų šeimos nariai, ilgamečiai darbuotojai. Nuo įstaigos įsikūrimo čia dirba socialinė darbuotoja Zita Doveikienė, kiek vėliau darbą pradėjo direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Roma Fabijonavičiūtė - Genienė Net dešimt darbuotojų įstaigoje dirba dešimtmetį. Džiaugiamės paslaugų gavėjai,  kurie įstaigą lanko nuo jos įsikūrimo dienos, didžiuojamės tais, kurie savo darbais  ir talentais viešina įstaigos vardą ir tais, kurie savo buvimu suteikia įstaigai prasmę. Renginiai išsibarstė po visą Klaipėdą, miesto viešose erdvėse vyko projektai „Muzikiniai ekspromtai viešose erdvėse“, VšĮ Šeiko šokio teatro performansas, „Pradžia“, Apeirono teatro „Dialogai“, grojo  neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras. Įstaigoje, Lakštučių g. 6 buvo atidengta ir kun. brolio Benedikto pašventinta skulptūra „Globos angelas“. Autorius tautodailininkas R. Puškorius. Vyko graži šventė visai bendruomenei, koncertas, sveikinimai, palinkėjimai. Ilgiausių metų ir sveikatos linkėjo kolegos atvykę iš Lenkijos, Suomijos ir Slovakijos. Tai Erasmus + projekto „Paramos stiprumas“ dalyviai, kurių tikslas keistis gerąja patirtimi, stiprinti partnerystę ir ryšius tarp organizacijų, siekiant pagerinti neįgaliųjų gyvenimo kokybę. Svečiams buvo pristatytos socialinio darbo, alternatyviosios komunikacijos, apiterapijos ir kaniterapijos metodikos ir praktinis jų taikymas asmenims su sunkia negalia. Prie šventės renginių prisidėjo daug rėmėjų: DFDS A/S Lietuvos filialas, AB Klaipėdos energija, UAB SDG, UAB Klaipėdos liftas, AB Smiltynės perkėla, UAB Pastatų diagnostika ir statyba, LSKD „Guboja“, UAB Naudava, Lietuvos Jūrų muziejus ir pavieniai asmenys ne tik piniginėmis lėšomis, bet ir savo darbu, maistu, saldumynais, delfinų pasirodymu.

                                                                               Direktorė Danutė Daukantienė

                                                         
]]>
4234 Thu, 04 July 2019 03:07:48
Išvyka į Priekulės socialinių paslaugų centro gimtadienio šventę 2019 metų liepos 2 dieną BĮ „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  jaunuoliai ir darbuotojai važiavo į Priekulės socialinių paslaugų centro 15-ojo gimtadienio šventę. Pasiklausėme operos solistų pasirodymų. Žavėjomės teatralizuotu šešėlių šokiu. Klausėmės Priekulės socialinių paslaugų  jaunuolių bei senyvo amžiaus žmonių muzikiniais kūriniais. Dėkojame už kvietimą sudalyvauti tokioje nuostabioje šventėje. Džiaugiamės gražia draugyste su Priekulės socialinių paslaugų centru. 

                                                     
]]>
4235 Thu, 04 July 2019 03:07:48
Sveikiname garbingo Jubiliejaus proga! 2019-06-25 d.  vyresnioji socialinė darbuotoja Kristina Uskovienė, socialinė darbuotoja Jurgita Kurmienė ir socialinio darbuotojo padėjėja pasveikino garbingo 95 metų sukakties sulaukusią projekto " Integrali pagalba į namus Klaipėdos mieste" paslaugų gavėją Eleną Bobko.  Jubiliejaus proga palinkėjome  sveikatos ir džiaugsmingų gyvenimo akimirkų. Sukaktuvininkė Elena visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos, pabendrauti ir pasivaišinti, jos pačios keptu pyragu.

]]>
4228 Fri, 28 June 2019 15:06:27
Erasmus+ projekto „Paramos stiprumas“ gerosios patirties sklaida BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" 2019 m. birželio 17-21 d. vyko Erasmus+ projekto „Paramos stiprumas“ gerosios patirties vizitai.  Projekto partneriai iš Lenkijos, Suomijos ir Slovakijos lankėsi Klaipėdos miesto įstaigose, dalinosi gerąja patirtimi, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Svečiams buvo pristatyti alternatyvūs socialinio darbo metodai taikomi  įstaigoje: kaniterapija, apiterapija, spalvų muzika, šokio judesio terapija. Svečiai lankėsi Klaipėdos miesto socialinėse įstaigose, Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje, Lietuvos Jūrų muziejaus reabilitacijos centre, Gintaro muziejaus edukaciniuose užsėmimuose,  perfomenso "Pradžia" pristatyme. 

]]>
4227 Fri, 28 June 2019 11:06:14
Dalyvavimas projekte „Dialogas“ 2019m. birželio 17-21d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai dalyvavo projekte „Dialogas“ , kurį organizavo Apeirono teatras ( Turgaus g.16/Tiltų g.12).  Užsiėmimų trukmė nuo 10.00 val. iki 14.00val. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažino su įvairiais teatrinės raiškos metodais, improvizavo, kūrė trumpus etiudus. Labiausiai  patikusius etiudus dalyviai pristatė uždarymo šventės metu birželio 22d. Dirbtuvių metu taip pat buvo kuriama dokumentika,  vyko ir fotografijų paroda. Džiaugiamės, kad mūsų įstaigos jaunuoliai turėjo galimybę sudalyvauti šiame projekte ir išsamiau susipažinti su teatriniu menu.

                                                        
]]>
4229 Fri, 28 June 2019 02:06:34
Išvyka į Klaipėdos universiteto botanikos sodą Klaipėdos universiteto botanikos sodas, įsikūręs nuostabiame Danės upės slėnyje, kur ąžuolai mena Prūsijos karalių laikus, o unikali kopų augalų kolekcija atveria pažinimo vartus į Baltijos pajūrį. Birželio 3 d. (Lakštučių g. 6)  padalinio jaunuoliai apsilankė Klaipėdos universiteto botanikos sode, susipažino ir pasidžiaugė nuostabiais gamtos vaizdais, o įvairi augmenija padarė nepamirštamą įspūdį. Taip pat nuvyko į tarptautinę socialinio projekto  "Ypatingas grožis" parodą, kurioje siekiama parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži. Taip pat norima atkreipti dėmesį į artimuosius, globėjus, kurie augina, globoja ypatingus žmones, sulaužyti nusistovėjusius standartus, kad neįgalieji negali būti modeliais, kad jie yra negražūs, nepatrauklūs. Turint negalią, ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia. Tai išreiškiama nuotraukomis parodoje.  

]]>
4204 Thu, 13 June 2019 11:06:48
Olimpinė diena Klaipėdoje Birželio 1-osios rytą Klaipėdoje pirmą kartą prasidėjo didžiausia Lietuvos sporto švente vadinama Olimpinė diena. Šio renginio misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu. Šios dienos nepraleido ir BĮ Neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ lankantys jaunuoliai. Užsiregistravę ir gavę dalyvio pasą  jaunuoliai išbandė daugybę sportinių rungčių, surinko daugybę taškų kuriuos vėliau išsikeitė į prizus. Pasportavę atgauti jėgas buvo kviečiami pasistiprinti olimpinės dienos pietumis. Klientai džiaugėsi, kad turi galimybę sudalyvauti tokiame įspūdingame miesto renginyje.

 

]]>
4203 Thu, 13 June 2019 11:06:30
Paralimpinė diena Gegužės 31 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai kartu su juos lydinčiais  darbuotojais vyko prie Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios, kur buvo organizuojama Paralimpinė diena. Kiekvienam sportuojančiam buvo įteiktas dalyvio pasas, suteikiantis galimybę ne tik išbandyti save skirtingose sporto šakose, bet ir surinkti taškų, kurie buvo iškeisti į medalius ir kitus prizus. Šventės metu vyko įvairios sportiškos ir linksmos rungtys: simbolinis važiavimas neįgaliojo vežimėliais, masinis bėgimas, linksmasis futbolas, krepšinis kitaip, sunkumų kilnojimas, taip pat šiaurietiškojo ėjimo pamokėlės ir estafetės, korekcinės plokščiapėdystės mankštos ir estafetės, linksmoji estafetė „Šuoliavimas arkliuku“, bei linksmoji estafetė „Kliūčių ruožo viražai“.Šioje šventėje dalyvavo keturių olimpinių žaidynių dalyvis, Europos ir pasaulio sunkiosios atletikos prizininkas Ramūnas Vyšniauskas ir Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis irkluotojas Augustas Navickas. Visi norintieji galėjo pabendrauti su sporto profesionalais, pasisemti įkvepiančių minčių, paspausti ranką. Renginio pabaigoje visi buvo vaišinami „Baltosios varnelės“ ledais. Pasportavę, kupini puikios nuotaikos su taure ir medaliais grįžome į centrą.

                                          
]]>
4202 Thu, 13 June 2019 11:06:01
Jaunuolio tarybos rinkimai (Lakštučių g. 6) Gegužės 28 d. Lakštučių g. 6 padalinyje išsirinkome 5 naujus jaunuolių tarybos narius, kurie atstovaus įstaigos paslaugų gavėjų interesus, bendrai spręs iškilusias problemas ir teiks savo pasiūlymus produktyviai įstaigos veiklai. Jaunuolių tarybos rinkimai vyko pagal numatytą tvarką, slaptu balsavimu išreiškiant savo nuomonę balsavimo biuleteniuose. Susumavus rezultatus paskelbti nugalėtojai. Iš 30 kandidatų, į tarybą išrinkti penki jaunuoliai: Svetlana Kovalčiuk, Stanislovas Jankus,  Andrej Klimuk, Darius Bacevičius ir Vainius Mockus.  Sveikiname naująją jaunuolių tarybą ir linkime Jiems prasmingų darbų atstovaujant visų jaunuolių interesus!

 

 

]]>
4201 Thu, 13 June 2019 10:06:44
Pirmosios pagalbos teikimo pamokėlė Birželio 4d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) svečiavosi Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos brigada, kuri pravedė mokymus apie pirmąją pagalbą. Smagu buvo pamatyti greitosios darbuotojus, kurie atvyko su visa reikalinga įranga ir perteikė mums teorines bei praktines žinias. Turėjome galimybę praktiškai atlikti dirbtinį kvėpavimą, sužinojome kaip reaguoti užspringimo ir kitų nelaimingų atsitikimo atvejais, kur kreiptis pagalbos įvykus nelaimei. Susipažinome su defibriliatoriumi ir jo naudojimo galimybėmis. Šis aparatas skirtas gaivinimui. Taip pat galėjome apžiūrėti greitosios pagalbos automobilį ir ten esančią įrangą.  Dėkojame Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos darbuotojams, kurie taip išsamiai ir įdomiai pravedė užsiėmimą. Tikimės, kad nelaimių bus kuo mažiau, bet jei taip nutiks – mokėsime tinkamai reaguoti ir suteikti pagalbą.

]]>
4188 Wed, 05 June 2019 10:06:55
Vasaros atidarymas “Madų šou” Gegužės 31 dieną mūsų įstaigoje (Panevėžio g.2) vyko renginys, vasaros atidarymo šventė. Džiaugiamės sulaukę vasaros. Tai laikotarpis kai ilsimės, džiaugiamės gražia gamta, piešiame, sportuojame, žaidžiame įvairius žaidimus, maudomės jūroje. Tačiau šiltą, gražią vasarą galime lengvai apsirengti ir puoštis gražiais  ir netradiciniais rūbais. Todėl surengėme gražų “Madų šou”. Tai netradiciškai pasiūti rūbai iš politileninių maišelių. Dešimt mūsų jaunuolių - modelių demonstravo madas 19, 20, 21 amžiaus  moterų ir vyrų  rūbų tematika. Toliau vyko  žaidimas “Madų mumija”,  kuriame dalyvavo trys grupės jaunuolių ir turėjo užduotį, kuo greičiau apsukti vieną žmogų su tualetiniu popieriumi. Po to vyko kiti judrieji žaidimai, kurių  metu daug judėjome, šokome, juokavome ir smagiai leidome laiką. Šventę vainikavo vaišės ir diskoteka, kurioje skambėjo vasariškos  dainos.

]]>
4191 Tue, 04 June 2019 01:06:57
Breiko ritmu parodoje Gegužės 24 d. Breiko komanda iš lakštučių g. 6 padalinio dalyvavo tarptautiniame socialinio projekto  "Ypatingas grožis" fotografijų parodoje.  Per renginio atidarymą, po atviru dangumi, sušokome šokį „Klaipėdos skulptūrų parkas“. Taip pat dalyvavome edukacinėse programose ir žaidimų veiklose. Renginys paliko malonių prisiminimų ir patirčių.

]]>
4183 Thu, 30 May 2019 12:05:14
Išvyka į Klaipėdos sportininkų namus-muziejų Saulėtą ir šiltą šių metų gegužės 22 dienos rytą, 9 įstaigos jaunuoliai bei 3 juos lydintys darbuotojai, iš savo padalinio (Panevėžio g.2), pėsčiomis ėjo į Klaipėdos sportininkų namus- muziejų, įsikūrusius S. Daukanto gatvėje 24. Atvykus mus maloniai pasitiko bei apie muziejų papasakojo jo vadovas- Algirdas Vaicekauskas. Muziejuje eksponuojamos Klaipėdos sporto istorijos, sukaupti sportiniai medaliai, diplomai, taurės ir kitokie apdovanojimai, foto nuotraukos, veteranų prisiminimai. Ekspozicija supažindina su Klaipėdos sporto istorija nuo ištakų iki šių dienų. Pamatėme Kazimiero Budrio olimpinį deglą, kuriuo jis nešė 2012 metų Londono olimpinių žaidinių ugnį, olimpiečio Zigmanto Gudausko dovanotą, Lietuvos olimpinės rinktinės nario (1992 m.) kostiumą, šokių kolektyvo „Žuvėdra“ pelnytus apdovanojimus Europos ir Pasaulio čempionatuose bei daug kitų ekspozicijų. Turėjome galimybę užsidėti senas bokso pirštines bei buvome apdovanoti Rimgaudo Tirilio knyga „Lietuvos boksui 90“. Pasisėmę naujų žinių apie Klaipėdos sportą bei sportininkus, su gera nuotaika grįžome į centrą.

]]>
4181 Thu, 30 May 2019 11:05:18
Išvyka į Kaipėdos sveikatos biure įkurtą sensorinį kambarį Penktadienį, gegužės 24 dieną, grupelė centro (Panevėžio g. 2) merginų keliavo aplankyti ką tik Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure duris atvėrusio sensorinio kambario. Šiame kambaryje galėjome išbandyti teigiamai ir raminančiai sensoriką veikiančius įrenginius: masažo fotelį, muzikinį vandens čiužinį, aromaterapiją, įvairias šviesos, garso ir vaizdo instaliacijas. Kambaryje galėjome pasijusti kaip miške, prie jūros ar po žvaigždėmis. Užuodėme daug skirtingų kvapų: nuo žolės, gėlių iki įvairių vaisių ar net laužo dūmų. Po apsilankymo merginos teigė, kad į centrą grįžta labai atsipalaidavusios, ramios ir pilnos teigiamų emocijų. Be abejonės, šiame kambaryje apsilankysime dar ne kartą. 


]]>
4182 Thu, 30 May 2019 02:05:18
„Vilties bėgimas“ 2019 Gegužės 19 d. sekmadienį įvyko 12-tą kartą Klaipėdoje surengtas Vilties bėgimas skirtas solidarizuotis su sergančiaisiais onkologinėmis ligomis bei paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą. Padovanotas puikus sekmadienio oras paragino susirinkti Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ didžiulę komandą, kupiną entuziazmo įveikti ilgesnę ar trumpesnę trasą. Šiais metais stebint bėgikus visi renginio dalyviai buvo skatinami susikibti rankomis ir sudaryti ilgą grandinę - taip, kaip tai padarė Baltijos šalių gyventojai 1989 metais siekdami Nepriklausomybės. Šio „Baltijos kelio“ globėju tapo ir miesto meras Vytautas Grubliauskas.  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ komanda didžiuojasi dalyvaudama ir prisidėdama prie tokios visus suartinančios ir suvienijančios akcijos. Tikime, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu, tad darykime juos!

                                                  

 

]]>
4172 Mon, 27 May 2019 12:05:20
Kasmetinis tėvų susirinkimas Gegužės 21 d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko kasmetinis ataskaitinis tėvų susirinkimas. Oficialioji dalis prasidėjo nuo šokių komandos „Brake dance“ pasirodymo. Po to direktorė ir padalinio vadovė soc. paslaugoms skaitė pranešimus apie įstaigos veiklą, nuveiktus darbus bei pasiekimus. Nufilmuota vaizdine medžiaga buvo pristatytos paslaugų gavėjų darbuotojų veiklos. Tėveliai po oficialios dalies buvo pakviesti pasibendrauti su darbuotojais prie kavos puodelio ir gardžių vaišių.

                                      
]]>
4171 Mon, 27 May 2019 10:05:41
Molio švilpynių gamyba pas keramiką J.Grundą Gegužės 13d. grupė jaunuolių su darbuotojais iš Panevėžio g. padalinio išsiruošė į Palangą su ypatingu tikslu – išmokti pasidaryti molio švilpynes. Mus maloniai pasitiko juodosios keramikos meistras jonas Grunda. Darbo priemonės jau buvo paruoštos. Nedelsdami ėmėmės darbo. Lipdėm paukštelius, iš jų formavom švilpukus. Nebuvo paprasta „prakalbinti“ pasidarytas švilpynes. Su meistro pagalba mūsų paukšteliai ėmė „čiulbėti“. Širdys prisipildė džiaugsmo ir dėkingumo. Tikslas pasiektas! Gražiai padėkojome ir grįžome į centrą, kur mūsų laukė pietūs.

                                              
]]>
4157 Tue, 14 May 2019 11:05:45
Pirmasis Europos socialinių paslaugų kokybės Equass Assurance sertifikatas Klaipėdoje įteiktas BĮ neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė“ 2019 m. gegužės 9 d. Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei VšĮ Valakupių reabilitacijos centro direktorė Tatjana Ulbinienė  BĮ neįgaliųjų centrui "Klaipėdos lakštutė" įteikė Europos  socialinių paslaugų kokybės Equass Assurance sertifikatą. Pirmą kartą Lietuvoje Europos socialinių paslaugų kokybės sertifikatas įteiktas 19 socialinių paslaugų įstaigų atstovams. EQUASS sistema apima 10 kokybės principų, kurie suformuluoti konsultuojantis su socialinio sektoriaus suinteresuotosiomis šalimis ir grindžiami Europos socialinių paslaugų kokybės užtikrinimo sistema.

                                                              
]]>
4154 Mon, 13 May 2019 02:05:57
Paminėta judėjimo sveikatos diena Gegužės 10 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) buvo minima Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena, kuri skirta fizinio aktyvumo skatinimui. Visi klientai kartu su darbuotojais susiskirstė į komandas ir aktyviai dalyvavo sportinėse rungtyse. Pradėjome nuo baudų mėtymo, sumetę baudas keliavome žaisti smiginio, mėtėme maišelius, kimštinį kamuolį ir užbaigėme aktyviai žaisdami lauko tinklinį. Visi geriausiai pasirodę rungtyse buvo apdovanoti medaliais. Mes žinome, jog aktyvus gyvenimo būdas, judėjimas stiprina sveikatą, bei gerina savijautą ir emocijas.

                                                    
]]>
4153 Mon, 13 May 2019 02:05:31
Pirmosios pagalbos pamokėlė Gegužės 10 dieną centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai vyko į Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotį. Išvykos metu jaunuoliai įgijo daug naujų žinių, padėsiančių nepasimesti ir elgtis teisingai sudėtingose situacijose. Galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys praktiškai pabandyti suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam, kraujuojančiam žmogui, jį gaivinti. Taip pat jaunuoliai su darbuotojais apžiūrėjo dispečerinę bei greitosios pagalbos automobilius, į kuriuos galėjo net įlipti patys. Labai džiugu, kad jaunuoliai išvykoje gavo ne tik daug teigiamų įspūdžių, bet ir naudingų praktinių žinių.

   
   
   
   
]]>
4155 Mon, 13 May 2019 02:05:15
Išvyka į spaustuvę Gegužės 7 diena, minima kasmet, kaip spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ta proga Klaipėdos lakštutės (Lakštučių 6) paslaugų gavėjai vyko į S.Jokužio leidyklą –spaustuvę ,kuri įkurta 1990m., tai pirmoji privati poligrafijos įmonė Lietuvoje. Spaustuvėje susipažinome su reprezentacinių, proginių, gaminių verslui ir kalendorių leidybai. Po ekskursijos visi buvome maloniai nustebinti spaustuvininkų paruoštomis dovanėlėmis.

]]>
4147 Thu, 09 May 2019 12:05:36
Japoniško sodo grožybės Gegužės 6d., mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys asmenys išvyko į Japonišką sodą, kuris įsikūręs Kretingos rajone. Šis unikalus sodas sukurtas meistro iš Japonijos, kuriame  yra didžiulė bonsai medelių kolekcija, akmenų sodai, sakuros, tvenkiniai ir kitos gamtos grožybės. Pasivaikščiojome po šį nuostabų sodą, apžiūrėjome sakuras ir kitus augalus. Pavargę prisėdome atsigerti arbatos ir pasivaišinome sausainukais. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę aplankytį šį nuostabų gamtos kampelį, pamatyti japonų kultūros dalelę.

                                                 
]]>
4135 Tue, 07 May 2019 12:05:37
Išvyka pas ugniagesius Gegužės 2 dieną „Klaipėdos lakštutės“ paslaugų gavėjai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2) vyko į Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje vykusią atvirų durų dieną. Susipažinome su ugniagesių darbu, turėjome galimybę pamatyti vaizdo medžiagą, kaip yra ruošiami ugniagesiai darbui. Kiekvienas galėjo apsirengti ugniagesio aprangą, įlipti į ugniagesių automobilį, susipažinti su technika, pakilti keltuvu, taip pat teko pabūvoti dūmų kambaryje, kuriame papasakojo apie priešgaisrinės signalizacijos svarbą. Visi grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

 

]]>
4134 Tue, 07 May 2019 12:05:50
Atvirų durų diena gaisrinėje Šių metų gegužės 2 dieną, jaunuoliai ir darbuotojai iš lakštučių g. esančio  padalinio vyko į trilapio g. esančią gaisrinę. Minėjome šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Susipažinome su ugniagesių profesija, galėjome pasimatuoti jų aprangą, pamatyti antrame aukšte esančius jų miegamuosius, lipti į gaisrinę mašiną. Drąsiausi pabuvojo dūmų „ kambaryje“, pareigūnai pademonstravo kaip veikia dūmų detektorius ir kaip elgtis gaisro metu. Nebijantys aukščio kėlėsi gaisrinės bokšteliu 8 metrus aukštyn. Taigi, viešnagė pas ugniagesiu buvo labai įdomi ir naudinga mums visiems.

                                                    
]]>
4146 Tue, 07 May 2019 10:05:03
Šeimos šventė Balandžo 30d. mūsų įstaigoje ( Panevėžio g.2) vyko šeimos šventė, kurioje susibūrė mūsų bendruomenė: jaunuoliai, darbuotojai, tėveliai ir kiti šeimos nariai. Šventės oficialioji dalis prasidėjo nuo muzikinio jaunuolių pasirodymo salėje. Centro muzikinis kolektyvas sudainavo keletą smagių dainų, kurios sulaukė gausių svečių aplodismentų. Po to direktorė ir padalinio vadovė soc. paslaugoms skaitė pranešimus apie įstaigos veiklą, pasiekimus, nuveiktus darbus. Tėveliai taip pat turėjo galimybę pasikalbėti su darbuotojais, apsilankyti veiklose, pažiūrėti jaunuolių darbelius. Po susirinkimo visi išėjome į įstaigos kiemelį, kur draugiškai pasodinome medelius. Lauke mus visus pasitiko gardžios vaišės ir linksma muzika. Turėjome galimybę  pasmaguriauti ir tarpusavyje pabendrauti. Džiaugiamės, kad šeimos šventė jau tapo mūsų įstaigos tradicine švente ir kiekvienais metais mūsų bendruomenė aktyviai ir noriai susirenka. 

]]>
4128 Thu, 02 May 2019 03:05:01
Atvelykio šventės momentai Balandžio 26d. (Lakštučių g.6) vyko Atvelykio šventė. Iki šventės likus porai dienų, įstaigoje buvo surengta margučių marginimo popietė, kurios metu jaunuoliai puošė margučius vaško ornamentais ir įvairiomis žolelėmis, gėlėmis, kurias patys lauke pririnko. Atvelykio šventės rytas buvo labai šiltas ir  saulėtas. Šventė prasidėjo saulės pasveikinimo šokiu, žemės budinimu būgnais ir plojimais, dainomis ir šiltais pavasariniais linkėjimais vieni kitiems. Po to visi ridenom margučius, žaidėm įvairius žaidimus, ieškojom pasislėpusio stebuklingo margučio, kurio viduje slėpėsi siurprizas. Šventė buvo kupina šypsenų, juoko ir geros nuotaikos.

                                               
]]>
4145 Mon, 29 April 2019 10:04:14
Atvelykio šventė 2019m. Balandžio 26 dieną Panevėžio g. padalinyje nuotaikingu koncertu prasidėjo Atvelykio šventė. Prisiminę senąsias tradicijas, šventės metu ridenome margučius, supomės, laistėmės vandeniu, minėm mįsles, varžėmės, nešiodami margučius mediniais šaukštais, žaidėm vištyčių mėtymo žaidimą. Už pasiekimus varžytuvėse, visi buvo apdovanoti šokoladiniais kiaušinukais. Ypatingas šventės akcentas – kiekvienos veiklos unikaliai dekoruotų šiaudinių vištų paroda.

                                            
]]>
4120 Mon, 29 April 2019 03:04:37
Švėkšnos miestelio stebuklai Balandžio 24 d. ,,Klaipėdos lakštutės‘‘ paslaugų gavėjai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2) vyko į Švėkšnos miestelį. Pirmiausia aplankėme Velykų medį, kuris yra papuoštas būtent Velykų šventės proga, ant jo pakabinta 32 099 įvairiai papuošti kiaušiniai. Įspūdį paliko medžio unikalumas, kokio daugiau nėra visoje Lietuvoje. Švėkšnos seniūnijos gyventojų sukurtas akį veriantis Velykų medis įrašytas į rekordų knygą. Nusifotografavę ir pasidžiaugę Velykiniu medžiu užėjome apžiūrėti ir pasigrožėti į miestelio Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią. Bažnyčia neogotikinio stiliaus, raudonų plytų, aukšti bokštai matyti jau įvažiuojant į miestelį. Dar viena pačio miestelio puošmena. Užėję į vidų uždegėm žvakelių, pasimeldėm, paskaitėm maldelę. Toliau visi kartu keliavome apžiūrėti Švėkšnos dvaro parko. Parke šviečiant saulei susėdome ant suoliuku, atsigėrėm arbatos, užkandžiavom. Truputį pailsėję toliau vaikštinėjome po parką, apžiūrėjom saulės laikrodį, pagrindinį dvaro pastatą, vartus. Turiningai, smagiai praleidę laiką grįžome atgal į įstaigą. Paslaugų gavėjai labai džiaugėsi galėję aplankyti šį miestelį.

 

]]>
4121 Mon, 29 April 2019 03:04:31
Studijos "Afrikos būgnai" pasirodymas Lietuvos aklųjų bibliotekoje

Šių metų balandžio 19 dieną, jaunuoliai iš lakštučių g. lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Klausėsi perkusijos studijos iš Vilniaus „Afrikos būgnai“ pasirodymo. Perkusininkas  Gediminas Mačiulskis supažindino su afrikietiškais būgnais, (kiekvienas turi savo pavadinimą) jų skambesiu. Vėliau patys mokėmės groti   būgnais, melodiją papildydami afrikietiškomis dainomis.

 

]]>
4117 Mon, 29 April 2019 01:04:57
Išvyka į Švėkšnos miestelį Balandžio 19 dieną (lakštučių g.6) paslaugų gavėjai aplankė Šv. Velykom pasipuošusi Švėkšnos miestelį. Pirmiausia aplankėme Velykų medį (papuoštą margučiais) ir Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią. Paslaugų gavėjai mielai dalyvavo fotosesijoje. Vėliau vaikščiojome Švėkšnos dvaro parko takais. Grožėjomės dvaro statiniais: vila  ,,Genovefa“, skulptūromis, saulės laikrodžiu. Pasivaikščiojome po Švėkšnos senamiestį. Savo išvyką baigėme aplankydami Vilkėno dvarą, bei ,,Gervės“ paminklą, kuris yra  prieš pat Švėkšnos miestelį ant Švėkšnalės upelio slėnio kranto, vietos gyventojų vadinamo Parakaunyčios kalno. Tai  nuo didžiulio akmens į dangų pro liepsnas besiveržiančio paukščio siluetas.  Paminklas buvo pastatytas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui bei Tautos aukų įamžinimui. Išvykos metų paslaugos gavėjai komunikavo, padėjo vienas kitam.  Daug judėjome - vaikščiojome. Pa žadėjome dar kartą aplankyti miestelį. Grįžome pavargę, bet pilni teigiamų emocijų, bei įspūdžių.

]]>
4116 Mon, 29 April 2019 01:04:09
Su Šv. Velykom! Kiekvienas pavasaris mums dovanoja atgaivą, džiaugsmą, Šv. Velykų ryto nuojautą. Tegul bundanti žemė gaudžia prisikėlimo varpais, nešdama Jums gerumo, vilties ir palaimos džiaugsmą. Su Šv. Velykom!

                                                                     Direktorė Danutė Daukantienė

]]>
4105 Fri, 19 April 2019 03:04:10
Talkos diena mūsų centre Balandžio 19d. rytą mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2) susiruošė į kasmetinę talką mūsų kiemelyje. Visi plušėjome išsijuosę: rinkom šakas, ravėjome gėlynus, valėme pavėsines, takelius ir kitaip švarinom savo aplinką. Nepamiršome ir savo šiltnamio, ten taip pat vyko sodinimo darbai. Pasodinome pomidorus, prieskonius ir kitas žoleles. Džiaugiamės, kad ši diena buvo graži ir saulėta, o muzikos vadovas pasirūpino ir smagia muzika. Pabaigę darbus visi susirinkome atsigerti karštos arbatos su sausainiais, šnekučiavomės ir grožėjomės savo jaukiu kiemeliu. 

]]>
4104 Fri, 19 April 2019 02:04:55
Centro šaškių turnyras Šių metų balandžio 8-12 dienomis, mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2), vyko įstaigos šaškių turnyras. Dalyvauti užsiregistravo net 10 paslaugų gavėjų. Įjungę savo loginį mastymą bei lentos matymą, kiekvienas paslaugų gavėjas turėjo sužaisti su kiekvienu draugu. Visą savaitę vyko įnirtinga kova, o nugalėtojai paaiškėjo penktadienį, kai buvo susumuotos visos savaitės pergalės. Paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo 4 paslaugų gavėjai, net 2 iš jų užėmė I-ąją vietą, II-oji vieta atiteko vienam paslaugų gavėjui, taip pat ir III-oji. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei saldžiomis dovanėlėmis.

 

]]>
4103 Fri, 19 April 2019 02:04:43
Rankdarbių paroda I.Simonaitytės bibliotekoje Norėtume pasidžiaugti, kad balandžio 9 dieną I.Simonaitytės bibliotekoje vaikų skyriuje surengėme BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė''(panevėžio g.2) jaunuolių parodą ,,Pavasario grožis''. Maloniai kiečiame visus apsilankyti ir apžiūrėti darbelius. Paroda bus eksponuojamna iki gegužės 8d.

]]>
4096 Mon, 15 April 2019 02:04:15
Keramikos darbų paroda I.Simonaitytės bibliotekoje Balandžio 8d. I.Simonaitytės bibliotekos vaikų skyriuje surengėme mūsų centro jaunuolių keramikos darbų parodą "Linksmas pavasaris". Maloniai kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti savo vaikų darbeliais. Paroda bus eksponuojama visą balandžio mėnesį.

                                               
]]>
4088 Wed, 10 April 2019 10:04:24
Keliaujame į boulingą Balandžio 08 d. rytą  mūsų centro „Klaipėdos  lakštutė“  (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir  juos lydintys darbuotojai  išvyko į akropolyje esantį „Apollo“ boulingą,  kuriame linksmai leido laiką. Pasidalinę į dvi komandas žaidėme, vaišinomės gaiviaisiais gėrimais. Žaidžiant boulingą kamuoliai skriejo, kėgliai krito su trenksmu, jaunuoliams įspūdžių, emocijų, pergalės šūksnių buvo daug ir su kaupu. Visi grįžo linksmi su geromis nuotaikomis ir įsimintinais įspūdžiais. Šia išvyka pradedame ruoštis dalyvavimui „Judriausia įmonė 2019“ konkurse.

                                                    
]]>
4084 Wed, 10 April 2019 10:04:53
Edukacija „Rid rid Velykos“ Klaipėdos etnokultūros centre Belaukiant velykinio džiaugsmo, balandžio 3 d. ir balandžio 8 d.(panevėžio g. jaunuoliai lydimi įstaigos darbuotojų vyko į Klaipėdos Etnokultūros centrą. Šį kartą mums buvo suteikta galimybė dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Rid rid Velykos“.  Etnokultūros centro darbuotoja užsiėmimo metu įtraukė mūsų jaunuolius ir darbuotojus į linksmus žaidimus, ratelius, muzikavimą. Visus sudomino turiningai pateiktos žinios apie Velykų tradicijas ir papročius. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje centro darbuotoja mums pasiūlė susipažinti su Etnokultūros centre eksponuojama Mariaus Jonučio paroda „Medinės pasakos“. Paroda maloniai nustebino visus savo siužetais ir spalvomis. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę sudalyvauti įdomioje edukacijoje ir sužinoti daugiau apie Velykų tradicijas bei papročius.

