Naujienos

2015-02-09 12:02:38

Antrus metus tęsiasi neįgaliųjų centro draugystė su „Topo centru“

Jau antri metai BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai dalyvauja bendroje socialinėje akcijoje ir talkina prekybos tinklo „Topo centras“ kolektyvui Klaipėdoje. Jaunuoliai su džiaugsmu savanoriauja prekybos salėje ir kiekvieną ketvirtadienį, susipažįsta su ten esančia prekių gausa, tvarka, bendrauja su parduotuvės darbuotojais, skenuoja prekes ir stengiasi atlikti visas jiems patikėtas užduotis. Šiemet užduotys jiems buvo dar svarbesnės - jaunuoliams patikėta tikrinti ar pakeistos prekių kainos į eurus.

Kiekvieną kartą „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliai itin noriai vyksta į “Topo centrą“, o grįžę, su didžiuliu užsidegimu dalinasi įspūdžiais, didžiuodamiesi pasakoja apie salės darbuotojo asistento darbą. Projekte dalyvaujantys, negalią turintys jaunuoliai, jaučiasi svarbūs, naudingi - savanorystė juos motyvuoja, skatina būti savarankiškesniais. Už pastangas ir pagalbą "Topo centras" visada atsidėkoja, padovanodamas neįgaliųjų centrui tai, ko labiausiai trūksta jaunuolių kasdienei veiklai ir ugdymui - šįkart padovanoti 3 planšetiniai kompiuteriai. Tai ypač gera priemonė komunikuoti negalią turintiems žmonėms, ypač tiems, kuriuos kamuoja kalbos, klausos ar kompleksiniai sutrikimai. Šiuo metu yra nemažai programų, pritaikytų būtent planšetiniams kompiuteriams, kurių pagalba, įvairių sutrikimų turintys žmonės gali komunikuoti simboliais, sudaryti savo bendravimo procesą, kuris adaptuotas šiame neįgaliųjų centre. Ne visi „Klaipėdos lakštutės“ globojami žmonės gali išreikšti savo mintis žodžiais, todėl bendravimo procesui palengvinti, naudojasi lietuviška programėlė AK LT (alternatyvioji komunikacija), kurioje yra daugiau nei 3000 įgarsintų ir iliustruotų žodžių bei frazių. Šiuo metu įstaigoje ypač noriai asmenys su negalia naudojasi šia programėle, žaidžia, mokosi, tobulėja.

„Visuomet stengiamės padėti tiems, kam to labiausiai reikia, todėl džiaugiamės galėdami šią gražią iniciatyvą tęsti. Džiugu, kad dalyvavimas šiame projekte suteikia centro globojamiems jaunuoliams džiaugsmo akimirkų, skatina juos mokytis ir motyvuoja, todėl ateityje šią gražią draugystę planuojame tęsti ne tik Klaipėdos mieste, bet ir pakviečiant prisijungti kitus Lietuvos miestus“, - sako „Topo centras“ viešųjų ryšių atstovė Lina Mažeikienė.

 

Socialinio projekto tikslas skatinti ir motyvuoti žmones bendrauti visomis įmanomomis priemonėmis. Džiaugiamės ir didžiuojamės bendradarbiavimu su prekybos tinklu „Topo centras“, kuris padovanojęs planšetinius kompiuterius, suteikė galimybę asmenims su negalia naudotis pažangiausia metodika, bendraujant tarpusavyje, plečiant akiratį, gerinant suvokimą, mąstymą, nepriklausomai nuo žmogaus fizinių gebėjimų ir įgūdžių lygio.

Danutė Daukantienė