Naujienos

2016-10-18 09:10:24

Kaniterapijos užsiėmimai.

Šių metų spalio 13 dieną (ketvirtadienį) BĮ Neįgaliųjų centre ‚,Klaipėdos lakštutė‘‘, esančioje lakštučių g. 6, įvyko kaniterapijos užsiėmimas.

Neįgaliųjų centrą aplankė Klaipėdos maltiečių savanorė, spec. pedagogė ir kaniterapeutė Loreta Jurkuvienė kartu su anglų kokerspanielių kalyte Kleopatra. Kaniterapijos užsiėmime dalyvavo keletas neįgaliųjų centro jaunuolių, kurie turėjo galimybę susipažinti su Kleopatra, paglostyti, pavaišinti skanėstu ir net pavedžioti. Jaunuoliai reiškė nenumaldomą susidomėjimą šuneliu, noriai ir aktyviai bendravo, stengėsi atlikti visas užduotis. Jautėsi šilta emocinė atmosfera ir jaunuoliai išreiškė norą dar kartą susitikti su Loreta ir Kleopatra.

Kaniterapija - tai alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti. Kaniterapija gali būti taikoma esant vystymosi, emocijų, kognityviniams ir psichiniams sutrikimams. Tai moksliniais tyrimais pagrįsta terapijos rūšis, ypatingai efektyvi vaikams ir vyresniems, turintiems intelekto negalią.

Tai buvo pirmasis pažintinis kaniterapijos užsiėmimas. Ateityje planuojami ilgalaikiai individualus kaniterapijos užsiėmimai mūsų centre.