Naujienos

2017-09-19 01:09:17

Bočia (boccia) vienija mus

Nepaisant audringo vėjo ir lietaus į Klaipėdos miestą rugsėjo 14-15 dienomis  rinkosi gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos miestų ir Latvijos Respublikos. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė organizavo dviejų dienų neigaliųjų sporto šventę „Bočia vienija mus“.      Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų su negalia. Pasak, atvykusių žaidėjų šis žaidimas nesunkus, įdomus, azartiškas, žaidžiamas poromis ar komandomis. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į Parolimpines žaidynes.

Darnaus bendradarbiavimo su Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla dėka, lietingas oras renginio nesugadino, nes šventė buvo perkelta į sporto maniežą, dėl ko ji tapo dar sportiškesnė ir profesionalesnė. Karinių jūrų pajėgų išvirta kareiviška košė bei karšta arbata sustiprino sportininkų jėgas, o UAB „Javinė“ dovanoti saldumynai pagerino dalyvių nuotaiką. Į renginį atvyko 18 komandų: tai Panevėžio jaunuolių dienos centras, Šilutės „Macikų“, Strėvininkų (Kauno rajono) socialinės globos namų, Trakų, Plungės, Kretingos, Mažeikių neįgaliųjų centrų komandos, Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubo „Atletas“, Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klubas „Žuvėdra“, Klaipėdos individualių poreikių kūrybos studija „Plunksnelė“, „Klaipėdos viltis“, „Danės“‘ socialinių paslaugų centro, „Klaipėdos lakštutės“ ir viena komanda iš Liepojos miesto (Latvijos Respublika). Po šiltų sveikinimo žodžių ir kūrybiškų komandų prisistatymo, muzikinę šventės dalį atidarė mūsų įstaigos solistas Arūnas Amulis bei jungtinė Klaipėdos, Nidos, Telšių šokėjų komanda, kuri po pasirodymo visus pakvietė į bendrą flashmob‘o šokį. Bočios turnyras vyko intensyviai, iškritusios komandos palikusios atminčiai savo rankų antspaudus draugystės plakate, turėjo galimybę gerai praleisti laiką žaidimų zonoje, pailsėti, pavalgyti ir laukti apdovanojimų. Bočia turnyro I vietą laimėjo Panevėžio, II – Klaipėdos „Vilties“, III – „Strėvininkų“ (Kauno raj.) komanda, o paguodos prizas ir IV vieta atiteko svečiams iš Latvijos Respublikos. Po varžybų šventės dalyviai susipažino su BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ įstaiga, jos vykdomomis veiklomis, pasigardžiavo paruoštomis vaišėmis ir pasilinksmino diskotekoje. Kitą dieną AB „Smiltynės perkėla“ suteikė galimybę šventės dalyviams nemokamai autobusais persikelti į Smiltynę, kur Lietuvos jūrų muziejus - delfinariumas pakvietė pasidžiaugti delfinų pasirodymu bei aplankyti terapijos centrą.

Tokie susitikimai yra labai svarbūs ir reikalingi ne tik socialinių įstaigų paslaugų gavėjams bet ir  lydintiesiems asmenims, socialiniams darbuotojams, kineziterapeutams. Bendraudami galime užmegzti artimesnius ryšius, dalintis patirtimi ir tobulėti.

 

BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė