Naujienos

2015-03-02 07:03:11

Klaipėda – mano širdis

Neįgaliųjų centro ''Klaipėdos lakštutė'' bendruomenė dalyvavo ''Klaipėdos'' dienraščio skelbiamame konkurse ''Meilės laiškas Klaipėdai''. Dešimties gražiausių laiškų autoriai (tarp jų ir mes) buvo pakviesti į ''Friedricho pasažo'' smuklę atsiimti prizo.

Klaipėda – mano širdis

Klaipėda – mūsų miestas,

Klaipėda – svajonių šalis.

Klaipėdoje mes gyvenam,

Čia gyvuoja mūsų širdys!

 

Čia žuvėdros į jūrą palydi,

Išplaukiančius laivus.

Ilgesingas meilės balsas

Kviečia sugrįžt į namus...

(Elžbeta 36 m.)

Labas mano, Meile... ryto aušros apšviesta, dienos bėgimo paryškinta, vakaro dangaus nudažyta, jūros ošimo užmigdyta, Klaipėda!!!

Tavo gyvastį jaučiu kasdien. Esu maža miesto variklio pulso dalelė. Aš - „Klaipėdos lakštutė“. Sraigtelis, kuris jungia didžiąją dalį Klaipėdos neįgaliųjų. Ir tavo širdyje jaučiuosi ramiai bei saugiai. Tu mano ramybės oazė, šviesos grindinys, džiaugsmo pakrantė.

Mano Klaipėda plati kaip vandenynas. Tik čia gatvės šviesios, tik čia žmonės vaikšto plačiai šypsodamiesi, tik čia alsuoti lengva ir norisi pasisveikinti su kiekvienu bei pasakyti „labas“.

Tu man suteikei gyvybę, įsukai į savo gyvenimo verpetą. Esi mano svaja, viltis, žvaigždė. Tik tu, Klaipėda, turi nuostabias jūros bangas, vėjo suneštą kopų smėlį, o laivų šešėliai virpina širdį. Garsiakalbės žuvėdros sveikina atvykus ne tik savus, bet ir iš už jūrų marių atvykstančius svečius. Nepamiršta jos mus palydėti ir prie jūros, kur susilieja žemė ir dangus. Ten, kur regis išnyksta tikrovė, o žvilgsnis nuklysta į Undinėlės krantą.

Mano, širdies plakime, mano gyvenime, džiaugiuosi galėdamas pasakyti „aš klaipėdietis. Aš ir Tu – mes vienybė, stiprybė, gerovė. Linkiu Tau, kad Švyturio šviesa šviestų amžinai, jūros bangos dabintų gintarais,  o pušų ošimas ramintų sielą.

  Vytauto Petriko nuotr.

 

Meilės laišką supermiestui Klaipėdai rašę klaipėdiečiai buvo pakviesti drauge praleisti vakarą varžytuves tarp miestų bei apdovanoti dienraščio „Klaipėda“ dovanomis.

Prieš Valentino dieną dienraštis paragino miestiečius rašyti meilės laišką mylimai Klaipėdai. Prašyta įvertinti uostamiesčio grožį, talentus, išskirtinumą ir pabrėžti, kodėl Klaipėda yra supermiestas.

Dienraščio redakcija gavo visą pluoštą tokių laiškų. Klaipėdiečiai įrodė, kad karštai myli ir pagrįstai didžiuojasi savuoju miestu.

Įdomiausius laiškus spausdinome dienraščio Nuomonių puslapyje. Dešimties gražiausių laiškų autoriai sekmadienį vakare buvo pakviesti drauge su laidos „Supermiestas“ komanda bei sirgaliais stebėti šią laidą per televiziją.

Jie įsiliejo į sirgalių gretas ir drauge ne tik vaišinosi „Friedricho pasažo“ smuklėje, bet ir aktyviai sirgo už miesto komandą, tą vakarą besivaržiusią su plungiškiais, šiauliečiais bei marijampoliečiais.

Visi dešimt meilės laiškų autoriai: Klaipėdos „Laukštutė“ atstovai, Žydrūnas Bertašius, Stasė Marcinkienė, Rimantė Vasiljeva, Tomas Simonaitis, Rasa Krutinienė, Svajonė Blažiūnaitė, Ona Altuchova, Dalia Samuitienė, Donata Bajarūnienė gavo dienraščio „Klaipėda“ dovanas.

Laidos „Supermiestas“ Klaipėdos komanda išrinko geriausią laišką.

Laimėtoja paskelbta 21 metų Svajonė Blažiūnaitė ji pakviesta drauge su Klaipėdos komandos delegacija važiuoti į laidos „Supermiestas“ filmavimą.

Mergina Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja kino prodiusavimą. Nors dabar ji gyvena Vilniuje, uostamiestyje leidžia kiekvieną savaitgalį ir laiko save klaipėdiete.

„Mano draugas Tomas kiekvieną dieną skaito „Klaipėdos“ laikraštį ir, pamatęs raginimą rašyti laišką, paragino ir mane. Va taip ėmiau ir parašiau. Man kvietimas važiuoti į laidos filmavimą yra didžiulė dovana“, – dalijosi džiugiomis emocijomis S.Blažiūnaitė.