Naujienos

2016-08-26 11:09:37

Lietuvai skirta savaitė

Mūsų padalinyje ( Panevėžio 2)  rugpjūčio 22-26 dienomis vyko Lietuvai skirta savaitė. Renginio pradžioje jaunuoliams ir darbuotojams buvo pateikti mūsų šalies statistiniai duomenys apie geografinę padėtį, didžiausius miestus, klimatą, gyvenančias tautas, religijas ir t.t..

   Turėjome galimybę pasigrožėti mūsų šalimi iš paukščio skrydžio, žiūrėdami filmą "Lietuva - graži šalis". Viktorinos pagalba patikrinome, kaip jaunuoliai įsisavino informaciją apie Lietuvą. Aktyviausi  viktorinos dalyviai buvo apdovanoti.
   Norėdami supažindinti centro lankytojus ir darbuotojus su Lietuvos tradicijomis ir religijomis buvo organizuota išvyka į Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčią.
  Kokia šventė, jei nėra vaišių! Tad nusprendėme pavaišinti visus tradiciniu lietuvišku patiekalu - šaltibarščiais.
  Kita išvyka buvo susijusi su Lietuvos istorija ir praeitimi. Apsilankėme Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Ekskursijos metu gidė papasakojo daug įdomaus apie mūsų krašto istoriją. Visus nustebino įspūdingi faktai ir eksponatai, pradedant nuo akmens amžiaus iki šių dienų.
  Popietę smagiai praleidome šokdami centro kiemelyje lietuviškus šokius-ratelius. Tai maloniai sutiko pravesti šokių terapijos specialistė Dovilė.
   Paskutinę renginio dieną buvo pateikta savaitės apžvalga, ką nuveikėme. Po to parodytas pačių sukurtas spektaklis. Per vaidybą, kurios metu buvo rodoma pasaka, jaunuoliai išreiškė lietuvių charakterio bruožus, savybes.
  Centre visą savaitę vyko piešinių konkursas "Aš myliu Lietuvą". Jaunuoliai aktyviai dalyvavo šiame konkurse. Lankytojų piešiniuose atsispindėjo lietuviški motyvai, spalvos, atributika. Savaitės kulminacija - geriausių piešinių įvertinimas. Visi gavo garbės raštus ir apdovanojimus. 
  Renginio metu kiekvienas kabinetas kūrė tam tikrą Lietuvos atributiką:
popieriaus plastikos - vėliavą, dailės - herbą, alternatyviosios komunikacijos - Lietuvą žemėlapyje, molio - Gedimino stulpus, rankdarbių - tautinę juostą, floristikos - gėlių kompoziciją. Šventės metu centro salė buvo papuošta šia atributika.