Naujienos

2017-06-06 09:10:28

Projektas „Help – Portrait“

 BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ atidaryta  Tarptautinio projekto „Help – Portrait“ fotografijų paroda, kurioje eksponuojami šio centro lankytojai ir jų artimųjų autoportretai.

 „Help – Portrait“ yra viso pasaulio fotografų ir stilistų bendruomenės projektas, kuris pirmą kartą įgyvendintas 2008 metais JAV, nuo tada ši graži idėja kiekvienais metais kartojama daugelyje pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuvoje. Projekte dalyvaujantys fotografai, skirdami savo laiką, įrangą ir talentą, dovanoja portretus tiems žmoniems, kuriems to labiausiai reikia, kurie ne visada išdrįsta ar turi galimybių atvykti į foto-studiją nusifotografuoti. Todėl visas procesas-fotosesija, nuotraukų pagaminimas ir įrėminimas yra dovana. Tokiu būdu kasmet tūkstančiai šypsenų yra užfiksuojamos fotografijose, papuošia namų sienas ar albumus, išsaugo nepakartojamas akimirkas ir žmonių gyvenimo istorijas.

 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lankytojai bei jų artimieji taip pat turėjo galimybę sudalyvauti „Help – portrait“ projekto fotosesijoje ir įsiamžinti fotografijose. Šis projektas  buvo skirtas Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dienai paminėti ir ta diena išties tapo ypatinga ir nepakartojama. Šeštadienį į centrą, esantį Panevėžio g. 2 rinkosi žmonės ir juos lydintys artimieji iš trijų įstaigos padalinių, kurie norėjo fotografuotis. Projekto dalyvius  gražino stilistai, fotografavo profesionalūs fotografai, visi bendravo prie vaišių stalo ir laukė rezultatų. Kiekvienam jaunuoliui tą pačią dieną buvo padovanota įrėminta jo nuotrauka – portretas, o kiti dienos kadrai su įdomesnėmis ir originalesnėmis mintimis, apšvietimu bei pozavimo subtilybėmis paliko fotoklubo studijoje. Visi nekantriai lakėme ir  šių nuotraukų viešo pasirodymo.

Į parodos atidarymą susirinko gausus fotosesijoje dalyvavusiųjų būrys. Visiems norėjosi pamatyti įamžintas akimirkas. Fotografų Klaipėdos fotoklubo „Fotokalvė“ narė Dovilė Čižaitė -  Jonikė  pristatė projekto „Help – portrait“ atsiradimo istoriją ir pačią idėją, trumpai pasidalino fotosesijos įspūdžiais.

 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė pasidžiaugė  fotosesijos dalyviais,  kurie pasitikėjo, fotografavosi, buvo kantrūs ir supratingi bei nuoširdžiai dėkojo visai fotoklubo komandai už kompetetingą darbą, gražią draugystę ir bendradarbiavimą.

Kviečiame apsilankyti parodoje.

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė