Naujienos

2017-11-07 08:11:31

Judesio spektaklio “Kažkur Ten” premjera Klaipėdoje

Kiekvienas iš mūsų nori visais įmanomais būdais pasakyti, parodyti veiksmais, atskleisti tai kas mums svarbu ir kas mus išties labai glumina ar priešingai kasdien suteikia vilties gyvenimui,  tačiau vieniems  iš mūsų tai sekasi puikiai, kitiems – šiek tiek sunkiau. Jaučiant didelį norą suteikti galimybę kalbėti ir veikti visiems, gimė jautrus projektas „Mes esame kartu“. Tai projektas, kuriame kalbame ne apie tai ko negalime, o apie tai ką galime… Apie plačias  ir neribotas galimybes integruojant neįgaliųjų bendruomenę į jaunimo kultūrinį gyvenimą panaudojant šokio, judesio ir rankų šešėlio bei teatro elementus. Siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų  bendruomenę ir kartu mokytis būti vieni su kitais ne tik per tiesioginį kontaktą. Projekto  ir judesio spektaklio “Kažkur Ten” autorė Gabrielė Raudytė: “Norisi , kad nebūtų jokių ribų ir jokių užribių… Mes galime  kurti ir veikti kartu, jokie įgimti blokai mūsų negali sustabdyti. Žmogus neturi jokių ribų… Po susitikimų su  neįgaliųjų centro “Klaipėdos Lakštutė” jaunuoliais aš  pažvelgiau į gyvenimą kitomis spalvomis , gal tai ir skamba banaliai, bet aš išsilaisvinau ne tik kaip asmenybė, bet ir supratau, kad mes galime tapti viskuo,  kuo tik norime, tereikia išmokti teisingai pamilti save ir kitus… Jie mane išmokė džiaugtis mažais kasdieniniais stebuklais  ir priimti save ir kitus, tokie kokie jie yra, jų ir savęs nekeičiant…”

Judesio spektaklis “Kažkur Ten” - kalba apie šiuolaikinį žmogų, jo jausmus ir  vidinius išgyvenimus bei prigimtinius norus, kurie yra visai nepriklausomi nuo žmogaus  protinių ar fizinių gebėjimų. Judesio spektaklis statomas remiantis vokiečių psichoterapeuto  ir filosofo Mathiaso Jungo įžvalgomis iš knygos “Mažasis princas mumyse”. Ši premjera išties kitokia ,visame kūrybiniame procese dalyvauja ne tik profesionalai ir mėgėjai menininkai,aktoriai, šokėjai, bet ir neįgaliųjų bendruomenė, Klaipėdos universiteto studentai ir šokių studijos “Kūrybos Kišenė” mažieji šokėjai. Judesio spektaklyje išvysite rankų šešėlio teatrą “Budrugana Lietuva”, kurie vos prieš pusmetį grįžo iš Gruzijos ir parsivežė išties unikalią ir nuostabią rankų šešėlio techniką.

Judesio spektaklis “Kažkur Ten “ yra vainikuojamasis projekto “ Mes esame Kar/Tu” renginys. Projekto tikslas: integruoti neįgaliųjų bendruomenę į Klaipėdos kultūrinį gyvenimą pasitelkiant rankų šešėlių teatrą ir šokį. Projekto iniciatoriai - Šokių studija “Kūrybos Kišenė”. Partneriai - neįgaliųjų centras “Klaipėdos lakštutė”, Klaipėdos menų akademijos studentai, rankų šešėlių teatras “Budrugana Lietuva”. Rėmėjai - Klaipėdos miesto savivaldybė, UAB “Linomeda”, T.Danilevičiaus dizaino studija, reklamos dirbtuvės “Ponas Popierius”.

Spektaklio premjera lapkričio  10  dieną, 19:00val., Klaipėdos menų akademijos, teatro katedros, mokomajame teatre (K.Donelaičio g. 4) Kviečiame visus atvykti į premjerą.