Naujienos

2015-12-07 10:12:08

Tarptautinis neįgaliųjų šokių festivalis „5J“ 2015

Gruodžio 3-iąją, Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Klaipėdoje surengtas tarptautinis neįgaliųjų šokių festivalis "5J" (Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas). Į Žvejų kultūros rūmus iš visos apskrities susirinkusius neįgaliuosius ir kitus renginio žiūrovus savo pasirodymais džiugino negalią turintys šokėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos.

Renginys prasidėjo įspūdingu meniniu etiudu „Visata“. Tai bendras neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“, Gargždų socialinių paslaugų centro ir Padvarių socialinės globos namų projektas, tarsi bylojantis, kad visi – ir turintys negalią, ir neturintys – esame vienos visatos vaikai, tik judame skirtingai.

Sveikinimo žodį festivalio dalyviams ir žiūrovams tarė Klaipėdos miesto socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė ir BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė.

Savo šokius festivalyje pristatė Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro šokių kolektyvas, Gargždų socialinių paslaugų centro kolektyvas „Aitvarai“, Panevėžio jaunuolių dienos centro šokių kolektyvas „(Ne) vieni“, Priekulės socialinių paslaugų centro šokių kolektyvas „Ritmo banga“ ir, žinoma, šeimininkai – neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko šokėjai. Festivaliui savitumo suteikė svečiai iš užsienio – Latvijos neįgalių vaikų su funkciniais sutrikimais šokių grupė surengė pasirodymą „Cirko princesė“ ir visus nustebino linksmai scenoje atliekamais cirko triukais, o Kaliningrado neįgalių vaikų ir korekcijos centro šokių kolektyvas „Šviesos šešėlis“ žiūrovus užbūrė įspūdingu šviesių detalių žaismu tamsoje. Puikiai jaučiantys muziką ir ritmą šokėjai niekuo neišsiskyrė. Tik pakalbinus juos paaiškėjo, kad jie... negirdi. Tačiau šokti jiems tai visai netrukdo.

Festivalio organizatoriai BĮ Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" nuoširdžiai dėkoja rėmėjams AB „Klaipėdos vanduo“, Sodrai, Klaipėdos universiteto „Leader dance“ šokėjų kolektyvui ir partneriams Klaipėdos miesto savivaldybei, Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centrui Žvejų rūmai, LCC tarptautiniam universitetui, Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centrui.