                                                 
]]>
4087 Wed, 10 April 2019 10:04:19
Projekto „Paramos stiprumas“ gerosios patirties pasidalinimas 2019 balandžio 4 d. vyko BĮ neįgaliųjų centre Klaipėdos lakštutė” (Lakštučių g. 6) vyko darbinės kelionės į Turku, Suomijoje aptarimas. 2019 m. kovo 25 – 29 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  trys darbuotojai vyko į Suomiją, Turkų miestą, įgyvendinti socialinio projekto „Paramos stiprumas“ pirmą etapą. Po pietų visi susibūrę įstaigos pirmojo aukšto hole klausėmės direktorės Danutės Daukantienės  pristatymo.  Darbuotojai aplankė neįgaliųjų gyvenamuosius namus, dienos ir darbo centrus, sužinojo naujų darbo metodikų taikymą asmenims su negalia, taip pat susipažino su  Suomijos neįgaliųjų  teisėmis  į švietimą, socialinę veiklą. Pasidžiaugta suomių sumanumu kūrybiškai panaudojant jau anksčiau naudotus daiktus ir medžiagas. Net gyvenant  gerovės valstybėje, galima prikelti daiktus naujam gyvenimui:  iš senų palečių padarytos jaukios vietos sėdėjimui specialiosios profesinės mokyklos koridoriuje, iš skalbyklos parneštų rūbų metalinės pakabos jaukiai apvyniojamos minkštomis juostelėmis, o senų žurnalų iškarpų paveikslėliais kūrybiškai apklijuojami seni, nebenaudojami padėklai. Žavėjo plačios erdvės dienos centruose asmenims su negalia kurti, dirbti,  bendrauti. Plačiai taikoma alternatyvioji komunikacija. Kiekviename aplankytame Turku dienos užimtumo ar darbo centre su neįgaliaisiais bendraujama ženklais. Dauguma net turi savo asmenines knygutes, kuriose prilipinamais ženklais jiems aiški jų dienotvarkė, užimtumas, draugai, pomėgiai. Kai kuriuos Suomijoje naudojamus alternatyviosios komunikacijos metodus jau dabar planuojama taikyti mūsų įstaigoje. Stebino priemonių gausa. Reabilitacijos ir įvertinimo centras turi akustines kėdes, spalvų muziką,  poilsio kambarį, kuriame nuo erzinančio pasaulio galima nors trumpam pasislėpti po specialia, raminančia antklode.  Dieną prieš išvykstant džiaugėmės vienas kito draugija, dovanomis, sertifikatais vakarienės metu.  Dabar bus mūsų eilė laukti svečių.

]]>
4095 Wed, 10 April 2019 01:04:21
Strateginė partnerystė 2019 m. kovo 25 – 29 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ trys darbuotojai vyko į Suomiją, Turkų miestą, įgyvendinti socialinio projekto „Paramos stiprumas“ pirmą etapą. Kelionė buvo finansuojama iš ES Erasmus+ programos lėšų. Projekto idėja – strateginė partnerystė ir bendradarbiavimas tarp Suomijos, Lietuvos, Lenkijos bei Slovakijos šalyse esančių socialinių įstaigų. Tai buvo puiki galimybė dalyvauti mokymuose, sužinoti Suomijos asmenų su negalia teises į švietimą, socialinę veiklą, aplankyti dienos centrus ir stebėti naujų darbo metodų taikymą asmenims su negalia. Mus labai svetingai priėmė Suomijos neįgaliųjų asociacija ,,Kynnysry“ ir jos vadovas Olli. Pats sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje, Olli parodė, kiek daug žmogus gali padėti kitiems, gindamas neįgaliųjų teises, kovodamas už naujas galimybes, turizmą ir prieinamumą žmonėms su negalia. Dienos užimtumo centrai labai panašūs į mūsų, kur paslaugų gavėjai specialistų padedami užsiima įvairia veikla: medžio ir metalo apdirbimu, siuvimu, audimu, piešimu, bet skiriasi tuo, kad už darbą gaunamas simbolinis, bet žmogų motyvuojantis darbo užmokestis. Patalpose daug erdvės, jaukios žaidimo, poilsio ir valgymo zonos. Savo pranešimą, kaip aktyviai dirbama, dėl geresnio prieinamumo ir erdvių pritaikymo neįgaliesiems, pristatė Turku miesto turizmo prieigos koordinatorius Jyri Kuparinen, tačiau mieste tikrai ne visi įėjimai į parduotuves ar pastatus yra pritaikyti. Daugelis šią problemą išsprendžia lanksčiai - asmens, sėdinčio vežimėlyje asistentas nešiojasi specialų lagaminą, kurį ištiesus virš laiptų galima sėkmingai įvažiuoti į pastatą. Visuomenė Suomijoje senėja, didėja vienišumo problema. Atliepiant į šią problemą, steigiamos atviros neįgaliųjų susitikimo vietos – vadinamos klubais. Juose švenčiami gimtadieniai, vykstama į išvykas, daromi rankdarbiai, bendraujama. Komunikacijai su neįgaliaisiais aktyviai naudojami ženklai bei asmeninės knygelės, kuriose simboliais ir nuotraukomis užfiksuota dienotvarkė, pomėgiai, darbai. Apsilankėme KTO - paramos ir ekspertų centre žmonėms su protine negalia, kuriame vyksta sveikatos būsenos įvertinimas ir reabilitacija. Centras pritaikytas asmenims su ypatingai sunkia negalia. Buvimas čia gali trukti nuo kelių savaičių iki dviejų metų. Pritaikyta aplinka, minkštos saugios kėdės, sukurta darbuotojų ir lankytojų saugos sistema, visi elektroniniai prietaisai, alternatyviosios komunikacijos stendai įrengti po nedūžtančiu stiklu. Nustebino, kad visi asmenys su negalia mėgsta ir naudojasi čia esančia sauna, taip tęsiamos šeimos tradicijos, nežiūrint, kad žmogus yra gydymosi įstaigoje ir dienos centre. Projekto dalyviai iš Lenkijos ir Slovakijos taip pat pasidalijo savo patirtimi. Visi įgijome žinių, organizacinių ir socialinių įgūdžių, dirbant tarptautinėje komandoje, kuriuos planuojame pritaikyti savo įstaigoje, siekiant pagerinti asmenų su negalia gyvenimo kokybę.

                                                 
]]>
4078 Thu, 04 April 2019 10:04:58
Išvyka į Palangą pas keramiką J. Grundą Iš anksto susitarę, saulėtą balandžio 1-osios rytą Panevėžio g. padalinio jaunuoliai ir darbuotojai, nuvykome pas juodosios keramikos meistrą J.Grundą, besidarbuojantį ir gyvenantį Palangoje. Mus maloniai priėmė, pavaišino beržų sula ir pakvietė pasižiūrėti ir išbandyti žiedimo meną. Smagu buvo žiūrėti, kaip gabalėlis molio išmanaus meistro rankose virsta dailia vazele ar dubenėliu. Visi jaunuoliai, kurie pageidavo, sėdo į meistro vietą ir bandė nusižiesti kokį indelį. Su meistro pagalba visiems pavyko. Tuo pačiu įsitikinome, kad žiesti molio indus nėra paprasta ir lengva. Reikalingi atkakliu darbu įgyjami įgūdžiai. Taip pat apžiūrėjome J. Grundos sukurtų juodosios keramikos darbų ekspoziciją, pasidžiaugėme įdomiais darbais, jų gausa. Pirmą kartą išvydome tokią didelę juodosios keramikos degimo krosnį. Pasitarėm dėl sekančio vizito po Velykų, gražiai padėkojom ir atsisveikinom. Trumpam nuvykom prie jūros, pasigrožėjom besiritančiomis bangomis, pavaikštinėjom po mišką ir laimingi, bei pilni įspūdžių grįžom į centrą.


]]>
4075 Wed, 03 April 2019 12:04:01
Išvyka į Etnokultūros centrą Kovo 26 d. įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g. 6) vyko į Etnokultūros centrą, į edukacinį užsiėmimą: „Rid rid Velykos“. Užsiėmimo metu susipažinome su Velykų papročiais ir tradicijomis, sužinojome apie margučių simboliką, tradicinius marginimo būdus, pasimokėme tradicinių Velykų laikotarpio dainų, ratelių, bei žaidimų. Ridenome margučius, grojome, šokome ratelius. Po edukacinio užsiėmimo aplankėme Mariaus Jonučio parodą „Medinės pasakos“. Grįžome linksmi ir pilni įspūdžių. 

                                                 
]]>
4079 Wed, 03 April 2019 10:04:37
Dalyvavimas renginyje „Atspindžiai 2019“ Kovo 27 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo Tarptautinės dienos paminėjimo renginyje „Atspindžiai 2019“, kuris vyko Dienos veiklos centre (Kretinga). Renginyje dalyvavo aštuonios įstaigos, kiekviena įstaiga buvo parengusi pasirodymą skirtą Tarptautinės teatro dienos paminėjimui. Renginio metu stebėjome kitų pasirodymus ir mes patys buvome pakviesti su savo komandą sušokti ekspresyvų breiko šokį „Klaipėdos skulptūrų parkas“. Visi nuoširdžiai džiaugėmės dalyvaudami tokiame renginyje. Šventės pabaigą vainikavo vaišių stalas ir diskoteka. 

                                     
]]>
4076 Wed, 03 April 2019 02:04:12
Dalyvavimas konferencijoje Klaipėdos universitete Kovo 22 d. Klaipėdos universitete vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Į SVEIKĄ GYVENSENĄ IR SKAIDRIĄ BŪTĮ VYDŪNO KELIU“ skirta sveikatos mokslų fakulteto veiklos 20-mečiui paminėti. Vakarų Lietuvoje gyvenusio ir dirbusio didžio lietuvių tautos šauklio į nepriklausomą, skaidrią ir sveiką tautos būtį Vilhelmo Storostos Vydūno sukurta sveikos gyvensenos ideologija tapo KU Sveikatos mokslų fakulteto siūlomų studijų programų pagrindu. BĮ neigaliųjų dienos centro bendruomenė taip pat  labai domisi sveikos gyvensenos tradicijomis, siekiant pagerinti paslaugų gavėjų gyvenimo kokybę. Tam tikslui įgyvendinti mokslinėje konferencijoje dalyvavo ir mūsų įstaigos darbuotojai. O užimtumo specialistė Marina Bondareva parengė stendinį pranešimą „UŽIMTUMO VEIKLŲ ORGANIZAVIMAS DIENOS CENTRE KAIP ŽMONIŲ SU PROTINE NEGALIA GYVENIMO KOKYBĖS UŽTIKRINIMO PRIELAIDA“. Stendiniame pranešime pateikta informacija apie įstaigoje vykdančias veiklas remiantis baigiamojo darbo tyrimo rezultatais. BĮ neįgaliųjų dienos centro „Klaipėdos lakštutė“ socialinių paslaugų teikimo tikslas – sudaryti sąlygas asmeniui ugdyti ar stiprinti gebėjimus ir galimybes spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti įveikti socialinę atskirtį. Socialinės paslaugos teikiamos siekiant užkirsti kelią asmens, šeimos, bendruomenės socialinėms problemoms, taip pat visuomenės socialiniam saugumui užtikrinti. Organizuojant užimtumą, renginius, popietes, šventes, veiklos grupeles, dienos centro darbuotojai turi galimybę artimiau bendrauti su klientais. Juk bendra veikla, kartu su neįgaliuoju jį padrąsina, paskatina, jis tampa komunikabilesnis, atviresnis, o pagyrimas, ar bet koks geras žodis, neįgaliajam yra labai svarbus. Žmogaus su negalia gyvenimas gali būti įdomus ir prasmingas. Valios pastangų ir  vertybinių nuostatų pasirinkimo dėka kiekvienas žmogus savo gyvenimą gali pakreipti norima linkme. Įstaigoje atliktu moksliniu tyrimu nustatyta, kad dienos centro teikiamos paslaugos užtikrina gyvenimo kokybės lankytojų gerėjimą, jų įgalinimą, socialinių problemų mažėjimą, svarbiausių žmonių su negalia poreikių patenkinimą, neįgaliųjų aktyvumo didėjimą, centro pagalbą sprendžiant socialines problemas.

                                                                
]]>
4065 Tue, 26 March 2019 12:03:09
Apsilankymas sveikatos parodoje "Sveikata 2019" 2019 kovo 22d. mūsų įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g.6) lankėsi sveikatos parodoje "Sveikata 2019", kurios vizija ugdyti žmonių sąmoningumą, stiprinti fizinę, dvasinę ir socialinę sveikatą, skatinti visuomenę gyventi sveikai ir atsakingai. Parodoje susipažinome su įvairiomis sveikatos srities naujovėmis, degustavome sveiką maistą ir arbatą. Taip pat stebėjome oficialų parodos atidarymą, klausėme sveikinimo kalbas, kartu su visais atidarymo dalyviais grojome spalvotais instrumentais, parodos metu jaunuoliai susitiko ir šiltai bendravo su Klaipėdos miesto meru V.Grubliausku. Grįžome įgiję naujų žinių, kupini geros nuotaikos ir įspūdžių.

                                                   
]]>
4118 Tue, 26 March 2019 01:03:26
Kovo 22 d. - Pasaulinė vandens diena 2019 m. kovo 22 d. mūsų įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g. 6) rytą pradėjo su šūkiu  - "Gerkime vandenį tada -  kada jo norisi ! " Manome , kad tokią dieną paminėti tikrai reikia , nes vanduo tai gyvybės šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens - vos keletą dienų. Taigi vanduo - mūsų gyvybė , mūsų energija, mūsų sveikata !!! Pasaulinei vandens dienai paminėti žiūrėjome trumpą reportažą , kurio metu sužinojome  apie pagrindinius vandens trūkumo simptomus, vandens naudą mūsų organizmui. Kiekvienas kabinetas gavo dovanų negazuoto vandens butelį.

]]>
4119 Tue, 26 March 2019 01:03:00
Išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų 2019 kovo 19d. mūsų įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g.6) vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, į edukacinį užsiėmimą “duonos kelias”. Užsiėmimo metu susipažinome su rugių sėjos, javų kirtimo, rišimo ir kūlimo, grūdų valymo ir malimo bei duonos kepimo procesais, išvydome senuosius Klaipėdos krašto darbo įrankius, kurie buvo naudojami duonos ruošimui. Patys mėginome grūsti grūdus, smulkinti juos piesta, susipažinome su atskiromis javų rūšimis. Taip pat atlikome įdomias edukacines užduotis ir  susipažinome su muziejaus ekspozicija. Grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

]]>
4062 Mon, 25 March 2019 12:03:27
Išvyka į Prano Domšaičio galeriją  Sužinoję, kad Prano Domšaičio galerijoje Žemės dienos proga atidaryta tarptautinė vaikų keramikos darbų paroda „Odė žemei“, Panevėžio g.  padalinio jaunuoliai su darbuotojais nuvyko pažiūrėti vaikų keramikos darbelių. Parodoje eksponuojama daug išskirtinių darbelių, džiuginančių akį ir savo forma, ir mintimi, ir glazūrų spalvų žaismu. Pasidžiaugėm darbeliais, aptarėm, ką galėtumėm ir patys sukurti.  Laimingi ir išalkę grįžom į centrą pietauti.

]]>
4061 Mon, 25 March 2019 12:03:04
Žiemos išvarymo šventė Šalta, vėjuota diena mus pasitiko Užgavėnių rytą, tačiau blogas oras nesugadino mums šventiškos nuotaikos. Žiemos išvarymo šventė su darbuotojais ir paslaugų gavėjais (Panevėžio g. 2) prasidėjo šokiais ir linksma muzika centro fojė. Smagiai patrypę, pramankštinę kojas užgavėnių persirengėliai aplankė visas veiklas ir visus kabinetus. Visi garsiai dainavo dainas, grojo instrumentais, kad tikrai žiema išsigąstų ir pabėgtų, bei  ateitų ilgai lauktas pavasaris. Po to važiavome „žydauti“ pas savo kolegas į kitą padalinį (Lakštučių g. 6).Buvo smagu aplankyti, pasimatyti ir kartu pašokti, padainuoti bei varyti žiemą iš kiemo. Grįžę atgal į savo centrą linksmybės tęsėsi toliau, nes laukė lašininio ir kanapinio kova, kurią aišku laimi kanapinis, na ir žinoma morės išlydėjimas. O po visko smagiausia buvo vaišintis blynais, sočiai prisivalgyti už visus metus. Šventės pabaigoje visi džiaugiamės gautomis vaišėmis ir patirtais  įspūdžiais.

                                                   
]]>
4033 Thu, 07 March 2019 10:03:04
,,Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) veja žiemą lauk Kovo 5 d. "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g. 6) visi kartu susibūrėme ir šventėme užgavėnes. Užgavėnės - žiemos pabaigos šventė. Pilna džiaugsmo, juoko, linksmumo. Išskirtinė metų diena apipinta burtais ir apeigomis. Šventėme ją triukšmingai su persirengėlių vaidinimu, žaidimais ir šokiais, Morės deginimu.  Turėjome gausų vaišių stalą. Šurmuliui aprimus ir suėjus atgal į veiklas,  staiga sulaukėme netikėtų  svečių iš  ,,Klaipėdos lakštutė“ , Panevėžio g. 2 padalinio. Muzika, šokiai, vaišės tęsėsi, blynų prisivalgėme tiek, kad būtume sotūs ištisus metus.

                                                
]]>
4029 Wed, 06 March 2019 02:03:06
Paskaita apie sveikos aplinkos kūrimą ir atliekų rūšiavimą Vasario 26 d.į mūsų įstaigą ( Lakštučių g. 6 ) atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistės, kurios pravedė paskaitėlę apie atliekų rūšiavimo naudą , reikalingumą, supažindino su rūšiavimo taisyklėmis . Paskaitėlės metu pažiūrėjome ir vaizdinę medžiagą - filmuką kaip teisingai rūšiuoti atliekas, į kokios spalvos konteinerius dėti popierių , stiklą ir plastmasę. Pažaidėm ir stalo žaidimą. Pabaigoje truputį pajudėjome, nes specialistė buvo paruošusi smagią mankštelę. Pasižadėjome rūšiuoti atliekas namuose ir įstaigoje, kad sukurtume sveiką aplinką.

]]>
4028 Wed, 06 March 2019 02:03:50
Pasivaikščiojimas prie jūros Rūkuose paskendusį vasario 27-osios rytą grupelė jaunuolių ir darbuotojų iš Panevėžio g. padalinio nuvyko pasigrožėti jūra ir pasivaikščioti po mišką. Merginos pajūryje parinko kriauklyčių, akmenėlių ir nugludintų stikliukų floristikos užsiėmimams. Miške pastebėjome daug medžiuose pakabintų lesyklų ir inkiliukų. Pakvėpavome tyru miško oru, pasiklausėme jūros ošimo ir grįžome į centrą, kur jau laukė gardūs pietūs. Visi liko patenkinti išvyka.

 

]]>
4018 Fri, 01 March 2019 12:03:43
Paskaitėlė apie rankų higieną Vasario 25d.  į mūsų įstaigą (Panevėžio g. 2)  atvyko Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistės, kurios pravedė paskaitėlę apie rankų higieną. Paskaitėlės metu sužinojome apie mikrobus ir bakterijas, kalbėjomės apie tai, kokia svarbi yra rankų higiena mūsų sveikatai. Paskaitėlės metu pažiūrėjome ir vaizdinę medžiagą –  filmuką kaip teisingai plauti rankas. Pabaigoje truputi ir pajudėjome, nes specialistė parodė smagią mankštelę su elastinėmis juostomis.  Šis užsiėmimas padėjo mums suprasti, kad higienos nepaisymas gali pakenkti mūsų sveikatai ir būti įvairių ligų priežastimi. Pasižadėjome vieni kitiems stengtis laikytis asmens higienos taisyklių ir rankas plautis su gera nuotaika.

                                                  
]]>
4014 Tue, 26 February 2019 02:02:37
Edukacija “Žiemos išvarymo šventės papročiai ir tradicijos“ Vasario 19d. rytą mūsų centro (  Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai išvyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kur vyko edukacija apie užgavėnių papročius ir tradicijas.  Buvo įdomu išgirsti apie klaipėdietiškų užgavėnių – Šiupinio šventės – atsiradimą bei šventimo tradicijas. Taip pat  Sužinojome apie šventės tradicinius patiekalus, triukšmavimus,  Morės, Kanapinio ir lašininio simbolius ir jų prasmę. Užsiėmimo metu gaminome užgavėnių kaukes iš popieriaus, kurias patys spalvinome bei dekoravome. Visi grįžome su smagia nuotaika, pasiruošę žiemos išvarymo šventei.

]]>
4008 Wed, 20 February 2019 02:02:46
BĮ neįgalųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ sveikina Lietuvą muzikos garsais Vasario 15 d.  rytą visi susirinkome įstaigos kiemelyje paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną. Paminėjome netradiciškai – naudodamiesi mūsų turimais lauko muzikos instrumentais. Tokiu būdu sudalyvavome UAB Percussion Play Baltics organizuojamoje akcijoje „Lietuvos vaikai sveikina Lietuvą skambindami varpais“. Grojome kūrinį „Tėvynė dainų ir artojų“. Šia akcija siekėme ne tik pasveikinti Lietuvą, bet ir pakviesti vaikus, mokytojus ir visą švietimo bendruomenę įsiklausyti į varpų skambesį. Juk muzikiniai garsai skirti kūrybiškumui, fiziniam aktyvumui ir pasitikėjimui ugdyti. Nuotaika buvo pakyli, puošėmės Lietuviška atributika, taip skatindami vieni kitus didžiuotis savo šalimi ir mylėti ją. Į dangų skriejo muzikos garsai palietę visų mūsų širdis.

                                                                
]]>
4007 Wed, 20 February 2019 02:02:46
Valentino diena 2019m. Vasario 14 - oji mūsų centre (Panevėžio g.2) buvo pilna šurmulio, linksmų emocijų, gražių dainų ir šokių diena. Nuo pat ryto mūsų paštininkas dalino laiškelius ir atvirukus su sveikinimais, kurie buvo rašomi visą savaitę prieš Šv. Valentino dieną ir įmetami į šventinį paštą. Salėje  mūsų visų laukė muzikos veiklos  kolektyvas su savo pasirodymu. Virtuvėlės veikla visus vaišino šventiniais keksiukais. Visi buvome pasipuošę raudonos spalvos atributika ar detale, kuri ir akcentavo Šv. Valentino prasmę. Na, o po pietų vyko šventinė diskoteka su linksma muzika ir šokiais.  Ši graži, draugiška šventė sutelkė mūsų jaunuolius ir darbuotojus pabūti kartu, pabendrauti ir šauniai praleisti laiką.


]]>
4006 Wed, 20 February 2019 01:02:49
Molio veiklos keramikos darbelių paroda „Mūsų mintys – kaip žuvys“ Vasario 4d. mūsų centre (Panevėžio g.2) pristatyta molio veiklos keramikos darbelių paroda „Mūsų mintys – kaip žuvys“. Klaipėda – miestas prie jūros. Todėl nusprendėme sukurti keramikos darbų jūrine tematika. Taip gimė įvairios spalvotos žuvys, atspindinčios kiekvieno jų autoriaus vidinį pasaulį. Kiekvienas rinkosi originalų žuvų dekoravimo būdą, mėgstamas spalvas. Žuvys skirtingos, kaip ir visi mes esame unikalūs ir nepakartojami.....

                                                
]]>
3988 Tue, 05 February 2019 12:02:26
Evaldo Tamošausko autorinė atvirukų paroda Šių metų sausio 30 dieną BĮ nęįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė“ (panevėžio g. 2)  vyko centro jaunuolio Evaldo Tamošausko autorinė atvirukų paroda. Aistrą menui pastebėjome iškarto, kai jaunuolis atvyko į užimtumo centrą. Gražūs, tikslūs piešimo darbeliai sužavėjo mus visus. Ypatingais sugebėjimais  apdovanotas jaunuolis sugeba save išreikšti ne tik dailės terapijoje, bet ir kitose centro veiklose. Labiausiai galime įžvelgti ne tik kruopštumą, spalvų derinimą, bet ir didelę fantaziją. Jis geba sukurti ir tai išreikšti ne tik atvirukuose, bet ir įvairiuose paveiksluose. Parodą padėjo paruošti socialinė darbuotoja Zita Doveikienė ir soc.darbuotojos padėjėjos Viktorija Dobrovolskytė ir Jūratė Šertvytė. Ši paroda buvo eksponuojama ne tik mūsų centre, bet ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje Klaipėdos filiale.

                                                     
]]>
3985 Fri, 01 February 2019 01:02:29
Išvyka į filmą „Belos kelionė namo“ Sausio 28d.  BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai  (Panevėžio g. 2) vyko į kino teatrą žiūrėti filmo „Bellos kelionė namo“. Filmas pasakoja apie žmogaus ir šuns draugystę, gilų prieraišumą. Filmas  kupinas jaudinančių siužeto vingių, įtemptų situacijų. Bet filmo pabaiga  visus nudžiugina – po dviejų su puse metų klajonių Bela pagaliau grįžta namo.

 

]]>
3979 Tue, 29 January 2019 12:01:21
Pastelės paveikslų paroda Nuo vasario 18 d. iki kovo 18 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje, Klaipėdos filiale (Šviesos g.3) eksponuojama BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė''  pastelės paveikslų paroda. Kuriant individualius darbelius buvo tapoma pastelėmis,  šiek tiek neįprastai – ant švitrinio popieriaus. Tokia technika retai naudojama, tačiau labai įdomi. Negalią turintis atrado šios technikos privalumus. Jiems atsivėrė stebuklingas spalvų pasaulis. Darbeliai „gimė“ be didelių pastangų, tarsi savaime. Tai labai sustiprino  jų pasitikėjimą savimi, pažadino savigarbos jausmą. Jaunuolių pasirinktos ryškios spalvos mums kalba apie jų vidinę harmoniją ir didelį gyvenimo džiaugsmą. Jų darbuose tarsi spalvų sapnų pasaulis, turintis savo simbolius, bet suprantamus ir mums. Universalūs piešinių simboliai padeda užmegzti  dialogą su žmonėmis, su kuriais verbalinis bendravimas yra sunkesnis. Parodą paruošė dailininkė Jolanta Bikauskienė su socialine darbuotoja Zita Doveikienė.

                                             
]]>
3980 Tue, 29 January 2019 12:01:07
Judriausios įmonės 2018 apdovanojimai Klaipėda iškilmingai atsisveikino su Europos sporto miesto titulu. Sekmadienio vakarą Žvejų rūmuose vyko graži sporto metų uždarymo šventė. Šio renginio metu buvo apdovanoti judriausios įmonės atstovai. Pagal lyderiavimą garbingą II-ąją vietą užėmė Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“. Iš viso 2018 metų konkurse dalyvavo 8 uostamiesčio įmonės, kurios dėl judriausios įmonės titulo varžėsi nuo balandžio iki spalio mėnesio. Visą konkurso laikotarpį fiksavome nueitus, nuvažiuotus ir nubėgtus kilometrus, dalyvavome nemokamose sveikatinimo veiklose ir patys kūrėme sveikatinimo renginius susijusius su fiziniu aktyvumu.

 

 

 

]]>
3959 Thu, 17 January 2019 12:01:27
Kalėdų eglutė Ievos Simonaitytės bibliotekai Artėjant gražiausioms metų šventėms Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka penkerius  metus iš eilės kvietė savo partnerius ir geradarius sukurti mieste Kalėdinių Eglučių Kiemelį. Šiais metais ir mūsų įstaiga    sukūrė ir pagamino Kalėdinę eglutę.  Kuriant eglutę bendradarbiavo visos užimtumo veiklos. Tai eglutė skirta Lietuvai, švenčiančiai nepriklausomybės 100 - metį.  Ant šios Kalėdinės eglutės nutūpė ne viena dešimtis paukštelių, kurie nešė linkėjimus Lietuvai. 2019 m. sausio 7 d. (lakštučių g. 6 ) vykome į padėkos popietę, kuri vyko bibliotekos Konferencijų salėje. Džiaugėmės padėkos raštu, dovanėle. Prie arbatos puodelio pabendravome su kitais renginio dalyviais. 

                                                 
]]>
3958 Thu, 17 January 2019 11:01:48
Šventinis karnavalas 2018  Gruodžio 28 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai dalyvavo šventėje - „Naujametinis karnavalas“. Šventė prasidėjo Padalinio vadovės Ritos Ramanauskienės sveikinimo žodžiais, šventės atidaryme visi stebėjome magijos pasirodymą. Naujametiniame karnavale visi galėjo pasirodyti surengtojo „Madų šou“ programoje. Kiekvienas mūsų įstaigoje yra svarbus, ta progą buvo įvertinti 2018 metų jaunuolių ir darbuotojų pasiekimai, už kuriuos visi buvo apdovanoti nominacijomis. Naujametinio karnavalo metu sulaukėme Kalėdų senelio, kuris  išdalino dovanas bei kalėdinį paštą. Šventę vainikavo diskoteka. Visi kartu šokome ir linksminomės.

]]>
3956 Thu, 17 January 2019 11:01:06
Naujametinis karnavalas 2018 Gruodžio 28 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir darbuotojai dalyvavo šventėje - „Naujametinis karnavalas“. Visi klausėmės muzikinių kūrinių, kuriuos atliko mūsų jaunuoliai. Naujametinio karnavalo metu sulaukėme kalėdų senelio, kuris su snieguolių pagalba išdalino dovanas bei kalėdinį paštą. Šventę vainikavo gyvo garso diskoteka. Visi kartu šokome ir linksminomės.

]]>
3942 Tue, 08 January 2019 03:01:03
Kalėdinis renginys sporto klube “Šansas” Gruodžio 21 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo sporto klubo „Šansas“ surengtoje šventėje, kurioje direktorius Arūnas Jocys padėkojo visiems lankytojams. Renginio metu visus linksmino Kalėdų senelis ir jo padėjėja snieguolė. Taip pat ir mes buvome pakviesti su savo komandą sušokti ekspresyvų breiko šokį „Klaipėdos skulptūrų parkas“. Tiek senjorai, tiek neįgalieji nuoširdžiai džiaugėsi dalyvaudami šventėje. Vėliau visi kartu sėdome prie vaišių stalo.

]]>
3957 Fri, 28 December 2018 11:12:51
Kūčių popietė 2018 Gruodžio 21 d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko Kūčių popietė. Jos metu prisiminėme Kūčių tradicijas, bei pagrindinius šventės simbolius. Susėdę prie bendro stalo gaminome žibintus –tai Kūčių šviesos simbolį. Vėliau kartu stalus dengėme baltoms staltiesėmis . Pasidalinę Kalėdaičiu ir išsakę savo palinkėjimus draugams, vaišinomės Kūčių valgiais. Popietę užbaigėme pasikeisdami savo pačių pasidarytomis dovanėlėmis, bei Kalėdinio pašto išdalinimu. Džiaugėmės , kad ši šventė subūrė mūsų bendruomenę.

]]>
3955 Fri, 28 December 2018 11:12:18
Senovinė Advento popietė Gruodžio 21 d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) vyko Advento popietė „Šv. Kūčių belaukiant“. Renginio metu buvo prisimintos  Šv. Kūčių, Kalėdų,  advento  tradicijos ir simboliai. Sukurta senovinė aplinka (vainikas, verpimo ratelis, iš vytelių pinta skrynia, šiaudų „sodas“, senoviniai indai...) visus mus nukėlė į tikrą Kūčių šventę, kurią minėdavo mūsų protėviai.  Taip pat buvo priminti ir  Šv. Kūčių vakaro burtai, kuriuos jaunuoliai patys galėjo išbandyti. Renginio pabaigą vainikavo adventinių  žvakių „kalba“, kurią perteikti padėjo  mūsų jaunuoliai. Visiems buvo padovanoti rankų darbo meduoliniai angeliukai su palinkėjimais.  Džiaugiamės, kad turėjome  galimybę pasibūti visi kartu, susikaupti ir  pajusti švenčių laukimo dvasią.

]]>
3924 Fri, 28 December 2018 10:12:34
Oro ritulio varžybos Šių metų gruodžio 17-21 dienomis, mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) vyko „Oro ritulio“ varžybos. Oro ritulys- įtraukiantis žaidimas, naudingas akims, rankų koordinacijai, reakcijai bei vikrumui. Paslaugų gavėjai buvo kviečiami registruotis varžyboms. Kiekvienas dalyvis turėjo sužaisti su kiekvienu užsiregistravusiu draugu. Visą savaitę vyko įnirtinga kova, kiekvienos varžybos buvo labai įdomios. Galiausiai gruodžio 21 dieną paaiškėjo nugalėtojai, kurių buvo net 6. III-ąją vietą pasidalino net 3 paslaugų gavėjai. II-ąją 2 paslaugų gavėjai, o I-ąją vietą laimėjo, be pralaimėjimų žengusi viena paslaugų gavėja. Jaunuoliai džiaugėsi surengtomis varžybomis ir jau laukia ateinančių metų, kad įvyktų kiti turnyrai.

                                                 
]]>
3930 Wed, 19 December 2018 02:12:37
Šventinė atvirų durų diena Gruodžio 19 d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko atvirų durų diena. Šiandiena netrūko šventinio šurmulio ir jaudulio. Tik susirinkę į centrą jaunuoliai suskubo ruošti savo darbelių parodėlę. Tėveliai ir svečiai buvo vaišinami jaunuolių gamintais Kalėdiniais skanėstais ir arbata. Smagu buvo visiems susiburti prie bendro pačių ruošto stalo.

