Naujienos

2017-04-26 11:04:47

Visuotinė šuns diena

2017m. balandžio 24 dieną BĮ neįgaliųjų centre ,,Klaipėdos lakštutė‘‘ buvo minima visuotinė šuns diena. Šią dieną visame pasaulyje skatinama į darbą atsivesti savo keturkojį augintinį.

Per visuotinę šuns dieną neįgaliųjų centro lankytojai turėjo galimybę pagilinti savo žinias apie šunis. Jaunuoliai galėjo susipažinti su šuns kilme ir jo poreikiais bei saugiu elgesiu su šiuo gyvūnu. Taip pat diskutavo kokie šuns kūno kalbos požymiai rodo, jog šuo yra nusiteikęs draugiškai ir kaip reikia elgtis, jei šuo yra nusiteikęs priešiškai.  Kad žinios būtų kuo lengviau įsimintos, į pagalbą praktiniam pažinimui centrą aplankė Amerikiečių stafordšyro terjiero veislės mišrūnas Hadas. Hado pagalba  jaunuoliai mokėsi taisyklingo pasisveikinimo su šunimi, glostė ir džiaugėsi šio didelio draugiško šuns draugija. Lauke su dideliu susidomėjimu mėtė Hadui kamuoliuką, rungėsi virvės tampyme, mokėsi šukavimo subtilybių. Neįgaliųjų centrą aplankęs šuo džiugino ne tik lankytojų širdis, bet nepaliko abejingų ir darbuotojų. Savo draugiškumu ir begaliniu geranorišku noru bendrauti su žmonėmis, Hadas laužė visuomenėje nusistovėjusius stereotipus.

Šuo – tai atsidavimo ir ištikimybės simbolis, kuris yra visiškai nesavanaudiškai prisirišęs prie žmogaus ir padeda jam įvairiausiomis aplinkybėmis, nevertindamas ir besąlygiškai priimdamas žmones tokius, kokie yra.