]]>
3935 Wed, 19 December 2018 02:12:21
Riešinių paroda "Mūsų Lietuva" 2018 12 18 BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) atidaryta  riešinių konkurso ,,Mūsų Lietuva“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, laureatų bei diplomantų darbų paroda.   Riešinių parodos organizatoriai - VšĮ ,,Kapolė“ , kuri  2017 m. liepos 1 d. pasiūlė visiems Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems megzti, nerti, velti Lietuvos valstybės vėliavos spalvų riešines su lietuvių liaudies motyvais. Riešinių konkurse dalyvavo dalyviai nuo 16 iki 77 metų iš visos Lietuvos bei  vienas darbas atsiųstas iš JAV.  Vertinimo komisija įvertino geriausiais 16 laureatų darbų, kurie 2018 m.sausio 24 d. buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos Seime. Konkurso apdovanojimų globėjas seimo narys Andrius Palionis. Nuo 2018 m. vasario mėn.  riešinių paroda nepertraukiamai keliauja po visą Lietuvą, o planuojamos parodos dar ir visus 2019 metus. Mūsų įstaigoje ši parodėlė bus eksponuojama iki šių metų gruodžio 31d. Maloniai kviečiame apžiūrėti šia unikalią riešinių parodelę.


]]>
3909 Tue, 18 December 2018 02:12:43
Dalyvavimas kalėdiniame renginyje "Šalnos gūsis 3" Gruodžio 14 dieną mūsų centro jaunuoliai ir lydintys darbuotojai (Lakštučių g. 6) vykome į Palangoje įsikūrusią  sanatoriją „Gintaras“. Ten vyko  kalėdinis renginys „Šalnos gūsis 3“, kuriame dalyvavome jau trečią kartą. Mus pasitiko Kalėdų senis su dovanomis (gavome megztas draugystės apyrankes). Vėliau, susiskirstę komandomis sėdome prie stalų ir žaidėme kūrybinius žaidimus. Pertraukėlės metu vaišinomės ir kitus vaišinome pačių atsineštomis vaišėmis. Buvo smagu susipažinti ir pabendrauti  su kolegomis ir jaunuoliais iš  Palangos, Kretingos, Raseinių, Priekulės ir  Gargždų. Kai kurie sutiko jau gerai pažįstamus draugus. Grįžome namo puikios nuotaikos.

]]>
3927 Mon, 17 December 2018 09:12:45
Atvirų durų diena mūsų centre! Gruodžio 14d.  mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) vyko atvirų durų diena. Tai pirmą kartą organizuojama netradicinė ir ypatinga diena, pilna šurmulio, šventinės nuotaikos ir  nuoširdaus bendravimo.  Nuo pat ryto įstaigą lankė  paslaugų gavėjų tėveliai, draugai ir kiti svečiai. Visi turėjo galimybę apsilankyti užimtumo veiklose, pabendrauti su darbuotojais, įsigyti rankų darbo darbelių, bei pasivaišinti kalėdiniais sausainiais ir šilta arbata. Šią dieną vyko ir jaunuolių kompiuterinių piešinių pristatymas „Papuošk puodelį: mano pasaulis“. Jaunuoliams buvo įteikti puodeliai, su jo asmeniniu piešinuku. Džiaugiamės, kad ši diena pas mus buvo labai prasminga, nes sulaukėme gausaus būrio svečių, padėkų ir sveikinimų.

]]>
3905 Mon, 17 December 2018 01:12:20
Šokio miniatiūra „Prisirišimai“ 2018.11.30 KKKC parodų rūmuose vyko vainikuojamasis projekto „Kūryba mumyse“ renginys: šokio miniatiūra „Prisirišimai“. Šio šokio atlikėjai Šokio mokyklos „Way of move“ šokėjai ir „Klaipėdos lakštutė“. Tema prisirišimai gimė iš to, kad žmonės visi prie kažko prisiriša įvairiausiomis formomis, neleidžia sau laisvai gyventi ir nešioja šiuos sunkius akmenis. Pasirodymas sulaukė gausių žiūrovų ovacijų, o mūsų įstaigos jaunuoliai projekto ir pačio pasirodymo metu paryrė neišdildomų įspūdžių, naujos patirties ir gerų emocijų. Už visą nuostabią patirtį esame dėkingi Gabrielei Raudytei.

 

]]>
3904 Mon, 17 December 2018 01:12:19
Edukacija „Žmogus ir šuo: užsiėmimai, kurie įkvepia“ Parodų rūmuose Gruodžio 7 dieną mūsų centro lankytojai (Panevėžio g. 2), kartu su darbuotojais vykome į Parodų rūmus, kur vyko užsiėmimas „Žmogus ir šuo: užsiėmimai, kurie įkvepia“ . Edukacijos metu galėjome užmegzti kontaktą su šunimis, kurie laikomi geriausiais žmogaus draugais, galėjome juos glostyti, duoti komandas. Kiekvienas kūrėme ant popieriaus lapo iš plastilino savo šunį ir galvojome jiems vardus. Po užsiėmimo buvome visi apdovanoti ženkliukais, kuriuose buvo pavaizduoti užsiėmime dalyvavę šunys. Trumpai pristatė parodoje esančius paveikslus, kuriuos autorius kūrė iš barzdos plaukų. Visi buvo kupini puikių įspūdžių ir į centrą grįžome su pakilia nuotaika.

]]>
3913 Wed, 12 December 2018 11:12:36
Projekto "Ypatingas pasaulis" tęsinys - muzikinė dovana Gruodžio 5 d. vyko projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys, kurio dalyviai yra BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  lankytojai (Panevėžio g. 2) ir M. Gorkio progimnazijos  5B klasės mokiniai. Šio susitikimo metu mūsų centro jaunuoliai nustebino mokinius savo muzikiniais talentais ir sugebėjimais. Koncertas, kurį surengė mūsų įstaigos muzikos vadovas Ramūnas kartu su lankytojais, priminė senų draugų susitikimą. Jau per pirmą kūrinį žiūrovai sukėlė ovacijas, kurios su kiekviena daina darėsi vis stipresnės. Mūsų patyrę muzikantai jautiesi itin jaukiai, ramiai ir užtikrintai draugų būryje. Mokiniai su dideliu džiaugsmu savo šokiais audringai palaikė centro jaunuolius. Visi karu mes šokome, dainavome ir šiltai bendravome. Mokiniams buvo suteikta galimybė sudalyvauti šventinėje loterijoje su naujametiniais palinkėjimais. Progimnazijos mokiniai palydėjo mus su vaišėmis visiems įstaigos lankytojams. Jų emociniai atsiliepimai, kuriuos jie paviešino savo facebook paskyroje mus labai sugraudino ir pradžiugino neapsakomai. Mokiniai ir mokytojai buvo sužavėti mūsų jaunuolių muzikine dovana. Jie mums nuoširdžiai dėkojo už bendradarbiavimą, palinkėdama jaunuoliams sveikatos, laimės ir sėkmės. Šito projekto dėka mes visi tampame artimesni ir laimingesni.


]]>
3896 Tue, 11 December 2018 10:12:21
Kalėdinių atvirukų paroda Dituvos bibliotekoje "Žiemos pasaka " Šių metų gruodžio 4d. Dituvos bibliotekoje  buvo pristatyta kalėdinių atvirukų paroda ,,Žiemos pasaka''. Parodos autoriai Klaipėdos neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė'' jaunuoliai (Panevėžio g. 2). Atviručių technika pritaikyta kiekvienam žmogui su negalia, ją gali atlikti visi. Tai monotipijos technika. Savo gamybos atvirukais galime pasveikinti artimuosius ir draugus. Su šv. Kalėdom! Paroda vyks visą mėnesį. Kviečiame apsilankyti!

]]>
3912 Mon, 10 December 2018 11:12:55
ŽMONIŲ SU NEGALIA SPORTO ŠVENTĖ 2018 Šių metų gruodžio 3 dieną  mūsų centro jaunuoliai  bei darbuotojai (Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g. 2) vyko į Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklą, kurioje vyko tradicinė sporto šventė, skirta žmonių su negalia dienai paminėti. Renginį pradėjo savo išskirtiniu pasirodymu ir visus nustebino Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" breiko šokių kolektyvas. Mūsų nuomone ši šventė taip pat stiprina žmonių su negalia pilnavertiškumo jausmą, gerina fizinę būklę, skatina socialinį bendradarbiavimą tarpusavyje ir su sveikais žmonėmis.  Šventės metu vyko įvairios rungtys: šaškių, smiginio, stalo teniso, rankų lenkimo, 3x3 krepšinio, bočios, šaudymo bei kt. Jaunuoliai labai stengėsi varžydamiesi rungtyse. Mums pavyko iškovoti šias prizines vietas: I ir III vieta atiteko lakštučių bočios komandoms, I vieta smiginio nugalėtojui Tadui Šauliui, II vieta smiginio nugalėtojai Svetlanai Kovalčiuk ir  II vieta atiteko krepšinio 3x3  lakštučių komandai (Lakštučių g.6). Panevėžio gatvės padalinio jaunuoliai iškovojo tris prizines vietas: stalo teniso varžybose III vietą iškovojo- Olesia Marutian, smiginio varžybose II vietą iškovojo- Arūnas Amulis bei šaškių varžybose II vietą iškovojo Kristina Kažaniauskaitė.  Didžiuojamės mūsų jaunuolių pasiekimais.  

                                              
]]>
3887 Thu, 06 December 2018 02:12:01
Dalyvavimas renginyje ,,Aš esu“ Lapkričio 27 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija ,,Viltis“ ir bendrija „Klaipėdos Viltis“ Klaipėdos savivaldybės kultūros centre Žvejų rūmai, meninės veiklos renginyje ,,Aš esu“. Renginys buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda  pristatė šokių kompoziciją „Klaipėdos skulptūros parkas“ Renginys ,,Aš esu“ skirtas Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai ir Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Renginys jau vyko Vilniuje, Utenoje, Raseiniuose, Šakiuose, Ukmergėje, Šilutėje ir Panevėžyje. Į renginį buvo atvykę įvairios raiškos (muzikos, šokio, teatro ir pan.) meniniai kolektyvai iš visos Lietuvos.  Šventę vedė  Klaipėdos    „Taško“ teatras. Pasak aktorių: „ Šis renginys „ Aš esu“ taško teatrui puiki proga bendradarbiauti, susivienyti ir skleisti savo idėjas.“ Renginio metu buvo sinchronizuotas vertimas į gestų kalbą. Džiaugėmės, kad tapome šio renginio dalimi.

                                                 
 ]]>
3886 Thu, 06 December 2018 01:12:27
Dalyvavimas projekte „Paramos stiprumas“ Lapkričio 22–24 dienomis įstaigos komanda  dalyvavo  Tarptautiname neįgaliųjų meno festivalyje, kuris vyko Europos centre „Swiatowid“ Lenkijoje, Elblago mieste, bei  projekto „ERASMUS +“ partnerių susitikime su kolegomis  iš Slovakijos, Suomijos ir Lenkijos.  Projekto „Paramos stiprumas“ tikslas didinti darbuotojų žinias ir kompetenciją, keičiantis gerąją šalių patirtimi, naujų socialinio darbo metodų kūrimas, žmonių su negalia bendravimo kliūčių mažiniasi ir jų socialinės įtraukties skatinimas. Projekto metu bus rengiamos 4 mokomosios išvykosi į šalis partneres (Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją ir Suomiją), kuriose socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai ir įvairių sričių specialistai, mokysis iš šalių partnerių naujų darbo metodų, didins savo kompetenciją ir gilins žinias dirbant su negalią turinčiais žmonėmis. Tai pat prisidės rengiant mokomoją medžiagą, kurią galima bus naudoti kasdieniniame darbe, visose dalyvaujančiose projekte organizacijose ir jų šalyse. Pirmasis susitikimas buvo ypač įdomus, pažintinis ir darbingas: aptartos projekto vykdymo  salygos, vyko  visų projekte dalyvaujančių šallių prisistatymas.   Dalyviai susitelkė  į darbą diskusijose ir aptarimuose, siekiant sėkmingai įgyvendinant projektą.  Atmosferą šildė puiki festivalio dalyvių programa.

Direktore Danutė Daukantienė

]]>
3875 Wed, 28 November 2018 03:11:58
Edukacija Prano Domšaičio galerijoje „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“ Lapkričio 23 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai dalyvavo edukacijoje „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“, kuri vyko Prano Domšaičio galerijoje. Pasitelkiant projekcinę sieną ir interaktyvią lentą apžiūrinėjome dailės kūrinius, analizavome jų spalvas. Edukacijos metu  susipažinome su  spalvų maišymo technika, įvairiomis formomis, erdvėmis bei kūrėme iš popieriaus savo gamybos suktukus. Taip pat turėjome galimybę pasigrožėti menininkų darbais ir apžiūrėti  esančias ekspozicijas. Į centrą grįžome pasisėmę naujų idėjų ir turiningai praleidę laiką.

                                                      
]]>
3872 Tue, 27 November 2018 11:11:52
Pamokėlė apie burnos higieną Lapkričio 22d. į mūsų centrą (Panevėžio g.2)  atvyko Klaipėdos sveikatos biuro specialistė Diana Butkienė, kuri pravedė pamokėlę  mūsų jaunuoliams apie burnos higieną. Paskaitėles metu buvo apžvelgtos dantų ligos, sveikos mitybos reikšmė, o dantų modelio pagalba buvo parodyta kaip teisingai išsivalyti dantukus. Visi žinome, kokia svarbi yra teisinga burnos higiena tam, kad išvengtume rimtesnių bėdų ir ligų. Taigi visi kartu pasižadėjome dar atsakingiau  prižiūrėti savo dantukus.  Už aktyvų dalyvavimą visi jaunuoliai gavo dovanėlių, kalendorius su dantukų lipdukais. Dėkojame sveikatos biuro specialistei už įdomią ir prasmingą pamokėlę.

                                                   
]]>
3871 Tue, 27 November 2018 11:11:28
Tarptautinis neįgaliųjų teatro festivalis „Begasas“ Lapkričio 16 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  breiko šokių komanda vyko į tradicinį tarptautinį neįgaliųjų teatro festivalį – konkursą „Begasas“, Vilniuje. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė pažymi: „Neįgaliems žmonėms svarbu būti pastebėtiems, pripažintiems, reikalingiems”. Festivalyje dalyvavo įvairias negalias turintis artistai – judėjimo, regos, klausos ir kiti.  Renginį vedė aktoriai Darius Rakauskas ir Inga Filipovič, o gerą nuotaiką padėjo kurti džiazo grupė ,,Brave noises“ (kompozitorius ir vadovas Mantvydas Pranulis). Dėl didžiojo „Begaso“ prizo varžėsi 9 teatrai. „Kitokio teatro“ LŽNS muzikinio teatro trupė atliko kompozitorės S. Dikčiūtės misteriją ,,Skambantis miestas“ (rež. Saulė Degutytė). Audiovizualinėse miniatiūrose, kuriose dalyvauja ir profesionalūs menininkai, skambėjo su Vilniaus miestu susijusių autorių eilės, proza, ištraukos iš įvairaus laikotarpio spaudos leidinių lietuvių, lenkų, jidiš, gudų, rusų kalbomis bei kiekvieno istorinio laikotarpio aplinką atspindintis garsinis fonas. Tradiciškai festivalyje vyravo judesio spektakliai. Vilniaus m. biudžetinės įstaigos dienos centro „Šviesa“ teatro terapinė trupė TTT parodė spektaklį ,,Barbora ir Augustas“ (rež. Silvijana Bilskytė), VšĮ „Kurčiųjų reabilitacijos centro“ liaudies teatras ,,Mimika“ – spektaklio ,,Barbora Radvilaitė“ ištrauką „Karūna Vilniui“ (rež. Titas Varnas), Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centro ,,Plastinės dramos teatriukas“ – pantomimą ,,Šypsena“ (rež. Virginijus Bortkevičius). O festivalyje pirmą kartą dalyvavome ir mes su breiko kompoziciją ,,Klaipėdos skulptūros parkas“ (vadovas Artiom Kazakovcev). Festivalio svečiai – Lenkijos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Ratas“ teatro – šokio grupė ,,Entuziastai“ parodę emocingą spektaklį ,,Vienos meilės istorija“ (vadovė Žaneta Adamek). Žiūrovus į komedijos stichiją panardino Vilniaus neįgaliųjų dienos centro improvizacinio skaitymo teatrinė grupės sceninis veikalas ,,Pagyvensime – pamatysime“ pagal A. Tendzegolskio, J. Gimberio, V. Žilinskaitės, ir V.V. Landsbergio humoreskas (vadovas Darius Rakauskas). Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Molėtų filialo trupė „Molėtuvka“ suvaidino spektaklį ,,Mūsų gyvenimo jūros ir uostai“ (vadovas Pranas Pliuška). Klaipėdos regos ugdymo centro socialinio ugdymo skyriaus teatro trupė ,,Palėpė“ suvaidino publicistinį veikalą ,,Renkamės šviesą“ (vadovės Marcelė Balčiūnienė ir Loreta Aukštuolienė). Vertinimo komisija (pirmininkas – režisierius Vitalijus Liubota iš Ukrainos, nariai – režisierius Janusz Szymanski iš Lenkijos, aktorė Rasa Kulytė - Polini, choreografė Birutė Banevičiūtė, Kultūros ministerijos atstovė Jolita Bečienė) visas festivalio trupes apdovanojo mažomis „Begaso“ skulptūrėlėmis (autorius – tautodailininkas Eugenijus Paukštė), o didįjį „Begasą“ nusprendė palikti kietiems metams.

Mes labai džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti, norime padėkoti Lietuvos žmonių su negalia sąjungai už galimybę pasireikšti ir malonų laiko praleidimą. Mums renginys paliko šiltus prisiminimus.

                                                      
]]>
3864 Tue, 20 November 2018 11:11:05
Edukacija Klaipėdos etnokultūros centre "Siūlų istorijos" Lapkričio 15 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  jaunuoliai ir darbuotojai iš abiejų padalinių buvo išvykę į edukacinį užsiėmimą  ,,Siūlų istorijos" Klaipėdos etnokultūros centre. Sužinojome, kaip iš siūlų ir papildomų priemonių sukurti namų puošybai skirtus dekoro elementus. Jaunuoliai buvo labai sužavėti kūrybos procesu, visi kartu smagiai praleidome laiką. Dėkojame Klaipėdos  etnokultūros centrui už malonų priėmimą bei už pasidalinimą naujomis kūrybinėmis idėjomis.

]]>
3865 Tue, 20 November 2018 11:11:02
Draugystės šventė Priekulės kultūros centre Šių metų lapkričio 13d. BĮ neįgaliųjų centro ,, Klaipėdos lakštutė,, ( Panevėžio g. 2) jaunuoliai  Zarine, Arūna ir Olesia  su  socialiniais darbuotojais  Zita Doveikienė ir Aurelija  Juškienė dalyvavo draugystės šventėje, kuri vyko Priekulės kultūros centre. Šventės tema ,,Misija – “sužibėkim spalvomis!“. Mūsų jaunuoliai dalyvavo  madų demonstravime. Tai vakarinės suknelės ir kosminio kareivio apranga ,“Holivudas“, bei “Ledinė ledi“  ir  “Kareivis“. Rūbai buvo pasiūti  iš polietileninių maišų. Į renginį atvyko dalyviai iš  visos Žemaitijos žmonių su negalia įstaigų.   Visi dalyviai buvo gražiai pasipuošę įvairiais rūbais, kiekvienas parodė savo meistriškumą ir išmonę. Buvo demonstruojami rūbai iš įvairių, įdomių medžiagų, gražiai dekoruotais madingais  deriniais. Laimėtojai buvo visi. Gavome padėkos raštus  ir atminimo pagalvėlę! Po to vyko diskoteka! Grįžome  visi su gera nuotaika!

]]>
3911 Mon, 19 November 2018 11:11:12
Kasmetinis šokio festivalis „5J“ Šių metų spalio 25 d., BĮ neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė"  dalyvavo kasmetiniame „5J“ festivalyje (Judesys, Jaunystė, Juokas, Jausmas, Jaudulys) kuris vyko Palangos ,,Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Šokio festivalyje dalyvavo kolektyvai iš įvairių miestų: Palangos, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Priekulės, Plungės ir Skuodo. Taip pat festivalio programa pagražino pasirodymais šokių studija „Palangos Vėtrungė“. Mūsų įstaigos paslaugos gavėjai pristatė savo  naują „Breakdance“ šokį „Skulptūrų parkas“, kuriam intensyviai ruošėmės ne tik šokiui, bet ir  aprangos detalėmis iki smulkmenų. Jaunuoliai buvo pilni emocijų, jaudulio ir džiugesio pilnomis akimis laukė savo bei kitų įstaigų pasirodymų. Renginys paliko malonių potyrių, įspūdingų atsiminimų. Renginio pabaigoje visi skanavo vaišias. Renginys paliko malonių potyrių, įspūdingų atsiminimų. Kitais metais festivalis vyks Kretingoje.

                                                      
]]>
3852 Mon, 12 November 2018 12:11:04
Edukacinis užsiėmimas "Piešimas akvarele" Gintaro muziejuje Gražią saulėtą spalio 26 dieną  BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su floristikos ir dailės veiklų darbuotojais vyko į Palangos miesto Gintaro muziejų. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas buvo supažindinti  įstaigos lankytojus su piešimu akvarele technika. Užsiėmimo metu jaunuoliams buvo suteikta galimybė kūrybiškai atsipalaiduoti ir  pajusti savo kūrybos galią bei atrasti naujus vidinius – kūrybinius resursus. Šį kartą mes piešėme gintaro paveikslėlius. Kiekvieno mūsų jaunuolio stilius yra savitas ir paveikslėlį nupiešėme skirtingai. Pasirodo, piešti akvarele išmokti galima, tereikia noro. Labai visus pralinksmino inkliuzo technika, kai reikėjo nupiešti gintarą su įvairių rūšių vabaliukais. Šių paveikslėlių paroda bus pristatyta mūsų įstaigoje nuo šių metų spalio 29 d. Gerinant centro lankytojų gyvenimo kokybę ir teikiamų paslaugų kokybę užimtumo veiklų tikslas yra „užkrėsti“ jaunuolius kūrybingumu ir skatinti jų norą kurti, pažinti, išbandyti kuo daugiau dailės technikų ir tokiu būdu plėsti akiratį, pojūčius, įgūdžius ir žinias. Vėliau apžiūrėjome unikalią gintaro ekspoziciją, kuri supažindino su gintaro susidarymu, prekybos keliais, gavyba, apdirbimu.

]]>
3829 Wed, 31 October 2018 08:10:09
„5J“ festivalis Panevėžyje Šių metų spalio 24 d., BĮ neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" (Lakštučių g. 6) dalyvavo '5J' (Judesys, Jaunystė, Juokas, Jausmas, Jaudulys) festivalyje, kuris vyko Panevėžio muzikiniame teatre. Šokio festivalyje dalyvavo kolektyvai iš įvairių miestų: Panevėžio, Klaipėdos, Kauno, Jonavos, Zarasų, Biržų ir Anykščių. Taip pat festivalyje svečiavosi  dainininkės Neringa ir Meda, o „Hip-Hop“ šokiu pasirodymais stebino Panevėžio miesto šokių grupė „Tavo fortūna“. Mūsų įstaigos jaunuoliai pristatė savo  naują „Breakdance“ šokį „Skulptūrų parkas“, kuriam intensyviai ruošėmės ne tik šokiu, bet ir  aprangos detalėmis iki smulkmenų. Jaunuoliai buvo pilni emocijų, jaudulio ir džiugesio pilnomis akimis laukė savo bei kitų įstaigų pasirodymų. Renginys paliko malonių potyrių, įspūdingų atsiminimų. Esame dėkingi Panevėžio jaunuolių dienos centrui už kvietimą ir šiltą priėmimą.

]]>
3822 Tue, 30 October 2018 08:10:51
Žaidžiame boulingą Šių metų, spalio 17 dieną jaunuoliai, lydimi darbuotojų, (lakštučių g. 6) apsilankė Klaipėdos akropolyje. Ten laukė mūsų visų ypač mėgstama pramoga-boulingas. Dundėjo takeliai nuo mūsų taiklių ir stiprių smūgių, neatsiliko ir vežimėlyje sėdėję vaikinukai. Su darbuotojų pagalba, kamuoliai vienas po kito mušo kėglius. Na o vėliau sekė nė kiek ne mažesnė (galbūt šiek tiek nuodėminga), bet tokia reta ir tokia laukiama pramoga- gėrimai ir pica. Grįžome pėstute visi pasikrovę geros energijos ir įspūdžių. Mus supo rudeniškai graži gamta ir labai šiltas oras.

 

]]>
3823 Tue, 30 October 2018 08:10:11
Išvyka į naująją Klaipėdos Galeriją Spalio 19 d. įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g.6) lankėsi Naujoje Klaipėdos Galerijoje, kurioje šiuo metu eksponuojama A. Tamašausko kūrybos darbų paroda „Antras šansas. Transformacija“ . Seni daiktai ar jų detalės  sujungiamos ir transformuojamos į naujus daiktus ir formas, taip daiktams suteikiamas antras gyvenimas.  Paroda jaunuolius sužavėjo originaliomis idėjomis,  įdomiomis formomis. Taip pat susipažinome ir su galerijoje eksponuojamais tapybos, grafikos  ir keramikos darbais. Kadangi ruduo dovanojo mums dar vieną saulėtą ir gražią dieną, tai po parodos dar spėjome pasivaikščioti  Martyno Mažvydo pėsčiųjų  alėja ir pasigrožėti alėjos suoliukais – skulptūromis. Grįžome sužavėti, pakylėtos nuotaikos ir įkvėpti kūrybai.  

]]>
3811 Thu, 25 October 2018 11:10:44
Šiaurietiško ėjimo žygis į Smiltynę Spalio 16 d.  BĮ Neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g.6) lankantys klientai kartu su darbuotojais išsiruošė į sveikatingumo žygį naudojant šiaurietiško ėjimo lazdas. Idėja eiti šiaurietišku ėjimu kilo dėka vykstančio konkurso „Judriausia įmonė 2018“. Šio titulo siekdami stengiamės dar daugiau judėti ir skaičiuoti kuo daugiau nueitų kilometrų, kuriuos vėliau fiksuojame ir siunčiame konkurso organizatoriams. Dėkojame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistei kuri mus apmokė naudotis šiaurietiško ėjimo lazdomis ir šias lazdas paskolino išsiruošusiems į žygį.  Žygis pėsčiomis – jėgų pasitikrinimas, užsispyrimo, valios ugdymas, ištvermės išbandymas. Šiais metais iš Klaipėdos į Smiltynę prie jūros išžygiavo 25 asmenys,  10 darbuotojų ir 14 klientų, kartu žygiavo ir mus palaikė įstaigos vadovė Danutė Daukantienė. Žygio metu įveikėme 11,35 km atstumą. Visi žygeiviai buvo labai entuziastingi, energingai žengė pirmyn, demonstravo savo ryžtą, atkaklumą. Žingsniuodami su specialiomis lazdomis kiekvienas galėjome pasirinkti tempą pagal savo pajėgumą – nuo lengvo pasivaikščiojimo iki intensyvios treniruotės. Svarbiausia, kad numatytą kelią įveikė visi žygeiviai ir pasiekė kelionės tikslą – jūrą. Įsikūrėme poilsiui paplūdimyje – papietavome, pasistiprinome, pažaidėme, pabendravome. Po atokvėpio patraukėme žaisti sportinių žaidimų, šokome su muzika, vaizdavome šaradas. Diena prabėgo aktyviai, turiningai ir smagiai. 

]]>
3810 Thu, 25 October 2018 11:10:23
išvyka į J. Lankučio biblioteką Dituvos filiale Spalio 17 dieną BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai  buvo išvykę į Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešąją biblioteką Dituvos filiale, kurioje pristatėme mūsų jaunuolių kūrybinių darbelių parodą. Visi  kartu pasidžiaugėme darbeliais, kurie sukurti remiantis simegrafijos, biserio technikomis. Pasididžiavome savo paslaugų gavėjų talentu, kūrybingumu, kruopštumu bei begaliniu darbštumu. Pasidalinome su bibliotekininke Jurgita Butke apie BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ vykdomas veiklas. Jaunuoliai pasakojo savo malonius įspūdžiais, kuriuos patiria lankydami minėtą dienos užimtumo centrą. Esame labai dėkingi Jurgitai Butkei už šiltą sutikimą, džiaugiamės bendryste su Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešąją biblioteka Dituvos filiale.

                                                              
]]>
3840 Thu, 25 October 2018 10:10:15
Spalvų pleneras, po atviru dangum Gražią, rudenišką spalio 12 dieną, mūsų centro  "Klaipėdos lakštutė‘‘ (Panevėžio g. 2) darbuotojai ir jaunuoliai vyko į tapybą ,,Spalvų pleneras, po atviru dangum‘‘  Kar Kar parke. Pleneras – vaizduojamojo meno kūrybinė raiška atvirame ore. Tai dažniausiai tapymas, piešimas, eskizavimas gamtoje. Gamtos stebėjimas ir jo teikiami dvasiniai impulsai – tai pradinio meno istorijos taškas, gamta teikia nepaprastai daug dvasinio peno kuriantiems žmonėms, abejonių tai nekelia. Taip lavinami visi jaunuolių asmenybės įgūdžiai ir suvokimas: motoriniai, erdviniai, jutiminiai, emociniai, kūrybiniai, socialiniai, savęs ir kitų pažinimas.  Parke, ant suoliukų susėdę jaunuoliai piešė eskizus, stebėjo mūsų gražią gamtą, mokėsi eskizuoti spalvotais pieštukais, kartu ir turiningai praleido laiką gamtoje. Grįžome į įstaigą labai geros nuotaikos, pasisėmę naujų įspūdžių. Piešiniai buvo eksponuojami įstaigoje, visi centro lankytojai džiaugėsi savo darbeliais.

                                                       

 

]]>
3910 Mon, 22 October 2018 10:10:45
Rudenėlio šventė 2018 Spalio 12 d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6)  vyko rudenėlio  šventė. Šventės dalyviai paruošė  nuotaikingus komandų prisistatymus. Po to visi rudens gėrybėmis dekoravo dėlionės dalis, iš kurių vėliau sukūrė bendrą rudeninį paukštį.  Žaidėme žaidimą „taip ir ne“, kurio metu reikėjo atspėti krepšyje pasislėpusias  rudens gėrybes. Vėliau ėjome į pievą rinkti „grybų“ ir ieškoti medžiuose pasislėpusių užduočių. Atlikę  užduotis lauke, susibūrėme rudens  dizaino dirbtuvėlėse, kūrėme įvairius  „išmaniuosius“ rudeninius daiktus ir plakatus. Po to visi šokome, dalyvių laukė loterija, prizai ir vaišės. Šventė buvo kupina rudeninių spalvų, muzikos, dalyvių išradingumo ir kūrybingumo.

                                                             
]]>
3799 Mon, 22 October 2018 08:10:53
Rudens lapų grėbimas Saulėtą spalio 17d. rytą visi jaunuoliai ir  darbuotojai buvo sukviesti į rudeninę lapų grėbimo talką mūsų kiemelyje. Visi sparčiai kibome į darbus, grėbėme lapus, švarinome takelius. Ši graži iniciatyva ne tik padeda susitvarkyti aplinką, bet ir  sutelkia  bendruomenės vieningumą. Džiaugėmės kad turėjome galimybę pabūti gryname ore, pasportuoti, pabendrauti. Na o po darbų susirinkome pavėsinėje pasišildyti ir atsigerti karštos arbatos.


]]>
3794 Thu, 18 October 2018 01:10:06
Šiaurietiško ėjimo pamokėlė BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ dalyvauja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse „Judriausia įmonė 2018“. Šio titulo siekdami stengiamės skatinti vieni kitus rūpintis savo sveikata ir fiziniu aktyvumu.  Spalio 9 d. iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro atvykusi specialistė visus mus supažindino kaip žingsniuoti su specialiomis lazdomis. Šiaurietiškas ėjimas tai puiki laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonė tinkanti bet kokio amžiaus žmonėms nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Žingsniuodami su specialiomis lazdomis kiekvienas galėjome pasirinkti tempą pagal savo pajėgumą – nuo lengvo pasivaikščiojimo iki intensyvios treniruotės. Šių užsiėmimų metu visi aktyviai ir linksmai leidome laiką, diskutavome ir suvokėme, kad tai puikus emocinis atsipalaidavimas. Dėkojame Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistei kuri rūpinasi mūsų sveikata.

]]>
3790 Tue, 16 October 2018 10:10:34
Neužmirštama akimirka - susitikimas su Popiežiumi Įstaigos neįgalieji kartu su tėveliais bei juos lydinčiais  socialiniais darbuotojais tapo istorinio įvykio liudininkais. Jie vyko į Kauną kur Santakos parke Šventąsias mišias laikė Popiežius Pranciškus. Tūkstantinė minia sutiko besišypsantį papamobiliu atvykstantį ir visus laiminantį Šventąjį Tėvą. Neužmirštamos akimirkos...

]]>
3786 Mon, 15 October 2018 10:10:37
Rudeninė moliūgo šventė Štai ir pralėkė rudenėlio šventė mūsų centre, kuri vyko Spalio 5d.  (Panevėžio g 2). Kadangi ruduo – derliaus metas, tai šios šventės simboliu tapo moliūgas. Likus savaitei iki šventės buvo paskelbtas  šauniausio ir originaliausio moliūgo konkursas. Visose veiklose dekoravome moliūgus, kurie ir papuošė mūsų centro fojė. Jaunuoliai ir darbuotojai turėjo galimybę balsavimo būdu išrinkti labiausiai patikusį moliūgą, o nugalėtojai buvo paskelbti ir apdovanoti šventės metu. Šventės tęsinys vyko salėje, kur visų  mūsų laukė rudeninis protų mūšis. Komandose jaunuoliai ir darbuotojai atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotėlės, kurios buvo susijusios su rudenėliu, derliumi ir sveikos gyvensenos įgūdžiais. Šventės metu taip pat mus linksmino ir muzikos veiklos kolektyvas  su savo rudenišku pasirodymu. Renginio pabaigoje vaišinomės moliūgo pyragu, kurį iškepė mūsų virtuvėlės veikla. Ši netradicinė moliūgo šventė suteikė mums daug smagių emocijų ir gražių akimirkų, o svarbiausia -  buvo be galo gera matyti visų šypsenas.

]]>
3783 Tue, 09 October 2018 12:10:24
Taiklumo varžybos Šių metų spalio 4 dieną, mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2), vyko „Maišelių mėtymo“ varžybos, kuriose tikrinome savo taiklumą. Varžybose dalyvavo visi jaunuoliai bei darbuotojai. Kiekvienas dalyvis turėjo 4 bandymus, kurių suma lėmė nugalėtojus. Jaunuolių varžybose pirmosios ir antrosios vietos nugalėtojai paaiškėjo iškart, o dėl trečiosios vietos varžėsi net 3 dalyviai. Darbuotojų varžybose įnirtinga kova vyko dėl pirmosios vietos, dvi darbuotojos surinko net po 150 taškų, todėl joms teko dar kartą mėtyti maišelius, kad išsiaiškintų kas taps nugalėtoja. Pasibaigus varžyboms tiek jaunuolių, tiek darbuotojų nugalėtojams buvo įteikti diplomai už gerą pasirodymą varžybose, kuriuos įteikė mūsų įstaigos direktorė.

]]>
3787 Mon, 08 October 2018 03:10:50
Šventėme socialinių darbuotojų dieną Rugsėjo 27 dieną Klaipėdos lakštutėje (Lakštučių g. 6) šventėme socialinių darbuotojų dieną.  Diena buvo ypatinga ir šilta, padovanojusi neišdildomas emocijas ir įspūdžius. Ištaigingai paruošėme šventinį stalą, ir visi drauge susibūrėme įstaigos pirmajame aukšte, laukdami atvykstant direktorės.  Jai pasirodžius ,  įvyko  itin malonus apsikeitimas pačiomis  šilčiausiomis  emocijomis – direktorė  švelniai, kaip mama,  sveikino mus, o mes –  Ją. Į sveikinimų šurmulį įsijungė ir centro lankytojai –kiekvienas jaunuolis turėjo po rožę,  tad buvo apdovanoti visi  centro darbuotojai. Visi buvome pastebėti, pagerbti, įvertinti.  Socialinių darbuotojų dienos šventinės  programos netikėtumas - socialinio darbuotojo Artiomo sukurtas linksmas muzikinis vaizdo įrašas, kurį žiūrėjome per projektorių ant sienos. Čia šoko, vaidino, dainavo „Klaipėdos lakštutė“ centro  darbuotojai, lankytojai ir net pati direktorė. „Į kadrą pakliuvo“ visi „Klaipėdos lakštutė“ padaliniai. Bežiūrint  filmuką, centre atsirado smagus klegesys – buvo smagu atpažinti save, pasidžiaugti kolegomis, išgirsti naujai, kitu stiliumi nuskambėjusį „Klaipėdos lakštutė“ himną. Muzikinis vaizdo įrašas taip visiems patiko, kad žiūrėjome du kartus, įnikome į vaišes. Tęsėme  šventinę programą,  žiūrėdami  kitus vaizdo klipus, kurtus socialinių darbuotojų dienai ankstesniais metais, juokavome, šnekučiavomės. Tačiau šventė tuo dar nepasibaigė – kai jau nieko nebelaukėme ir nesitikėjome – mus nuostabiai pasveikino centro lankytojas  Michail. Pasipuošęs kaklaraiščiu ir baltais marškiniais, atsistojęs už šventinio stalo,  jis visiems padėkojo: „Ačiū, kad dirbate tokį sunkų darbą“ ir skyrė paties parinktą  muzikinį kūrinį visiems darbuotojams. Mes džiaugėmės, kad visi esame kartu.

 

]]>
3782 Mon, 08 October 2018 02:10:59
Socialinių darbuotojų dienos šventė Rugsėjo 27 dieną Klaipėdos lakštutėje (Panevėžio g. 2) šventėme socialinių darbuotojų dieną.  Diena buvo ypatinga ir šilta, padovanojusi neišdildomas emocijas ir įspūdžius. Į sveikinimų šurmulį įsijungė ir centro lankytojai.  Diena prasidėjo nuo parodos pristatymo  „Vasaros sapnai“.  Šią parodą padėjo paruošti dailininkė Jolanta Bikauskienė ir socialinė darbuotoja Zita Doveikienė. Paveikslus piešė jaunuoliai atliekant pastelės techniką.  Socialinių darbuotojų dienos šventinė  programa  tęsėsi salėje, kur mus  visus pasveikino direktorė Danutė Daukantienė.  Šventėje dalyvavo kunigas vienuolis Astijus, kuris papasakojo  apie socialinio darbo istoriją ir visus pasveikino su socialinio darbuotojo diena.  Į šventę atvyko ir pantomimos aktorius Aleksas Mažonas, kuris atliko nuostabų šokio vaidinimą. Pabaigoje stebėjome socialinio darbuotojo Artiomo sukurtą linksmą muzikinį vaizdo sveikinimą mūsų darbuotojams, o šventę vainikavo mūsų muzikos ansamblis, kuris atliko nuostabias dainas.  Šventėje nuskambėjo daug  gražių žodžių ir sveikinimų.  Visi  darbuotojai buvome pastebėti ir  pagerbti įteikiant rožę. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pabūti visi kartu, pabendrauti ir paminėti profesinę šventę.

]]>
3785 Mon, 08 October 2018 01:10:58
Dalyvavimas stovykloje Trakuose „Apiterapijos metodų taikymas žmonių su negalia sveikatinimui“ BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) paslaugų gavėjai ir juos lydintys darbuotojai  rugsėjo 19-21 dienomis dalyvavo stovykloje  „Apiterapijos metodų taikymas žmonių su negalia sveikatinimui“, kuri vyko Trakuose. Nors rugsėjis, bet vasaros pratęsimą mūsų įstaigos klientai pajuto pakviesti į Trakų neįgaliųjų centrą. Mus maloniai sutiko ir pravedė  bitininkystės edukacinius užsiėmimus. Stebino ir kita jų veikla: siuvimas, žvakių liejimas, medžio ir vytelių pynimo darbai. Turėjome galimybę pasidalinti patirtimi. Susibičiuliavus kitą dieną buvome pakviesti  į sporto šventę, kurioje rungtyniavome, dalyvavome estafetėse, žaidėme šaškėmis ir prasmingai leidome laiką. Klientai į Klaipėdą parsivežė  apdovanojimus, gerą nuotaiką ir įspūdžius, bei tikisi draugystės pratęsimo.

]]>
3765 Wed, 26 September 2018 01:09:09
Žvaigždučių vilties bėgimas Saulėtą bei šiltą šių metų rugsėjo 20 dienos rytą, 13 įstaigos jaunuolių bei 6 darbuotojai (Panevėžio g.2), buvo išvykę į Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno organizuotą renginį „Žvaigždučių vilties bėgimas“. Renginys buvo skirtas Klaipėdos miesto visuomenei, siekiant kviesti geros valios žmones paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą, skirtą onkologinių ligonių ir jų artimųjų vilčiai nuspalvinti bei Popiežiaus Pranciškaus atvykimo į Lietuvą- garbei. Renginys prasidėjo organizatorių sveikinimo žodžiu, po to ant scenos pasirodė mieste gerai žinomas šeimos duetas, Violeta ir Vilius Tarasovai. Taip pat Lietuvos šimtmečio proga bei  Popiežiaus atvykimo į Lietuvą proga buvo paleista 100 balandžių. Galiausiai prasidėjo 300 metrų bėgimas, kurį įveikus kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas specialiu „Vilties bėgimo“ medaliu. Pasisėmę daug gerų emocijų sugrįžome į centrą. 

]]>
3761 Tue, 25 September 2018 10:09:53
Išvyka į Šiluvos atlaidus 2018 m rugsėjo 14 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai kartu  su centro  darbuotojais ir direktore vyko į Šiluvos atlaidus. Buvo neeilinė diena ne tik padovanojusi rugsėjo saulę ir šilumą, bet ir pamaldas skiriamas slaugytojams ir medikams. Meldėmės už slaugytojus, medikus, ligonius, artimuosius ir maldomis bei aukomis laiminome visą „Klaipėdos lakštutę“. Prieš kelionę nestigo juoko, nekantravimų, o atėjus penktadieniui, išvykos dieną, visi buvo susikaupę, klusnūs ir puikiai pasiruošę kelionei. Saulės nušviestais Lietuvos keliais keliavome  pro Žemaitiją ir džiaugėmės vaizdais pro autobusiuko langą. Šiluvą pasiekėme prieš pusiaudienį. Nieko nelaukdami ėjome į garsiąją Šiluvos koplyčią, kurioje,  dauguma klūpėdami, apėjome  garsųjį akmenį, meldėmės, patikėjome Šv. Mergelei Marijai  savo svajones. Kalbama, kad prie šio akmens buvo pasirodžiusi pati Šv. Mergelė Marija, ir  kasmet  vis daugiau  žmonių eidavo ten pasimelsti. 1663 m.  Marijos apsireiškimo vietoje buvo pastatyta koplyčia, ant apsireiškimo akmens įrengtas altorius. Šiluva  - ypatinga vieta. Čia  Šv. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią su ypatingąja miestelio Šv. Mergelės Marijos Gimimo bazilika jungia didelė, graži aikštė, kurioje Šiluvos atlaidų metu vyksta Šv. Mišios ir būriuojasi daugybė tikinčiųjų. Aikštės viduryje stovi įspūdinga Šv. Mergelės Marijos statula. Ramūs ir susikaupę klausėmės 12 val. Šv. Mišių, nuėjome pasimelsti ir į pačią bažnyčią. Didžiajame bažnyčios altoriuje yra Marijos paveikslas, garsėjantis stebuklais, o  1993 m. baziliką aplankė pats popiežius Jonas Paulius II. Šioje šventoje vietoje jautėmės išties ypatingai, klūpodami meldėmės ir buvome užburti paveikslo grožio. Dieną vainikavo suvenyrų artimiesiems ir draugams pirkimas, piknikas gamtoje ir kelionė atgal į „Klaipėdos lakštutę“ pas centre likusius draugus.

]]>
3760 Tue, 25 September 2018 10:09:39
Paskaitėlė apie burnos higiena Rugsėjo 12 d. į BĮ Neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) atvyko svečiai  iš visuomenės sveikatos biuro ir mums išdėstė  informatyvią  paskaitą  apie burnos higieną. Paskaita vyko laisvoje bendravimo formoje, dėl to  jaunuoliai galėjo užduoti  sau reikalingų klausimų.  Ant dantų modelio jaunuoliai galėjo pasimokyti kaip reikia taisyklingai valyti dantis ir sužinoti apie teisingus dantų valymo būdus. Taip pat buvo papasakota apie rekomenduotas geriausias dantų priežiūros priemones. Turėjome galimybę pasiklausyti pasakojimų apie, tai kodėl genda dantys ir, kaip rekomenduojama maitintis, kad dantys būtų sveiki. Esame dėkingi už išdėstytą  paskaitą ir gerai praleistą laiką.

]]>
3739 Mon, 17 September 2018 09:09:08
Kasmetinė vasaros stovykla 2018m. Nuo rugpjūčio 6d. iki rugpjūčio 10d. mūsų įstaigoje  (Panevėžio g. 2) buvo organizuojama kasmetinė vasaros stovykla. Visą savaitę vyko įvairūs užsiėmimai, renginiai ir išvykos, kuriuose netrūko šurmulio ir įdomios bei prasmingos veiklos. Pirmoji stovyklos diena buvo skirta žaidimams, vyko  „Lobių paieška“ mūsų įstaigoje ir lauko kiemelyje, taip pat žaidėme Xbox žaidimus bei mokinomės šokti. Antroji diena buvo skirta dailės terapijos užsiėmimams. Lauko kiemelyje piešėme, bendravome ir smagiai leidome laiką. Trečią stovyklos dieną keliavome į pramogų ir nuotykių  parką  „Kar Kar“, kuriame išbandėme laipiojimą trasomis. Šią karštą vasaros dieną vaišinomės ledais, bei pasivaikščiojome po parką. Ketvirtadienis buvo skirtas aktyviam poilsiui prie jūros, kur žaidėme įvairius sportinius ir lavinamuosius žaidimus, o pavargę mėgavomės saule ir šiltu jūros vandenuku. Paskutinę stovyklos dieną vyko susibūrimas kiemelyje su vaišėmis, muzika ir žaidimais. Ši savaitė mūsų įstaigoje buvo netradicinė, pilna šurmulio ir įspūdžių.  Visi šauniai praleidome laiką, daug judėjome ir žaidėme, o svarbiausia, kad  buvome visi kartu, draugiški ir puikios nuotaikos.

]]>
3677 Tue, 28 August 2018 11:08:14
Vasaros stovykla 2018  Priešpaskutinė savaitė iki atostogų  nuo liepos 23d. iki liepos 27d., mūsų centre (Lakštučių g. 6) buvo netradicinė – pilna malonaus šurmulio ir įspūdžių. Vyko vasaros stovykla. Kiekvieną dieną jaunuoliai buvo stebinami įvairiais sportiniais, edukaciniais, meniniais ir pramoginiais užsiėmimais.  Pirmadienis – stovyklos atidarymo diena, kuri prasidėjo nuo draugystės apyrankių pynimo. Kiekvienas asmeniškai išsirinkome mėgstamas spalvas ir pasigaminome sau apyrankes. Jas nešiojome iki pat stovyklos pabaigos, kaip stovyklautojų simbolį. Antroje dienos pusėje vyko smiginio ir bočios turnyrai, o dienos pabaigą vainikavo padėkos ir diplomai kuriais buvo apdovanoti geriausi turnyro dalyviai. Antradienis – išvykos į Palangą diena. Nuvykę apžiūrėjome Basanavičiaus gatvės pramogas ir įdomybes. Vaikščiojome Birutės kalno papėdėje, grožėjomės Gintaro muziejaus parku. Likusieji centre gamino „saulės gaudykles“ . Joms pagaminti buvo naudojami įvairūs aplinkoje augantys augalai ir gėlės. Iš jų gaminome paveikslėlius, kuriuos pakabinome prieš saulę, kad kaskart praėjus pro šalį jie džiugintų mus. Trečiadienis – diena kai keliavome į Klaipėdos pilies muziejų ir dalyvavome edukaciniame užsiėmime: „Viduramžių pramogos ir žaidimai“. Susipažinome su Klaipėdos pilies istorija, žaidėme žaidimus ir apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją. Dieną baigėme vaišėmis ir žaisdami spalvotą vandens balionų mūšį. Ketvirtadienis – diena kai vykome į Delfinariumą. Kelionė prasidėjo kėlimosi keltu į Smiltynę, toliau pėsčiomis pasiekėme delfinariumą. Stebėjome įspūdingą delfinų pasirodymą. Sugrįžome į centrą jausdami lengvą nuovargį, bet buvome labai laimingi. Penktadienis – paskutinė stovyklos diena. Ją uždarėme ypač linksmai. Kūrėme vaizdo klipus lietuviškoms dainoms, visi pasirodė itin kūrybingai ir linksmai. Renginiui pasibaigus virtuvėlės veikla vaišino jūreiviška koše ir gaiviaisiais gėrimais. Ši savaitė jaunuoliams ir darbuotojams buvo ypatinga, nes turėjome galimybę daug laiko praleisti aktyviai ir turiningai gamtoje, kartu kurti, bendrauti ir pramogauti.

]]>
3703 Tue, 28 August 2018 11:08:14
Apiterapijos stovykla Trakuose Liepos 9 d., remiantis kitų šalių gerąja patirtimi, pritaikyti neįgaliųjų sveikatinimo bičių produktais metodą, BĮ Neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” lankytojai kartu su darbuotojais vyko į 5 dienų Apiterapijos stovyklą Trakuose. Šioje stovykloje  vyko edukaciniai užsiėmimai apie bičių produktų naudą ir veikimo principus organizmui, apie kuriuos kalbėjo patyrę bitininkai, mokslininkai, bei dėstytojai. Jaunuoliai paskaitų metu susipažino su apiterapijos ypatumais, įvairiapusiškai pažino bites ir medaus gamybą. Po to prasidėjo praktiniai užsiėmimai, kuriuose jaunuoliai galėjo išbandyti medaus gamybą nuo pradžios iki pabaigos. Galėjo išmokti įvairių medaus išgavimo technikų, o dovanų gavo savo pačių rankomis išsuktą iš korio medų. Kai nedalyvaudavome apiterapijos užsiėmimuose, turėjome laisvo laiko, kurį leidom produktyviai. Surengėme stovyklos atidarymą, kurį pavadinome „Pilies stovykla“ ir savo delnais papuošėme stovyklos plakatą. Kiekvieną vakarą organizavome sportinius ir kūrybinius žaidimus, nuo piešimo iki futbolo, o dieną užbaigdavome su šventine diskoteka. Organizavome ekskursijas po Trakus, aplankėme Takų pilį ir išklausėme profesionalaus gydo pasakojimą apie Trakų pilį ir Trakų atsiradimo istoriją, plaukėme laivų aplink Trakų pilį ir maudėmės Trakų ežere. Taip pat aplankėme angelų kalvą, Kernavės bažnyčią ir Kernavės piliakalnį ir daug sužinojome apie Lietuvos istoriją. Skaniai pietavome šalia esančiame restorane, kepėme šašlykus ir tiesiog gerai leidom laiką kartų. Paskutinę dieną jaunuoliams buvo įteikti bitininkų pažymėjimai, padėkos pagal nominacijas už pavyzdingą savo pareigų vykdymą stovyklos metu, o sodybos savininkė, kuri mus priėmė pas save apsistoti, išvažiavimo proga įteikė dovanų puodelius su Trakų miesto simboliais. Namo grįžome pilni įspūdžių, gerų emocijų ir labai dėkingi VŠĮ Trakų neįgaliųjų centrui ir Trakų miestui už šiltą priėmimą. Neįkainojami įspūdžiai liks visam laikui mūsų prisiminimuose ir širdyse.

]]>
3701 Tue, 28 August 2018 10:08:49
Kamerinė popietė „Lakštučių talentai“ 2018 m. liepos 4 d. BĮ Neįgaliųjų cente „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) įvyko ilgai lauktoji kamerinė popietė „Lakštučių talentai“. Idėja šiai šventei kilo įstaigos lankytojų iniciatyva. Jaunuoliai tryško noru pasidalinti savo talentais su draugais. Vieni šoko, kiti dainavo, kiti demonstravo madas, grojo su būgneliu. Darbuotojai buvo apdovanoti jaunuolių sukurtomis padėkomis. Šventę vainikavo rožių žiedai ir visų šypsenos. Išgyvenome nepakartojamas akimirkas, atskleidusias nuoširdų jaunuolių atsivėrimą ir džiaugsmingą savęs dovanojimą kitiems.

]]>
3700 Tue, 28 August 2018 10:08:42
Išvyka į Žemaičių Kalvarijos atlaidus Liepos 3d. rytą BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" (lakštučių g. 6) išvykome į Žemaičių Kalvarijos atlaidus. Šie Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai vykta kasmet liepos 2-12 dienomis. Dalyvavome šv. Mišiose už ligonius ir Caritas savanorius, bet turėjome puikią galimybę aplankyti ir pasimelsti Kryžiaus Kelio koplytėlėse. Kalvarijos kalnai – tai 20 stočių (koplytėlių), dar vadinami Kryžiaus keliu. Kalnai einami lankant įrengtas koplyčias, kurios stovi ant kalvelių Žemaičių Kalvarijoje. Juose buvo neįtikėtina, įkvėpianti atmosfera.Kiekvienas galėjoje pabūti arčiau Dievo, su savo padėkomis ir prašymais. Žiūrint nuo kalvelių, atsivėrė įspūdinga miestelio panorama. Ypatingai graži ir miestelio Šventovė Švč. M.Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. Mūsų išvyką užbaigėme pietumis gamtoje. Kelionė namo neprailgo , nes grįžtant, aptarėme įsimintiniausius dienos įspūdžius.

]]>
3702 Tue, 28 August 2018 10:08:38
Dalyvavimas šventėje „Skriski kūrybos paukštė 12“  2018 m. birželio 21 d. BĮ Neįgaliųjų centro „ Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių gatvės padalinio) paslaugų gavėjų ir darbuotojų komanda dalyvavo meninės saviraiškos šventėje „Skriski kūrybos paukštė 12“, kuri vyko Gargždų socialinių paslaugų centre. Visus sujaudino labai šiltas renginio dalyvių priėmimas. Centro kolektyvas mus pasitiko su armonikos garsais, liaudiškų dainų melodijomis ir tautinių juostų arka. Komandinį mūsų įstaigos veiklos pristatymą įgyvendino jaunuoliai su savo rankomis padarytomis popierinėmis lėlėmis, kurios labai gerai jautėsi mūsų sukurtų nuostabių namų aplinkoje. Skambėjo centro paslaugų gavėjų ir darbuotojų sukurtas „Lakštučių  himnas“, džiaugsmingai atskleidęs centro veiklos esmę. Šventėje dalyvavo 8 Socialinių įstaigų asociacijos narių atstovai, tad buvo labai smagu pažiūrėti ir jų prisistatymus. Sužavėjo šventės šeimininkų ypatinga neįgaliųjų asmenų globa bei profesionalus įtraukimas į užsiėmimus ir šventimą. Atlikome  komandinę užduotį „Sukurkime nuostabiausią nuotraukų rėmelį“. Paslaugų gavėjai turėjo galimybę parodyti savo išmonę, formuojant rėmelio detales, ir pasisemti patirties, kaip panaudojant įvairias smulkmenas galima sukurti  nuostabiausią nuotraukų rėmelį. Keitėmės darbo patirtimi su kolegomis iš kitų įstaigų, susipažinome su Gargždų socialinių paslaugų centro veikla. Renginys praėjo puikiai.

 

]]>
3676 Wed, 08 August 2018 02:08:32
Linksmos pramogos parke „Kar kar“ Vasarą smagu laiką leisti ir pramogauti gamtoje, todėl birželio 28 d. centro (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai susiruošė į Klaipėdos nuotykių parką „Kar kar“.  Tai didžiausias Baltijos šalyse nuotykių parkas, kuriame mūsų laukia laipiojimo medžiais pramogos. Stipriausi jaunuoliai ryžosi lipti trasomis patys, kiti su darbuotojų pagalba. Kartu vežėmės ir palaikymo komandą, kuri mus padrąsino ir palaikė kai pritrūkdavo drąsos. Išklausę instruktažo, aprūpinti profesionalia alpinizmo įranga, prižiūrimi rūpestingų instruktorių bei darbuotojų, jaunuoliai išbandė net 3-jų skirtingų sudėtingumų trasas. Po sėkmingo laipiojimo medžiais leidome sau paskanauti ledais ,,Kar Kar‘‘ parko ledainėje, dalinomės geromis emocijomis ir patirtais įspūdžiais. Dėkojame Nuotykio parko „Kar Kar“ vadovui Mindaugui Žiliui už pakvietimus.

   
   
]]>
3675 Mon, 06 August 2018 03:08:14
Komandinės varžybos Šių metų birželio 20 dieną, mūsų įstaigoje, Panevėžio g. 2, vyko komandinės varžybos. Komandos buvo išrinktos burtu keliu, jas sudarė 3-5 paslaugų gavėjai bei 2 darbuotojai. Burtai buvo ištraukti keletą dienų prieš varžybas, kad komandos galėtų sugalvoti savo pavadinimą bei prisistatymą. Dalyvavo 6 komandos: „Drugeliai“, „Braškiukai“, „Vasaros spindulėliai“, „Sveikuoliai“, „Paukštukai“, bei „Fainuoliai“. Po parodytų prisistatymų  komandos turėjo atlikti dar 7 užduotis. Pirmosios dvi užduotys vyko įstaigoje, o likusios lauke, mūsų kiemelyje. Komandos  rodė savo vikrumą, budrumą, taiklumą, greitumą bei demonstravo savo įgūdžius dirbant komandose. Visos komandos labai stengėsi visose užduotyse, išnaudojo daug jėgų bei energijos, todėl buvo apdovanotos sultingais ananasais.

                                                 
]]>
3611 Thu, 21 June 2018 03:06:36
Ekskursija į botanikos sodą Birželio 19 d. BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė " jaunuoliai ir darbuotojai vyko į KU botanikos sodą.  Ekskursijos metu aplankėme nuostabų botanikos sodą, įsikūrusį senajame Tauralaukio parke, dešiniajame Danės upės krante. Čia turėjome galimybę pasigrožėti dendrologine, vaistinių ir prieskoninių augalų bei daugiamečių ir vienmečių gėlių kolekcijomis. Sužinojome, kad Klaipėdos universiteto botanikos sodas įkurtas 1993 m., vaizdingame Danės upės slėnyje, buvusio dvaro parko teritorijoje, kaip dendrologinis parkas. Jo teritorijoje yra išlikę Prūsijos istoriją menančių objektų: kapinaitės, ąžuolai, gynybiniai pylimai. Nuo 2002 m., sodui suteiktas dendrologinio parko statusas. Labai visus sužavėjo KU Botanikos sodo augalai, jų  iš viso eksponuojama beveik 4000 (2016-12-31 d. duomenimis). Laiką praleidome prasmingai ir turiningai. Džiaugiames šia puikia kaimynyste. Tai nuteikia mus puoselėti įstaigos kiemelo augalus.

                                           
]]>
3610 Wed, 20 June 2018 12:06:58
Muzikos terapijos seminaras Šv.Pranciškaus Asyžiečio centro koplyčioje  Birželio 8 d. 12 val.  Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė nemokamą muzikos terapijos seminarą  ,,Muzika gydo”. Į jį buvo kviečiami atvykti visi, siekiantys įveikti savo vidinius ar išorinius barjerus, bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Čia itin buvo laukiami žmonės, turintys fizinę negalią, nes festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus.  Beje šiemet festivalio komanda kartu su aktore Egle Jackaite seminaro metu įrodė, kad stebuklus daro ne tik muzika, bet ir poezija. Suskambėjo Eglės Jackaitės skaitomos žymiausių Lietuvos  ir užsienio poetų eilės - ištraukos iš aktorės kūrybinio vakaro ,,Jausmų džiazas“. Trečiajį seminarą ,,Muzika gydo“,  vedė  išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas.  Pasirodė L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis ,,Muzikavimo džiaugsmas“. Šioje muzikinėje ekskursijoje dalyvavo  BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai. Visiems ši išvyka labai patiko, nes  muzika ir eilės labai mus  įkvėpė  ir suteikė dvasinę ramybę.

]]>
3609 Wed, 20 June 2018 12:06:55
Floristikos paroda "Gamtos relaksas" Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje Nuo š.m. birželio 22 d. Klaipėdos miesto I.Simonaitytės bibliotekoje vaikų skyriuje bus eksponuojama  BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" jaunuolių floristikos paroda "Gamtos relaksas". Šioje parodoje pateikiami gamtos fragmentai, gamtos santykis su aplinkos objektais. Floristikos darbai džiugina žemės ir žmogaus artumu, pavasario dvelksmu, originalumu. Kuriant individualius ir grupinius darbelius, buvo taikyta floristikos koliažo technika, panaudojant įvairiausias gamtines medžiagas. Floristikos veikloje siekiama ugdyti jaunuolių kūrybiškumą, lavinti vaizduotę ir kruopštumą, realizuojant kūrybinius jų gebėjimus. Parodos tikslas suteikti malonių ir netikėtų emocijų žiūrovui. Parodos trukmė 3 savaitės.

                                                    
]]>
3603 Mon, 18 June 2018 12:06:50
Ekskursija į Lietuvos jūrų muziejų Birželio 12 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo išvykę į naujai po renovacijos atsidariusį jūrų muziejų. Minėtame muziejuje pamatėme daug įvairių vandens gyvūnų, pasigrožėjome ekspozicijomis. Visiems labai patiko vandens tunelis, kuriame galėjome stebėti įspūdingo dydžio žuvis. Grįžome geros nuotaikos, pasisėmę naujų žinių ir įspūdžių.

]]>
3602 Mon, 18 June 2018 12:06:49
Vasaros atidarymas “Fantazijų šalis” Pagaliau sulaukėme vasaros. Tai ypatingas laikotarpis kuomet mes ilsimės, gėrimės gamtos grožiu, draugų artumu, žaidžiame įvairius žaidimus, kuriame pasakas, piešiame, sportuojame. Visą tai ir patyrėme vasaros atidarymo šventėje birželio 8 dieną (Lakštučių g. 6). Renginys vyko rungtynių forma, keturios komandos varžėsi tarpusavyje.  Pradžioje kiekviena komanda pateikė savo originalius prisistatymus ir išsitraukė burtus prie kurio fantastinio medžio bus jų buveinė. Piešėme savo bendras ir individualias fantazijas ant didelio popieriaus lapo, kūrėme pasakas.  Šia ypatinga proga ant medžių priaugo daugybė saldainių, kiekviena komanda skubėjo pririnkti jų kuo daugiau, taip pat sode ieškojome per naktį užaugusios stebuklingos gėlės. Skaičiavome figūras ant šiltnamio, kurių buvo net 125. Skubėjome parašyti kuo daugiau sode augančių augalų pavadinimų, laimėjusioji komanda suskaičiavo net 48 rūšis. Po šių užduočių sekė linksmosios sportinės estafetės. Pavargusiems komandų dalyviams jėgas padėjo atgauti „Ledų fėja“ ir „Baltoji varnelė“ (dėkojame „Kar kar“ parkui už šią galimybę) dalindamos ledus. Kaip ir kiekvienais metais sulaukėme Vagram Purtojan tėvų vizito, kurie visus vaišino šašlykais, įvairiais vaisiais bei uogomis. Esame nuoširdžiai dėkingi.

                                                
]]>
3595 Thu, 14 June 2018 01:06:14
Dailės darbelių paroda “Spalvų žaismas” Nuo birželio 4d. iki liepos 15d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2) dailės terapijos jaunuoliai ir darbuotojai organizuoja savo paveikslų, koliažų, aplikacijų darbų parodą “Spalvų žaismas”. Paroda vyksta Klaipėdos Medeinės mokykloje, kurioje šiuo metu eksponuojami darbai. 

]]>
3585 Mon, 11 June 2018 11:06:50
Perfomansas "Pradžia" Šių metų birželio 2d. Klaipėdos Skulptūrų parke vyko performansas "Pradžia". Tai projekto "Jungtys", prasidėjusio prieš pora metų, tęsinys. Šiuolaikinio šokio teatras "PADI DAPI Fish" bendradarbiaujant kartu su BĮ neįgaliųjų centru "Klaipėdos Lakštutė"  devynis mėnesius kūrė pasirodymą, kuriuo pasidalino su miesto bendruomene Skulptūrų parke. Kartu su profesionaliais šokėjais, "Klaipėdos lakštutės" lankytojais, projekte dalyvavo ir centro darbuotojai, prisijungė vaikų, paauglių bei moterų šokių grupės, pavieniai susidomėję savanoriai. Kartu su gyvai kuriamu Lino Švirino skambėjimu, Skulptūrų parkas prisipildė judančiomis, besikuriančiomis, nuolat kintančiomis formomis - šokančiais žmonių kūnais. Vyksmas kvėpavo grožio pilnatve.

Su dėkingumu žvelgiame į procesą, kurį išgyvenome, eidami šiuo keliu kartu.
Fotografas Žanas Šembergas (fb Zanas Sembergas).
                                                
]]>
3594 Mon, 11 June 2018 11:06:40
Žaisminga ir spalvota vasaros atidarymo šventė Birželio 1 – ąją dieną mūsų centro kiemelyje (Panevėžio g. 2) vyko vasaros atidarymo šventė. Jos metu buvo žaidžiami žaidimai (gyvatėlė, parašiutas, laistymasis vandens šautuvais). Mielas akimirkas galėjome įsiamžinti fotosesijos kampelyje prie vasariško gėlių puošto rėmelio. Neaplenkiantis  mūsų  „Spalvų orkestras“ padovanojo trumpą muzikinį koncertą lankytojams ir jų svečiams, taip nuspalvindamas dieną „Chia chia“ ritmu. Palaikydami muzikos tempą ir nuotaiką galėjome pasidžiaugti nauju darbuotojų sukurtu „fleshmobu“, kurio  premjera įvyko šią karštą ir įsimintiną dieną gražioje pievoje. Visos  vasaros atidarymo šventės kulminaciją vainikavo sotus vaišių stalas ir linksmieji šokiai pokiai po medžiu.

]]>
3584 Mon, 11 June 2018 11:06:22
Iškovota I vieta šokių konkurse „Sveika, vasara!” Birželio 1d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo šokių konkurse Juodkrantėje ir „Latino dance“ kategorijoje su šokių „Latino mix“ užėmė 1 vietą. Konkurse dalyvavo apie 12 šokių kolektyvų, apie 200 šokėjų iš visos Lietuvos. Šokių kategorijos buvo suskirstytos pagal šokėjų skaičių, stilių (baletas, klasikiniai šokiai, „latino dance“, gatvės šokius, „show dance“ ) ir pagal amžių nuo vaikų iki suaugusiųjų. Šventė vyko Juodkrantės lauko estrados scenoje. Stebėdami kitus dalyvius negalėjome atsistebėti kokių yra talentingų šokių kolektyvų ir šokėjų Lietuvoje. Galim su pasididžiavimu pasakyti, kad mes buvome vienintelė šokių grupė, kurioje buvo šokėjų turinčių negalią. Džiaugiamės, kad dalyvaudami renginyje nesijaučiame kitokie, ant scenos varžomės su kitais, o už scenos maloniai bendravome su renginio dalyviais. Norisi pasidžiaugti ne tiek už 1 pirmos vietos laimėjimą, bet ir už galimybę lygiaverčiai su kitais dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir socialiai integruotis į visuomenę. Jautėmės šventėje gerai, esame labai dėkingi Gabrielei Raudytei ir jos komandai, už nuostabų renginio organizavimą. Grįžome į įstaigą apdovanoti prizais, laime, džiaugsmu, įspūdžiais ir idėjomis naujiems darbams...

]]>
3565 Mon, 04 June 2018 11:06:31
Išvyka į gyvūnų globos namus „Nuaras“ Gegužės 31d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai  (Panevėžio g. 2) susiruošėme vykti  į Klaipėdos regiono gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“. Išvykome su didžiuliu lauknešėliu dovanų šuniukams ir kačiukams. Visą mėnesį jaunuoliai ir darbuotojai turėjo galimybę prisidėti prie šios labdaringos akcijos ir atnešti sauso maisto, indų ar kitų būtinų daiktų gyvūnėliams. Taip pat savo rankomis pasiuvome  gultus šuniukams, kad žiemą būtų šilčiau miegoti. Tarnybos darbuotoja mums papasakojo apie įstaigą,  jos įsikūrimą, aprodė visą teritoriją, kurioje gyvena ir glaudžiasi beglobiai gyvūnėliai. Šiuo metu šiuose globos namuose yra virš 200 šimtų augintinių. Daugumos patekusių gyvūnėlių  įstorijos  yra liūdnos ir skausmingos, bet šioje įstaigoje dirbantys darbuotojai stengiasi palengvinti ir užtikrinti tinkamas gyvenimo sąlygas. Smagiausia išvykos dalis buvo susipažinimas su šuniuku vardu Bosca, kurią galėjome paglostyti ir pasidžiaugti.  Ši įstaigą teikia ne tik gyvūnų globos paslaugą, bet ir vakcinuoja, teikia veterinarinę pagalbą gyvūnėliams, tol kol  jie suranda naujus namus. Taip pat įsteigtas ir privatus gyvūnėlių viešbutis, kur šeimininkai esant reikalui gali palikti savo augintinius. Su gyvūnais praleistas laikas paliko neišdildomus įspūdžius ir padėjo mums suprasti kaip svarbu būti atsakingiems už savo augintinius.

                                                       
]]>
3564 Mon, 04 June 2018 11:06:50
Draugiška JAV karių pagalba tvarkant aplinką mūsų centre Ne tik klaipėdiečiai pajuto, kad mieste svečiavosi NATO kariai, bet ir BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė (Lakštučių g. 6). Amerikos ambasados dėka čia tris dienas (nuo gegužės 29 iki birželio 1d.) darbavosi JAV karinio laivyno kariai - savanoriai. Buvo sutvarkyta aplinka, nugenėti medžiai, pakeista tvora. Savanoriai noriai bendravo su įstaigos darbuotojais, paslaugų gavėjais, domėjosi socialinio darbo veikla, pasakojo apie savo šalį, savo darbą. Kariai ne tik dirbo, bet ir kartu su jaunuoliai darė mankštą, šoko, kūreno laužą, kepė šašlykus, valgė jaunuolių keptą lietuvišką duoną, gaivinosi ledais. Draugiškas karių vizitas, naudingai atliktas darbas, malonus bendravimas su neįgaliaisias sužavėjo  mūsų bendruomenę. Padėkodami už darbą jaunuoliai parodė koncertinę programą, kiekvienam kariui buvo nupinta ir užrišta draugystės trispalvė juostelė ir papasakota ką reiškia kiekviena spalva. Atsisiveikinome su viltimi dar ne kartą susitikti.

]]>
3593 Fri, 01 June 2018 12:06:28
Išvyka į filmą "Teris ir užburta aušros karalystė" Gegužės 22 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai apsilankė „Forum Cinema“ kino teatre, žiūrėjome  animacinį filmą ,,Teris ir užburta aušros karalystė“. Tai nuotaikinga animacija visai šeimai apie stebuklingą karalystę ir berniuką, nepabūgusio pikto burtininko. Praleidome smagiai, turiningai laiką, sugrįžome pasisėmę gerų emocijų.

]]>
3562 Tue, 29 May 2018 11:05:06
„Vilties bėgimas“ 2018 Gegužės 20 d. sekmadienį įvyko 11-tą kartą Klaipėdoje surengtas Vilties bėgimas skirtas solidarizuotis su sergančiaisiais onkologinėmis ligomis bei paremti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą. Padovanotas puikus sekmadienio oras paragino susirinkti Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ didžiulę komandą, kupiną entuziazmo įveikti ilgesnę ar trumpesnę trasą. Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ komanda didžiuojasi dalyvaudama ir prisidėdama prie tokios visus suartinančios ir suvienijančios akcijos. Tikime, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu, tad darykime juos!

                                          
]]>
3546 Mon, 28 May 2018 11:05:47
„Ateik toks, koks esi“ Raseinių miesto bendruomenė turi gražias ir brandžias tradicijas organizuojant renginius savo rajono gyventojams, kurie skatina visuomenės bendrystę bei ugdo moralines šeimos vertybes. Pagrindinis šių metų šventės tikslas – skatinti visuomenės ir  ypatingų poreikių turinčių vaikų ir jų šeimų bendrystę, padėti šioms šeimoms įsitraukti į aktyvų bendruomenės gyvenimą, keisti visuomenės požiūrį, skatinti meilę artimui ir visiems žmonėms, kaip Dievo vaikams. Pažintis su  šios šventės organizatoriais prasidėjo prieš porą metų Vilniuje organizuojamoje konferencijoje, skirtoje žmonių su Dauno sindromu dienai paminėti “Galiu daugiau nei tu manai”, kurioje  BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  breiko šokėjai parodė savo gebėjimus.    Pastebėta įstaigą kaip didelė ir talentinga šeima buvo pakviesta į šventę Raseiniuose. Mes su džiaugsmu atsiliepėm į kvietimą, ir gegužės 20d. atvažiavome tokie, kokie esam - nuoširdūs, linksmi ir talentingi! Vykom su savo šokio grupe ir kruopščiai paruošę namų darbus – atsivežėme net 5 įstaigos globotinių pastatytus svajonių namelius. Svajonių namai buvo  pagaminti  iš įvairių medžiagų: pajūrio kankorėžių, medžio, molio, popierius. Vienas iš jų ypatingas tai neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” pastato kopija. Programa prasidėjo Šv. Mišiomis už šeimas, bendruomenę. Vėliau gausi dalyvių eisena, lydima muzikos ir šokėjų žygiavo nuo bažnyčios iki Kultūros centro skverelio. Šventės metu visi buvo kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose, kurias kūrė miesto parke vaikų ir neįgaliųjų dienos centrai, bibliotekos, kultūros, muziejaus darbuotojais bei svečiais. Noriai visi dalyvavo foto konkurse geriausiam šeimos šūkiui ir gražiausiam šeimos namui įvertinti. „Laimingų žmonių mieste“ vyko svajonių namelių statybos. Buvo organizuojamas  ,,Mildutės 365 metrų“ draugystės ir vienybės bėgimas. Šiuo bėgimu siekiama padrąsinti šeimas, atskleisti žmogaus su negalia vertę, reikalingumą visuomenei ir parodyti visos bendruomenės palaikymą tokioms šeimoms. Šeima - didžiausia vertybė ir dovana! Muzikinę programą – koncertą šventės dalyviams skyrė populiari  dainininkė Neda Malūnavičiūtė. Raseinių miesto šventė  buvo turininga, linksma, įdomi ir kupina gėrio, puikių emocijų ir pozityvios nuotaikos! BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenės vardu įspūdžiais pasidalino  direktorė Danutė Daukantienė.

                                              
]]>
3544 Mon, 28 May 2018 10:05:10
Dalyvavimas paskaitoje "Kaip elgtis vandenyje" Gegužės 18 d. antrosios Melnragės paplūdimyje gelbėtojų stotyje vyko projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys, kurio dalyviai yra BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  lankytojai  (Panevėžio g. 2) ir M.Gorkio progimnazijos mokiniai. Šį kartą gelbėtojų stoties darbuotojas  Aleksandras skaitė paskaitą „Kaip elgtis vandenyje“. Paskaitos metu, suteikė mums daug naudingos informacijos apie saugų buvimą prie jūros. Sužinojome, kad negalima maudytis esant raudonai vėliavai arba dideliam bangavimui, būti vandenyje ilgiau nei 10-20 min, sočiai pavalgę ar labia pavargę ir sutemus. Pasakodama apie saugos priemones,  darbuotojas atkreipė dėmesį į tai, kad negalima bristi į vandenį  giliau juosmens, jei nemokame plaukti, ir jei sutraukė mėšlungis, pakliuvome į tėkmę, reikia stengtis ramiai įvertinti situaciją ir kviestis pagalbą . Visus sudomino informacija, kaip elgtis jei pastebėjome skęstantįjį – tokiu  atveju reikia nedelsiant kviesti gelbėtojus ir atkreipti kitų besimaudančiųjų dėmesį, neplaukti prie jo, jei nesame įsitikinę, kad galėsime padėti. Mūsų susitikimas su moksleiviais  užsibaigė bendru nuotaikingu šokiu.  Idėja būti vienodiems ir būti kartu mus visus labai suvienijo. Mes tikimės, kad įvairių renginių poreikis mus suburs dar ne kartą.

]]>
3545 Mon, 28 May 2018 10:05:31
Šeimos dienos šventė Šeima – saugumo ir laimės vieta.  Šeima – kiekvienos visuomenės stabilumo centras.  Tokiu centru siekia tapti ir mūsų įstaiga. Gegužės 15d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2)  vyko  šeimos šventė, į kurią susirinko didelis bendruomenės būrys, tai jaunuolių mamos, tėčiai, broliai ir sesės. Džiugu, kad šventėje dalyvavo ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė. Renginys prasidėjo įstaigos direktorės Danutės Daukantienės pasveikinimu. Šventėje mums visiems savo gražiąsias dainas sudainavo „Spalvų orkestro“ muzikantai, o koncerto pabaigoje kiekvienas jaunuolis įteikė savo šeimai po dovanėlę, kurią patys ir pagamino.  Taip pat  visi pažiūrėjome sukurtą fotografijų filmuką apie mūsų įstaigą, jos veiklą. Renginio pabaigoje visi kartu, tiek jaunuoliai, tiek svečiai ir darbuotojai, sušokome bendrą šokį ,,flashmob'ą", kurį pravedė mūsų kineziterapeutė Milda. Šventę vainikavo vaišių stalas, kurį paruošė virtuvėlės darbuotojos. Visi atsigaivinome ledais, pasivaišinome  stalo gėrybėmis ir dalinomės vieni su kitais įspūdžiais. Prisiminėme kaip kūrėsi šis centras, kaip jis pasikeitė nuo atidarymo 2015m. lapkritį. Pasidžiaugėme, jog per kelis metus mes taip pasikeitėme, užimtumo kabinetai tapo jaukesni, papuošti savo rankų darbais. Mūsų kiemelis tapo gyvesnis, dėka pasodintų medelių, gėlynų. Sode galime ne tik ilsėtis, rengti šventes, bet ir užsiimti daržininkyste mūsų naujajame šiltnamyje. Norime padėkoti visiems susirinkusiems, tėveliams, globėjams ir svečiams. Jūsų šypsenos ir gražūs žodžiai padaro mus tvirtesne bendruomene. 

                                             
]]>
3532 Wed, 16 May 2018 12:05:22
Apsilankymas Smiltynėje ir jūrų muziejuje  Šių metų, gegužės 10 dieną mes, „Klaipėdos lakštutės“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai nutarėme keliauti į Smiltynę. Plaukėme keltu, o išlipę ėjome iki muziejaus pėsčiomis-džiaugėmės nuostabiu oru. Pasiekus kelionės tikslą, mus pasitiko ramiai saulutėje besišildantys pingvinai. Įėję į jūrų muziejų pamatėme didžiulius akvariumus su gėlavandenėmis, Baltijos ir tropinių jūrų žuvimis. Taip pat iš arti galėjome išvysti koralus, jūrų žvaigždes, jūrų vėplius ir daug kitų vandens gyventojų. Labiausiai norėjome pamatyti naują akrilo tunelį. Virš mūsų galvų plaukiojo didelės, nuostabą keliančios žuvys. Tai paliko didelį įspūdį. Išėjus iš muziejaus vėl sutikome pingvinus, atsisveikinome su jais. Grįžtant link kelto, užsukome į etnografinė pajūrio žvejo sodybą. Joje atkurti visi pajūrio sodybų ūkiniai bei gyvenamieji statiniai. Pamatėme žvejo – auginusio gyvulius, dirbusio žemę ir žvejojusio gyvenamąjį  namą, tvartą, klėtį, pirtį, rūsį ir žuvų rūkyklą. Padarę daug gražių nuotraukų, pavargę, bet laimingi grįžome į centrą.

                                                    
]]>
3531 Wed, 16 May 2018 11:05:56
Naujos supynės kiemelyje  

 

 

"Sparnuotosios supynės"

„Lyg pat dangaus žydrynės

Pašoks ir vėl nukris

Sparnuotosios supynės

Skraidys, skraidys, skraidys....“

Saulėtą ir  gražią pavasario popietę, gegužės 9 dieną, į Klaipėdos lakštučių  kiemą (Lakštučių g. 6)  buvo atvežtos  ir pastatytos „sparnuotosios supynės“. Jos iškart patraukė paslaugų gavėjų dėmesį ir norą pasisupti. Esame labai laimingi lyg pat dangaus žydrynės...

                                                   
]]>
3530 Wed, 16 May 2018 11:05:05
Dalyvavimas parodos “Expromtus” atidaryme 2018 m. gegužės 4 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) jaunuoliai dalyvavo VšĮ “Likimo laiptai” tapybos darbų parodos “Expromtus” atidaryme.  Paroda vyko  Klaipėdos apskrities  viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje. Buvome labai šiltai priimti. Žemaitijos dailininkų sąjungos pirmininkė Regina Donbrauskaitė Plotnikova, kuri daugiau nei metus mokė  VšĮ “Likimo laiptai” narius tapyti, didžiavosi  pasiektais rezultatais, žavėjosi jaunųjų kūrėjų talentais, darbų branda bei apžvelgė perspektyvų galimybes. Džiaugėmes eksponuojamų tapybos darbų grožiu ir patyrėme nuoširdaus bendravimo akimirkas. Į renginį atsivežėme ir mūsų įstaigos jaunuolių darbų fotografijų pagrindu sumaketuotas ir atspausdintas atvirutes. Dalinantis kūrybinėmis patirtimis, parodos organizatoriams ekspromtu kilo mintis ekspoziciją papildyti ir mūsų atvirutėmis. Visus tai labai pradžiugino.

                                           
]]>
3529 Wed, 16 May 2018 11:05:45
Išvyka į boulingą „Kapitolijus“ Šių metų balandžio 27 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su darbuotojais vyko į boulingą „Kapitolijus“. Buvome labai maloniai sutikti ir aptarnauti boulingo darbuotojų. Dauguma šį žaidimą žaidė jau ne pirmą kartą, tačiau emocijų buvo daug. Žaisdami boulingą jaunuoliai turėjo galimybę ne tik pasivaišinti, bet ir pabendrauti kitokioje aplinkoje. Grįžome į įstaigą kupini gerų emocijų ir pilni įspūdžių.

                                     
]]>
3563 Wed, 25 April 2018 11:04:46
Pavasarinė Atvelykio popietė 2018 m. balandžio 5 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g.6) jaunuoliai dalyvavo Atvelykio popietėje. Rideno margučius ir žaidė Velykinius žaidimus. Balandžio 12 d. įstaigoje buvo lėlių spektaklio „Kelionė prie Prisiskėlimo uolos“ premjera. Įkvėpti 2017 m. sausio 27 d. Klaipėdos lėlių teatre vykusio edukacinio užsiėmimo „Lėlių gamybos dirbtuvėlės“,  jaunuoliai patys pasigamino lėles. Dėka Klaipėdos lėlių teatro administracijos ir režisierės Aušros Bakanaitės šių metų  vasario 28 d. mūsų sukurtos lėlės marionetės buvo perdarytos į lengviau valdomas stalo lėles bei prasidėjo spektaklio kūrybos procesas, kuris suteikė labai daug džiaugsmo visiems dalyviams. Spektaklyje pasakojama apie Kapitono Romo šeimą, kuri kartu su savo bičiuliu Šv. Pranciškumi keliavo prie Prisikėlimo uolos, kad galėtų suvokti Velykų slėpinį. Kelias ėjo per Angelų slėnį, kuriame piligrimai sužinojo apie kiekvienos gyvenimo akimirkos vertę, o pasiekę Prisikėlimo uolą visi giedojo „Aleliuja“.

                                            
]]>
3500 Wed, 25 April 2018 08:04:19
Visuotinė bendruomenės talka “Darom” Kasmet pavasarį Lietuvoje organizuojama aplinkos švarinimo akcija DAROM. Balandžio 20 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos Lakštutė“ (Lakštučių g. 6) tai pat prisijungė prie šios akcijos su tikslu, kad aplinka būtų tvarkinga ir graži. Aplinkos tvarkymas  ugdo pilietiškumą, socialinį aktyvumą, sutelkia  bendruomenę kilniam tikslui. Darbai vyko muzikos ritmu su gera nuotaika. Po turiningų darbų pailsėjome prie gausaus užkandžių stalo. Paslaugų gavėjai buvo apdovanoti  padėkos raštais už aktyvų ir nuoširdų dalyvavimą visuotinėje bendruomenės talkoje.

 

]]>
3488 Mon, 23 April 2018 01:04:45
Treniruotė Neptūno salėje Šių metų balandžio 16 dieną Lakštučių bei Panevėžio gatvių padalinių jaunuoliai buvo pakviesti į krepšinio treniruotę „Neptūno“ treniruočių salėje. Treniruotę vedė vyriausiasis „Neptūno“ komandos treneris Kazys Maskvytis bei trenerio asistentas Jurica Žuža. Treneriai pravedė trumpą apšilimą ir parodė kaip reikia taisyklingai atlikti pratimus. Po apšilimo rodėme savo sugebėjimus varantis kamuolį ir mėtant iš po krepšio bei bandėme savo taiklumą nuo baudų metimo linijos. Treniruotės dalyviai nustebino trenerius sužaisdami trumpą mačą ir parodę puikius krepšinio sugebėjimus. Pasibaigus treniruotei, vyriausiasis treneris Kazys Maskvytis visus treniruotės dalyvius sukvietė į aikštės vidurį, kad sudėję rankas sušuktume Neptūnas, taip pat treneris mūsų įstaigai padovanojo krepšinio kamuolį su žaidėjų parašais bei kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas atminimo dovanėlėmis. Pasisėmę džiugių emocijų bei padėkoję treneriams už puikią treniruotę, pasižadėjome ir toliau iš visos širdies palaikyti savo mylimą komandą.

   
]]>
3477 Tue, 17 April 2018 03:04:44
Baudų mėtymo turnyras „Oranžinis kamuolys“ Šių metų balandžio 13 dieną, keletas Panevėžio gatvės padalinio jaunuolių buvo pakviesti į Klaipėdos Medeinės mokyklą į sporto šventę. Šventėje dalyvavome baudų mėtymo turnyre „Oranžinis kamuolys“. Kiekvienas jaunuolis kamuolį turėjo mesti 10 kartų, vieniems sekėsi labiau, kitiems mažiau, bet visiems dalyvavusiems mokyklos direktorė įteikė po atminimo medalį. Pasisėmę gerų emocijų lauksime kitų varžybų.

]]>
3476 Tue, 17 April 2018 03:04:03
Išvyka į Jūrų muziejų Saulėtą   balandžio 13 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai vyko į po rekonstrukcijos atidarytą  Lietuvos jūrų muziejų Nerijos forte.  Fortas buvo  uždarytas rekonstrukcijai  2014 metais.  Ekskursijos metu  turėjome galimybę  apžiūrėti ne tik istorines sales, kuriose – dvi naujos ekspozicijos, bet ir pamatyti jūrų gyvūnus atnaujintuose išorės baseinuose ir akvariumuose. Neatpažįstamai pasikeitęs ir redutas – centrinis forto pastatas.   Muziejaus akvariumas pakvietė mus į  intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Dvidešimt keturiuose akvariumuose kuriasi iki 100 šiltųjų vandenų, 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių.  Muziejuje  sukurtos galimybės matyti padidintą gyvūnų vaizdą ir net pačiam stebėti akvariumo gyvenimą iš vidaus. Akvariumo puošmena – 18 m ilgio perregimas akrilo tunelis. Jis įrengtas po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai. Dabar kai kurių šių archajiškų, dinozaurų laikus menančių gyvūnų ilgis jau viršija du metrus. Gyvena jie iki šimto metų ir užauga net iki dešimties metrų. Akvariume įrengta ir labai aktuali ekspozicija „Baltijos jūra – mūsų namai“, kur pasakojama Baltijos jūros formavimosi istorija, demonstruojami čia žiemojantys paukščiai. O muziejaus lauko baseinuose stebėjome  jūrų gamtos pasaulio gyvūnus. Čia atnaujintuose, estetiškuose ir moderniausia vandens valymo sistema aprūpintuose baseinuose plaukioja didieji gyvieji muziejaus eksponatai – Šiaurės jūrų liūtai. Šalia jų – didelė ir guvi Baltijos pilkųjų ruonių šeima, itin mieli ir išraiškingi Rytų Atlanto paprastieji ruoniai. Labiausiai po rekonstrukcijos pasikeitė pingvinų baseinas – jame sukurtos uolos primina gimtąsias šių neskraidančių jūros paukščių gyvenimo vietas. Grįžome į centrą po tokios įspūdingos ekskursijos pakiliai ir nuotaikingai  nusiteikę.

                                       
]]>
3474 Mon, 16 April 2018 02:04:38
Kasmetinė talka  Balandžio 12 d.  rytą visi centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g. 2) susirinko į kasmetinę pavasarinę talką mūsų kiemelyje.  Oras buvo puikus, nes švietė saulutė. Aplinkos tvarkymas mūsų įstaigoje tapo kasmetine tradicija, nes kiekvieną pavasarį visi susirenkame puikiai nusiteikę ir kimbame į darbus: grėbiame  kiemelio teritoriją, renkame nukritusias šakas, tvarkome  gėlynėlius.   Smagiai padirbėję turėjome  galimybę atsipūsti ir pasišnekučiuoti prie karštos kakavos puodelio. Taip pat skanavome ir keptas dešreles ant laužo.  Džiugu, kad mūsų bendruomenė geranoriškai prisideda prie aplinkos tvarkymo ir siekia būti gražioje aplinkoje.

                                    
]]>
3471 Thu, 12 April 2018 01:04:26
Išvyka į Zitos Doveikienės jubiliejinę parodą ,,Akimirkos“. Balandžio 4d. ir balandžio 10d. BĮ Neįgaliųjų  centro  „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai vyko į tautodailininkų saloną  ,,Marginiai“, kuriame šiuo metu eksponuojama tautodailininkės (nuo 2010 LTS narės) Zitos Doveikienės šilko darbų paroda ,,Akimirkos“. Didžiuojamės  tuo, kad ši nuostabi menininkė jau 20 metų yra mūsų įstaigos darbuotoja ir savo kūrybine patirtimi dalijasi su mūsų jaunuoliais. Parodos metu grožėjomės tapybos ant šilko paveikslais, skarelėmis ir papuošalais.  Stebino darbų tematika: nuo peizažų , natiurmortų iki portretų. Turėjome puikią galimybę pabendrauti su parodos autore, kuri supažindino su šilko technikos subtilybėmis.

                                        
]]>
3470 Thu, 12 April 2018 01:04:03
Išvyka į Kretingos miestelį Atšilus orams ir mes pradedame važiuoti į įvairias išvykas. Mūsų paslaugų gavėjus (Lakštučių g.6) labiausiai traukia natūrali gamta, grynas oras ir ilgi pasivaikščiojimai linksmoje kompanijoje. Šį kartą, balandžio 10 dieną,  nusprendėme vykti į Kretingą. Aplankėme Kretingos muziejų, apžiūrėjome Saulės laikrodį. Vaikščiojome ir grožėjomės Kretingos miesto parkais, kurių vingiuoti takeliai mus atvedė iki Lurdo ir bažnyčios. Spėjome nuvykti ir į „Vienkiemį“, kuriame surengėme pikniką gamtoje. 

                                                   
]]>
3464 Wed, 11 April 2018 02:04:03
Linksma ir nuotaikinga Atvelykio šventė Balandžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko Atvelykio  šventė. Visi labai laukėme po šių metų šalčių atšilimo ir  šios pavasario šventės,  o sulaukus dar kartą supratome, kaip greitai jos pralekia, pasibaigia.  Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Tą dieną ypač daug dėmesio skiriama vaikams, jaunuoliams, nes tai - jų šventė. Puoselėdami lietuviškas tradicijas, šventė prasidėjo nuo trumpos informacijos apie Velykas ir Atvelykį. Mūsų jaunuoliai aktyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus, kurie skatino mus prisiminti šios šventės prasmę. Šį kartą šventės puošmena buvo konkursas  „Mis Velykinė vištytė“. Daugelis mūsų centro merginų nustebino visus savo sugebėjimais, grožiu ir talentu. Per šį renginį jos sužavėjo komisijos narius dainavimu ir įspūdingais šokiais. Toliau kvietėme visus aktyviai dalyvauti įvairiuose žaidimuose, varžytuvėse. Jaunuoliai ir darbuotojai rideno kiaušinius, dalyvavo kiaušinių metimo ir sukimo varžybose. Šventė vainikavo mūsų centro lankytojų daina ir konkurso „Mis Velykinė vištytė“ dalyvių apdovanojimas.  Velykinis kiškis visoms konkurso dalyvėms padovanojo skanėstą – šokoladinį kiškį, o įstaigos direktorė po komisijos vertinimo  įteikė  garbės raštus su įvairiomis nominacijomis (Mis grožis, Mis metų atradimas, Mis šypsena, Mis šokėja, Mis talentas, Mis pavasario spindesys ir t.t.). Atvelykio šventėje netrūko ryškių spalvų, linksmų užduočių, šilumos bei geros nuotaikos.  O ypač prie šventinės nuotaikos prisidėjo muzikos vadovas Ramūnas. Jo parengtos dainos ir muzika ne tik sukūrė šventinę atmosferą bei padėjo atsiskleisti mūsų jaunuolių sugebėjimams. Tegul Atvelykio šventė nuskaidrina kiekvieną sielą ir įkvepia naujiems darbams!

                                                
]]>
3455 Mon, 09 April 2018 12:04:25
Turnyras "Bočia taurė" 2018 Šių metų kovo 30 dieną, BĮ Neįgaliųjų centro ‚Klaipėdos lakštutė“ Panevėžio gatvės padalinyje vyko turnyras „Bočia taurė“. Jame dalyvavo jaunuoliai iš Lakštučių gatvės bei Panevėžio gatvės padalinių. Savaitę prieš turnyrą kiekviename padalinyje vyko atkrintamosios varžybos, kurių metu buvo išrinktos po dvi pajėgiausias komandos iš padalinio. Turnyre vyko įnirtinga kova, Lakštučių padalinio jaunuoliai kovojo prieš Panevėžio gatvės jaunuolius, bet šį kartą sėkmė labiau šypsojosi Lakštučių padalinio jaunuoliams. Jiems atiteko pereinamoji taurė, kurią sukūrė molio užimtumo kabinetas, taip pat visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Po varžybų visi draugiškai pasivaišinome arbata bei vaišėmis, kuriomis pasirūpino mūsų namų ruošos veikla. Pilni įspūdžių bei išlydėję svečius dabar lauksime kitų, ateinančių varžybų.

]]>
3450 Thu, 05 April 2018 11:04:27
Paroda „Pavasario žaismas“  Kovo 23 dieną BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko parodos „Pavasario žaismas“ pristatymas. Kuriant individualius bei grupinius darbelius buvo naudojamos simegrafijos ir karoliukų vėrimo technikos. Jų pagalba puoselėjamas kiekvieno asmens savarankiškumas, pasitikėjimas savimi. Didžiuojamės jaunuolių talentu, kantrybe, meile darbui.

                                                     
]]>
3561 Sat, 31 March 2018 10:03:27
Breiko kolektyvo dalyvavimas konferencijoje Vilniuje „Aš galiu daugiau nei tu manai“ Kovo 23 d. BĮ  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai dalyvavo konferencijoje Vilniuje „Aš galiu daugiau nei tu manai“ su breiko kolektyvo paruoštu moderniu šokiu: „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. Taip pat aplankėme Lietuvos kino ir dailės muziejus. Išvykome iš Klaipėdos į Vilnių su traukiniu. Konferencijoje  pristatėme breiko šokį. Žiūrovai įvertino pasirodymą gausiais aplodismentais. Po pasirodymo iškeliavome pietauti į restoraną  „Pas bobutę “. Paskui aplankėme Lietuvos kino ir dailės muziejus, surengėm trumpą ekskursiją po Vilniaus senamiestį. Paėmėme maisto išsinešimui iš „McDonald's“, kurį skanavom traukinį pakeliui į Klaipėdą ir dalinomės puikiais dienos įspūdžiais.

 

]]>
3443 Fri, 30 March 2018 11:03:04
Velykinė popietė Aklųjų bibliotekoje su broliu Bernardu Kovo 26d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai apsilankė Aklųjų bibliotekoje, kurioje vyko velykinė popietė su broliu Bernardu  iš Kretingos vienuolyno. Susirinkusius gaubė jaukumas, šiluma ir ramybė. Suteikta galimybė išgirsti brolio Bernardo kūrybos eilių, bei pamąstymus apie susikaupimo ir dvasinio apsivalymo laikotarpį įžiebė mums visiems artėjančios šventės džiaugsmą. Popietę vainikavo mūsų pačių rankomis kurta molio ir keramikos paroda. Svečiai galėjo pamatyti ir akimirka prisiliesti prie mūsų jaunuolių vidinio pasaulio kūrybos.

]]>
3433 Wed, 28 March 2018 11:03:58
Išvyka į Mažosios Lietuvos muziejų Kovo 23 dieną Klaipėdos lakštutės jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai (Lakštučių g. 6) vyko į  Mažosios Lietuvos  istorijos muziejų. Apžiūrėjome ekspoziciją, kurioje radome daug įdomių daiktų iš mūsų tolimų prosenelių gyvenimo. Tai ir akmens amžiaus rakandai, keramika, pinigai, spauda ir daug kitų senovės buitį liudijančių eksponatų. Taip pat dalyvavome velykinėje edukacinėje veikloje - vašku dažėme margučius. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie margučių reikšmę, raštų simbolius. Numargintus kiaušinius merkėme į spalvotus dažus, prisimarginome daug gražių margučių.

                                                     

 

]]>
3434 Wed, 28 March 2018 11:03:12
Kviečiame į Velykinę mugelę! Kovo 27 - 29 dienomis, nuo 13.00 iki 15.00 val.  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ padalinyje (Panevėžio g. 2) vyks Velykinė mugelė. Mugės metu galėsite įsigyti rankdarbių,  dovanėlių, velykinių skanėstų ir dar daug kitų darbelių. Laukiame Jūsų atvykstant!

]]>
3388 Wed, 21 March 2018 09:03:03
Išvyka į policijos komisariatą Kovo 15 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ padalinio (Lakštučių g. 6)  jaunuoliai ir darbuotojai apsilankė Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, kur vyko atvirų durų diena.  Policijos pareigūnai mielai  papasakojo apie  kasdienines policijos transporto priemones,  policijos darbuotojų aprangą, turėjome galimybę  pažiūrėti  tarnybinius automobilius  iš vidaus, stebėjome policijos tarnybinio šuns, vardu Gėris, pasirodymą.  Netgi galėjome prisiliesti prie tikrų ginklų. Ypač džiaugėmės  galimybe nusifotografuoti su ARO pareigūnu.

]]>
3411 Wed, 21 March 2018 08:03:12
Lėlių teatro spektaklis „Mama“ Kovo  16d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) dalyvavo  spektaklyje „Mama“, kuris vyko Klaipėdos lėlių teatre. Jaunos režisierės A. Bakanaitės  spektaklyje bandoma pažvelgti į mamos ir vaiko ryšį, atskleisti mamos meilės jėgą. Jautrus, poetiškas, orginalus, subtilių faktūrų ir formų lėlių bežodis spektaklis mums paliko didžiulį įspūdį ir sukėlė įvairių minčių.  Spektaklio pabaigoje turėjome galimybę lėlių teatro aktoriams užduoti klausimus apie jų darbo subtilybes, sužinojome kaip atsiranda idėjos spektakliams, kaip sukuriamos lėlės. Džiaugiamės, kad penktadienio rytą praleidome turiningai ir prasmingai.

]]>
3403 Mon, 19 March 2018 10:03:31
Edukacinis floristikos užsiėmimas Gintaro muziejuje Kovo 13 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su floristikos veiklos darbuotojais vyko į Palangos miesto Gintaro muziejų. Išvykos tikslas – dalyvavimas edukaciniame floristikos užsiėmime, kuris suteikė žinias apie gintaro savybes, natūralias medžiagas, lavino įgūdžius, gaminant kūrybinius darbelius.  Užsiėmimo metu mūsų centro jaunuoliams buvo suteikta galimybė darbeliams panaudoti gintarą, pušies žievę, kriauklytes, plunksnas, akmenukus, samanas. Vieni gamino paveikslėlius, kiti kompozicijas. Smagioje muziejaus aplinkoje buvo labai jauki aplinka, kuri nuteikė mus fantazuoti, ieškoti būdus savo kūrybiškoms idėjoms įgyvendinti. Gintaro darbeliai lavina vaizduotę ir vysto gerą skonį.  Muziejas darbuotoja pateikė mums įdomius faktus apie gintarą. Sužinojame, kad apie naudingąsias gintaro savybes žmonės kalba jau nuo seniausių laikų. Plačiai minėti jis pradėtas dar Antikos laikais – šį organinės kilmės mineralą savo raštuose minėjo tokie išminčiai kaip Homeras, Platonas ir Aristotelis. Sudėtinės gintaro dalys jau nuo seno buvo naudojamos vaistų, mitybos priedų, kosmetikos priemonių gamyboje. Gintaru buvo gydomos ir įvairios ligos. Mūsų jaunuoliai patyrė didelį džiaugsmą šioje  kūrybinėje veikloje. 

]]>
3396 Thu, 15 March 2018 10:03:47
Edukacinis užsiėmimas Prano Domaičio galerijoje Kovo 6d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g.6) jaunuoliai vyko į Prano Domšaičio galeriją, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Karalienė Luizė Klaipėdoje“. Jaunuoliai susipažino su karaliaus Frydricho Vilhelmo III ir jo žmonos karalienės Luizės kelione į senąją Klaipėdą, gyvenimą joje, susisiekimo ir bendravimo priemonėmis. Keliavome karališkos šeimos takais. Ant švieslenčių  iš įvairiausių detalių kūrėme įsivaizduojamus laivus, piešėme karalienės portretą-suktuką, buvome patys karūnuoti. Grožėjomės karalienės Luizės eksponuojamais portretais. Aplankėme pastatą, kuriame gyveno karalius Frydichas Vilhelmas  III  su šeima.

                                
]]>
3395 Thu, 15 March 2018 10:03:35
Lietuvos nepriklausomybės dienos paminėjimas Klaipėdos aklųjų bibliotekoje
Kovo 9 d. BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" ( Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti į Klaipėdos aklųjų biblioteką kartu paminėti  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginį vedė bibliotekos vedėja Daiva Žiemelienė. Šioje šventėje buvo daug svečių. Labai sudomino Klaipėdos miesto garsių ir garbingų  piliečių pasakojimai apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo istoriją. Sužinojome daug įdomių realių faktų iš XX am. pabaigos laikų liudininkų apie mūsų tautos laisvės troškimo  ir nepriklausomybės siekimo eigą. Renginio metu skambėjo tautinės dainos apie mūsų gimtinę. Išgirdome daug nuostabių bibliotekos lankytojų sukurtų eilėraščių. Mes didžiuojamės, kad esma Lietuvos piliečiai ir džiaugiamės laisve bei jos teikiamomis galimybėmis.
]]>
3387 Mon, 12 March 2018 12:03:47
Paskaita apie mitybą Kovo 5d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) apsilankė  visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Rūta Simenaitė, kuri  skaitė paskaitą „ Sveika-nesveika mityba“. Paskaitos metu buvo kalbama apie tinkamą subalansuotą mitybą, sveiką gyvenimo būdą, vandens svarbą mūsų organizmui, o svarbiausia buvo suteikta informacija apie netinkamus užkandžius, kurie ypač kenkia mūsų organizmui. Paskaitėlės pabaigoje jaunuoliai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus apie mitybą, dietą, produktus. Pranešimo metu supratome, kad jei norime jaustis produktyvūs, sveiki ir energingi, tai turime atkreipti dėmesį į savo mitybos įpročius ir fizinį aktyvumą. Dėkojame lektorei už išsamią ir naudingą informaciją, bei nuoširdų pokalbį.

]]>
3370 Tue, 06 March 2018 01:03:34
Paskaitėlė “ Inspektorius Muilys skuba į pagalbą „ Kovo 1d. bendrosios praktikos slaugytoja Gražina Skirmontienė  pakvietė „Lakštutės“ centro (Lakštučių g. 6)  merginas į popietę, kurioje  pravedė paskaitėlę apie stebuklingą muilo galią, palaikant viso kūno švarą . Akcentavome kaip apsisaugoti  nuo mikrobų bei išsaugoti savo sveikatą, naudojant muilą. Pravedusi linksmą paskaitėlę, kiekvienai klausytojai slaugytoja padovanojo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro knygutes „Inspektorius Muilys skuba į pagalbą“.

]]>
3366 Mon, 05 March 2018 12:03:36
Apsilankymas Klaipėdos dramos teatro spektaklyje Vasario 27d. ,,Klaipėdos lakštutės“ (lakštučių g. 6) paslaugų gavėjai ir darbuotojai  turėjo puikią galimybę apsilankyti Klaipėdos Dramos teatre ir išvysti premjerą ,, DŽIUNGLIŲ KNYGA: MAUGLIO BROLIAI“. Tai  istorija apie Mauglį, žmonių vaiką, kurį Indijos džiunglėse užaugino vilkai. Vaikystėje išgelbėtas iš žiauraus tigro Šerchano nagų, Mauglis auginamas pagal Džiunglių Įstatymą. Jis išmoksta medžioti ir kalbėti džiunglių gyventojų kalbomis. Įsisukęs į nepakartojamų nuotykių sūkurį, berniukas susidraugauja su nuostabiais gyvūnais – grakščia juodąja pantera Bagira, geraširdžiu ruduoju lokiu Balu ir užburiančio žvilgsnio smaugliu Ka. Tačiau Mauglis – žmogus. Ilgainiui jis supranta, kad jo vieta tarp žmonių. Bet pirmiausia išminties ir galios kovoje jam reikia įveikti didžiausią savo priešą.  Jaunuoliams  didelį įspūdį paliko aktorių vaidyba, ryškūs ir gražūs personažų kostiumai. Spektaklis suteikė gerų, pozityvių emocijų.

]]>
3365 Mon, 05 March 2018 11:03:20
Įstaigos atsidarymo sukaktuvės Vasario 28 dieną Lakštučių g. padalinyje susirinkome paminėti įstaigos atsidarymo sukaktuves. Šią datą vadiname tikru neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ gimtadieniu, kurį šiame padalinyje švenčiame jau tryliktą kartą. Šventės metu su malonumu klausėmės Direktorės prisiminimų apie centro atidarymo iškilmes.  Sužinojome kiek daug vargo ir pastangų pareikalavo tinkamas patalpų įrengimas ir dienos centro paruošimas  veiklos vykdymui  iki tokio lygio kokį turime dabar.  Pažiūrėjome video įrašą, kuriame įamžinta būtent ta džiaugsminga neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atidarymo diena, kurios metu dalyvavo ir įstaigos veiklą palaimino valdžios atstovai bei kiti garbingi svečiai. Šiandien mūsų pasveikinti atvyko draugai iš Panevėžio g. padalinio, kurie mūsų centre surengė tikrą gyvo garso koncertą.  Po linksmybių visų laukė didelis vaišių stalas ir šokiai, kaip ir kiekviename gimtadienyje. Esame labai dėkingi mūsų direktorei Danutei Daukantienei, kuri stengiasi  dėl kiekvieno iš mūsų, kuri nuo pat pradžių nuoširdžiai kuria ir stiprina centro veiklą negailėdama savo laiko ir jėgų. Prie mūsų įstaigos gerovės prisidėjo daug žmonių, tačiau jos indėlis į centro veiklą yra didžiausias. Džiaugiamės turėdami tokią šaunią vadovę!

                                                  
]]>
3364 Mon, 05 March 2018 11:03:17
Paskaitėlė “ Sveika mityba ” 2018-02-22 d. BĮ Neįgaliųjų centre  “Klaipėdos lakštutė “ (Lakštučių g. 6) vyko  informatyvi  ir vaizdinga paskaitėlė  "Sveika mityba“, kurią pravedė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė  Rūta Symenaitė. Specialistė pristatė “Sveikos mitybos lėkštę” ir supažindino su pagrindinėmis sveikos  mitybos  taisyklėmis. Visuomenė vis daugiau domisi mityba bei jos poveikiu sveikatai. Jau žinoma, kad sveika mityba padeda saugoti ir stiprinti sveikatą ir išvengti daugelio ligų. Mūsų sveikata, fizinis aktyvumas, darbingumas ir net gi grožis  labai priklauso nuo mūsų pačių pastangų. O sveikata ir visavertė mityba daro didelį poveikį fiziniam ir protiniam žmogaus darbingumui bei  ilgaamžiškumui. Sveika mityba, tai tarsi sveikatos pagrindas. Netinkama mityba gali turėti įtakos išeminei ligai, arterinei hipertenzijai, navikų atsiradimui, nutukimui, anemijai ir kitoms ligoms. Todėl skatinama tinkamai maitintis, atkreipti dėmesį į maistą, kurį valgome.  Skrandis  nėra šiukšlių dėžė  -  žiūrėkime ką valgome!

]]>
3363 Mon, 05 March 2018 11:03:29
Projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys: Lietuvos šimtmečio minėjimas 2018 m. vasario 15 d. BĮ Neįgaliųjų centre  „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2)  vyko projekto „ Ypatingas pasaulis“  tęsinys.  Šio susitikimo tikslas buvo kartu paminėti  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.  Siekiant labiau supažindinti projekto dalyvius su Lietuvos liaudies tautosaka, per šį šventinį susitikimą  M.Gorkio progimnazijos 4 b klasės mokiniams buvo parodytas šešėlių spektaklis pagal pasaką ,,Vaismedžių sodai“, kuriame vaidino įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai.  Mokiniai taip pat buvo pasiruošę šitam susitikimui. Jie padėkojo už nuostabų spektaklį ir  jaunuoliams ir darbuotojams padovanojo saldžias dovanėles ir pačių padarytus atvirukus su sveikinimais.  Tokie draugiški susitikimai per edukacinius užsiėmimus bei  šventiniu laikotarpiu dar labiau suartina mus.  Mūsų jaunuoliams tai suteikia galimybę aktyviai socialiai dalyvauti kartu su kitais visuomenės dalyviais. Būdami pasyvūs ir uždari, galbūt išvengiame kai kurių nemalonumų, stresų, abejonių, bet neišgyvename ir daugelio teigiamų jausmų, nepraturtiname patyrimo, nepadidiname džiaugsmo, laimės. Šio projekto metu vyksta žmogiškų santykių užmezgimas, kaip įrodymą, kad tokie santykiai galimi, kad jie gali būti džiugūs ir vaisingi.

                                  
]]>
3362 Mon, 05 March 2018 11:03:54
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimas Šių metų vasario 15 dieną įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šventinei nuotaikai sukurti, pasipuošėme tautiniais rūbais ir kitais lietuvišką tematiką atitinkančiais atributais. Šventė prasidėjo himnu, vėliau buvo įneštas Lietuvai skirtas tortas. Ant torto nebuvo žvakučių, tačiau jis neliko nepapuoštas. Viktorinos metu, jaunuoliai ir darbuotojai atsakę  į klausimus apie tėvynę gavo daug trispalvių vėliavėlių, kuriomis tortas renginio pabaigoje ir pasipuošė. Ant medelio kabinome širdeles, ant kurių užrašėme už ką mylime savo šalį ir bandėme įsivaizduoti kaip Lietuva atrodys po dar 100 metų. Savo įsivaizdavimus nupiešėme ir pasidalinome su visais. Ateities Lietuvą įsivaizdavome be emigracijos, su daug vaikų bei dideliu skaičiumi gyventojų. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie renginio ir dalyvavusiems jame. O ypač dėkojame tiems, kurie nepaisant mūsų šalyje esančių problemų, vis tiek myli savo šalį Lietuvą ir tiki ja.

]]>
3361 Mon, 05 March 2018 11:03:04
Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ečio minėjimo popietė Vasario 15d. popietė  mūsų įstaigoje  (Panevėžio g. 2)  buvo  netradicinė ir ypatinga, nes paminėjome garbingą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Visi jaunuoliai ir darbuotojai pasipuošę šventine tautine atributika rinkosi į salę, kurioje pažiūrėjome filmuką apie Lietuvos valstybės simboliką,  jos prasmę, klausėmės dainų apie Lietuvą, o svarbiausia visi sugiedojome Lietuvos himną. Vienas iš pagrindinių akcentų šiai šventei paminėti buvo 100 iškeptų keksiukų su Lietuvos vėliavėlėmis. Popietės metu taip pat vyko viktorina apie Lietuvą, o už atsakytus teisingai klausimus jaunuoliai buvo apdovanoti keksiukais. Tradicinis Vasario 16-osios minėjimas padeda ugdyti visų  mūsų pilietiškumo ir patriotiškumo jausmą, skatina susikaupti, pasitemti ir puoselėti savo jausmus tėvynei.

]]>
3367 Mon, 05 March 2018 02:03:22
Užgavėnių šurmulys Vasario 13 d.  mūsų centre (Panevėžio g.2 )šventėme Užgavėnes. Rytas prasidėjo nuo Užgavėnių personažų šurmulio. Su dainomis ir šokiais aplankytas kiekvienas įstaigos kampelis. Taip pat gaususis būrys apsilankė ir Smiltelės bei Lakštučių gatvėse esančiuose padaliniuose. Prisirinkę pilnus krepšius skanumynų triukšmingieji keliauninkai grįžo į įstaigos kiemelį. Šventę sudrebino Lašininio ir Kanapinio kova.  Peštynės buvo įtemptos ir atrodė, kad Kanapinis pralaimės, tačiau su žiūrovu palaikymu ir entuziastingais šūksniais jis galiausiai išplėšė pergalę. Šventę vainikavo gražiosios Morės sudeginimas. Po visų linksmybių laukė gausus vaišių stalas – blynai, saldumynai, kakava ir dalijimasis šventės įspūdžiais.

                               
]]>
3314 Wed, 14 February 2018 02:02:08
Jaunuolių tarybos rinkimai Lakštučių g.6 Vasario 5 d. išsirinkome 5 naujus jaunuolių tarybos narius, kurie atstovaus įstaigos paslaugų gavėjų interesus, bendrai spręs iškilusias problemas ir teiks savo pasiūlymus produktyvesnei įstaigos veiklai. Jaunuolių tarybos rinkimai vyko pagal numatytą tvarką, slaptu balsavimu išreiškiant savo nuomonę balsavimo biuleteniuose. Susumavus rezultatus paskelbti nugalėtojai. Iš 30 kandidatų, į tarybą išrinkti penki jaunuoliai: Vainius Mockus, Svetlana Kovalčuk, Laurynas Venckus, Stanislovas Jankus ir Indrė Šerkšnaitė. Sveikiname naująją jaunuolių tarybą ir linkime Jiems prasmingų darbų atstovaujant visų jaunuolių interesus!

                                 
]]>
3286 Wed, 07 February 2018 10:02:23
Muzikos garsų terapija Vasario 6 dieną mūsų įstaigoje (Panevėžio g. 2) apsilankė svečiai iš Vinetu kaimo, kurie pristatė muzikos garsų edukaciją. Terapijos metu buvo naudojami archajiniai muzikos instrumentai, surinkti iš keturių žemynų: Amerikos indėnų šamaniškas būgnas, fleita, švilpynė, Tibeto dubenys, australiškas didžeridu, Rytų šalių varpai bei kiti muzikos instrumentai, turintys unikalias vibracijas. Šio muzikinio ritualo metu turėjome galimybę atsipalaiduoti, medituoti ir pasinerti į  muzikos garsų įvairovę. Pasibaigus ritualui turėjome galimybę pabendrauti ir savo rankomis išbandyti minėtus muzikos instrumentus. Dėkojame Vinetu kaimo įkūrėjams už galimybę sudalyvauti šioje terapijoje.

                                         
]]>
3283 Tue, 06 February 2018 01:02:06
Edukacinis užsiėmimas ''Žengti į paveikslą" 2018 m. sausio 30 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinio) jaunuoliai vyko į Prano Domšaičio galeriją, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Žengti į paveiklą“. Mokymai prasidėjo nuo fragmentų atradimo eksponuojamuose Česlovo Janušo tapybos kūriniuose. Užsiėmimo dalyviai buvo supažindinti su paveikslų kūrimo etapais. Sužinojome, kad bet kuriai norimai spalvai ar atspalviui išgauti pakanka trijų pagrindinių spalvų. Sudėdami įvairių spalvų permatomo plastiko plokšteles  visi akivaizdžiai įsitikino, kad susilietimo plote matosi nauja spalva. Šį metodą išbandėme Grafo projektoriaus pagalba keisdami Prano Domšaičio kūrinių spalvinę gamą. Nuo spalvų perėjome prie formų. Ant molbertų užsiėmimo dalyviai kūrė savo paveikslus, sudėliodami detales. Pasipuošę Afrikos genčių rūbų fragmentais, interaktyvioje sienoje jaunuoliai turėjo galimybę „žengti į paveikslą“. Išvyka suteikė labai daug džiaugsmingų pažinimo akimirkų. 

                                                     
]]>
3273 Mon, 05 February 2018 11:02:52
Tarptautinis neįgaliųjų meno festivalis „Wonderful arts festival“ Latvijoje, Siguldos mieste Sausio 24-25 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko kolektyvas dalyvavo Tarptautiniame neįgaliųjų meno festivalije „Wonderful arts festival“  Latvijoje, Siguldos mieste su paruoštu moderniu šokiu: „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“.Taip pat lankėmės neįgaliųjų dienos užimtumo centre, apžiūrėjome veiklas ir dalinomės patirtimi. Buvo surengtos ekskursijos į Siguldos pilį ir į socialinę parduotuvę. Nakvojome socialinės įstaigos patalpose  „Ceribu maja“ (Vilties namai), taip pat susipažinome su jų teikiamomis paslaugomis. Renginyje paslaugos gavėjai galėjo išreikšti save per šokį, įgavo teigiamų emocijų, padidėjo teigiamas požiūris į gyvenimą, sustiprėjo komunikaciniai įgūdžiai. Paslaugų gavėjai stebėjo kitos šalies pasirodymus.  Šventės pabaigoje visi skanavo vaišes ir dalyvavo diskotekoje.

                                                           
]]>
3256 Mon, 29 January 2018 10:01:36
Sveikinimai garbingo Jubiliejaus proga! 2018-01-18 d. įstaigos direktorė Danutė Daukantienė ir vyresnioji socialinė darbuotoja Kristina Uskovienė pasveikino garbingo 95 metų sukakties sulaukusią projekto " Integrali pagalba į namus Klaipėdos mieste" paslaugų gavėją Adolfiną Milienę.  Jubiliejaus proga palinkėjome dar daug ilgų gyvenimo metų. Sukaktuvininkė Adolfina visiems nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus bei pakvietė drauge išgerti arbatos ir pabendrauti. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos moteriai teikiamos nuo 2017 metų gegužės 29 dienos. Paslaugos teikiamos 5 kartus per savaitę po 2 valandas.

]]>
3251 Wed, 24 January 2018 12:01:50
Moksleivių iš Saviraiškos centro apsilankymas Šių metų, sausio 5 dieną įstaiga (lakštučių g. 6) sulaukė svečių. Atvyko įvairaus amžiaus moksleiviai iš Moksleivių saviraiškos centro. Šio centro teatro būrelį  "Teatriukas" lankantys vaikai parodė spektaklį " Elgeta ir karalius" bei keletą miniatiūrų. Dar padeklamavo eiles, padainavo gražią dainelę apie Lietuvą. Moksleiviai džiaugėsi išvykę ir parodę savo talentą mūsų įstaigai, o mes džiaugėmės neįprastais svečiais ir jų kūryba.

]]>
3250 Wed, 24 January 2018 12:01:26
Pažintinė ekskursija į Didžiojo kunigaikščio Butingeidžio dragūnų batalioną Atėjus žvarbiems orams nebaisus mums sniegas, darganotas oras, tad sausio 22d. rytą  mūsų centro jaunuoliai ir darbuotojai (Panevėžio g.2) susiruošė į  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną. Žodis dragūnas - reiškia slibinas, drakonas, tad vėliavoje esantis slibinas  su 3 galvomis simbolizuoja - orą, vandenį ir žemę. Pažintinės ekskursijos metu mus pasitiko ekskursijų ekspeditorė, kuri papasakojo apie darbo specifiką, vykstančius mokymus jų padalinyje. Aprodė patalpas, kuriose tarnybą atliekantys kareivukai pasakojo apie ginklus, jų specifiką bei paskirtį. Turėjome galimybę užsidėti šalmus, liemenes, palaikyti įvairius ginklus savo rankomis, taip pat apžiūrėjome lauko artileriją,  kuria vykstama į pratybas.  Kariai nuolat tobulina savo įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose. Lankėmės dragūnų bataliono muziejuje, kur  buvome trumpai supažindinti su bataliono istorija, muziejuje esančiais istoriniais eksponatais. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su batalionu, karine technika ir pamatyti kaip iš tikrųjų atrodo kario kasdienybė.

                                                 

 

]]>
3241 Mon, 22 January 2018 01:01:53
Žiemos linksmybės Pagaliau atėjo taip visų laukta žiema, žiemužė. Visi centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai susiruošė į lauką pasidžiaugti puikiu oru ir baltu sniegeliu. Centro kiemelyje vyko tikros linksmybės: žaidėme sniego mūšį, bėgiojome, juokavome, gaudėme vienas kitą ir mėgavomės tikru žiemišku oru. Tiek daug smagių emocijų ir geros nuotaikos  mums suteikė šis gražus rytas.

                                               
]]>
3238 Thu, 18 January 2018 01:01:34
Išvyka į LDM Prano Domšaičio galerijos meno pažinimo centrą Sausio 5 dieną BĮ Neįgaliųjų centro (Panevėžio g. 2) lankytojai ir darbuotojai vyko į pažintinę ekskursiją į Prano Domšaičio galeriją, kur mokėmės žiūrėti ir analizuoti dailės kūrinius.  Susipažinome su vienu iš vertingiausių iš Mažosios Lietuvos kilusio tapytojo Prano Domšaičio (1880–1965) kūrinių kolekcija: aliejiniais paveikslais, pastelėmis, akvarelėmis, piešiniais (apie 800 vnt.). Pakylėti vaikščiojome nedidelėse, jaukiose seno pastato erdvėse puikiai tinkančiomis didingiems paveikslams, o senoviniai baldai, indai, papuošalai ir kiti taikomosios dailės eksponatai sukūrė romantišką atmosferą. Grožėjomės nuo Baltijos pakrančių iki Pietų Afrikos gamtos bei tautų įvairovės įkvėptais mistikos pilnais darbais. Atpažinome lietuvių liaudies meno formas ir spalvas, susipažinome su Pietų Afrikos tautų kultūriniais ypatumais. Grįžome džiugiai nusiteikę, nes galėjome atitrūkti nuo kasdienybės ir smagiai „pakeliauti“ nuo Baltijos pakrančių iki Afrikos.

]]>
3221 Mon, 08 January 2018 02:01:14
Naujųjų metų laukimo šventė 2017 m. gruodžio 29 dieną BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. padalinyje) vyko Naujųjų Metų laukimo šventė. Jaunuolius labai pradžiugino į šventę atvykęs Senelis Šaltis, kuris asmeniškai susipažino ir pasisveikino su renginio dalyviais. Įstaigos lankytojas Laurynas visiems susirinkusiems padovanojo savo sukurtą šokį: “Kur yra mano šešėlis”. Senelis pakvietė jaunuolius žaisti žaidimus, atlikti įvairias užduotis, kurios buvo ganėtinai sunkios, tad jaunuoliams teko parodyti savo sumanumą, judrumą ir draugiškumą.  Kiekvienos veiklos darbuotojai kartu su jaunuoliais  pasveikino susirinkusius su artėjančiais Naujaisiais Metais. Senelis Šaltis, išdalinęs jaunuoliams dovanas, žaismingai paveikslavosi su visais norinčiais. Seneliui iškeliavus jaunuoliai dar ilgai linksminosi.

]]>
3219 Thu, 04 January 2018 10:01:20
Naujametinė diena Gruodžio 29-oji įstaigoje (Panevėžio g.2) buvo naujametinė diena. Rytas prasidėjo nuo šokio, kuriuo pasitikome Kalėdų senelį. Jis išdalino Kalėdinį paštą. Po to visi patraukėme į įstaigos salę, kurioje mūsų  „Spalvų orkestras“ su linksmomis dainomis palinkėjo gerų ateinančių metų. Ta linksma gaida įsitraukėme į žaidimus ir linksmas užduotis. Nudžiugintas Kalėdų senelis visus apdalino dovanomis prie puošnios eglutės. Taip smagiai palydėję senus metus pasitikome naujuosius auksinio šuns metus.

]]>
3226 Thu, 04 January 2018 03:01:48
„Breakdance“ pasirodymas Klaipėdos Vilties organizuotame Naujametiniame renginyje Gruodžio 28 dieną „Klaipėdos lakštutės“ atstovai dalyvavo LSIŽGB „Klaipėdos Viltis“ organizuotame Kalėdiniame-Naujametiniame renginyje. Šventės metu „Klaipėdos lakštutė“ pristatė naujai šiais metais sukurta šokį  „Breakdance kultūra“, kurio dėka susilaukė daug gražių žodžių ir aplodismentų. LSIŽGB „Klaipėdos Viltis“ pristatė teatrališką pasirodymą, dainavo, šoko ir savo gražiais pasirodymais taip pat nustebino žiūrovus. Kalėdiniame-Naujametiniame renginyje svečiavosi Kalėdų senelis dalindamas dovanas, skleisdamas gerą nuotaiką, kviesdamas visus šokti ir žaisti smagius žaidimus.

 

 

]]>
3199 Wed, 03 January 2018 11:01:08
Kalėdinis spektaklis Delfinariume Gruodžio 22 d. BĮ Neįgaliųjų dienos centro (Panevėžio g. 2) lankytojai, kartu su darbuotojais vyko į delfinariume vykstantį Kalėdinį pasirodymą „Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Pasirodymo metu buvo pilna nesibaigiančių nuotykių, kai pasirodė Karlsonas su savo draugu Mažyliu. Neteko liūdėti, nes Karlsonas, kaip pašėlęs skraidė delfinariumo palubėje, atlikinėdamas įvairius triukus kartu su delfinais, katė Matilda šoko breiką, delfinai ne tik atlikinėjo triukus, bet ir smagiai taškė žiūrovus vandeniu. Su artėjančiomis šventėmis visus pasveikino Kalėdų senelis. Visi grįžome gerai, šventiškai nusiteikę, kupini įspūdžių.

]]>
3228 Fri, 29 December 2017 10:12:57
Šv.Kūčių šventė Gruodžio 22d. mūsų įstaigoje (Lakštučių g. 6) vyko Šv. Kūčių šventė. Šventė prasidėjo šokiu, kurį mums padovanojo šokėja Gabrielė Raudytė. Vėliau visi kartu dainavome, dalinomės kalėdaičiais, Šv. Kūčių patiekalais, gražiais žodžiais ir palinkėjimais vieni kitiems. Po vaišių prisiminėme Šv. Kūčių vakaro burtus. Įvairiais žaidimais bandėme išsiaiškinti kas mūsų laukia ateinančiais metais. O laukia daug džiugių ir gražių dalykų: laimė, džiaugsmas ir sveikata. 

                                              
]]>
3188 Thu, 28 December 2017 10:12:49
Šv. Kūčių popietė Gruodžio 21d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko Šv.Kūčių popietė.  Kūčios – šeimos šventė, o  mūsų centras kaip didelė viena šeima kartu paminėjo šią prasmingą datą. Įstaigos direktorė Danutė Daukantienė uždegė šventą žvakutę, kuri parvežta iš Izraelio. Tai šią šventą ugnelę turėjome galimybę kiekvienas palaikyti savo rankoje ir truputį sušilti, susikaupti artėjančių švenčių proga. Po to dalinomės Kalėdaičiu laužydami paplotėlį kaip šventą duoną.  Direktorė palinkėjo sveikatos, gražių, jaukių švenčių. Šiai Kūčių šventei specialiai buvo sukurtas ir parodytas šešėlių spektaklis pagal pasaką ,,Vaismedžių sodai“, kuriame vaidino įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai. Šis spektaklis priminė mums visiems, kad gerumas visada laimi, tik reikia tikėti ir neprarasti vilties. Renginio pabaigoje visi jaunuoliai buvo  pakviesti prie  šventinio  Kūčių stalo pasivaišinti  tradiciniais kūčiukais, kisieliumi ir kitais skanumynais. Džiaugiamės, kad ši diena mūsų įstaigoje buvo jauki, netradicinė ir suteikė visiems mums prasmingų akimirkų.

                                           
]]>
3187 Thu, 28 December 2017 10:12:19
Mišios Šv. Kazimiero parapijos koplyčioje Gruodžio 20d. rytą  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai, darbuotojai ir tėveliai susirinko Klaipėdos Šv. Kazimiero koplytėlėje, kurioje vyko Šv. Mišios už mūsų bendruomenę. Esame dėkingi  parapijos klebonui - kun. Rolandas Karpavičiui už galimybę susiburti bendrai maldai  ir nuoširdų bei prasmingą  bendravimą. Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenė  gausiai susirinko ir sudalyvavo šventinėse mišiose.

                                       
]]>
3186 Thu, 28 December 2017 10:12:56
„Breakdance“ ritmu sporto klube “Šansas” Gruodžio 19 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai dalyvavo sporto klubo „Šansas“ surengtoje akcijoje, kurioje direktorius  Arūnas Jocys padovanojo neįgaliesiems 2 mėnesių nemokamus abonementus. Iš viso 200 neįgaliųjų: apie 160 klaipėdiečių ir dar kelios dešimtys Klaipėdos rajono atstovų. Renginio metu įspūdingą šou programą surengė ir daug senjorų ovacijų sulaukė „Klaipėdos lakštutės“ ekspresyvus breiko šokėju šokis „Breakdance kultūra“.  Tiek senjorai, tiek neįgalieji nuoširdžiai, kai kurie net su džiaugsmo ašaromis akyse, su Kalėdų Seneliu šoko, dainavo. Vėliau visi kartu sėdome prie vaišėmis nukrauto stalo.

]]>
3183 Wed, 27 December 2017 10:12:21
„Breakdance“ ritmu VŠĮ „Likimo laiptai“ gimtadienyje Gruodžio 6 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) dalyvavo VŠĮ „Likimo laiptai“ 20 metų gimtadienyje, kuriame prisidėjo prie šventinės programos su  šokių „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. Renginys buvo iš 3 dalių. Primą dalis vadinosi „Mes“, kurioje savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų atstovai  ir visi svečiai galėjo pasveikinti su 20 metų jubiliejaus proga VŠĮ „Likimo laiptus“. Antra renginio dalis vadinosi nuo džiazo iki breiko, kurioje džiazavo Elzė Grubliauskaitė, dainavo moterų vokalinis ansamblis „Melodijos“, šoko „Likimo laiptų“ ir „Klaipėdos lakštutės“ atstovai. Trečioje dalyje vaišinomės tortu, saldumynais, bendravome su draugais.

]]>
3184 Wed, 27 December 2017 10:12:04
Kvietimas! Gruodžio 20d. (trečiadienis) 11.00 val. kviečiame jaunuolius, darbuotojus ir tėvelius dalyvauti šventose mišiose už mūsų bendruomenę, kurios vyks Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje.

]]>
3171 Tue, 19 December 2017 11:12:13
Kalėdinė mugelė! Gruodžio 18-22 dienomis nuo 13.00 iki 15.00 val. kviečiame į BĮ Neigaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6), kuriuose vyks Kalėdinė mugė. Mugėje galėsite įsigyti orginalių rankų darbo dovanėlių, suvenyrų artėjančioms šventėms.  Nepraleiskite progos ir apsilankykite.

]]>
3119 Mon, 18 December 2017 02:12:24
Edukacinis užsiėmimas „Deginimas ant medžio“ Gruodžio 14 d. BĮ Neįgaliųjų dienos centro “Klaipėdos lakštutė” (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai lankėmės Klaipėdos “Medeinės” mokykloje. Šį kartą šioje mokykloje vyko projekto “Žingsnis po žingsnio” tęsinys: bendras edukacinis užsiėmimas – deginimas ant medžio. Žodis „pirografija“ yra graikų kilmės ir reiškia „rašymas ugnimi“. Tai procesas, kada norimas vaizdas piešiamas ant medžio deginant įvairias linijas ir formas ant medienos paviršiaus su įrankiu, panašiu į metalo lituoklį. Pirografija – viena seniausių meno formų, o to įrodymas – Nazkos kultūros, kuri gyvavo 700 m.pr.k puodelis, eksponuojamas Archeologijos, antropologijos ir istorijos muziejuje Peru. Europoje, Azijoje, Australijoje ir Amerikoje pirografijos technika buvo dekoruojami muzikos instrumentai bei virtuvės rakandai.  Užsiėmimas buvo atliktas su šios mokyklos mokytojo Žilvino pagalba. Prieš pradedant darbą, mokytojas supažindino mus su šios veiklos specifika, darbo sauga. Sužinojome, kad labiausiai deginimui tinkama yra beržo, klevo bei buko mediena.  Mūsų jaunuoliai su dideliu noru įsitraukė į šią veiklą. Visus nustebino ir sužavėjo deginimo ant medienos darbeliai. Mokytojo manymu, išmokti deginti yra nesudėtinga, tą gali atlikti kiekvienas, turintis reikiamus įrankius bei priemones. Gavome iš mokytojo pasiūlymą  sudalyvauti dar kartą tokioje veikloje pavasarį.

]]>
3169 Mon, 18 December 2017 02:12:39
Viktorina „Šalnos gūsis2“ Palangos miesto socialinių paslaugų centre 2017 metų gruodžio 13 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai lydimi darbuotojų vyko į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą, kuriame buvo organizuojama viktorina „Šalnos gūsis2“. Šventėje dalyvavo jaunuoliai  bei darbuotojai iš įvairių miestų : Kretingos, Salantų, Šilutės, Priekulės ir kt. Mus labai maloniai sutiko, supažindino su Palangos socialinių paslaugų centro vykdoma veikla. Šventės metu buvo atliekamos edukacinės rungtys, susijusios su artėjančiomis žiemos šventėmis. Viktorinos metu ne tik žaidėme, bet ir klausėmės jaunuolių atliekamų dainų, šokome, skanavome visų atsineštų vaišių, bendravome vieni su kitais, dalinomės maloniais dienos įspūdžiais. Viktorinoje nugalėjo draugystė.

                                             
]]>
3168 Mon, 18 December 2017 02:12:30
Išvyka į saldainių fabriką „Roshen“ Gruodžio 12 d. rytą BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) darbuotojai ir paslaugų gavėjai išvyko į Klaipėdoje esantį saldainių fabriką „Roshen“, kuriame vyko pažintinė edukacija apie saldainių gamybą. Ekskursijų vadovė mus supažindino su tvarka, kaip reikia elgtis fabrike, kokių saugumo taisyklių būtina laikytis. Ekskursijos metu sužinojome, kas yra korporacija „Roshen“, kokius skanėstus savo septyniuose fabrikuose Ukrainoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Rusijoje gamina, kokių profesijų specialistai dirba saldainių fabrikuose. Apsilankėme ir nuostabiame kino teatre, kuriame pažiūrėjome video siužetą apie saldumynų gamybą ir  gamybinėse patalpose, kur vyko karamelės virimo, formavimo, vyniojimo procesai. Vėliau  jaunuoliai turėjo galimybę  pasijusti konditeriais ir pasigaminti savo rankų darbo ledinuką eglutę. O ekskursijos pabaigoje sulaukėme siurprizo  - saldžių dovanėlių išsinešimui. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę sudalyvauti šioje ekskursijoje ir susipažinti su saldainių fabriku bei karamelės gaminimo procesu. Grįžome į centrą su gera nuotaika ir saldžiomis dovanomis.

                                                 
]]>
3167 Mon, 18 December 2017 02:12:38
Edukacinė išvyka į Klaipėdos laikrodžių muziejų Gruodžio 8 dieną  “Klaipėdos lakštutės” jaunuoliai (Lakštučių g.6) vyko į Klaipėdos laikrodžių muziejuje organizuojamą edukacinį užsiėmimą “Laiko skaičiavimas senovėje”.  Užsiėmimo metu sužinojome kaip  atsirado senoviniai laikrodžiai: saulės, vandens, ugnies, smėlio, kaip jie buvo gaminami, kaip skaičiuojamas laikas. Netgi sužinojome būdų kaip patiems pasigaminti saulės ir vandens laikrodžius. Susipažinome su muziejaus ekspozicija.  Pakeliui į įstaigą nepraleidome progos aplankyti ir pasidžiaugti kalėdine eglute teatro aištėje.

]]>
3164 Mon, 18 December 2017 02:12:43
„Breakdance“ ritmu „5J“ festivalyje Gruodžio 5 d. BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) dalyvavo respublikiniame neįgaliųjų šokių festivalyje „5 J“ ( Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas). Jau tradicija tapęs renginys vyko Šilalės rajono Šiauduvos laisvalaikio centre. Šokių kolektyvai iš visos Lietuvos džiugino pasirodymų įvairovė. „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda pristatė šokių kompoziciją „Breakdance“ kultūra. Šventės pabaigoje vaišinomės visų suneštomis vaišėmis, bendravome su draugais iš kitų centrų. Šventes pabaigoje buvo išrinktas kitu metų „5J“festivalio organizatuoriai, kuriais tapo Palangos socialinių paslaugu centras.

]]>
3166 Mon, 18 December 2017 02:12:41
Edukacija apie Šv. Kūčių papročius ir tradicijas Klaipėdos rajono amatų centre Gruodžio 5d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2)  jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai išvyko į Veiviržėnus susipažinti su Klaipėdos rajono amatų centro teikiamomis paslaugomis ir sudalyvauti edukacijoje apie Šv. Kūčių papročius ir tradicijas. Vos tik atvykus išvydome tradiciškai paruoštą Kūčių stalą, su senoviniais valgiais ir išgirdome lietuvių liaudies muziką.  Darbuotojai mus pasitiko labai maloniai, aprodė ir supažindino su centro vykdoma veikla, kuri susijusi su tradiciniais lietuvių liaudies amatais: audimu,  mezgimu, pynimu iš vytelių, keramika, floristikos menu, nėrimo vąšeliu, velykinių kiaušinių marginimu. Visus sužavėjo audimo staklės ir išausti darbai. Apžiūrėję parodas sėdome prie šventinio stalo pasivaišinti senoviniais valgiais ir klausėmės istorijos apie  Šv. Kūčias,  papročius bei burtus. Nuoširdus ir draugiškas bendravimas bei  jauki aplinka mus visus labai sujaudino ir sužavėjo. Visi sutarėm, kad sekantį kartą aplankysime ši nuostabų centrą  Šv. Velykų proga ir marginsime margučius. Žinių ir įspūdžių kupini atsisveikinome su Klaipėdos rajono amatų  centro darbuotojais, dėkodami už progą sudalyvauti edukacijoje, bei susipažinti su lietuvių  tradicinių amatų kultūra.

                                               
]]>
3140 Mon, 11 December 2017 03:12:40
Projekto „Ypatingas pasaulis“ tęsinys Gruodžio 1 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g.2)  jaunuoliai  kartu su darbuotojais vyko pas  naujus pažįstamus M.Gorkio progimnazijos 4 b. klasės mokinius.  Dalyvaujant bendrame projekte „Ypatingas pasaulis“, šį karta surengiame  šaškių turnyrą.  Dienos centro jaunuoliai ir progimnazijos mokiniai labai aktyviai ir noriai dalyvavo šiame renginyje.  Šio projekto daliai buvo iškeltas tikslas: labiau pažinti supančią bendruomenę, stiprinti  su ja ryšį, vykdant jaunuolių integracijos procesą į visuomenę. Taip buvo siekiama skatinant jaunuolių vaizduotę,  lavinant  įgūdžius ir sugebėjimus, praplečiant akiratį.  Kontaktuojant ir bendradarbiaujant su mūsų jaunuoliais mokiniai  turi galimybę labiau pažinti jų supantį pasaulį, įgyti  patirties ir naujas žinias, užmegzti naujas pažintis.  Šaškių turnyras praėjo labai džiaugsmingai ir nuotaikingai. Buvo labai daug įspūdžių ir nepakartojamų akimirkų. Moksleiviai, kuriems nepavyko sudalyvauti turnyre, paruošė mūsų jaunuoliams staigmeną – sveikinimų  ir palinkėjimų atvirukus.

                                                    
]]>
3139 Mon, 11 December 2017 03:12:02
Kasmetinė Klaipėdos miesto neįgaliųjų sporto šventė Šių metų gruodžio 4 dieną sportiškiausieji centro jaunuoliai  bei darbuotojai (Lakštučių g. 6 ir Panevėžio g. 2) vyko į Klaipėdos lengvosios atletikos maniežą, kuriame  vyko kasmetinė bei tradicinė sporto šventė, skirta žmonių su negalia dienai paminėti. Šventės metu vyko įvairios rungtys: šaškių, smiginio, stalo teniso, rankų lenkimo, 3x3 krepšinio, baudų mėtymo, bočios, šaudymo bei kt. Jaunuoliai atidavė visas jėgas kovodami varžybose. Mums pavyko iškovoti šias prizines vietas: I vieta už smiginio bei rankų lenkimo varžybas (Lakštučių g.6), II vieta apdovanojimas atiteko už krepšinio 3x3 varžybas bei III vieta atiteko mūsų bočios žaidėjams (Panevėžio g. 2). Didžiuojamės mūsų jaunuoliais bei laukiame kitų varžybų.

                                     
]]>
3138 Mon, 11 December 2017 02:12:17
KONFERENCIJA SKIRTA TARPTAUTINEI ŽMONIŲ SU NEGALIA DIENAI PAMINĖTI ,,KULTŪROS PRIEINAMUMAS ŽMONĖMS SU NEGALIA“  

2017 12 05 Klaipėdos Neįgaliųjų Reikalų taryba, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ir  Socialinės paramos skyrius  Tarptautinei žmonių, turinčių negalią, dienai paminėti organizavo konferenciją ,,KULTŪROS PRIEINAMUMAS ŽMONĖMS SU NEGALIA“. 
Renginį atidarė  Kūrybinės šokio profesionalų ir negalią turinčių žmonių dirbtuvės „Jungtys“ kartu su "Klaipėdos lakštutė" jaunuoliais.

 

]]>
3120 Thu, 07 December 2017 12:12:06
Šventinis laikotarpis „Šv. Kūčių ir Kalėdų belaukiant...“ Pirmoji žiemos diena mūsų  įstaigoje (Panevėžio g. 2) buvo ypatinga ir netradicinė. Įstaigoje nuo pat ryto šurmuliavo klegesys ir šventinė nuotaika, nes prasidėjo  Šv. Kūčių ir Kalėdų laukimo laikotarpis, kurį vainikavo surengtas pristatymas mūsų vestibiulyje ir kalėdinės eglutės bei dekoracijų  puošimas.  Kad švenčių laukimas neprailgtų, visą mėnesį  įstaigoje popietinės veiklos metu vyks įvairūs užsiėmimai, susibūrimai susiję su Šv. Kūčių ir Kalėdų tradicijomis, bei kitomis edukacinėmis, pramoginėmis veiklomis. Šventinio laikotarpio metu dalinsimės švenčių tradicijomis, puošime savo įstaigą, suteiksime galimybę paslaugų gavėjams būti aktyviu šventės dalyviu, daugiau laiko skirsime pasibuvimui visiems kartu. Šis adventinis  laikotarpis  -  laukimo, apmąstymų, pasiruošimo didžiosioms metų šventėms, bendrų veiklų, būsimo džiugesio ir šurmulio mėnuo, kurį vainikuos Šv. Kūčių popietė ir susikaupimo mišios Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje. Tikimės, kad prasmingai praleistas šventinio laikotarpio laikas mūsų bendruomenei suteiks ne tik daug smagių ir džiugių akimirkų, bet ir padės suvokti švenčių ir tradicijų prasmę.

]]>
3113 Mon, 04 December 2017 15:12:53
Priešgaisrinės saugos pratybos BĮ Neįgaliųjų centre  „Klaipėdos lakštutė“  lapkričio 29d. (Lakštučių g. 6) ir lapkričio 30d. (Panevėžio g. 2) vyko priešgaisrinės saugos pratybos darbuotojams ir paslaugų gavėjams. Vienas iš pagrindinių priešgaisrinės saugos tikslų įstaigoje mokyti darbuotojus ir paslaugų gavėjus priešgaisrinės saugos taisyklių kasdienėje aplinkoje ir ekstremalių situacijų metu. Evakuacija abiejuose įstaigos padaliniuose vyko pagal taisykles ir praėjo sklandžiai.

]]>
3111 Mon, 04 December 2017 10:12:19
Klaipėdos lakštutė „Breakdance“ ritmu Klaipėdos Universitete 2017m. lapkričio 30 d. „Klaipėdos lakštutės“ breiko šokėjai buvo pakviesti  į Klaipėdos Universiteto Sveikatos mokslų fakultetą sudalyvauti socialinėje programoje pristatant šokį „Klaipėdos lakštutė Breakdance ritmu“. 

]]>
3110 Mon, 04 December 2017 10:12:14
KLAIPĖDOS LAKŠTUTĖ “BREAKDANCE” RITMU LENKIJOS FESTIVALYJE Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko šokėjai buvo pakviesti dalyvauti tarptautiniame meno festivalyje Lenkijoje. Tai jau vienuoliktas tarptautinis neįgaliųjų menininkų susitikimas Europos susitikimų centre „Swiatowid“, kuris vyko 2017m. lapkričio 23-25 dienos. Šiam meno festivaliui įstaigos breiko kolektyvas paruošė modernų šokį: Klaipėdos lakštutė „Braekdance“ ritmu. Klaipėdos lakštutė „Breakdance" ritmu – tai kelionė nuo Niujorko iki Klaipėdos. Pasakojimas kaip atsirado breikas, kaip jis transformavosi į savirealizaciją šokio kovų aikštelėse, nežiūrint į laimėtojus, vyrauja pagarba savo oponentams. Ir kaip breikas atkeliavo į „Klaipėdos lakštutę“ ir tapo saviraiška tarp neįgaliųjų, kurių unikalūs šokio judesiai, savitas neverbalinis komunikavimas tapo choreografijos dalimi. Breikas gimė Amerikoje, Niujorko gatvėse, su laiku vis populiarėja diskotekose, visuomeniniuose renginiuose, estradoje, iš kur atsirado "Hip-hop" kultūrą. Kurdavosi komandos, kurios dalyvauja "Breakdance Battle"  breiko kovose, laimi šokėjai, kurie gražiau save pateikia. Tai tapo puikus būdas savirealizacijai ir tarp neįgaliųjų, nes formuojasi stilius, atsiranda noras gražiai rengtis, būti šiuolaikiškam, dėl fizinio aktyvumo žmogus tampa sportiškas, lankstus, gerėja savijauta, neįgaliųjų tėvai ir artimieji išgyvena teigiamas emocijas dėl vaikų pasiekimų.  Ir galiausiai žmonėms su intelekto sutrikimais tai tapo puikus būdas integruotis į visuomene per šiuolaikiškus šokius, nes šis šokis yra artimas jaunimui ir įdomus žiūrovams savo unikaliomis, gražiomis judesio kombinacijomis, špagatais, po kurių taip ir norisi ištarti "WOW" ir paploti. Ne ką mažiau svarbi ir muzika, kuri užburia savo energija, dinamiškumu. Taip pat breiką galima šokti pagal įvairias muzikos kryptis: džiazas, pop, elektro, hip-hop'as. Dabar vis populiarėja šokti pagal klasikinę muziką. Tai universalus būdas saviraiškai. Tarptautiniame festivalyje tarp dalyvių buvo svečiai iš Slovakijos, Baltijos šalių atstovai ir iš įvairių Lenkijos miestų susirinkę meno kolektyvai. Tarptautiniame festivalyje „Klaipėdos lakštutė“ atstovai taip pat gilino savo žinias kūrybinėse dirbtuvėse, tokiose kaip – dekupažas, veltinis, dailė, molis. Festivalio uždaryme vyko diskoteka, kurioje buvome apdovanoti muzikiniais instrumentais, kurie imituoja įvairius gamtos garsus. „Klaipėdos lakštutė“ atstovai atsidėkodami padovanojo lietuvišką šakotį ir saldainių. Lenkijos organizatoriai labai apsidžiaugė gavę vaišes ir pasakė, kad jiems labai patinka mūsų tradiciniai skanėstai.  

]]>
3109 Mon, 04 December 2017 10:12:30
Paroda “Žiemos akimirkos“ Lapkričio 29d. mūsų įstaigos vestibiulyje (Panevėžio g. 2) buvo atidaryta parodėlė „Žiemos akimirkos“.  Žiemos tematikai skirti kūrybiniai darbeliai buvo pagaminti iš natūralių, gamtinių priemonių. Džiaugiamės, kad šie darbeliai papuošė mūsų įstaiga šventiniu laikotarpiu ir tikimės, kad suteiks mūsų bendruomenei šiltų ir jaukių emocijų.

]]>
3115 Thu, 30 November 2017 03:11:42
Susitikimas Su Medeinės mokyklos mokiniais floristikos veikloje Žmonės su proto negalia, tokie riboti intelektualiai, dažniausiai yra gabesni, labiau apdovanoti už kitus tarpusavio santykiais ir širdies bendryste. Intelekto nepajėgumą jiems su kaupu kompensuoja vidinis paprastumas ir stipresnis pasitikėjimas kitais“. ( J.Vanier)

Lapkričio 23 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko projekto „Žingsnis po žingsnio“ tęsinys, kurio dalyviai yra mūsų įstaigos lankytojai ir Klaipėdos Medeinės  mokyklos 9b ir   10 b.  specialiųjų – lavinamųjų klasių mokiniai. Šio projekto vienas iš uždavinių – rengti  susitikimus  su  „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliais, bendradarbiauti per užimtumo veiklas. Bendras edukacinis užsiėmimas šį kartą pravestas floristikos veikloje. Mokiniai ir jaunuoliai gamino kalėdinius žaisliukus ir sveikinimo atvirukus. Užimtumo  veiklos metu vyravo draugiškas bendravimas ir kūrybiška atmosfera.  Tokie susitikimai suartina bendruomenės narius, suteikia galimybę labiau pažinti vienas kitą.  Bendraudami ir bendradarbiaudami projekto dalyviai daro vieni kitiems tam tikrą įtaką: keičia jausmus, požiūrius ir elgesį.  Be abejo, bendravimas suteikia mums galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius. Lygindami save su kitais, darome išvadas, kas mes esame, kokie esame: kokie mūsų gebėjimai, įgūdžiai, vertybės, ir pan. Per tokį socialinį poreikį siekiame rasti savo vietą visuomenėje. Atskleisti savo galimybes, gabumus ir išreikšti save nepalaikant ryšių su kitais žmonėmis būtų neįmanoma. Supažindinimu su floristikos menu siekiama įgyvendinti šio projekto tikslą: sudaryti sąlygas mokinių karjeros kompetencijoms ugdytis.

                                             
]]>
3094 Mon, 27 November 2017 02:11:53
Pažintinė išvyka į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą Saulėtą lapkričio 7 dienos popietę Panevėžio g. 2 įstaigos paslaugų gavėjai ir darbuotojai  vyko į ekskursiją į vyriausiąjį policijos komisariatą, įsikūrusį Kauno g. 6, Klaipėda. Maloniai sutikusi pareigūnė nustebino mus pažintimi su policijos kinologėmis ir tarnybiniu šunimi vardu Gėris. Sužinojome, kad dresūra, kasdienis darbas ir treniruotės padeda tarnybiniam šuniui atlikti užduotis, o į savo šeimininko komandas jie reaguoja žaibiškai ir atlieka besąlygiškai. Kinologės atsisveikindamos įteikė atšvaitus su šuniuko atvaizdu. Ekskursija tęsėme apžiūrėdami atpažinimo kambarį, kur liudininkas be streso per veidrodinį stiklą gali atpažinti nusikaltėlį, o įtariamieji mato tik savo atvaizdus veidrodyje. Susipažinome su operatyvaus valdymo skyriaus darbuotojais, kurie papasakojo kaip reaguoja į gautus pranešimus ir siunčia į pagalbą artimiausius patrulių ekipažus. Pasijautėme saugiau, kai sužinojome, kad Klaipėdoje viešojo saugumo vaizdo stebėjimo kameros veikia ne tik pagrindinėse gatvėse, kur intensyvus eismas, bet ir parkuose ir aikštėse. Policijos pareigūnai stebi tiesiogiai kas vyksta per daugybę monitorių, o kilus grėsmei greitai reaguojama. Taip pat įrašai gali būti peržiūrėti, jei kas liko nepastebėta ar reikia patikslinti įvykį. Pabaigoje apsilankėme saugaus eismo klasėje, kur galėjome prisiminti atšvaito nešiojimo ir saugaus eismo tamsiu paros metu taisykles. Grįžę į įstaigą kas striukės, kas rankinės dešinėje pusėje segėme atšvaitą. Dabar jaučiamės saugūs ir esame matomi tamsiu paros metu.

]]>
3095 Mon, 27 November 2017 02:11:08
Dalyvavimas mokslo ir meno festivalio "Restart" programoje 2017m. lapkričio 16 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vykome į  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmus, kur dalyvavome mokslo ir meno festivalio "Restart" programoje: origamio kūrybinėje dirbtuvėje, edukaciniame užsiėmime su Maltos ordino pagalbos tarnybos terapiniais šunimis. Atvykusius jaunuolius pasitiko lektorė Rūta Petniūnaitė, bei kaniterapiautės šunys Lota, Kleopatra ir Kuršis. Erdvė prisipildė šurmulio ir klegesio, jaunuoliai  lietė šunis, kalbino juos. Kai kuriems tai buvo malonus susitikimas su jau pažįstamais šunimis. Origamio kūrybinių dirbtuvių metu iš popieriaus lankstėme šuniukų galvas, teko sukaupti dėmesį, kad galėtume teisingai atlikti lankstinį. Popieriaus lankstymas lavina smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, atmintį. Užsiėmimo metu jaunuoliai buvo kantrūs, stengėsi vieni kitiems padėti. Baigus lankstyti prasidėjo kaniterapijos užsiėmimas. Į veiklą buvo įtraukti specialiai paruošti šunys, kurie, jaunuoliams atlikus užduotį, buvo vaišinami gardėsiu. Ekspozicijos salėje vedžiojome šunis, bendravome su jais bei turėjome galimybę pajusti, kad šunys iš tikrųjų geba  suprasti  žmogaus emocijas  ir į jas atsiliepti. Pilni įspūdžių, atsisveikinę su renginio organizatoriais, nusprendėme pasivaikščioti Klaipėdos Dienovidžio skvere. Susipažinę su  naujomis skulptūromis nuvykome apžiūrėti ant gyvenamojo namo sienos (Gulbių gatvėje) nutapytos neofreskos „ Seserys“, kurią sukūrė gatvės menininkas Tadas Vincaitis.

 

]]>
3080 Tue, 21 November 2017 08:11:23
Paroda ,,Spalvingų žiedų žaismas'' Klaipėdos rajono Jono Lankučio bibliotekos Dituvos filiale Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filiale eksponuojama BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė''  paroda ,,Spalvingų žiedų žaismas''. Šią parodą pristatė socialinė darbuotoja užimtumui Zita Doveikienė. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti kruopščiai atliktais jaunuolių darbais.                                                                                   

                                    
]]>
3078 Mon, 20 November 2017 10:11:30
Judesio spektaklio “Kažkur Ten” premjera Klaipėdoje Kiekvienas iš mūsų nori visais įmanomais būdais pasakyti, parodyti veiksmais, atskleisti tai kas mums svarbu ir kas mus išties labai glumina ar priešingai kasdien suteikia vilties gyvenimui,  tačiau vieniems  iš mūsų tai sekasi puikiai, kitiems – šiek tiek sunkiau. Jaučiant didelį norą suteikti galimybę kalbėti ir veikti visiems, gimė jautrus projektas „Mes esame kartu“. Tai projektas, kuriame kalbame ne apie tai ko negalime, o apie tai ką galime… Apie plačias  ir neribotas galimybes integruojant neįgaliųjų bendruomenę į jaunimo kultūrinį gyvenimą panaudojant šokio, judesio ir rankų šešėlio bei teatro elementus. Siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų  bendruomenę ir kartu mokytis būti vieni su kitais ne tik per tiesioginį kontaktą. Projekto  ir judesio spektaklio “Kažkur Ten” autorė Gabrielė Raudytė: “Norisi , kad nebūtų jokių ribų ir jokių užribių… Mes galime  kurti ir veikti kartu, jokie įgimti blokai mūsų negali sustabdyti. Žmogus neturi jokių ribų… Po susitikimų su  neįgaliųjų centro “Klaipėdos Lakštutė” jaunuoliais aš  pažvelgiau į gyvenimą kitomis spalvomis , gal tai ir skamba banaliai, bet aš išsilaisvinau ne tik kaip asmenybė, bet ir supratau, kad mes galime tapti viskuo,  kuo tik norime, tereikia išmokti teisingai pamilti save ir kitus… Jie mane išmokė džiaugtis mažais kasdieniniais stebuklais  ir priimti save ir kitus, tokie kokie jie yra, jų ir savęs nekeičiant…”

Judesio spektaklis “Kažkur Ten” - kalba apie šiuolaikinį žmogų, jo jausmus ir  vidinius išgyvenimus bei prigimtinius norus, kurie yra visai nepriklausomi nuo žmogaus  protinių ar fizinių gebėjimų. Judesio spektaklis statomas remiantis vokiečių psichoterapeuto  ir filosofo Mathiaso Jungo įžvalgomis iš knygos “Mažasis princas mumyse”. Ši premjera išties kitokia ,visame kūrybiniame procese dalyvauja ne tik profesionalai ir mėgėjai menininkai,aktoriai, šokėjai, bet ir neįgaliųjų bendruomenė, Klaipėdos universiteto studentai ir šokių studijos “Kūrybos Kišenė” mažieji šokėjai. Judesio spektaklyje išvysite rankų šešėlio teatrą “Budrugana Lietuva”, kurie vos prieš pusmetį grįžo iš Gruzijos ir parsivežė išties unikalią ir nuostabią rankų šešėlio techniką.

Judesio spektaklis “Kažkur Ten “ yra vainikuojamasis projekto “ Mes esame Kar/Tu” renginys. Projekto tikslas: integruoti neįgaliųjų bendruomenę į Klaipėdos kultūrinį gyvenimą pasitelkiant rankų šešėlių teatrą ir šokį. Projekto iniciatoriai - Šokių studija “Kūrybos Kišenė”. Partneriai - neįgaliųjų centras “Klaipėdos lakštutė”, Klaipėdos menų akademijos studentai, rankų šešėlių teatras “Budrugana Lietuva”. Rėmėjai - Klaipėdos miesto savivaldybė, UAB “Linomeda”, T.Danilevičiaus dizaino studija, reklamos dirbtuvės “Ponas Popierius”.

Spektaklio premjera lapkričio  10  dieną, 19:00val., Klaipėdos menų akademijos, teatro katedros, mokomajame teatre (K.Donelaičio g. 4) Kviečiame visus atvykti į premjerą.

                                               


]]>
3045 Tue, 07 November 2017 08:11:31
Mokymai darbuotojams „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ Spalio 30d. vyko pažintiniai mokymai darbuotojams „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“. BĮ Nęįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ siekia socialinių paslaugų kokybės pripažinimo ir sertifikavimo pagal EQUASS socialinių paslaugų kokybės sistemos standartus ir nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ projekto kodas Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

]]>
3042 Fri, 03 November 2017 11:11:02
Ekskursija į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą 2017 m. spalio 25 d.  BĮ Neįgaliųjų centro „ Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g.6) vyko į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose organizuojamą ekskursiją. Susipažinome su rūmuose veikiančiomis ekspozicijomis. Visus sužavėjo jubiliejinė Sauliaus Bertulio kūrybos paroda „Sąsajos“. Menininkas per medžio paviršiaus įvairovės ir metalo plastikos sąsają atskleidžia išskirtinį ryšį su aplinka. Jaunuoliai labai domėjosi darbais, norėdami suvokti jų vaizduojamą prasmę. Susipažinome su respublikine paroda „Mažoji plastika“, skirta skulptūrų parko 40-mečiui paminėti. Žavėjo ir stebino 45 mažosios plastikos kūrėjų darbai, sukurti iš bronzos, medžio, stiklo, akmens, buities daiktų  bei kitų medžiagų.  Susipažinome su Smiltynės granito kalimo simpoziumų istorine retrospektyva, apimančia1977-1991 metų laikotarpį. Įdomūs jos pateikimo būdai skatino jaunuolius pažvelgti į skulptūrų kūrimo eigą, skulptorių darbo įrankius, pažiūrėti filmuotas akimirkas iš simpoziumų bei skulptūrų parko atidarymo archyvinius kadrus. Padėkoję centro darbuotojams už suteiktą galimybę apžiūrėti parodas, kupini meninių įspūdžių grįžome į įstaigą.

 

]]>
3038 Tue, 31 October 2017 09:10:52
Paskaitėlė „Dantų priežiūros ypatumai“ BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (lakštučių g. 6) vyko  informatyvi ir vaizdinga paskaita „Dantų priežiūros ypatumai“, kurią pravedė Klaipėdos valstybinės kolegijos burnos priežiūros ir mitybos katedros dėstytoja Lijana Dvarionaitė ir jos studentės.  Informacijos perteikimui pasirinkta vaizdinė paskaita, nes tai padeda geriau atsiminti kaip taisyklingai prižiūrėti dantis. Vaizdžiai pademonstruotos įvairios mokomosios priemonės – dantų modeliai, padidintas šepetėlis, parodytas teisingas dantų valymo būdas, rekomenduotos geriausios dantų priežiūros priemonės. Kartu su specialistėmis atlikome užduotis, sprendėme kryžiažodį, klausėmės pasakojimų apie tai kodėl genda dantys ir kaip rekomenduojama maitintis, kad dantys būtų sveiki.

                                                                 
]]>
3037 Tue, 31 October 2017 09:10:45
Dalyvavimas Maisto banko akcijoje BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" 2017 m. spalio 20 ir 21 d. dalyvavo rudeninėje "Maisto banko akcijoje" . Akcijos metu dalyvavo 28 įstaigos darbuotojai ir jaunuoliai, surinkta 918 vienetų įvairių maisto produktų, kurie bus išdalinti įstaigos paslaugų gavėjams, gaunantiems mažas pajamas.

]]>
3029 Tue, 24 October 2017 01:10:43
Išvyka į fotografės Laimos Drukerytės dokumentinę fotografijų parodą „Galiu daugiau nei tu manai“ Spalio 19 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko komanda vyko į „Compensa“ koncertų salę Vilniuje, atidaryti dokumentinės fotografijų parodos „Galiu daugiau nei tu manai“, kurią organizavo fotografė Laima Drukerytė, Vilniaus Universiteto kūrybos komunikacijos studentė Marta Bielskytė ir Žmonių su Dauno sindromu ir globėjų asociacija. Mes gyvai įrodėme, kad viskas įmanoma ir su savo šokiu puikiai pailiustravome, kad galime būti šiuolaikiški, madingi, sportiški ir įdomūs visuomenei. Parodoje buvo pateikiama daug įvairių užimtumo sričių. Gimnastika, plaukimas ir laisvalaikis buvo skirta breiko užimtumui, kuriame vaizduojamas mūsų įstaigos paslaugų gavėjas Mantas Balajus. Jis fotografijose pademonstravo savo breiko sugebėjimus. Mūsų centro breiko šokėjai atstovavo ne tik savo įstaigą, bet ir asmenų su negalia interesams, mažindami socialinę atskirtį ir didindami toleranciją Lietuvos mastu.

]]>
3021 Mon, 23 October 2017 13:10:25
Išvyka į rudenėjantį mišką Įsibėgėjus rudeniui, medžiams nusidažius įvairiausiomis spalvomis, kol neprasidėjo šalnos, spalio 17 d. vykome į Šventosios girininkijoje, netoli Būtingės gyvenvietės esančią poilsiavietę „Miškas visiems“. Čia grožėjomės nuostabia gamta, kvėpavome tyru miško oru, žaidėme žaidimus ir smagiai leidome laiką. Visi stengėmės pasikrauti gamtos teikiama energija ir nepasiduoti rudeniškam liūdesiui.

Taip pat aplankėme sveikatos centro „Energetikas“ skulptūrų parką – „Akmens amžius“. Skulptūrų parkas „Akmens amžius“ šiuo metu visus džiugina 50 akmens skulptūrų, demonstruojančių skulptorių meistriškumą ir atskleidžiančių senąsias tradicijas šiuolaikiniame kontekste. Visi grožėjomės skulptūromis ir kiekvienas ieškojome labiausiai patinkančios.

Prieš grįžimą skubėjome prie jūros, kuri šią dieną buvo susiliejusi su tvyrančiu rūku ir atrodė nuostabiai, ten rinkome akmenukus, kad turėtume ką parvežti savo draugams,  laukiantiems centre.

]]>
3016 Mon, 23 October 2017 10:10:04
Pirmosios pagalbos paskaita Spalio 16 d.  BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“  (Panevėžio g. 2) darbuotojams vyko  pirmosios pagalbos teikimo paskaita, kurią vedė Lietuvos Raudonojo kryžiaus Draugijos (LRKD) Klaipėdos skyriaus vadovė Dalytė Fabijonavičienė. Atsidūrus situacijoje, kuomet kitam žmogui reikia pirmosios pagalbos, privalu žinoti kaip ją suteikti. Brangi kiekviena minutė, nes nieko nedarymas gali daug labiau pabloginti situaciją. Pirmoji pagalba skirta stabilizuoti sužeistojo ar sergančio būklę, užkirsti kelią jos pablogėjimui ir išsaugoti gyvybę, iki kol atvažiuoja profesionali pagalba. Šios paskaitos metu susipažinome su pirmosios pagalbos pagrindais (kaip stabdyti kraujavimą, gaivinti kitą asmenį, ką daryti užspringimo atveju, epilepsijos priepuolio atveju, ką daryti lūžus rankai ar kitais lūžių atvejais, kaip elgtis pamačius kitą asmenį, kuriam reikalinga pagalba). Teorines žinias galėjome pritaikyti ir praktiškai, atlikdami tam tikras technikas, kurias parodė lektorė.

Tikimės, kad paskaitoje įgytos žinios padės darbuotojams  kritinės situacijos metu reaguoti tinkamai, be baimės suteikti pirmąją pagalbą ir išgelbėti nelaimės ištiktą žmogų.

                                                      
]]>
3002 Tue, 17 October 2017 09:10:16
Išvyka į Bendrosios pagalbos centrą 112  Rudenišką spalio 6 dienos rytą mūsų  centro jaunuoliai ir darbuotojai ( Panevėžio g. 2) vyko į Bendrąjį pagalbos centrą (112), įsikūrusį Mainų gatvė 8, Klaipėdoje. Labai smalsu buvo sužinoti apie jų darbą ir veiklą. Savo veiklos pradžioje BPC pagalbos skambučius administravo tik Vilniaus mieste ir rajone. Vėliau aptarnaujamas plotas plėtėsi, buvo įsteigti teritoriniai skyriai Klaipėdoje ir Alytuje. Nuo 2013 m. liepos mėn. BPC vykdo veiklą visoje Lietuvos teritorijoje. Prevencinio-pažintinio pobūdžio išvykoje sužinojome, kaip Klaipėdos teritorinis skyrius atsako į pagalbos skambučius bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 ir reaguoja į gautus pagalbos prašymus, priima ir įvertina pagalbos prašymus, nustato teiktinos pagalbos poreikį, esant galimybei teikia pagalbą telefonu, parengia pranešimus apie pagalbą ir perduoda juos atitinkamoms pagalbos tarnyboms, užtikrina tolesnį turimos informacijos teikimą šioms tarnyboms. Paskambinus šiuo numeriu 112 pagalbos galime sulaukti iš priešgaisrinės gelbėjimosi tarnybos, greitosios medicinos pagalbos ir policijos. Turėjome galimybę pamatyti iš arti BPC operatoriaus darbą, priėję prie darbuotojos išklausyti pagalbos skambutį, kuris buvo išsiųstas greitosios medikams. Mūsų centro jaunuoliai uždavė jiems rūpimus ir iškilusius klausimus. Išsiaiškinę, susipažinę, daug sužinoję, pilni įspūdžių grįžome į įstaigą.

                                  
]]>
2987 Mon, 09 October 2017 08:10:27
Solidarumo bėgimas 2017m. Solidarumo bėgimas – tai jau tradicine tapusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyva, Lietuvoje rengiama 4-ąjį kartą. Solidarumo bėgimo starto švilpukas kasmet aidi šimtuose Lietuvos ugdymo įstaigų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių.  Šio projekto  metu  taip pat  renkama parama, kuri  skirta pozityvios tėvystės ugdymui Lietuvoje bei medicinos punkto įrengimui Zambijoje.  Šiais metais ir  Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir darbuotojai buvo pakviesti prisijungti prie šio gražaus projekto, kurį suorganizavo Klaipėdos Medeinės mokykla. Taigi saulėtą rugsėjo 27d. rytą  kartu su Medeinės mokyklos bendruomene rinkomės į kiemelį bendrai sportinei veiklai: kartu šokome, bendravome, klausėmės vaikučių atliekamų dainelių, o svarbiausia visi prabėgome draugišką  solidarumo ratą. Jaunuoliai ir darbuotojai už dalyvavimą buvo apdovanoti solidarumo diplomais.  Džiaugiamės, kad turėjome galimybę prisidėti prie šio kilnaus projekto ir sudalyvauti bėgime.

]]>
2978 Mon, 02 October 2017 10:10:36
Šventinis renginys socialinių darbuotojų dienos proga BĮ Neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė“(Lakštučių g. 6) rugsėjo 27 d. vyko šventinis renginys, skirtas paminėti Lietuvos socialinių darbuotojų dieną. Jaunuoliai visus darbuotojus pasitiko su  rožės žiedeliu ir lakštutės simboliu. Jaunuolių tarybos atstovams pasveikinus darbuotojus, susipažinome su minėtos šventės atsiradimo istorija bei gailestingumo organizacijų globėju Šv. Vincentu Pauliečiu – neprilygstamu artimo meilės šventuoju, skatinusiu žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis, kurių pagrindas yra  gerieji darbai kūnui ir sielai.  Po jaunuolių atliktos dainos, darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti minčių lietuje

„ Koks turi būti darbuotojas, dirbantis socialinį darbą“, pažaisti žaidimą „Kas tai?“ (įminti mįsles) bei nuplukdyti būrinius laivelius su savo norais apie darbo sąlygas bei santykius į svajonių pilį „Klaipėdos lakštutė“. Šventinį renginį vainikavo naujo filmuko apie centro veiklas „Klaipėdos lakštutė -3“ peržiūra. Filmukas pralinksmino visus, sukėlė daug juoko ir džiaugsmingų akimirkų.  

                                  
]]>
2977 Mon, 02 October 2017 10:10:12
Mes bėgame, nes esame kartu! BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ kartu su šokių studija „Kūrybos Kišenė“ vykdo bendrą projektą „Mes esame Kar/Tu“ , kurio esmė - neįgaliųjų bendruomenės integracija į jaunimo kultūrinį gyvenimą pasitelkiant šokį, muziką, teatrą, gatvės performansus. Projekto tikslas - pastatyti didelius draugystės tiltus tarp visiškai skirtingų bendruomenių.

Rugsėjo 21 dieną šio projekto iniciatoriai organizavo bėgimą „Mes bėgame, nes esame kartu!“. Gausus būrys projekto dalyvių susirinko neįgaliųjų centro “Klaipėdos lakštutė” kiemelyje ir Direktorės išlydėti pradėjome bėgimą iki smiltynės perkėlos. Su kitų pagalba bėgime taip pat dalyvavo net sunkiai vaikštantys ar neįgaliųjų vežimėlyje sėdintys asmenys. Smiltynės perkėloje linksmai, su muzika atlikome įprastą kasdieninę rytinę mankštą ir sušokome bendrą flashmob’o šokį.  Organizuodami šį bėgimą siekėme įvykdyti Europos judumo savaitės metu (rugsėjo 18-22d.) užsibrėžtus tikslus.

Grįže į įstaigą pasivaišinome organizatorių vaišėmis ir arbata, prisiminėme renginio akimirkas ir pasidalinome puikiais įspūdžiais.

]]>
2966 Tue, 26 September 2017 03:09:16
Viktorina apie aplinką tausojančias transporto priemones Prisidedant prie Klaipėdos miesto savivaldybės  organizuojamos „Judumo savaitės“, rugsėjo 19d. (Lakštučių g. 6) vyko smagi viktorina apie aplinką tausojančias transporto priemones (dviračius, riedučius, elektromobilius). Visas pasaulis spalio 22 dieną švenčia „dieną be automobilio“, todėl šios viktorinos tikslas buvo supažindinti jaunuolius ir darbuotojus su ekologiškiausiomis transporto priemonėmis, jų nauda ir reikšme mūsų gyvenimui, bei raginti kuo dažniau vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu. Šventės metu žiūrėjome specialiai šiai dienai parengtą informacinį filmuką, įgavome naudingų žinių, kurias patikrinome viktorinos metu. Susiskirstę komandomis atlikome įvairias užduotis, paruoštas aplinką tausojančių priemonių tema. Pasidžiaugėme visą mėnesį mūsų pačių ruošta parodėle „Piešiu savo svajonių dviratį“.

 

 

]]>
2961 Mon, 25 September 2017 12:09:21
Šventė "Rudenėli, labas!" Jau nuo rugsėjo vidurio BĮ neįgaliųjų centre "Klaipėdos lakštutė" (Panevėžio g.2)  prasidėjo pasiruošimas šventei "Rudenėli, labas!".  Pirmą savaitę po derliaus surinkimo  visos veiklos įsitraukė į dalyvavimą parodoje "Rudens gerybės". Ir rugsėjo 18 d. vyko parodos pristatymas mūsų įstaigos foje. O rugsėjo 22 d. renginyje "Rudenėli, labas" pasitikome rudenį. Šventė prasidėjo eilėraščiu "Man patinka ruduo", kurį deklamavo centro lankytoja Elžbeta. Didelį džiaugsmą, pozityvias emocijas ir nepakartojamus įspūdžius mums padovanojo šventės svečias šokių klubo "UFAS" vadovas ir choreografas Artūras Iljinas. Šio renginio metu buvo pristatytas projektas "Ypatingas pasaulis", kurio dalyviai yra mūsų centro jaunuoliai ir M. Gorkio progimnazijos 4 B klasės moksleiviai. Šios progimnazijos mokinės parodė nuotaikingą šokį su skėčiais, kuris visus sužavėjo. Linksmai ir juokingai  jaunuoliai ir moksleiviai sudalyvavo varžybose ir konkursuose: "Žmogeliukas iš daržovių", "Lietutis", "Ežiukas", "Mis ruduo".

Per šį renginį supratome, kad ruduo yra ne vien liūdnas ir niūrus, bet muzikos ir šokių dėka gali būti spalvotas ir ryškus!

]]>
2960 Mon, 25 September 2017 12:09:20
Bočia (boccia) vienija mus Nepaisant audringo vėjo ir lietaus į Klaipėdos miestą rugsėjo 14-15 dienomis  rinkosi gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos Respublikos. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė organizavo dviejų dienų neigaliųjų sporto šventę „Bočia vienija mus“.      Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų su negalia. Pasak, atvykusių žaidėjų šis žaidimas nesunkus, įdomus, azartiškas, žaidžiamas poromis ar komandomis. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į Parolimpines žaidynes.

Darnaus bendradarbiavimo su Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla dėka, lietingas oras renginio nesugadino, nes šventė buvo perkelta į sporto maniežą, dėl ko ji tapo dar sportiškesnė ir profesionalesnė. Karinių jūrų pajėgų išvirta kareiviška košė bei karšta arbata sustiprino sportininkų jėgas, o UAB „Javinė“ dovanoti saldumynai pagerino dalyvių nuotaiką. Į renginį atvyko 18 komandų: tai Panevėžio jaunuolių dienos centras, Šilutės „Macikų“, Strėvininkų (Kauno rajono) socialinės globos namų, Trakų, Plungės, Kretingos, Mažeikių neįgaliųjų centrų komandos, Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubo „Atletas“, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas „Žuvėdra“, Klaipėdos individualių poreikių kūrybos studija „Plunksnelė“, „Klaipėdos viltis“, „Danės“‘ socialinių paslaugų centro, „Klaipėdos lakštutės“ ir viena komanda iš Liepojos miesto (Latvijos Respublika). Po šiltų sveikinimo žodžių ir kūrybiškų komandų prisistatymo, muzikinę šventės dalį atidarė mūsų įstaigos solistas Arūnas Amulis bei jungtinė Klaipėdos, Nidos, Telšių šokėjų komanda, kuri po pasirodymo visus pakvietė į bendrą flashmob‘o šokį. Bočios turnyras vyko intensyviai, iškritusios komandos palikusios atminčiai savo rankų antspaudus draugystės plakate, turėjo galimybę gerai praleisti laiką žaidimų zonoje, pailsėti, pavalgyti ir laukti apdovanojimų. Bočia turnyro I vietą laimėjo Panevėžio, II – Klaipėdos „Vilties“, III – „Strėvininkų“ (Kauno raj.) komanda, o paguodos prizas ir IV vieta atiteko svečiams iš Latvijos Respublikos. Po varžybų šventės dalyviai susipažino su BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ įstaiga, jos vykdomomis veiklomis, pasigardžiavo paruoštomis vaišėmis ir pasilinksmino diskotekoje. Kitą dieną AB „Smiltynės perkėla“ suteikė galimybę šventės dalyviams nemokamai autobusais persikelti į Smiltynę, kur Lietuvos jūrų muziejus - delfinariumas pakvietė pasidžiaugti delfinų pasirodymu bei aplankyti terapijos centrą.

Tokie susitikimai yra labai svarbūs ir reikalingi ne tik socialinių įstaigų paslaugų gavėjams bet ir  lydintiesiems asmenims, socialiniams darbuotojams, kineziterapeutams. Bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.

 

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

]]>
2951 Tue, 19 September 2017 01:09:17
Dalyvavimas projekte Nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė dalyvauja VšĮ Valakupių reabilitacijos centro vykdomame projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“, projekto kodas Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Sudarytos projekto vykdymo sutarties tikslas - Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos EQUASS diegimas įstaigoje, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą. EQUASS (angl. The European Quality in Social Services) – tai Europos reabilitacijos platformos iniciatyva sukurta sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistema, kuri padeda įgyvendinti Savanoriškos Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (Voluntary European Quality Framework for Social Services) reikalavimus.

]]>
2947 Thu, 14 September 2017 01:09:45
Sveikinimai Jubiliejaus proga! Įstaigos klientę, daugiametę pedagogę Lidiją Čerednik  įstaiga pasveikino su 90-tuoju gimtadieniu. Jubiliejaus proga palinkėjome dar daug ilgų gyvenimo metų. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos moteriai teikiamos nuo 2016 metų kovo 23 dienos. Paslaugos teikiamos 2 kartus per savaitę po 4 valandas. Senolė  gauna kompleksinę visų komandos specialistų pagalbą ir psichologo konsultacijas, siekiant pagerinti savo emocinę būseną.

]]>
2939 Wed, 13 September 2017 09:09:20
Lietuvių liaudies tradicijos vasaros šventėse Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, rugpjūčio 30d. spėjome pasidžiaugti vasariška šiluma ir prisiminti visas lietuvių liaudies vasaros šventes ir tradicijas, pradedant Sekminėmis ir baigiant Baltramiejaus švente. Renginys vyko įstaigos kiemelyje, tradiciškai dalyviai buvo pasitikti su daina, duona ir druska, vyravo tautinių rūbų tematika. Pynėme vainikus iš įvairių gėlių ir žolynų, kalbėjome apie lietuvių liaudies tradicijas, aptarėme pagrindines švenčių simbolių reikšmes. Neapsieita ir be linksmybių, žaidėme tradicinius žaidimus, šokome, dainavome bei vaišinomės ypatingais skanėstais.

]]>
2938 Tue, 12 September 2017 10:09:03
Lietuvos „Bočios“ čempionatas Rugsėjo 9d. Ukmergėje vyko Lietuvos neįgaliųjų „Bočios“ čempionatas, kuriame BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" lankytojai atstovavo mūsų įstaigą ir Klaipėdos miestą. Čempionate varžėmės B pogrupyje, kuriame stipriausi pasirodė Lietuvos „Bočios“ sportininkai. Pradėjome su pergale, laimėję rezultatu 3:2 prieš Visagino komandą. Likusią varžybų dalį teko pripažinti varžovų pranašumą. Čempionatas mums paliko išskirtinius neišdildomus prisiminimus, esame labai dėkingi Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai už suorganizuotas varžybas. Tikimės, kad tai buvo puikus sportinių įgūdžių lavinimas ir gera treniruotė prieš ateinančią rugsėjo 14d., kuomet mūsų įstaigoje vyks tarptautinė „Bočios“ šventė - "Bočia vienija mus".

]]>
2934 Mon, 11 September 2017 10:09:29
Paroda ,,Spalvotos vasaros prisiminimai’’ Rugsėjo 6 d. rytą BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Panevėžio g. 2) vyko parodos “Spalvotos vasaros prisiminimai“ pristatymas, kurioje eksponuojami kūrybiniai darbeliai iš spalvotų kamštelių. Dažnai nesusimąstome, kad net mažas plastiko kamštelis teršia aplinką, kenkia dirvožemiui, augalams. Juk kol plastikas suyra gamtoje užtrunka net nuo 500 iki 1000 metų. Būtent dėl to svarbu rūšiuoti šiukšles. Galime pasidžiaugti, kad centre turime  šiukšliadėžes skirtas plastiko ir popieriaus rūšiavimui. Pradedame mąstyti „žaliai“- įprantame rūšiuoti, labiau saugome ir mylime gamtą. Metus laiko Namų ruošos veikloje kaupėme spalvotus plastiko kamštelius. Surinktus panaudojome gamindami meninius darbelius vasaros atidarymo šventės metu. Visi kartu dirbome kaip darni ir kūrybiška komanda. Pasitikdami rudenį galime pasidžiaugti sukūrę kažką naujo iš seno. Dėkojame kiekvienam rinkusiam, atnešusiam, rūšiavusiam, piešusiam, kirpusiam, dažiusiam, klijavusiam centro lankytojui ir darbuotojui. Visi pritarėme, kad kamštelių rinkimo akciją pratęsime ir bandysime sukurti įdomesnių darbelių.

                                           
]]>
2935 Mon, 11 September 2017 10:09:27
Sugrįžtuvių šventė Rugsėjo 4-ą dieną  neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko šventė. Pagaliau susirinko dauguma jaunuolių, kurie vasaros metu ilsėjosi, vieni iš jų laiką leido namuose, kiti darbavosi soduose ar svečiavosi pas artimuosius. Šią sugrįžtuvių progą nusprendėme paminėti džiaugsmingai. Šventės metu įveikėme specialiai šiai progai sukurtą kryžiažodį, kurį sprendžiant turėjome galimybę dar geriau pažinti vienas kitą bei atrasti savo išskirtinumą. Kryžiažodyje rašėme jaunuolių vardus pagal pateiktus apibūdinimus. Prisiminėme mėgstamiausias savo vaikystes pasakas, skaitėme pasakų apibūdinimus ir bandėme spėlioti apie kokią pasaką kalbama, teisingai atspėję gavo šaunių prizų. Atlikome ir aktyvias užduotis, ieškojome po visą įstaigą pasislėpusių daiktų, vadovaudamiesi  informacinėmis kortelėmis, suradę visus reikiamus daiktus ant popierinių obuoliukų parašėme palinkėjimus, kuriuos tvirtai užvakavome ir skaitysime kitais metais. Šventės pabaigoje žiūrėjome psichologės ir alternatyvios komunikacijos darbuotojų parengtą filmuką apie jaunuolių vidaus taisykles, filmuko aktoriai buvome mes patys. Jaunuoliai prisiminė kaip reikia tinkamai elgtis įstaigoje. Po šios smagios šventės, džiaugsmingai nusiteikę galėsime pradėti naujus mokslo metus.

                                            

 

]]>
2933 Mon, 11 September 2017 10:09:00
Atrankinės „Bočia“ varžybos Rugpjūčio 31d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) vyko atrankinis „Bočios“ turnyras. Šio turnyro tikslas išrinkti geriausius iš geriausių mūsų įstaigos „Bočios žaidimo žaidėjus. Puikiausiai pasirodę žaidėjai turės galimybę dalyvauti tarptautinėje sporto šventėje „Bočia vienija mus“ kurią organizuojame rugsėjo 14d. savo įstaigoje.Sudarėme keturias komandas, kurios varžėsi tarpusavyje. Visi dalyviai, kurie aktyviai dalyvavo turnyre, buvo apdovanoti diplomais. Po smagaus ir daug emocijų pareikalavusio turnyro jėgas padėjo atgauti „Namų ruošos“ veiklos suruoštas vaišių stalas, prie kurio ne tik skanavome vaišes, bet ir dalinomės įspūdžiais apie sportines užduotis, bei aktyviai ir įdomiai praleistą laiką.

 

]]>
2921 Mon, 04 September 2017 02:09:07
Apsilankymas „Forum Cinema“ kino teatre Rugpjūčio 23 dieną  mūsų įstaigos (Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai apsilankėme „Forum Cinema“ kino teatre kur  žiūrėjome  animacinį filmą ,,Avelės ir vilkai“. Filmas mus nukėlė į slėnį , kuriame  nuo seno gyveno nerūpestinga avių bendruomenė. Sodri pievų žolė ir gaivūs kalnų upeliai maitino aveles, o kalnai patikimai saugojo nuo išorinių pavojų. Tol, kol į netoliese esantį tarpeklį neatsikėlė gyventi vilkų gauja. Tiesa, jie kol kas turi svarbesnių reikalų nei avys: ilgametis jų vadas Magra paseno ir gaujai reikalingas naujas vedlys. Senovinė vilkų tradicija reikalauja, kad atsistatydinantis gaujos vadas išrinktų savo įpėdinį. Kandidatai tam yra du. Nuožmus ir negailestingas Beausis bei geraširdis ir šiek tiek nerangus Pilkis. Pastarasis yra gaujos numylėtinis, tačiau norint tapti tikru vilkų vadu, reikalingos ir kitos būdo savybės, kuriomis Pilkis nepasižymi. Negana to, šių savybių nebuvimas pasėja dvejonių ir jo mylimosios Biankos galvoje. Suprasdamas, kad gali prarasti labai daug, Pilkis nusprendžia kreiptis pagalbos į išmintingą kiškių žiniuonį. Pastarasis, ilgai nesispyriojęs, duoda Pilkiui stebuklingo „transformacinio gėrimo“. Laimingas Pilkis parbėga namo, išgeria mikstūrą ir... pavirsta avinu. Supratęs, kad tarp vilkų jam dabar tikrai ne vieta, Pilkis suranda naujus namus avių bendrijoje. Tuo tarpu naujuoju vilkų vadu išrinktas Beausis nutaria surengti išvyką į avių slėnį. Kartu su naujaisiais draugais Pilkis ima ruoštis vilkų antplūdžiui...

 Tai buvo labai smagus,  nuotaikingas, lietuviškai dubliuotas, animacinis filmukas apie avių ir vilkų santykius.

 
]]>
2920 Mon, 04 September 2017 02:09:09
Išvyka į Priekulės Vingio parką ir Drevernos prieplauką Gražią ir saulėtą rugpjūčio 8 dieną išsiruošėme aplankyti Priekulės Vingio parko bei Drevernos prieplaukos. Visus labai sudomino Vingio parko peizažinio stiliaus elementai pakabinti ant medžių, įvairios statulos bei daugybė kitų kūrybiškų detalių. Drevernoje sužavėjo senoviniai buriniai laivai, įrengtas didelis uostas, po kurį galėjome pasivaikščioti ir pasižvalgyti. Prie Kuršių marių kranto įrengti modernūs ir jaukūs gultai, suoliukai, ant kurių galėjome atsigėrėme arbatos, pailsėjome, pasimėgavome šiluma ir saulės spinduliais. Ši išvyka leido pasigrožėti dar nematytais gamtos vaizdais,  atsipalaiduoti nuo dienos rūpesčių, įgauti pozityvumo ir teigiamos energijos.

                                             
]]>
2917 Mon, 04 September 2017 01:09:25
Išvyka į kruizinių laivų terminalą 2017m. rugpjūčio 1d. “Klaipėdos lakštutės” klientai (Lakštučių g. 6)  vyko į kruizinių laivų terminalą stebėti kaip nuo krantinių atsišvartuoja burlaiviai ir ruošiasi išplaukimui. Kai atvykome stebėjome pro pakeltą tiltą išplaukiančius laivus bei trimituojančius ir  mojuojančius laivų įgulos narius. Mes taip pat jiems mojavome ir džiaugėmės laivų grožiu.  Labiausiai  nustebino piratų laivas, kuris mums priminė  Kalėdas, stebėjome kaip laivu plaukia Kalėdų seneliai. Buvo tikrai gražus reginys.

                                          
]]>
2916 Mon, 04 September 2017 01:09:10
Išvyka į Jūros šventę 2017m. liepos 28d. mūsų įstaigos jaunuoliai ir darbuotojai (Lakštučių g. 6)  lankėmės Jūros šventėje. Aplankėme Klaipėdos naftos pavilioną, kuriame vyko įvairios pramogos. Išbandėme virtualios realybės akinius, žaidėme žaidimus, susipažinome su darbuotojų darbo aprangos ypatumais. Patys pasipuošę šalmais ir specialiais akiniais sudalyvavome mini fotosesijoje prie foto sienelės. Mus labai maloniai priėmė ir netgi gavome dovanų. Taip pat pasivaikščiojome Danės upės krantine ir pasidžiaugėme buriniais laivais, aplankėme parodą” Uosto kopose. Šventoji. Jūrinio paveldo ženklai”, esančią Turgaus gatvėje. Grįžome kupini įspūdžių ir puikios šventinės nuotaikos.

]]>
2918 Mon, 04 September 2017 01:09:07
Poilsis prie jūros Grįžę po atostogų (Lakštučių g. 6)  mėgaujamės nuostabiu vasarišku oru. Progai pasitaikius vykstame į paplūdimį. Prie jūros ant šilto smėlio atliekame įprastą rytinę mankštą.  Paplūdimyje įdomių užsiėmimų randa kiekvienas: statome smėlio pilis, renkame kriaukles ir akmenukus, žaidžiame įvairius žaidimus ar tiesiog gulime ir mėgaujamės vasaros šiluma ir saule.

]]>
2919 Mon, 04 September 2017 01:09:46
Vasaros šypsena Druskininkuose Visą savaitę Druskininkuose skambėjo muzika, liejosi geros emocijos. Čia šurmuliavo tradicinė  muzikinė stovykla, kurią organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šioje stovykloje dalyvavo 45 neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro dalyviai iš įvairių miestų. Klaipėdą atstovavo solistė Vaida ir penki BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Stovyklos metu vyko intensyvios kūrybinės dirbtuvės, kuriuose orkestras tobulino repertuarą, rengė jungtines programas su diksilendu „Sweetband“,  solistais Emiliu Korickij,  Vaida Butautaite, Jevgenij Bumbul. Orkestro nariai ne tik repetavo, bet ir grožėjosi nuostabia Druskininkų gamta, fontanais, lankėsi Druskininkų vandens parke, sanatorijoje "Belorus". 

Muzikinę stovyklą vainikavo neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Romualdas Brūzga) koncertas „Vasaros šypsena“, kuris vyko rugpjūčio 24 d., Druskininkų pramogų aikštėje. Tuomet orkestro sudėtyje koncertavo talentingi neįgalieji muzikantai iš Vilniaus, Klaipėdos, Druskininkų, Joniškio bei jaunatviškojo diksilendo „Sweetband“ (vadovas Karolis Pratkus) nariai. Savo gražiu tembru koncertą puošė „Lietuvos talentų“ žvaigždė solistas Emilis Korickij iš Vilniaus bei tarptautinio konkurso-festivalio “Muzika be sienų” laureatė Vaida Butautaitė iš  Klaipėdos.

Rugpjūčio 26 d. orkestras dar lankėsi Jurbarke, kur dalyvavo Neįgaliųjų bendruomenės mugėje-koncerte “Būkime kartu!”, o rugsėjo 3 d. jis tradiciškai papuoš šventę „Tau, Vilniau!”.

Smagu, kad mūsų įstaigos bendradarbiavimo su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ dėka, net penki mūsų įstaigos jaunuoliai, subūrę savo ansamblį „Pajūrio spalvos“ (vadovas Albertas Burba), turi galimybes dalyvauti neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro veikloje.

Tai suteikia jaunuoliams galimybę profesionaliau groti, aktyviai dalyvauti koncertinėje veikloje, aplankyti įvairius Lietuvos miestus, tapti savarankiškesniems, matomiems, pripažintiems ir savo gebėjimais teikti džiaugsmą aplinkiniams. Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro ir jo grupių veiklą dalinai remia Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, eilė kitų rėmėjų.

 

BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

 

]]>
2911 Wed, 30 August 2017 02:08:13
Vasaros stovykla Paskutinė savaitė prieš atostogas mūsų centre  (Panevėžio g. 2) buvo netradicinė -  pilna šurmulio ir įspūdžių, nes  vyko vasaros stovykla. Kiekvieną dieną mūsų jaunuoliai buvo nustebinti   įvairiais sportiniais, edukaciniais, meniniais ir pramoginiais užsiėmimais.  Pirmadienis -  sporto diena, kuri prasidėjo mankšta lauke ir šiaurietiško ėjimo su lazdomis mokymais. Pamokėlę  vedė profesionalios instruktorės, o jaunuoliai turėjo galimybe susipažinti su šia sporto šaka ir išbandyti šiaurietiško ėjimo lazdas. Antradienis – meninės terapijos diena. Šią dieną vyko dailės ir floristikos užsiėmimai lauko kiemelyje. Jaunuoliai darė įvairius darbelius iš natūralių priemonių: medžių žievės, kerpių, akmenukų, gėlyčių ir kriauklyčių. Trečiadienis – pramogų diena, kurios metu visi jaunuoliai ir darbuotojai  vykome į pramogų parką „Kar Kar“. Dalis jaunuolių laipiojo medžių trąsomis, su kitais jaunuoliais vaikščiojome po parką, mankštinomės, o išvykos pabaigoje vaišinomės ledais. Po pietų įstaigos kiemelyje vyko kaniterapijos užsiėmimai. Jaunuoliai žaidė įvairius žaidimus su šuniukų pagalba. Ketvirtadienis – edukacinės veiklos diena ir „slapto draugo“ žaidimas. Penktadienis – vasaros stovyklos uždarymo šventė, kurios metu vyko piknikas kiemelyje, su vaišėmis ir įvairiomis pramogomis.  Ši savaitė jaunuoliams ir darbuotojams buvo ypatinga, nes turėjome galimybę daug laiko praleisti aktyviai ir turiningai gamtoje, kartu pabendrauti ir pramogauti.

                                                
]]>
2857 Fri, 28 July 2017 01:07:32
Ortopedinė avalynė mūsų jaunuoliams Šių metų  kovo 13 d. mūsų įstaigoje (Panevėžio g.2)  apsilankė atstovai iš UAB  „Ortopedijos  projektai“, su pasiūlymu jaunuoliams nemokamai  pagaminti ortopedinę avalynę, kuri kompensuojama iš PSDF lėšų. Ortopedinė avalynė užtikrina tinkamą pėdos atramą, mažina nuovargį kojose, tinka deformuotoms pėdoms. Tėvams/globėjams leidus, buvo išmatuotos jaunuolių pėdos(atspaudai) tam, kad pasiūti kiekvienam klientui individualią avalynę ir vidpadžius. Dalis jaunuolių savarankiškai nuvyko su savo tėvais/globėjais  į UAB „ Ortopedijos projektai‘‘ parduotuvę, kurioje taip pat užsisakė reikiamą avalynę. Gaminių pasiuvimo ir pagaminimo laikas 3-4 mėnesiai, tai mūsų jaunuoliai jau sulaukė savo išrinktų batukų ir vidpadžių, kurie skirti pėdų sveikatai, patogiam ir laisvam judėjimui.  Mūsų klientai, jų tėveliai/globėjai yra patenkinti ir džiaugiasi nauja ortopedine avalyne.

                                                          
]]>
2855 Mon, 24 July 2017 02:07:22
Ekskursija su laivu „Venus“ Saulėtą liepos 14d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir  darbuotojai  išvyko į ekskursiją su laivu „Venus“. Šiemet pažintinės ekskursijos po uostą laivu – jubiliejinės, rengiamos jau dešimtus metus iš eilės. Valandos trukmės plaukimo metu turėjome galimybe susipažinti su Klaipėdos uostu ir čia veikiančiais terminalais. Laive vyko ir viktorina, kurios klausimai taip pat buvo susiję su uosto veikla. Smagiai įsitraukėme į viktoriną, atsakinėjome klausimus ir gavome dovanų. Valanda prabėgo kaip viena akimirka - šnekučiavomės, gėrėjomės vaizdais ir puikiu oru.

]]>
2844 Mon, 17 July 2017 11:07:23
Išvyka į Klaipėdos Parodų rūmus Birželio 12 d. rytą mūsų centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai ir juos lydintys darbuotojai išvyko į Klaipėdos parodų rūmus, pažiūrėti eksponuojamos Kinijos šiuolaikinio meno parodos „Kas aš? 798 įspūdžiai“. Šią ekspoziciją sudarė jau pasaulyje pripažintų menininkų ir meno rinką netrukus užkariausiančių jaunųjų kūrėjų, atstovaujančių trims menininkų kartoms, įvairaus žanro – tapybos, fotografijos, skulptūros, videomeno – darbai. Ši paroda  lankytojui padeda suvokti kaip per įvairiapusį šiuolaikinį meną geriau pažinti šiandieninės kinų tautos dinamiškumą. Kinijos šiuolaikinis menas yra tapęs svarbia sudedamąja pasaulinio meno rinkos dalimi, reprezentuojančia dabartinę Kiniją. Parodoje pamatėme įspūdingus menininkų darbus ir išklausėm darbuotojos pasakojimų. Jaunuoliai džiaugėsi, kad turėjo galimybę  susipažinti su Kinijos kultūra, istorija ir menu.

                                         
]]>
2837 Thu, 13 July 2017 08:07:06
Kaniterapinė veikla  Daugiau nei metus mūsų centre (Panevėžio g.2) lankosi terapiniai šunys, auksaspalvis retriveris Čarlis ir Zenenhundė Lota. Kartą į savaitę vyksta individualūs terapiniai užsiėmimai bei edukacinė veikla mažose grupelėse dalyvaujant ir šunims. Po kiekvieno tokio užsiėmimo jaunuoliai dalinasi patirtais įspūdžiais su kitais centro jaunuoliais ir taip norinčiųjų dalyvauti skaičius vis auga. Tad buvo nuspręsta rengti užsiėmimus į kuriuos galėtų įsitraukti daugiau jaunuolių. Užsiėmimų tikslas- atliekant įvairias užduotis, žaidimų metu formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gerbti šalia esančius žmones bei gyvūnus, ugdyti empatiją, gebėjimą dirbti komandoje ir t.t. Vienas tokių užsiėmimų vyko praėjusią savaitę, jo metu jaunuoliai ne tik bendravo, glostė Lotą ir Čarlį, bet ir mokėsi įvairių šuns dresavimo komandų, patys bandė juos dresuoti. Vėliau, kartu su šunimis gaudė ore skraidančius muilo burbulus bei dalinosi patiriamais įspūdžiais. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai išsikėlė bendrą tikslą - pagaminti rankų darbo pavadėlius Čarliui ir Lotai.  Taigi, dar kartą įsitikinome kokia nuostabi, stebuklinga yra žmogaus ir gyvūno draugystė. Stebint kiekvieną susitikimą galima matyti, kaip šuo padeda atsipalaiduoti, pajusti teigiamas emocijas, gali suteikti jėgų ir skatinti būti aktyvesniems.

                                                      
]]>
2829 Mon, 10 July 2017 01:07:07
Paskaita “Atsargiai erkės“ Vasara – pats smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, gamta ir pramogos.  O, kad atostogauti būtų ne tik smagu, bet ir saugu, reikia nepamiršti, kad gamtoje reikia būti atsargiam -  saugotis erkių, kurios šiuo metu yra ypač aktyvios. Tuo tikslu birželio 28 dienos popietę mūsų centro salėje (Panevėžio g.2) vyko paskaitėlė „Atsargiai erkės“, kurią vedė įstaigos slaugytoja. Erkės yra smulkūs vabzdžiai, kurie kelia vis didesnį pavojų žmonėms ir gyvūnams. Erkės gali įsisiurbti ir per kraują pernešti pavojingas ligas. Paskaitėlės metu, aiškinomės, kaip apsisaugoti, ką daryti, jei erkė įsisiurbia. Žiūrėjome ir mokomuosius filmukus, kuriuose buvo rodoma kaip teisingai ištraukti erkes, kokias ligas jos sukelia, kur kreiptis pagalbos. Taigi, linkime būti atsargiems gamtoje ir saugoti savo ir augintinių sveikatą!